X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipiec 2024
Odpowiedz

Lipiec 2024

Oceń ten wątek:
  • Sajgonka Autorytet
    Postów: 717 853

    Wysłany: 3 lipca, 08:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oli23 wrote:
    Meldujemy się po CC z Zuzinką 🙈
    2.07 11:05, 2540 g, 51 cm, 10/10 🥹
    Pierwsza noc cała spędzona na mamusi, mamusia musi dziś odespać 😂 Niestety na razie musimy karmić się mm, czekamy aż zejdzie lek użyty podczas CC. Mała ma ogromne ciągotki na cyca i na razie nie daje się odłożyć 😅
    Gratulacje 😍

    oli23 lubi tę wiadomość

    👦🏻2021
    👶🏻2024

    age.png
  • Doris8 Autorytet
    Postów: 1792 1590

    Wysłany: 3 lipca, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja nawet nie wiem czy w ogóle już mam większe rozwarcie niż 'na jeden paluszek' jak to doktorek mówi, a po ostatniej wizycie nawet nie chce mi się pytać 🙈🤣 mam nadzieję, że uda się wyleczyć infekcje i może załapie się jeszcze na tulasy z małżem, bo jakieś chodzenie bociankami po schodach przy tym nacisku główki chwilowo odpada, a bardzo się boję, że wpadnę do szpitala w skurczach bez rozwarcia 😱 masażu szyjki tez jakoś nie proponuje doktor i wątpię by to zrobil skoro mu tak zalezy na cc 😒

    Na ile po urodzeniu Maleństwa umawiałyście sesje noworodkowe ? 🤔

    Totylkoja, zamelduj coś 🥺🥺 mam nadzieję, że wszystko ok🤞❤️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 lipca, 08:46

    🏡👩‍❤️‍👨
    🙎‍♀️ 32'
    🙎‍♂️34'

    09.23 1 IUI ❌️
    10.23 2 IUI ✅️
    03.11 ⏸️
    20.11 pierwsze usg 😍
    20.11 3mm, mamy ♥️
    08.12 9tc, mamy 23,3 mm😍 - krwiak😩
    28.12 prenatalne OK 👶 5,2cm 11+6,
    niskie ryzyka 🤞

    🩷14.07, 21.09, 10/10, 3030g🩷

    age.png
  • Angel989 Przyjaciółka
    Postów: 67 119

    Wysłany: 3 lipca, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oli23 gratulacje!

    Czuję się okropnie - Ala miała dzisiaj same muchy w nosie i ani ja, ani mąż nie mieliśmy do niej cierpliwości. Także moje biedne dziecko pojechało do przedszkola nieuczesane, niewysikane, bez butów i bez śniadania.....
    🙊🙈🤦🏼‍♀️
    Płakać mi się chce, ale na tym etapie ciąży nie mam już siły żeby o każdą jedną rzecz walczyć

    Dzisiaj wieczorem wizyta, może już ostatnia przed porodem.... W sobotę nów 🤞🏻

    oli23 lubi tę wiadomość

  • Lady_Dior Autorytet
    Postów: 5288 4627

    Wysłany: 3 lipca, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angel989 ja też w ciąży mam mniej cierpliwości - zwłaszcza teraz na końcówce 😏 ale to normalne, bo w końcu jesteśmy zmęczone. Moi to codziennie wszczynają awantury a ja wymiękam 🙄 Z drugiej strony jest mi żal córki, bo syn jak się bawi, to wystarczy, że jestem obok a córka wymyśla takie zabawy a ja totalnie bezsilna naprawdę nie mam sił na bieganie i inne zabawy ruchowe 😂
    Na początku się cieszyłam, że będę rodzić w wakacje a teraz tak się zastanawiam co moje dzieci będą robić przez te 6tyg🙈

    U nas dziś 15st🙈 to jest jakiś żart. Nie może być normalnie 23-25st? Tylko albo upał albo chłodno 😛

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 lipca, 09:34

    age.png

    2019 córka 💗
    2021 synek💙
    2024 synek💙

    2013.08.26 11tc [*]
    2018.01.20 8tc [*]
    2018.05.26 cb [*]
    2020.11.21 cb [*]
    2023.02.20 6t2d [*]
    2023.06.27 cb [*]
    V Leiden hetero
    MTHFR 677 hetero
    Niedoczynność tarczycy
    HPA-1a dodatnia
  • Magic05 Koleżanka
    Postów: 40 73

