X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipiec 2024
Odpowiedz

Lipiec 2024

Oceń ten wątek:
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2233 2035

    Wysłany: 23 maja, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kejt93 wrote:
    Czy wasza macica (brzuch) tez jest jakby ponad żebrami jak siedzicie? Do tego proste plecy utrudniają oddychanie i jest mega niewygodnie? Zastanawiam sie czy to tylko tak u mnie bo mam 160 w kapeluszu czy każda tak ma/będzie mieć. 🙈

    I chyba dopadają mnie uroki ostatnich tygodni. Mam jeszcze jakiś miesiąc z hakiem do terminu i to jak rozpycha ten mój brzuch moje dziecko to jest jakiś kosmos. Od kilku dni jest dość mocno aktywny i widać jak każdy kolejny tydzień zwiększa jego siły. Oczywiście wielką zagadką jest ułożenie tego bąbla akrobaty w brzuchu bo mam wrażenie ze czkawkę wyczuwam mega nisko ale kopniaki/wypychanie niemal na całym brzuchu. Jeszcze jak opieram ręce na brzuchu i trzymam telefon to jestem okopywana w tym miejscu 🤣

    aaaa i zawsze z rana jest poranna gimnastyka, mega żałuje ze nie umiem wstawić tu krótkiego filmiku.

    Idę spróbować wykonać masaż krocza 🙈 wish me luck bo sie stresuje
    Tak brzuch jest wyżej, ale ja też mam 168 cm, więc wysoka nie jestem. I też się rusza praktycznie ciągle i rano mnie budzi kopniakami. ☺️
    Mój leży główka w dół ciągle, czkawka jest na dole, grzebie mi rączkami tak, że na usg przezpochwowym widać ręce XD, ale generalnie te ruchy to są po całym brzuchu już.

    age.png
  • Doris8 Autorytet
    Postów: 1799 1610

    Wysłany: 23 maja, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kejt powodzenia 🤞🤞🤞 sama czy po instruktażu?Ja się boję że zrobię raz i mi się odechce, albo jeszcze sobie krzywdę zrobię 🙈

    🏡👩‍❤️‍👨
    🙎‍♀️ 32'
    🙎‍♂️34'

    09.23 1 IUI ❌️
    10.23 2 IUI ✅️
    03.11 ⏸️
    20.11 pierwsze usg 😍
    20.11 3mm, mamy ♥️
    08.12 9tc, mamy 23,3 mm😍 - krwiak😩
    28.12 prenatalne OK 👶 5,2cm 11+6,
    niskie ryzyka 🤞

    🩷14.07, 21.09, 10/10, 3030g🩷

    age.png
  • Emimo Autorytet
    Postów: 1360 986

    Wysłany: 23 maja, 22:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zawsze wracam w tym w czym przyjechałam 😂
    AEGO wrote:
    Dziewczyny, jakie ciuchy naszykować na wyjście ze szpitala? Ciążowe, czy jakieś luźne przedciazowe? Jednak ten brzuch jeszcze zostaje, ale czy można go „ścisnąć”? 😅 Nie wiem czy wiecie o co chodzi - teraz w ciąży jest taki twardszy, siedzą tam Bubcie więc ja noszę bardzo komfortowe ciuchy.

    26.10 11dpo ⏸️
    14.11 ♥️
    🙋‍♀️40 lat
    👧2003
    👦2008
    👧2010
    👧2021
    👶2024
    age.png
  • Emimo Autorytet
    Postów: 1360 986

    Wysłany: 23 maja, 23:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melduję się po wizycie mój Mały z 17 centyla wskoczył w 72 😀 tak, więc będzie duży jak jego rodzeństwo 😀

    AEGO, Ania1985, Ammeluna, Zosis, Lady_Dior, dori, Sajgonka, Kejt93, Doris8, Kocur, Marti27, Myszkaaa20, Bluesky, Edithka, Nisia18 lubią tę wiadomość

    26.10 11dpo ⏸️
    14.11 ♥️
    🙋‍♀️40 lat
    👧2003
    👦2008
    👧2010
    👧2021
    👶2024
    age.png
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2233 2035

    Wysłany: 23 maja, 23:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emimo wrote:
    Melduję się po wizycie mój Mały z 17 centyla wskoczył w 72 😀 tak, więc będzie duży jak jego rodzeństwo 😀
    Upsik! 😂 Jednak zaskoczył mamę. 🤪

