X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe Mamusie 2014
Odpowiedz

Lipcowe Mamusie 2014

Oceń ten wątek:
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 27 marca 2015, 07:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BiB no mamy już 7 ząbków a wydaje mi się, że 8 w drodze ;-)
    Karola Jula nie robi papa (kiedyś przez chwilę potrafiła) a o buziaku mogę zapomnieć więc szczęściara z Ciebie :-)

    Karola:), misia_k1 lubią tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 28 marca 2015, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale cisza, weekendowa chyba :)

    U nas ok, dzisiaj zmiana czasu :(

    Wczoraj byliśmy z małą u endokrynologa, mieliśmy na 15.15, oczywiście wizyta prywatna, Wiki w tym czasie ma drzemkę, ale była w miarę rześka, nawet w samochodzie nie zasnąła. Sobie tak wymyśliłam, że ewnie po lekarzu w drodze powrotnej zaśnie a my zaliczy jakiś mac drive, korzystając z okazji. Otóż nie, w naszym kraju nawet na wizytę prywatną czeka się godzinę...byłam tak zła, Wiki marudziła troszkę, zaczęłą się do mnie tulić i zasnęła mi na rękach, spałą 20 minut...obudziła się i zaczęła się smiac do ludzi, u lekarza tez grzeczna. Z tarczycą wszytsko ok, lekarka interpretowała ta nieszczęsną morfologię, mówiła, że jest to niedobor zelaza mimo iż hemoglobina w normie, czyli to samo co Iwo. Wynik moze byc tez nie miarodajny bo 3 tygodnie byłą infekcja. Mam powtorzyc morfolie za jakies 2-3 m-ce, dziecko musi byc wtedy zdrowe. No i konieczne jest podawanie mięsa i żółtka. Kazała tez kupic kinder biovital. Maż chcial kupic a w aptece mowia ze to jest dla dziecka powzej 2 lat...wiec nie kuilismy...dziwna sprawa. Na razie sprobuje z ta dieta i powtorze morflogie za 2 mieszki, zobaczymy...

    Wczoraj kupiłam małej stoliczek edukacyjny a maż dzien predzej bujaczke. Jeszcze chcialam ten garnuszek na klocuszek no i buciki. Weekend taki ponury, na szczescie juz mam prawie ogarniete na Święta, teraz mysle co zrobic do jedzenia?
    Może mnie czyms zainspirujecie? :) Co dobrego przygotowujecie?

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 28 marca 2015, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola, dobrze, że przypomniałaś o zmianie czasu :P

    Co do potraw to na chwilę obecną nie pomogę, bo jeszcze o tym nie myślałam.. Poza tym jedziemy w pierwszy dzień do moich rodziców, a w drugi do teściów, więc tylko zrobię jakieś ciasta i sałatkę..

    Karola:) lubi tę wiadomość

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 28 marca 2015, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jezu dzień z mężem i dzieckiem to jak dzień z dwójką dzieci!
    Tragiczny dzisiaj dzień miałam, jakos brak humoru, tłuste włosy, brudne ubrania (standard przy Wiki), do tego Wiktoria nie chciała w ogóle jesc - kaszki polowe mniej, obiadku z 5 lyzek, mleka po poludniu tez srednio chciala, robilam 3 podejscia, az w koncu wzielam ja sposobem, deserek tez baardzo srednio, na noc jedynie ladnie wypila 240 ml.
    Mam nadzieje, ze to zęby, bo ślini się niemiłosiernie i gryzie wszytsko na potęgę. Jeśli nie, to wykończe sie psychicznie. Zazdroszcze wszytskim mamom, których dzieci płacza, że za mało dostały...

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 28 marca 2015, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola jaki ten stolik kupiłaś? daj linka, bo też muszę jakiś Zuziakowi kupić

    Karola:) lubi tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 28 marca 2015, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na olx, ale taki:
    http://allegro.pl/smily-muzyczny-stolik-edukacyjny-stoliczek-mowi-pl-i5180921426.html


    Wiki duzo dzisiaj sie nim bawiła, takze ja polecam :)

    Paula_29, BiB lubią tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • maja89waw Autorytet
    Postów: 636 929

    Wysłany: 29 marca 2015, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas okazało sie ze ten pchacz można zamienić w stolik. Także jest 2w1. Firma to Smiki.

    Paula_29, misia_k1 lubią tę wiadomość

    3i49y2v4dzux5b7r.pngimg5-100_ertysd_4_x_x.jpg
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 29 marca 2015, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maja89waw wrote:
    U nas okazało sie ze ten pchacz można zamienić w stolik. Także jest 2w1. Firma to Smiki.


