X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne LIPCOWE MAMY 2023 🍼
Odpowiedz

LIPCOWE MAMY 2023 🍼

Oceń ten wątek:
  • Aga0801 Ekspertka
    Postów: 192 209

    Wysłany: 5 kwietnia 2023, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja napiszę trochę bardziej pozytywnie, czuję się dobrze będąc od piątku na zwolnieniu 😊 Jedynie dalej boli kość ogonowa, ale już mam umówioną wizytę u fizjoterapeutki i liczę że będzie po tym zdecydowanie lepiej. Zgaga mnie mocno męczy prawie codziennie bez względu na to co zjem. Biorę gaviscon i całe szczęście, że można to brać w ciąży bo ratuje moje noce 😀 Remont już prawie skończony, mąż złożył nowe meble a ja codziennie sobie coś tam w nich układam i sprzątam. Staram się nie robić wszystkiego hurtem. W poniedziałek sobie poodkurzałam, dzisiaj umyłam łazienkę i jakoś to leci na spokojnie 😊 Pod koniec miesiąca kupimy meble dla dziecka, łóżeczko i komodę. Łóżeczko będzie schowane i będzie czekać na złożenie do końca czerwca a komodę już przyszykujemy żebym mogła ubranka tam pochować bo na razie siedzą w szufladzie naszego łóżka 😅 Za tydzień w czwartek idę na krzywą cukrową a w sobotę 15.04 wyjeżdżamy do Krakowa na weekend na wyczekany wyjazd we dwoje, żeby spędzić trochę czasu sami, bez teściowej 😀 Święta spędzamy w domu, przyjdzie tylko do nas moja siostra także będzie spokojnie bez jakichś ogromnych przygotowań. Co do okien to u nas nieumyte 🙈 mąż miał myć, ale w takie pogody stwierdziliśmy że można z tym poczekać aż się trochę ociepli, przeżyjemy 😀

    melba, smoothie lubią tę wiadomość

    👩 27 👦 30

    13.11.2022 ⏸️
    14.11.2022 beta 90 mIU/ml 😍
    16.11.2022 beta 232 mIU/ml 🥰
    07.12.2022 8mm i bijące serduszko ❤
    13.01.2023 USG prenatalne + test PAPP-A ✊️ Wszystko w normie 😊
    10.03.2023 USG połówkowe - 382g zdrowego Wiktorka 💙
    preg.png
  • JustynaKaaa Przyjaciółka
    Postów: 84 91

    Wysłany: 5 kwietnia 2023, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas kompletowanie wyprawki w pełni;) w podziałek weszliśmy w III trymestr i byliśmy na USG. Młody wazy jakieś 1040g i rośnie prawidłowo :)
    Czuje się tylko jak słonica :( mam +10kg i po prostu kiepsko mi z tym. Staram się ruszać ale bywają takie dni, że mam ochotę cały dzień przeleżeć w łóżku. Psychicznie niby ok, ale coś sobie wkręcam z tą waga, że potem nie zrzucę i już mi tak zostanie 🫣 jednocześnie mam świadomość, że kompletnie nie ma to znaczenia, najważniejsze, że Młody zdrowo rośnie, reszta jest nieistotna.
    Pokoik w sumie czeka już na lokatora, brakuje nam jakichś drobnostek- obrazku, lampka, dywan itp.
    Będę powoli brała się za wyprawkę apteczną.
    Miewam tez skurcze przepowiadające. Nieustająco kręgosłup daje mi w kość, chociaż i tak wydaje mi się, że odkąd trochę się ruszam to faktycznie jest lepiej.
    Mam tez dość często refluks/zgagę- ginekolożka powiedziała żebym brała sobie Manti albo Refluxin.
    A co do okien to finalnie wynajęliśmy Panią, bo były potwornie brudne ;)

    melba, madzialenaa, smoothie lubią tę wiadomość

    preg.png

    10.2022 ⏸️ 🌈w 12 cyklu

    08.2021 💔 Stefcia 20TC Zespół Turnera

  • beti97 Autorytet
    Postów: 2267 1911

    Wysłany: 5 kwietnia 2023, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja dziś po wizycie. Wszystko dobrze ! Moja szyjka ma prawie 5 cm długości 🙈 jak na czwartą ciążę to super. Stawia mi się trochę macica ale nie ma to zupełnie wpływu na ciążę. Takie " ćwiczenia" macicy przed porodem. Ja mam nadzieję że jak przyjdzie do porodu to nie będę się długo męczyć 😬

    smoothie, L.aura lubią tę wiadomość

    ❤️Córcia2015
    ❤️Córcia2018
    💙Synek2021
    preg.png
  • Karola :) Autorytet
    Postów: 3019 2346

