X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipiec 2024
Odpowiedz

Lipiec 2024

Oceń ten wątek:
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2240 2037

    Wysłany: 11 maja, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie no, po każdym szczepieniu, nawet najbardziej przebadanym ktoś może mieć jakiś nieporządany odczyn, ale do tego wliczają się nawet zaczerwienienia skórne, więc jakaś głupota. Po tych covidowych to też się wliczało do statystyk, a ludzie zaczęli siać zamęt. Ja też się źle czułam po tych szczepieniach, ale no finalnie nic mi nie było, więc no uznaję to za normalne, może być taki skutek uboczny nawet po jakiejś super długo działającej szczepionce. Ja generalnie zawsze byłam szczepiona na wszystko od dziecka i też mi nigdy oprócz tego covida nic nie było, więc raczej ufam w tych kwestiach, uznałam, że no sorry, organizm miał prawo tak zareagować - zdarza się.

    Ale też uważam, że każdy ma prawo zadecydować czy się zaszczepi na to RSV czy nie i każda decyzja będzie dobra decyzja, bo własną. 😀

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 maja, 17:36

    Ania1985, Kejt93 lubią tę wiadomość

    age.png
  • Natka9106 Autorytet
    Postów: 627 590

    Wysłany: 11 maja, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wybaczcie, że odejdę od tematu ale mam zagwozdkę i nie mam kogo zapytać. Chodzi o imię dla dziecka. Wybraliśmy z narzeczonym imię Iga, bo od zawsze nam się podobało. Problem w tym, że z tego co wiem nie jest to imię święte i ksiądz może mieć problem przy chrzcie. Nie za bardzo chcieliśmy dawać drugie imię no ale jeśli będzie trzeba to damy. Sęk w tym że trzeba to będzie podać już przy rejestracji dziecka w usc a chrzest planujemy za jakieś pół roku jak się ogarniemy z przeprowadzka.
    Czy któraś z was ma córkę Igę lub wybrała inne imię które również nie jest święte i ma podobny "problem"?

  • AEGO Autorytet
    Postów: 2240 2037

    Wysłany: 11 maja, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natka9106 wrote:
    Wybaczcie, że odejdę od tematu ale mam zagwozdkę i nie mam kogo zapytać. Chodzi o imię dla dziecka. Wybraliśmy z narzeczonym imię Iga, bo od zawsze nam się podobało. Problem w tym, że z tego co wiem nie jest to imię święte i ksiądz może mieć problem przy chrzcie. Nie za bardzo chcieliśmy dawać drugie imię no ale jeśli będzie trzeba to damy. Sęk w tym że trzeba to będzie podać już przy rejestracji dziecka w usc a chrzest planujemy za jakieś pół roku jak się ogarniemy z przeprowadzka.
    Czy któraś z was ma córkę Igę lub wybrała inne imię które również nie jest święte i ma podobny "problem"?
    Właśnie mi przypomniałaś, że przyjdzie mi stoczyć z rodziną batalie o chrzest 😅.
    Co do imienia to nie pomogę, mam kuzynkę Igę, ale ona ma drugie imię. :/

    age.png
  • dori Autorytet
    Postów: 771 976

    Wysłany: 11 maja, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natka9106 wrote:
    Wybaczcie, że odejdę od tematu ale mam zagwozdkę i nie mam kogo zapytać. Chodzi o imię dla dziecka. Wybraliśmy z narzeczonym imię Iga, bo od zawsze nam się podobało. Problem w tym, że z tego co wiem nie jest to imię święte i ksiądz może mieć problem przy chrzcie. Nie za bardzo chcieliśmy dawać drugie imię no ale jeśli będzie trzeba to damy. Sęk w tym że trzeba to będzie podać już przy rejestracji dziecka w usc a chrzest planujemy za jakieś pół roku jak się ogarniemy z przeprowadzka.
    Czy któraś z was ma córkę Igę lub wybrała inne imię które również nie jest święte i ma podobny "problem"?
    Też wybraliśmy Iga i nie planujemy drugiego imienia i... W ogóle nie zastanawiam się, że może być problem przy chrzcie 🙈 ale czytałam, że Iga to skrót od Jadwigii, a Jadwiga to imię święte, więc najwyżej będę się z księdzem spierać 😂