    Wysłany: 3 lipca, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doris8 wrote:
    Dziewczyny ja nawet nie wiem czy w ogóle już mam większe rozwarcie niż 'na jeden paluszek' jak to doktorek mówi, a po ostatniej wizycie nawet nie chce mi się pytać 🙈🤣 mam nadzieję, że uda się wyleczyć infekcje i może załapie się jeszcze na tulasy z małżem, bo jakieś chodzenie bociankami po schodach przy tym nacisku główki chwilowo odpada, a bardzo się boję, że wpadnę do szpitala w skurczach bez rozwarcia 😱 masażu szyjki tez jakoś nie proponuje doktor i wątpię by to zrobil skoro mu tak zalezy na cc 😒

    Na ile po urodzeniu Maleństwa umawiałyście sesje noworodkowe ? 🤔

    Totylkoja, zamelduj coś 🥺🥺 mam nadzieję, że wszystko ok🤞❤️


    Mój lekarz powiedział, że masaz szyjki mi nie pomoże i nic nie da. Położna też stwierdziła że ma rację więc sama nie wiem...

  • Magic05 Koleżanka
    Postów: 40 73

    Wysłany: 3 lipca, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady Dior u mnie na odwrót. Syn chce żebym non stop się z nim bawiła, najlepiej na dywanie w wyścigi albo budowle z klocków a później ciężko się podnieść z podłogi 😄 Też na początku się cieszyłam ze fajnie bo wakacje, ominą nas wirusy ale teraz jak patrzę to chyba lepiej jakby te pół dnia byli w przedszkolu no ale cóż.... Po porodzie będzie trzeba chyba zacząć pić melisę 😁😁😁

  • AEGO Autorytet
    Postów: 2221 2020

    Wysłany: 3 lipca, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doris8 wrote:
    Dziewczyny ja nawet nie wiem czy w ogóle już mam większe rozwarcie niż 'na jeden paluszek' jak to doktorek mówi, a po ostatniej wizycie nawet nie chce mi się pytać 🙈🤣 mam nadzieję, że uda się wyleczyć infekcje i może załapie się jeszcze na tulasy z małżem, bo jakieś chodzenie bociankami po schodach przy tym nacisku główki chwilowo odpada, a bardzo się boję, że wpadnę do szpitala w skurczach bez rozwarcia 😱 masażu szyjki tez jakoś nie proponuje doktor i wątpię by to zrobil skoro mu tak zalezy na cc 😒

    Na ile po urodzeniu Maleństwa umawiałyście sesje noworodkowe ? 🤔

    Totylkoja, zamelduj coś 🥺🥺 mam nadzieję, że wszystko ok🤞❤️
    Często fotografowie chcą dziecko do 14 dni życia.
    My się umówiliśmy na koniec lipca. 😂 Bo Feli i tak jest maleńki.

    Doris8 lubi tę wiadomość

    age.png
  • Ammeluna Autorytet
    Postów: 411 795

    Wysłany: 3 lipca, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hope - gratuluję Tadzia! 🥰 I bardzo mi przykro z powodu tych wszystkich przeżyć 😔 naprawdę. Ale nie mamy na wiele rzeczy wpływu, więc odsuń od siebie te myśli. Ważne, że już PO! 🤗

    Oli23 - witamy Zuzinkę! I gratulujemy odwagi 😘 ale kruszynka z Córeczki 😘

    Minia - ale historia! Super, że się spotkałyście z Hope 🤗 Vacuum...nawet nie jestem w stanie sobie tego wyobrazić 😶 trzymam kciuki za szybkie wyjście 🤞

    Magic05 - cześć! Witamy na pokładzie 🤗 duży ten Twój bobas już 😁

    oli23 lubi tę wiadomość

    age.png
  • Lady_Dior Autorytet
    Postów: 5288 4627

    Wysłany: 3 lipca, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magic05 wrote:
    Lady Dior u mnie na odwrót. Syn chce żebym non stop się z nim bawiła, najlepiej na dywanie w wyścigi albo budowle z klocków a później ciężko się podnieść z podłogi 😄 Też na początku się cieszyłam ze fajnie bo wakacje, ominą nas wirusy ale teraz jak patrzę to chyba lepiej jakby te pół dnia byli w przedszkolu no ale cóż.... Po porodzie będzie trzeba chyba zacząć pić melisę 😁😁😁

