X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipiec 2024
Odpowiedz

Lipiec 2024

Oceń ten wątek:
  • Myszkaaa20 Autorytet
    Postów: 3207 5325

    Wysłany: 12 lipca, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamuśki czy zauważyłyście oczyszczanie organizmu przed porodem? Biegunka, wymioty ? Na ile przed to było?
    Ja dzisiaj mega słabo się czuję niedobrze mi, i chodzę co chwilę do łazienki 🤦‍♀️

    👱🏼‍♀️30 👨‍🦱31
    👶🏼M.

    💕2014
    💍2018
    💒2020
  • Minia95 Autorytet
    Postów: 476 381

    Wysłany: 12 lipca, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myszkaaa20 wrote:
    Mamuśki czy zauważyłyście oczyszczanie organizmu przed porodem? Biegunka, wymioty ? Na ile przed to było?
    Ja dzisiaj mega słabo się czuję niedobrze mi, i chodzę co chwilę do łazienki 🤦‍♀️
    Ja miałam mdłości w sobotę wieczorem, w niedzielę o 4 odeszły mi wody. A objawy typu biegunka to przyszły jakoś 12 godzin później po odejściu wód nawet. Czyli dosłownie parę godzin przed rozpoczęciem akcji porodowej.

    Myszkaaa20 lubi tę wiadomość

    Synuś - 1.07.2024 ❤️
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2218 2018

    Wysłany: 12 lipca, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myszkaaa20 wrote:
    Mamuśki czy zauważyłyście oczyszczanie organizmu przed porodem? Biegunka, wymioty ? Na ile przed to było?
    Ja dzisiaj mega słabo się czuję niedobrze mi, i chodzę co chwilę do łazienki 🤦‍♀️
    Ja miałam biegunke w zasadzie z 2 h przed porodem.

    age.png
  • Kocur Autorytet
    Postów: 1549 1616

    Wysłany: 12 lipca, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimi09 wrote:
    Magic, kciuki!!✊️

    U nas dzisiaj powazny kryzys w nocy, Mała płakała od 4 do 7, nie dała się uspokoić w żaden sposób. Obawiam się czy to nie początek kolki. Przeraża mnie to, bo oglądanie swojego dziecka jak się tak męczy, a Ty mu nie umiesz pomoc...💔

    Co do wiszenia na cycu to u mnie może nie wisi non stop, ale karmie 10-12 razy dziennie, więc w sumie jak skończy i uda się ją położyć, to zaś za chwilę czas karmienia 😵‍💫 zastanawiam się jak długo potrwa tak intensywne karmienie... Z drugiej strony jest bardzo szczuplutka jak na swój wzrost, była chyba w 11 centylu, więc chciałabym żeby nazbierała ciałka 😊

    Czy Wam jak karmicie to też z drugiej piersi w tym czasie wycieka mnóstwo mleka? Ja musze wkładać do drugiej piersi muszle i zbiera mi się tam w zależności od długości karmienia tak 20-45 ml pokarmu 😳 to wydaje mi się strasznie dużo. Czy to kiedyś się skończy? Strasznie to niewygodne żeby zawsze pamiętać o włożeniu tej muszli. Zwłaszcza jakbym chciała karmić po za domem... Na razie czuje się uziemiona karmieniem w domu, nie wyobrażam sobie robić tego po za domem, m.in. z tego powodu.

    Mimi ja to mam wrażenie że karnie 20 razy na dobę 😅
    Czasem co pół godziny , dziś w nocy między 1 a 5 co godzinę a tak to, co 1,5-2 . Z drugiej piersi leci mi już sporadycznie ale też miałam wodospad i zbierałam do muszli.zamiast muszli na wyjścia mam zawsze wkładki laktacyjne . Super chłoną nic nie cieknie . Moja młoda sporo przybiera na wadze ale przy takim częstym karmieniu dużo też ulewa. Nie raz mam wrażenie że wszystko co zje zaraz zwróci 🙃.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 lipca, 11:30

    Mimi09, Mamma-mia lubią tę wiadomość

    2014- synek cc 36 tc
    2016- adopcja córeczki
    2019- poronienie zatrzymane 10 tc 💔
    2020- ciąża w bliźnie po cc 8/9tc 💔
    2024- córeczka cc 36 tc

    202406101780.png
  • Kocur Autorytet
    Postów: 1549 1616

    Wysłany: 12 lipca, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myszkaaa20 wrote:
    Mamuśki czy zauważyłyście oczyszczanie organizmu przed porodem? Biegunka, wymioty ? Na ile przed to było?
    Ja dzisiaj mega słabo się czuję niedobrze mi, i chodzę co chwilę do łazienki 🤦‍♀️
    U mnie w dzień porodu , po 17 odeszły mi wody i się zaczęło a w ciągu dnia rzeczywiście musiałam kilka razy do toalety.

