X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe Mamusie 2014
Odpowiedz

Lipcowe Mamusie 2014

Oceń ten wątek:
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 19 marca 2015, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, 2 tygodnie mam mieć rękę unieruchomioną, dziś jest 4 dzień, więc jeszcze trochę;( mam nadzieję, że pomoże

    Zuzia dziś zaczęła pełzać do przodu, trochę też przesunęła się do przodu raczkując, ale ona ma jedną nogę zgięta a drugą wyprostowaną i się przesuwa. Coraz częściej staje na nogi.Na razie chwytając się moich ubrań

    Rozumiem, że zmiana czasu powoduje że w konsekwencji mogą spać dłużej tak? czy ja coś mylę, nigdy nie pamiętam w którą stronę się zmienia

    Wczoraj wyczytałam o metodzie usypiania 3-5-7. Trochę może drastyczna, ale podobno jedyna skuteczna. Ja już niestety nie mam wyjścia, bo na rękach jej nie uniosę tyle czasu. Dobrze, że M w domu bo ja nie miałabym siły jej tak usypiać, ale wyobraźcie sobie , że zasnęła!! ciekawe co będzie dalej

    Misia czyli może idzie do dobrego skoro czasem 1 pobudka
    Jak to w ciąży???Poważnie????

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • ciążomania Koleżanka
    Postów: 38 73

    Wysłany: 19 marca 2015, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia to super. Gratulacje!!! Ale niespodzianka :) to Jaś będzie miał rodzeństwo:)))

    7u22tv73atjkfp18.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 19 marca 2015, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eh, taka drzemka 40 minut, zanim zasnęłam to Dawid mnie już budził :/ a ja się tylko rozespałam....

    Paula teoretycznie jest szansa na "dłuższe" spanie przez dzieci bo przesuwamy czas z 2 na 3. Ja pamiętam przy zimowej zmianie to dwa dni i Dawid funkcjonował wg nowego czasu. Oczywiście zmiana dopiero w ostatni weekend marca.
    Dwa tygodnie to sporo, oby Ci pomogło, to jak sobie radzisz z Zuzią? Czy mąż ma urlop?
    A co to za metoda?

    Misia ja na maila też z belly dostaję info o ciąży, to tak dokładnie liczy jak rok temu przy Dawidzie ;) coś im się pokręciło, że jeszcze raz nam liczą tygodnie ciąży ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 marca 2015, 10:06

    misia_k1 lubi tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 19 marca 2015, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, u nas pobudka 6.40, znaczy mala juz stala dluzej w lozeczku, ale o tej porze mnie obudzila. JA oczywiscie jak zombie, bo polozylam sie spac po 1, no glupia jestem :(
    Do tego wczoraj dostalam okres drugi po kp, w ogole nic nie bolalo, się ucieszylam bo przed ciaza miewalam pierwsze dni bolesne, no i co rano dzis taki bol, ze ketonal w gre. M wyslalam do kojca i on tam jeszcze spal od 7 a ja sie dzieki temu troche wyspalam, ale cos czuje, ze bede miec zjazd po poludniu.
    Karola to ta pobudka u Was szybka...a powiedz mi jak mala jest w swoim pokoju to sie bawi sama, co robiw lozeczku, nim ja wezmiesz? Nasza wlasnie sie bawi sama chyba 30 min minimum, ciekawe jak bede chciala przeniesc ja w okolicach czerwca do swojego pokoju.

    Mala o 10 zasnela, jak wstanie dokonczy kleike z owocem, bo w czasie jedzenia byla taka mruda, ze juz olalam i pojdziemy na spacer. Pozneij bede chciala jak do 15 przetrzymac, eh.

    Paula 3mam kciuki aby z reka sie poprawilo!
    Am, u mnie tez zawsze bylo sniadanie ok 11, a dziś 10 :) wlasnie jem :P
    W Wawie znow slonce mega, ale czytalam,ze znow ma byc ochlodzenie spore :(

    Misia mi tez przychodzi na maial taka info :P haha

    Milego dnia!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 marca 2015, 10:29

    am, Paula_29, Karola:) lubią tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 19 marca 2015, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ciążomania wrote:
    Misia to super. Gratulacje!!! Ale niespodzianka :) to Jaś będzie miał rodzeństwo:)))


    Misia napisala wyraznie, ze belly sie skaszanilo i jej wysyla takie informacje blednie :) Zreszta mi tez.

    misia_k1, Iwo, Karola:) lubią tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 19 marca 2015, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A już kombinezon zimowy spakowałam(zresztą Jaś był w nim tylko 2 razy eh) a czapki właśnie poprałam.

    Paula, oby Ci ten stabilizator pomógł....a co to za metoda z tym usypianiem???
    Podobna do odciągania pokarmu heheh


    1 pobudka,niestety wiosny nie czyni i przeważnie po takiej jednej dobrej nocy jest 3 mega ciężkich;)

    Dziś zaczęłam się martwić,jak to będzie z usypianiem jak Jaś będzie miał rok. Bo teraz w wózku a potem jak wyrośnie....

