X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipiec 2024
Odpowiedz

Lipiec 2024

Oceń ten wątek:
  • Kocur Autorytet
    Postów: 1557 1629

    Wysłany: 7 czerwca, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aego! Super że już razem jesteście ❤️ a co z pieskiem ? Niepocieszony ? Ciekawe jak moje łajzy zareagują 🫣
    Emimo- masakra z tym wózkiem 🫣 mam nadzieję, że sklep jednak zrobi wszystko, żeby wywiązać się ze zobowiązania i dostarczyć komplet na czas !
    Doris ! Hit :D ja w poprzedniej ciąży nawet nie zauważyłam kiedy odszedł 🫣

    U mnie mega ból lewego żebra, leżę i się nie ruszam :( do szpitala nie chce jechać bo boję się że będą mnie już trzymać na siłę a niewiele zadziałają. Poprzednio uratował mnie poród i przeszło 🫣 ale teraz jeszcze nie rodzę :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 czerwca, 21:13

    2014- synek cc 36 tc
    2016- adopcja córeczki
    2019- poronienie zatrzymane 10 tc 💔
    2020- ciąża w bliźnie po cc 8/9tc 💔
    2024- córeczka cc 36 tc
    202406105056.png
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2224 2031

    Wysłany: 7 czerwca, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pies jest zaciekawiony bardzo, ciągle by chciał Młodego wąchać, albo jeszcze gorzej lizać.

    Kocur, Lady_Dior, Ammeluna, Emimo lubią tę wiadomość

    age.png
  • Nimfadora Autorytet
    Postów: 650 791

    Wysłany: 7 czerwca, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AEGO Super ze jesteście już razem w domku. Trochę Wam tego zazdroszczę, że możecie się już tulić. ❤

    Doris z tym czopem to szok! Kurczę ciągle mi się wydaje, że jeszcze sporo czasu zostało.

    Dziewczyny jak często macie te skurcze BH? Dzisiaj wydaje mi się, że miałam już kilka razy w ciągu godziny. To normalne? Nie boli, ale nie jest to przyjemne.

  • Nimfadora Autorytet
    Postów: 650 791

    Wysłany: 7 czerwca, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moonflower wrote:
    Dziewczyny miałyście glukozę w moczu?? Wyszła mi bardzo wysoka, plus ciała ketonowe obecne, na wieczór ja głupia baba, zjadłam ze starym pół arbuza, mam nadzieję że to ten arbuz zawinił… ale po konsultacji z wujkiem ktory jest nefrologiem idę jutro rano powtórzyć mocz i zrobię sobie glukozę na czczo… niby wiem że winny może być arbuz ale wynik 500mg/dl jest bardzo wysoki…

    Podpowiedzcie czy któraś miała glukozę w moczu i co powiedział lekarz

    Myślę, że to może być arbuz. Polozna mówiła nam, żeby z nim uważać, bo ma dużo cukru. Trzymam kciuki za jutrzejsze badania.

  • Doris8 Autorytet
    Postów: 1799 1608

    Wysłany: 7 czerwca, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Narazie olewam temat, tłumaczę sobie ze to może jakiś zewnętrzny element tego czopu albo (czego mój mózg nie pojmuje) rzeczywiście kawałek strawionego arbuza innego domownika 🙈 nie chce tego rozkminiac bo stres chyba bardziej mi szkodzi niż to czy czop jest czy nie 🤷‍♀️ mam tylko nadzieję, że jednak będę mogła iść do fizjo 🙏

    🏡👩‍❤️‍👨
    🙎‍♀️ 32'
    🙎‍♂️34'

    09.23 1 IUI ❌️
    10.23 2 IUI ✅️
    03.11 ⏸️
    20.11 pierwsze usg 😍
    20.11 3mm, mamy ♥️
    08.12 9tc, mamy 23,3 mm😍 - krwiak😩
    28.12 prenatalne OK 👶 5,2cm 11+6,
    niskie ryzyka 🤞

    🩷14.07, 21.09, 10/10, 3030g🩷

    age.png
  • Hope2018 Autorytet
    Postów: 452 319

    Wysłany: 7 czerwca, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej. Jestem po rektoskopii. Czuję się oki choć jak wracałam to myślałam że zwariuje tak mnie i dupsk i brzuch bolał.

