X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe Mamusie 2014
Odpowiedz

Lipcowe Mamusie 2014

Oceń ten wątek:
  • marta&hania Ekspertka
    Postów: 174 343

    Wysłany: 24 kwietnia 2015, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aż się boję tego jedzenia piasku.... pewnie nie unikniemy tego, brrr na samą myśl już mi słabo

    l22nio4pqrnzhmck.pngc233c97d9c4db1a0.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 24 kwietnia 2015, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My juz po:-)
    Jasio uwielbia sie kapac,wiec bylam w szoku jak na widok basenu zaczal plakac.
    Plakal,ale mimo wszystko weszlam z nim do brodzika( 30 cm). Plakal cale 10 min,bez lezek ale jednak.wozilam go po wodzie,dawalam zabawki i wyszlam. Chodzilam z nim wkolo duzego basenu i po 7 min wrszlam raz jeszcze i udalo sie.zero placzu,nawet sie usmiechal:-).
    koniecznie za tydz jedziemy raz jeszcze,aby go oswoic I wowczas pomyslimy o kursie.
    Basen,bez szalu kompletnie nie przystosowany dla malutkich dzieci( brak przewijaka itd).
    Pieluszki mialam babydrema do plywania i b.polecam.

    ciążomania, kasjja lubią tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 24 kwietnia 2015, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia, dzięki że pytasz, dzieci póki co ok :-) Jula na widok młodego kwiczy i wrzeszczy po swojemu. Dzisiaj mieliśmy taką śmieszną sytuację. Posadzilam Julę w kojcu razem z kuzynem (16 miesięcznym synkiem mojej siostry). Moja mama mówiła do niego powiedz "baba", a on nic, za to Jula powtarzała. Poza tym jak jej coś wypadło mówiła "da" czyli "daj", a jak coś jej nie pasi to mówi "nie" i kiwa głową. Wygląda to komicznie, ale niunia robi to zupełnie świadomie. Moja siostra mówi, że mam z Julką częściej przychodzić to może Kacperek nauczy się mówić. A tak swoją drogą to mały nie mówi nic. Czasem zdarzy mu się coś tam po swojemu, ale raczej milczy.
    Na praktykach ok, ale uwierzcie, że już mi się nie chce ;-)
    Misia, gratuluję odwagi co do basenu. Ja jestem za duży cykor na takie wypady.
    My jeszcze zabawek do piasku nie kompletujemy, ale faktycznie trzeba już powoli myśleć.
    No, to tak w skrócie heh
    Buziakiiiii laseczki :-P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 kwietnia 2015, 22:42

    ciążomania, Paula_29, Camilia lubią tę wiadomość

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • ciążomania Koleżanka
    Postów: 38 73

    Wysłany: 24 kwietnia 2015, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja właśnie też się tego boję, że Franio się przestraszy ja zobaczy taką dużą wodę, bo w wannie to bardzo lubi się kąpać. Ale super, że się nie poddałaś i spróbowaliście jeszcze raz :)
    Co do piasku to też jestem pewna, że będzie degustacja, zwłaszcza jak pojedziemy nad morze, a tam tyle dobra:))

    misia_k1 lubi tę wiadomość

    7u22tv73atjkfp18.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 kwietnia 2015, 01:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :)
    Pięknie się Wam dzieciaczki rozwijają. Aż miło się czyta.
    U nas dużo się dzieje i naprawdę rzadko mam czas zajrzeć tutaj, ale przy trójce dzieci (w tym dwójka szkolna) obowiązki gonią. A wieczorkiem już tylko marzę o chwili relaksu z Mężem i spać ;)
    U nas z nowości - Victor ma już 5 ząbków. Właśnie wybiła lewa górna dwójka. Super przechodzi ząbkowanie, zero temperatury i płaczu. Wszystko bezstresowo się odbywa. Oby tak dalej. Potrafi robić papa i kosi kosi, pokazuje jaki jest duży, przybija piątkę, pluje ;) i krzyczy do nas, mówi ta (tak), da (daj),dada, tata, mama, nie i bum (auto). Zaczyna dreptać podtrzymywany pod paszkami. Póki co przebiera śmiesznie i szybko nogami, jakby biegał. Jak tak dalej pójdzie, to trzeba będzie zakupić buty z hamulcami ;)