    Wysłany: 5 kwietnia 2023, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też po wizycie, szyjka na szczęście się już nie skraca ale szału nie ma bo ma niecałe 3cm także No 😁 poza tym wszystko ok.

    Za to problemy z kręgosłupem coraz to gorsze...boję się aż tego 🥺 na wadze mam niecałe +6kg ale też nie oszczędzam się w jedzeniu słodyczy. Wręcz jem nałogowo w tej ciąży 🙄🙄 także waga mnie wcale nie dziwi...

    smoothie lubi tę wiadomość

    age.png

    10.2020r - początek starań o rodzeństwo 🤞

    02.08.16 r 💓Wiktoria👧🏼👨‍👩‍👦
    10.06.17 r 💏👰🏼‍♂️👨‍💼

    09.11.22 r --- ⏸️
    10.11.22 r --- beta 343,40
    28.11.22 r --- mamy serduszko 🩷
    04.01.23 r --- I prenatalne 🩷 niskie ryzyka, prawdopodobnie dziewczynka - Oliwia 🩷
    01.03.23 r --- II prenatalne, 330g dziewczynki 🩷
    26.04.23 r --- ✅️ 1 100g dziewczynki
    12.05.23 r --- ✅️ III prenatalne, 1 600g Oliwii 🩷
    24.05.23 r --- ✅️ 1 900 g niuńki 🩷
    14.06.23 r --- ✅️ 2 400 g 🩷
    05.07.23 r --- ✅️ niecałe 3 000 g 🩷
    19.07.23 r --- ostatnia wizyta ✊️ - nie dotrwaliśmy

    09.07.23 r --- Oliwia, 50 cm, 3120 g 🫶🩷 SN (z OM 39+0, z USG 38+3)
  • madzialenaa Ekspertka
    Postów: 186 96

    Wysłany: 6 kwietnia 2023, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    beti97 wrote:
    Hej, ja dziś po wizycie. Wszystko dobrze ! Moja szyjka ma prawie 5 cm długości 🙈 jak na czwartą ciążę to super. Stawia mi się trochę macica ale nie ma to zupełnie wpływu na ciążę. Takie " ćwiczenia" macicy przed porodem. Ja mam nadzieję że jak przyjdzie do porodu to nie będę się długo męczyć 😬


    Ooo kurczę, to szyjka mega długa 🙈 ja mam 2.6cm, to znaczy miałam 13 marca, mam nadzieje, ze się nic nie zmieniło, wizytę mam 17tego dopiero. Tez mam dyszkę na plusie, i tez się czuję z tym strasznie, mam szczupła ogólnie budowę ciała, ale nie jestem wysoka i wszystko zawsze co mi się przytyło to było momentalnie widać, teraz mi już po prostu ciężko, staram się nie jeść na noc jakoś bardzo i nie objadać się, ale rozum swoje a jakieś grzeszki po drodze swoje 😁 ogólnie marzę, żeby wrócić do ćwiczeń po ciąży i mam nadzieje, ze to cc będzie o wiele łaskawsze dla mnie niż poprzednie, po poprzednim zaczęłam ceiczyc po 4 miesiącach, a i to się okazało za szybko, No nic zobaczymy, jestem dobrej myśli. Tez wczoraj właśnie zamówiłam aptekę i wszystkie takie rzeczy, zostały mi te super wdzianka poporodowe czytaj koszule 😁 łóżeczko kołderka i w sumie będzie wszystko. Aaaa No i wyprać wszystko i prasowanie🙈 to już chyba na siedząco …

