X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipiec 2024
Odpowiedz

Lipiec 2024

Oceń ten wątek:
  • Angel989 Przyjaciółka
    Postów: 67 119

    Wysłany: 24 listopada 2023, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolejna wrote:
    Hej dziewczyny! Kto ma przedszkolaka w domu? Moja 3 latka drugi raz chora w tym miesiącu🫢 budzę się w nocy i latam do niej i jestem padnięta a jeszcze muszę tańczyć, śpiewać, rysować i robić piknik w dzień 😂 witaminy biorę pueria uno. Pozdrawiam was! Ktoś wizytuje w tym tygodniu?

    U nas 3 latka na pokładzie- wjechały histerie i ile mnie to stresu kosztuje to nie wie nikt

  • Junjul Autorytet
    Postów: 940 1136

    Wysłany: 24 listopada 2023, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny widać Wam już brzuszki? To moja 3 ciąża, początek 8 tygodnia i już nie ubiorę dopasowanych ubrań bo widać ciążę 🤦 ja wiem że w kolejnych jest szybciej ale to już przesada 😄 jeszcze szczęście że wchodzę w jeansy ale już bluzki muszę luźniejsze a sukienki obcięte pod biustem odpadają przynajmniej do ogloszenia komukolwiek że jestem w ciąży, na razie wiedzą tylko 3 osoby, mój mąż i dwie koleżanki

    age.png
  • Hope2018 Autorytet
    Postów: 452 319

    Wysłany: 24 listopada 2023, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi jeszcze brzuszka nie widać a mam jakieś 7+3:)

    Dziewczyny znowu spadł mi progesteron.
    Miałam na początku ciazy 47 potem 35, 30 a teraz 25. tak jakby spadał o 5 w ciągu tygodnia.
    zaczynać się martwić?
    Jak Wasz progesteron?

  • Roxie_eS Autorytet
    Postów: 966 868

    Wysłany: 24 listopada 2023, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dopiero 5+5, ale mój też "spada" (Bo to ciężko powiedzieli, skoro wydziela się skokowo). Pierwsze badanie miałam 3h po tabletce z progesteronem I miałam 47. Drugie po 2 dniach już naczczo I było 27. Teraz w środę 22. Lekarz powiedział, że to wystarczający wynik, ale że względu na moje przejścia zwiększyliśmy dawki progesteronu do 3x200. A Ty coś bierzesz?

    Kir AA, MTHFR, wysokie NK maciczne i we krwi obwodowej, rozjechane cytokiny.

    W latach 2022-2023 - 7 ciąż biochemicznych.
    03.23 - 8+6 poronienie chybione na etapie 6+1- synuś z trisomią chromosomu 3 🥺

    Nowe rozdanie:
    Acard, Accofil, Hydroxychloroquine, Intralipidy

    20.07.2024 - 40+1 Jerzy 🥰
  • Roxie_eS Autorytet
    Postów: 966 868

    Wysłany: 24 listopada 2023, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Junjul wrote:
    Dziewczyny widać Wam już brzuszki? To moja 3 ciąża, początek 8 tygodnia i już nie ubiorę dopasowanych ubrań bo widać ciążę 🤦 ja wiem że w kolejnych jest szybciej ale to już przesada 😄 jeszcze szczęście że wchodzę w jeansy ale już bluzki muszę luźniejsze a sukienki obcięte pod biustem odpadają przynajmniej do ogloszenia komukolwiek że jestem w ciąży, na razie wiedzą tylko 3 osoby, mój mąż i dwie koleżanki

    Wierzę. Jak zobaczyłam moja przyjaciółkę w 6 tygodniu to onienialam z wrażenia I chyba bym nie uwierzyła, gdybym tego nie widziała :) mnie to raczej nie grozi po serii ostatnich biegunek:D waga prawie "docelowa" Jaka chciałam przed ciąża osiągnąć xD

    Kir AA, MTHFR, wysokie NK maciczne i we krwi obwodowej, rozjechane cytokiny.

