X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe Mamusie 2014
Odpowiedz

Lipcowe Mamusie 2014

Oceń ten wątek:
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 24 marca 2015, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam się mamusie :)
    Wiki dzisiaj spała od 20stej do 7.15 - super! Na 8.30 szliśmy na pobranie krwi - byłąm cała mokra ze stresu, ale moje dziecko nic, nawet nie zapiszczała, przyglądała się z zaciekawieniem pilęgniarce, dostała naklejkę - dzielny pacjent, nawet lekarka ja pochwaliła a mama dumna :D
    Na 10.30 miałam iść z Wiksi do kosciola, bo sa rekolekcje i msza dla małych dzieci, ale usnęła mi przy kaszce i zal mi było ją ubierac, rozbudzac.
    Teraz śpi od 15 minut, ja idę prosować :)

    Miłego dnia!

    Misia, karusia, mikulka co u Was?

    Camilia lubi tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 24 marca 2015, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola to widzę, że Wiki jest dzielna bo moja Jula wrzeszczy z całych sił jak jest u lekarza itp. :-P

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 24 marca 2015, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia, to witaj w klubie wrzeszczących dzieci ;) Szymek nigdy nie płakał, a ostatnie 2 wizyty przeryczał calutkie!Uspokoił się dopiero jak poszliśmy do pielęgniarki na szczepienie :P

    Camilia lubi tę wiadomość

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 24 marca 2015, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny za namiary na kaszki :) muszę chyba coś innego wymyślać Dawidowi na wieczór niż manna z sinlac, bo chyba znudził mu się ten smak i zaczyna wybrzydzać.

    Camilia oby następne badanie było już bez płaczu i wszystko było ok. Dawid przeważnie pół wizyty wytrzyma bez płaczu. Przeważnie zaczyna ryczeć, jak trzeba pokazać gardło :/

    Paula super postępy u Zuzi :) Gratulacje :)

    Aniulka kiedyś pisałaś chyba że dajesz do zup amarantus, wsypujesz już to po ugotowaniu czy jak? Ile tego dajesz?
    Wczoraj w ramach testu nowych smaków chciałam dałam ten jogurcik nestle, ale nie smakował Małemu wcale, nie chciał go jeść. Może te deserki bobovity będą lepsze.

    Camilia lubi tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 24 marca 2015, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Am, ja dawałam Szymkowi z hippa jogurt z owocami. Zjadł ze smakiem :)

    Camilia, śliczna 'kolorowa' Jula w avatarku :)

    Camilia lubi tę wiadomość

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 marca 2015, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny.
    Victor też płacze podczas wizyt lekarskich. Jak tylko przekroczymy drzwi gabinetu, to robi smutną minkę, a jak lekarz podchodzi to zaczyna się płacz.
    Camilia, mam nadzieję, że kolejna wizyta będzie zaliczona do udanych, będzie można zbadać Julcię bez dodatkowych zabiegów. I życzę, aby jak najszybciej sprawa z serduszkiem się rozwiązała, niech wszystko będzie już dobrze.
    My trzy ostatnie dni mieliśmy akcję ząbkowanie. I od wczoraj Victor ma już 4 ząbki :) Tym razem było dużo łagodniej niż przy dolnych jedynkach. Trochę marudził wieczorami, a tak poza tym to wszystko ok. Jadł ładnie, kupki w normie i zero gorączkowania.
    Victor przybiera teraz średnio 100g na tydzień. A jak Wasze maluszki?
    Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia :)
    P.S. U mnie już lepiej, depresja zeszła na drugi plan, zaczynam łapać pozytywne wibracje ;) Dzięki za wsparcie dziewczyny <3

    Aaaa i zapomniałam - pozdrawiam wszystkie maluszki i mamusie, piękne dzieciaczki mamy :) :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 marca 2015, 15:36

    Karola:), Paula_29, misia_k1, Camilia lubią tę wiadomość

  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 25 marca 2015, 06:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to my dzisiaj gotowi od 5tej, mąż wstawał przed 5ta i miał mega głośny budzik, podejrzewam że Wiki się rozbudziła, bo ona ma lekki sen o tej porze. Ale nie płakała ani nic, podglądałam ją w niani - siedziała i bawiła się przytulanką, ale poszłam do niej 5.40 bo mi się zal zrobiło, ze tak sama siedzi. Poza tym musimy zaliczyc drzemke jakos po 8 bo o 9 jedziemy do fizjo.