    Emimo lubi tę wiadomość

    age.png
  • Ammeluna Autorytet
    Postów: 421 828

    Wysłany: 24 maja, 01:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kejt93 wrote:
    Czy wasza macica (brzuch) tez jest jakby ponad żebrami jak siedzicie? Do tego proste plecy utrudniają oddychanie i jest mega niewygodnie? Zastanawiam sie czy to tylko tak u mnie bo mam 160 w kapeluszu czy każda tak ma/będzie mieć. 🙈

    Idę spróbować wykonać masaż krocza 🙈 wish me luck bo sie stresuje

    Tiaaa, mam 155 i czasami czuje, że za niedługo dziecko będzie szukalo miejsca w cyckach 😆 najlepiej to mi się stoi 🤦‍♀️ Powodzenia z masażem 🤞


    Emimo - wow! No to wystrzelił nieźle 🤯🤗🥳

    Kejt93, Emimo lubią tę wiadomość

    age.png
  • Lady_Dior Autorytet
    Postów: 5303 4660

    Wysłany: 24 maja, 07:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emimo haha nieźle przykoksował 😆 Ja mam nadzieję, że mój synek jest cały czas pośrodku i urodzi się dłuższy od rodzeństwa 😆 Chłopak to lepiej żeby był większy 😆

    W ogóle ciekawa jestem, czy jako noworodek i pierwsze miesiące - będzie mi się podobać 🤭 bo córka np. była taka cudowna, że oszalałam na jej punkcie a syn jak mi go położyli to się zastanawiałam czy aby na pewno to moje dziecko 🤣🤣🤣 no ale urodziłam go i od razu mi go położyli, więc musiał być mój 😂 ale ten nos taki duży - splaszczony😂 i tak nie podobał mi się chyba z 5miesiecy😂 Potem zaczął się diametralnie zmieniać i "pęknięć" a dziś to takie miodzio, że oh ah🤣🤣🤣

    Emimo, Ania1985, Nisia18 lubią tę wiadomość

    age.png

    2019 córka 💗
    2021 synek💙
    2024 synek💙

    2013.08.26 11tc [*]
    2018.01.20 8tc [*]
    2018.05.26 cb [*]
    2020.11.21 cb [*]
    2023.02.20 6t2d [*]
    2023.06.27 cb [*]
    V Leiden hetero
    MTHFR 677 hetero
    Niedoczynność tarczycy
    HPA-1a dodatnia
  • Sajgonka Autorytet
    Postów: 726 870

    Wysłany: 24 maja, 07:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się zawsze bałam, że urodzę brzydkie dziecko 😅
    Koleżanka z pracy mi opowiadała że na dwie córki to jedna była straszna jak się urodziła 🤣

    U nas na szczęście młody jest od początku ładny i nawet jak się urodził to już mi się podobał i nie wyglądał jak taki typowy zmarszczonym ziemniak jak większość noworodków 😆 więc możliwe że za drugim razem będzie mniej szczęścia 😆

    👦🏻2021
    👶🏻2024

    age.png
  • Kejt93 Autorytet
    Postów: 1205 1311

    Wysłany: 24 maja, 07:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Masaż krocza robiłam z instruktażu na necie ale nie poszalałam bo muszę obciąć pazury do zera bo strasznie boje się zadrapania i późniejszej infekcji. 🫣

    💒 04.09.2021
    Starania 👶 od 2022
    ⏸️ październik 2022
    💔 listopad 2022
    ❤️‍🩹 wznowienie starań 02.2023
    ⏸️ październik 2023 🥹🤞✊

    🤰22.11.2023 - 1,58 cm i bijące serduszko
    👶 08.12.2023 (10+1) - 3,48 cm
    👦 04.01.2023 (14+0) - 8,15 cm - chłopczyk
    ⚖️ 25.01.2024 (17+0) - 190g ❤️
    ⚖️ 15.02.2024 (20+0) - 310g 😍
    ⚖️ 07.03.2024 (23+0) - 630g 🥺
    ⚖️ 28.03.2024 (26+0) - 960g 😱
    ⚖️ 18.04.2024 (29+0) - 1650g 🤯
    ⚖️ 09.05.2024 (32+0) - 2150g 🥳
    ⚖️ 31.05.2024 (35+1) - 2750 g

    Nikodem 🩵
    23.06.2024 - godz 20:09
    ⚖️ 3260g
    📏 55 cm

    age.png
  • Zosis Autorytet
    Postów: 1972 5123

    Wysłany: 24 maja, 08:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry w piątek, rozpoczety o piątej! 😴 Tym razem to jednak nie Grzdylek urządził pobudkę, a pies. Gamoń chyba coś zeżarł wczoraj na działce, bo z taką biegunką nas obudził, że oessuuu.... Teraz, oczywiście, smacznie śpi pod balkonem, a ja od piątej już się kręcę, zaraz drugie pranie nastawię. 😂 I lecę do mechanika na sprawdzenie klimatyzacji, a później popołudniu w planach mam zakup wózka (w końcu!), więc trzymajcie kciuki! :)