    O to u mnie też jest tak, że muszę z synem bawić się na podłodze 😂 ale wystarczy, że trzymam autko i nim sobie jeżdżę 😂 Wielokrotnie przysypiałam podczas tych zabaw 😂 Z tym wstaniem z podłogi to fakt-bardzo bolesne przy moich bólach spojenia. Z córką mam o tyle gorzej, że jej się wiecznie nudzi, co chwilę pyta mamo co będziemy robić 🙄 Raz dwa trzy babajaga patrzy, w chowanego, w ganianego ale no od paru tygodni nie daję rady 😮‍💨 W ogóle moja córa jest udana🙈 jakie to życie jej jest nudne, że nawet w łóżko przed snem pyta mamo co będziemy jutro robić 😂😂😂

    Doris8 ja z córką miałam sesję jak miała 3tyg. A z synem tyle razy odkładałam, że mieliśmy sesję jak miał jakieś 8tyg.😂

    IMG-20240703-101056.jpg

    Aż mi łzy stanęły w oczach 🥲 ta moja dziewuszka już ma 5lat ehh

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 lipca, 10:13

    Magic05, dori, Doris8, Ammeluna, Ania1985, Mimi09, Myszkaaa20 lubią tę wiadomość

    age.png

    2019 córka 💗
    2021 synek💙
    2024 synek💙

    2013.08.26 11tc [*]
    2018.01.20 8tc [*]
    2018.05.26 cb [*]
    2020.11.21 cb [*]
    2023.02.20 6t2d [*]
    2023.06.27 cb [*]
    V Leiden hetero
    MTHFR 677 hetero
    Niedoczynność tarczycy
    HPA-1a dodatnia
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2221 2020

    Wysłany: 3 lipca, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Minia i Hope, jak już kiedyś dojdziecie do siebie (mam nadzieję, że jak najszybciej) to dajcie znać jak tam Wasza opinia o szpitalu, jestem bardzo ciekawa! Wiem, że dwie miałyście bardzo trudne porody, więc jeśli nie chcecie się dzielić opinia (tylko o szpitalu ofc nie historia porodowa😅) to rozumiem! 😘

    age.png
  • Angel989 Przyjaciółka
    Postów: 67 119

    Wysłany: 3 lipca, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady_Dior nasze córki to by się dogadały- u Ali jest to samo - a co dzisiaj będziemy robić? a wymyśliłaś już jakiś wypad mamo? Nie mogeeeee się doczekaaac - powtarzane przynajmniej 20x dziennie.
    I też nic tylko by goniła, jeździła na rowerze i najchętniej by nie wracała do domu. Dzisiaj rano pomiędzy dramatami było: ja chceeee do baaabci.... I dobrze wie że do babci trzeba lecieć samolotem 🤦🏼‍♀️

    Najlepiej jest jak sobie gdzieś na placu zabaw znajdzie koleżankę- to wtedy mama nie istnieje. Ale u nas w okolicy same buce mieszkają i nie idzie się z nikim pobawić. Sąsiadka ma 2 dzieci w wieku Ali mniej więcej- 100 razy zapraszałam na kawe/zabawę- nic. To przestałam bo i po co.

    Zimno i leje - tak dawno deszcz nie było (tydzień temu ledwie się skończyły ulewy trwające od pazdziernika) - ja nie wiem czemu ja tu mieszkam🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️ Nie mogłam emigrować do jakiejś Hiszpanii czy innej Malty?

    Ammeluna lubi tę wiadomość

  • Doris8 Autorytet
    Postów: 1792 1590

    Wysłany: 3 lipca, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AEGO wrote:
    Często fotografowie chcą dziecko do 14 dni życia.
    My się umówiliśmy na koniec lipca. 😂 Bo Feli i tak jest maleńki.
    No wiem właśnie, że do 2 tygodni jest fotografom najwygodniej, ale też zastanawiam się czy te dwa tygodnie życia malucha to jest ok czas żeby dojść do siebie i nie wyglądać jak zombie... jakoś mi się to krótko wydaje i myślę czy nie przekładać 😒

    Lady_Dior super fotka😍

    AEGO, Lady_Dior lubią tę wiadomość

    🏡👩‍❤️‍👨
    🙎‍♀️ 32'
    🙎‍♂️34'

    09.23 1 IUI ❌️
    10.23 2 IUI ✅️
    03.11 ⏸️
    20.11 pierwsze usg 😍
    20.11 3mm, mamy ♥️
    08.12 9tc, mamy 23,3 mm😍 - krwiak😩
    28.12 prenatalne OK 👶 5,2cm 11+6,
    niskie ryzyka 🤞