    A u nas stolik sluży chwialmi jako pchacz :D

    Jak po zmianie czasu? Wiki spała do 7.40 starego czasu,czyli do 8.40, obudziłam sie przed nią wyspana i wstałam sobie zrobić kawkę :) Na 10.30 byłyśmy w kosciele - pierwszy raz same we 2, mąż w Niemczech.

    Teraz zalicza swoją pierwszą drzemę dopiero, ciekawe o której teraz będzie chodziła spać po tej zmianie.

    am, Paula_29 lubią tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 29 marca 2015, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczynki :)

    U nas zmiana czasu póki co niezbyt mi się podoba, bo normalnie Dawid śpi do 7, więc dziś liczyłam że pośpi do 8 nowego czasu, a on obudził się o 7 ;) czyżby miał mały komputerek w dupce i się automatycznie przestawił ;)

    Fajne te stoliki, trochę kosztują, ale chyba maja sporo funkcji i różnych gadżetów. Też chcę taki kupić Małemu, ale w sumie mogę jeszcze chwilę poczekać, aż wyjdzie z parteru.

    Dziś na szczęście słoneczna pogoda, mimo że zapowiadali że będzie brzydko.

    Karola jeździsz wózkiem z Wiki do kościoła, czy masz ją na rękach? Jak się zachowuje w kościele, śpi czy ją interesuje msza? Ja poza chrzcinami nie byłam jeszcze z Dawidem w Kościele. Ale koniecznie za tydzień musimy już pójść razem. Ciekawe jak zareaguje.

    Karola:), Paula_29 lubią tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 29 marca 2015, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, u nas weekend ok, przynajmniej wczoraj a dzis dzien pokaze :)
    Wiki wczoraj obudzila sie o 7.10 zjadla mleko, polozylam do lozeczka suszara i spalismy do 9.30 :) Dzien tez byl ok. Po 18 przyszli znajomi, siedzieli z nami do 1 :p Panowie oczywiscie w stanie...chociaz ja tez z kolezanka winka sobie wyspilam :) Wiki dostala od nich wielkiego takiego miska z Fsher, ktory spiewa i ma napisy brzuszek, noga, stopa, byl;a mega podniecona, cudowala do 21.30 :)
    Po zmainie czasu obudzila się o 8 ( nowa godzina) czyli o 7 na stare :P Zjadla melko i pospala do 9.30 :P Maz z nia do kojca poszedl, a ja dospalam do 10.30 :P UFF

    O 12 padla, wiec spacer bedzie jak wstanie, bo maz tez spi teraz :)

    Am dokladnie miala byc brzydka pogoda, a u nas slonce, dlatego koniecznie musi byc spacer!
    My tez z mala w kosciele nie bylismy oprocz chrzcin, na których zachowywala sie rewelacyjnie! Takze mzoe w swieta sie wreszcie wybierzemy.

    Karolka kurcze, ja kombinuje ile by tu pospac jak Am, a ty juz skowronek z rana :p
    Ale ja to typ sowy wiec ciezko :P
    Wspolczuje z jedzeniem, moze zeby i przejdzie!
    Co do swiat ja jak Iwo, jeden dzien z tesciami i rodzicami wspolnie, a drugi pewnie u rodzicow. Takze pewnie jakies ciasto upieke i jajka zrobie z kremem pasta-mascarpone, zobaczymy :P

    Milej niedzieli ! :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 marca 2015, 12:39

    am, Karola:) lubią tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 29 marca 2015, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    am wrote:

    Karola jeździsz wózkiem z Wiki do kościoła, czy masz ją na rękach? Jak się zachowuje w kościele, śpi czy ją interesuje msza? Ja poza chrzcinami nie byłam jeszcze z Dawidem w Kościele. Ale koniecznie za tydzień musimy już pójść razem. Ciekawe jak zareaguje.


    Ja nia chodzę bardzo rzadko do kościoła, w ogole odkad sie urodziła, to chodzimy bardzo rzadko. Jak była w gondoli, to wychodziłam w porze drzemki i spała, ale wybierałam mszę dla dorosłych gdzie jest cisza i spokoj. Odkad jest w spacerowce, to była 3 raz - mszą nie jest zainteresowana, raczej ilością ludzi, dziećmi uśmiechała sie do nich - byłąm na mszy dla dzieci i palemka ją mega interesowała :D
    Po jakis 20 minutach wyjęłąm ją z wózka, bo zaczęła sie prezyc, chociaz nie marudziła. Trochę cięzko na rękach przez 40 minut - troche chodzilam, troche kucałam przy wózku, aby sobie stała, na koniec jak szłam do komunii - dałam jej chrupasa i byłą hepi. Gdybym miała miejsce seidzace było by łatwiej dla mnie. No ale coz, dalysmy rade :)