    W latach 2022-2023 - 7 ciąż biochemicznych.
    03.23 - 8+6 poronienie chybione na etapie 6+1- synuś z trisomią chromosomu 3 🥺

    Nowe rozdanie:
    Acard, Accofil, Hydroxychloroquine, Intralipidy

    20.07.2024 - 40+1 Jerzy 🥰
  • Nimfadora Autorytet
    Postów: 664 802

    Wysłany: 24 listopada 2023, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Junjul wrote:
    Dziewczyny widać Wam już brzuszki? To moja 3 ciąża, początek 8 tygodnia i już nie ubiorę dopasowanych ubrań bo widać ciążę 🤦 ja wiem że w kolejnych jest szybciej ale to już przesada 😄 jeszcze szczęście że wchodzę w jeansy ale już bluzki muszę luźniejsze a sukienki obcięte pod biustem odpadają przynajmniej do ogloszenia komukolwiek że jestem w ciąży, na razie wiedzą tylko 3 osoby, mój mąż i dwie koleżanki

    O Szok! Twoja ciąża jest tylko 3 dni starsza od mojej, a u mnie nic nie widać. Nic a nic. Byłam dzisiaj u stomatolog i sama zwrocila uwage, że u mnie zero brzuszka, a byłam w bardzo obcislej dzianinie, gdzie się wszystko odznacza. Tylko biust mam pełniejszy. Ale na to się nie uskarżam 🤣🤣🤣 Każda z nas jest inna.

  • Nimfadora Autorytet
    Postów: 664 802

    Wysłany: 24 listopada 2023, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hope2018 wrote:
    Mi jeszcze brzuszka nie widać a mam jakieś 7+3:)

    Dziewczyny znowu spadł mi progesteron.
    Miałam na początku ciazy 47 potem 35, 30 a teraz 25. tak jakby spadał o 5 w ciągu tygodnia.
    zaczynać się martwić?
    Jak Wasz progesteron?

    U mnie też spadał. Ponoc ciąża "zżera" proga. Jak jest powyzej 20 to super. Poniżej 20 warto reagować, ale taka granica granic to 10. Ja dostalam od gina luteine dopochwowo, ale nawet nie spojrzal na proga, tylko dal profilaktycznie.

  • Hope2018 Autorytet
    Postów: 452 319

    Wysłany: 24 listopada 2023, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja właśnie nic nie biorę i zastanawiam się czy w tej sytuacji nie powinnam.

    Postanowiłam że pójdę za tydzien sprawdzic i jeśli znowu będzie niższy może zadzwonię do gina( jeśli różnica będzie dimetralna)...
    bo mi to już do głowy przychodzi niewydolność ciała żółtego i inne czarnowidzctwa...

    w ogóle dzisiaj mam jakiś gorszy dzien:(

  • Zojkaa Ekspertka
    Postów: 147 160

    Wysłany: 24 listopada 2023, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja progesteron badałam tylko na początku z betą i był w granicach 27-21. Ginekolog powiedziała, że jest ok ale zapobiegawczo dostałam Duphaston doustnie i Cyclogest dopochwowo. Od tamtej pory nie badałam proga więc nie wiem ile może mieć 🤷

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 listopada 2023, 20:17

    03.2021 puste jajo płodowe 💔

    24.10.23 ⏸️🌈
    26.10 💉beta 221,69 prog 27,60
    USG 6+2 - 2,9mm 😍
    USG 8+2 - 1,53cm❤️
    USG 10+2 - 3,35cm❤️
    I prenatalne 12+2 - 5,9cm
    II prenatalne 21+2 - 430g chłopca🩵
    III prenatalne 28+2 - 1306g 🩵