    Myszkaaa20 lubi tę wiadomość

    2014- synek cc 36 tc
    2016- adopcja córeczki
    2019- poronienie zatrzymane 10 tc 💔
    2020- ciąża w bliźnie po cc 8/9tc 💔
    2024- córeczka cc 36 tc

    202406101780.png
  • Myszkaaa20 Autorytet
    Postów: 3207 5325

    Wysłany: 12 lipca, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem przerażona, nie jestem jeszcze gotowa 😔 a zwróciłam uwagę bo w ciąży praktycznie nie miałam biegunek...

    👱🏼‍♀️30 👨‍🦱31
    👶🏼M.

    💕2014
    💍2018
    💒2020
  • dori Autorytet
    Postów: 755 959

    Wysłany: 12 lipca, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myszka u mnie od jakichś 2 tygodni co jakiś czas mam tak, że co chwilę muszę do łazienki, a jeszcze nie urodziłam 😂

    A te które piły herbatę z liści malin to kupywalyscie w sklepie, czy robilyscie napary ze świeżych liści? Bo chyba powoli dojrzewam do tego żeby szukać jakichkolwiek sposobów na pomoc jej w wyjściu 😂

    Myszkaaa20 lubi tę wiadomość

    31.10.2022 💔
    25.05.2023 💔
    13.11.2023 ⏸️ beta 93,81
    15.11.2023 beta 223,65
    22.11.2023 beta 4193 🤞
    27.11.2023 6+1 2,6 mm ❤️ USG 5+6
    11.12.2023 8+1 1,39cm ❤️ USG 7+5
    22.12.2023 9+5 2,58cm ❤️ USG 9+3
    09.01.2024 12+2 5,79cm USG 12+2. Prenatalne idealnie 😍
    19.02.2024 18+1 232g ❤️
    05.03.2024 20+2 II prenatalne, 340g i pierwsze kopniaki 😍
    14.05.2024 30+2 III prenatalne, 1750g 😍

    Iga 🥰🥰 30.07.2024 22:51 😍 ⚖️3635g 📏56cm 💖

    age.png
  • Doris8 Autorytet
    Postów: 1787 1587

    Wysłany: 12 lipca, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myszka nie stresuj się, ja nawet po tym kebabie biegunki nie odnotowałam, a mdłości to mam tylko jak Stary nie pomyśli a gębę za szybko otworzy 😅😉

    Dori ja kupowałam i robię sobie mocniejszy dzbanek na dzień piję troszkę na gorąco na świeżo a resztę na zimno bo nie dam rady w tych temperaturach na ciepło, a poza tym ja nie lubię herbat w ogóle, więc jakieś napary to nie moja bajka 🫣

    🏡👩‍❤️‍👨
    🙎‍♀️ 32'
    🙎‍♂️34'

    09.23 1 IUI ❌️
    10.23 2 IUI ✅️
    03.11 ⏸️
    20.11 pierwsze usg 😍
    20.11 3mm, mamy ♥️
    08.12 9tc, mamy 23,3 mm😍 - krwiak😩
    28.12 prenatalne OK 👶 5,2cm 11+6,
    niskie ryzyka 🤞

    🩷14.07, 21.09, 10/10, 3030g🩷

    age.png
  • Nimfadora Autorytet
    Postów: 642 784

    Wysłany: 12 lipca, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dori wrote:
    Myszka u mnie od jakichś 2 tygodni co jakiś czas mam tak, że co chwilę muszę do łazienki, a jeszcze nie urodziłam 😂

    A te które piły herbatę z liści malin to kupywalyscie w sklepie, czy robilyscie napary ze świeżych liści? Bo chyba powoli dojrzewam do tego żeby szukać jakichkolwiek sposobów na pomoc jej w wyjściu 😂

    Ja piję takie z zielarskiego. Ale nic to dało, przynajmniej u mnie. To samo wiesiołek czy aktywność fizyczna.