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 25 marca 2015, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My dzisiaj zaczęłyśmy dzień o 7 wielkim płaczem, jak się okazało w pieluszce była ogromna kupa :-P Jula dzisiaj w nocy zjadła wcześniej niż ostatnio bo już o północy więc myślałam, że o 7.30 będzie mega głodna a ona wypiła tylko 100 ml. Moje Dziecko coś rano nie ma apetytu (za tatusiem chyba haha) i w ogóle od jakiegoś czasu gorzej z tym u nas ale przypisuję to ząbkowaniu. Idzie nam druga górna dwójka- ósmy ząbek ;-)

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 25 marca 2015, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy Wam też nie działa strona suwaczki.com/zabki ? Chciałam zaktualizować info o ząbkach i nie mogę :-/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 marca 2015, 09:07

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 25 marca 2015, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia wrote:
    . Idzie nam druga górna dwójka- ósmy ząbek ;-)


    hahah, a u nas nic, dopiero widzę, że na dole dwie falbanki zarysowaly się pod dziaslami, widac je jak otworzy buzie, ale nie wystaje jeszcze nic :P W koncu zacznie chodzic a zebow brak :P
    Ostatanio 3 noc sie budzi co jakis czas i poplakuje i ciagle znow wsadza palce do buzi, mzoe zeby...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 marca 2015, 09:35

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 25 marca 2015, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lolka83 wrote:
    hahah, a u nas nic, dopiero widzę, że na dole dwie falbanki zarysowaly się pod dziaslami, widac je jak otworzy buzie, ale nie wystaje jeszcze nic :P W koncu zacznie chodzic a zebow brak :P
    Ostatanio 3 noc sie budzi co jakis czas i poplakuje i ciagle znow wsadza palce do buzi, mzoe zeby...

    A u nas chyba szybciej wyjdzie większość zębów niż Jula usiądzie i zacznie wstawać :-P

    am lubi tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 25 marca 2015, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia wrote:
    Dziewczyny czy Wam też nie działa strona suwaczki.com/zabki ? Chciałam zaktualizować info o ząbkach i nie mogę :-/
    dokładnie, od kilku dni chciałam to zaktualizować i lipa.

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 25 marca 2015, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia, Wiktoria tez rano ma mniejszy apetyt.

    Po wizycie u fizjo - i dobrze i nie dobrze.
    Generalnie umiejętności Wiktorii są jakies 2 miesiące do przodu, i nie ma się z czego cieszyć, gdyż jej kręgosłup - szkielet i mięśnie są bardzo obciążone, może skutkować to wadami postawy itp. Jak wszytskie wiemy, dziecko powinno raczkować , fizjo mówiła że nie ma opcji aby dziecko nie raczkowało, jezeli tego nie robi, to nalezy chodzic na rehabilitacje i to stymulować. Asymetrii praktycznie nie ma, Wiktoria raczkuje poprawie - stopy powinny byc do wewnątrz. Jeżli chodzi o wstawanie i chodzenie, moja gwiazdka ominęła etap wstawania, który też powinien ileś tam trwać, u nas od miesiąca są kroki - odstaw-dostaw i w tej sytuacji nalezy kupić butki z usztywnieniem na kostkę. Dziecko powinno poznawac podłoże gołą stopą, ale jeśli już są to samodzielne kroki (zdaniem fizjo to już są samodzielne kroki, tym bardziej, że ona większość dnia spędza chodząc) to należy kupić butki. W tej chwili mamy kupić takie papcie i w domku jej zakładać. Na dwór nie musi mięc butów specjanych, mogą być ozdobne, bo na dworzu jest w wózku, na raczkach itp. Do stania na chwilę też mogą być zwykłe. Jak zacznie chodzić samodzielne na dworze, to wtedy sandałki z usztywnieniem. Absolutnie żadnych chodzików, jezdzikow, pchaczy i zadnego prowadzania za raczke. Nie stymulowac do chodzenia, skupiac sie na raczkowaniu.

    Ale generalnie Wiki wszytsko ma zdrowe i mam się nie martwić, sama ze wszytskim wystrzeliła, i generalnie fizjo powiedziałą że mam byc dumna :D No to jestem. :) kolejna wizyta - mam zadzwonić, jak zacznie sama chodzić.

