X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipiec 2024
Odpowiedz

Lipiec 2024

Oceń ten wątek:
  • Sajgonka Autorytet
    Postów: 726 870

    Wysłany: 24 maja, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Udało mi się trochę obrobić dziś 🙂 zostały mi 3 dni pracy, w czasie których muszę tylko poprowadzić jedno spotkanie i napisać z niego minutki, więc się nie przepracuję 😄
    A w środę ruszamy nad morze.

    Ja niedługo ustawię pewnie łóżeczko na ten noworodziowy poziom, bo na razie jest wciąż na najniższym po starszaku, bo tak się mniej kurzy😆
    Dostawke to myślę, że złożymy z 2 tyg przed terminem i będzie gdzieś gotowe prześcieradło do założenia już po porodzie. Mam oba meble w sypialni, zobaczymy gdzie będę odkładać młodego i czy w ogóle 😅

    Przewijak jest na komodzie w dzieciowym pokoju, bo tak został po starszym i leży i się kurzy 🙂

    Ja się nie golę już dawno, niech się lekarz martwi, że się musi tam przedzierać w czasie badania🕵🏻‍♀️😆

    👦🏻2021
    👶🏻2024

    age.png
  • Marti27 Autorytet
    Postów: 688 1612

    Wysłany: 24 maja, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AEGO wrote:
    Tak, ale nawet nie wiem czy to określić jako bóle okresowe, tylko jak takie uczucie „na okres” w dole brzucha i na plecach. Wczoraj gadałam z lekarka o tym.
    I co Ci powiedziała? Ja właśnie nie miałam okazji porozmawiać o tym z lekarzem bo wizyta była po południu a mnie 2 razy takie bóle złapały wieczorem

    Razem 11 lat ❣️
    Małżeństwo 2 lata💒
    Starania od lipca 2022r.

    Ona:27 lat
    ✅️AMH 1,78
    👉Prolaktyna powyżej normy- Bromocorn
    👉Niska Ferrytyna
    Owulacje potwierdzone monitoringiem

    On:26 lat
    ✅️ Badanie nasienia(ilość, morfologia, wymazy)
    👉 Ruch postępowy 1,07%

    30.10 pierwsza wizyta w ramach Rządowego programu prokreacyjnego

    12.11- ⏸️🍀

    age.png
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2232 2035

    Wysłany: 24 maja, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marti27 wrote:
    I co Ci powiedziała? Ja właśnie nie miałam okazji porozmawiać o tym z lekarzem bo wizyta była po południu a mnie 2 razy takie bóle złapały wieczorem
    Z jednej strony powiedziała, że jak brzuch wtedy nie robi się jak kamień ani nie ma przy tym innych dolegliwości to nie powinno być to niepokojace, ale też powiedziała, że u niej skurcze po prostu wyglądały tak, te przed porodem i w trakcie - jak okres. 😅 Wiec sama nie wiem

    age.png
  • Myszkaaa20 Autorytet
    Postów: 3207 5325

    Wysłany: 24 maja, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wy tu o strojach na porodówke a ja mam jeszcze tyyyyle czasu 😅 myślę że torbę spakuje za jakieś 3 tygodnie a za 4 zacznę pranie, mąż twierdzi że do miesiąca skończy remont pokoju więc akurat skręci się komody i można wszystko układać 😁

    Ja się jedynie boję że pierwsze skurcze zaczną się jak mąż będzie w pracy i w dodatku nie będzie w biurze, a pracuje na kopalni więc na dół telefonu nie zabierze 🫣

    👱🏼‍♀️30 👨‍🦱31
    👶🏼M.

