X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe Mamusie 2014
Odpowiedz

Lipcowe Mamusie 2014

Oceń ten wątek:
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 15 kwietnia 2015, 08:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mandalena, ostatnio o Tobie myslałam - fajnie że się odezwałaś, buziaki dla Radusia :*

    BiB - ja tez za bardzo Wiktorii nie ucze niczego, tak jak pisałam predzej, szybko się zniechecam - papa i kosi kosi pokazuje jej codziennie, ale robi wtedy kiedy ona chce, raczki do gory ida, ale to chyba nowa umiejetnosc, a nie jaka jest duza, pokazuje oczka nosek na lalce ale nie wiem czy to jeszcze nie przypadkowo jej sie udaje, tanczy zawsze do muzyki i bardzo duzo sie cieszy jak jej sie cos udaje, wczoraj kiedy ja mega cierpialam - ona doslownie podchodzila do mojej nogi, wstawala i brala mnie za reke abym ja prowadzila, ja probowalam puscic, sciskala mocniej, takze na pewno dzieci wiecej rozumieja, zapamietuja, kojarza, Wiktoria cwiczy dalej tez stawanie, coraz odwazniej sie puszcza, w ogole jest taka smieszna i strasznie broi - kwiaty musialam dac do tesciowej bo ziemia w nich i liscie to najlepsza zabawa :)

    Ze mna juz lepiej jesli chodzi o kark, mam silne leki, ale przeziebienie nadal czuje, Wiktoria ma kaszel odrywajacy i czasami jej leci z noska, podaje jej sinecod, moze kupie jeszcze flegamine i witamine c. OD nidzieli nie byłyśmy na spacerze, w oniedziałek przez pogode, wtorek przeze mnie, a dzisiaj sie o jej kaszel boje.

    PAula, Zusia naprawde madra dziewczynka - ale ona od poczatku przodowała w rozwoju intelektualnym :)

    Mandalena, Paula_29 lubią tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 15 kwietnia 2015, 08:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O Mandalena jak miło Cię ,,czytac"
    Zdrówka dla Radusia z okazji 9 m:)
    a jak w pracy..bo Ty chyba już pracujesz???

    a mój zaczyna płakać jak widzi suszarkę lub odkurzacz-boi się tego dźwięku.
    Już od kilku dni budzi się znowu o określonych porach w nocy...a było już tak pięknie, ze spał do 5 bez pobudek dłuższych(bo te krótsze typu wypadł smok,podaj smoka,mam zły sen to są cały czas).

    Dziś o 4 coś mu się złego śniło bo aż zanosił się, jakby płakał przez sen ale oczka zamknięte męczył się z 15 min! Głaskałam,całowałam aby się uspokoił.
    Teraz już zasnął i mam 40 min na kawkę.

    Karola:), Mandalena, maja89waw, Paula_29, mikulka lubią tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 15 kwietnia 2015, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia Jula też ostatnio tak miała, że po północy zaczęła mocno płakać, trwało to krótko ale intensywnie, po czym sama zasnęła. Może nasze Maluchy mają sny i to je przeraża?
    Co do nowych umiejętności to w naszym dość ubogim repertuarze doszło takie bujanie się góra- dół jak mam ją na rękach. Robi to dość mocno i przy tym się śmieje a jak jest to po jedzeniu to aż cała zawartość żołądka się miesza :-P

    Karola:), Mandalena, maja89waw, Paula_29 lubią tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1192

    Wysłany: 15 kwietnia 2015, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mandalena, fajnie, że się odezwałaś. Misia już nie raz Cię wywoływała ;) Przystojny Raduś w avatarku. Buziaki z okazji 9 mies!

    U nas z rozwojem intelektualnym jesteśmy chyba na szarym końcu. Szymek nie potrafi pokazywać żadnych części ciała, mimo, że dużo z nim ćwiczę. Nie robi papa, ani kosi, nie tańczy i nie podnosi rączek do góry. Wciąż nie mówi mama, za to od trzech dni chodzi mi mówi "dyr dyr dyr dyr", śmiejemy się z M, że naśladuje odgłos silnika syrenki :D

    Za to nauczył się pluć przy jedzeniu dla zabawy i zdecydowanie jest w tym mistrzem!