    Kamly1992 lubi tę wiadomość

    thgf43r8f6d704ya.png
  • Kamly1992 Koleżanka
    Postów: 53 59

    Wysłany: 6 kwietnia 2023, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja szyjka ma 4,6cm także tez spoko jak na 3 ciążę. Ja dla córki mam już wszystko tylko dla siebie jeszcze pare rzeczy typu wkładki laktacyjne, majtki poporodowe, wkłady itp. No i biustonosze do karmienia bo mam tylko 2 a nie chce teraz kupować bo po porodzie jeszcze piersi urosną przecież (a mam już 75G) boje się co to będzie później 😩. Ja też mam +10 już…. Strasznie się z tym czuję ale grunt żeby dziecko było zdrowe. Nie jem jakoś za dużo staram się regularnie od czasu do czasu jakieś słodycze ale mam wrażenie że większość to woda która mi się zatrzymuje w organizmie. Pierścionków i obrączki już dawno nie noszę bo palce to serdelki takie spuchnięte… stopy podobnie. Aż boje się co to będzie jak zacznie się tak ciepło na dobę robić typu +30 stopni 😩 dlatego po świętach jak się ciepło zrobi może bardziej pod koniec miesiąca biorę się za pranie prasowanie bo później to już chyba nie dam rady

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 kwietnia 2023, 19:06

  • beti97 Autorytet
    Postów: 2267 1911

    Wysłany: 6 kwietnia 2023, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Obiecuję sobie od 8 tyg że spakuję siebie i popiorę wszystko. No i na razie na obietnicach się kończy. W nocy wylazła mi opryszka. Nie dotykam ubranek i nie piorę póki mi nie zejdzie żeby nie przenosić tego syfu na ubranka dzidziusia. Nie jest duża więc powinna w miarę szybko zejść. Ja mam 7 kg na plusie. Nie wiem na ilu skończę 🙈

    ❤️Córcia2015
    ❤️Córcia2018
    💙Synek2021
    preg.png
  • AnnaE. Autorytet
    Postów: 510 399

    Wysłany: 7 kwietnia 2023, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam +5 kg. Długości szyjki nie znam. Lekarz mówi za każdym razem tylko, że długa i zamknięta. Wydaje mi się, że wcale jej nie mierzy tylko ocenia z doświadczenia. Brzuch wcale mi się nie stawia co jest nietypowe dla mnie w tej ciąży. Nogi mi puchną w ciągu dnia trochę, ale rano są jak nowe. Jakoś mi lżej teraz na końcu tego drugiego trymestru. Myślę, że to dzięki temu, że tym razem mocno nie przybrałam na wadze jak poprzednio. Dokucza mi tylko zatykające się ucho i czasem nos co niestety u mnie występowało też w poprzednich ciążach. Torba już prawie spakowana prócz paru dupereli i jeszcze czeka mnie pranie ubranek i pieluch. Ja jestem team "wielopielo" więc trochę jeszcze przygotowań przede mną.
    Kupiliśmy z mężem wielką komodę z Ikei na rzeczy dla dziecka i mam już wszystko poukładane w szufladach. Podjęliśmy też na gorąco decyzję o zmianie mieszkania na dom (bo zwyczajnie przestajemy się mieścić).. i jesteśmy już po oglądaniu i przed drugim spotkaniem w sprawie sfinalizowania transakcji 😱 Szok. Będzie się działo w tym roku.
    Torbę do szpitala mam jedną. Próbowałam tym razem spakować się w dwie, oddzielnie dla mnie i dla dziecka, ale nijak mi to nie pasuje.. dwie to dla mnie za dużo. Nie ma też za bardzo gdzie tego trzymać na sali u mnie w szpitalu. Trzeba codziennie zabierać torbę z pod łóżka, żeby sprzątaczka mogła wymyć podłogę, więc staram się spakować jak najbardziej kompaktowo bo ja będę na bank po porodzie mieć problemy z poruszaniem się i to będzie dla mnie udręka. Torbę mam dość sporą i wszystko się mieści. Popakowałam swoje i rzeczy dla dziecka w organizery w innym kolorze, żeby było łatwiej się połapać. Część ma też siateczkowe fronty i widać co jest w środku. Tylko pieluszki jednorazowe spakowałam sobie do oddzielnej, dużej torby "zakupowej" na ramię do której wrzucę jeszcze pewnie wodę, przekąski i dokumenty. No gotowa jestem prawie... jak nigdy 😂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 kwietnia 2023, 12:58