    💕2014
    💍2018
    💒2020
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2232 2035

    Wysłany: 24 maja, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myszkaaa20 wrote:
    Wy tu o strojach na porodówke a ja mam jeszcze tyyyyle czasu 😅 myślę że torbę spakuje za jakieś 3 tygodnie a za 4 zacznę pranie, mąż twierdzi że do miesiąca skończy remont pokoju więc akurat skręci się komody i można wszystko układać 😁

    Ja się jedynie boję że pierwsze skurcze zaczną się jak mąż będzie w pracy i w dodatku nie będzie w biurze, a pracuje na kopalni więc na dół telefonu nie zabierze 🫣
    Na spokojnie, ja miesiąc temu nawet nie myślałam o torbie. 😎

    age.png
  • Natka9106 Autorytet
    Postów: 621 590

    Wysłany: 24 maja, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myszkaaa20 wrote:
    Wy tu o strojach na porodówke a ja mam jeszcze tyyyyle czasu 😅 myślę że torbę spakuje za jakieś 3 tygodnie a za 4 zacznę pranie, mąż twierdzi że do miesiąca skończy remont pokoju więc akurat skręci się komody i można wszystko układać 😁

    Ja się jedynie boję że pierwsze skurcze zaczną się jak mąż będzie w pracy i w dodatku nie będzie w biurze, a pracuje na kopalni więc na dół telefonu nie zabierze 🫣

    Z tego co widzę to masz termin dopiero na koniec miesiąca, więc luzik też byłam w czarnej dupie na tym etapie. Ja mam termin na 1 lipca więc u mnie to teraz już wygląda trochę inaczej. Ten ostatni miesiąc chce wykorzystać jak najlepiej na przygotowanie się do porodu, jestem teraz sama więc będę miała baaardzo dużooo czasu, nawet obiadu nie muszę robić, bo będę chodzić do mamy. Także teraz focus na malutkiej i na porodzie. 🙂🙂🙂🤰🤰🤰

  • AEGO Autorytet
    Postów: 2232 2035

    Wysłany: 24 maja, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natka9106 wrote:
    Z tego co widzę to masz termin dopiero na koniec miesiąca, więc luzik też byłam w czarnej dupie na tym etapie. Ja mam termin na 1 lipca więc u mnie to teraz już wygląda trochę inaczej. Ten ostatni miesiąc chce wykorzystać jak najlepiej na przygotowanie się do porodu, jestem teraz sama więc będę miała baaardzo dużooo czasu, nawet obiadu nie muszę robić, bo będę chodzić do mamy. Także teraz focus na malutkiej i na porodzie. 🙂🙂🙂🤰🤰🤰
    Jak się przygotowujesz? 😀

    age.png
  • Ania1985 Autorytet
    Postów: 419 482

    Wysłany: 24 maja, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a co myślicie o podgrzewaczu na mokre chusteczki? Ktoś miał?

    Tak sobie pomyślałam, że w sumie to może być przydatna rzecz. Bo niezbyt przyjemne jest wycieranie się mokrymi zimnymi chusteczkami w miejscach intymnych.

    age.png
  • Minia95 Autorytet
    Postów: 491 384

    Wysłany: 24 maja, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania1985 wrote:
    Dziewczyny, a co myślicie o podgrzewaczu na mokre chusteczki? Ktoś miał?

    Tak sobie pomyślałam, że w sumie to może być przydatna rzecz. Bo niezbyt przyjemne jest wycieranie się mokrymi zimnymi chusteczkami w miejscach intymnych.
    Będzie lato i możliwe że upały jak urodzimy więc nie wiem czy to tak samo konieczne, żeby mieć jak zimą na przykład. Ale i tak jak najczęściej planuję wycierać pupke wacikami z ciepłą /letniawą wodą którą będę trzymać w termosie k łóżka więc raczej się nie zdecyduję na taki gadżet

    Ania1985, Kejt93 lubią tę wiadomość

    Synuś - 1.07.2024 ❤️
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2232 2035

    Wysłany: 24 maja, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania1985 wrote:
    Dziewczyny, a co myślicie o podgrzewaczu na mokre chusteczki? Ktoś miał?

    Tak sobie pomyślałam, że w sumie to może być przydatna rzecz. Bo niezbyt przyjemne jest wycieranie się mokrymi zimnymi chusteczkami w miejscach intymnych.
    Ja zamówiłam z shein, bo położna mówiła, że spoko, a mnie było lekko szkoda hajsu na Neno, ale to jako taki właśnie gadżecik, który co do zasady potrzebny to w ogóle nie jest. 🤪 Chyba, że Bubcio będzie płakał bo zimne, ale generalnie w większości można używać wacików z ciepła woda. Więc moim zdaniem jak ktoś chce mieć to sobie kupi i luz, a jak nie to nic się nie stanie. 😄