    Diagnoza: wrzodziejace zapalenie jelita grubego
    także tego...do końca życia mam przesrane...leczenie wdrożone od dzisiaj.

    jeszcze wrocilam do domu a mój Starszak 38.4 stopnie:(

  • Junjul Autorytet
    Postów: 939 1136

    Wysłany: 7 czerwca, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    IMG-20240607-210853.jpg
    Update brzuszkowy według pomysłu moich dzieci 😄

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 czerwca, 21:28

    Doris8, Kejt93, Lady_Dior, Sajgonka, dori, Myszkaaa20, Ammeluna, Emimo, Nimfadora, Marti27, Ania1985, Kocur lubią tę wiadomość

    age.png
  • Lady_Dior Autorytet
    Postów: 5299 4657

    Wysłany: 7 czerwca, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hope2018 strasznie mi przykro, że taką diagnozę usłyszałaś 😔 Kurczę mam nadzieję, że leczenie przyniesie dobre efekty i będziesz jakoś mogła z tym żyć bez większych problemów.
    No te choroby dzieci to nic ciekawego - zwłaszcza teraz kiedy będą się rodzić maluchy😏 Ja chyba serio moich z placówek zabiorę przedwcześnie 😏

    Aego a że tak 🐶👶🏼 haha no to może być 😆 Jak Ty będziesz zajmować się synem, to stary niech pieści psiurka w tym czasie, żeby nie czuł się "mniej ważny" 😆😆😆

    Nimfadora ja miewam od paru do nawet >10

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 czerwca, 21:32

    age.png

    2019 córka 💗
    2021 synek💙
    2024 synek💙

    2013.08.26 11tc [*]
    2018.01.20 8tc [*]
    2018.05.26 cb [*]
    2020.11.21 cb [*]
    2023.02.20 6t2d [*]
    2023.06.27 cb [*]
    V Leiden hetero
    MTHFR 677 hetero
    Niedoczynność tarczycy
    HPA-1a dodatnia
  • Sajgonka Autorytet
    Postów: 723 868

    Wysłany: 7 czerwca, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady_Dior wrote:
    Sajgonka właśnie mam heviran w tabletkach ale waham się czy zażyć, bo w sumie nie jest wielka ale no boli trochę...
    No ja jak nie ma tragedii to nie biorę w ciąży, bo wiadomo. Nawet paracetamolu nie biorę jak nie muszę.
    Ale raz kiedyś wzięłam bo już mi wywaliło chyba na pół twarzy, oszaleć można z tymi opryszczkami🙂

    👦🏻2021
    👶🏻2024

    age.png
  • Kejt93 Autorytet
    Postów: 1195 1303

    Wysłany: 7 czerwca, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nimfadora wrote:
    Dziewczyny jak często macie te skurcze BH? Dzisiaj wydaje mi się, że miałam już kilka razy w ciągu godziny. To normalne? Nie boli, ale nie jest to przyjemne.

    Ja mam wrażenie że odkąd odkryłam że to są skurcze to mam je non stop 🤦‍♀️ ostatnio dochodzi taki ból jak na okres.

    Zastanawiam sie mocno nad ruchami dziecka. W ostatnich dniach, poza jednym o którym wspominałam młody szaleje w brzuchu jakby jego celem było sprawdzenie wytrzymałości macicy. U położnej przez całe spotkanie się wiercił po czym na ktg wyszedł puls ponad 150 😱🙈.