    Aga0801 lubi tę wiadomość

    36 lat, euthyrox 100
    2017 - syn 💙
    2019 - syn 💙
    Lipiec 2023 - córka 💖🫢
    preg.png
  • smoothie Autorytet
    Postów: 1510 1790

    Wysłany: 7 kwietnia 2023, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rany ! podziwiam Was za zakupy i pakowanie torby.
    Oczywiście ja jeszcze nic nie kupiłam, jak dla mnie to jeszcze duużo czasu.
    Zresztą ostatnio najbardziej skupiałam się na tym żeby wrócić do żywych. W końcu śpię i oddycham normalnie.
    Czuję się dobrze tfu tfu i mogę wyjść na zakupy.
    Chorowanie mnie wykończyło i w ostatni miesiąc przytyłam 0,7kg :< ale ogólnie mam jakieś +5kg więc nie jest źle.
    Czuję się ok, raczej nic nie boli, jestem sprawna, chociaż forma to inna bajka bo jak pochodzę dłużej po sklepie to bliżej mi do emerytki :o

    Zacznę się rozglądać za drobiazgami i po świętach wyciągnę ubranka żeby dokonać przeglądu.

    Co do rzeczy do szpitala-do kliniki na pewno wystarczy mi jedna torba bo dziecku nic nie trzeba, a gdybym musiała awaryjnie szykować się do szpitala to pewnie druga na artykuły higieniczne i ubranka.

    age.png

    04.2020 - ❤️Szczęście❤️
    06.2021 - 7tc/11tc 👼💔
    06.2022- 19tc 👼💔
    07.2023 - ❤️Szczęście❤️
  • smoothie Autorytet
    Postów: 1510 1790

    Wysłany: 7 kwietnia 2023, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I zapomniałam, że u mnie nie ma dnia bez zgagi :( :( Jak nie w ciągu dnia to kiedy kładę się spać-zgaga gwarantowana.
    Strasznie mnie to wkurza, ale niestety doskonale to znam z pierwszej ciąży.
    Jem gaviscon, neobianacid, siemię lnianę, a i tak jest masakra.

    age.png

    04.2020 - ❤️Szczęście❤️
    06.2021 - 7tc/11tc 👼💔
    06.2022- 19tc 👼💔
    07.2023 - ❤️Szczęście❤️
  • Justyna86 Przyjaciółka
    Postów: 69 103

    Wysłany: 7 kwietnia 2023, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja tez Was podziwiam dziewczyny za organizacje. Ja mam kilka ubranek dla dziecka, kocyk, śpiworek i dla siebie jedną koszule nocną😩 Do pakowania walizki jeszcze daleka droga. Wierze, ze nic po drodze się nie wydarzy i Mały będzie czekał w brzuchu przynajmniej do końca czerwca.
    U nas remont trwa, jest sporo kurzu i wole poczekać z większymi zakupami do końca remontu.
    Jeśli chodzi o szyjkę to jak powiedziałam, ze Dzidzia kopie mocno w dół to lekarz mierzył, a jak nic nie mówię to tylko sprawdza i mówi ze jest Ok

    preg.png

    Listopad 2008 - 9tc 💔
    19.06.2010 - 💙 Oscar 💙
  • melba Autorytet
    Postów: 600 212

    Wysłany: 7 kwietnia 2023, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ufff, jak zaczęłam czytać, ile z Was jest już prawie gotowych ze wszystkim, to prawie wpadłam w panikę😬 ja mam tylko kupę ubranek, bo dostałam od znajomych/rodziny po ich maluchach, kocyki, które kupiłam… i dla siebie mam koszule, które też dostałam 😆 i to tyle. Wózek mamy plany jechać obczaić w następny weekend, podobnie z fotelikiem. No ale o pakowaniu torby to nie myślę jeszcze. W razie czego mam w szafie czysty szlafrok, koszulę i klapki. Więc chyba ewentualnie mąż ogarnie. Ale jak na razie wszystko jest w porządku i mam nadzieję, że Maluch do lipca posiedzi w brzuchu😊

    U mnie szyjka długa, na wadze jakieś +7kg, ale aż tak bardzo nie czuję, pociesza mnie, że z tego Maluch ma 750g🤪

    Kamly1992 lubi tę wiadomość

    preg.png

    XII 2015 początek naprostarań
    XI 2022 FET 12 dpt 1313, 24dpt♥️
  • Karola :) Autorytet
    Postów: 3019 2346

    Wysłany: 7 kwietnia 2023, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja już wyprawkę apteczna mam załatwiona, czekam tylko na odbiór 😁 reszta wydaje się też już być ogranieta typu ciuszki, wózek, fotelik, łóżeczko, kapsułki do prania, rożek, poduszka do karmienia itd. Pewnie jeszcze coś mi się przypomni ale już zdecydowana większość.

