X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipiec 2024
Odpowiedz

Lipiec 2024

Oceń ten wątek:
  • Testral Znajoma
    Postów: 22 23

    Wysłany: 16 listopada 2023, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam w pakiecie PZU prowadzenie ciąży, jakieś badania, diagnostykę bez limitu, ale musiałabym dobrze poszukać jakiegoś polecanego ginekologa w dostępnych placówkach.
    Korzysc z tego taka , ze skierowania na sporo bezplatnych badan dostalismy bez wychodzenia z domu na teleporadach i to nam sie przydawalo potem u prywatnej ginekolog, mielismy juz jakies zaplecze.

    We wtorek 21.11 mialam miec usg i być właśnie na pierwszej stymulacji, wiec napisałam do mojej doktor tylko, że wpadnę i tak, tylko cel się zmienia 😁 Dowiem się jak to wygląda u nich w klinice w kwestii prowadzenia ciąży.

  • moonflower Autorytet
    Postów: 2997 6649

    Wysłany: 16 listopada 2023, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie, ja dziś po pierwszej wizycie, wprawdzie dość wcześnie bo okres powinnam dostać 10 listopada ale wartości mojej bety skłoniły mnie żeby jednak iść na tą wizytę. No i takie efekty:

    Są dwa pęcherzyki! Jeden pięknie widać, widać w nim zarodek, serduszka jeszcze nie ale za tydzień napewno już będzie, natomiast widać też drugi pęcherzyk, ale nie jest taki idealny i tak wyraźny jak ten pierwszy, więc doktor powiedział że nie chcę nic przesądzać, za tydzień już będziemy widzieć na 100%, czy są dwa dzidzionki czy jeden.

    Założył mi już kartę ciąży, co mnie zdziwiło. Progesteron powiedział że jest ok więc nic tylko czekać 🫣

    @Nimfadora ciekawe jak to będzie u Ciebie

    Termin z om 18.07

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 listopada 2023, 22:36

    Nimfadora, Bluesky, Junjul, Mrs.Mia, Dea, Granita lubią tę wiadomość

    2.07.2012 💙
    22.11.2016 💔
    15.05.2023 💔
    9.07.2024 💙
    age.png
  • Nimfadora Autorytet
    Postów: 664 802

    Wysłany: 16 listopada 2023, 23:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moonflower wrote:
    Witajcie, ja dziś po pierwszej wizycie, wprawdzie dość wcześnie bo okres powinnam dostać 10 listopada ale wartości mojej bety skłoniły mnie żeby jednak iść na tą wizytę. No i takie efekty:

    Są dwa pęcherzyki! Jeden pięknie widać, widać w nim zarodek, serduszka jeszcze nie ale za tydzień napewno już będzie, natomiast widać też drugi pęcherzyk, ale nie jest taki idealny i tak wyraźny jak ten pierwszy, więc doktor powiedział że nie chcę nic przesądzać, za tydzień już będziemy widzieć na 100%, czy są dwa dzidzionki czy jeden.

    Założył mi już kartę ciąży, co mnie zdziwiło. Progesteron powiedział że jest ok więc nic tylko czekać 🫣

    @Nimfadora ciekawe jak to będzie u Ciebie

    Termin z om 18.07

    Super wieści! Trzymam kciuki za kolejną wizytę. ❤🍀 W poniedziałek dowiem się co wyjdzie u mnie. Najważniejsze, żeby wszystko było ok. U mojego męża są bliźnięta w rodzinie, ale ponoć to po "kobietach" przechodzi... Który tydzień/dzień jest dziś u Ciebie?

  • moonflower Autorytet
    Postów: 2997 6649

    Wysłany: 16 listopada 2023, 23:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    5+0

    2.07.2012 💙
    22.11.2016 💔
    15.05.2023 💔
    9.07.2024 💙
    age.png
  • Nimfadora Autorytet
    Postów: 664 802

    Wysłany: 16 listopada 2023, 23:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To faktycznie szybciutko było widać ten zarodeczek. Drugi ma jeszcze czas żeby się rozwinąć...

