X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe Mamusie 2014
Odpowiedz

Lipcowe Mamusie 2014

Oceń ten wątek:
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 13 kwietnia 2015, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Dziewczyny.Ja antybiotyk brałam do wczoraj...jeszcze katar mega mam,ale jest o niebo lepiej.

    Nocka taka jak przy gorączce...marudna. Temp na poziomie 37.4 o 2 nad ranem...dalam nurofen i niedawno uspiłam.

    Ciażomania superrrr:):) Gratuluje.

    Karola i jak z Wiki??
    Paula jak Twoja ręka?

    Lolka,AM,Camilia,Bib,Mikulka, Iwo, Marta co tam dziewczyny u Was słychać?

    Maja i jak usypianie LIli....łóżeczko nadal parzy?

    Aniulka podczytujesz nas??
    A jak z resztą Mamuś( Kasijja, Magdalena?)



    ciążomania, Paula_29 lubią tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 13 kwietnia 2015, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia u nas od paru dni nieco zmieniły się pory wstawania i drzemek. Pobudkę mamy około 6-7, pierwsza drzemka mniej więcej o 10 i kolejna około 15-16. Pełzanie nadal pełną parą a raczkowania i siadania ani widu ani słychu. Ostatnio Jula próbuje lekko podnosić dupkę ale nic więcej się nie dzieje. Mama, tata, baba itd. też jeszcze nie usłyszałam :-P Poza tym po staremu- 80% czasu z Julą, reszta sprzątanie, gotowanie :-P

    Właśnie Dziewczyny co tam u Was? Przyłączam się do pytania ;-)

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • maja89waw Autorytet
    Postów: 636 929

    Wysłany: 13 kwietnia 2015, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny życzę zdrówka dla chorujących maluszków i mam !

    Misia, niestety tak ! Wyobraźcie sobie, ze młoda spi w swoim tymczasowym namiocie... Jak tylko ja przekladam do lozeczka to jest płacz... Nie wiem o co chodzi, chyba po prostu nie lubi być zamknięta ;/ choć w pokoiku ma bramkę w drzwiach, ale moze większa przestrzeń jej odpowiada. Włożyłam jej materac do namiotu i juz kilka całych nocy przespała w tym namiocie... Teściowa śmieje sie, ze biedne dziecko na ziemi spi :) ale z drugiej strony co mam zrobić, na sile ja w tym łóżeczku trzymać ? Ehh moze jej sie jeszcze odmieni.

    Zaraz jedziemy do endokrynologa z mała a potem do tatusia wyciągnąć go na lunch. Oby tylk zasnęła w aucie bo ostatnio nie chce spać w foteliku ;(

    3i49y2v4dzux5b7r.pngimg5-100_ertysd_4_x_x.jpg
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 13 kwietnia 2015, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiktoria ok, ale nadal ją obserwuje i mierze jej temperaturę. Za to mnie coś bierze, właśnie wypiłąm fervex, Wiki śpi, mam nadzieje ze chociaz z 1,5 h pośpi, to ja tez sie zdrzemnę. W domu wygląda tragicznie, wszytsko jest pomazane, wsaje przy ścianach, oknie balkonowych z rozmiękczonymi chrupkami i wszytsko mam umazane, podłoga także - wczoraj M. się w wiekszosci małą zajmował, ja odsypiałam, wiec w ogole nic nie ogarniete. A ja teraz nie mam siły kompletnie.

    Napisze później cos wiecej, bo padam...;/

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1192

    Wysłany: 13 kwietnia 2015, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też ściany już pomazane jak u Karoli, widać to szcególnie przy kontaktach, gdzie Szymek spędza najwięcej czasu :/

    Poza tym drugi ząbek w natarciu bo już 3cią noc z rzędu wstaje do niego co 30 min, bo płacze. Z reguły koło drugiej wymiękam i biorę go do nas.

    Dodatkowo jestem trochę zła na M, bo mieliśmy jechać na weekend w góry, taka piękna pogoda była!A on mi w pt wieczorem mówi, że nie pojedziemy, bo on ma dużo roboty przy aucie, bo go chce sprzedać itp. Strasznie przykro mi się zrobiło, że kolejny raz ktoś lub coś jest ważniejsze od nas... Na szczęście w niedzielę namówiłam go i pojechaliśmy odwiedzić znajomych w Żywcu, więc się troszkę przewietrzyłam.