    Ania1985 lubi tę wiadomość

    age.png
  • Myszkaaa20 Autorytet
    Postów: 3207 5325

    Wysłany: 24 maja, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie dziewczyny ja już nie umiem doczekać się pierwszych relacji porodowych, a to już tuż tuż 🥹

    Aktualnie zajadam się winogronami i truskawkami 😋 uwielbiam

    Ja na początku myślałam że kupię ten podgrzewacz do chusteczek ale teraz mi przeszło, dokupić zawsze można 😁

    AEGO, Ania1985 lubią tę wiadomość

    👱🏼‍♀️30 👨‍🦱31
    👶🏼M.

    💕2014
    💍2018
    💒2020
  • dori Autorytet
    Postów: 769 975

    Wysłany: 24 maja, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jejku faktycznie niektórym z nas już tylko miesiąc został 🙈 kiedy to zleciało... Ciekawe która się pierwsza rozpakuje. Jakieś zakłady? 😂

    Doris8, Ania1985, Nisia18 lubią tę wiadomość

    31.10.2022 💔
    25.05.2023 💔
    13.11.2023 ⏸️ beta 93,81
    15.11.2023 beta 223,65
    22.11.2023 beta 4193 🤞
    27.11.2023 6+1 2,6 mm ❤️ USG 5+6
    11.12.2023 8+1 1,39cm ❤️ USG 7+5
    22.12.2023 9+5 2,58cm ❤️ USG 9+3
    09.01.2024 12+2 5,79cm USG 12+2. Prenatalne idealnie 😍
    19.02.2024 18+1 232g ❤️
    05.03.2024 20+2 II prenatalne, 340g i pierwsze kopniaki 😍
    14.05.2024 30+2 III prenatalne, 1750g 😍

    Iga 🥰🥰 30.07.2024 22:51 😍 ⚖️3635g 📏56cm 💖

    age.png
  • Doris8 Autorytet
    Postów: 1799 1610

    Wysłany: 24 maja, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dori wrote:
    Jejku faktycznie niektórym z nas już tylko miesiąc został 🙈 kiedy to zleciało... Ciekawe która się pierwsza rozpakuje. Jakieś zakłady? 😂
    O matko, o tym samym dziś myślałam, ale bałam się tego napisać żeby sobie nie wykrakać 🤣

    AEGO, Mimi09 lubią tę wiadomość

    🏡👩‍❤️‍👨
    🙎‍♀️ 32'
    🙎‍♂️34'

    09.23 1 IUI ❌️
    10.23 2 IUI ✅️
    03.11 ⏸️
    20.11 pierwsze usg 😍
    20.11 3mm, mamy ♥️
    08.12 9tc, mamy 23,3 mm😍 - krwiak😩
    28.12 prenatalne OK 👶 5,2cm 11+6,
    niskie ryzyka 🤞

    🩷14.07, 21.09, 10/10, 3030g🩷

    age.png
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2232 2035

    Wysłany: 24 maja, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja za 12 dni z om będę donoszona.😈 Ale pamiętam, że Kocur rodziła chwilę wcześniej synka, a ona jest jakoś z początku lipca. 🤪

    age.png
  • Marti27 Autorytet
    Postów: 688 1612

    Wysłany: 24 maja, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AEGO wrote:
    Ja za 12 dni z om będę donoszona.😈 Ale pamiętam, że Kocur rodziła chwilę wcześniej synka, a ona jest jakoś z początku lipca. 🤪
    Donoszona 🙉 jak to brzmi poważnie 😁
    Jesteś już przygotowana? Czy jeszcze masz coś do ogarnięcia 😊

    Ja wzięłam się za prasowanie całego stosu ubranek, po pół godz mam dość 😂

    Razem 11 lat ❣️
    Małżeństwo 2 lata💒
    Starania od lipca 2022r.

