X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipiec 2024
Odpowiedz

Lipiec 2024

Oceń ten wątek:
  • moonflower Autorytet
    Postów: 2995 6647

    Wysłany: 8 czerwca, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejoooo!

    Melduję odebranie wyników, glukoza za czczo z krwi 75, w moczu nieobecna, co oznacza że ARBUZ TO ZŁOOOOO!

    Powiedzcie mi od czego mogą być obecne ciała ketonowe??
    I mam nieliczne bakterie - ale jak nieliczne to chyba nie ma tragedii??

    Aego troszke zazdroszczę że możesz już bąbla przytulić, mój od paru dni dość aktywny, bolą mnie już żebra 😜

    Właśnie szykuje grilla bo przyjeżdżają znajomi,

    2 dni do podglądu Bąbla!!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 czerwca, 17:36

    Ania1985, Lady_Dior, Nimfadora, Emimo, Edithka lubią tę wiadomość

    2.07.2012 💙
    22.11.2016 💔
    15.05.2023 💔
    9.07.2024 💙
    age.png
  • Ania1985 Autorytet
    Postów: 417 481

    Wysłany: 8 czerwca, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hope2018 wrote:
    A tak z innej beczki Kobietki.

    Jak podchodzicie do kąpieli Malucha?
    Ostatnio gdzie natrafiłam na wpis Mamaginekolog że po przyjściu że szpitala najlepiej pierwsze co zrobic to wykąpać siebie i Dzidziusia.

    i nie wiem jak do tego podejsc:)

    Ja jeszcze sie orientuje w temacie. Po szpitalu to raczej sie wykapiemy porzadnie. A potem to nie wiem. Czy niekowlaka kapac codziennie?
    Z jednej strony niby nie ma potrzeby, ale chcialabym zbudowac rytual, aby dziecko wiedzialo , ze jak kapiel to zaraz bedzie jedzonko i spanko.

    age.png
  • Doris8 Autorytet
    Postów: 1799 1608

    Wysłany: 8 czerwca, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do kąpieli mój pierwszy plan zakładał kąpiel wspólną z położną w szpitalu przed przebraniem w swoje ciuszki. Bo z kolei czytałam, żeby ograniczyć szok i ilość bodźców i nie kąpać w dniu powrotu do domu 🤷‍♀️

    Dziewczyny, czym przecieracie wózek, fotelik, maty na przewijak - wszystkie elementy, które są pokryte materiałem/miękkie a nie nadają się do pralki ? 🤔

    🏡👩‍❤️‍👨
    🙎‍♀️ 32'
    🙎‍♂️34'

    09.23 1 IUI ❌️
    10.23 2 IUI ✅️
    03.11 ⏸️
    20.11 pierwsze usg 😍
    20.11 3mm, mamy ♥️
    08.12 9tc, mamy 23,3 mm😍 - krwiak😩
    28.12 prenatalne OK 👶 5,2cm 11+6,
    niskie ryzyka 🤞

    🩷14.07, 21.09, 10/10, 3030g🩷

    age.png
  • Kaktusowa Autorytet
    Postów: 836 916

    Wysłany: 8 czerwca, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hope2018 wrote:
    A z jakiego powodu trafiłaś do szpitala?

    Mierzyłam w domu cisnienie i miałam 150/90, a po godzinie 160/100 i moja gin kazała jechać od razu na IP. Na IP wyszło mi już niższe, ale zostawili mnie 3 dni na obserwacji i wtedy lekarz zdecydował o krzywej:)

    Kocur sama wielkość dziecka raczej nie jest wskazaniem do krzywej w 3 trymestrze, ale ten lekarz co do mnie miał nosa bo mi wyszła 😁

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 czerwca, 19:27

    Kocur lubi tę wiadomość

    age.png
  • Kocur Autorytet
    Postów: 1557 1629

    Wysłany: 8 czerwca, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O widzisz, ja już zaczęłam się tu zastanawiać, ale ja mam ciśnienie książkowe zawsze, także nawet się już nie porównuje :)

    Z kąpaniem w szpitalu to się trochę zastanawiam właśnie, bo syna pozwoliliśmy umyć położonej w szpitalu i darl się okropnie. Teraz podobno już odchodzą od kąpieli szpitalnych. Chyba, że rodzic ma życzenie. W domu młody kochał kąpiele. A kąpaliśmy go na początku co drugi dzien ale jakiś szybko zaczęliśmy codziennie i tak już ma we krwi- kąpanie, kolacja, mycie zębów i spać a ma 10 lat ;) generalnie rutyna mu weszła mocno w krew ;)

