X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipiec 2024
Odpowiedz

Lipiec 2024

Oceń ten wątek:
  • ralejka Przyjaciółka
    Postów: 112 67

    Wysłany: 31 stycznia, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Junjul wrote:
    Powiem Wam dziewczyny, że już mam dość komentarzy na temat płci dziecka 😕 prawie każdy znajomy i każdy z rodziny współczuje że będzie trzecia dziewczynka, że jeszcze może jakimś cudem okaże się chłopak. Przykre to bardzo, tyle przeszłam w tej ciąży i naprawdę cieszę się że dziecko żyje i ma się dobrze a takie komentarze nie pomagają, tym bardziej dziwi mnie zdanie znajomych, starym mniej się dziwię, ale wydawałoby się że mamy 21 wiek, a tu takie średniowiecze 😕 dla mnie płeć dziecka nie ma znaczenia, będę się cieszyć z tego co będzie, może mąż bardziej liczył na syna bo mamy już dwie kobietki, ale są rzeczy na które wpływu nie mamy.
    Nie rozumiem tej społecznej presji na syna, nie wiem mam się czuć jak wybrakowana matka czy co? Czy mój mąż jako wybrakowany mężczyzna?
    Jestem dumna ze swoich córek, są bardzo mądre i zdolne do tego śliczne dziewczynki, liczę że trzecia też taka będzie, a przede wszystkim że będzie zdrowa i nie da nam popalić jako niemowlę 😉

    Może bardziej chodzi o to, w mniemaniu tych ludzi, aby była odmiana od dziewczynek. Nie wiem z czego to wynika, ale jakiś jest utarty stereotyp, że najlepiej mieć i chłopca i dziewczynkę, chyba dla różnorodności;) Nie ma co brać tak tego do siebie i posądzać innych o złe intencje, że jesteście wybrakowani czy co :) u mnie w rodzinie para miała dwóch chłopaków i zdecydowali się na trzecie, bo bardzo chcieli mieć córkę, wprost zresztą o tym mówili, że liczą na dziewczynkę. Pojawił się trzeci chłopiec :) i widać, że matka była trochę zawiedziona. A co ludzie na to? Że rzeczywiście fajnie jakby się trafiła dziewczynka, ale chłopcy są tak samo super 😆

    Cudzie trwaj! 🥰

    ⏸️ 14.11.2023
    Beta 15.11.2023 - 512
    Beta 17.11.2023 - 1224 🔥
    👶 30.11.2023 - 8 mm okruszka 6+5
    👶 10.01.2024 - prenatalne, niskie ryzyka
    👶 06.03.2024 - połówkowe, 398 g zdrowego chłopca 🩵

    👩🏻 31
    ✅️ wszystko ok
    🧔🏻 33
    ✅️ morfologia 0% ➡️ 4%
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2224 2031

    Wysłany: 31 stycznia, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo Wam współczuję. U mnie nikt nie daje głupich komentarzy, wręcz odwrotnie. Wczoraj widziałam się z ciocią i wujkiem i oczywiście spytali o płeć to powiedziałam, że nie wiemy, a wujek na to, że to nieważne, byle zdrowe, że oni jak już mieli córkę to im mówili, że super jakby był syn, a mówi, że jest najlepiej na świecie, bo mają dwie córki i jest wspaniale. Także, trochę nie wiem z czym się mierzycie (na szczęście może) i bardzo współczuję, bo to co ludzie wyprawiają to jest chore.

    age.png
  • Junjul Autorytet
    Postów: 940 1136

    Wysłany: 31 stycznia, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Roxie_eS wrote:
    Dziewczyny ja pytalam o podobne bóle - ciągnięcia po bokach to więzadła, nie martwić sie.. Zapytalam czym się zatem martwić - każdym bólem, który nie ustepuje po minim godzinnym odpoczynku cała reszta ujdzie w tloku :)