  • Myszkaaa20 Autorytet
    Postów: 3207 5325

    Wysłany: 12 lipca, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doris8 wrote:
    Myszka nie stresuj się, ja nawet po tym kebabie biegunki nie odnotowałam, a mdłości to mam tylko jak Stary nie pomyśli a gębę za szybko otworzy 😅😉

    Dori ja kupowałam i robię sobie mocniejszy dzbanek na dzień piję troszkę na gorąco na świeżo a resztę na zimno bo nie dam rady w tych temperaturach na ciepło, a poza tym ja nie lubię herbat w ogóle, więc jakieś napary to nie moja bajka 🫣

    A jak Ty się czujesz dzisiaj ? 🤔

    👱🏼‍♀️30 👨‍🦱31
    👶🏼M.

    💕2014
    💍2018
    💒2020
  • Nimfadora Autorytet
    Postów: 642 784

    Wysłany: 12 lipca, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doris8 wrote:
    Myszka nie stresuj się, ja nawet po tym kebabie biegunki nie odnotowałam, a mdłości to mam tylko jak Stary nie pomyśli a gębę za szybko otworzy 😅😉

    Dori ja kupowałam i robię sobie mocniejszy dzbanek na dzień piję troszkę na gorąco na świeżo a resztę na zimno bo nie dam rady w tych temperaturach na ciepło, a poza tym ja nie lubię herbat w ogóle, więc jakieś napary to nie moja bajka 🫣

    A zagonilaś Starego do działania? U nas niestety zero efektów. Teraz jestem w szale sprzątania. Mały być okna, ale u nas znowu powyzej 30 st, więc lecę w środku na szmacie. 🙈🙈🙈🙈

  • Zosis Autorytet
    Postów: 1972 5123

    Wysłany: 12 lipca, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ammeluna, gratulacje!! 🎉

    Ciri, jak tam zwalczanie żółtaczki?

    Magic, kciuki za CC. 🤞

    Myszkaa, jeżeli miałabym się doszukiwać u siebie oszczynia organizmu przed porodem - to w dzień porodu. 😅 Ale nie było to nic spektakularnego - ot, rano w końcu nie miałam problemu z 💩, bo tak to po żelazie przez większość ciąży - zaparcia.

    Doris, czy Twój Stary jeszcze nie osiwiał / wyłysiał przed tym porodem? 😉

    Mimi, ja się do tej pory trochę bałam odciągać, ale dzisiaj przyłożyłam kolektor do drugiej piersi, karmiąc Bąbla i zleciało mi 50 ml. I chyba tak będę robić, bo szkoda tego "złota", żeby we wkładkę leciało. Tak na codzień, jak nie mam Małej przy piersi - to wiadomo, wkładka, bo inaczej wszystko mokre. I tak sobie myślę, że jakby się udawało tak zbierać, to będę miała właśnie zapas czy to na wyjścia z domu bez Malutkiej, żeby zostawić Staremu czy nawet jakbym chciała wyjść z Nią, bo szczerze mówiąc póki co nie widzę karmienia piersią gdzieś poza domem. 🙈 Niby wiem, że to naturalne, ale... Mnie krępuje nawet karmienie, jak Teściu do nas przyjeżdża i wkurza mnie, jak próbuje wtedy nade mną stać i zagadywać. 😡 No ja ewidentnie chyba potrzebuję na te chwile INTYMNOŚCI. 🙂

    Kejt, AEGO, czy Wy chcecie mi powiedzieć, że w okolicy 3 tygodni zaczynają się już "okna aktywności"? Moja Malutka już zaczyna dźwigać główkę, jak leży mi na brzuszku na klatce. 😮 Matko kochana! Jak te dzieci szybko rosną! 😮 Muszę się na to jakoś psychicznie przygotować! 😮 I zabawkowo, bo o tym przecież nie pomyślałam i mam tylko jedną kontrastową zabawkę do wózka i nic poza tym (no matka roku!). 🙈

    W ogóle muszę się przemóc i zacząć jakoś ogarniać życie z Młodą poza domem, bo póki co to nawet na spacer po naszej wsi zbieram się dopiero, jak jest z nami Stary. 🙈 A zaczną się zaraz wyjazdy... Bo do kadrowej trzeba jechać, do POZ, na USG bioderek i na kontrolę do gina i przecież wszędzie muszę Ją ze sobą zabrać... A póki co mnie to wciąż jeszcze przerasta... 🙈 Doświadczone Mamy - jakieś tipy, jak przemóc w sobie ten strach? :)