    2014- synek cc 36 tc
    2016- adopcja córeczki
    2019- poronienie zatrzymane 10 tc 💔
    2020- ciąża w bliźnie po cc 8/9tc 💔
    2024- córeczka cc 36 tc
    202406105056.png
  • Junjul Autorytet
    Postów: 939 1136

    Wysłany: 8 czerwca, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My w szpitalu nie będziemy kąpać, zresztą jak wspomniała Kocur nie kapie się dzieci w szpitalu teraz. Wgl zdrowiej, żeby kilka dni były niekąpane po porodzie podobno. Później pewnie będziemy co dwa dni a w upały codziennie 🙂

    Ammeluna lubi tę wiadomość

    age.png
  • Minia95 Autorytet
    Postów: 489 384

    Wysłany: 8 czerwca, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ponoć odchodzi się od kąpieli w szpitalu bo ta maź płodowa chroni dziecko przed bakteriami szpitalnymi, więc jak jej trochę po porodzie zostanie w różnych zakamarkach to chroni to dziecko

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 czerwca, 21:18

    Synuś - 1.07.2024 ❤️
  • Kejt93 Autorytet
    Postów: 1195 1303

    Wysłany: 8 czerwca, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na szkole rodzenia mówili że pierwsza kąpiel w domu z położną. Jeśli dobrze pamiętam to do 48h ma pojawić się w domu położna środowiskowa.

    Następne kąpiele 2-3 x tydzień. Oczywiście codzienna higiena twarzy, pępka i okolicy pieluszkowej.

    Jeśli chodzi o wózek i fotelik to tylko chusteczkami przetrę.

    Ammeluna lubi tę wiadomość

    💒 04.09.2021
    Starania 👶 od 2022
    ⏸️ październik 2022
    💔 listopad 2022
    ❤️‍🩹 wznowienie starań 02.2023
    ⏸️ październik 2023 🥹🤞✊

    🤰22.11.2023 - 1,58 cm i bijące serduszko
    👶 08.12.2023 (10+1) - 3,48 cm
    👦 04.01.2023 (14+0) - 8,15 cm - chłopczyk
    ⚖️ 25.01.2024 (17+0) - 190g ❤️
    ⚖️ 15.02.2024 (20+0) - 310g 😍
    ⚖️ 07.03.2024 (23+0) - 630g 🥺
    ⚖️ 28.03.2024 (26+0) - 960g 😱
    ⚖️ 18.04.2024 (29+0) - 1650g 🤯
    ⚖️ 09.05.2024 (32+0) - 2150g 🥳
    ⚖️ 31.05.2024 (35+1) - 2750 g

    Nikodem 🩵
    23.06.2024 - godz 20:09
    ⚖️ 3260g
    📏 55 cm

    age.png
  • Hope2018 Autorytet
    Postów: 452 319

    Wysłany: 8 czerwca, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Muszę przemyśleć ta kapiel:)

    Ja kupiłam taki plyn Bentley Organic- specjalny do czyszczenia zabawek itd. i tym przetarłam wszystko czego nie moge wyprac

  • Nimfadora Autorytet
    Postów: 650 791

    Wysłany: 8 czerwca, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas położone mówiły że pierwsze kąpanie 2-3 dni po powrocie, a wcześniej tylko wytrzeć Malucha wacikiem z ciepłą wodą przegotowaną. Kąpanie również co 2-3 dni, a codziennie "mycie wacikiem" rano/wieczorem. Bo może się spocić/ulać za uszko itd.

  • Nimfadora Autorytet
    Postów: 650 791

    Wysłany: 8 czerwca, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moonflower wrote:
    Hejoooo!

    Melduję odebranie wyników, glukoza za czczo z krwi 75, w moczu nieobecna, co oznacza że ARBUZ TO ZŁOOOOO!

    Powiedzcie mi od czego mogą być obecne ciała ketonowe??
    I mam nieliczne bakterie - ale jak nieliczne to chyba nie ma tragedii??

    Aego troszke zazdroszczę że możesz już bąbla przytulić, mój od paru dni dość aktywny, bolą mnie już żebra 😜

    Właśnie szykuje grilla bo przyjeżdżają znajomi,

    2 dni do podglądu Bąbla!!