    31.10.2022 💔
    25.05.2023 💔
    13.11.2023 ⏸️ beta 93,81
    15.11.2023 beta 223,65
    22.11.2023 beta 4193 🤞
    27.11.2023 6+1 2,6 mm ❤️ USG 5+6
    11.12.2023 8+1 1,39cm ❤️ USG 7+5
    22.12.2023 9+5 2,58cm ❤️ USG 9+3
    09.01.2024 12+2 5,79cm USG 12+2. Prenatalne idealnie 😍
    19.02.2024 18+1 232g ❤️
    05.03.2024 20+2 II prenatalne, 340g i pierwsze kopniaki 😍
    14.05.2024 30+2 III prenatalne, 1750g 😍

    Iga 🥰🥰 30.07.2024 22:51 😍 ⚖️3635g 📏56cm 💖

    age.png
  • Natka9106 Autorytet
    Postów: 627 590

    Wysłany: 11 maja, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dori wrote:
    Też wybraliśmy Iga i nie planujemy drugiego imienia i... W ogóle nie zastanawiam się, że może być problem przy chrzcie 🙈 ale czytałam, że Iga to skrót od Jadwigii, a Jadwiga to imię święte, więc najwyżej będę się z księdzem spierać 😂

    Też chciałam tego użyć jako ostateczny argument😂😂😂 ale nie wiem czy przejdzie, a nie chcemy zmieniać imienia bo ktoś ma takie widzimisię, dlatego już ostatecznie jesteśmy skłonni dać jakieś drugie imię jeśli będzie taka potrzeba, tylko nie mam się jak tego dowiedzieć na 100% a w rodzinie nie mam żadnego księdza. 🫣🫣 powinno być tak, że skoro urząd akceptuje to ksiądz tu nie ma nic do gadania.

  • Myszkaaa20 Autorytet
    Postów: 3207 5325

    Wysłany: 11 maja, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie mam świętego imienia a ochrzczona jestem i nigdy nie słyszałam żeby z tym był jakiś problem a drugiego nie mam 🤔
    Osobiście uważam że ksiądz nie powinien się interesować jakie imię nadajemy, w chrzcie chyba chodzi o coś innego 😊

    Natka9106 lubi tę wiadomość

    👱🏼‍♀️30 👨‍🦱31
    👶🏼M.

    💕2014
    💍2018
    💒2020
  • totylkoja Autorytet
    Postów: 652 623

    Wysłany: 11 maja, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po covidowym nic mi nie było. Mnie zachorowanie bardzo mocno przeorało, gdzie osoba od której się zaraziłam miała osłabiony organizm i umiarkowaną gorączkę.

    No powiem Wam, że mam wątpliwości, szczególnie jeśli chodzi o rsv.

    Co do imienia i chrztu. Jak w 94 nie robili problemu na nie święte imię Sandra, to myślę, że teraz też nie będzie xd a jeśli będzie to zmień kościół i tyle:)
    Jedynie się słyszało że osobom bez ślubu kościelnego robią problemy, ale może to tylko plotki:) myślę, że w tych czasach, gdzie ludzie odchodzą od kościoła i płatnych sakramentów księża nie robią problemów nikomu 😆

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 maja, 19:46

    AEGO, Kejt93 lubią tę wiadomość

    👱🏻‍♀30👱🏻‍♂32

    24.03.23r. poronienie zatrzymane 7/8 tydz. 💔

    31.10 ⏸️
    02.11 bhcg 2047 mIU/ml; prog 27 ng/ml
    04.11 bhcg 5315
    07.11 wizyta - pechęrzyk ciążowy z ciałkiem żółtym
    19.11 szpital - krwawienie🥺
    30.11 8+4 i 2.05 cm
    21.12 4.9 cm
    28.12 prenatalne 13+1 i prawie 7 cm
    01.02.24 240 g cudu ❣️
    15.02 połówkowe 20+1 i 380 g dziewczynki 🌸
    14.03 716 g
    04.04 1100 g 💟
    25.04 1450 g 💟
    21.05 2300; 33+6
    04.06 2700: 35+6 🌸.

    age.png
  • Ania1985 Autorytet
    Postów: 421 482

    Wysłany: 11 maja, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    totylkoja wrote:
    Po covidowym nic mi nie było. Mnie zachorowanie bardzo mocno przeorało, gdzie osoba od której się zaraziłam miała osłabiony organizm i umiarkowaną gorączkę.