    Z racji ze nie będę karmić piersią to jeszcze planuje kupić te małe mleczka do szpitala, czy któraś również ma takie plany? Niby wiem że są w szpitalu ale nie zawsze chętnie dają bo namawiają do KP. Więc wezmę kilka sztuk żeby się nie prosić.

    Torby jeszcze nie pakowałam, wydaje mi się za wcześnie ale wiadomo wszystko się może zdarzyć. Planuję spakować połowa maja/czerwiec.

    age.png

    10.2020r - początek starań o rodzeństwo 🤞

    02.08.16 r 💓Wiktoria👧🏼👨‍👩‍👦
    10.06.17 r 💏👰🏼‍♂️👨‍💼

    09.11.22 r --- ⏸️
    10.11.22 r --- beta 343,40
    28.11.22 r --- mamy serduszko 🩷
    04.01.23 r --- I prenatalne 🩷 niskie ryzyka, prawdopodobnie dziewczynka - Oliwia 🩷
    01.03.23 r --- II prenatalne, 330g dziewczynki 🩷
    26.04.23 r --- ✅️ 1 100g dziewczynki
    12.05.23 r --- ✅️ III prenatalne, 1 600g Oliwii 🩷
    24.05.23 r --- ✅️ 1 900 g niuńki 🩷
    14.06.23 r --- ✅️ 2 400 g 🩷
    05.07.23 r --- ✅️ niecałe 3 000 g 🩷
    19.07.23 r --- ostatnia wizyta ✊️ - nie dotrwaliśmy

    09.07.23 r --- Oliwia, 50 cm, 3120 g 🫶🩷 SN (z OM 39+0, z USG 38+3)
  • Karola :) Autorytet
    Postów: 3019 2346

    Wysłany: 7 kwietnia 2023, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli chodzi o wagę to u mnie +6kg. Brzuch mam dość spory, generalnie jakoś bardzo nie czuje się duża ale ewidentnie brzuch zaczyna powoli przeszkadzać a gdzie tam koniec 🤣🤣

    Czy wy też dobijacie tym brzuchem?? Ja albo w krzesło, albo w stół. I problemy z goleniem, fuck to najgorsze 😁

    age.png

    10.2020r - początek starań o rodzeństwo 🤞

    02.08.16 r 💓Wiktoria👧🏼👨‍👩‍👦
    10.06.17 r 💏👰🏼‍♂️👨‍💼

    09.11.22 r --- ⏸️
    10.11.22 r --- beta 343,40
    28.11.22 r --- mamy serduszko 🩷
    04.01.23 r --- I prenatalne 🩷 niskie ryzyka, prawdopodobnie dziewczynka - Oliwia 🩷
    01.03.23 r --- II prenatalne, 330g dziewczynki 🩷
    26.04.23 r --- ✅️ 1 100g dziewczynki
    12.05.23 r --- ✅️ III prenatalne, 1 600g Oliwii 🩷
    24.05.23 r --- ✅️ 1 900 g niuńki 🩷
    14.06.23 r --- ✅️ 2 400 g 🩷
    05.07.23 r --- ✅️ niecałe 3 000 g 🩷
    19.07.23 r --- ostatnia wizyta ✊️ - nie dotrwaliśmy

    09.07.23 r --- Oliwia, 50 cm, 3120 g 🫶🩷 SN (z OM 39+0, z USG 38+3)
  • Oleczek Ekspertka
    Postów: 131 114

    Wysłany: 7 kwietnia 2023, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka. Ja po wczorajszej wizycie wszystko ok i 1050 gram dziecia i to ruchliwego.za to moje wyniki mimo brania rano żelaza bo już ostatnio było słabo i tak się pogorszyły dostałam dodatkowo shoty do picia na noc z żelaza. Smakują jak ten likier ziołowy jegelmaister 😅😅😅