    Pozdrawiamy wszystkie mamusie i ich skarby. Buziak od nas :) CMOK :*

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 kwietnia 2015, 01:07

    mikulka, Paula_29, Camilia, misia_k1 lubią tę wiadomość

  • Iwo Autorytet
    Postów: 597 1057

    Wysłany: 25 kwietnia 2015, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikulka- zdolna ta twoja Julcia :)

    Misia- super, że się udało na tym basenie :)
    My z Dawiśkiem chodzimy od końca listopada, odkąd skończył 4 miesiące. Młody uwielbia pływać, od razu jak wchodzimy do wody to chlapie na siebie i inne dzieci. W wannie też już nie uleży spokojnie, chlapie, wierzga rękami i nogami, jakby pływał :)
    Basen to super sprawa i wszystkim polecam. Zabawa dla malucha i rodzica :)

    Miłego weekendu :)

    mikulka lubi tę wiadomość

    17u93e5e8a1j9elc.png 6b9cca1390b828e5.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 25 kwietnia 2015, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My też myślimy by wybrać się na zajęcia na basen, jak się uda to w przyszłym tygodniu, najpóźniej za dwa, podobno do 9 m-ca dzieci mają jeszcze ten odruch kopania w wodzie a potem zanika. Nie wiem tylko jak Zuzia zareaguje, bo ogólnie wielu rzeczy się boi. U nas koszt pojedynczych to 30 zł za karnet 250. Pójdziemy na jedne spróbować, a może uda się na pokazowe darmowe, co jakiś miesiąc się odbywają
    Kupiliśmy też Zuzi basen Dino do ogródka. Zabawki do piaskownicy ma, ale tak jak BiB mówi, wydaje mi się, że Zuzia będzie zjadać piasek, więc piaskownicę kupimy dopiero za rok (chyba , że wypróbujemy na placu zabaw)
    My pieluszki kupiliśmy Huggies bo koleżanka kiedyś na babydreama narzekała
    Miłego weekendu:)
    Dziewczyny nie mogę doczekać się czwartku:)

    mikulka lubi tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1192

    Wysłany: 25 kwietnia 2015, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula, a gdzie masz zajęcia za 250 zł (ile zajęć w karnecie?).

    PS. Serio te pieluchy do basenu zatrzymują tylko kupkę, a siku już nie?Koleżance się ostatnio skończyły pampki i założyła dziecku tą basenową pieluchę i normalnie siku przelatywało!(z tego co pamiętam to miała babydream).

    Ja stwierdziłam, że poproszę o piaskownicę na roczek, już sobie upatrzyłam na allegro :P Na wiosnę będzie jak znalazł. Basenik pewnie M kupi jak będziemy nad morzem..

    Paula, ja też!Piszemy za sobą już chyba z 1,5 roku...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 kwietnia 2015, 20:44

    Paula_29 lubi tę wiadomość

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 25 kwietnia 2015, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BiB 12 zajęć Lemon fitness

    http://www.lemonfitness.pl/cennik/

    Tak właśnie słyszałam o tych pieluchach, dlatego kupiłam huggiesy

    1,5 roku, ale ten czas zleciał:)

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 25 kwietnia 2015, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystkiego najlepszego dla Szymka z okazji 9 m-cy

    mikulka lubi tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 26 kwietnia 2015, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zdrowka zdrowka dla kolejnych 9 miesieczniakow Szymka i Wiki.


    O basenik,Paula zerkne na neta.Moi rodzice kupuja Jasiowi o tej piaskownicy( takiej drewnianej zamykanej) tez myslalam,ale nie wiem czy to nie za wczesnie.

    mikulka, Paula_29 lubią tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 27 kwietnia 2015, 08:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Plumb Kochana,ale fajnie że się odezwałaś:):):)
    Buziaki dla Viktorka i reszty pociech:)

    Plumb80 lubi tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 27 kwietnia 2015, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dawno nie zaglądałam, intensywny weekend, brak czasu, ładna pogoda :)