    No powiem Wam, że mam wątpliwości, szczególnie jeśli chodzi o rsv.

    Co do imienia i chrztu. Jak w 94 nie robili problemu na nie święte imię Sandra, to myślę, że teraz też nie będzie xd a jeśli będzie to zmień kościół i tyle:)
    Jedynie się słyszało że osobom bez ślubu kościelnego robią problemy, ale może to tylko plotki:) myślę, że w tych czasach, gdzie ludzie odchodzą od kościoła i płatnych sakramentów księża nie robią problemów nikomu 😆

    My nie mamy ślubu i nie planujemy na razie, ale dziecko chcemy ochrzcić. Ciekawe, czy będą jakieś problemy. Zobaczymy.

    age.png
  • Lady_Dior Autorytet
    Postów: 5304 4660

    Wysłany: 11 maja, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bez żadnego ślubu 😆 i w parafii w której chrzcilam 5tkę dzieci zero problemów. Wszystko naprawdę zależy na jakiego się księdza trafi. Moje dzieci akurat mają drugie imiona święte, więc nie wiem jakby to było gdybym wybrała nie święte 🤔 ale jak się wybiera tylko jedno imię to myślę, że nie musi być święte-bardziej właśnie jak się daje drugie. No i może być tylko jeden rodzic chrzestny-co też ułatwia sprawę wielu rodzicom. Ja akurat chrzczę szybko i chciałabym już we wrześniu ale znając życie, nie damy rady tak szybko paszportu wyrobić, bo zapisy do ambasady takie, że brak słów 😛

    Ania1985 lubi tę wiadomość

    age.png

    2019 córka 💗
    2021 synek💙
    2024 synek💙

    2013.08.26 11tc [*]
    2018.01.20 8tc [*]
    2018.05.26 cb [*]
    2020.11.21 cb [*]
    2023.02.20 6t2d [*]
    2023.06.27 cb [*]
    V Leiden hetero
    MTHFR 677 hetero
    Niedoczynność tarczycy
    HPA-1a dodatnia
  • Ania1985 Autorytet
    Postów: 421 482

    Wysłany: 11 maja, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a tak zmieniając temat. Czy któraś z Was orientowała się jak obliczany jest zasiłek macierzyński / rodzicielski? Ja planuję od razu zgłosić rok macierzyńskiego / rodzicielskiego, wówczas zgodnie z prawem powinni mi płacić 81,5% zasiłku obliczonego ze średniej wynagrodzenia za ostatnie przepracowane 12 miesięcy.

    I mam wątpliwości, co do tych ostatnich 12 miesięcy jako podstawy do wyliczeń.
    Ja od początku ciąży jestem na L4 i dostaję zasiłek.
    No i teraz jak po porodzie przejdę na macierzyński, to do średniej zasiłku macierzyńskiego wliczają wysokość tych wszystkich zasiłków otrzymanych na chorobowym plus wynagrodzenie przed L4 ? Czy np wyliczają średnią z 12 przepracowanych miesięcy przed L4?

    EDIT
    Znalazłam artukuł: https://kobietawpracy.pl/zasilek-macierzynski-zmiana-etatu/
    "Zmiana rodzaju zasiłku a podstawa wymiaru
    Często jest tak, że urodzenie dziecka poprzedza zwolnienie lekarskie. Jaka będzie wysokość zasiłku macierzyńskiego, gdy przyszła mama przebywa w ciąży na zwolnieniu lekarskim i w trakcie tego zwolnienia rodzi dziecko?