  • moonflower Autorytet
    Postów: 2997 6649

    Wysłany: 16 listopada 2023, 23:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nimfadora wrote:
    To faktycznie szybciutko było widać ten zarodeczek. Drugi ma jeszcze czas żeby się rozwinąć...
    Noo i beta wysoka i przyrasta bardzo ładnie, a myślę że gdyby z jednym było coś nie tak to może by aż tak nie szalała ..

    W każdym razie nie nastawiam się, co będzie to będzie.
    Jak będzie dwoje to wiadomo że lekko nie będzie i ciąża podwyższonego ryzyka ale damy radę 😂🥰😍


    No i u mojego partnera też są bliźnięta, ale tak się zastanawiam czy jak są dwa pęcherzyki to nie znaczy że zostały zapłodnione dwie komórki? Czyli to bardziej z mojej strony się tak zadziało?

    😂😂😂 Zamiast spać to rozmyślam 🤯🤯

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 listopada 2023, 23:19

    2.07.2012 💙
    22.11.2016 💔
    15.05.2023 💔
    9.07.2024 💙
    age.png
  • Testral Znajoma
    Postów: 22 23

    Wysłany: 16 listopada 2023, 23:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skłonność do bliźniąt idzie raczej po kobiecej linii, bo w przypadku bliźniąt dwujajowych każde z nich ma swoją komórkę i swój plemnik, a znowu skłonność do owulacji z np 2 jajeczkami może być w jakiś sposób dziedziczna. Wiec to calkowicie kobiecy aspekt.
    Bliźnięta jednojajowe to raczej wiekszy przypadek, bo tu nie mamy wplywu czy zygota sie podzieli i kiedy , wiec jaka ta konfiguracja blizniat bedzie, nie wglebialam sie jakos intensywnie, ale tak to pamietam 😁

    W uproszczonym schemacie to u mężczyzn no to prosta sprawa, teoretycznie plemniki zapłodnia tyle komorek ile napotkają 😁


    Trzymam kciuki za dzieciaczki! 🍀

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 listopada 2023, 02:40

    moonflower lubi tę wiadomość

  • Mrs.Mia Koleżanka
    Postów: 33 37

    Wysłany: 17 listopada 2023, 08:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moonflower wrote:
    Witajcie, ja dziś po pierwszej wizycie, wprawdzie dość wcześnie bo okres powinnam dostać 10 listopada ale wartości mojej bety skłoniły mnie żeby jednak iść na tą wizytę. No i takie efekty:

    Są dwa pęcherzyki! Jeden pięknie widać, widać w nim zarodek, serduszka jeszcze nie ale za tydzień napewno już będzie, natomiast widać też drugi pęcherzyk, ale nie jest taki idealny i tak wyraźny jak ten pierwszy, więc doktor powiedział że nie chcę nic przesądzać, za tydzień już będziemy widzieć na 100%, czy są dwa dzidzionki czy jeden.

    Założył mi już kartę ciąży, co mnie zdziwiło. Progesteron powiedział że jest ok więc nic tylko czekać 🫣

    @Nimfadora ciekawe jak to będzie u Ciebie

    Termin z om 18.07

    Woooow ❤️
    Gratulacje ! 👏

    moonflower lubi tę wiadomość

    👩🧑 26 l.
    💔 2022
    👶🏻 2023
    ❤️ T.OM. 07.07.2024
    preg.png
  • Testral Znajoma
    Postów: 22 23

    Wysłany: 17 listopada 2023, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja oddałam krew na bete, pewnie przed 20 będą wyniki, mam nadzieję, że wszystko dobrze i już niedługo przekroczymy próg 1000 🙂 Liczę, że we wtorek na wizycie bedzie cokolwiek widać. 🍀

  • moonflower Autorytet
    Postów: 2997 6649

    Wysłany: 17 listopada 2023, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Testral wrote:
    Ja oddałam krew na bete, pewnie przed 20 będą wyniki, mam nadzieję, że wszystko dobrze i już niedługo przekroczymy próg 1000 🙂 Liczę, że we wtorek na wizycie bedzie cokolwiek widać. 🍀
    trzymam kciuki 🤞🏼

    2.07.2012 💙
    22.11.2016 💔
    15.05.2023 💔
    9.07.2024 💙
    age.png
  • Karolejna Koleżanka
    Postów: 49 77

    Wysłany: 17 listopada 2023, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny!! Podczytuje was od pewnego czasu ale jakoś nie miałam odwagi się odezwać. Mam niestety złe doświadczenia i 2 poronienia za sobą, ostatnie w tym roku, w październiku urodzilabym córkę. Teraz jestem trochę obstawiona lekami od pozytywnego testu i mam nadzieję że będzie dobrze. Jutro wizyta i wszystko będzie jasne. Mam nadzieję że wszystkim nam się uda dotrwać do lipca 🙂 pozdrawiam!

