X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipiec 2024
Odpowiedz

Lipiec 2024

Oceń ten wątek:
  • Bluesky Autorytet
    Postów: 302 489

    Wysłany: 13 marca, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AEGO wrote:
    To ja jeszcze kg więcej i się zastanawiam co poszło nie tak 🙈

    Mnie gubią słodycze (ale dzisiejsza krzywa cukrowa OK więc nie przewiduję drastycznego ograniczenia 😂) 🙈 i też brak ruchu - ciągle ta pogoda taka nijaka i tyłka nie chce się ruszyć, ale już powoli się mobilizuję do codziennych spacerów. Będzie cieplej, słońce to powinno być łatwiej. No chyba, że będzie mi już ciężko chodzić ,😂

    AEGO lubi tę wiadomość

    age.png
  • Emimo Autorytet
    Postów: 1357 982

    Wysłany: 13 marca, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sosenkazaoknem ja też jestem team olejki ale dopiero niedawno się dowiedziałam że te co kupuje mogą być szkodliwe i właśnie te co polecasz dotters sa dobre one są strasznie drogie a ja przy katarze dodaje dużo kropli do nawilżacza czy one są jak bardziej wydajne i nie trzeba dużo dodawać. Aktualnie korzystam z różnych olejków wszystkie są z firmy vitafarm

    26.10 11dpo ⏸️
    14.11 ♥️
    🙋‍♀️40 lat
    👧2003
    👦2008
    👧2010
    👧2021
    👶2024
    age.png
  • Zosis Autorytet
    Postów: 1972 5123

    Wysłany: 13 marca, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od siebie dodam, Dziewczyny, że od jakiegoś tygodnia mobilizuję się do spacerowania tak min. 5 tys. kroków - bardzooo dobrze działa na samopoczucie i przy okazji na kg pewnie też. :) A jak pogoda będzie ładniejsza to i przyjemniej będzie i motywacja będzie większa. :)

    Bluesky lubi tę wiadomość

    👩‍🦰34 🧔39
    👩‍❤️‍👨 2021, początek starań
    IUI 10.2023 (27-my cykl starań)
    👶 wyczekana Basia 07.2024 💗

    age.png
  • Emimo Autorytet
    Postów: 1357 982

    Wysłany: 13 marca, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam tak samo plus 10 kg. Ale cieszę się bo o 7 kg mniej niż w poprzedniej ciąży na tym samym etapie
    totylkoja wrote:
    Nie martw się, mam to samo...

    26.10 11dpo ⏸️
    14.11 ♥️
    🙋‍♀️40 lat
    👧2003
    👦2008
    👧2010
    👧2021
    👶2024
    age.png
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2221 2021

    Wysłany: 13 marca, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zosis wrote:
    Ja od siebie dodam, Dziewczyny, że od jakiegoś tygodnia mobilizuję się do spacerowania tak min. 5 tys. kroków - bardzooo dobrze działa na samopoczucie i przy okazji na kg pewnie też. :) A jak pogoda będzie ładniejsza to i przyjemniej będzie i motywacja będzie większa. :)
    Ja robię po 15 tys kroków dziennie, co by było gdybym mniej robiła 😂. W kwestii cyckow chciałam Ci odpisać na priv, ale jak wolisz mogę tu 🤣🤣.

    Zosis lubi tę wiadomość

    age.png
  • Zosis Autorytet
    Postów: 1972 5123

    Wysłany: 13 marca, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AEGO wrote:
    Ja robię po 15 tys kroków dziennie, co by było gdybym mniej robiła 😂. W kwestii cyckow chciałam Ci odpisać na priv, ale jak wolisz mogę tu 🤣🤣.