    No i u nas chodzenie przy wszystkim pełną parą. Chyba muszę mu kupić buciki do chodzenia po polu, bo on raczkuje po ogrodzie, po czym wstaje przy wszystkich krzakach, ogrodzeniu, wózku itp, boje się, że sobie nóżki pokrzywi w takich zwykłych trampkach. Zobaczę co fizjo jutro powie i zdecyduję

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 kwietnia 2015, 14:06

    Karola:) lubi tę wiadomość

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 13 kwietnia 2015, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uff jak dobrze, że moje Dziecko już spi bo dzisiaj cały dzień była taka marudna, że myślałam, że nie dam rady :-/ A do tego nie chciała zjeść obiadku. Pogoda beznadziejna, mega silny wiatr więc ze spaceru też nici. A jak Wam dzień minął Kochane?

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 13 kwietnia 2015, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia u nas też strasznie wieje, normalnie urywa głowę. A ja dziś poszalałam bo umyłam wszystkie okna. Przyjechała moja mama więc Dawid miał towarzysza zabaw :)
    Udało mi się też sprzedać kojec siatkowy i zastanawiam się nad kupnem tego drewnianego :)

    Dawid też ostatnio jakby mniej jadł, ale raczej dużo rośnie, bo non stop ma coś za małe, w piątek mamy szczepienie to się dowiem ile waży.

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 13 kwietnia 2015, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U Nas tez marudny dzień . Nie lubie, kiedy musze zostac w domu z Jasiem bo pada,wwieje lub ma goraczke.od razu sprostuje. Zawsze zasypia na spacerze o 12, jak nie ma warunkow i zdrowja na spacerek to musimy zostac w domu,a on nie potrafi usnac.Meczymy sie oboje,aby zasnal. Ah ten moj Brzdac ukochany♥♥♥♥ Kocham go nad życie.
    Camila,PPaula a jak nocki??
    U mnue juz nocne karmienia prawie minely, widze,zże na wszystko przychodzi czas, trzeba tylko przeczekać. Obecnie czekam na sen, ktory bedzie trwal ciągiem od 20- az do 7.30 rano-:)

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 13 kwietnia 2015, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Am a jakie szczepuenie?Pneumo?

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 13 kwietnia 2015, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    misia_k1 wrote:
    Am a jakie szczepuenie?Pneumo?

    Tam, mamy drugą dawkę pneumo.

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1192

    Wysłany: 13 kwietnia 2015, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja byłam u pediatry w zeszłym tyg, zastanawiałam się, czy Szymek waży już 9 kg, a tu niespodzianka!9600 na liczniku ;)

    U nas też wietrznie, ale my byliśmy na polu już o 9 rano, a wtedy było całkiem znośnie(Szymek drzemał w wózku 2h)!, po czym pospacerowaliśmy godzinkę i zaczęło się mega chmurzyc, wiać i kropić więc zwinęliśmy się do domu

    am lubi tę wiadomość

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 13 kwietnia 2015, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiktoria dzisiaj bardzo grzeczna, zasypiała bez usypiania 2 razy normalnie i na noc również ok. Spała raz 1,5 h, później po 2,5 h musiałam ją obudzić bo znowu by poszła spać po 22.
    Ja nie wiem, czy to moje dzisjsze samopoczucie to wina jeszcze kaca, czy faktycznie mnie coś bierze, na noc lepiej wypije jeszcze fervex. Dlatego ja nawet się ucieszyłam, że dzisiaj taka pogoda, bo nie musiałam wychodzić, mialam wytłumaczenie dla samej siebie :P ale jutro ma być jeszcze gorzej z wiatrem ;/ eh...
    M. nadal dużo pracuje, także siedze sama, rano musze juz jechac na zakupy - koło 7mej, bo mleczko sie konczy i inne rzeczy na obiadki dla małej takze.