    Co do komentarzy ludzi, to ja mam alergię na ludzi. Najpierw mnie osadzali, tekstami typu "no jasne można sobie odsypiac w sobotę do 12 i jeździć na wakacje w ciepłe kraje. Miałabyś dzieci to bus widziała jak życie wygląda" - a oczywisvie dzieci bardO chciałam i nie mogłam mieć. Później, jak już do wszystkich dotarło, bo zaczęłam mówić wprost, że bardzo mnie bolą takie złośliwe uwagi, to wtedy było odwrotnie - obrzydzanie mi dzieci tekstami "ciesz się, że nie masz bo mój płacze całe noce" Albo złote rady z dupy typu "pewnie masz niski progesteron" - a my od lat w klinice, morzebadani na lewa strone i obstawieni lekami. Jakbzaszlam w ciążę to nie dzieki medycynie tylko albo "dzięki Bogu" (W którego nie wierzę) albo "bo się wyluzowalam" . A co do płci? To nasze pierwsze dziecko więc jesteśmy zachwyceni, że mamy szanse w ogóle je miec. Ale moja szwagierka jest niepocieszona, bo uwaga ona ma dwie córki, więc my powinniśmy mieć syna. No i już mi zaplanowała, że się szybko postaramy o drugie, to będzie syn.

    I tym magicznym sposobem widujemy rodzinę najrzadziej jak się da, bo ja nie umiem nie dostawać szału jak tego słucham :/ także ja Cię junjul rozumiem doskonale :/

    Kocur, gratulacje! :) jakie plany? Wysypianie się? Książki? Netflix? Marzę o tym co będę robić jak już skończę pracę xD
    Właśnie to jest ciekawe jak każdy czuje się upoważniony do komentowania czyjegoś życia zamiast zająć się swoim. Ja nigdy nie zapomnie jak na święta pojechaliśmy z pierwszą córką, trzy miesiące po porodzie i na życzenia świąteczne od razu życzono nam jeszcze syna... To było bardzo przykre, jakby nasza wymarzona córka była niewystarczająca 😕 no i komentarze bliskich osób na temat tego że po porodzie mam brzuszek... Kurcze ważyłam mniej niż przed ciążą a ciało musi dojsc do siebie samo... Dużo kontaktów przez takie niedelikatne uwagi się rozluźniło, ja się staram nie komentować czyichs wyborów, wyglądu itd. żeby nie zrobić przykrości. Każdy ma lustro i wie jak wygląda, nie potrzebuje komentarzy, tak samo dzieci ktoś nie ma bo nie chce ktoś nie może. Nie moja sprawa

    Kocur, Roxie_eS lubią tę wiadomość

    age.png
  • Junjul Autorytet
    Postów: 940 1136

    Wysłany: 31 stycznia, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ralejka wrote:
    Może bardziej chodzi o to, w mniemaniu tych ludzi, aby była odmiana od dziewczynek. Nie wiem z czego to wynika, ale jakiś jest utarty stereotyp, że najlepiej mieć i chłopca i dziewczynkę, chyba dla różnorodności;) Nie ma co brać tak tego do siebie i posądzać innych o złe intencje, że jesteście wybrakowani czy co :) u mnie w rodzinie para miała dwóch chłopaków i zdecydowali się na trzecie, bo bardzo chcieli mieć córkę, wprost zresztą o tym mówili, że liczą na dziewczynkę. Pojawił się trzeci chłopiec :) i widać, że matka była trochę zawiedziona. A co ludzie na to? Że rzeczywiście fajnie jakby się trafiła dziewczynka, ale chłopcy są tak samo super 😆
    Trochę pewnie tak, ale z drugiej strony wiem że część moich znajomych nie chce mieć córki tylko syna, a część koleżanek wychowanych w tradycyjnych wiejskich domach czy np. koleżanka z Ukrainy to mają taką mentalność że musi być syn. Też panuje przekonanie że chłopca łatwiej wychować. Ja rozumiem że jakoś można skomentować jednym słowem, ale takie ubolewanie i współczucie jest już przesadzone 😕 parcie w rodzinie jest ogólnie na jakiegokolwiek chłopca bo w tym momencie będzie 8 dziewczynek i brak rodzynka, ale ja myślę że jeszcze męża rodzeństwo może przełamie ten trend bo on jest z rodziny wielodzietnej i jest najstarszy, to jeszcze szanse są, ja już na 4 się nie pisze 🤦 koleżanka miała 4 synów i ostatnio wpadła i mają nieplanowana córkę, ale tak dużo prób to nie dla mnie 😄