    Zaakceptowałam Twoje zaproszenie. :)
    Ale po takim wstępnie to aż jestem ciekawa, co odczytam :D

    👩‍🦰34 🧔39
    👩‍❤️‍👨 2021, początek starań
    IUI 10.2023 (27-my cykl starań)
    👶 wyczekana Basia 07.2024 💗

    age.png
  • Marti27 Autorytet
    Postów: 686 1606

    Wysłany: 13 marca, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wy martwicie się dużym przyrostem a ja znowu w drugą stronę. Mało przybieram na wadze i brzuch ledwo widoczny. I nie wiem czy taka moja natura czy ja coś robię źle 🤔

    Zosis kurcze z tymi piersiami to faktycznie słabo. Ja jedynie o kapuście słyszałam ale to przy zapaleniu a u Ciebie chyba jeszcze za wcześnie na takie rzeczy.

    Razem 11 lat ❣️
    Małżeństwo 2 lata💒
    Starania od lipca 2022r.

    Ona:27 lat
    ✅️AMH 1,78
    👉Prolaktyna powyżej normy- Bromocorn
    👉Niska Ferrytyna
    Owulacje potwierdzone monitoringiem

    On:26 lat
    ✅️ Badanie nasienia(ilość, morfologia, wymazy)
    👉 Ruch postępowy 1,07%

    30.10 pierwsza wizyta w ramach Rządowego programu prokreacyjnego

    12.11- ⏸️🍀

    age.png
  • Doris8 Autorytet
    Postów: 1792 1590

    Wysłany: 13 marca, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ammeluna wrote:
    Miała/ma któraś kamerkę Neno Vera?
    Opinie wyglądają obiecująco:

    https://m.ceneo.pl/127519663#tab=click
    Właśnie też się nad nią zastanawiam. Ja potrzebuje z jakimś dobrym przesyłem dźwięku/obrazu, żeby kamerka mogła być na piętrze, ale totalnie się na tym nie znam a rozstrzał cenowy jest przeogromny 🤷‍♀️ a ten model właśnie widziałam w jakichś rankingach a i cena rozsądna.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 marca, 19:36

    🏡👩‍❤️‍👨
    🙎‍♀️ 32'
    🙎‍♂️34'

    09.23 1 IUI ❌️
    10.23 2 IUI ✅️
    03.11 ⏸️
    20.11 pierwsze usg 😍
    20.11 3mm, mamy ♥️
    08.12 9tc, mamy 23,3 mm😍 - krwiak😩
    28.12 prenatalne OK 👶 5,2cm 11+6,
    niskie ryzyka 🤞

    🩷14.07, 21.09, 10/10, 3030g🩷

    age.png
  • dori Autorytet
    Postów: 760 960

    Wysłany: 13 marca, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AEGO wrote:
    Ja robię po 15 tys kroków dziennie, co by było gdybym mniej robiła 😂. W kwestii cyckow chciałam Ci odpisać na priv, ale jak wolisz mogę tu 🤣🤣.
    Ja w tygodniu 45 minut na bieżni, a w weekendy długie spacery. Wychodzi mi w tygodniu koło 10tys kroków, a w weekendy z 15tys i też się zastanawiam jaka byłaby waga gdybym tego nie robiła 😂 jeszcze z dwa tygodnie temu do tego dochodziły jakieś ogólne ćwiczenia dla kobiet w ciąży, tak z 45min do godziny z 3-4 razy w tygodniu.

    Z jednej strony wiem że przyrost wagi jest normalny, ale z drugiej według jakichś wyliczeń, które znalazłam na necie to przytyłam w tym momencie za dużo.

    Pocieszam się tym, że gdzies wyczytałam, że przy prawidłowym BMI przed ciążą powinnam przytyć do 16kg i będzie ok, więc niby jestem w połowie, więc może nie będzie źle 😂

    Co do piersi to mnie najbardziej bolą w nocy jak wstaje siku, muszę je wtedy aż podtrzymać rękami przez jakiś moment, bo jest masakra 🙈

    31.10.2022 💔
    25.05.2023 💔
    13.11.2023 ⏸️ beta 93,81
    15.11.2023 beta 223,65
    22.11.2023 beta 4193 🤞
    27.11.2023 6+1 2,6 mm ❤️ USG 5+6
    11.12.2023 8+1 1,39cm ❤️ USG 7+5
    22.12.2023 9+5 2,58cm ❤️ USG 9+3
    09.01.2024 12+2 5,79cm USG 12+2. Prenatalne idealnie 😍
    19.02.2024 18+1 232g ❤️
    05.03.2024 20+2 II prenatalne, 340g i pierwsze kopniaki 😍
    14.05.2024 30+2 III prenatalne, 1750g 😍

