X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipiec 2024
Odpowiedz

Lipiec 2024

Oceń ten wątek:
  • dori Autorytet
    Postów: 766 971

    Wysłany: 6 czerwca, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moonflower wrote:
    Hehe no ja bym starego nie brała, bo jak mu powiedziałam że może mi pomóc przy masażu krocza to jak to chłop powiedział, że on może mnie pomasować ale … 🤷😜 facet
    😂😂 No właśnie tego się obawiam 😂

    31.10.2022 💔
    25.05.2023 💔
    13.11.2023 ⏸️ beta 93,81
    15.11.2023 beta 223,65
    22.11.2023 beta 4193 🤞
    27.11.2023 6+1 2,6 mm ❤️ USG 5+6
    11.12.2023 8+1 1,39cm ❤️ USG 7+5
    22.12.2023 9+5 2,58cm ❤️ USG 9+3
    09.01.2024 12+2 5,79cm USG 12+2. Prenatalne idealnie 😍
    19.02.2024 18+1 232g ❤️
    05.03.2024 20+2 II prenatalne, 340g i pierwsze kopniaki 😍
    14.05.2024 30+2 III prenatalne, 1750g 😍

    Iga 🥰🥰 30.07.2024 22:51 😍 ⚖️3635g 📏56cm 💖

    age.png
  • Sajgonka Autorytet
    Postów: 723 868

    Wysłany: 6 czerwca, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dori wrote:
    A ja mam pytanie do tych, które robią masaż krocza. Mam w poniedziałek wizytę u mojej uro-fizjo i ma mi pokazać co i jak. Powiedziała żebym przyszła ze Starym to jemu pokaże jak masować i się zastanawiam czy jest sens go brać? Ogarniacie same, czy angażujecie partnerów?
    Ja ostatnio robiłam sama i teraz też zamierzam.
    Myślę że lepiej sama czuję jak mocno tam można nacisnąć itp. zresztą wg mnie stary by się do tego nie nadawał 😅

    👦🏻2021
    👶🏻2024

    age.png
  • Lady_Dior Autorytet
    Postów: 5299 4657

    Wysłany: 6 czerwca, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny ja już na macierzyńskim w końcu - choć generalnie jest od 34tc ale wzięłam wolne na ten lot do Pl. Dziś się tak napracowałam, że ledwo żywa jestem-dziećmi ledwo się umiałam zająć 🥴ale ja już taka jestem, że nie potrafię ściemniać i zapieprzam jak dziki wół .
    Ja już też mam dość a to dopiero 32tc ale no męczące to jest jak się ma taką zadyszkę, każda pozycja jest zła i do tego chodzisz jak kaczka 😏 Można się z bezsilności poryczeć.

    Patrzyłam na pogodę na Śląsku i jestem załamana, bo akurat jak będę z Dziećmi to oczywiście musi być ujowo🙄

    Kto mówił, że po 30tc ruchy już nie są tak odczuwalne 🤨 Mój się tak wierci, wypycha, że już go proszę żeby dał na luz, bo mi zaraz brzuchem wyjdzie. Nie wiem czy taki przebodźcowany codziennymi wojnami rodzeństwa czy jak 🤷🏼‍♀️

    Ammeluna ja nie raz myślałam, że jest ułożony poprzecznie przez to, że z obu stron ruchy czułam a to po prostu z jednej strony pupa i wypycha się nóżkami. Główka w dole-zawsze łatwo poznać po czkawce gdzie jest główka i u mnie od dłuższego czasu w dole

    Ammeluna lubi tę wiadomość

    age.png

    2019 córka 💗
    2021 synek💙
    2024 synek💙

    2013.08.26 11tc [*]
    2018.01.20 8tc [*]
    2018.05.26 cb [*]
    2020.11.21 cb [*]
    2023.02.20 6t2d [*]
    2023.06.27 cb [*]
    V Leiden hetero
    MTHFR 677 hetero
    Niedoczynność tarczycy
    HPA-1a dodatnia
  • Minia95 Autorytet
    Postów: 489 384