    🩷14.07, 21.09, 10/10, 3030g🩷

    age.png
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2221 2020

    Wysłany: 3 lipca, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doris8 wrote:
    No wiem właśnie, że do 2 tygodni jest fotografom najwygodniej, ale też zastanawiam się czy te dwa tygodnie życia malucha to jest ok czas żeby dojść do siebie i nie wyglądać jak zombie... jakoś mi się to krótko wydaje i myślę czy nie przekładać 😒

    Lady_Dior super fotka😍
    Dlatego też my mamy na koniec lipca, bo nie chciałam zdjęć na które będę patrzyła i płakała, że mam na nich brzuch jak 5 miesiącu ciąży XD

    age.png
  • Ciri86 Autorytet
    Postów: 765 1730

    Wysłany: 3 lipca, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny,

    Czekam dzisiaj na wizytę jak na wynik pierwszej bety 🙈 ścisk w żołądku jest 🫣
    Wstępnie podstawowe rzeczy w pokoju mamy ogarnięte :) czekam jeszcze na rolety i zdjęcia, żeby wsadzić w ramki. Ścianę mąż sam malował, wyszukałam inspiracji na Pinterest :)
    A macie karuzele do łóżeczka?

    f8a4779bd1ec8.jpghttps://zapodaj.net/plik-35LfhX818D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 lipca, 10:49

    AEGO, Doris8, Emimo, Ammeluna, Lady_Dior, Ania1985, dori, Sajgonka, Mimi09, Myszkaaa20, Kejt93, Magic05, MILENA lubią tę wiadomość

    age.png
    👱‍♀️38 lat, 🤵43 lata
    AMH-2,55 (03.23)
    KIR Bx, mutacja Leiden, Pai-I, MTHFR, niedoczynosc tarczycy,adenomioza
    wysoki Cross match 32%,
    Starania od maja 2016
    2018 - 2xIUI ❌
    2020 - CP-metotreksat
    08.2021
    1 IVF - 2 ❄️❄️ niezbadane, 2 transfery ❌
    10.2022
    2 IVF - 3 ❄️❄️❄️ - po PGT-A mamy 1 ❄️ (5.1.1)

    10.22-05.23-stan zapalny endo(4 biopsje)
    04.23-08.23 osocze
    05.23- laparoskopia
    06.23-leczenie immuno
    06.23-11.23- aku
    07.23- 5 biopsja 0/10
    08.23-10.23- za cienkie endo

    31.10.23 FET 5.1.1.
    7dpt-56, 9dpt-125
    13dpt-623,15dpt-1402
    20dpt-4409, 24dpt-8616
    29dpt (6+4) -jest ❤️

    38+1 - poród SN, synek 2420g, 49 cm, 10/10
  • Emimo Autorytet
    Postów: 1356 974

    Wysłany: 3 lipca, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oli gratulacje 😍
    Magic ja rodziłam trzeci raz córkę z waga 4400 g i był to mój najlepszy poród ( aktualnie rodziłam już 5 razy ) pozostałe dzieci co raz mniejsze 😀 aaa i moje dziecię nie miało imienia chyba z 4 dni 😜
    Lady Dior piękne zdjęcie 😍
    A my dziś czekamy na wizytę położnej
    IMG-1446.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 lipca, 10:56

    Lady_Dior, Ciri86, Ammeluna, Ania1985, dori, Mamma-mia, Doris8, Sajgonka, Mimi09, Myszkaaa20, Marti27, oli23, Magic05, MILENA, Raela lubią tę wiadomość

    26.10 11dpo ⏸️
    14.11 ♥️
    🙋‍♀️40 lat
    👧2003
    👦2008
    👧2010
    👧2021
    👶2024
    age.png
  • Zosis Autorytet
    Postów: 1972 5123

    Wysłany: 3 lipca, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny zaraz będę starać się Was nadrabiać, bo widzę, że się tu sporo działo... U nas też. 🙈

    Od wczoraj od 20.58 jesteśmy razem z malutką Basią. 10/10, 3340g i 56 cm. Skurcze zaczęły mi się po 13 od razu regularne co mniej niż 10 minut, zanim dojechałam do szpitala już były co 4-5 i rozwarcie 3 cm. 🤯 Ja serio, nie wiem, kiedy to wszystko się zadziało. Poród całkowicie sn, bez oxy i zzo. Bolało, jak cholera, nie ma co się czarować. Momentami to myślałam, że nie dam rady, na znieczulenie najpierw było za wcześnie po heparynie, a później już za późno. 😬 Ale trafiłam na dwie cudowne zmiany położnych i śmiem twierdzić, że dzięki nim przeżyłyśmy. Niestety, nie obyło się bez nacięcia krocza, bo na koniec pojawiły się zielone wody i jakieś problemy ze spadającym tętnem, ale koniec końców bez komplikacji. 🤩