    Zasadą jest, że raz ustalona podstawa wymiaru obowiązuje, dopóki przerwa pomiędzy okresami pobierania poszczególnych zasiłków w ogóle nie było przerwy lub była ona krótsza niż miesiąc. Jeżeli zatem na przykład podczas zwolnienia chorobowego urodzisz dziecko i pójdziesz na urlop macierzyński, to podstawa twojego zasiłku macierzyńskiego będzie taka jak podczas pobierania zasiłku chorobowego."


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 maja, 20:48

    age.png
  • Ania1985 Autorytet
    Postów: 421 482

    Wysłany: 11 maja, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady_Dior wrote:
    Ja bez żadnego ślubu 😆 i w parafii w której chrzcilam 5tkę dzieci zero problemów. Wszystko naprawdę zależy na jakiego się księdza trafi. Moje dzieci akurat mają drugie imiona święte, więc nie wiem jakby to było gdybym wybrała nie święte 🤔 ale jak się wybiera tylko jedno imię to myślę, że nie musi być święte-bardziej właśnie jak się daje drugie. No i może być tylko jeden rodzic chrzestny-co też ułatwia sprawę wielu rodzicom. Ja akurat chrzczę szybko i chciałabym już we wrześniu ale znając życie, nie damy rady tak szybko paszportu wyrobić, bo zapisy do ambasady takie, że brak słów 😛

    A tak z ciekawości, czy musi być w ogóle jakiś chrzestny? Nie można tak po cichu ochrzcić bez włączania w to osób trzecich? Ani ja, ani mój "mąż" nie mamy rodzeństwa, a jakoś te aktualne przyjaźnie / znajomości nie mają odpowiedniego kandydata, którego chcielibyśmy za chrzestnego dla dziecka.
    Gdyby jednak chrzestny był konieczny , można na przykład za chrzestnego wziąć rodzica?

    age.png
  • Lady_Dior Autorytet
    Postów: 5304 4660

    Wysłany: 11 maja, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może też być tzw. świadek chrztu z tego co się orientuję,wtedy jeśli to będzie rodzic to na pewno nie będzie problemu 😌

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 maja, 20:25

    Ania1985 lubi tę wiadomość

    age.png

    2019 córka 💗
    2021 synek💙
    2024 synek💙

    2013.08.26 11tc [*]
    2018.01.20 8tc [*]
    2018.05.26 cb [*]
    2020.11.21 cb [*]
    2023.02.20 6t2d [*]
    2023.06.27 cb [*]
    V Leiden hetero
    MTHFR 677 hetero
    Niedoczynność tarczycy
    HPA-1a dodatnia
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2240 2037

    Wysłany: 11 maja, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania1985 wrote:
    A tak z ciekawości, czy musi być w ogóle jakiś chrzestny? Nie można tak po cichu ochrzcić bez włączania w to osób trzecich? Ani ja, ani mój "mąż" nie mamy rodzeństwa, a jakoś te aktualne przyjaźnie / znajomości nie mają odpowiedniego kandydata, którego chcielibyśmy za chrzestnego dla dziecka.
    Gdyby jednak chrzestny był konieczny , można na przykład za chrzestnego wziąć rodzica?
    Muszą i raczej rodzice, dziadkowie nie mogą być. :/ (tak czytałam, pewnie to zależy)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 maja, 20:26

    age.png
  • Natka9106 Autorytet
    Postów: 627 590

    Wysłany: 11 maja, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania1985 wrote:
    My nie mamy ślubu i nie planujemy na razie, ale dziecko chcemy ochrzcić. Ciekawe, czy będą jakieś problemy. Zobaczymy.
    My też narazie bez ślubu może w przyszłym roku uda się coś zorganizować ale bez wesela bo budżet nie ten. 😅😅
    Nie wiem właśnie czy ryzykować z tym imieniem i dać jedno. Też uważam że księza powinni odpuścić w tych czasach I cieszyć się że ktoś jeszcze chce chrzcić dzieci bo za parę lat może już tego wogole nie być.

  • Ania1985 Autorytet
    Postów: 421 482

    Wysłany: 11 maja, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natka9106 wrote:
    My też narazie bez ślubu może w przyszłym roku uda się coś zorganizować ale bez wesela bo budżet nie ten. 😅😅
    Nie wiem właśnie czy ryzykować z tym imieniem i dać jedno. Też uważam że księza powinni odpuścić w tych czasach I cieszyć się że ktoś jeszcze chce chrzcić dzieci bo za parę lat może już tego wogole nie być.