    Tak właśnie nam też mówiono, jak pisałam wcześniej, że arbuz to sam cukier. ;)

  • Bluesky Autorytet
    Postów: 302 489

    Wysłany: 8 czerwca, 23:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nimfadora wrote:
    U nas położone mówiły że pierwsze kąpanie 2-3 dni po powrocie, a wcześniej tylko wytrzeć Malucha wacikiem z ciepłą wodą przegotowaną. Kąpanie również co 2-3 dni, a codziennie "mycie wacikiem" rano/wieczorem. Bo może się spocić/ulać za uszko itd.

    U mnie na szkole rodzenia też mówili, że kąpiel co drugi dzień (ze względu że będzie lato i ciepło, a chłodniejszą porą zalecają co 3 dni). I pierwsza kąpiel albo przed wyjściem ze szpitala mogą zrobić położne na życzenie rodziców albo na spokojnie w domu.

    W piątek byłam na wizycie - mój maluch waży już prawie 3kg, za chwilę ciąża będzie donoszona. Chyba powoli zaczyna do mnie docierać, że w każdej chwili może się już pojawić ma świecie nasz skarb 🥹

    Ania1985, Kocur, Zosis, Doris8, Kejt93, Ammeluna lubią tę wiadomość

    age.png
  • Nimfadora Autorytet
    Postów: 650 791

    Wysłany: 9 czerwca, 00:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bluesky wrote:
    U mnie na szkole rodzenia też mówili, że kąpiel co drugi dzień (ze względu że będzie lato i ciepło, a chłodniejszą porą zalecają co 3 dni). I pierwsza kąpiel albo przed wyjściem ze szpitala mogą zrobić położne na życzenie rodziców albo na spokojnie w domu.

    W piątek byłam na wizycie - mój maluch waży już prawie 3kg, za chwilę ciąża będzie donoszona. Chyba powoli zaczyna do mnie docierać, że w każdej chwili może się już pojawić ma świecie nasz skarb 🥹

    A czujesz, że coś się dzieje? U mnie prawie 2 tyg do donoszonej, ale cały czas się zastanawiam, czy cokolwiek wcześniej będę czuć. 🤔

  • AEGO Autorytet
    Postów: 2224 2031

    Wysłany: 9 czerwca, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas Felutek dziś w nocy odkrył nową tragedię życiową oprócz pełnego pampersa i braku jedzenia - odkopanie się z rożka w nocy 😂. A więc tak, rożek nam się sprawdza akurat bardzo. 😄 A w kokonie…pies śpi. 😉

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 czerwca, 09:01

    Emimo, Marti27, Zosis, dori, Kejt93, Ania1985 lubią tę wiadomość

    age.png
  • Doris8 Autorytet
    Postów: 1799 1608

    Wysłany: 9 czerwca, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aego no ja właśnie zastanawialam się czy kupować kokon jakiś dziewczęcy 😅myślę, że mój 🐶 się nie obrazi jakby miał tam skończyć tylko nie wiem czy aż takie duże robią 😅

    Co do kąpieli to muszę jeszcze doczytać w takim razie;) może rzeczywiście lepiej na spokojnie 😊

    Wczoraj wrzuciłam do pralki ostatnie ubranko💪 zostały koce, różki, kołderki. Dziś planuje ostateczne przemeblowanie i mogę wszystko układać. Tylko 2 sterty ciuszków witają mnie w progu dziecięcego pokoju, a ja na żelazko nie mogę już patrzeć 🙈 chyba muszę to zadanie komuś oddelegować albo schować te rzeczy bez prasowania 🤷‍♀️

    🏡👩‍❤️‍👨
    🙎‍♀️ 32'
    🙎‍♂️34'

    09.23 1 IUI ❌️
    10.23 2 IUI ✅️
    03.11 ⏸️
    20.11 pierwsze usg 😍
    20.11 3mm, mamy ♥️
    08.12 9tc, mamy 23,3 mm😍 - krwiak😩
    28.12 prenatalne OK 👶 5,2cm 11+6,
    niskie ryzyka 🤞

    🩷14.07, 21.09, 10/10, 3030g🩷

    age.png
  • Kaktusowa Autorytet
    Postów: 836 916

    Wysłany: 9 czerwca, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Taki pro tip na arbuza: jak zjecie z jogurtem naturalnym i orzechami to cukier nie skacze 😊

    Ammeluna lubi tę wiadomość

    age.png
  • Natka9106 Autorytet
    Postów: 619 590

    Wysłany: 9 czerwca, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nimfadora wrote:
    A czujesz, że coś się dzieje? U mnie prawie 2 tyg do donoszonej, ale cały czas się zastanawiam, czy cokolwiek wcześniej będę czuć. 🤔

    U mnie dzisiaj też 36+6 czyli zaraz ciąża donoszona, ale niestety nie czuję żadnych zwiastunów porodu. Wszystko normalnie, może trochę częściej twardnieje brzuch ale to też przez to że odstawiłam magnez. Czytałam że im częściej twardnieje brzuch macica się przygotowuje tym łatwiejszy poród, więc nie mam nic przeciwko. 😝 a tak to już z niecierpliwością czekam na jakieś znaki, nie chciałabym rodzić po terminie.