    preg.png
  • Junjul Autorytet
    Postów: 940 1136

    Wysłany: 24 listopada 2023, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nimfadora wrote:
    O Szok! Twoja ciąża jest tylko 3 dni starsza od mojej, a u mnie nic nie widać. Nic a nic. Byłam dzisiaj u stomatolog i sama zwrocila uwage, że u mnie zero brzuszka, a byłam w bardzo obcislej dzianinie, gdzie się wszystko odznacza. Tylko biust mam pełniejszy. Ale na to się nie uskarżam 🤣🤣🤣 Każda z nas jest inna.
    U mnie w pierwszej ciąży było widać dopiero w 5 miesiącu, w drugiej wcześniej a teraz to już w ogóle 😄 ale z drugiej strony to pierwsza ciąża kiedy mam zaparcia i pewnie też dlatego brzuch napomnpowany, waga nie wzrasta tylko brzuszek wystaje 🤦

    age.png
  • Junjul Autorytet
    Postów: 940 1136

    Wysłany: 24 listopada 2023, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Roxie_eS wrote:
    Wierzę. Jak zobaczyłam moja przyjaciółkę w 6 tygodniu to onienialam z wrażenia I chyba bym nie uwierzyła, gdybym tego nie widziała :) mnie to raczej nie grozi po serii ostatnich biegunek:D waga prawie "docelowa" Jaka chciałam przed ciąża osiągnąć xD
    Z jednej strony zazdroszczę a z drugiej jednak nie😉 aczkolwiek dzisiaj mnie męczą mdłości jak rzadko, zjadłam jabłko a po jabłkach nawet normalnie czasem mi niedobrze, a teraz to już całkiem 🤮

    age.png
  • Roxie_eS Autorytet
    Postów: 966 868

    Wysłany: 24 listopada 2023, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja zauważyłam u siebie lekkie plamienie w bardzo jasnym kolorze. I oczywiście wiem, że to się może zdarzyć. Ale nie rozumiem, czemu musi się zdarzać mnie, po tylu moich przejściach? Tak dobrze mi szło, starałam się być na maksa spokojna, czekać grzecznie na wizytę, nie nakręcać się..... I ch*

    Kir AA, MTHFR, wysokie NK maciczne i we krwi obwodowej, rozjechane cytokiny.

    W latach 2022-2023 - 7 ciąż biochemicznych.
    03.23 - 8+6 poronienie chybione na etapie 6+1- synuś z trisomią chromosomu 3 🥺

    Nowe rozdanie:
    Acard, Accofil, Hydroxychloroquine, Intralipidy

    20.07.2024 - 40+1 Jerzy 🥰
  • Minia95 Autorytet
    Postów: 492 384

    Wysłany: 24 listopada 2023, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Roxie_eS wrote:
    A ja zauważyłam u siebie lekkie plamienie w bardzo jasnym kolorze. I oczywiście wiem, że to się może zdarzyć. Ale nie rozumiem, czemu musi się zdarzać mnie, po tylu moich przejściach? Tak dobrze mi szło, starałam się być na maksa spokojna, czekać grzecznie na wizytę, nie nakręcać się..... I ch*
    Też miałam, na spokojnie a nie pojawiło Co się po parciu na toalecie to albo aplikacji jakiegoś leku dopochwowo/stosunku?

    Roxie_eS lubi tę wiadomość

    Synuś - 1.07.2024 ❤️
  • Bluesky Autorytet
    Postów: 304 490

    Wysłany: 24 listopada 2023, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Roxie_eS - podobno lekkie plamienia zdarzają się dosyć często.
    Niedawno wróciłam z SORu - obfite krwawienie żywą krwią (jednorazowe )i jest wszystko OK, kropek rozwija się dokładnie jak powinien - to już 2cm, serce bije i nie widać nic niepokojącego. Podobno tak też czasami jest i nie ma co za wczasu się stresować (tak wiem, że łatwo powiedzieć, gorzej zrobić).

    Roxie_eS lubi tę wiadomość

    age.png
  • Karolejna Koleżanka
    Postów: 49 77

    Wysłany: 24 listopada 2023, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angel989 wrote:
    U nas 3 latka na pokładzie- wjechały histerie i ile mnie to stresu kosztuje to nie wie nikt
    Wiem i łączę się w bólu 😂
    Ja mam dzisiaj duże mdłości nawet po wodzie🫢
    Roxie_eS to nie musi być nic złego, mogło jakieś naczynko pęknąć ale obserwuj bo lepiej się na sor przejechać i stracić czas ale zyskać spokój niż nie pojechać i się zamartwiać . Kiedy masz wizytę?