    Dziś wkoncu odgruzowałam pokój małej który był składzikiem a dokładnie 18m2 składziku 😂😂 czego ja tam nie znalazłam 😂 ale przyznam że się przepracowałam i wszystko mnie boli a brzuch cały twardy.
    Ja vuori cały czas gluckophare i też pewnie dzięki niemu ok 4 kg na plus tylko. I przez grypę pewnie po części bo to nie był dobry czas ani apetyt ani nic. Ale brzuch mam spory i ciężko mu się schylać .
    Karola ja też nie planuje karmić piersią. Do szpitala mleka nie biorę bo tak gdzie chce to mają i nie ma problemu z tym


    smoothie, Aga0801, Klaudiaaaa, madzialenaa lubią tę wiadomość

    💒 2015👰🤵2016 👩36 🙋‍♂️34+👧 Córeczka 2017
    preg.png[/url
    201707184980.png
  • smoothie Autorytet
    Postów: 1510 1790

    Wysłany: 7 kwietnia 2023, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola :) wrote:
    Jeśli chodzi o wagę to u mnie +6kg. Brzuch mam dość spory, generalnie jakoś bardzo nie czuje się duża ale ewidentnie brzuch zaczyna powoli przeszkadzać a gdzie tam koniec 🤣🤣

    Czy wy też dobijacie tym brzuchem?? Ja albo w krzesło, albo w stół. I problemy z goleniem, fuck to najgorsze 😁

    Tak, ja też już tam nic prawie nie widzę.
    Do porządków generalnych zatrudniam lusterko 😎krzywdy sobie nie zrobiłam więc jest to jakiś sposób. Nawet woskuję 🤪
    Ale nie zaczepiam brzuchem o nic, a jest spory jednak 😏

    age.png

    04.2020 - ❤️Szczęście❤️
    06.2021 - 7tc/11tc 👼💔
    06.2022- 19tc 👼💔
    07.2023 - ❤️Szczęście❤️
  • smoothie Autorytet
    Postów: 1510 1790

    Wysłany: 7 kwietnia 2023, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oleczek wrote:
    Hejka. Ja po wczorajszej wizycie wszystko ok i 1050 gram dziecia i to ruchliwego.za to moje wyniki mimo brania rano żelaza bo już ostatnio było słabo i tak się pogorszyły dostałam dodatkowo shoty do picia na noc z żelaza. Smakują jak ten likier ziołowy jegelmaister 😅😅😅

    Dziś wkoncu odgruzowałam pokój małej który był składzikiem a dokładnie 18m2 składziku 😂😂 czego ja tam nie znalazłam 😂 ale przyznam że się przepracowałam i wszystko mnie boli a brzuch cały twardy.
    Ja vuori cały czas gluckophare i też pewnie dzięki niemu ok 4 kg na plus tylko. I przez grypę pewnie po części bo to nie był dobry czas ani apetyt ani nic. Ale brzuch mam spory i ciężko mu się schylać .
    Karola ja też nie planuje karmić piersią. Do szpitala mleka nie biorę bo tak gdzie chce to mają i nie ma problemu z tym


    Jakie shoty? Feroplex ? W każdym razie na zdrowie 😄
    Ciekawe co ja dostanę bo obstawiam, że kolejna morfologia będzie już poniżej normy. Tylko wizytę mam dopiero za 3 tygodnie 😶‍🌫️

    Oleczek lubi tę wiadomość

    age.png

    04.2020 - ❤️Szczęście❤️
    06.2021 - 7tc/11tc 👼💔
    06.2022- 19tc 👼💔
    07.2023 - ❤️Szczęście❤️
  • smoothie Autorytet
    Postów: 1510 1790

    Wysłany: 7 kwietnia 2023, 22:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy któraś wysyła starszaka do przedszkola/ żłobka po narodzinach malucha?
    Ponoć to najgorszy pomysł świata i jestem bardzo zła, że akurat trafia mi się kolejna decyzja typu mniejsze zło.
    Przedszkole miało być teraz ale oczywiście nie da się.. Ewentualnie 2 miesiące wakacyjne co też trochę nam nie gra bo od września byłoby przejście na kolejne.
    O chorobach to nie wspomnę..
    Ktoś może ma/ miał podobne dylematy?