    age.png
  • Roxie_eS Autorytet
    Postów: 966 868

    Wysłany: 31 stycznia, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiem tak: pierd*l to :D ludzie się nie zmienią a my nie musimy się z niczego tlumaczyc. Mamy prawo nie chcieć mieć dzieci, mieć jedno, mieć stado córek, synów, psów, kotów. Na każdy temat zawsze znajdzie się ktoś kto zamiast zapytać, woli skomentować. Ja się wkurzam o to, ale nie biorę tego do siebie - to świadczy o nich, nie o mnie. Ale to jest też powód dla którego na pewno nie zdradzimy nikomu imienia dziecka, jakie planujemy. Bo szlag mnie jasny trafi jak usłyszę, że dziwne, nieładne, nie pasuje albo cokolwiek innego. Dowiedzą się po porodzie i czesc :D wtedy będą mogli mnie co najwyżej obgadywać za plecami (ps: jak się potwierdzi dziewczynka, będzie Nadia- tylko nie mówcie nikomu :D)

    AEGO, Junjul, Doris8, Mimi09, Emimo lubią tę wiadomość

    Kir AA, MTHFR, wysokie NK maciczne i we krwi obwodowej, rozjechane cytokiny.

    W latach 2022-2023 - 7 ciąż biochemicznych.
    03.23 - 8+6 poronienie chybione na etapie 6+1- synuś z trisomią chromosomu 3 🥺

    Nowe rozdanie:
    Acard, Accofil, Hydroxychloroquine, Intralipidy

    20.07.2024 - 40+1 Jerzy 🥰
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2224 2031

    Wysłany: 31 stycznia, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Roxie_eS wrote:
    Powiem tak: pierd*l to :D ludzie się nie zmienią a my nie musimy się z niczego tlumaczyc. Mamy prawo nie chcieć mieć dzieci, mieć jedno, mieć stado córek, synów, psów, kotów. Na każdy temat zawsze znajdzie się ktoś kto zamiast zapytać, woli skomentować. Ja się wkurzam o to, ale nie biorę tego do siebie - to świadczy o nich, nie o mnie. Ale to jest też powód dla którego na pewno nie zdradzimy nikomu imienia dziecka, jakie planujemy. Bo szlag mnie jasny trafi jak usłyszę, że dziwne, nieładne, nie pasuje albo cokolwiek innego. Dowiedzą się po porodzie i czesc :D wtedy będą mogli mnie co najwyżej obgadywać za plecami (ps: jak się potwierdzi dziewczynka, będzie Nadia- tylko nie mówcie nikomu :D)
    To Ci skomentuję: piękne imię! 😅😎

    Roxie_eS lubi tę wiadomość

    age.png
  • dori Autorytet
    Postów: 766 973

    Wysłany: 31 stycznia, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie przez takie komentarze nie lubię ludzi i staram się ucinać wszystkie toksyczne znajomości. Największym problemem jest mój brat z żoną, jego ciągłe komentarze, że on ma dzieci i ma trudniej, że my na pewno nie dalibyśmy rady w nocy tak często wstawać, że lubimy pospać itd. A jedno i drugie doskonale wie co przeszłam, ale widzą tylko czubek własnego nosa. Dlatego prawie z nimi nie rozmawiam 🤷

    Co do płci to ja mam 3 starszych braci! Więc śmieje się, że moi rodzice próbowali aż w końcu nie trafiła się wymarzona córka. Ja szczerze to w dalszym ciągu nie mam preferencji co do płci. To moje pierwsze dziecko, sporo przeszłam, więc będę się cieszyć jak się urodzi bez względu na płeć.