    Wysłany: 6 czerwca, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @kejt93 rozczulający ten rampersik w pandę :')

    @totylkoja @marti27
    pamiętajcie dziewczyny, ze dużo osób się z tym mierzy. nie jesteście w tym same <3 Myślę, ze wazne jest aby uświadamiać partnerów jak się miewacie z waszym samopoczuciem. Chyba najgorzej jest płakać w poduszkę i zostać z tym sama. Ciężko się przełamać czasem by powiedzieć ze nas trapią gorsze myśli, ale mężowie często mogą nie mieć świadomości tych zmian hormonalnych i warto jednak, żeby nas mieli na oku w tym okresie okołoporodowym.
    Pamiętajcie, że jesteśmy piękne niezależnie od tego ile przytyłyśmy, ze mamy tłuste włosy, spuchnięte kostki i chodzimy jak kaczuszki (czyt. ja przez rwę kulszową w prawym pośladku).
    Pamiętajcie,ze nie tylko to co dobre mija szybko, złe rzeczy również! Wierzę, ze każdej z nas uda sie przezwyciężyć cięższe chwile i zapamiętać tylko te piękne. Uśmiech bombelków i te wdzięczne oczęta wynagrodzą wszelkie trudy ;-)

    Kejt93 lubi tę wiadomość

    Synuś - 1.07.2024 ❤️
  • Doris8 Autorytet
    Postów: 1799 1608

    Wysłany: 6 czerwca, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dori ja gdzieś słyszałam, że facet jest przydatny kiedy z jakichś względów wygodniej Ci jest w pozycji bocznej lub na klęczkach. 😉

    🏡👩‍❤️‍👨
    🙎‍♀️ 32'
    🙎‍♂️34'

    09.23 1 IUI ❌️
    10.23 2 IUI ✅️
    03.11 ⏸️
    20.11 pierwsze usg 😍
    20.11 3mm, mamy ♥️
    08.12 9tc, mamy 23,3 mm😍 - krwiak😩
    28.12 prenatalne OK 👶 5,2cm 11+6,
    niskie ryzyka 🤞

    🩷14.07, 21.09, 10/10, 3030g🩷

    age.png
  • Hope2018 Autorytet
    Postów: 452 319

    Wysłany: 7 czerwca, 00:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny.

    Ja po wizycie- jak na 35+3 to wszystko jest oki prócz tego że Mlody wazy jak na 38+3...3303g...
    wiadomo że to szacunek ale nie wiem skąd takie wielkolud:) mój pierwszy synek radząc się w 37 miał 3200...;)

    Niestety mam jakiś mega ostry stan zapalny jelit- mam bardzo zle wyniki kalprotektyny , krew I sluz w kale...rozmawiałam z dwoma gastroenterologami i mam jutro na cito zrobić rektoskopie. Bardzo się boje że to wywola poród....ech ja nie urok to sraczka...:(

    Ania1985, Kocur, Junjul, Emimo, AEGO, Edithka, Doris8, Kejt93 lubią tę wiadomość

  • Nimfadora Autorytet
    Postów: 650 791

    Wysłany: 7 czerwca, 02:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja masaż robię sama, ale nic nie czuję w sumie. Jak mi fizjo robila to też nie czułam. 🤷‍♀️ Nie wiem co miałoby to dać.

    Mój Maluch tez mocno szaleje. I zawsze w nocy. Nie mogę przez to w ogóle spać, więc podsypiam w dzień po pracy. Ale przez to mało co mogę zrobić. Dzisiaj trochę ogarnęłam jego pokoik. I przenioslam rzeczy do torby w jedno miejsce. W ten weekend już muszę wszystko spakować. 😁