    Karola:), Mandalena, misia_k1, Camilia, maja89waw, Paula_29, mikulka lubią tę wiadomość

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 15 kwietnia 2015, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BiB wrote:
    Mandalena, fajnie, że się odezwałaś. Misia już nie raz Cię wywoływała ;) Przystojny Raduś w avatarku. Buziaki z okazji 9 mies!

    U nas z rozwojem intelektualnym jesteśmy chyba na szarym końcu. Szymek nie potrafi pokazywać żadnych części ciała, mimo, że dużo z nim ćwiczę. Nie robi papa, ani kosi, nie tańczy i nie podnosi rączek do góry. Wciąż nie mówi mama, za to od trzech dni chodzi mi mówi "dyr dyr dyr dyr", śmiejemy się z M, że naśladuje odgłos silnika syrenki :D

    Za to nauczył się pluć przy jedzeniu dla zabawy i zdecydowanie jest w tym mistrzem!


    wiktoria wczoraj pluła na podloge, pozniej kładła sie cała i to zlizywala, tak z 20 minut. Poza tym, chyba cos w tym jest, że nie da rady aby dziecko rozwijalo sie intelektualnie i ruchowo, u nas tez przoduje ruch - ZDECYDOWANIE!!! :)

    Paula_29 lubi tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 16 kwietnia 2015, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamy 2 kolejne ząbki - górne jedynki :)

    Camilia, maja89waw, misia_k1, am, BiB, Paula_29, Mandalena, mikulka lubią tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • maja89waw Autorytet
    Postów: 636 929

    Wysłany: 16 kwietnia 2015, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdalena miło Cie "usłyszeć" Raduś śliczny chłopczyk :)

    U nas kiepskiego usypiania ciąg dalszy... Juz próbowałam chyba każdej godziny sądząc ze za szybko ja kładę lub zbyt późno... Wczoraj usnęła dopiero 21:04. Jak na Lile to późno, bo jeszcze nie dawno o 19 juz spała. Zaczęła tez sie budzić w nocy, od kilku dni 2 a nawet 3 razy. Noszenie nie pomaga, wymusza cyca co mnie martwi bardzo ;(. Widzę jednak, ze cos sie bieli na dolnych dziąsłach, wiec tłumacze sobie ze to wina ząbków. Oby wyszły szybko i wróciło moje dziecko z przed miesiąca :)

    Nasza robi papa tatusiowi rano jak wychodzi do pracy, jak juz nie chce jesc to macha raczka zamiast główką na "nie". Kosi kosi robi ale z nie do końca otwartymi dłońmi i oczywiście jak jej sie chce. Na zawołanie przy obcych ludziach nic nie zrobi :) podnosi tez raczki do góry i robi przy tym mega śmieszna minę. Jedna z tych na fb, czyli wytrzeszcz oczu i zębali :) przestała jednak reagować ostatnio na muzykę, macha tylko raczkami a machanie pupką i uginanie kolanek jakby zapomniała. Uwielbia zabawę z zarzucaniem pieluszki na głowę i na moje pytanie "gdzie jesteś" ściąga pieluchę ja wołam "oooo jesteś!" Śmieje sie w głos :) zaczęła sie tez nieziemsko wygłupiać co jest mega słodkie :)

    Bib ja tylko czekam az u nas skończą to cholerne ogrodzenie, wyrównają teren i rozwiniemy trawę. Będziemy z młoda codziennie w ogrodzie :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 kwietnia 2015, 10:53

    Camilia, Karola:), Paula_29, Mandalena, mikulka lubią tę wiadomość

    3i49y2v4dzux5b7r.pngimg5-100_ertysd_4_x_x.jpg
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 16 kwietnia 2015, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BiB, Paula a my na szarym końcu i z rozwojem ruchowym i z intelektualnym. Jula nie raczkuje, nie siada, nie wstaje, nie mówi mama, tata itd, nie robi papa ale jest najmądrzejszą i najkochańszą córeczką jaką mogłam sobie wyobrazić i wiem, że na wszystko przyjdzie czas :-)

    maja89waw, Karola:), misia_k1, Paula_29, Mandalena, mikulka lubią tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • maja89waw Autorytet
    Postów: 636 929

    Wysłany: 16 kwietnia 2015, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale za to cała buzie ząbków już ma i w tym przoduje z pewnością :) !!!

