X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipiec 2024
Odpowiedz

Lipiec 2024

Oceń ten wątek:
  • Nimfadora Autorytet
    Postów: 664 802

    Wysłany: 15 listopada 2023, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny,

    chciałabym się też nieśmiało przywitać. Dzisiaj u mnie 5t4d - termin wg OM mam na 13 lipca 2024. Moja historia starań jest długa - 2 procedury IVF, immunologia, histeroskopia, próbne transfery... Zero efektu. Dlatego ta ciąża to tak jak dla Hope zupełne zaskoczenie, bo naturals. Cały czas nie możemy uwierzyć.

    Moja beta:
    17 dpo - 2 471, prog. 71 (wzięłam lek od razu po 2 II)
    19 dpo - 5 746, prog. 33
    24 dpo - 29 772, prog. 25

    Wizytę u gina mamy w pon. 20.11 - to będzie 6t2d. Mam nadzieję, że zobaczymy już serduszko.

    Mrs.Mia, Zojkaa, Dea, Junjul, przypadekbeznadziejny, Emimo lubią tę wiadomość

  • Mrs.Mia Koleżanka
    Postów: 33 37

    Wysłany: 15 listopada 2023, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Granita wrote:
    Dziewczyny jestem po wizycie. Jest zarodek z widoczną akcją serca 🥹🥰 4 dni młodszy niż z miesiączki ale Pani Doktor powiedziała, że ją to nie martwi. Kolejna wizyta 6.12 🥹 tak mi ulżyło!

    Gratulacje ! ❤️❤️❤️

    Granita, Junjul lubią tę wiadomość

    👩🧑 26 l.
    💔 2022
    👶🏻 2023
    ❤️ T.OM. 07.07.2024
    preg.png
  • Mrs.Mia Koleżanka
    Postów: 33 37

    Wysłany: 15 listopada 2023, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nimfadora wrote:
    Cześć Dziewczyny,

    chciałabym się też nieśmiało przywitać. Dzisiaj u mnie 5t4d - termin wg OM mam na 13 lipca 2024. Moja historia starań jest długa - 2 procedury IVF, immunologia, histeroskopia, próbne transfery... Zero efektu. Dlatego ta ciąża to tak jak dla Hope zupełne zaskoczenie, bo naturals. Cały czas nie możemy uwierzyć.

    Moja beta:
    17 dpo - 2 471, prog. 71 (wzięłam lek od razu po 2 II)
    19 dpo - 5 746, prog. 33
    24 dpo - 29 772, prog. 25

    Wizytę u gina mamy w pon. 20.11 - to będzie 6t2d. Mam nadzieję, że zobaczymy już serduszko.
    Gratulacje! Trzymam kciuki ☺️

    Nimfadora lubi tę wiadomość

    👩🧑 26 l.
    💔 2022
    👶🏻 2023
    ❤️ T.OM. 07.07.2024
    preg.png
  • Nimfadora Autorytet
    Postów: 664 802

    Wysłany: 15 listopada 2023, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moonflower wrote:
    kurcze u mnie wizyta też 24.11 też będzie 6+0 i teraz ta moja beta z wczoraj ponad 5500 zaczyna mnie martwić...
    Muszę skoczyć 16.11 do gina po receptę bo jestem po biochemach i chcę się doinformować czy progesteron 24 jest ok, to chyba go poproszę żeby mi zrobił usg 🙄
    jutro powtórka bety

    Mam zbliżone wyniki bet do Twoich. Mam nadzieję, że wszystko z naszymi Maleństwami będzie ok. <3 U mnie wizyta w poniedziałek, dam znać zaraz po. :)

    Dobry progesteron jest powyżej 20 - tak zalecają kliniki przy transferach.

  • Granita Ekspertka
    Postów: 168 179

    Wysłany: 15 listopada 2023, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam wszystkie dziewczyny :)
    Super, że Wam się udało ❤️ Trzymam kciuki, żeby dalej wszystko szło tak dobrze!