    Roxie_eS lubi tę wiadomość

  • Roxie_eS Autorytet
    Postów: 966 868

    Wysłany: 25 listopada 2023, 00:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem dziewczyny, ja to w teorii wiem. W poprzedniej ciąży też miałam dwa dni plemienia.
    Udało mi się uspokoić póki co. Oczywiście jeśli się rozkręci to ip. Jeśli nie, to czekam na wizytę w czwartek.
    W USG nie było żadnych Krwiakow, ale ciałko żółte zmieniło się w 4cm torbiel. Natomiast to plamienie jest bardO skąpe, więc prędzej drobne naczyniową niż ta torbiel.
    Nie zakładam najgorszego, na nic się po prostu nie nastawiam. Już i tak byłam przekonana, że nigdy nie zajde w ciążę na dłużej niż tydzień... Tak jak w lutym, tak i teraz, myślałam po prostu że najgorsze (nawracające biochemy) mam za sobą.... Wtedy serduszko nie zaczęło bić. Nawet nie umiem sobie wyobrazić, że teraz w czwartek mogłoby być inaczej, nawet nie wiem jak miałabym zareagować. To wydaje się po prostu nierealne.
    Przepraszam dziewczyny, że pisze Wam takie rzeczy, kiedy Wy się cieszycie swoimi ciążeniu, już bardziej zaawansowanymi, a ja tak pieprze. Ale potrzebowałam się po prostu wygadać....

    Kir AA, MTHFR, wysokie NK maciczne i we krwi obwodowej, rozjechane cytokiny.

    W latach 2022-2023 - 7 ciąż biochemicznych.
    03.23 - 8+6 poronienie chybione na etapie 6+1- synuś z trisomią chromosomu 3 🥺

    Nowe rozdanie:
    Acard, Accofil, Hydroxychloroquine, Intralipidy

    20.07.2024 - 40+1 Jerzy 🥰
  • Nimfadora Autorytet
    Postów: 664 802

    Wysłany: 25 listopada 2023, 00:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Roxie_eS wrote:
    Wiem dziewczyny, ja to w teorii wiem. W poprzedniej ciąży też miałam dwa dni plemienia.
    Udało mi się uspokoić póki co. Oczywiście jeśli się rozkręci to ip. Jeśli nie, to czekam na wizytę w czwartek.
    W USG nie było żadnych Krwiakow, ale ciałko żółte zmieniło się w 4cm torbiel. Natomiast to plamienie jest bardO skąpe, więc prędzej drobne naczyniową niż ta torbiel.
    Nie zakładam najgorszego, na nic się po prostu nie nastawiam. Już i tak byłam przekonana, że nigdy nie zajde w ciążę na dłużej niż tydzień... Tak jak w lutym, tak i teraz, myślałam po prostu że najgorsze (nawracające biochemy) mam za sobą.... Wtedy serduszko nie zaczęło bić. Nawet nie umiem sobie wyobrazić, że teraz w czwartek mogłoby być inaczej, nawet nie wiem jak miałabym zareagować. To wydaje się po prostu nierealne.
    Przepraszam dziewczyny, że pisze Wam takie rzeczy, kiedy Wy się cieszycie swoimi ciążeniu, już bardziej zaawansowanymi, a ja tak pieprze. Ale potrzebowałam się po prostu wygadać....

    Wiem co czujesz. Bierzesz teraz leki, które masz wypisane w stopce? Ja jestem na accofilu, encortonie i heparynie. Plus luteina i letrox. Mój dr mówił, że sam accofil zmniejsza ryzyko poronienia o 20%. Pozostaje nam wierzyć, że wszystko będzie dobrze. Dobre myśli sprowadzają dobre rzeczy. 😊

    Roxie_eS lubi tę wiadomość

  • Roxie_eS Autorytet
    Postów: 966 868

    Wysłany: 25 listopada 2023, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, biorę. Progesteron 3x200, hydroxychloroquine 2x1, accofil co drugi dzień, acard i co 2,5tyg intralipid. Wiem, że jestem uzbrojona po zęby. ;) ale jakoś nie umiem sobie nawet wyobrazić happy Ending. Po tylu porażkach wydaje mi się, jakby nie było innych dróg

    Lady_Dior, Natka9106 lubią tę wiadomość

    Kir AA, MTHFR, wysokie NK maciczne i we krwi obwodowej, rozjechane cytokiny.