  • Lady_Dior Autorytet
    Postów: 5299 4657

    Wysłany: 7 czerwca, 04:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hope2018 a masz jakieś objawy tego stanu zapalnego 🤔 Kurczę nie znam się ale mam nadzieję, że skoro lekarze wiedzą, że jesteś w ciąży zaawansowanej to chyba wiedzą co robią 🤷🏼‍♀️ Postaraj się nie stresować zanadto - kciuki za badania, oby stan zapalny szybko odeszdl w siną dal...
    Ja od godziny nie śpię a szkoda, bo dzieci mimo, że mają katar to śpią super. Właśnie czuję, że mi wyszła kolejna opryszczka która to już w tej ciąży - 5ta🙄❓ Widać, że organizm słaby... Chciałabym się jakoś wzmocnić ale na razie to tylko suplement ciążowy łykam i dha. W Pl czeka na mnie i dzieci zakwas z buraków. Trzeba wierzyć, że robi się coś pożytecznego dla organizmu😂

    Emimo jak tam kolka-był to jednorazowy incydent? Ja nie miałam na razie ani bólu kręgosłupa o dziwo 🙈 tfu tfu🙈

    Kocur podziwiam Cię tyle razy w ciąży muszlę przytulać ehh😏 Dobrze, że to już końcówka...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 czerwca, 04:55

    Emimo lubi tę wiadomość

    age.png

    2019 córka 💗
    2021 synek💙
    2024 synek💙

    2013.08.26 11tc [*]
    2018.01.20 8tc [*]
    2018.05.26 cb [*]
    2020.11.21 cb [*]
    2023.02.20 6t2d [*]
    2023.06.27 cb [*]
    V Leiden hetero
    MTHFR 677 hetero
    Niedoczynność tarczycy
    HPA-1a dodatnia
  • Kocur Autorytet
    Postów: 1557 1629

    Wysłany: 7 czerwca, 06:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady ja też tak wstaje 4,5 … jak pośpię do 6 to luksus !

    Hope - masz rację. Zawsze coś ! Ale waga imponująca , bedzue duży dzidź.

    ja się cały czas męczę z bólem pod żebrem . Ani wstać ani się przewrócić z boku na bok . Wczoraj mój dzidziuś dostawał takiego szału że nie raz miałam łzy w oczach przy tych kręciołkach. Czułam jakbym miała całą macice obolałą. Chwilami myślałam że coś się zaczyna dziać, ale noc przespałam . Młoda się właśnie zaczęła odzywać. Chyba mniej „agresywnie” jak na tę chwilę.
    Mam nadzieję, że się rozruszam i będzie git bo dziś tyle spraw do ogarnięcia 🫣

    2014- synek cc 36 tc
    2016- adopcja córeczki
    2019- poronienie zatrzymane 10 tc 💔
    2020- ciąża w bliźnie po cc 8/9tc 💔
    2024- córeczka cc 36 tc
    202406105056.png
  • Lady_Dior Autorytet
    Postów: 5299 4657

    Wysłany: 7 czerwca, 07:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No mi się udało pospać do 6.19 kiedy to syn się zorientował, że przytulam tylko jego siostrę 😂
    a tak bym se jeszcze pospała mmm😴

    Kocur to powodzenia dziś z załatwianiem spraw-oby się udało wszystko ogarnąć.

    Tu w Nl wakacje są gdzieś w połowie lipca także niech Dzieć przyjdzie na świat tak w okolicach 20lipca😆

    age.png

    2019 córka 💗
    2021 synek💙
    2024 synek💙

    2013.08.26 11tc [*]
    2018.01.20 8tc [*]
    2018.05.26 cb [*]
    2020.11.21 cb [*]
    2023.02.20 6t2d [*]
    2023.06.27 cb [*]
    V Leiden hetero
    MTHFR 677 hetero
    Niedoczynność tarczycy
    HPA-1a dodatnia
  • Emimo Autorytet
    Postów: 1357 986