    Wiktoria jak widziałyście na fejsie stanela dzisiaj kilka razy sama, pozniej powtorzyła to jeszcze w butkach na podlodze, nie wiem ile to stanie trwa sekund bo wtedy ja obserwuje i az zamieram, ale wydaje mi sie, ze dosc długo :P
    Apropo butkow - cały czas zakłądam jej max 2 h dziennie, na poczatku probuje je zdjkac, pozniej jakos smiga, ale ciezej jej sie wstaje i raczkuje, ma problem z ukladaniem stop, takze moze i lepiej ze ja juz przyzwyczajam :)
    Jestem ciekawa co powie fizjoterapetka jutro BiB :)
    Znowu wszytskie Wasze dzieci grubiutkie, Wiki w tyle zostaje, w ogole ona mało przybiera, 26 stycznia ważyła 7500 - bo wtedy konczyla pol roku i prawie podwoila swoja wagę, a mamy prawie 3 miesiace pozniej i ona wazy tylko kilogram wiecej...nie wiem, ale chyba wynika to z tego, że jest cały czas w ruchu i w sumie mało zjada.
    Ona je 3 razy po około 200 ml mleka + kaszka z 1 miarka mleka i 4 miarki kaszki na 180 ml wody + obiadek - nie więcej niz 150 ml, czesto około 100 ml + deserek z kleikiem ryżowym - około 120 ml.
    Misia, pamietam, że Ty kiedyś pisalas że Jasio je to co Wy, czyli normalnie solone itp? Bo ja dzisiaj dałam małej łososia i te warzywa z biedronki (kalafior,brokuł,marchewka malutka) i pierwszy raz było to coś, co my zjadamy, ale oxzywiscie jej nie soliłam, tylko osobno przygotowałam.

    Też mam problem z ubieraniem małej, ja to mam schizy, że zachoruje, dopoki dziecko nie zachoruje - jest sie odwazniejszym. Jak przeczytalam, że BiB puszcza małego na ogrod do raczkowanie, to ja w zyciu bym tego nie zrobiła, bym schizowala, ze włozy zaraz rece do buzi z tym piachem albo, że sie przeziebi :P Wiem, dziwny typ ze mnie :)
    Lecę spac kochane, długich nocek życzę :)

    Aha - Wasze dzieci tez podnosza tak rece do gory - tak jakby pokazywały "taka jestem duuuuża"?

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1192

    Wysłany: 14 kwietnia 2015, 08:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola, Wiki je mniej więcej tyle co Szymek, więc widocznie spala to wszystko :)

    Karola, ja jestem zdania, że dziecko trzeba hartować i puki co dobrze na tym wychodzę, bo Szymek w ogóle nie choruje i nic mu nie dolega. Jak nie wsadzi teraz rączki z piachu do buzi, to zrobi to za miesiąc jak będziemy nad morzem, nie ma szans, zebym go aż tak upilnowała.

    Szymek nie podnosi rączek, ogólnie to on jest do tyłu z takimi 'rzeczami", chyba za mało z nim ćwiczę..

    Karola:) lubi tę wiadomość

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 14 kwietnia 2015, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    znowu goraczka,noc z milionami pobudek...kurde moze to zeby...
    Karola ja mu daje wszystko sprobowac...bo np jak ja jem to on placze ze tez chce mimo iz zjadl 5 min temu,wiec daje mu z 3 lyzeczki do sprobowania.

    Rosol jadl nasz,jak w niedziele gotuje moha Mama.

    Karola:) lubi tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 14 kwietnia 2015, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia u nas noce niezłe :-) Jula zasypia tak 20.30 i śpi do 6-7 z jedną pobudka w nocy. Czasami zapomni się obudzić w nocy hehe :-P Albo mi się wydaje albo widzę pod dziąsłami górne trójki, niedługo się okaże ;-)
    Misia myślę, że u Was faktycznie mogą być ząbki, stąd to budzenie się w nocy i być może częściowo gorączka. Oby szybko było lepiej, ucaluj Jasia od forumowej cioci :-*

    misia_k1 lubi tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 14 kwietnia 2015, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, u nas też się pozmieniało
    Wróciły dobre nocki, już jakiś czas to trwa, Zuzia budzi się czasami z płaczem ale to jest kilka razy a nie kilkanaście. Nie je w nocy już też od dłuższego czasu, o 23 też jej nie karmię. Wstaje 5-6, 7.30 pierwsza drzemka, 10-11 druga. Ostatnio zdarza się, że śpi nawet 1,5 h i trzecia na spacerze, z tym, że już krótka. Kiedyś spała cały spacer 2 h, teraz budzi się po 40 min i rozgląda.
    U nas dalej kryzys 8 m-ca, na chwilę jej nie mogę zostawić, bo zaraz za mną idzie , woła mama i płacze. Podchodzi ciągnie za spodnie i lament pełną parą