    U nas bez zmian jeśli chodzi o prace męża, jestem w ciągu tygodnia całe dnia sama z małą, z teściowa nadal dziwne napięcie, jakieś ciche dni, strasznie mi działa na nerwy ale ja jej zapewne też. Wiktoria coraz częściej śpi tylko raz w dzień, jest coraz "łatwiejsza w obsłudze", zjada różnie, raz lepiej, raz gorezj, ząbków 5, idzie 6...
    Z umiejętności, to mamy tylko 2 takie typowe, czyli tanczenie, wystarczy jak jej tylko zanucę jej ulubiona piosenke, ale tanczy przy kazdej muzyce i daje buzki. Z umiejetnosci ruchowych, to kazdy mi mowi ze to 10 skonczonego m-ca zacznie chodzic, nie dbam o to, nie jest to dla mnie priorytet, skupiam sie teraz nad tym, aby jej tłumaczyc, opowiadac, uczyć nowych rzeczy itp itp. Czasami przybija piątek i robi papa, ale naprawde czasami, brawo u nas nie istnieje :P Gada dużo i wszedzie, smoczki uzywamy tylko w lozeczku i na spacerze, chociaz na spacerze wywala, a w łoezeczku tylko do zasypiania. Śpi ładnie całe nocki. Ostatnio budzi sie miedzy 6.30 a 8, z reguly jest to 7.15. Dzisiaj zakupilam fotelik - maxi cosi tobi za 699 w smyku (u nas jest promocja do konca kwietnia). W czwartek ide w koncu do fryzjera włosy farbowac...nie farbowalam rok, jeeeny, ostatnio tak było 10 lat temu :P Od dziaisja tez jestem na diecie...Cel 4 kg w 2 m-ce...
    Na majowke nie wiem czy gdzies pojedziemy, bo ma padac, a mielismy w piatek jechac do mojej rodzinki, zrobic taka objazdowke i do mojej mamy na cmentarz (mam 100 km), w sobote grill u kuzynki a w niedziela tylko dla naszej trojki.a Wy jakie plany macie?

    Na wakacje postanwilismy - jedziemy ze znajomymi nad Bałtyk w pierwszym lub w drugim tygodniu sierpnia, a 17 sierpnia wracam do pracy...ostatnio zaczelam zastanawiac sie na zlobkiem ze wzgledu na tesciowa ...zobaczymy :)

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 28 kwietnia 2015, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina, nie wiem jak u Was ze żłobkami,ale zawsze możesz na wszelki wypadek zapisać Wiki, a potem zrezygnować odpowiednio wcześnie.
    Na Śląsku niestety mimo iz jest dużo złobków to też jest duży problem aby dostać się o tak, ,,z ulicy"( chodzi o prywatne,bo o miejskich to nawet nie ma co marzyć-chyba, że na drugim końcu miasta).

    Ja mam nadzieję, że uda mi się M namówić aby wziął 2 dni wolengo w sierpniu lub lipcu i też nad morze skoczymy-ale to raczej na spontana bedzie jak pogoda będzie ładna.

    Tobi ,też się na niego bardzo nastawiłam,ale M chce recaro;/ więc temat dyskusyjny.

    U Nas ostatnia Jasio zapomniał ,,papa" tak to jest jak nie ćwiczy się z nim;),,przybij piatke i podaj cześć" bez problemu.

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 28 kwietnia 2015, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a i przedłużyli mi umowę w pracy(na 2 lata) pod kilkoma warunkami.

    Karola:), Camilia, mikulka lubią tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 28 kwietnia 2015, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mozna przedłuzyc umowe pod warunkami?

    U mnie w miejscowosci buduje sie złobek prywatny, wiec o nim mysle, bo w Toruniu to ciezko, poza tym wozic dziecko, gdzie ja mam prace pod domem to sie mija z celem...a do zapisu, to kolezanka trzyma reke na pulsie, bo swoja małą chce tam zapisac.

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 28 kwietnia 2015, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola to fajnie, że w razie gdyby teściowa nie pomogła będziesz miałą żłobek blisko domu :-) Jeśli nam uda się dostać do Delfinka na Łódzkiej to też będę miała niedaleko ;-)

    misia_k1, Karola:) lubią tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • marta&hania Ekspertka
    Postów: 174 343

    Wysłany: 29 kwietnia 2015, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My w żłobku juz na 550 miejscu ^^
    Szukam prywatnego i patrze na ogłoszenia o opiekunki, bo szanse są 0.

    l22nio4pqrnzhmck.pngc233c97d9c4db1a0.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 29 kwietnia 2015, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta u nas do miejskiego żłobka też nie ma szans się dostać. Czekam teraz na odpowiedź ze żłobka prywatnego- trzymajcie kciuki :-)

    Karola:), mikulka, misia_k1 lubią tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 30 kwietnia 2015, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camila trzymam kciuki:)

    My dziś byliśmy w kato i zapisaliśmy Jasia do priv żłobka:)

    Buziaki dla ,,Naszej" Wikuni z okazji 10 miesięcy!!!!

    Camilia lubi tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
‹‹ 710 711 712 713 714 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