    Aha - czas na chodzenie jest do 16 m-ca, pozniej nalezy udac się do lekarza.

    Lecę robić obiad :) Wiki śpi na tarasie :]

    am lubi tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 25 marca 2015, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola ja tam nie do końca w to wierzę, że jak dziecko nie będzie raczkować to będą wady postawy. Oczywiście lepiej jak raczkuje, ale dużo dzieci pomija ten etap i myślę,że fizjoterapeuci trochę tego nadużywają i tym straszą. Ani ja ani moja siostra nie raczkowała, M i jego siostra też nie. Pytałam ciotki(siostry mamy) jej dzieci też nie raczkowały i nic nam nie jest, więc ja bym się tym nie przejmowała za bardzo

    Byliśmy dziś u lekarza bo Zuzia ma jakieś zmiany alergiczne na rękach. Oczywiście krzyk okropny aż się zapowietrzyła ze strachu, a doktorka tylko rączki oglądała. Oczywiście wszystko zrzuciła na skazę białkową.
    Zuzia waży 8600, już mało przybiera, w jej przypadku nie ma się co martwić, ale z ciekawości ile wasze maluchy przybierają na miesiąc?

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 25 marca 2015, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_29 wrote:
    Karola ja tam nie do końca w to wierzę, że jak dziecko nie będzie raczkować to będą wady postawy. Oczywiście lepiej jak raczkuje, ale dużo dzieci pomija ten etap i myślę,że fizjoterapeuci trochę tego nadużywają i tym straszą. Ani ja ani moja siostra nie raczkowała, M i jego siostra też nie. Pytałam ciotki(siostry mamy) jej dzieci też nie raczkowały i nic nam nie jest, więc ja bym się tym nie przejmowała za bardzo

    Byliśmy dziś u lekarza bo Zuzia ma jakieś zmiany alergiczne na rękach. Oczywiście krzyk okropny aż się zapowietrzyła ze strachu, a doktorka tylko rączki oglądała. Oczywiście wszystko zrzuciła na skazę białkową.
    Zuzia waży 8600, już mało przybiera, w jej przypadku nie ma się co martwić, ale z ciekawości ile wasze maluchy przybierają na miesiąc?

    Paula, Wiki raczkuje wiéc ja sie nawet nad tym nie zastanawiam. Ael wlasnie mowila, ze byl u nich maluch, którego rodzice nie raczkowali i on tez nie bardzo sie garnal, ale jakies tam cwiczenia stosowaøa i zaczal. A raczkowanie nie tylko wplywa na wady postaey, tylko rozwija mózg. Nie wiem, czy któras z Was jest po pedagogice, ale ponoc na niej ucza, ze w pierwszej klasie, w sensie na poczatkowym etapie edukacyjnym nauczyciel jest w stanie ocenic na podstawie umiejetnosci dziecka, czy dziecko raczkowalo. Niby dzieci raczkujace maja bardziej rozwniety mozg. Nie wiem na ile w tym prawdy, nie wiem czy ja raczkowalam.
    Nie wiem tez ile Wiki przybiera na m-c, wazylam ja w jej pol roku i miala 7600, jutro ma 8 mcy i wazy 8200, czyli jedyne 600 gram w 2 mce. Ale podczas choroby schudla 400, wiec wychodzi na to, ze pewnie z 400-500 gram na m-c, zobaczymy za m-c.

    Odebralam wyniki z krwi i zmartwilam sie - poziom neutrocytów jest za niski, czy ktoras moze tak miala?
    Iwo, moze Ty nas czytasz i powiesz cos wiecej na ten temat?

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 25 marca 2015, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola ja tam nie odbiegałam w szkole od dzieci ani moja siostra wprost przeciwnie, więc w tą teorie tez nie wierzę, ale słyszałam o tym , rzeczywiście tak uczą. Ja też się nie martwię, bo Zuzia raczkuje, ale jakby nie raczkowała to i tak bym na ćwiczenia nie chodziła, dla mnie to nabijanie kasy (przynajmniej w tym wypadku)

    Karola Zuzia 2 m-ce temu ważyła 8 kg więc wychodzi , że 300 na m-c

    Co do neutrocytów to normy dla dzieci są zwykle inne niż dla dorosłych i zawsze wyniki są nad lub pod kreską. Możesz napisać ile przy jakiej normie macie?