    Karola Zuzia też podnosi ręce do góry, zastanawiałam się o co chodzi i czemu tak robi i na siedząco przebiera tak nóżkami śmiesznie jakby chodziła czy tańczyła
    Nauczyła się też robić papa (ale to okazjonalnie)i przybija piątkę, strasznie się z tego cieszy. Jak leci muzyka klaska:)
    Dziś też zaczęła powolutku chodzić przy meblach
    Zębów dalej nie widać, u nas strasznie długo idą

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 14 kwietnia 2015, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaa i zapomniałam zapytać, czy Wasze dzieci też są takie strasznie ciekawe innych ludzi?
    W niedziele byliśmy z Zuzią w knajpie na Kazimierzu to zaczepiała dziewczyny przy stoliku obok, a dziś jak byłam z nią w Ikei to wychylała się z wózka za każdym kto przechodził a już za dziećmi w szczególności:)

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 14 kwietnia 2015, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula,to widze u Ciebie dalsze podobienstwa-wspolne cechy Jasia i Zuzi.Pobudki, niejedzenie w nocy,rozpoczynanie dnia o 5, drzemka ok 8, sen 1,5 h na spacerze to wspomnienie,teraz zawsze tylko 40 min i rozgladanie sie:-) hihi

    Papa,przybijanie piatki,podawanie dloni do uscisku:-)

    Co do rozgladania sie za innymi,ciezko stwierdzic,spoglada ale nie zaczepia.ale reaguje placzem na obcych jesli sa zbyt blisko np dzis na lekarke i na tesciow hehe

    Paula_29 lubi tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 14 kwietnia 2015, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia podobieństw ciąg dalszy:)
    Na lekarkę Zuzia od zawsze reaguje płaczem:)
    Podawania rączki do uścisku jeszcze nie uczyłam, muszę zacząć
    Fajne te nasze dzieci się robią , już takie mądre. Niesamowite jak szybko się uczą

    Zauważyłyście, że zaczynają już rozumieć pojedyncze słowa?
    Jak pytam Zuzię gdzie jest króliczek albo kwiatuszek to ich dotyka jak są pod ręką, albo rozgląda się za nimi.
    Dziś rano leżałam sobie z Zuzią na łóżku i udawałam że śpię. To przyszła do mnie włożyła mi smoczka do buzi i dała króliczka koło policzka, tak jak ja robię jak ją usypiam. Takie to słodkie było, że aż się wzruszyłam

    misia_k1, Karola:), Camilia lubią tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • Mandalena Ekspertka
    Postów: 182 350

    Wysłany: 15 kwietnia 2015, 07:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny!

    Radek dzisiaj kończy 9 m-cy i wzięło mnie na sentymenty. Postanowiłam odwiedzić koleżanki ;) Wchodzę na ostatnią stronę, a tu .... MIsia nas wywołuje. Kochana jesteś!

    Nasze dzieciaki widzę porosły...

    U mnie nic nowego poza tym, że zmieniłam kolor włosów na rude.
    U Radka: 4 ząbki są, nie raczkuje, ale przemieszcza się. Nadal karmię piersią, nawet wydaje mi się, że Raduś teraz dopiero się od niej uzależnił ;).Ma za to obsesję na punkcie muzyki. Jak słyszy to tańczy. Ugina plecy i tak głową macha. Ostatnio nawet do dźwięku suszarki usiłował się kiwać. Śmiesznie to wygląda.

    Nie wiem ile Radzio waży. Je mniej więcej tak:

    -ok.7-8 mm 150-180ml
    - ok.10-11 kaszka mleczna owocowa (mała miseczka)
    pierś
    -ok. 14-15 obiadek
    pierś
    -ok 17-18 owoce (same lub z manną)
    -po 20 180ml mm
    - noc pierś

    BUziaki dla wszystkich kochanych maluchów


    Karola:), misia_k1, Camilia, BiB, mikulka lubią tę wiadomość

‹‹ 707 708 709 710 711 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Zrozumieć swoje ciało w każdym momencie cyklu menstruacyjnego. Poznaj nieoczywiste objawy przed okresem!

Większość kobiet doświadcza różnego rodzaju objawów fizycznych i emocjonalnych podczas ostatniej fazy cyklu menstruacyjnego. Warto wiedzieć, że nie tylko nietypowe bóle głowy, uczucie zmęczenia czy wzmożona podatność na infekcje mogą mieć związek z zespołem napięcia przedmiesiączkowego.

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