    Junjul, Doris8, Roxie_eS lubią tę wiadomość

    31.10.2022 💔
    25.05.2023 💔
    13.11.2023 ⏸️ beta 93,81
    15.11.2023 beta 223,65
    22.11.2023 beta 4193 🤞
    27.11.2023 6+1 2,6 mm ❤️ USG 5+6
    11.12.2023 8+1 1,39cm ❤️ USG 7+5
    22.12.2023 9+5 2,58cm ❤️ USG 9+3
    09.01.2024 12+2 5,79cm USG 12+2. Prenatalne idealnie 😍
    19.02.2024 18+1 232g ❤️
    05.03.2024 20+2 II prenatalne, 340g i pierwsze kopniaki 😍
    14.05.2024 30+2 III prenatalne, 1750g 😍

    Iga 🥰🥰 30.07.2024 22:51 😍 ⚖️3635g 📏56cm 💖

    age.png
  • Junjul Autorytet
    Postów: 940 1136

    Wysłany: 31 stycznia, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Roxie_eS wrote:
    Powiem tak: pierd*l to :D ludzie się nie zmienią a my nie musimy się z niczego tlumaczyc. Mamy prawo nie chcieć mieć dzieci, mieć jedno, mieć stado córek, synów, psów, kotów. Na każdy temat zawsze znajdzie się ktoś kto zamiast zapytać, woli skomentować. Ja się wkurzam o to, ale nie biorę tego do siebie - to świadczy o nich, nie o mnie. Ale to jest też powód dla którego na pewno nie zdradzimy nikomu imienia dziecka, jakie planujemy. Bo szlag mnie jasny trafi jak usłyszę, że dziwne, nieładne, nie pasuje albo cokolwiek innego. Dowiedzą się po porodzie i czesc :D wtedy będą mogli mnie co najwyżej obgadywać za plecami (ps: jak się potwierdzi dziewczynka, będzie Nadia- tylko nie mówcie nikomu :D)
    Piękne imię, też mi się podoba ale mąż się nie zgodzi haha, już wiem bo mieliśmy przy poprzedniej ciężkie dylematy co podoba nam się obojgu 😄 mi na ten moment podoba się Diana i Celina, ewentualnie Dorotka. Ciekawe jest to że gust mi się zmienia z każdym dzieckiem haha 😄

    Roxie_eS, Mimi09, Emimo lubią tę wiadomość

    age.png
  • Zosis Autorytet
    Postów: 1972 5123

    Wysłany: 31 stycznia, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, nie martwcie się gadaniem ludzi. My postanowiliśmy nie sprawdzać płci. Będziemy mieli swoją Kinderniespodziankę w lipcu. I co? I też komentarze. 😅 Bo jak ubranka kupisz, wózek, jak pokój przygotujesz. Nooo, ludziom nie dogodzi. 🤷‍♀️

    Roxie_eS, Mimi09 lubią tę wiadomość

    👩‍🦰34 🧔39
    👩‍❤️‍👨 2021, początek starań
    IUI 10.2023 (27-my cykl starań)
    👶 wyczekana Basia 07.2024 💗

    age.png
  • Edithka Autorytet
    Postów: 1684 3048

    Wysłany: 31 stycznia, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niektórzy ludzie to powinni się mocno rozpędzić przed ścianą i pomyśleć trochę, zanim zaczną pleść te głupoty.

    My mamy syna, to wszyscy życzą nam córki, bo w rodzinie męża rodzą się sami chłopcy. My też chcielibyśmy córkę, ale przecież jak będzie drugi syn to będziemy kochać tak samo.