    Camilia, Paula_29, Mandalena lubią tę wiadomość

    3i49y2v4dzux5b7r.pngimg5-100_ertysd_4_x_x.jpg
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 16 kwietnia 2015, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia wrote:
    BiB, Paula a my na szarym końcu i z rozwojem ruchowym i z intelektualnym. Jula nie raczkuje, nie siada, nie wstaje, nie mówi mama, tata itd, nie robi papa ale jest najmądrzejszą i najkochańszą córeczką jaką mogłam sobie wyobrazić i wiem, że na wszystko przyjdzie czas :-)


    Cudownie napisane!!! Jestes najwspanialsza mama pod słoncem :)

    Maja pociesze Cie ze od zmiany czasu Wiktoria najwczesniej zasnela 21.15 ale przewaznie jest to 22.30, gdzie predzej spała czasami od 19.30 a 21 to było bardzo pozno...

    Camilia, maja89waw, Mandalena lubią tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 16 kwietnia 2015, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camila super slowa:-)
    U Nas tez nie ma szalu z umiejetnosciami ale dla mnie jest najmadrzejszy i najwspanialszy!!!
    Wlasnie siedze przy nim w starej duzej stodole,bo spi-I tu tak nie wieje:-)
    Karola czyli przyczyna goraczki byly zabki,tak jak wiekszosc z nas obstawiala.
    A jak Twoje przeziebienie???

    Camilia, Mandalena lubią tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 16 kwietnia 2015, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia już dzisiaj lepiej i z przeziębieniem i z szyją, także wracam do świata żywych, dziekuje że pytasz :)

    Camilia lubi tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1192

    Wysłany: 16 kwietnia 2015, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola:) wrote:
    Mamy 2 kolejne ząbki - górne jedynki :)

    Gratki :)

    U nas też pojawił się ząbek, mamy górną jedynkę. Jak urośnie to będzie mega śmiesznie wyglądać, bo ma jedynki: dolną prawą i teraz górną lewą :P

    Karola:), Camilia, am, maja89waw, Paula_29 lubią tę wiadomość

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 17 kwietnia 2015, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Karola. Ja tam nie wiem czy Zuzia jest tak bardzo do przodu, ja myślę, że wszystkie nasze dzieci się szybko rozwijają tylko różnych umiejętności nabywają

    Ja pamiętam jak Plumb pisała już dobrych kilka miesięcy temu że Wiktor robi papa i kosi kosi to Zuzia nawet nie wiedziała co to:)

    Co do lizania podłogi Zuzia na szczęście tego nie robi, ale jak jej ślina pocieknie na podłogę to rozmazuje ją łapkami wszędzie i to jest najlepsza zabawa:)

    Zrobiłyśmy wczoraj placuszki z kaszy manny. Zuzi smakowały, ale niestety BLW to nie dla nas. Zuzia jak dorwała placuszka to zgięła go w pół i próbowała w całości wcisnąć do buzi. Siedziała i wpychała go na siłę, aż się zakrztusiła. Nie wiem czy ona się boi że ktoś jej zabierze to jedzenie?
    To samo robi z chrupkami, ledwo jej się mieszczą w buzi. Na szczęście chrupki się rozpływają z placuszkami gorzej. Musiałam jej podawać w kawałkach

    maja89waw, Karola:), Mandalena lubią tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • marta&hania Ekspertka
    Postów: 174 343

    Wysłany: 17 kwietnia 2015, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szalejecie z tymi zębami u nas wciąż dwie Jedynki na dole, ale juz są sygnały ze coś idzie następnego bo się ślini, maca palcem w buzi, gryzie wszystko i w nocy budzi się z płaczem.