    @Bluesky moja malutka tydzień temu w poniedziałek miała 2700g, lekarz coś ci może mówił ile jeszcze może przybrać w tych ostatnich 3 tygodniach? Ostatnio przybrała 800g w w 3 tygodnie i trochę nie ukrywam zaczęłam się bać. A cały czas była mała jak na swój wiek ciążowy. 😅😅😅

  • Doris8 Autorytet
    Postów: 1799 1608

    Wysłany: 9 czerwca, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natka9106 nawet mnie tu nie strasz, że im częstsze twardnienie tym łatwiejszy poród, bo ja do tej pory miałam aż jedno 😅 reszta to gwiazda się wypina raz w prawo raz w lewo. I zastanawialam się właśnie kiedy odłożyć magnez czy 36+0 czy 37+0 bo różnie czytałam 😊

    🏡👩‍❤️‍👨
    🙎‍♀️ 32'
    🙎‍♂️34'

    09.23 1 IUI ❌️
    10.23 2 IUI ✅️
    03.11 ⏸️
    20.11 pierwsze usg 😍
    20.11 3mm, mamy ♥️
    08.12 9tc, mamy 23,3 mm😍 - krwiak😩
    28.12 prenatalne OK 👶 5,2cm 11+6,
    niskie ryzyka 🤞

    🩷14.07, 21.09, 10/10, 3030g🩷

    age.png
  • Emimo Autorytet
    Postów: 1357 986

    Wysłany: 9 czerwca, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś mam 36+5 ale ja magnezu nie planuje odstawiać. Boję się skurczy w nogach.
    Mnie codziennie męczą te kolki, ale mimo wszystko sprzątam całymi dniami z małymi przerwami.
    Ja również nie chce urodzić po terminie ani nawet blisko przy, bo u mnie dzieci mają skłonności do zielonych wód a tego chcę uniknąć.
    Odliczam do wizyty i zobaczę czy finalnie zdecyduje się na masaż szyjki ( boję się bólu )
    Ja jeszcze mam pralkę z zabawkami i jakieś kołderki itp co po córci mi zostały. Dziś to ogarnę.
    Muszę też torbę ładnie spakować. Tzn wziąć walizkę bo do plecaka i torby nie wszystko się zmieściło. I tak na torbie leży 😀
    Aaa i dziś Starego ubrania jeszcze piorę w dziecinnym proszku.
    Ale od 12 przerwa przychodzi do mnie koleżanka i będę sobie odpoczywać 😀
    Aego jak Twoja laktacja ?

    26.10 11dpo ⏸️
    14.11 ♥️
    🙋‍♀️40 lat
    👧2003
    👦2008
    👧2010
    👧2021
    👶2024
    age.png
  • Natka9106 Autorytet
    Postów: 619 590

    Wysłany: 9 czerwca, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doris8 wrote:
    Natka9106 nawet mnie tu nie strasz, że im częstsze twardnienie tym łatwiejszy poród, bo ja do tej pory miałam aż jedno 😅 reszta to gwiazda się wypina raz w prawo raz w lewo. I zastanawialam się właśnie kiedy odłożyć magnez czy 36+0 czy 37+0 bo różnie czytałam 😊

    Przepraszam nie chciałam straszyć 🙂🙂 ja byłam u lekarza 36+0 i pytałam właśnie o magnez, lekarz mówił żeby już nie brać, bo właśnie zmniejsza te skurcze, więc grzecznie odstawiłam.
    Pozostaje mi czekać na jakieś znaki z nieba, chyba że akcja się zacznie nagle, co też w sumie chyba nie byłoby takie złe. Narazie staram się więcej ruszać, żeby szyjka ruszyła, mam nadzieję że krzątanie się po mieszkaniu i porządki też się do tego kwalifikują. Jakie to jest wszystko przewrotne, jeszcze miesiąc, dwa temu miałam się oszczędzać bo działo się coś tam za szybko a teraz wszystko na odwrót. 🙈🙈🙈🙈

‹‹ 439 440 441 442 443 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