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 29 marca 2015, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola:) wrote:
    Ja nia chodzę bardzo rzadko do kościoła, w ogole odkad sie urodziła, to chodzimy bardzo rzadko. Jak była w gondoli, to wychodziłam w porze drzemki i spała, ale wybierałam mszę dla dorosłych gdzie jest cisza i spokoj. Odkad jest w spacerowce, to była 3 raz - mszą nie jest zainteresowana, raczej ilością ludzi, dziećmi uśmiechała sie do nich - byłąm na mszy dla dzieci i palemka ją mega interesowała :D
    Po jakis 20 minutach wyjęłąm ją z wózka, bo zaczęła sie prezyc, chociaz nie marudziła. Trochę cięzko na rękach przez 40 minut - troche chodzilam, troche kucałam przy wózku, aby sobie stała, na koniec jak szłam do komunii - dałam jej chrupasa i byłą hepi. Gdybym miała miejsce seidzace było by łatwiej dla mnie. No ale coz, dalysmy rade :)
    opisałam się i wszystko się skasowało :(

    Rozumiem, że kultura pełną parą skoro nikt Ci miejsca nie ustąpił. Pamiętam jak w zeszłym roku w Wielkanoc stałam całą mszę w pełnym kościele, może nie z gigantycznym brzuchem, ale raczej nie dało się nie zauważyć że jestem w ciąży. A jeszcze co do ustępowania miejsc, to przeważnie wsiadając do autobusu zdarzył się ktoś kto ustąpił, ale czasem przy tym jak wsiadałam widziałam, że każdy siedzący odwraca głowę w drugą stronę, szuka czegoś w torbie itd ...

    Myślałam że dziś uda się zebrać do kościoła, ale przez tą zmianę czasu nie wyszło, łatwiej by było jakby msza była koło 14 ;) Ale w sumie wątpię że Dawid wysiedzi mi godzinę we wózku. Trochę "łatwiej" jak można więcej pozycji dziecku zaproponować, trochę posiedzi trochę postoi itd.

    W pierwszy dzień Świąt jedziemy do teściów, w drugi pewnie siedzimy w domu, więc poza jedną sałatką, ewentualnie jakąś babką nic nie robię ;)

    Karola:) lubi tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 29 marca 2015, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No niestety kultura na wysokim poziomie, i tak się cieszę, że przepuścili mnie w kolejce do spowiedzi, bo najbardziej się martwiłam, że ja będę się spowiadać a Wiki zacznie płakać.

    Kurcze, juz 3 dzień Wiki zjada mało- najbardziej chodzi o karmienie łyżeczką, bo butla ok (dzisiaj), na obaid zjadłą tak na oko około 100 gram ;/ zostało mi jeszcze troche, myślicie, ze dac jej jeszcze na podwieczorek zamiast owocow, czy sprobowac to i to, czy jak zrobić?
    Ona dosłownie zaciska usta i buntuje sie, dzisiaj az sie rozpłakała, a mnie biora takie nerwy, ze musze liczyc sobie po cichu aby nie wybuchnac :(

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 29 marca 2015, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, u nas dziś po zmianie czasu super bo Zuzia obudziła się o 7!! nie dość, że godzinę dłużej niż zwykle to jeszcze godzina do przodu na zegarku

    Popołudniu byli znajomi to też mnie zaskoczyła, bo bawiła się całe 2 h sama, chodziła po pokoju, cudowała, wspinała się wszędzie, ale strasznie grzeczna, w ogóle dużo "lepsza" jest odkąd raczkuje, a my przemeblowujemy dom:)

    Jak Zuzia jeździła w gondoli to też kilka razy byłam z nią w kościele to spała. Jak dzieci krzyczały to wychodziłam z nią na zewnątrz a potem wracałam. W spacerówce jeszcze nie byłam

    Karola może Wiki kolejne zęby idą, dlatego nie chce jeść?

    Karola:) lubi tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 29 marca 2015, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola myślę, że brak apetytu może być spowodowany rychłym pojawieniem się kolejnych ząbków. U nas tak było przez prawie 2 tygodnie. Jula czasami zjadala na obiad dosłownie 3 łyżeczki i koniec. Myślę że to dobry pomysł by spróbować podać resztę obiadu później, ja tak czasami robię bo przecież to ważniejsze niż owoce. Swoją drogą 100g to nie aż tak tragicznie, u nas przeważnie tyle jest ;-) A może Wikusia tak zafascynowana odkrywaniem świata, że jedzenie tymczasowo zeszło na drugi plan ;-) Tak czy siak życzę apetytu dla Kruszynki :-*

    Karola:) lubi tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • maja89waw Autorytet
    Postów: 636 929