    Iga 🥰🥰 30.07.2024 22:51 😍 ⚖️3635g 📏56cm 💖

    age.png
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2221 2021

    Wysłany: 13 marca, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dori wrote:
    Ja w tygodniu 45 minut na bieżni, a w weekendy długie spacery. Wychodzi mi w tygodniu koło 10tys kroków, a w weekendy z 15tys i też się zastanawiam jaka byłaby waga gdybym tego nie robiła 😂 jeszcze z dwa tygodnie temu do tego dochodziły jakieś ogólne ćwiczenia dla kobiet w ciąży, tak z 45min do godziny z 3-4 razy w tygodniu.

    Z jednej strony wiem że przyrost wagi jest normalny, ale z drugiej według jakichś wyliczeń, które znalazłam na necie to przytyłam w tym momencie za dużo.

    Pocieszam się tym, że gdzies wyczytałam, że przy prawidłowym BMI przed ciążą powinnam przytyć do 16kg i będzie ok, więc niby jestem w połowie, więc może nie będzie źle 😂

    Co do piersi to mnie najbardziej bolą w nocy jak wstaje siku, muszę je wtedy aż podtrzymać rękami przez jakiś moment, bo jest masakra 🙈
    No ja mam nadzieję, że w te 3 miesiące nie przytyję jeszcze 2 razy tyle xD

    age.png
  • Lady_Dior Autorytet
    Postów: 5290 4628

    Wysłany: 13 marca, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny wieczorkiem. Mam nadzieję, że dzień fajnie Wam upłynął. Ja chciałam mieć już za sobą informację o płci i na szybko zaplanowałam wieczór. Dzieci poszły do sąsiadów (są dla nich jak prawdziwi dziadkowie) a ja w tym czasie ustroilam pokój w 3odcieniach niebieskiego. Było konfetti, balony, kupiłam drobne prezenty. Jeszcze przed wyjściem przekomarzali się jeden przez drugiego🙈
    C - ja myślę, że to jest dziewczynka
    S-nie chłopcik
    C-zobaczysz to jest dziewczynką, czuję to
    S-to jeś chłopcik

    Normalnie byłam lekko zdołowana widząc jak córka jest przekonana o swojej racji. Tak się bałam tego wieczoru ale no kiedyś musiałam wyznać prawdę. Oczywiście wcześniej rozmawiałam z nią, że nie ważne czy chłopczyk czy dziewczynka - ważne żeby dzidziuś był zdrowy bla bla bla...ale wiecie - córka ma dopiero 4,5roku więc nie mogłam też oczekiwać, że wszystko super zrozumie i przyjmie na klatę...
    Stary wrócił do domu, to aż się popłakałam... Byłam pewna, że moja córka będzie ryczeć jak zobaczy pokój ustrojony w odcieniach niebieskiego... Czekaliśmy w napięciu aż w końcu przyszli... Weszli wszyscy do pokoju, sąsiad mnie obciął i pogratulował - ja znowu się poryczałam obserwując córkę i jej reakcję. Była bardzo zaskoczona wystrojem-nie spodziewała się ale zaskoczona pozytywnie 😊 Mówi z lekkim uśmiechem "to jest chłopczyk 🙂"
    Ja jej pogratulowałam, że będzie siostrą dwóch braciszków a ona mówi "ahh chłopczyk też jest fajny"
    😁😁😁😁😁😁😁
    Mi kamień z serca spadł - tak bardzo mnie zaskoczyła ta moja cudowna córcia 🥹 Nie spodziewałam się 🥹 Potem po kolacji dzieci szalały z balonami-były takie szczęśliwe a mi się chciało wyć z radości 🥲 Byłam pewna, że to będzie nieciekawy wieczór a było tak pięknie 🥲
    Teraz mogę spokojnie zasnąć 😁