    Myszkaaa20, Ammeluna, Mimi09 lubią tę wiadomość

    👩‍🦰34 🧔39
    👩‍❤️‍👨 2021, początek starań
    IUI 10.2023 (27-my cykl starań)
    👶 wyczekana Basia 07.2024 💗

    age.png
  • Doris8 Autorytet
    Postów: 1787 1587

    Wysłany: 12 lipca, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czuje się dobrze, bez zmian. Starego zagoniłam, efektów brak tylko ciśnienie podniósł. Z rana byłam u Fizjo, trochę pouciskała tu i tam i zobaczymy. Ale miałam tak okropną nockę, spałam może ze trzy godziny więc teraz pęka mi głowa i jeszcze nie ogarnęłam siły na jakieś działania 😔

    🏡👩‍❤️‍👨
    🙎‍♀️ 32'
    🙎‍♂️34'

    09.23 1 IUI ❌️
    10.23 2 IUI ✅️
    03.11 ⏸️
    20.11 pierwsze usg 😍
    20.11 3mm, mamy ♥️
    08.12 9tc, mamy 23,3 mm😍 - krwiak😩
    28.12 prenatalne OK 👶 5,2cm 11+6,
    niskie ryzyka 🤞

    🩷14.07, 21.09, 10/10, 3030g🩷

    age.png
  • Minia95 Autorytet
    Postów: 476 381

    Wysłany: 12 lipca, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zosis wrote:
    Ammeluna, gratulacje!! 🎉

    Ciri, jak tam zwalczanie żółtaczki?

    Magic, kciuki za CC. 🤞

    Myszkaa, jeżeli miałabym się doszukiwać u siebie oszczynia organizmu przed porodem - to w dzień porodu. 😅 Ale nie było to nic spektakularnego - ot, rano w końcu nie miałam problemu z 💩, bo tak to po żelazie przez większość ciąży - zaparcia.

    Doris, czy Twój Stary jeszcze nie osiwiał / wyłysiał przed tym porodem? 😉

    Mimi, ja się do tej pory trochę bałam odciągać, ale dzisiaj przyłożyłam kolektor do drugiej piersi, karmiąc Bąbla i zleciało mi 50 ml. I chyba tak będę robić, bo szkoda tego "złota", żeby we wkładkę leciało. Tak na codzień, jak nie mam Małej przy piersi - to wiadomo, wkładka, bo inaczej wszystko mokre. I tak sobie myślę, że jakby się udawało tak zbierać, to będę miała właśnie zapas czy to na wyjścia z domu bez Malutkiej, żeby zostawić Staremu czy nawet jakbym chciała wyjść z Nią, bo szczerze mówiąc póki co nie widzę karmienia piersią gdzieś poza domem. 🙈 Niby wiem, że to naturalne, ale... Mnie krępuje nawet karmienie, jak Teściu do nas przyjeżdża i wkurza mnie, jak próbuje wtedy nade mną stać i zagadywać. 😡 No ja ewidentnie chyba potrzebuję na te chwile INTYMNOŚCI. 🙂

    Kejt, AEGO, czy Wy chcecie mi powiedzieć, że w okolicy 3 tygodni zaczynają się już "okna aktywności"? Moja Malutka już zaczyna dźwigać główkę, jak leży mi na brzuszku na klatce. 😮 Matko kochana! Jak te dzieci szybko rosną! 😮 Muszę się na to jakoś psychicznie przygotować! 😮 I zabawkowo, bo o tym przecież nie pomyślałam i mam tylko jedną kontrastową zabawkę do wózka i nic poza tym (no matka roku!). 🙈

    W ogóle muszę się przemóc i zacząć jakoś ogarniać życie z Młodą poza domem, bo póki co to nawet na spacer po naszej wsi zbieram się dopiero, jak jest z nami Stary. 🙈 A zaczną się zaraz wyjazdy... Bo do kadrowej trzeba jechać, do POZ, na USG bioderek i na kontrolę do gina i przecież wszędzie muszę Ją ze sobą zabrać... A póki co mnie to wciąż jeszcze przerasta... 🙈 Doświadczone Mamy - jakieś tipy, jak przemóc w sobie ten strach? :)

    Powiem Ci że mnie też już strach oblatuje jak pomyślę o pierwszej wizycie u pediatry, USG bioderek, szczepieniach. Sama na spacer to nie wiem jak się wybiorę, najgorzej się przemóc ten pierwszy raz 🥹🥹🥹

    Synuś - 1.07.2024 ❤️
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2218 2018

    Wysłany: 12 lipca, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zosis wrote:
    Ammeluna, gratulacje!! 🎉

    Ciri, jak tam zwalczanie żółtaczki?