    Nimfadora, Kinolek94, Emimo, Kocur, Zojkaa, Mrs.Mia, Granita lubią tę wiadomość

  • przypadekbeznadziejny Znajoma
    Postów: 25 13

    Wysłany: 17 listopada 2023, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobra i o co chodzi z zapisywaniem się na badania prenatalne? To nie jest zwykłe badanie u ginekologa prowadzącego? 🙈

    Sylwia
  • Hope2018 Autorytet
    Postów: 452 319

    Wysłany: 17 listopada 2023, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, cieszę się na każdą Wasza historię i trzymam mocno kciuki byśmy w lipcu wszystkie dawały znaki z porodowki;)

    Ja dzisiaj odebrałam Progesteron- 30ng/ml.
    Niby dobrze ale na początku ciazy miałam 47 potem 36 a teraz 30...czy tak może być czy to coś niepokojącego się dzieje?

    Dodatkowo czy Wy też tak macie że macie uczucie dużej wilgotności? ja się czuje jakby przepraszam za dosłownosc coś że mnie wypływało...

    Kocur lubi tę wiadomość

  • Testral Znajoma
    Postów: 22 23

    Wysłany: 17 listopada 2023, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie wyniki
    15.11 było 356
    17.11 dzis 660

    Kurcze niby 85.7% to w normie, ale jakoś sama nie wiem, wydaje mi się, że powoli to wzrasta... no i ostatnio było 171% wiec mocno zwalnia. Plus wg om to jest już 4+4, ostatnie moje cykle to 25/26 dni, wiec tam nie ma gdzie poszaleć z przesunięciem owulacji.
    Trochę mnie to niepokoi.

  • moonflower Autorytet
    Postów: 2997 6649

    Wysłany: 17 listopada 2023, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Testral wrote:
    U mnie wyniki
    15.11 było 356
    17.11 dzis 660

    Kurcze niby 85.7% to w normie, ale jakoś sama nie wiem, wydaje mi się, że powoli to wzrasta... no i ostatnio było 171% wiec mocno zwalnia. Plus wg om to jest już 4+4, ostatnie moje cykle to 25/26 dni, wiec tam nie ma gdzie poszaleć z przesunięciem owulacji.
    Trochę mnie to niepokoi.
    Przyrost jest w normie, sprawdzałaś proga??

    2.07.2012 💙
    22.11.2016 💔
    15.05.2023 💔
    9.07.2024 💙
    age.png
  • moonflower Autorytet
    Postów: 2997 6649

    Wysłany: 17 listopada 2023, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hope2018 wrote:
    Dziewczyny, cieszę się na każdą Wasza historię i trzymam mocno kciuki byśmy w lipcu wszystkie dawały znaki z porodowki;)

    Ja dzisiaj odebrałam Progesteron- 30ng/ml.
    Niby dobrze ale na początku ciazy miałam 47 potem 36 a teraz 30...czy tak może być czy to coś niepokojącego się dzieje?

    Dodatkowo czy Wy też tak macie że macie uczucie dużej wilgotności? ja się czuje jakby przepraszam za dosłownosc coś że mnie wypływało...
    U mnie prog 26 i lekarz powiedział że bardzo ładny, pamiętaj że progesteron wydziela się skokowo

    Hope2018 lubi tę wiadomość

    2.07.2012 💙
    22.11.2016 💔
    15.05.2023 💔
    9.07.2024 💙
    age.png
  • Testral Znajoma
    Postów: 22 23

    Wysłany: 17 listopada 2023, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moonflower wrote:
    Przyrost jest w normie, sprawdzałaś proga??