    Nimfadora lubi tę wiadomość

  • Hope2018 Autorytet
    Postów: 452 319

    Wysłany: 15 listopada 2023, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nimfadora wrote:
    Cześć Dziewczyny,

    chciałabym się też nieśmiało przywitać. Dzisiaj u mnie 5t4d - termin wg OM mam na 13 lipca 2024. Moja historia starań jest długa - 2 procedury IVF, immunologia, histeroskopia, próbne transfery... Zero efektu. Dlatego ta ciąża to tak jak dla Hope zupełne zaskoczenie, bo naturals. Cały czas nie możemy uwierzyć.

    Moja beta:
    17 dpo - 2 471, prog. 71 (wzięłam lek od razu po 2 II)
    19 dpo - 5 746, prog. 33
    24 dpo - 29 772, prog. 25

    Wizytę u gina mamy w pon. 20.11 - to będzie 6t2d. Mam nadzieję, że zobaczymy już serduszko.

    To mamy tak samo wizyte:)

    Ja mam już stresa przed jutrzejszą beta i progiem...



  • Nimfadora Autorytet
    Postów: 664 802

    Wysłany: 15 listopada 2023, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hope2018 wrote:
    To mamy tak samo wizyte:)

    Ja mam już stresa przed jutrzejszą beta i progiem...

    Trzymam kciuki 🍀🍀 Początek to zawsze stres, ale trzeba myśleć pozytywnie. 😊

  • moonflower Autorytet
    Postów: 2997 6649

    Wysłany: 15 listopada 2023, 22:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nimfadora wrote:
    Mam zbliżone wyniki bet do Twoich. Mam nadzieję, że wszystko z naszymi Maleństwami będzie ok. <3 U mnie wizyta w poniedziałek, dam znać zaraz po. :)

    Dobry progesteron jest powyżej 20 - tak zalecają kliniki przy transferach.
    Noo faktycznie bardzo podobnie, ja jutro idę do gina na taką szybką wizytę bo kazał przyjść jak tylko zobaczę dwie kreski, a na taką konkretną wizytę już z USG chcemy się wybrać 24 listopada

    2.07.2012 💙
    22.11.2016 💔
    15.05.2023 💔
    9.07.2024 💙
    age.png
  • Testral Znajoma
    Postów: 22 23

    Wysłany: 16 listopada 2023, 01:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,
    u mnie termin na 23.07 według ostatniej miesiaczki czyli 4+2.
    13.11 zobaczylam lekką drugą kreskę, zrobiłam betę - 126. prog 19.8
    15.11- 356 prog 35 ( lekarka od razu kazała mi przyjmować progesteron i acard 75 zapobiegawczo)

    U mnie szczególnych objawów brak, oprócz tego, że szczególnie wieczorami pobolewa mnie podbrzusze, czasem dol pleców, czuje sie jakbym miala dostac okresu zaraz , ale po dluzszej chwili to puszcza.

    Ogólnie wiadomo , ciesze się, ale też dużo czytam i zaraz spodziewam sie wszystkiego. Podczas roku starań byłam na grupach staraniowych na Facebooku, a tam wiadomo, spora część to smutne posty i wiedząc to wszystko mam tryb czuwania i analizowania tego co w moim organizmie sie dzieje.

    Mrs.Mia, Dea, Nimfadora lubią tę wiadomość

  • Mrs.Mia Koleżanka
    Postów: 33 37

    Wysłany: 16 listopada 2023, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Testral wrote:
    Cześć dziewczyny,
    u mnie termin na 23.07 według ostatniej miesiaczki czyli 4+2.
    13.11 zobaczylam lekką drugą kreskę, zrobiłam betę - 126. prog 19.8
    15.11- 356 prog 35 ( lekarka od razu kazała mi przyjmować progesteron i acard 75 zapobiegawczo)

    U mnie szczególnych objawów brak, oprócz tego, że szczególnie wieczorami pobolewa mnie podbrzusze, czasem dol pleców, czuje sie jakbym miala dostac okresu zaraz , ale po dluzszej chwili to puszcza.