    Dobrej nocy wszystkim 😊

    Doris8, Myszkaaa20, Junjul, Ammeluna, dori, Bluesky, Emimo, Nimfadora, Ania1985, Raela, Marti27, Sajgonka, Kejt93, Kocur, Edithka, Mimi09 lubią tę wiadomość

    age.png

    2019 córka 💗
    2021 synek💙
    2024 synek💙

    2013.08.26 11tc [*]
    2018.01.20 8tc [*]
    2018.05.26 cb [*]
    2020.11.21 cb [*]
    2023.02.20 6t2d [*]
    2023.06.27 cb [*]
    V Leiden hetero
    MTHFR 677 hetero
    Niedoczynność tarczycy
    HPA-1a dodatnia
  • Myszkaaa20 Autorytet
    Postów: 3207 5325

    Wysłany: 13 marca, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady_Dior aż się wzruszyłam na reakcję 🥹🥹🥹

    Lady_Dior lubi tę wiadomość

    👱🏼‍♀️30 👨‍🦱31
    👶🏼M.

    💕2014
    💍2018
    💒2020
  • Junjul Autorytet
    Postów: 935 1132

    Wysłany: 13 marca, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieci potrafią zaskoczyć dojrzałością 🙂

    Lady_Dior lubi tę wiadomość

    age.png
  • Ammeluna Autorytet
    Postów: 411 795

    Wysłany: 13 marca, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady_Dior ale super! Widać, że Córeczka będzie super podwójną siostrą 🤗 😚 no i kamień z serca dla Ciebie 🥰

    Lady_Dior lubi tę wiadomość

    age.png
  • Natka9106 Autorytet
    Postów: 610 577

    Wysłany: 13 marca, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marti27 wrote:
    Wy martwicie się dużym przyrostem a ja znowu w drugą stronę. Mało przybieram na wadze i brzuch ledwo widoczny. I nie wiem czy taka moja natura czy ja coś robię źle 🤔.
    Ja ogólnie według moich pomiarów mam jakieś 5 kg na plusie, dzisiaj jestem 24+2 i też mam dość mały brzuch, ogólnie jakoś się nie zmieniłam za bardzo rozmiarowo i się zastanawiam gdzie te 5 kg jest🙈🙈

  • Emimo Autorytet
    Postów: 1357 982

    Wysłany: 13 marca, 23:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LadyDior super. Ale mądra dziewczynka ♥️ nie ma się co na zapas zamartwiać 😀 wyszło tak jak byś sobie nie marzyła nawet 😍
    Dobrej nocy

    Lady_Dior lubi tę wiadomość

    26.10 11dpo ⏸️
    14.11 ♥️
    🙋‍♀️40 lat
    👧2003
    👦2008
    👧2010
    👧2021
    👶2024
    age.png
  • Nimfadora Autorytet
    Postów: 646 784

    Wysłany: 13 marca, 23:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Staraczka2023 wrote:
    Dziewczyny ja już również po połówkowych .
    Wszystko jest pięknie .
    Potwierdzona dziewczynka 🥰🥰
    Mamy piękne zdjęcia a nasza gwiazda waży już 350g :)

    Obiecałam że dam znać co z wynikiem ddimerow i tutaj się rano zestresowałam bo mój wynik to 1915 :/ gdzie dokładnie dwa tygodnie temu był 1178 :/
    Przepływy mam super … czekam na tel od immunologa .