    Junjul lubi tę wiadomość

    👱34
    🧔32
    👶08.2020
    👶07.2024



    ⏸️11.11.2023 ❤️ w 9cs
    14.11.2023 beta hcg 1460
    16.11.2023 beta hcg 3335
    28.11 7mm szczęścia, serduszko na USG. 😍
    16.01. prenatalne, dziecko rozwija się prawidłowo. ❤️
    13.02. 240g. zdrowego chłopca.
    05.03. 382g.
    26.03. połówkowe 640g. misia ❤️
    16.04. Przekroczony kilogram! 1070g.
    14.05. trzecie prenatalne, 1715g.😍
    31.05. waga 2260g. 😍
    28.06. 3400g. ❤️
    12.07. 4000g. 😳
    15.07. już jesteśmy razem 😍
    3970 g. 56 cm ❤️

    age.png
  • oli23 Ekspertka
    Postów: 231 448

    Wysłany: 31 stycznia, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też ostatnio tego doświadczyłam, to nasze pierwsze, upragnione i wywalczone dzieciątko i przykro mi słyszeć kto co chciałby żebym urodziła 😐 Tym pasuje dziewczynka, bo mała będzie miała koleżankę, a tu że musi być syn bo inaczej to będzie miało ciężkie życie i w ogóle dziewczynka ble, a teraz to były same dziewczynki w rodzinie więc przydałby się chłopczyk.. Staram się jednak tym nie przejmować, bo ludzie zawsze coś sobie wymyślą albo coś im nie będzie pasować i nie powstrzymają się przed komentowaniem.

    Roxie, Nadia piękne imię ❤️

    Roxie_eS lubi tę wiadomość

    🙋🏻‍♀️26 - ✅
    🙋🏼28 - morfologia 0%❌ /4% ✅🥺

    12.2022-10.2023 -przerwa w staraniach

    29.10 13 dpo ⏸️🍀
    30.10 14 dpo beta 237.73 mlU/mL
    02.11 17 dpo beta 811.97 mlU/mL prog 35.3 ng/mL
    17.11 3,5 mm Fasolki z bijącym ❤️
    02.01 I prenatalne - 7,3 cm brykającego szkraba, ryzyka niskie 🎉
    15.02 276g, mamy dziewczynkę 💞
    27.02 II prenatalne, 362g wstydnisi 🌷
    9.05 III prenatalne, 1480g zdrowej Kruszynki - 8 percentyl 🥺🙏
    6.06 2400g Uparciuszki, waga już w normie 🥰
    25.06 - planowane CC??🍀🤯🤞🫶


    Razem od 2016 ❤️ 09.2020👰🏻‍♀️🤵🏼

    preg.png
  • Roxie_eS Autorytet
    Postów: 966 868

    Wysłany: 31 stycznia, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Junjul Dorotka jest piękne 😍😍😍😍 na Celine mój mąż się nienzgodzilby, bo znamy jedna celinke i wolelibyśmy, żeby nam się pociecha z nią nie kojarzyła hahah Diana też jest bardzo ładne! Cokolwiek nie wybierzecie, będzie wspaniale 😍

    Zosis, to już w ogóle rozbilas bank ludzkiego gadania xD

    Ja podbije stawke. Jak mnie ktoś wkurzy to powiem, że moje dziecko będzie wychowane gender free i niech sobie samo wybierze :D i popatrzę jak ludzie dostają wylewu z nadmiaru żółci i stereotypów :D

    Zosis, Mimi09, Junjul, Doris8 lubią tę wiadomość

    Kir AA, MTHFR, wysokie NK maciczne i we krwi obwodowej, rozjechane cytokiny.

    W latach 2022-2023 - 7 ciąż biochemicznych.
    03.23 - 8+6 poronienie chybione na etapie 6+1- synuś z trisomią chromosomu 3 🥺

    Nowe rozdanie:
    Acard, Accofil, Hydroxychloroquine, Intralipidy

    20.07.2024 - 40+1 Jerzy 🥰
  • Mimi09 Autorytet
    Postów: 1471 2447

    Wysłany: 31 stycznia, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zajęło mi to trochę czasu, ale mam totalnie w d*pie zdanie ludzi, którzy nie są mi bliscy, a bliscy mi ludzie mnie znają i na ogół maja więcej taktu. Staram się też kiedy można to odpowiednio mocno reagować, choć czasami sobie daje spokój, bo myślę że nie warto sobie nerwów psuć. Ludzie zawsze będą gadać.

