Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne 🍼🌺 Lipiec 2026 🌺🍼
Odpowiedz

🍼🌺 Lipiec 2026 🌺🍼

Oceń ten wątek:
  • emciak Autorytet
    Postów: 819 1859

    Wysłany: 11 lutego, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Precelku, trzymamy kciuki za Ciebie i dzidzię ✨
    WiolaP, u mnie też już chyba mogę śmiało powiedzieć o tym mitycznym blasku. Włosy mam niesamowite, moje placki na zakolach już tak zarosły, że zrobiła mi się z tych baby hair grzywka 🤭
    Jedynie to od początku ciąży mam strasznie suche usta, nic nie pomaga a wypróbowałam już wszystkiego - pomadki ochronne, lanolina, naturalny olej migdałowy. Piję dużo wody więc nie jest to kwestia odwodnienia. Może po prostu jakieś hormony tak na to wpływają.

    6 CS ✨ 09.04 - 01.06 💔 8 tc (p. samoistne)

    🌈✨
    30.10, 10 DPO
    Beta 19,1, Progesteron 31

    19.11 0,7 cm Groszka 🌼
    04.12 2,1 cm Fasolka 🌼
    18.12 3,8 cm Maluszka 🌼
    02.01 6,7 cm Fikołka 🌼 (prenatalne - niskie ryzyka, ukrywa płeć)
    15.01 8,5 cm Słoneczka 🌼 (nadal ukrywa płeć)
    12.02 Słodka Dziewczynka 🌸 292g
    23.02 USG połówkowe 👍🌸 350g
    15.04 Podgląd Dziewuszki 🌸 1149g
    29.04 III prenatalne 🌸 1431g
    14.05 Kontrola 🌸 1809g
    15.06 Narodziny Aurelki, 44 cm, 2050g, 10/10 APGAR 🐣🥰

    PAI homo/MTHFR hetero
    💊 Acard + Heparyna

    Ja '91, On '90 + 🐱

    preg.png
  • Missi Autorytet
    Postów: 1321 1717

    Wysłany: 11 lutego, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do blasku, moje otoczenie zaczęło zauważać i prawić komplementy. Także może i coś w tym jest. Na pewno zaokragliła mi się buzia. Ma więcej blasku jest taka napięta jakbym sobie jaki botoks walnęła 😄
    I w końcu poprawił mi się stanie cery, trądzik jakby dużo mniejszy

    ♀️ 32l. ♂️ 43l.
    🍀 27.10.2025- II kreseczki
    🍀 14.11.2025- piękne serduszko
    🍀05.12.2025- 3cm misia 🥹 według USG +3dni
    🍀29.12- prenatalne: niskie ryzyka, zdrowy chłopczyk, 7,5cm szczęścia. Według USG 13+3
    🍀15.01- 160g misia, potwierdzona płeć 🩵
    🍀12.02- 360g syneczka 🩵
    🍀18.02- prenatalne II trymestru 🍀
    🍀12.03- 700g malucha
    🍀10.04- 1160g dżentelmena
    🍀29.04- prenatalne III trymestru, 1700g synka

    preg.png
  • Ceci Autorytet
    Postów: 433 336

    Wysłany: 11 lutego, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 maja, 20:56

  • aannddzzia Autorytet
    Postów: 951 1123

    Wysłany: 11 lutego, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale wam zazdroszczę blasku 🙈 janiestety odwrotnie włosy wypadają mi strasznie nawet fryzjerka była w szoku 🙈 do tego trądzik którego nie miałam więc zdecydowanie nie pasuje do tego że mając chłopca się pięknieje 😁 ale śmieje się tłumacząc to sobie że będzie wyjątkowo przystojny bo zabiera mi całą urodę 😅

    Missi lubi tę wiadomość

    👱🏼‍♀️27 👱🏼‍♂️34

    🧍🏼‍♂️Obniżone parametry nasienia : prawidłowa budowa 1% , plemniki żywe 48% , ruch całkowity 37% , fragmentacja 35%
    🧍🏼‍♀️PCO , reszta wyników dobra , jajowody drożne

    29.04 1 IUI ❌
    24.05 2 IUI ❌
    18.06 3 IUI ❌
    In vitro :
    30.08 start stymulacji
    12.09 punkcja ❄️❄️❄️❄️❄️❄️ - 3x 4AA , 3x 4AB
    25.10 transfer
    • beta 6 dpt - 18,3 , 10 dpt - 229 , 12 dpt - 505 , 14 dpt - 1258 , 16 dpt - 2459 , 18 dpt - 4483
    21.11 - CRL 8,1mm + serduszko ❤️
    23.12 - prenatalne niskie ryzyka , chłopczyk 🩵

    preg.png
  • Pani Bocianowa Autorytet
    Postów: 536 773

    Wysłany: 11 lutego, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Wam ! 🙋🏼‍♀️

    Też mam włosy jak z reklamy szamponu :D podobno estrogen tak na nas działa i to nie zależy od płci bobasa 😅

    emciak - też miałam ten problem, miałam aż spieczone te usta, zaczelam smarować maścią z Wit. A z apteki (kosztuje grosze) i już jest ok :) nie jest idealnie, ale jest ok 😁

    Precelek - ✊🏻✊🏻✊🏻 będzie dobrze 💖

    Wiola - czekam na wieści po wizycie 😁 ciekawe jak duże te nasze dzieci 🌺

    emciak, aniluaP19 lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Ananabanana Autorytet
    Postów: 701 882