    Magic, kciuki za CC. 🤞

    Myszkaa, jeżeli miałabym się doszukiwać u siebie oszczynia organizmu przed porodem - to w dzień porodu. 😅 Ale nie było to nic spektakularnego - ot, rano w końcu nie miałam problemu z 💩, bo tak to po żelazie przez większość ciąży - zaparcia.

    Doris, czy Twój Stary jeszcze nie osiwiał / wyłysiał przed tym porodem? 😉

    Mimi, ja się do tej pory trochę bałam odciągać, ale dzisiaj przyłożyłam kolektor do drugiej piersi, karmiąc Bąbla i zleciało mi 50 ml. I chyba tak będę robić, bo szkoda tego "złota", żeby we wkładkę leciało. Tak na codzień, jak nie mam Małej przy piersi - to wiadomo, wkładka, bo inaczej wszystko mokre. I tak sobie myślę, że jakby się udawało tak zbierać, to będę miała właśnie zapas czy to na wyjścia z domu bez Malutkiej, żeby zostawić Staremu czy nawet jakbym chciała wyjść z Nią, bo szczerze mówiąc póki co nie widzę karmienia piersią gdzieś poza domem. 🙈 Niby wiem, że to naturalne, ale... Mnie krępuje nawet karmienie, jak Teściu do nas przyjeżdża i wkurza mnie, jak próbuje wtedy nade mną stać i zagadywać. 😡 No ja ewidentnie chyba potrzebuję na te chwile INTYMNOŚCI. 🙂

    Kejt, AEGO, czy Wy chcecie mi powiedzieć, że w okolicy 3 tygodni zaczynają się już "okna aktywności"? Moja Malutka już zaczyna dźwigać główkę, jak leży mi na brzuszku na klatce. 😮 Matko kochana! Jak te dzieci szybko rosną! 😮 Muszę się na to jakoś psychicznie przygotować! 😮 I zabawkowo, bo o tym przecież nie pomyślałam i mam tylko jedną kontrastową zabawkę do wózka i nic poza tym (no matka roku!). 🙈

    W ogóle muszę się przemóc i zacząć jakoś ogarniać życie z Młodą poza domem, bo póki co to nawet na spacer po naszej wsi zbieram się dopiero, jak jest z nami Stary. 🙈 A zaczną się zaraz wyjazdy... Bo do kadrowej trzeba jechać, do POZ, na USG bioderek i na kontrolę do gina i przecież wszędzie muszę Ją ze sobą zabrać... A póki co mnie to wciąż jeszcze przerasta... 🙈 Doświadczone Mamy - jakieś tipy, jak przemóc w sobie ten strach? :)
    Ja chodzę z Młodym sama na spacer, ale boję się go brać gdzieś ze sobą samą np. jak byłam u gin, albo na USG jak byliśmy. Wczoraj został ze Starym, a tak to jeździmy w dwójkę. 🙈 Też nie wiem jak to zrobić.
    A okna aktywności to tak, już są. 😄

    age.png
  • dori Autorytet
    Postów: 755 959

    Wysłany: 12 lipca, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nimfadora wrote:
    Ja piję takie z zielarskiego. Ale nic to dało, przynajmniej u mnie. To samo wiesiołek czy aktywność fizyczna.
    No właśnie moja gin mówiła, że to raczej nie działa, ale już bym powoli chciała wygonić młodą na zewnątrz, więc może się skusze 🙈 aktywność u mnie też nie pomaga, zaczęłam jeść daktyle 🤪

    Doris i co, jak się do niedzieli nie zacznie to idziesz do szpitala?