    NaszCud lubi tę wiadomość

    age.png

    04.2020 - ❤️Szczęście❤️
    06.2021 - 7tc/11tc 👼💔
    06.2022- 19tc 👼💔
    07.2023 - ❤️Szczęście❤️
  • Klaudiaaaa Autorytet
    Postów: 1541 3614

    Wysłany: 8 kwietnia 2023, 07:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jak narazie wczoraj się odważyłam i zamówiłam 2 pary pierwszych bodziaków 🙈 a tak to kompletnie nic nie mam, na imię nawet nie mamy pomysłu 🙈 cały czas żyje w strachu i jakoś nie potrafię się za to wszystko zabrać , może po świętach pojedziemy zobaczyć wózek , bo podobno trzeba długo czekać.

    Ja tez nie będę karmić piersią , boje się trochę ze w szpitalu będą mnie zmuszać i właśnie nie będą chcieli dać tych buteleczek , dobry pomysł żeby zabrać kilka ze sobą ☺️

    Ja już przytyłam 4,5kg w sumie to tez zależy od dnia ile waze , te 0,5 kg to tak się waha 😉 tylko ja jestem mała i drobna i mam wrażenie ze te 4 kg widać w dupie i nogach 😉 brzuch nadal mam mały 🙊

    Aaaa No i brzuch bardzo mi twardnieje , do tego cały czas bolesne skurcze kilka razy dziennie , tak od 17 tc już mnie to meczy , a ostatnio mam wrażenie ze sie nasiliły te skurcze 😞

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 kwietnia 2023, 07:57

    Karola :) lubi tę wiadomość

    💁‍♀️ 31L : PCOS , AMH 6,33 , HSG- jajowody niedrożne
    💁 33L : wszystkie wyniki ok

    28.06.2021r-IVF start
    Mamy 4 ❄️ z 5 doby i 6 komórek ⛄️
    08.21-1 FET blastka 4.1.1
    8dpt -23 ,10dpt -39 ,13dpt -122 ,15 dpt -317 ,17dpt -683,
    20dpt -1611 ,24dpt -3484 ,26 dpt -6692(USG jest❤️)
    12tc-wada megacystis
    14tc serduszko przestało bić 😢synek 💔👼
    02.22-2 FET bl 4.1.1 - cb
    04.22 histeroskopia -zrost w macicy
    04.22-3 FET bl 4.1.1 👎
    05.22-4 FET bl 3.1.2
    Beta HCG :8dpt-146,10dpt-366,12dpt-964,15dpt-3723
    18dpt-10326,25dpt - crl 3,6 mm i ❤️
    9/10 tc 💔👼córeczka🥺
    Poronienie(zespół Turnera)

    Naturalny CUD
    05.11.22⏸️beta 145,930 mIU/ml
    07.11 beta 422,530 mIU/ml
    09.11 beta 1420,380 mIU/ml
    12.11 beta 8371,640 mIU/ml
    13w1d prenatalne + pappa Ok, ryzyka niskie 👧
    21w5d połówkowe Ok ,380g 👧
    30w5d III prenatalne Ok, 1400g 👧
    Ariana Ur. SN w 40w2d 14.07.2023r 3330g i 53 cm 👧
  • Willsee Ekspertka
    Postów: 170 211

    Wysłany: 8 kwietnia 2023, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, teraz to już lusterko tylko i wyłącznie 😎. Jestem po wizycie po fizjo, i jest trochę lepiej - ale kilka wizyt przede mną - pośladek i mięśnie przykręgosłupowe na wysokości łopatek pospinane maks.
    Kurczę, tu już takie zaawansowane pakowanie torby - chyba muszę po świętach zrobić rozeznanie i zacząć prać rzeczy 🙈. Dzisiaj wybiło równe 70% ciąży. Łóżeczko stoi, fotelik wózek wanienka przewijak - wszystko jest. Planuje jeszcze zakup nebulizatora - macie jakieś do polecenia? Widziałam ranking Pana Tabletki, i zastanawiam się który wybrać 🤔.
    P.S. Wesołych świąt dziewczyny!



    preg.png
‹‹ 137 138 139 140 141 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