    W latach 2022-2023 - 7 ciąż biochemicznych.
    03.23 - 8+6 poronienie chybione na etapie 6+1- synuś z trisomią chromosomu 3 🥺

    Nowe rozdanie:
    Acard, Accofil, Hydroxychloroquine, Intralipidy

    20.07.2024 - 40+1 Jerzy 🥰
  • dori Autorytet
    Postów: 771 976

    Wysłany: 25 listopada 2023, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Roxie jak tam dzisiaj? Plamienie minęło?

    31.10.2022 💔
    25.05.2023 💔
    13.11.2023 ⏸️ beta 93,81
    15.11.2023 beta 223,65
    22.11.2023 beta 4193 🤞
    27.11.2023 6+1 2,6 mm ❤️ USG 5+6
    11.12.2023 8+1 1,39cm ❤️ USG 7+5
    22.12.2023 9+5 2,58cm ❤️ USG 9+3
    09.01.2024 12+2 5,79cm USG 12+2. Prenatalne idealnie 😍
    19.02.2024 18+1 232g ❤️
    05.03.2024 20+2 II prenatalne, 340g i pierwsze kopniaki 😍
    14.05.2024 30+2 III prenatalne, 1750g 😍

    Iga 🥰🥰 30.07.2024 22:51 😍 ⚖️3635g 📏56cm 💖

    age.png
  • Junjul Autorytet
    Postów: 940 1136

    Wysłany: 25 listopada 2023, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Roxie_eS wrote:
    Wiem dziewczyny, ja to w teorii wiem. W poprzedniej ciąży też miałam dwa dni plemienia.
    Udało mi się uspokoić póki co. Oczywiście jeśli się rozkręci to ip. Jeśli nie, to czekam na wizytę w czwartek.
    W USG nie było żadnych Krwiakow, ale ciałko żółte zmieniło się w 4cm torbiel. Natomiast to plamienie jest bardO skąpe, więc prędzej drobne naczyniową niż ta torbiel.
    Nie zakładam najgorszego, na nic się po prostu nie nastawiam. Już i tak byłam przekonana, że nigdy nie zajde w ciążę na dłużej niż tydzień... Tak jak w lutym, tak i teraz, myślałam po prostu że najgorsze (nawracające biochemy) mam za sobą.... Wtedy serduszko nie zaczęło bić. Nawet nie umiem sobie wyobrazić, że teraz w czwartek mogłoby być inaczej, nawet nie wiem jak miałabym zareagować. To wydaje się po prostu nierealne.
    Przepraszam dziewczyny, że pisze Wam takie rzeczy, kiedy Wy się cieszycie swoimi ciążeniu, już bardziej zaawansowanymi, a ja tak pieprze. Ale potrzebowałam się po prostu wygadać....
    Nie wiem czy to Cię pocieszy, ale w poprzednich dwóch ciążach miałam plamienia do końca 3 miesiąca, głównie w terminie okresu ale nie tylko. Oczywiście zawsze albo IP albo prywatnie wizyta ale nic złego się nie działo. Ja jestem panikarą i od razu szłam do lekarza wyjaśnić. Prawdopodobnie miałam niski progesteron bo mi się brzuch od początku spinał, brałam końskie dawki magnezu, nospe i luteinę przez kilka miesięcy. Paradoksalnie czułam się super, teraz pierwszy raz nie mam żadnych plamien ale za to pierwszy raz w życiu mam mdłości, zawroty głowy itd. czyli pewnie progesteron normie i to dobry znak, jednak wolałam brać te leki i czuć się dobrze 🤦

    age.png
‹‹ 16 17 18 19 20 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