    31.10.2022 💔
    25.05.2023 💔
    13.11.2023 ⏸️ beta 93,81
    15.11.2023 beta 223,65
    22.11.2023 beta 4193 🤞
    27.11.2023 6+1 2,6 mm ❤️ USG 5+6
    11.12.2023 8+1 1,39cm ❤️ USG 7+5
    22.12.2023 9+5 2,58cm ❤️ USG 9+3
    09.01.2024 12+2 5,79cm USG 12+2. Prenatalne idealnie 😍
    19.02.2024 18+1 232g ❤️
    05.03.2024 20+2 II prenatalne, 340g i pierwsze kopniaki 😍
    14.05.2024 30+2 III prenatalne, 1750g 😍

    Iga 🥰🥰 30.07.2024 22:51 😍 ⚖️3635g 📏56cm 💖

    age.png
  • Kejt93 Autorytet
    Postów: 1190 1290

    Wysłany: 12 lipca, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zosis wrote:
    Ammeluna, gratulacje!! 🎉

    Ciri, jak tam zwalczanie żółtaczki?

    Magic, kciuki za CC. 🤞

    Myszkaa, jeżeli miałabym się doszukiwać u siebie oszczynia organizmu przed porodem - to w dzień porodu. 😅 Ale nie było to nic spektakularnego - ot, rano w końcu nie miałam problemu z 💩, bo tak to po żelazie przez większość ciąży - zaparcia.

    Doris, czy Twój Stary jeszcze nie osiwiał / wyłysiał przed tym porodem? 😉

    Mimi, ja się do tej pory trochę bałam odciągać, ale dzisiaj przyłożyłam kolektor do drugiej piersi, karmiąc Bąbla i zleciało mi 50 ml. I chyba tak będę robić, bo szkoda tego "złota", żeby we wkładkę leciało. Tak na codzień, jak nie mam Małej przy piersi - to wiadomo, wkładka, bo inaczej wszystko mokre. I tak sobie myślę, że jakby się udawało tak zbierać, to będę miała właśnie zapas czy to na wyjścia z domu bez Malutkiej, żeby zostawić Staremu czy nawet jakbym chciała wyjść z Nią, bo szczerze mówiąc póki co nie widzę karmienia piersią gdzieś poza domem. 🙈 Niby wiem, że to naturalne, ale... Mnie krępuje nawet karmienie, jak Teściu do nas przyjeżdża i wkurza mnie, jak próbuje wtedy nade mną stać i zagadywać. 😡 No ja ewidentnie chyba potrzebuję na te chwile INTYMNOŚCI. 🙂

    Kejt, AEGO, czy Wy chcecie mi powiedzieć, że w okolicy 3 tygodni zaczynają się już "okna aktywności"? Moja Malutka już zaczyna dźwigać główkę, jak leży mi na brzuszku na klatce. 😮 Matko kochana! Jak te dzieci szybko rosną! 😮 Muszę się na to jakoś psychicznie przygotować! 😮 I zabawkowo, bo o tym przecież nie pomyślałam i mam tylko jedną kontrastową zabawkę do wózka i nic poza tym (no matka roku!). 🙈

    W ogóle muszę się przemóc i zacząć jakoś ogarniać życie z Młodą poza domem, bo póki co to nawet na spacer po naszej wsi zbieram się dopiero, jak jest z nami Stary. 🙈 A zaczną się zaraz wyjazdy... Bo do kadrowej trzeba jechać, do POZ, na USG bioderek i na kontrolę do gina i przecież wszędzie muszę Ją ze sobą zabrać... A póki co mnie to wciąż jeszcze przerasta... 🙈 Doświadczone Mamy - jakieś tipy, jak przemóc w sobie ten strach? :)

    Ja nie wiem czy to kwestia mojego pokarmu, upałów czy faktycznie okien aktywności. Na przykład dziś moje dziecko od rana (wstał o 8 ) przespało może z godzinę i to na rękach z cycem w ustach. Wcześniej miał oczy otwarte i oglądał sobie świat i książeczkę kontrastową.