    Przy 1 becie 19,
    Dostalam cyclogest 400x1
    Po nim na 2 becie mialam 35
    Dzis juz nie badalam.

    Ja wiem, że jest w normie, ale tak im blizej tych dolnych widełek tym gorzej to robi na głowę.

  • Kocur Autorytet
    Postów: 1563 1647

    Wysłany: 18 listopada 2023, 07:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Progesteron skokowo, myślę, ze bardzo ok :)
    Uczycie wilgotności zupełnie normalne ;)
    Hope2018 wrote:
    Dziewczyny, cieszę się na każdą Wasza historię i trzymam mocno kciuki byśmy w lipcu wszystkie dawały znaki z porodowki;)

    Ja dzisiaj odebrałam Progesteron- 30ng/ml.
    Niby dobrze ale na początku ciazy miałam 47 potem 36 a teraz 30...czy tak może być czy to coś niepokojącego się dzieje?

    Dodatkowo czy Wy też tak macie że macie uczucie dużej wilgotności? ja się czuje jakby przepraszam za dosłownosc coś że mnie wypływało...

    Hope2018 lubi tę wiadomość

    2014- synek cc 36 tc
    2016- adopcja córeczki
    2019- poronienie zatrzymane 10 tc 💔
    2020- ciąża w bliźnie po cc 8/9tc 💔
    2024- córeczka cc 36 tc
    202406105056.png
  • Kocur Autorytet
    Postów: 1563 1647

    Wysłany: 18 listopada 2023, 08:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Napewno lekarz prowadzący Ci jeszcze wyjaśni dokładnie :) Napisze Ci tak nieprofesjonalnie - to obowiązkowe badania I trymestru między 12-14 tc . Pomagają wykryć ryzyko wad . Głównie przez bardzo dokładne USG , ale tez chyba zaliczają się testy PAPPA i badanie potrójne . Te dwa ostatnie są dodatkowo płatne i tylko zalecane. Służą pogłębieniu diagnostyki co do wad , wykluczają ryzyko problemów z łożyskiem etc. Wiem ze z badania wolnego DNA (to potrojne)da się wykryć z niemal ze 100% pewnością ryzyko wystąpienia wad genetycznych płodu już chyba od 10 tc. Ja jeszcze nie zastanawiałam się specjalnie co i jak (10 lat temu nie robiłam tych dodatkowych badań), ale za chwile wchodzę w 35 rok życia i chyba muszę zagłębić temat.

    przypadekbeznadziejny wrote:
    Dobra i o co chodzi z zapisywaniem się na badania prenatalne? To nie jest zwykłe badanie u ginekologa prowadzącego? 🙈

    2014- synek cc 36 tc
    2016- adopcja córeczki
    2019- poronienie zatrzymane 10 tc 💔
    2020- ciąża w bliźnie po cc 8/9tc 💔
    2024- córeczka cc 36 tc
    202406105056.png
  • przypadekbeznadziejny Znajoma
    Postów: 25 13

    Wysłany: 18 listopada 2023, 08:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kocur wrote:
    Napewno lekarz prowadzący Ci jeszcze wyjaśni dokładnie :) Napisze Ci tak nieprofesjonalnie - to obowiązkowe badania I trymestru między 12-14 tc . Pomagają wykryć ryzyko wad . Głównie przez bardzo dokładne USG , ale tez chyba zaliczają się testy PAPPA i badanie potrójne . Te dwa ostatnie są dodatkowo płatne i tylko zalecane. Służą pogłębieniu diagnostyki co do wad , wykluczają ryzyko problemów z łożyskiem etc. Wiem ze z badania wolnego DNA (to potrojne)da się wykryć z niemal ze 100% pewnością ryzyko wystąpienia wad genetycznych płodu już chyba od 10 tc. Ja jeszcze nie zastanawiałam się specjalnie co i jak (10 lat temu nie robiłam tych dodatkowych badań), ale za chwile wchodzę w 35 rok życia i chyba muszę zagłębić temat.

    Dziękuję za odpowiedź, wszystko teraz jest dla mnie nowe i muszę się jakoś odnaleźć w nowej sytuacji

    Sylwia
‹‹ 9 10 11 12 13 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