    Aktualnie tak się wierci że już dwa razy pod rząd było PYK takie dość głośne 🤣

    Jeśli to prawda że jak w brzuchu jest aktywny to taki sam będzie po porodzie to ja już sobie współczuję 🤣🙈😱

    💒 04.09.2021
    Starania 👶 od 2022
    ⏸️ październik 2022
    💔 listopad 2022
    ❤️‍🩹 wznowienie starań 02.2023
    ⏸️ październik 2023 🥹🤞✊

    🤰22.11.2023 - 1,58 cm i bijące serduszko
    👶 08.12.2023 (10+1) - 3,48 cm
    👦 04.01.2023 (14+0) - 8,15 cm - chłopczyk
    ⚖️ 25.01.2024 (17+0) - 190g ❤️
    ⚖️ 15.02.2024 (20+0) - 310g 😍
    ⚖️ 07.03.2024 (23+0) - 630g 🥺
    ⚖️ 28.03.2024 (26+0) - 960g 😱
    ⚖️ 18.04.2024 (29+0) - 1650g 🤯
    ⚖️ 09.05.2024 (32+0) - 2150g 🥳
    ⚖️ 31.05.2024 (35+1) - 2750 g

    Nikodem 🩵
    23.06.2024 - godz 20:09
    ⚖️ 3260g
    📏 55 cm

    age.png
  • Natka9106 Autorytet
    Postów: 619 590

    Wysłany: 7 czerwca, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też od kilku dni mam twardnienie brzucha praktycznie przynajmniej raz na godzinę i też czuję skurcze jak na miesiączkę w ciągu dnia ale narazie takie dość słabe i chwilowe. Myślę że taka kolej rzeczy za 2 dni mam ciążę donoszoną więc jakoś się tym nie martwię. Ale to znaczy że coraz bliżej godzina zero 😱 z jednej strony chce mieć to już za sobą a z drugiej boję się jak cholera. I napewno będę tęsknić za brzuszkiem. 😪 mam nadzieję że jeszcze raz będzie mi dane go mieć.

    Nie wiem też już jak mam siedzieć, leżeć w każdej pozycji średnio wygodnie, wszystko mnie gniecie, dziecię kopie niemiłosiernie a niby ma mało miejsca. 😝😝

  • Emimo Autorytet
    Postów: 1357 986

    Wysłany: 7 czerwca, 23:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie nie mam pewności. Skoro od lutego nie załatwili. Tak jak pisałam zielona jest tańsza, więc jakbym miała z Nią zostać to na pewno musieliby mi oddać coś kasy.
    Doris8 wrote:
    Aego super 😍 mam nadzieję, że choć trochę odespalas szpital przed dzisiejszym 'wtargnięciem' Felcia na salony 😉 daj znać jak tam aklimatyzacja w domku!

    Emimo a jaką masz pewność, że potem wyślą beżową? Że nie będzie np. że niby uszkodzilas zieloną albo coś? 🤔 dziwna sprawa, zastanowiłabym się. Mi ostatnio jak napisałam, że już proszę wysyłać, to musialam czekac bo w międzyczasie sprzedali moją dostawkę, a pozniej nie wysłali materacyka bo zawieruszył im się na magazynie 😅 więc cieszę się, że nie zostawiłam tego na ostatnią chwilę.

    26.10 11dpo ⏸️
    14.11 ♥️
    🙋‍♀️40 lat
    👧2003
    👦2008
    👧2010
    👧2021
    👶2024
    age.png
  • Ammeluna Autorytet
    Postów: 418 823

    Wysłany: 7 czerwca, 23:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AEGO - jeszcze ja się dołączam do gratulacji z powodu dołączenia nowego członka rodziny do Waszego domostwa 😁 a z Psiakiem to w sumie lepiej tak, niż warczenie, czy brak akceptacji 👍 no a jak poliże, to kąpiel masz z głowy 😆

    Emimo - serio? No to super z ty wózkiem. Ale byłabym wk*rwiona 🤦‍♀️

    Hope2018 - ale wiadomość pod koniec ciąży. Jak to się dokładnie leczy? Tylko lekami? Ale jest mi przykro. Jedna z moich bliskich osób miała podejrzenie tego i pamiętam, jaki to był stres.