    Ogólnie wiadomo , ciesze się, ale też dużo czytam i zaraz spodziewam sie wszystkiego. Podczas roku starań byłam na grupach staraniowych na Facebooku, a tam wiadomo, spora część to smutne posty i wiedząc to wszystko mam tryb czuwania i analizowania tego co w moim organizmie sie dzieje.

    Gratulacje ❤️
    Teraz czas na same dobre myśli ☺️ Trzymam kciuki, będzie dobrze ☺️ najważniejsze to zadbać o siebie i dzieciątko jak najlepiej.

    👩🧑 26 l.
    💔 2022
    👶🏻 2023
    ❤️ T.OM. 07.07.2024
    preg.png
  • Minia95 Autorytet
    Postów: 492 384

    Wysłany: 16 listopada 2023, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Termin mam na 4/07. Usłyszałam dziś bicie serduszka i wszystko jest w porządku póki co. <3

    Junjul, Vivi00, Nimfadora lubią tę wiadomość

    Synuś - 1.07.2024 ❤️
  • Junjul Autorytet
    Postów: 940 1136

    Wysłany: 16 listopada 2023, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jak myślicie w 6+3 będzie widać serduszko czy lepiej tydzień poczekać? 🙂 Chcialabym wbić się do lekarki w poniedziałek ale jednak się boje ze nie zobaczymy serduszka i będę się stresować do następnej wizyty 🙂

    age.png
  • Bluesky Autorytet
    Postów: 304 490

    Wysłany: 16 listopada 2023, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melduję się po wizycie 😊 - wszystko ok, pięknie bije❤️, termin z OM i USG praktycznie taki sam - różnica 1 dnia- termin porodu 2 lipca.
    Mam już kartę ciąży, dostałam skierowanie na badania krwi, kolejna wizyta 27.11.

    @Junjul, ja wylądowałam z krwawieniem na SOR w 6+4 i już było serduszko 🙂 (a wizyta skończyła się na strachu tylko, bo wszystko było ok).

    Junjul lubi tę wiadomość

    age.png
  • przypadekbeznadziejny Znajoma
    Postów: 25 13

    Wysłany: 16 listopada 2023, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nimfadora u mnie bardzo podobna historia ♥️ lekarze z klinik wręcz oferowali już tylko adopcje komórki jajowej…
    Teraz mam pytanie chodzę aktualnie do ginekologa prywatnie ale przy ilości wszystkich badań jest to duży koszt, jak prowadziłyście swoje ciąże? Prywatnie czy na NFZ czy może chodziłyście tak i tak?? Po tylu latach starań i skupianiu się tylko na jednym celu teraz kompletnie nie wiem co dalej 🙈

    Nimfadora lubi tę wiadomość

    Sylwia
  • przypadekbeznadziejny Znajoma
    Postów: 25 13

    Wysłany: 16 listopada 2023, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jeszcze na tym etapie nie zwierzyłam się żadnej koleżance, ufam swojej lekarce prowadzącej (to dzięki niej zaszłam w ciążę naturalnie) ale jest to dość daleko od miejsca zamieszkania i oczekiwanie na wizytę około 3h pomimo wcześniej ustalonej godziny to norma 🤷‍♂️ jeszcze grupa krwi 0 rh minus więc będę musiała dostać immunoglobulinę i nie wiem czy w śmiej sytuacji też będę musiała za to zapłacić?

    Sylwia
  • Hope2018 Autorytet
    Postów: 452 319

    Wysłany: 16 listopada 2023, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny,

    Mam wynik Bety z dzisiaj: 31945 mIU/ml

    6.listopada miałam 2004 mIU/ml.