    Mikulka, i jak się czujecie z Julką??

    Camila jak walka o pokarm?? Julci wrócił apetyt??

    Karola:), Camilia lubią tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • ciążomania Koleżanka
    Postów: 38 73

    Wysłany: 19 marca 2015, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lolka83 wrote:
    Misia napisala wyraznie, ze belly sie skaszanilo i jej wysyla takie informacje blednie :) Zreszta mi tez.
    Wcześniej jak rano czytałam nie było informacji, że to wina belly dlatego myślałam, że to naprawdę. Ale już nieważne:)

    misia_k1 lubi tę wiadomość

    7u22tv73atjkfp18.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 19 marca 2015, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    buziaki dla Franiaa!!!
    pewnie dla Dawidka i Julki również(chyba wczoraj 8 m).


    he nie ukrywałabym tego faktu o ciąży:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 marca 2015, 11:31

    ciążomania, lolka83, Camilia lubią tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 19 marca 2015, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Am tak mąż ma urlop i nosi Zuzię

    Ja też przeczytałam zanim Misia zdążyła edytować, kończyło się na hihi:)

    Metoda polega na tym, że kładziesz dziecko do łóżeczka, jak zaczyna płakać siedzisz przy nim głaskasz, ale bierzesz na ręce dopiero po 3 minutach, jak się uspokajać odkładasz i analogicznie kolejne po 5 i 7 minutach. My to trochę zmodyfikowaliśmy na 1,5 minuty, 3 i 5

    Karola:) lubi tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 19 marca 2015, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiki spała 1,5 h od 8.30 do 10tej, o 10.30 byłyśmy na specerze - łądny kawałek, bo musiałam iśc do biedronki, a to od nas około 2km myslę. O 12 zjadła obaidek, oczywiscie po 25 łyzeczkach marudy - heh - zaczynam liczyc łyżeczki głośno jak zjada :D
    Teraz stoi przy tv i tanczy, przy disco polo :P nie jest to moj ulubiony gatunek muzyki, ale ona chyba najbardziej lubi :P

    Paulal, słyszalam o tej metodzie usypiania, najbardziej skuteczna, gdyby nie teraz moj patent spania po soczku/mleku, to bym zastosowałą to co Ty. Predzej juz tak robiłam, nie tyle moze co do minuty, ale tez bralam na rece po chwili placzu i odkladalam i tak do skutku, nie wrocilam do tego po chorobie bo wyczailam to zasypianie przy butli.

    Misia, mojej kuzynki coreczka ma 1,5 roku i ona nadal usypia ja tylko i wylacznie w wozku.

    Lolka, Wiki nie ma w lozeczku zabawek, wiec staje i idzie do niani, bo mamy ja przy lozeczeku, bo tam sie swieca switelka. Ja ide w sumie od razu do niej jak stanie, w przrciagu kilku minut, bo sie boje ze sie glebnie i walnie glowa o szczeble. Ale ona nie placze, wiec mysle ze chwile by sie soba zajela ale ide dac mleczko i zmieniam pampka i wyczailam ze rano jak jest taka wyciszona to biore ja do salonu i wkladam do kojca, tam bawi sie z 20 minut, wiec ja sie moge ogarnac. Dzisiaj ze wzgledu na pore polozylam sie pod koc a ona sie tam bawila.

    Dziekuje za wszytskie kondolencje, kuzynka przyjedzie do nas jutro o 15, ja wyjde gdzies 15.20, mysle ze o 17stej bede juz spowrotem i wezme Wiki na godzinke na stype.

    am, Paula_29 lubią tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 19 marca 2015, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_29 wrote:
    Am tak mąż ma urlop i nosi Zuzię

    Ja też przeczytałam zanim Misia zdążyła edytować, kończyło się na hihi:)

    Metoda polega na tym, że kładziesz dziecko do łóżeczka, jak zaczyna płakać siedzisz przy nim głaskasz, ale bierzesz na ręce dopiero po 3 minutach, jak się uspokajać odkładasz i analogicznie kolejne po 5 i 7 minutach. My to trochę zmodyfikowaliśmy na 1,5 minuty, 3 i 5

    Paula ja to stosowałam jak mała uczyłam zasypiać sama kilka miechów temu, ale nie wiedziałam, że to taka metoda :p jakos wyszlo intuicyjnie :P

    Paula_29, Karola:) lubią tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 19 marca 2015, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lolka83 wrote:
    Paula ja to stosowałam jak mała uczyłam zasypiać sama kilka miechów temu, ale nie wiedziałam, że to taka metoda :p jakos wyszlo intuicyjnie :P

    to właśnie tak jak ja :)

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 19 marca 2015, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola tak patrzę na Twój suwaczek, czy Wiki wyszła dolna dwójka zamiast górnej jedynki?
    Bo mam wrażenie, ze Zuzia zamiast w górnych ciągle grzebie w tych dolnych dziąsełkach

    Lolka widziałam, że masz te nowe pampersy i jak? a próbowałaś te pieluchomajtki zielone?