    Wysłany: 7 czerwca, 08:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady Dior wczoraj i przedwczoraj łapała mnie kolka. Ale akurat miałam wizytę doktor sprawdziła nie odkleja się łożysko. Więc w sumie nie wiem od czego to zależy. Mówiła że czuję już główkę tak na 1-1,5 cm
    Ale hit wczorajszego dnia.
    Zamówienie na wózek złożyłam na początku lutego Cybex e-priam. Opłacony i miałam czekać bo beżowy kolor nie był dostępny.
    W marcu zapytałam czy coś wiadomo na temat gondoli dostałam odpowiedź, że do końca tygodnia zrealizują moje zamówienie. Zapytałam wtedy czy jest możliwość wysyłki na początku czerwca. Dostałam odpowiedź, że nie ma problemu. Rzeczy zaczekają na magazynie. Kilka dni temu napisałam maila o wysyłkę. Odezwali się do mnie ze sklepu kilka dni temu i Pani mówi że może wysłać wszystko ale bez gondoli i spacerówki ??!! Pytam jak to przecież opłacone miało czekać na mnie. Mówi może ktoś jej podebrał ?!!! Później dzwoni , że jednak nie było w tym czasie u nikogo w sklepie w PL i uwaga będzie około 7.07 i proponuje mi czarna. Ludzie jakbym chciała czarna to bym zamówiła czarna.
    Wiem że kilka z Was też zamawiało ten wózek i chyba w tym kolorze czy macie już swoje gondolę ? Polecałam Wam sklep Vexipi a tu taka wtopa
    Póki co mam uzgodnione ze dostanę zielona gondolę a w lipcu wymienia mi na beżowa a jak nie będzie i nie wymienia ?! Słabe to dla mnie.

    26.10 11dpo ⏸️
    14.11 ♥️
    🙋‍♀️40 lat
    👧2003
    👦2008
    👧2010
    👧2021
    👶2024
    age.png
  • Sajgonka Autorytet
    Postów: 723 868

    Wysłany: 7 czerwca, 08:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady_Dior wrote:
    Właśnie czuję, że mi wyszła kolejna opryszczka która to już w tej ciąży - 5ta🙄❓ Widać, że organizm słaby... Chciałabym się jakoś wzmocnić ale na razie to tylko suplement ciążowy łykam i dha. W Pl czeka na mnie i dzieci zakwas z buraków. Trzeba wierzyć, że robi się coś pożytecznego dla organizmu😂
    Ja też w tej ciąży miałam dużo, w poprzedniej ani jednej.
    Jak Cię bardzo męczy opryszczka to możesz sobie w pl kupić hascovir w tabletkach 200mg bez recepty, to można brać w ciąży. Ja co prawda bralam chyba tylko raz, ale jak siedzę i tak większość czasu w domu nawet w pracy, to mi nie zależało żeby się szybciej wyleczyły chociaż i tak sa mniejsze niż poza ciąża 🙈

    👦🏻2021
    👶🏻2024

    age.png
  • Nimfadora Autorytet
    Postów: 650 791

    Wysłany: 7 czerwca, 08:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emimo wrote:
    Lady Dior wczoraj i przedwczoraj łapała mnie kolka. Ale akurat miałam wizytę doktor sprawdziła nie odkleja się łożysko. Więc w sumie nie wiem od czego to zależy. Mówiła że czuję już główkę tak na 1-1,5 cm
    Ale hit wczorajszego dnia.
    Zamówienie na wózek złożyłam na początku lutego Cybex e-priam. Opłacony i miałam czekać bo beżowy kolor nie był dostępny.
    W marcu zapytałam czy coś wiadomo na temat gondoli dostałam odpowiedź, że do końca tygodnia zrealizują moje zamówienie. Zapytałam wtedy czy jest możliwość wysyłki na początku czerwca. Dostałam odpowiedź, że nie ma problemu. Rzeczy zaczekają na magazynie. Kilka dni temu napisałam maila o wysyłkę. Odezwali się do mnie ze sklepu kilka dni temu i Pani mówi że może wysłać wszystko ale bez gondoli i spacerówki ??!! Pytam jak to przecież opłacone miało czekać na mnie. Mówi może ktoś jej podebrał ?!!! Później dzwoni , że jednak nie było w tym czasie u nikogo w sklepie w PL i uwaga będzie około 7.07 i proponuje mi czarna. Ludzie jakbym chciała czarna to bym zamówiła czarna.
    Wiem że kilka z Was też zamawiało ten wózek i chyba w tym kolorze czy macie już swoje gondolę ? Polecałam Wam sklep Vexipi a tu taka wtopa
    Póki co mam uzgodnione ze dostanę zielona gondolę a w lipcu wymienia mi na beżowa a jak nie będzie i nie wymienia ?! Słabe to dla mnie.