    Ona:27 lat
    ✅️AMH 1,78
    👉Prolaktyna powyżej normy- Bromocorn
    👉Niska Ferrytyna
    Owulacje potwierdzone monitoringiem

    On:26 lat
    ✅️ Badanie nasienia(ilość, morfologia, wymazy)
    👉 Ruch postępowy 1,07%

    30.10 pierwsza wizyta w ramach Rządowego programu prokreacyjnego

    12.11- ⏸️🍀

    age.png
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2232 2035

    Wysłany: 24 maja, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marti27 wrote:
    Donoszona 🙉 jak to brzmi poważnie 😁
    Jesteś już przygotowana? Czy jeszcze masz coś do ogarnięcia 😊

    Ja wzięłam się za prasowanie całego stosu ubranek, po pół godz mam dość 😂
    Nie jestem 🤣, wózek mam u rodziców 🤣, kącik Malucha nie istnieje, bo jak pisałam jest pierdolnik, staniki do karmienia dopiero zamówiłam, a i na przykład nie zamówiłam jeszcze wanienki i dostawki, także idzie mi świetnie! 🤪
    Ale mam ubranka poprasowane i ułożone.

    age.png
  • Minia95 Autorytet
    Postów: 491 384

    Wysłany: 24 maja, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za przypomnienie, ja tez nie zamówiłam jeszcze wanienki 🥲😂
    Byłam w HM, bo myślałam że skorzystam z promki i dokupie coś jeszcze na rozmiar 56 i krótki rękaw, ale wyszłam z niczym ostatecznie i zrezygnowana poszłam na mcflurry do maka i byłam tak zmęczona że zadzwoniłam, żeby mąż po mnie przyjechał 😭😂

    AEGO, Myszkaaa20, Marti27 lubią tę wiadomość

    Synuś - 1.07.2024 ❤️
  • Minia95 Autorytet
    Postów: 491 384

    Wysłany: 24 maja, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a wy ćwiczycie sobie już coś przygotowującego do porodu? Bo ja aktywność ograniczam głównie do spacerów. Czasem ewentualnie porozciagam się jak mnie plecy bolą i tak myślę że to jednak za mało i coś więcej powinnam porobić.

    Synuś - 1.07.2024 ❤️
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2232 2035

    Wysłany: 24 maja, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Minia95 wrote:
    Dziewczyny, a wy ćwiczycie sobie już coś przygotowującego do porodu? Bo ja aktywność ograniczam głównie do spacerów. Czasem ewentualnie porozciagam się jak mnie plecy bolą i tak myślę że to jednak za mało i coś więcej powinnam porobić.
    A daj spokój, wcześniej chodziłam po 17 tys kroków dziennie, a teraz z 2 tys. 🤓 Z tą szyjka też za dużo nie mogłam, muszę pogadać z lekarka czy w ogóle mogę coś takiego robić, w sensie ćwiczyć. 😕 Chciałabym, ale raczej nie, może jak już właśnie będę donoszona, chociaż ostatnio jak byłam to już mówiła, że po 34 tc to generalnie ciazowo bezpieczny czas (jeśli chodzi o ewentualne porody). 🙈

    Minia95 lubi tę wiadomość

    age.png
  • Minia95 Autorytet
    Postów: 491 384

    Wysłany: 24 maja, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AEGO wrote:
    A daj spokój, wcześniej chodziłam po 17 tys kroków dziennie, a teraz z 2 tys. 🤓 Z tą szyjka też za dużo nie mogłam, muszę pogadać z lekarka czy w ogóle mogę coś takiego robić, w sensie ćwiczyć. 😕 Chciałabym, ale raczej nie, może jak już właśnie będę donoszona, chociaż ostatnio jak byłam to już mówiła, że po 34 tc to generalnie ciazowo bezpieczny czas (jeśli chodzi o ewentualne porody). 🙈
    Oki, uspokoiłaś mnie. Bałam się, że z Was fitnessiary i codziennie piruety i przysiady uskuteczniacie a ja jedyna zasiedziała 🥹😂

    Synuś - 1.07.2024 ❤️
‹‹ 388 389 390 391 392 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży – czyli po czym poznać że jesteś w ciąży jeszcze przed wykonaniem testu ciążowego?

„Po czym poznać że jestem w ciąży?” - to pytanie zadaje sobie wiele kobiet, zarówno tych które starają się o dziecko jak i tych które podejrzewają, że być może zaszły w ciążę. Odpowiedź nie jest łatwa i jednoznaczna. 

CZYTAJ WIĘCEJ