    Ja tez juz usłyszałam np, że "no wreszcie dziecko, byłby już czas, w zasadzie ostatni dzwonek" (mam 35 lat i walczyłam o dziecko 5 lat, a marze jeszcze o drugim, ciekawe co powie ta osoba jak mi się uda znów być w ciąży za kolejne kilka lat 😁), albo komentarze odnośnie nazwiska (noszę z mężem inne nazwiska i nasze dziecko będzie miało nazwisko podwójne).

    A co do płci to ja np nie miałabym nic przeciwko mieć same córeczki 😁

    Starania od 01.2019
    👩 Niedoczynność tarczycy, IO, endometrioza (torbiel jajnika), adenomioza, usunięty mięśniak macicy, AMH 1,1-1,8 (89 r.)
    🧔 Ciężka oligoteratozoospermia, IO

    ➡️ 1IMSI - 02.2022 - długi, 3 komórki, 3 zapłodnione, 0 blastek - brak transferu 😔
    ➡️ 2IMSI - 07.2022 - krótki, 5 komórek, 5 zapłodnionych, 0 blastek - brak transferu 😭
    ➡️ 3IMSI - 03/04.2023 - duostim, 2x krótki, łącznie 8 komórek, 7 zapłodnionych, 2x4A❄️, 0 blastek 💔
    ▪️31.10.2023 - CN, FET 2x4A(2-dniowe)+EG&AH
    7dpt-⏸️; 8dpt-33; 10dpt-114; 13dpt-296; 15dpt-869; 17 dpt-2136; 20dpt-6934; 24 dpt-19951
    6t1d - mamy ❤️🥹
    11t2d - sanco - ryzyka niskie, córeczka 😍
    37t4d - CC, 51 cm, 2720 g - nasz cud już z nami 🥰

    age.png
  • Sajgonka Autorytet
    Postów: 723 868

    Wysłany: 31 stycznia, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też bym była zmęczona takimi komentarzami.
    U nas same chłopaki i każdy liczył na dziewczynkę, ale mamy też w rodzinie chore dziecko, więc nikt z takich pierdół jak płeć nie robi dramatu, bo wiadomo że zdrowie najważniejsze.

    W ogóle przypomniała mi się sytuacja z rodziny męża, że rodzice się obrazili na dzieci, bo nadali córce imię jakieś tam, które im się nie podobało 🤣 to już w ogóle nie mieści się w mojej głowie.
    Naprawdę zazdroszczę ludziom, którzy nie mają w życiu większych problemów.

    Ja jestem drugą z kolei córką i na szczęście nikt mi nigdy nie dał odczuć, że powinnam być chłopcem i tego samego chcę dla moich dzieci.

    Mimi09 lubi tę wiadomość

    👦🏻2021
    👶🏻2024

    age.png
  • kejdens Koleżanka
    Postów: 40 67

    Wysłany: 31 stycznia, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Junjul wrote:
    Powiem Wam dziewczyny, że już mam dość komentarzy na temat płci dziecka 😕 prawie każdy znajomy i każdy z rodziny współczuje że będzie trzecia dziewczynka, że jeszcze może jakimś cudem okaże się chłopak. Przykre to bardzo, tyle przeszłam w tej ciąży i naprawdę cieszę się że dziecko żyje i ma się dobrze a takie komentarze nie pomagają, tym bardziej dziwi mnie zdanie znajomych, starym mniej się dziwię, ale wydawałoby się że mamy 21 wiek, a tu takie średniowiecze 😕 dla mnie płeć dziecka nie ma znaczenia, będę się cieszyć z tego co będzie, może mąż bardziej liczył na syna bo mamy już dwie kobietki, ale są rzeczy na które wpływu nie mamy.
    Nie rozumiem tej społecznej presji na syna, nie wiem mam się czuć jak wybrakowana matka czy co? Czy mój mąż jako wybrakowany mężczyzna?
    Jestem dumna ze swoich córek, są bardzo mądre i zdolne do tego śliczne dziewczynki, liczę że trzecia też taka będzie, a przede wszystkim że będzie zdrowa i nie da nam popalić jako niemowlę 😉

    O matko, nawet nie zdawałam sobie sprawy że ludzie mogą coś takiego wymyślić 🙉 w obecnych czasach dla mnie każda donoszona ciaza I zdrowe dziecko to naprawdę wielka radość i szczęście i tylko to się liczy.