    Napoiłam się Femaltikerem a wczoraj wjechało jeszcze piwo zero… zobaczymy …

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 lipca, 13:54

    💒 04.09.2021
    Starania 👶 od 2022
    ⏸️ październik 2022
    💔 listopad 2022
    ❤️‍🩹 wznowienie starań 02.2023
    ⏸️ październik 2023 🥹🤞✊

    🤰22.11.2023 - 1,58 cm i bijące serduszko
    👶 08.12.2023 (10+1) - 3,48 cm
    👦 04.01.2023 (14+0) - 8,15 cm - chłopczyk
    ⚖️ 25.01.2024 (17+0) - 190g ❤️
    ⚖️ 15.02.2024 (20+0) - 310g 😍
    ⚖️ 07.03.2024 (23+0) - 630g 🥺
    ⚖️ 28.03.2024 (26+0) - 960g 😱
    ⚖️ 18.04.2024 (29+0) - 1650g 🤯
    ⚖️ 09.05.2024 (32+0) - 2150g 🥳
    ⚖️ 31.05.2024 (35+1) - 2750 g

    Nikodem 🩵
    23.06.2024 - godz 20:09
    ⚖️ 3260g
    📏 55 cm

    age.png
  • Sajgonka Autorytet
    Postów: 717 853

    Wysłany: 12 lipca, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myszkaaa20 wrote:
    Mamuśki czy zauważyłyście oczyszczanie organizmu przed porodem? Biegunka, wymioty ? Na ile przed to było?
    Ja dzisiaj mega słabo się czuję niedobrze mi, i chodzę co chwilę do łazienki 🤦‍♀️
    W pierwszej ciąży to mi się wydaje, że to było razem ze skurczami.
    Bo dziś np też już się słabo czuję i byłam parę razy w toalecie, ale chyba ze zmęczenia już, bo w końcu umyłam podłogi w mieszkaniu, widać to dla mnie za dużo na tym etapie 😆

    Jeszcze dostałam info, że u młodego w żłobie bostonka, także bosko.

    👦🏻2021
    👶🏻2024

    age.png
  • Myszkaaa20 Autorytet
    Postów: 3207 5325

    Wysłany: 12 lipca, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sajgonka wrote:
    W pierwszej ciąży to mi się wydaje, że to było razem ze skurczami.
    Bo dziś np też już się słabo czuję i byłam parę razy w toalecie, ale chyba ze zmęczenia już, bo w końcu umyłam podłogi w mieszkaniu, widać to dla mnie za dużo na tym etapie 😆

    Jeszcze dostałam info, że u młodego w żłobie bostonka, także bosko.

    Przeze mnie wszystko dzisiaj przelatuje (sorki za określenie) i dlatego tak mnie to zastanawia, ale najbliższe godziny pokażą czy to faktycznie zwiastun 😅

    Współczuję bostonki, będzie chodził cały czas do żłobka czy zostawiasz go już w domu? 🤔

    👱🏼‍♀️30 👨‍🦱31
    👶🏼M.

    💕2014
    💍2018
    💒2020
  • Sajgonka Autorytet
    Postów: 717 853

    Wysłany: 12 lipca, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myszkaaa20 wrote:
    Przeze mnie wszystko dzisiaj przelatuje (sorki za określenie) i dlatego tak mnie to zastanawia, ale najbliższe godziny pokażą czy to faktycznie zwiastun 😅

    Współczuję bostonki, będzie chodził cały czas do żłobka czy zostawiasz go już w domu? 🤔
    Dawaj znać czy się zaczną jakieś skurcze 😄

    Będzie chodził jak go nie wysypie, bo jest weekend, więc liczę że odsieje przez te dwa dni tych, u których wyjdą objawy. Ale na szczęście tata mi przywozi mamę jutro, więc jak będzie trzeba go zostawić to damy radę. Inaczej to nie wiem, chyba bym starego zmusiła do wzięcia opieki, bo ja już sobie nie wyobrażam sama z młodym cały dzień 🤕

    Powiem Wam, że my do teraz wiele rzeczy z młodym ogarnialismy we dwoje. Większość wizyt u lekarza itp. teraz byliśmy u dentysty pierwszy raz i też wszyscy razem. Jak nam dojdzie junior to będziemy chyba wszędzie jeździć we czwórkę 😅 jakoś tak nam łatwiej 🙈

    👦🏻2021
    👶🏻2024

    age.png
‹‹ 572 573 574 575 576 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Insulinooporność - zasady żywieniowe, dieta i objawy.

Czym jest insulinooporność? Insulinooporność a dieta - na czym polega zależność? Jak odżywiać się przy insulinooporności? Które produkty spożywcze warto włączyć do diety, a z których warto zrezygnować? Artykuł napisany przez Zosię i Anię z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