    Ja torbę będę pakować pewnie na początku czerwca, bo czekam jeszcze na kilka paczek. 🙈

    A masaż krocza pewnie wjedzie od środy, bo akurat mam spotkanie z fizjo uro-gin i mamy to ćwiczyć. Ale na samą myśl, że mam TAM jakoś sięgnąć to już czuję zakwasy. 🤣

    Totylkoja, dobrze, że te truskawki całe. 🤣 Po takich przygodach pewnie smakowały wyśmienicie, co? :)

    Marti, mam nadzieję, że wtorkowa wizyta pokaże, że z serduszkiem Maleństwa wszystko jest OK. 🤞

    Moon, jak dzisiaj Twoja głowa?

    AEGO, ja planuję Staremu w domu naszykować ciuszki dla Grzdylka na wyjście i razem z nimi dla siebie sukienkę albo bardzo luźne dresy (będzie miał dwa komplety, w zależności od pogody), więc dowiezie mi to w dniu wypisu.

    Emimo, o matko! :O Jak Młody podgonił. 😀

    Mój Stary ostatnio stwierdził, że wszystkie noworodki są... Brzydkie. 🤣

    Doris8, Emimo lubią tę wiadomość

    👩‍🦰34 🧔39
    👩‍❤️‍👨 2021, początek starań
    IUI 10.2023 (27-my cykl starań)
    👶 wyczekana Basia 07.2024 💗

    age.png
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2233 2035

    Wysłany: 24 maja, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zosis wrote:
    Dzień dobry w piątek, rozpoczety o piątej! 😴 Tym razem to jednak nie Grzdylek urządził pobudkę, a pies. Gamoń chyba coś zeżarł wczoraj na działce, bo z taką biegunką nas obudził, że oessuuu.... Teraz, oczywiście, smacznie śpi pod balkonem, a ja od piątej już się kręcę, zaraz drugie pranie nastawię. 😂 I lecę do mechanika na sprawdzenie klimatyzacji, a później popołudniu w planach mam zakup wózka (w końcu!), więc trzymajcie kciuki! :)

    Ja torbę będę pakować pewnie na początku czerwca, bo czekam jeszcze na kilka paczek. 🙈

    A masaż krocza pewnie wjedzie od środy, bo akurat mam spotkanie z fizjo uro-gin i mamy to ćwiczyć. Ale na samą myśl, że mam TAM jakoś sięgnąć to już czuję zakwasy. 🤣

    Totylkoja, dobrze, że te truskawki całe. 🤣 Po takich przygodach pewnie smakowały wyśmienicie, co? :)

    Marti, mam nadzieję, że wtorkowa wizyta pokaże, że z serduszkiem Maleństwa wszystko jest OK. 🤞

    Moon, jak dzisiaj Twoja głowa?

    AEGO, ja planuję Staremu w domu naszykować ciuszki dla Grzdylka na wyjście i razem z nimi dla siebie sukienkę albo bardzo luźne dresy (będzie miał dwa komplety, w zależności od pogody), więc dowiezie mi to w dniu wypisu.

    Emimo, o matko! :O Jak Młody podgonił. 😀

    Mój Stary ostatnio stwierdził, że wszystkie noworodki są... Brzydkie. 🤣
    Ooo jak ja kocham jak pies coś zeżre i później robi awanti o 4, ze musi wyjść. 🫣🤣 To jest ten moment w którym dziękuję sobie, że sięgnę ręką z łóżka do drzwi tarasowych.

    W kwestii ciuchów, to ja też zostawiam Staremu ubrania Małego i swoje do zabrania i chyba też jak Ty naszykuje dwie opcje. 😎

    Co do noworodków to dla mnie większość wygląda jak małe ufoludki. 😅 Pociesza mnie fakt tylko, że ma włosy, więc mniej kosmitkowo będzie wyglądał. 😂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 maja, 08:30

    Zosis lubi tę wiadomość

    age.png
  • Sajgonka Autorytet
    Postów: 726 870

    Wysłany: 24 maja, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie, mi lekarz na prenatalnych mówił, że widzi na USG włoski z tyłu głowy 🤯 chyba nie byłam świadoma że na USG widać włosy🤣

    Lecę się się zmusić żeby trochę popracować to może później znajdę jeszcze czas żeby ogarnąć w mieszkaniu.