    Doris8 - ale by było! Ja w poprzedniej ciąży kompletnie nie zauważyłam odejścia czopu 🤷‍♀️

    Lady_Dior - Ty już nie podsyłaj tych pięknych zdjęć ciuszków 😅 bo wszystkie już dawno zbankrutowalysmy, a Ty dokładasz tylko oliwy do ognia 😆

    Dziewczyny, a ja do Was a propos skurczów, to ja dzisiaj 200km przejechałam autem siedząc na miejscu pasażera koło kierowcy i wszystko było git. Później przystanek na parę godzin u Teściów, a potem kolejne 100km, ale już z tyłu, żeby robić wszystko co w mojej mocy, żeby nasz Starszak nie zasnął (o godzinie 18 😅). I słuchajcie, wchodzę do domu Mamy, schylam się, a tu bóle krzyżowe jak przy porodzie. I tak w 20 minut 3 razy mnie chwyciło. Dodam, że przy pierwszym porodzie te przepowiadające bóle nie były powiązane kompletnie z krzyżowymi. Panika, że jestem tak daleko od domu, że do mojego szpitala nie dojadę, ale nie to najgorsze, tylko że poród przedwcześnie się zbliża i poryczałam się. Chyba właśnie dzisiaj do mnie dotarło to, że jednak organizm domaga się odpoczynku i mówi, że ten dzień nadchodzi.

    age.png
  • Nimfadora Autorytet
    Postów: 650 791

    Wysłany: 8 czerwca, 00:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kejt93 wrote:
    Ja mam wrażenie że odkąd odkryłam że to są skurcze to mam je non stop 🤦‍♀️ ostatnio dochodzi taki ból jak na okres.

    Zastanawiam sie mocno nad ruchami dziecka. W ostatnich dniach, poza jednym o którym wspominałam młody szaleje w brzuchu jakby jego celem było sprawdzenie wytrzymałości macicy. U położnej przez całe spotkanie się wiercił po czym na ktg wyszedł puls ponad 150 😱🙈.

    Aktualnie tak się wierci że już dwa razy pod rząd było PYK takie dość głośne 🤣

    Jeśli to prawda że jak w brzuchu jest aktywny to taki sam będzie po porodzie to ja już sobie współczuję 🤣🙈😱

    Kejt u mnie to samo. Jest nadzwyczaj aktywny, a najbardziej w nocy. W dzień jak chodzę i jestem na biegu to najbardziej czuję spinanie macicy, a jego ruchy tak se. Czyli głównie spi, za to w nocy czy jak się polozę na dłużej to o matko... oby ta aktywność z brzuszka nie przełożyła się na szaleństwo poza nim. 🤣🤣

    MamaEryka lubi tę wiadomość

  • Nimfadora Autorytet
    Postów: 650 791

    Wysłany: 8 czerwca, 00:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hope2018 wrote:
    hej. Jestem po rektoskopii. Czuję się oki choć jak wracałam to myślałam że zwariuje tak mnie i dupsk i brzuch bolał.

    Diagnoza: wrzodziejace zapalenie jelita grubego
    także tego...do końca życia mam przesrane...leczenie wdrożone od dzisiaj.

    jeszcze wrocilam do domu a mój Starszak 38.4 stopnie:(

    O kurczę. Bardzo Ci współczuję. 😔

  • Hope2018 Autorytet
    Postów: 452 319

    Wysłany: 8 czerwca, 00:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Dziewczyny za słowa otuchy.

    Mi przepisano na razie takie silne czopki immunosupresyjne. I oby tak zostało bo przy tym można karmić.

    Lekarz powiedział że to choroba uwarunkowana mutacjami genetycznymi , choroba immunologiczna i że musi być leczenie najprawdopodobniej cały czas by dojść do stanu remisji i go utrzymać. Zdrowa dieta to dodatek.

    Nie powinnam też bra NLPZ i antybiotyków jak najmniej.

    Ammeluna lubi tę wiadomość

  • AEGO Autorytet
    Postów: 2224 2031

    Wysłany: 8 czerwca, 02:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hope2018 wrote:
    Dziękuję Dziewczyny za słowa otuchy.

    Mi przepisano na razie takie silne czopki immunosupresyjne. I oby tak zostało bo przy tym można karmić.

    Lekarz powiedział że to choroba uwarunkowana mutacjami genetycznymi , choroba immunologiczna i że musi być leczenie najprawdopodobniej cały czas by dojść do stanu remisji i go utrzymać. Zdrowa dieta to dodatek.