    O szok! Za taką kasę taka wtopa? Ja naczytałam się trochę o słabej obsłudze ze strony serwisu cybex, ale żeby już na etapie zakupu... a tej bezowej gondoli faktycznie nigdzie nie ma? Czy tylko u vexpi jest problem? Bardzo to słabe po takim czasie od zakupu dostać info, że coś jest nie tak.

  • Emimo Autorytet
    Postów: 1357 986

    Wysłany: 7 czerwca, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzwoniłam do dwóch sklepów w jednym powiedzieli że termin kupię w innym czas oczekiwania około tygodnia i zastanawiam się czy mają dobre informacje czy nie. Dziś podzwonie jeszcze.

    26.10 11dpo ⏸️
    14.11 ♥️
    🙋‍♀️40 lat
    👧2003
    👦2008
    👧2010
    👧2021
    👶2024
    age.png
  • moonflower Autorytet
    Postów: 2995 6647

    Wysłany: 7 czerwca, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jak ja chodziłam za wózkiem coś koło marca, to gość z sklepie stacjonarnym mi powiedział że nie ma co liczyć na beżowy kolor do połowy lipca, koniec końców ja kupiłam używanego e-priama jawels of nature, bo stwierdziłam że na beżowego nie zaryzykuje, teraz musze kupić fotelik, fotelik kupuje już nowy ale chyba kupie czarny bo jest 450 zł tańszy niż jawels 🙄
    bąbel dziś baaaardzo aktywny od 5 rano, aż mnie żebro boli.
    Byłam spuścić krew a labie, ciekawe jak tam moja hemoglobina

    miłego dnia dziewczynki, już tylko weekend mnie dzieli od podglądu Bąbla 😍🥰

    Emimo lubi tę wiadomość

    2.07.2012 💙
    22.11.2016 💔
    15.05.2023 💔
    9.07.2024 💙
    age.png
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2224 2031

    Wysłany: 7 czerwca, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wychodzimy, dziękujemy ciocie za wsparcie. ❤️‍🩹

    Zosis, Emimo, moonflower, Myszkaaa20, Kocur, Sajgonka, Natka9106, Edithka, Lady_Dior, Marti27, Doris8, dori, Bluesky, Ania1985, Junjul, Kejt93, Kinia197, Nimfadora, Ammeluna, totylkoja lubią tę wiadomość

    age.png
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2224 2031

    Wysłany: 7 czerwca, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emimo wrote:
    Lady Dior wczoraj i przedwczoraj łapała mnie kolka. Ale akurat miałam wizytę doktor sprawdziła nie odkleja się łożysko. Więc w sumie nie wiem od czego to zależy. Mówiła że czuję już główkę tak na 1-1,5 cm
    Ale hit wczorajszego dnia.
    Zamówienie na wózek złożyłam na początku lutego Cybex e-priam. Opłacony i miałam czekać bo beżowy kolor nie był dostępny.
    W marcu zapytałam czy coś wiadomo na temat gondoli dostałam odpowiedź, że do końca tygodnia zrealizują moje zamówienie. Zapytałam wtedy czy jest możliwość wysyłki na początku czerwca. Dostałam odpowiedź, że nie ma problemu. Rzeczy zaczekają na magazynie. Kilka dni temu napisałam maila o wysyłkę. Odezwali się do mnie ze sklepu kilka dni temu i Pani mówi że może wysłać wszystko ale bez gondoli i spacerówki ??!! Pytam jak to przecież opłacone miało czekać na mnie. Mówi może ktoś jej podebrał ?!!! Później dzwoni , że jednak nie było w tym czasie u nikogo w sklepie w PL i uwaga będzie około 7.07 i proponuje mi czarna. Ludzie jakbym chciała czarna to bym zamówiła czarna.
    Wiem że kilka z Was też zamawiało ten wózek i chyba w tym kolorze czy macie już swoje gondolę ? Polecałam Wam sklep Vexipi a tu taka wtopa
    Póki co mam uzgodnione ze dostanę zielona gondolę a w lipcu wymienia mi na beżowa a jak nie będzie i nie wymienia ?! Słabe to dla mnie.
    No ja Ci mówiłam, że też miałam przeboje…miał być zielony, później dzwoni, ze nie ma zielonego, ale jest beżowy, którego miało nie być, później się okazuje, że nie ma specerowki, też takie same hity. Spacerówkę już dokupię gdzieś indziej.