    Gratki dla Frania z okazji 8 miesięcy

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 marca 2015, 14:55

    ciążomania lubi tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 19 marca 2015, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_29 wrote:
    Karola tak patrzę na Twój suwaczek, czy Wiki wyszła dolna dwójka zamiast górnej jedynki?
    Bo mam wrażenie, ze Zuzia zamiast w górnych ciągle grzebie w tych dolnych dziąsełkach

    Lolka widziałam, że masz te nowe pampersy i jak? a próbowałaś te pieluchomajtki zielone?

    Gratki dla Frania z okazji 8 miesięcy


    Tak, ona ma 3 zębole na wierzchu, już chyba całę wyszły. Dwa w sumie równocześnie, a ten trzeci po jakiś 2-3 tygodniach i właśnie nie po kolei! Wiesz jak ona śmiesznie wygląda z 3 zębami na dole :P Już jakiś czas temu pisałam, że prześwitują górne jedynki, chyba źle widziałam :D tzn.ja cały czas widzę jakiś prześwit, ale to chyba nie to :D

    próbujemy gluten od wczoraj, i mamy luźne kupy, a miała już takie zbite, w sumie jak dorosły. Nie wiem co robić :( kit z alergia na marchew i inne marzywa, ale gluten :( nie wiem, jutro jeszcze dam, zobaczymy...

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 19 marca 2015, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola na razie się nie przejmuj, Zuzia też czasami ma luźne kupy a nie jest na nic uczulona, myślę, że to zależy od dnia, poczekaj jeszcze dzień dwa i zobaczysz, może to przypadek

    Lolka mam pytanie o tą pościel w gwiazdki, dobrej jakości jest, dobrze Ci się ją prasuje? bo zbieram się do zamawiania

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 19 marca 2015, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z glutenem jeszcze działam, oczywiście, tak z 3 dni co najmniej.

    Jak tu usypiać dziecko metodą wychodzenia, jak ja wkładam ją do łóżeczka, wychodzę, a ona coś tam piszczy, wchodzę a ona stoi i się cieszy na mój widok, haha :D

    Wiki została dzisiaj znowu 50 minut z moja kumpela (wczoraj była inna) i była grzeczna :) chociaz to juz czas przed spaniem ... eh..ciekawe jak jutro, kuzynka jednak przyjedzie do mnie.
    Oby do 6stej pospała, dłużej tez nie, bo moze zaburzyc moj rytm dnia, który w tej chwili pasuje do tego, aby mogla ją zostawić wyspana i najedzona na czas pogrzebu.
    Spadam, bo musze pomyc podlogi, zjesc kolacje, przygotowac nam rzeczy na jutro i sie wykapac, a jeszcze na 8.30 do dentysty...

    Spokojnych nocek mamusie :*

    Paula_29 lubi tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 19 marca 2015, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola:) wrote:
    Jak tu usypiać dziecko metodą wychodzenia, jak ja wkładam ją do łóżeczka, wychodzę, a ona coś tam piszczy, wchodzę a ona stoi i się cieszy na mój widok, haha :D

    Dokładnie to samo sobie pomyślałam jak Paula napisała o tej metodzie. U nas nie ma szans, Szymek w sekundzie zaczyna się bawić,wstaje, siada, znowu wstaje, piszczy, naciąga sobie kołdrę na głowę.. tak, że ten.

    Karola:) lubi tę wiadomość

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 19 marca 2015, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uff nadrobiłam Was Dziewczyny ;-)
    Misia dziękuję, że pytasz- dzisiaj Jula miała lepszy apetyt, mam nadzieję, że tak już zostanie :-)
    Propo usypiania w łóżeczku my już od dawna stosowaliśmy metodę, że po przeczytaniu bajko na dobranoc i buziaku wychodziłam z pokoju. Przeważnie był płacz, jeżeli chwilę to nie przychodziłam, jeżeli dłużej niż 5 minut to wracałąm i siadałam koło łóżeczka. Teraz Jula chyba już wie, że jak wychodzę to czas spać i śpi :-) Ciekawe czy się to nie zmieni jak zacznie wstawać, oby nie :-P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 marca 2015, 22:06

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 19 marca 2015, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola bardzo mi przykro z powodu Twojej babci :-(

    Karola:) lubi tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 19 marca 2015, 22:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola, BiB tylko, że my nie wychodzimy z pokoju, siedzimy przy Zuzi tylko nie bierzemy na ręce przez ten czas. Zuzia też siada w łóżeczku i staje na jednym kolanku i jednej stopie i gryzie górna krawędź łóżeczka:) Na nogi w łóżeczku jeszcze sama nie stanie ale myślę, że niewiele jej brakuje

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
‹‹ 693 694 695 696 697 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