    Nie powinnam też bra NLPZ i antybiotyków jak najmniej.
    Hope, trzymam kciuki, żeby udało Ci się dojść jak najszybciej do stanu remisji! Szkoda, że w ciąży to wyszło i tylko Cię stresuje dodatkowo.

    age.png
  • Kaktusowa Autorytet
    Postów: 836 916

    Wysłany: 8 czerwca, 04:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moonflower wrote:
    Dziewczyny miałyście glukozę w moczu?? Wyszła mi bardzo wysoka, plus ciała ketonowe obecne, na wieczór ja głupia baba, zjadłam ze starym pół arbuza, mam nadzieję że to ten arbuz zawinił… ale po konsultacji z wujkiem ktory jest nefrologiem idę jutro rano powtórzyć mocz i zrobię sobie glukozę na czczo… niby wiem że winny może być arbuz ale wynik 500mg/dl jest bardzo wysoki…

    Podpowiedzcie czy któraś miała glukozę w moczu i co powiedział lekarz

    Hej. Mi wyszła cukrzyca ciążowa dopiero w 3 trymestrze, dziecko było większe o ok. 2 tygodnie (plus moja nadwaga) i lekarz zdecydował, że powtarzamy krzywą. Nie chcę straszyć, ale jak masz możliwość to sprawdzaj sobie cukry przez kilka dni na czczo i po posiłku. Niestety często cukrzyca ciążowa aktywuje się dopiero pod koniec ciąży, a nawet o tym nie mamy pojęcia bo w 2 trymestrze krzywa wyszła dobra. Trzymam kciuki!

    age.png
  • Ammeluna Autorytet
    Postów: 418 823

    Wysłany: 8 czerwca, 07:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hope2018 wrote:
    Dziękuję Dziewczyny za słowa otuchy.

    Mi przepisano na razie takie silne czopki immunosupresyjne. I oby tak zostało bo przy tym można karmić.

    Lekarz powiedział że to choroba uwarunkowana mutacjami genetycznymi , choroba immunologiczna i że musi być leczenie najprawdopodobniej cały czas by dojść do stanu remisji i go utrzymać. Zdrowa dieta to dodatek.

    Nie powinnam też bra NLPZ i antybiotyków jak najmniej.

    Hope2018, to trzymam mocno kciuki, żeby czopki realnie pomogły, i żeby Twój stan poprawiał się z dnia na dzień 🤗

    age.png
  • Kejt93 Autorytet
    Postów: 1195 1303

    Wysłany: 8 czerwca, 08:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hope2018 wrote:
    Dziękuję Dziewczyny za słowa otuchy.

    Mi przepisano na razie takie silne czopki immunosupresyjne. I oby tak zostało bo przy tym można karmić.

    Lekarz powiedział że to choroba uwarunkowana mutacjami genetycznymi , choroba immunologiczna i że musi być leczenie najprawdopodobniej cały czas by dojść do stanu remisji i go utrzymać. Zdrowa dieta to dodatek.

    Nie powinnam też bra NLPZ i antybiotyków jak najmniej.

    Bardzo mi przykro, kibicuję aby wszystko się uspokoiło 🥺 tulę mocno!

    💒 04.09.2021
    Starania 👶 od 2022
    ⏸️ październik 2022
    💔 listopad 2022
    ❤️‍🩹 wznowienie starań 02.2023
    ⏸️ październik 2023 🥹🤞✊

    🤰22.11.2023 - 1,58 cm i bijące serduszko
    👶 08.12.2023 (10+1) - 3,48 cm
    👦 04.01.2023 (14+0) - 8,15 cm - chłopczyk
    ⚖️ 25.01.2024 (17+0) - 190g ❤️
    ⚖️ 15.02.2024 (20+0) - 310g 😍
    ⚖️ 07.03.2024 (23+0) - 630g 🥺
    ⚖️ 28.03.2024 (26+0) - 960g 😱
    ⚖️ 18.04.2024 (29+0) - 1650g 🤯
    ⚖️ 09.05.2024 (32+0) - 2150g 🥳
    ⚖️ 31.05.2024 (35+1) - 2750 g

    Nikodem 🩵
    23.06.2024 - godz 20:09
    ⚖️ 3260g
    📏 55 cm

    age.png
‹‹ 437 438 439 440 441 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