    Wysłany: 29 marca 2015, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myśle, ze Camilia ma racje. U nas było dokładnie tak samo gdy Lilce wychodziły ząbki. Do tego nowe możliwości w poruszaniu się i jedzenie jest bee. Mamo wypuść mnie i daj mi się poruszać ! Jak młodą karmie łyźką to mam wrażenie, ze to zdanie ma wypisane na czole :) jutro robimy pankejki z białej kaszy gryczanej, nie ma taty to zaszalejemy :) taka byłam przeciwna blw a teraz jestem zachwycona. Mała wcale nie rozrzuca wszystkiego na podłogę i zajada ze smakiem. Blog, który podała Aniulka jest super, do tego na kuchnia + jest tez fajny program " ugotuj mi mamo " z tym, ze tam dla starszych dzieci mam wrażenie gotują...
    Lila po kąpieli spi jak aniołek a ja włączyłam tv. Odkąd jest z nami Lila tv włączane jest od wielkiego dzwonu, jak jest czas - czyli rzadko ;)

    Dobrej nocy dla wszystkich lipcowych dzieciaczków i ich mam :)

    am, Karola:), Camilia, Paula_29 lubią tę wiadomość

    3i49y2v4dzux5b7r.pngimg5-100_ertysd_4_x_x.jpg
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 29 marca 2015, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może macie racje dziewczyny z tym niejedzeniem - podejrzewam, że tak jak mówicie - zęby + odkrywanie świata. Jak się obudziła - wg nowego czasu - 19.20, to akurat wpadła do mnie kumpela, zjadła z 5 łyżeczek tego co zostało z obiadu, o 21 zjadła troszkę jabłka z kleikiem ryżowym, na noc prawie całe mleko, ale jeszcze nie śpi...ciekawe jak nocka...

    Maja, od jutra probuje tez z blw, zobaczymy.. :)

    Jak zasnie ide się wykapac i spac, no juz nic nie mam z wieczoru, tyle do prasowania, ale o tej porze nie mam sil. Będę dazyc do tego, aby powrocilo zasypianie 20-21.

    Miłych nocek mamusie :*

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 30 marca 2015, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Mamusie, u nas po zmianie czasu Jasio śpi ,,po staremu" czyli budzi się o 5 starego( 6 nowego czasu)-a ja taka szczęśliwa, ze dziecko do 6 śpi:P:P hehehe. Nieważne, ze wychodzi na to samo ale cyferka na zegarku inna;)
    z zasypianiem gorzej, bo widno jest o 19(wiec żaluzje opuszczam)-ale od dzisiaj postaram się przedłużyć aktywność Jasia i kąpać go ok 19.30.

    Karola, też uważam jak dziewczyny, że nie jedzenie to sprawka ząbkowania. Mojej kuzynki syn( w wieku Twojej Wiki), też jej teraz tak dobrze nie ja(a to mały głodomorek).

    Paula_29 lubi tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 30 marca 2015, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola:) wrote:
    A u nas stolik sluży chwialmi jako pchacz :D

    Hehehe, u nas to samo. Wszystko byłoby ok, tylko mój parkiet strasznie przy tym cierpi :/

    Wczoraj po zmianie czasu średniawka, Szymek obudził się o 5tej starego czasu, czyli o 6 nowego. Ja położyłam się późno spać, więc mega niewyspana.

    Do kościoła chodzimy zawsze z Szymkiem, tylko teraz zmieniamy taktykę. Do tej pory chodziliśmy tak, żeby drzemka wypadała na mszy i wtedy Szymek fajnie usypiał, budził się akurat pod koniec mszy. Teraz musimy chodzić zaraz po jego drzemce, bo w kościele nie chce usnąć tylko drze papę! Poza tym tak na ogół to my stoimy przed kościołem, bo w kościele za głośno.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 marca 2015, 10:25

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 30 marca 2015, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Kochane :-)
    Ja właśnie siedzę w kolejce w ZUS bo muszę załatwić zaświadczenie, że jestem ubezpieczona. Później muszę jechać do kancelarii przy kościele załatwić akty chrztu moje i męża bo będziemy brali ślub kościelny. Od jakiegoś czasu o tym myśleliśmy a teraz zostałam poproszona o zostanie matką chrzestna wiec bez tego się nie obejdzie ;-) Ostatnio mam tak mało czasu, że nawet nie da się tego opisać :-/ Chyba zrezygnuje z angielskiego bo nie mam czasu chodzić ech :-(
    Wszystkim życzę udanego dnia :-*

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
‹‹ 700 701 702 703 704 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

4 propozycje pysznych koktajli na ciążowe dolegliwości!

Cierpisz na typowo ciążowe dolegliwości? Twój układ pokarmowy jest bardzo wrażliwy i męczą Cię ciągłe niestrawności? A może nie możesz poradzić sobie z bolesnymi skurczami łydek? Poznaj kilka prostych i naturalnych sposobów na ciążowe dolegliwości - odkryj przepisy na koktajle! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