    Emimo lubi tę wiadomość

    age.png
  • Emimo Autorytet
    Postów: 1357 986

    Wysłany: 7 czerwca, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak się cieszę , że wychodzicie ❣️ o której wypis ?
    Ja cały czas z nimi pisze, bo zielony kolor jest tańszy ja zapłaciłam w lutym !!! za beżowy. Kasę przyjęli fb wystawili a teraz nagle problem.
    AEGO wrote:
    No ja Ci mówiłam, że też miałam przeboje…miał być zielony, później dzwoni, ze nie ma zielonego, ale jest beżowy, którego miało nie być, później się okazuje, że nie ma specerowki, też takie same hity. Spacerówkę już dokupię gdzieś indziej.

    26.10 11dpo ⏸️
    14.11 ♥️
    🙋‍♀️40 lat
    👧2003
    👦2008
    👧2010
    👧2021
    👶2024
    age.png
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2224 2031

    Wysłany: 7 czerwca, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emimo wrote:
    Tak się cieszę , że wychodzicie ❣️ o której wypis ?
    Ja cały czas z nimi pisze, bo zielony kolor jest tańszy ja zapłaciłam w lutym !!! za beżowy. Kasę przyjęli fb wystawili a teraz nagle problem.
    No to przecież jak jest tańszy, to niech Ci oddają kasę. Tutaj nie ma co dyskutować. 😖
    O 13

    Emimo lubi tę wiadomość

    age.png
  • Natka9106 Autorytet
    Postów: 619 590

    Wysłany: 7 czerwca, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Współczuję przygód z wózkiem, tyle czasu czekaliście i teraz na koniec jeszcze takie coś. 🤔 Mam nadzieję że wszystko się dobrze skończy.
    AEGO gratulacje z okazji wyjścia do domu😍😍 nie ma jak u siebie, na swoim terenie. Zazdroszczę.
    Ja dziś miałam dziwna noc, bolał mnie brzuch jak na okres i plecy w odcinku krzyżowym, dodatkowo brzuch jak kamień. Trwało to jakaś godzinę i minęło, potem już wszystko normalnie. Może moja szyjka coś ruszyła. Zaczęłam myśleć że wczoraj przesadziłam, bo naoglądałam się filmików o aktywacji bioder przed porodem i tak sobie podczas różnych czynności w domu kręciłam biodrami żeby się rozruszać, bo zesztywniałam w ostatnich miesiącach że masakra no a w nocy takie coś. Nie wiem czy to ma związek. 😳😳😳

‹‹ 435 436 437 438 439 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta wegetariańska i dieta wegańska w ciąży i podczas laktacji

Czy dieta wegetariańska i wegańska w ciąży oraz podczas laktacji to dobry pomysł? Na co należy zwrócić uwagę nie jedząc w tym okresie mięsa lub żadnych produktów pochodzenia zwięrzęcego? Czy jest to bezpieczne dla ciąży i rozwoju płodu, a potem niemowlęcia? Przeczytaj jak powinna wyglądać dieta mamy karmiącej i czy spożywane przez nią pokarmy mogą wpływać na dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