    👦🏻2021
    👶🏻2024

    age.png
  • moonflower Autorytet
    Postów: 2996 6649

    Wysłany: 24 maja, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie w piąteczek!! Zosia głowa już lepiej ale jak wstawałam na czwarte siku w nocy to nadal bolała, więc nie robię gwałtownych ruchów 🫣

    Mam wrażenie że bąbel odwrócił się znów i główkę ma u góry, jak nad ranem położyłam rękę pod piersiami to ewidentnie czułam piłeczkę jak główkę… trochę mnie to martwi, biorąc pod uwagę że z USG wychodzi większy o tydzień i jeden dzień, mam nadzieję że zdąży się jeszcze odwrócić… bo psychicznie nastawiam się na SN…

    Co do głowy to myślę że wczorajsza pogoda dała mi się we znaki, dziś piękne słoneczko.

    Jutro baby schower niespodziankowe, a w niedzielę sesja, znajoma podesłała inspiracje jakie zdjęcia chce zrobić no i jestem zakochana 😍😍😍😍

    Emimo lubi tę wiadomość

    2.07.2012 💙
    22.11.2016 💔
    15.05.2023 💔
    9.07.2024 💙
    age.png
  • Marti27 Autorytet
    Postów: 688 1612

    Wysłany: 24 maja, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emimo czym Ty go karmiłaś? 🤪 będzie duże bobo 😁

    Kejt u mnie tak samo się wścieka w brzuchu 🤷‍♀️ jedna położna stwierdziła że są to gwałtowne ruchy i czy często tak ma. No ma jak się matka zestresuje albo zdenerwuje 🤔

    Ja na wyjście wezmę jakąś kiecę żeby było luźniutko i przewiewnie 😁

    Zosis a to pies 🫣 nie mógł się z Grzdylkiem dogadać na jeden dzień pobudki tylko raz jeden męczy raz drugi? 😆
    Wózek masz już upatrzony czy dopiero będziesz oglądać?

    Moon a może to dupka jest? U mnie jest głową w dół i jak Wypycha dupke pod żebrami to ładna kuleczka jest 😊
    Mam nadzieję że pochwalisz się zdjęciami z sesji i baby shower 🥰

    Ja dzisiaj biorę się ostro za pranie ciuszków. Już mam dwie pralki naszykowane a to tylko białe rzeczy 😳
    Ten bobas będzie miał więcej ubrań niż ja 😆

    Emimo lubi tę wiadomość

    Razem 11 lat ❣️
    Małżeństwo 2 lata💒
    Starania od lipca 2022r.

    Ona:27 lat
    ✅️AMH 1,78
    👉Prolaktyna powyżej normy- Bromocorn
    👉Niska Ferrytyna
    Owulacje potwierdzone monitoringiem

    On:26 lat
    ✅️ Badanie nasienia(ilość, morfologia, wymazy)
    👉 Ruch postępowy 1,07%

    30.10 pierwsza wizyta w ramach Rządowego programu prokreacyjnego

    12.11- ⏸️🍀

    age.png
  • Minia95 Autorytet
    Postów: 491 384

    Wysłany: 24 maja, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moon no właśnie, mi też jak się dupką wypina to się robi kuleczka :-)

    Ale pieeeekny dzionek 🩷 🌷 niech wam pogoda i słoneczko sprzyja dziś 🌞 ja mam chęci na zrobienie domowych drożdżówek ale nie wiem czy na chęciach się nie skończy 😁

    Kejt93, Doris8 lubią tę wiadomość

    Synuś - 1.07.2024 ❤️
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2233 2035

    Wysłany: 24 maja, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Minia95 wrote:
    Moon no właśnie, mi też jak się dupką wypina to się robi kuleczka :-)

    Ale pieeeekny dzionek 🩷 🌷 niech wam pogoda i słoneczko sprzyja dziś 🌞 ja mam chęci na zrobienie domowych drożdżówek ale nie wiem czy na chęciach się nie skończy 😁
    Oo ja zrobiłam w poniedziałek z truskawkami, zarąbiste były! 😃 Ale ostatnio na mytujemy widziałam, że koło nas (chyba Ty mieszkasz blisko z tego co pisałaś) jest jakaś super cukiernia, schowana na jakimś osiedlu i teraz siedzę i szukam co to i gdzie. 🙈🙆🏼‍♀️