    Masz wieści od immuno? Trzymam kciuki, żeby było ok. Super, że Gwiazdeczka rośnie zdrowo. 🤩❤

  • Nimfadora Autorytet
    Postów: 646 784

    Wysłany: 13 marca, 23:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady_Dior wrote:
    Hej dziewczyny wieczorkiem. Mam nadzieję, że dzień fajnie Wam upłynął. Ja chciałam mieć już za sobą informację o płci i na szybko zaplanowałam wieczór. Dzieci poszły do sąsiadów (są dla nich jak prawdziwi dziadkowie) a ja w tym czasie ustroilam pokój w 3odcieniach niebieskiego. Było konfetti, balony, kupiłam drobne prezenty. Jeszcze przed wyjściem przekomarzali się jeden przez drugiego🙈
    C - ja myślę, że to jest dziewczynka
    S-nie chłopcik
    C-zobaczysz to jest dziewczynką, czuję to
    S-to jeś chłopcik

    Normalnie byłam lekko zdołowana widząc jak córka jest przekonana o swojej racji. Tak się bałam tego wieczoru ale no kiedyś musiałam wyznać prawdę. Oczywiście wcześniej rozmawiałam z nią, że nie ważne czy chłopczyk czy dziewczynka - ważne żeby dzidziuś był zdrowy bla bla bla...ale wiecie - córka ma dopiero 4,5roku więc nie mogłam też oczekiwać, że wszystko super zrozumie i przyjmie na klatę...
    Stary wrócił do domu, to aż się popłakałam... Byłam pewna, że moja córka będzie ryczeć jak zobaczy pokój ustrojony w odcieniach niebieskiego... Czekaliśmy w napięciu aż w końcu przyszli... Weszli wszyscy do pokoju, sąsiad mnie obciął i pogratulował - ja znowu się poryczałam obserwując córkę i jej reakcję. Była bardzo zaskoczona wystrojem-nie spodziewała się ale zaskoczona pozytywnie 😊 Mówi z lekkim uśmiechem "to jest chłopczyk 🙂"
    Ja jej pogratulowałam, że będzie siostrą dwóch braciszków a ona mówi "ahh chłopczyk też jest fajny"
    😁😁😁😁😁😁😁
    Mi kamień z serca spadł - tak bardzo mnie zaskoczyła ta moja cudowna córcia 🥹 Nie spodziewałam się 🥹 Potem po kolacji dzieci szalały z balonami-były takie szczęśliwe a mi się chciało wyć z radości 🥲 Byłam pewna, że to będzie nieciekawy wieczór a było tak pięknie 🥲
    Teraz mogę spokojnie zasnąć 😁

    Dobrej nocy wszystkim 😊

    Ale super to zorganizowałaś. ❤ Pięknie się wieczór udał.

    Lady_Dior lubi tę wiadomość

  • Marti27 Autorytet
    Postów: 686 1606

    Wysłany: 14 marca, 07:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natka9106 wrote:
    Ja ogólnie według moich pomiarów mam jakieś 5 kg na plusie, dzisiaj jestem 24+2 i też mam dość mały brzuch, ogólnie jakoś się nie zmieniłam za bardzo rozmiarowo i się zastanawiam gdzie te 5 kg jest🙈🙈
    A to jest pierwsza ciąża u Ciebie? ☺️

    Razem 11 lat ❣️
    Małżeństwo 2 lata💒
    Starania od lipca 2022r.

    Ona:27 lat
    ✅️AMH 1,78
    👉Prolaktyna powyżej normy- Bromocorn
    👉Niska Ferrytyna
    Owulacje potwierdzone monitoringiem

    On:26 lat
    ✅️ Badanie nasienia(ilość, morfologia, wymazy)
    👉 Ruch postępowy 1,07%

    30.10 pierwsza wizyta w ramach Rządowego programu prokreacyjnego

    12.11- ⏸️🍀

    age.png
  • Zosis Autorytet
    Postów: 1972 5123

    Wysłany: 14 marca, 07:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady_Dior, super reakcja Córy. Jednak dzieciaki to mądre, małe stworzenia. 😁

    Dziewczyny, każda tyje w ciąży w swoim tempie. Spokojnie. Najważniejsze, że dzieciaczki w brzuchach rosną odpowiednio. 👍

    Bluesky, Lady_Dior lubią tę wiadomość

    👩‍🦰34 🧔39
    👩‍❤️‍👨 2021, początek starań
    IUI 10.2023 (27-my cykl starań)
    👶 wyczekana Basia 07.2024 💗

    age.png
‹‹ 207 208 209 210 211 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