    Z umiejętności mówi mama baba, robi siusiu do nocnika jak ja posadzę, robi papa oczywiście jak jej się chce, pije ze słomki, pluje, robi babelki z wody, wygina język, i mooooocno się przytula, potrafi leżeć wtulona na brzuchu taty z 15 min, lubi jak ja się drapie po pleckach, jak mały kotek;*

    Faaaaajna jest, super jest ten etap;)

    Karola:), maja89waw, Camilia, am, ciążomania, Mandalena, mikulka lubią tę wiadomość

    l22nio4pqrnzhmck.pngc233c97d9c4db1a0.png
  • maja89waw Autorytet
    Postów: 636 929

    Wysłany: 17 kwietnia 2015, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Haha dziewczyny widziałyście reklamę netii ? Panowie wymiatają ;) moze nie jest nowa, bo ja nie pamietam kiedy Tv włączyłam ale jest boska :D tamten ten tego :D

    3i49y2v4dzux5b7r.pngimg5-100_ertysd_4_x_x.jpg
  • kasjja Autorytet
    Postów: 561 594

    Wysłany: 17 kwietnia 2015, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hehe zerknęłam, co tam u Was i widzę że na tapecie edukowanie dzieci :)
    My Marysi specjalnie nie ćwiczymy, czasem robimy z nią papa, ale jeszcze nie załapała. Kosi kosi nie uczyłam (to chyba brawo?, tak ? ;) )może spróbujemy. Części ciała jej czasem pokazuję, ale to chyba większe dzieci umieją wskazywać. Marysia umie kojarzy słowa KOT, PIESEK i MIŚ, i na żywo i w książeczkach dostrzega te stworzenia :)
    No wszystko w swoim czasie, mi się wydawało, że Marysia się nie spieszy z rozwojem, a przed Wielkanocą zaczęła pewnie samodzielnie siadać, raczkować i stawać przy meblach i przy nas, wszystko dopiero teraz, ale naraz. Każda dzidzia swoim tempem idzie. Na pewno teraz jest super etap u dzieci, gadają po swojemu i są takie słodkie i jeszcze nie broją tak jak dzieci chodzące, choć już na pewno część dzieciaczków już biega, co ? :) Pozdrawiamy!

    Karola:), ciążomania, maja89waw, Camilia, misia_k1, Mandalena, mikulka lubią tę wiadomość

    l22nzbmhsqrq54a6.png
    mhsv15nmkhg23r51.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 19 kwietnia 2015, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasjia buziaki dla Marysi z okazji 9 m.Jaka duza juz jest,sluczna w avatarku:)

    Sto latek dla Juli Mikulki:-)

    kasjja, mikulka lubią tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 20 kwietnia 2015, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam wszystkie Mamusie i Dzieciaczki :-)

    Jak Wam minął weekend?
    Mój dość intensywnie- w sobotę byłam cały dzień sama z Julą a w niedzielę mąż miał urodziny więc mieliśmy cały dzień gości z przerwą na wizytę u księdza i ustalenie daty ślubu kościelnego na 16 maja godzina 16 :-D

    Karola:), am, mikulka, BiB lubią tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1192

    Wysłany: 20 kwietnia 2015, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia, fajna data :)

    U nas też weekend intesnsywny. W sb najpierw byłam u mamy, potem miałam korepetycje, a potem przyjechał teść. Na dodatek przytrułam się czymś i w pt i sb masakrycznie bolał mnie brzuch. A wczoraj byliśmy na chrzcinach 'brata chrzestnego' Szymka :P

    Kasija, fajnie, że się odezwałaś :) Gratulujemy nowych umiejętności ślicznej Marysi!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 kwietnia 2015, 20:58

    kasjja lubi tę wiadomość

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
‹‹ 708 709 710 711 712 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