    I wiecie co? Ten cały ból i mękę porodową zapomina się, jak tylko maleństwo przyłożą Wam na klatkę, serio. 😍

    Teraz się tulimy i próbujemy odpocząć.
    https://ibb.co/mvvyc7t

    Lady_Dior, Ciri86, Ammeluna, Ania1985, moonflower, AEGO, dori, Nimfadora, Doris8, Sajgonka, Mimi09, Myszkaaa20, Junjul, Marti27, oli23, Kejt93, Magic05, MILENA, Emimo, Raela lubią tę wiadomość

    👩‍🦰34 🧔39
    👩‍❤️‍👨 2021, początek starań
    IUI 10.2023 (27-my cykl starań)
    👶 wyczekana Basia 07.2024 💗

    age.png
  • Lady_Dior Autorytet
    Postów: 5288 4627

    Wysłany: 3 lipca, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zosis aaaaa serdecznie gratuluję narodzin córci 🥰 Dużo zdrówka dla Was, morza mleczka i tulcie się, odpoczywajcie 🥰 Takie porody są najlepsze - ja tak miałam z synem, że coś koło 10 zaczęły się skurcze i o 14.37 urodziłam 😁

    Zosis lubi tę wiadomość

    age.png

    2019 córka 💗
    2021 synek💙
    2024 synek💙

    2013.08.26 11tc [*]
    2018.01.20 8tc [*]
    2018.05.26 cb [*]
    2020.11.21 cb [*]
    2023.02.20 6t2d [*]
    2023.06.27 cb [*]
    V Leiden hetero
    MTHFR 677 hetero
    Niedoczynność tarczycy
    HPA-1a dodatnia
  • Ammeluna Autorytet
    Postów: 411 795

    Wysłany: 3 lipca, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady_Dior i Angel989 - no to musimy chyba we trzy spiknąć nasze córki 😅😆 wczoraj po przedszkolu, wysiadła z auta i do 19 nie mogłam zaciągnąć Jej do domu (żeby chociaż coś zjadła) tylko zabawa z sąsiadami. A tak wariuje na rowerze i hulajnogach, że ja tylko zasłaniam oczy, bo dogonić się już nie da 😶 no i wieczna asysta przy zabawie w domu. Czasami w niedzielę pyta, czy jutro aby na pewno idzie do przedszkola? (no bo ze starymi chyba nuda 😆)

    Ciri86 - śliczny kącik 😘 my mamy karuzelę po Starszej córce. Nie kupowałam przed narodzinami, ale później tonący brzytwy się chwytał i myślałam, że to Ją jakoś udobrucha, no ale...nic to nie dało 😅😆 ale z samej karuzeli jestem zadowolona, bo jest śliczna i ma przyjemne melodie, odgłosy itp. (Boho Chic - Tiny Love)

    Screenshot-20240703-110512-Chrome.jpg

    Doris - my mieliśmy sesję jak Mała miała 9 dni. Termin porodu mam na 29.07., a od sierpnia moja fotografka wyjeżdża na urlop, więc nie wiem jak to ogarniemy, jeżeli Mała wyjdzie dokładnie w terminie 😅

    fb-Anita-Bartosz-Emma-72.jpg

    fb-Anita-Bartosz-Emma-38.jpg

    Lady_Dior, dori, Doris8, Myszkaaa20, Kejt93, Magic05, Raela lubią tę wiadomość

    age.png
  • Ammeluna Autorytet
    Postów: 411 795

    Wysłany: 3 lipca, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zosis! Jaka Słodzinka! 😍😍😍
    A to dość szybko poszło (nie dla Ciebie, bo ból musiał być...), ale super, że finalnie bez komplikacji 😍 nie mogę się napatrzeć na tego Cukiereczka 🥰

    Emimo - buziaki dla małej Żyrafy od Cioć 😘😘😘

    Zosis, Emimo lubią tę wiadomość

    age.png
  • moonflower Autorytet
    Postów: 2992 6634

    Wysłany: 3 lipca, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zosiu jeszcze raz gratulacje ❤️❤️❤️❤️❤️❤️

    Zosis lubi tę wiadomość

    2.07.2012 💙
    22.11.2016 💔
    15.05.2023 💔
    9.07.2024 💙
    age.png
‹‹ 531 532 533 534 535 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