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 25 marca 2015, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula, ja tez nie wierze w to, ze są dzieci jakies odbiegajace rozwojem od innych, tylko powtarzam to co mowila. Ja chodze do fizjo na nfz.

    Co do wynikow to napisalam na fejsie.

    Paula_29 lubi tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • Aniulka Ekspertka
    Postów: 195 197

    Wysłany: 25 marca 2015, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny wklejam Wam listę produktów po 12 mż według BLW (reszte można podawać jeśli nie ma alergi) ja osobiście dawałam miód i wywar mięsny też
    Pozdrawiamy z Franiem
    Czego nie można poniżej >>12 mż
    1. Surowego mięsa i ryb
    2. Grzybów (pieczarki i boczniaki ok 12 m.ż., grzyby leśne ok 12 r. Ż.)
    3. Wywarów mięsnych i z kości (podczas gotowania z miesa i kości do wywaru przechodzą wszelkie toksyny wygotowuja sie. Dlatego osobno miesko osobno wywar warzywny)
    4. Wędzonek
    5. Miodu
    6. Orzechów w całości (wymagają długiego żucia)
    7. mleka odzwierzęce do picia po 12 m.ż. (ale przetwory mleczne można już od początku)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 marca 2015, 20:03

    maja89waw, Karola:) lubią tę wiadomość

    ex2b9vvjc1a8dlo7.png[/url0975efaf2fd64ad1.png
    f2w3rjjgmre2apcb.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 25 marca 2015, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola, czyli Ty musisz kupić buciki dlatego, że Wiki tak chodzi przy mebelkach tak?To, ze dziecko stoi nie generuje potrzeby zakupu bucików?Czy fizjo poleciła Ci jakąś konkretną firmę? U nas raczej daleko do chodzenia, bo Szymek nauczył się raczkować z prędkością światła, więc to jest jedo ulubiona forma przemieszczania się :P

    PS. Dzięki za info odnośnie attipasów..

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • maja89waw Autorytet
    Postów: 636 929

    Wysłany: 25 marca 2015, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z raczkowaniem to prawda. W przedszkolu dzieci, które nie raczkowały cześciej maja wady postawy i wymowy. Co nie znaczy, ze wszystkich to dotyczy. Mojej siostry starszy syn nie raczkował, tylko przesuwal sie na pupie. Niedługo kończy 5 lat i mówi mega niewyraźnie. Zamiast k mówi t, wszystkie twarde głoski wymawia miękko. Jeszcze nie dawno tylko jego rodzice go rozumieli. Młodszy syn ma 3 skończone, raczkował i mówi poprawnie, lepiej niż jego starszy prawie o dwa lata brat. Chodzą z nim państwowo do logopedy i ona potwierdziła związek raczkowania z jego wadami wymowy. Jak usłyszała jak on mówi to pierwsze jej pytanie brzmiało : czy syn raczkował ? Chodzą państwowo, wiec nie sadze aby to było nabijanie kasy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 marca 2015, 22:32

    Karola:) lubi tę wiadomość

    3i49y2v4dzux5b7r.pngimg5-100_ertysd_4_x_x.jpg
‹‹ 698 699 700 701 702 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

7 pytań o poród, których wiele kobiet wstydzi się zadać!

Poród zbliża się wielkimi krokami, a w Twojej głowie w dalszym ciągu kłębią się pytania, których wstydzisz się zadać? Niektóre tematy są na tyle krępujące, że ciężko je poruszyć z partnerem,  na rutynowej wizycie u lekarza, czy przy kawie z koleżankami…Nadszedł jednak czas, żeby rozwiać Twoje wątpliwości! Przeczytaj odpowiedzi na 7 najbardziej wstydliwych pytań związanych z porodem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Gdzie rodzić - wybór szpitala do porodu

Poród to wyjątkowa chwila. Wraz ze zbliżającym się terminem porodu, wiele kobiet zastanawia się gdzie rodzić. Warto poświęcić trochę czasu na wybór szpitala, w którym chciałabyś aby przyszło na świat Twoje dziecko. Przeczytaj jak się do tego dobrze przygotować, czym się kierować przy wyborze szpitala i jakie informacje zebrać na temat wybranej placówki.   

CZYTAJ WIĘCEJ