    @Junjul - ja jestem jedna z 4 córek i nie mamy więcej rodzeństwa i jest to najwspanialszy dar jaki nasza mama nam dala 🥹 wiadomo, za dzieciaka czasem się kochałyśmy a czasem darłyśmy koty ale w dorosłym życiu to jest dla mnie tak cenne. Masz ogromne szczęście-twoje dzieci to wielki skarb i na pewno docenia siebie jeszcze bardziej w dorosłości i będą się wspierac😍

    Ja jeszcze nie poznałam płci, to nasze pierwsze dziecko, Staraliśmy się 5 lat i szczerze mówiąc nawet nie dopytywałam lekarki czy już coś widać...to ostatnie o czym bym na wizycie pamiętała..
    Na każdym USG tylko się spinam i marzę żeby usłyszeć że wszystko z dzieckiem OK. I tylko zdrowie jest dla mnie ważne.

    Emimo, Junjul, Mimi09 lubią tę wiadomość

  • kejdens Koleżanka
    Postów: 40 67

    Wysłany: 31 stycznia, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Roxie_eS wrote:
    Dziewczyny ja pytalam o podobne bóle - ciągnięcia po bokach to więzadła, nie martwić sie.. Zapytalam czym się zatem martwić - każdym bólem, który nie ustepuje po minim godzinnym odpoczynku cała reszta ujdzie w tloku :)

    Co do komentarzy ludzi, to ja mam alergię na ludzi. Najpierw mnie osadzali, tekstami typu "no jasne można sobie odsypiac w sobotę do 12 i jeździć na wakacje w ciepłe kraje. Miałabyś dzieci to bus widziała jak życie wygląda" - a oczywisvie dzieci bardO chciałam i nie mogłam mieć. Później, jak już do wszystkich dotarło, bo zaczęłam mówić wprost, że bardzo mnie bolą takie złośliwe uwagi, to wtedy było odwrotnie - obrzydzanie mi dzieci tekstami "ciesz się, że nie masz bo mój płacze całe noce" Albo złote rady z dupy typu "pewnie masz niski progesteron" - a my od lat w klinice, morzebadani na lewa strone i obstawieni lekami. Jakbzaszlam w ciążę to nie dzieki medycynie tylko albo "dzięki Bogu" (W którego nie wierzę) albo "bo się wyluzowalam" . A co do płci? To nasze pierwsze dziecko więc jesteśmy zachwyceni, że mamy szanse w ogóle je miec. Ale moja szwagierka jest niepocieszona, bo uwaga ona ma dwie córki, więc my powinniśmy mieć syna. No i już mi zaplanowała, że się szybko postaramy o drugie, to będzie syn.

    I tym magicznym sposobem widujemy rodzinę najrzadziej jak się da, bo ja nie umiem nie dostawać szału jak tego słucham :/ także ja Cię junjul rozumiem doskonale :/

    Kocur, gratulacje! :) jakie plany? Wysypianie się? Książki? Netflix? Marzę o tym co będę robić jak już skończę pracę xD


    Ehh jakbym słyszała fragmenty że swojego życia 😄 u nas było dokladnie tak samo, wieczne osadzanie za brak dzieci i zupełny brak szacunku od niektórych kobiet najczęściej w pracy bo przecież nie jestem matka to co ja wiem o życiu.