    Niby przyrost w normie 73%...ale jakoś mam obawy ze to jednak nisko i wolno:(

    Jak Wam przyrasta beta na takich poziomach ilościowych?

  • Kinolek94 Znajoma
    Postów: 24 74

    Wysłany: 16 listopada 2023, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój ostatni przyrost bety przy 39000 to tylko 45%. Spanikowałam ale lekarz mnie uspokoił że przy takich wartościach beta już przyrasta wolnej i najlepsze jest USG. I faktycznie na wielu stronach internetowych wyczytałam że beta powyżej 1000 rośnie wolniej a powyżej 6000 tys to przyrasta co 3-4 dni nawet

    preg.png
  • Testral Znajoma
    Postów: 22 23

    Wysłany: 16 listopada 2023, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, ja też czytałam, że przy takich wartościach przyrost już jest wolniejszy i mniej ważny 🍀

    Ja jutro idę sprawdzić mój przyrost, ale u mnie to dopiero wartość 356 , więc liczę, że sporo podskoczy w te 48 godzin 😊
    Zobaczymy jutro wieczorem jak się sprawy mają ❣️

  • Hope2018 Autorytet
    Postów: 452 319

    Wysłany: 16 listopada 2023, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za wsparcie:)

    zobaczymy jutro Progesteron.

    no i w poniedziałek wizyta:)

  • Kocur Autorytet
    Postów: 1563 1647

    Wysłany: 16 listopada 2023, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej!

    Witam wszystkie nowe dziewczyny :) i tez melduje się po wizycie. Wszystko wyglada ok termin na te chwile 3/4 lipca , kolejna wizytę mam dopiero za 4 tygodnie a za 5 tygodni zapisałam się już na prenatalne.


    Przypadekbeznadziejny, ja prowadzę prywatnie. Koszt duży, za wizyte ok 250,; I prenatalne u profesora 550 . Do tego koszty laboratorium tez celuje ok 500 na start , później już mniej badań to i mniejsze wydatki. Powyżej 35 roku prenatalne dziewczyny powinnyście mieć za darmo ! U mnie mimo ze prywatna przychodnia mnie o tym poinformowano, ale okazało się ze się nie załapie bo mój 35 rok życia zacznie się od 1 stycznia a badania 1 trymestru muszę zrobić przed świetami .
    Poprzednia ciąże prowadziłam na NFZ i wspominam średnio (dodatkowo wybrałam się na usg 3 D które wtedy było hitem ;) a teraz normą) . Teraz mimo ze koszt duży to zostaje w tym miejscu, gdzue już dobrze mnie znają . Czyje sue bezpiecznie, poza tym nie znam żadnego ginekologa z polecenia na NFZ , z nikim się nie dzieliłam informacja o ciąży to i nie znajdę . Poza tym napewno ograniczę wydatki na masę niepotrzebnych rzeczy, które wydawały mi się niezbędne przy 1 dziecku 😅 a okazały się zupełnie nieprzydatne w praktyce. Moje znajome z pracy wiem ze kupowały tez pakiety medicivera albo luxmeda , miesięczny koszt ok 200 zł a w cenie wizyty, badania lab. , prenatalne , test pappa , właściwie chyba wszystko. Także tez spoko opcja.

    2014- synek cc 36 tc
    2016- adopcja córeczki
    2019- poronienie zatrzymane 10 tc 💔
    2020- ciąża w bliźnie po cc 8/9tc 💔
    2024- córeczka cc 36 tc
    202406105056.png
‹‹ 8 9 10 11 12 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

USG, test PAPP-A. Nieprawidłowe wyniki badań w ciąży – co dalej?

W badaniu USG lekarz wykrył jakieś nieprawidłowości? A może wyniki testu PAPP-A są niezadowalające? Co dalej? Jakie kroki podjąć? Czy w takiej sytuacji nieinwazyjny test genetyczny może okazać się pomocny? Jakich informacji może dostarczyć test NIPT?

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