    age.png
  • Junjul Autorytet
    Postów: 940 1136

    Wysłany: 24 maja, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień zaczęty z przytupem 😄 o 8 bilans dwulatka z młodą, śniadanko w maku u jadę na miasto załatwiać sprawy urzędowe 🤦 jednak dobrze się rano ogarnąć, może cokolwiek się uda załatwić bo jak zrobi się zaraz upał to będzie ciężko. Młoda ma skierowanie do fizjo bo dużo chodzi na palcach i nie wiem jak ja to teraz ogarnę 😓 no i wyszło że ma sklejone wargi sromowe więc na razie maść a jak nie pomoże to chirurg. Nie wiem do poprzedniej lekarki jak chodziłam ze starsza córka to miała ten problem i ona nic nie kazała robić dopiero jak będzie to dziecku robić dyskomfort, a tak z wiekiem ma przejść samo. A ta mi z chirurgiem wyskakuje, wolałabym tego uniknąć szczerze mówiąc 😕 mamy dziewczynek macie doświadczenie w tej kwestii?

    age.png
  • Minia95 Autorytet
    Postów: 491 384

    Wysłany: 24 maja, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AEGO wrote:
    Oo ja zrobiłam w poniedziałek z truskawkami, zarąbiste były! 😃 Ale ostatnio na mytujemy widziałam, że koło nas (chyba Ty mieszkasz blisko z tego co pisałaś) jest jakaś super cukiernia, schowana na jakimś osiedlu i teraz siedzę i szukam co to i gdzie. 🙈🙆🏼‍♀️
    Hmm najlepsze lody to na pewno u cześnikowskiej w okolicy, jeśli nie byłaś to koniecznie się wybierz i mają tam też wypieki! Może o nią chodzi, bo nic innego nie przychodzi mi na myśl 🤔

    Synuś - 1.07.2024 ❤️
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2233 2035

    Wysłany: 24 maja, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Minia95 wrote:
    Hmm najlepsze lody to na pewno u cześnikowskiej w okolicy, jeśli nie byłaś to koniecznie się wybierz i mają tam też wypieki! Może o nią chodzi, bo nic innego nie przychodzi mi na myśl 🤔
    Nie byłam, pójdę! 😎
    Chodziło o słodko-mat, ale trochę się przeliczyłam z tym blisko. 😅

    age.png
  • Kejt93 Autorytet
    Postów: 1205 1311

    Wysłany: 24 maja, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marti - rzeczywiście ostatnie dwa dni miałam dość mocne spięcia z braciszkiem 🙆‍♀️ i może oddziaływało to na dziecko…

    Moon - dołączam do teamu ze kuleczka pod biustem może być pupką :P jak przyłożę rękę na ta kuleczkę to często czuje wypychanie na jeden bok nóżkami, wiec musi to być pupa. Ja już wielokrotnie panikowałam ze się przekręcił bo czkawkę czułam w różnych miejscach, ale później stwierdziłam że pewnie mocna czkawka i rusza całym ciałkiem bo koniec końców czkawkę czuje mega nisko.

    Dziewczyny a braliście pod uwagę ubrać koszule do porodu w domu i tak jechać na poród? 😆 przeszło mi to przez myśl aby tylko zdjąć gatki jeśli będą sączyć się wody. Ja do szpitala mam jakieś 15 min a koszula z Dolce Sonno troszkę przypomina sukienkę (dla niewtajemniczonych).

    Odnośnie wyglądu noworodków to ja zawsze się śmieje ze to rodzynki i stają się takie śliczniutkie dopiero w 2-3 miesiącu takie bobaski, ale w grudniu u znajomych urodziło się mega ładne dziecko przez CC, ale inna koleżanka stwierdziła ze byłam wtedy w ciąży i nie jest to obiektywna opinia 😆

    💒 04.09.2021
    Starania 👶 od 2022
    ⏸️ październik 2022
    💔 listopad 2022
    ❤️‍🩹 wznowienie starań 02.2023
    ⏸️ październik 2023 🥹🤞✊

    🤰22.11.2023 - 1,58 cm i bijące serduszko
    👶 08.12.2023 (10+1) - 3,48 cm
    👦 04.01.2023 (14+0) - 8,15 cm - chłopczyk
    ⚖️ 25.01.2024 (17+0) - 190g ❤️
    ⚖️ 15.02.2024 (20+0) - 310g 😍
    ⚖️ 07.03.2024 (23+0) - 630g 🥺
    ⚖️ 28.03.2024 (26+0) - 960g 😱
    ⚖️ 18.04.2024 (29+0) - 1650g 🤯
    ⚖️ 09.05.2024 (32+0) - 2150g 🥳
    ⚖️ 31.05.2024 (35+1) - 2750 g

    Nikodem 🩵
    23.06.2024 - godz 20:09
    ⚖️ 3260g
    📏 55 cm

    age.png
‹‹ 386 387 388 389 390 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