    I ta druga strona jak to powinnam się cieszyć że nie mam bo przecież matkom jest tak ciężko a ja mam tak lekko w życiu. A w tym czasie moje serce co miesiąc się rozpadało i nie miałam siły żyć :( mam wrażenie że czasem zupełnie niespodziewanie z potencjalnie inteligentnej osoby potrafi wyjść taki burak kompletnie niewyedukowany.

  • Emimo Autorytet
    Postów: 1357 986

    Wysłany: 31 stycznia, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam 2,5 letnia Celinke 😀

    U mnie ostatnio teściowa ooo widać że jesteś w ciąży tyłek masz już taki duży 🙃
    Junjul wrote:
    Piękne imię, też mi się podoba ale mąż się nie zgodzi haha, już wiem bo mieliśmy przy poprzedniej ciężkie dylematy co podoba nam się obojgu 😄 mi na ten moment podoba się Diana i Celina, ewentualnie Dorotka. Ciekawe jest to że gust mi się zmienia z każdym dzieckiem haha 😄

    Roxie_eS lubi tę wiadomość

    26.10 11dpo ⏸️
    14.11 ♥️
    🙋‍♀️40 lat
    👧2003
    👦2008
    👧2010
    👧2021
    👶2024
    age.png
  • Doris8 Autorytet
    Postów: 1799 1608

    Wysłany: 31 stycznia, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się nie spotkalam z docinkami co do płci ,ale za to ostatnio zrobiłam awanturę o dobre rady bo mam wrażenie, że niektórzy członkowie mojej rodziny tak bardzo przeżywają moją ciążę, że najchętniej by za mnie urodzili 🙃

    Roxie_eS lubi tę wiadomość

    🏡👩‍❤️‍👨
    🙎‍♀️ 32'
    🙎‍♂️34'

    09.23 1 IUI ❌️
    10.23 2 IUI ✅️
    03.11 ⏸️
    20.11 pierwsze usg 😍
    20.11 3mm, mamy ♥️
    08.12 9tc, mamy 23,3 mm😍 - krwiak😩
    28.12 prenatalne OK 👶 5,2cm 11+6,
    niskie ryzyka 🤞

    🩷14.07, 21.09, 10/10, 3030g🩷

    age.png
  • Nimfadora Autorytet
    Postów: 650 791

    Wysłany: 31 stycznia, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O masakra! Straszne to, co piszecie. U mnie nikt nic głupio nie komentuje, wszyscy cieszą się jak szaleni. Każą o siebie dbać, a teściowie to męża ciągle upominają, że ma mi pomagać i o ze wszystkiego odciążać. Imię wybrane dla synka też im się podoba i każdy tak już go nazywa.

    Każde maleństwo w dzisiejszych czasach to naprawdę duże szczęście i to powinno być przyszłym rodzicom podkreślane, a nie wymówki. A już komentarze do wieloletnich staraczek to chyba tylko po to, aby kogoś złamać i zasmucić. Brak słów.

    Mimi09, kejdens lubią tę wiadomość

  • Zosis Autorytet
    Postów: 1972 5123

    Wysłany: 31 stycznia, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meldujemy się po wizycie. 🤗 Grzdylek ma 11,5 cm i wszystko wygląda w porządku. Niestety, nie mamy foteczki, bo się mocno kręcił. We wtorek/środę będę prosiła o pół kciuka dla Grzdylka, bo idziemy na USG serduszka, tak na wszelki wypadek, po tych moich zakrzepowych przygodach. A tak to za kolejne 4 tygodnie połówkowe. 😲 Matka ma +2kg, więc chyba nie jest źle.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 stycznia, 19:49

    AEGO, Nimfadora, Roxie_eS, oli23, Sajgonka, Mimi09, Doris8, Junjul, Zojkaa, Raela, dori, Emimo, Edithka, Ammeluna lubią tę wiadomość

    👩‍🦰34 🧔39
    👩‍❤️‍👨 2021, początek starań
    IUI 10.2023 (27-my cykl starań)
    👶 wyczekana Basia 07.2024 💗

    age.png
‹‹ 120 121 122 123 124 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