    Ja bym jednak się nie poddawała i powalczyła. W końcu chcesz nazwać dziecko Iga (z resztą bardzo ładne imię!), to dlaczego byś to miała zmieniać. Na pewno znajdzie się sposób. Trzymam kciuki.


    AEGO, Natka9106 lubią tę wiadomość

    age.png
  • Lady_Dior Autorytet
    Postów: 5304 4660

    Wysłany: 11 maja, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AEGO wrote:
    Muszą i raczej rodzice, dziadkowie nie mogą być. :/ (tak czytałam, pewnie to zależy)

    Oficjalnie nie jest napisane, że dziadkowie nie mogą być chrzestnymi dlatego jeśli komuś zależy może porozmawiać z księdzem i ten nie powinien robić kłopotu. Na pewno chrzestnym nie może być osoba żyjąca w niesakramentalnym związku albo młodzież, która nie bierze udziału w lekcjach katechety no i logiczne, że rodzic🤪 ale jeśli się naprawdę nikogo nie na to dziadek może być w ostateczności. Choć do chrztu naszych dzieci trochę czasu to życzę każdej bezproblemowy h księży 😆

    Ania1985, Doris8 lubią tę wiadomość

    age.png

    2019 córka 💗
    2021 synek💙
    2024 synek💙

    2013.08.26 11tc [*]
    2018.01.20 8tc [*]
    2018.05.26 cb [*]
    2020.11.21 cb [*]
    2023.02.20 6t2d [*]
    2023.06.27 cb [*]
    V Leiden hetero
    MTHFR 677 hetero
    Niedoczynność tarczycy
    HPA-1a dodatnia
  • Hope2018 Autorytet
    Postów: 452 319

    Wysłany: 12 maja, 00:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A tak z innej beczki- jaką torbę bierzecie do szpitala? walizkę na kolkach czy jakaś torbę?

  • Lady_Dior Autorytet
    Postów: 5304 4660

    Wysłany: 12 maja, 08:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hope2018 wrote:
    A tak z innej beczki- jaką torbę bierzecie do szpitala? walizkę na kolkach czy jakaś torbę?

    Reklamówkę 😆

    Ja miałam w nocy wyciek z piersi - taki solidny. Ciekawe, czy jednorazowy, czy będę musiała już wkładek laktacyjnych używać🙄

    Wczoraj byłam w zoo z dziećmi - było ciężko, bo dużo chodzenia i całe krocze mnie bolało-jednak od zwierząt moje dzieci wolały nowe place zabaw tam otwarte 😂😂😂

    IMG-20240511-WA0007.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 maja, 08:32

    Emimo, Myszkaaa20, Sajgonka, Ania1985 lubią tę wiadomość

    age.png

    2019 córka 💗
    2021 synek💙
    2024 synek💙

    2013.08.26 11tc [*]
    2018.01.20 8tc [*]
    2018.05.26 cb [*]
    2020.11.21 cb [*]
    2023.02.20 6t2d [*]
    2023.06.27 cb [*]
    V Leiden hetero
    MTHFR 677 hetero
    Niedoczynność tarczycy
    HPA-1a dodatnia
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2240 2037

    Wysłany: 12 maja, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hope2018 wrote:
    A tak z innej beczki- jaką torbę bierzecie do szpitala? walizkę na kolkach czy jakaś torbę?
    Walizkę ☺️.

    age.png
  • Emimo Autorytet
    Postów: 1360 986

    Wysłany: 12 maja, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady Dior tak to jest z dziećmi 😂😂😂

    Ja biorę torbę, ale nie wiem czy wszystko zmieszczę więc ewentualnie dla męża wezmę walizkę na kółkach. Jutro mam plan zacząć pakować torbę 🫣

    26.10 11dpo ⏸️
    14.11 ♥️
    🙋‍♀️40 lat
    👧2003
    👦2008
    👧2010
    👧2021
    👶2024
    age.png
‹‹ 343 344 345 346 347 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