    Wysłany: 11 lutego, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Precelek czekam na wieści i trzymam kciuki 🤞
    Ja może jeszcze blasku nie mam, ale baby hairy rosną, trądzik zmalał, cera troszkę lepsza.
    Niestety wróciły mi wymioty z rana.. 🙄
    Ale też wczoraj poczułam ruchy, znaczy to co czułam wcześniej pewnie też były ruchy delikatne, a wczoraj już poczułam tak, że byłam pewna, że to to i dodatkowo dziś rano też mnie moja myszka przywitała. 🐭

    Pani Bocianowa, aniluaP19 lubią tę wiadomość

    💁‍♀️31 💁‍♂️32 🐈🐈

    × niedoczynność tarczycy
    x insulinooporność
    x hiperprolaktynemia

    Starania od 05.2024
    25.10.2025 ⏸️

    preg.png
  • Mysia 24 Ekspertka
    Postów: 209 184

    Wysłany: 11 lutego, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie o blasku mogę pomarzyć, wyglądam jak zmęczona życiem 50😄
    No ale faktycznie cerę mam ładniejszą prawie od samego początku, włosy też, no ale po za tym skóra sucha jak wiór, usta to samo u mnie dobrze działa maść z wit A na noc i lanolina kosmetyczna w dzień i od czasu do czasu jakiś peeling.

    Dziewczyny trzymam kciuki za wizyty 😊

    Mysia_24
  • MayMasza Autorytet
    Postów: 2361 1662

    Wysłany: 11 lutego, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dołączam do zmęczonych życiem 🤣 nie widze żadnego glow,wręcz odwrotnie, chociaż czasem inni mówią, ze dobrze wyglądam (nie znoszę tego stwierdzenia) 🤣🤣🤣
    Powodzenia na wizytach :) u nas w piatek połówkowe

    8USFp2.png
    Witamina D -> 78
    HSG 2019 -> drożne
    AMH 1,91

    badanie nasienia 2019 vs 2021
    morfologia 4% -> 3% ❌
    Koncentracja 46,05 mln/ml (norma >15) ->111,50 Miliony / ml mln/ml ✅
    Całkowita liczba 115,13 mln (norma >39M/Próba) -> 490,60 M/Próba ✅
    Ruch postępowy 55% (norma >32%) -> 50,23 % ✅(zmalało ❌)
    Ruchome 58,14 %(2021) ✅
  • Silvia Autorytet
    Postów: 469 382

    Wysłany: 11 lutego, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez z tych, co wyglądają gorzej 😂 w poprzednich ciążach skórą idealna, a teraz wypryski i jestem niewyspana i wiecznie nieogarnięta, więc nawet jakbym miała jakis ciazowy blask to nie byłoby widac tego, bo znowu czuje, ze bede chora 😂😂😂 Kurcze od grudnia ciagle cos łapie bez przerwy 😬

    Starania od 11.2017r.
    -brak prawego jajowodu.
    -IO, PCOS
    04-10.19r - Lametta + Ovitrelle, glucophage
    20.11.19r. - 1 cykl z clo i IUI (7cs) 😥
    16.12.19r. - 2 IUI menopur (8cs) 😥
    02-05.20r. - starania bez leków (10-13cs) torbiel czekoladowa po lewej stronie
    22.06.20r. - transfer 4ab
    8dpt - beta 114.09 🥰
    11dpt - beta 301.78 🥰
    18dpt - beta 3258.58 🥰
    💙
    23.02.23r. transfer 3BB
    6dpt - beta 19 / prog 20.60 🥰
    8dpt - beta 56 🥰
    13dpt - beta 593 🥰
    15dpt - beta 1654 🥰
    20dpt - beta 7314 🥰
    🩵
    Zostały jeszcze ❄❄❄❄
    2025 z naturalnego cudu - córka 🩷
    preg.png
  • WiolaP Autorytet
    Postów: 674 646

    Wysłany: 11 lutego, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My już po wizycie☺️Dzis tylko badanie palpacyjne.Sluchalysmy serduszka doplerem choć ciężko bylo ją złapać bo tak sie krecila🫣Ale sie udalo , tętno 152.Macica na wysokości pępka,szyjka trzyma więc pod tym względem wszystko ok.Tylko to ciśnienie caly czas za wysokie 😒 Jak bedzie się utrzymywać tak przez kilka dni to mam przyjść wcześniej nie czekać do wizyty.

    MayMasza, emciak, Missi, Pani Bocianowa, Motylek93, Ceci, Precelek 🥨 lubią tę wiadomość

    preg.png

    3 na pokładzie 🩷🩷🩵
    Czekamy na dziewczynke 🩷🌷
  • emciak Autorytet
    Postów: 819 1859

    Wysłany: 11 lutego, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WiolaP wrote:
    My już po wizycie☺️Dzis tylko badanie palpacyjne.Sluchalysmy serduszka doplerem choć ciężko bylo ją złapać bo tak sie krecila🫣Ale sie udalo , tętno 152.Macica na wysokości pępka,szyjka trzyma więc pod tym względem wszystko ok.Tylko to ciśnienie caly czas za wysokie 😒 Jak bedzie się utrzymywać tak przez kilka dni to mam przyjść wcześniej nie czekać do wizyty.
    Wiola a jakie ryzyko preeklampsji Ci wyszło na prenatalnych? Bo chyba to jest bezpośrednio powiązane z wysokim ciśnieniem o ile się nie mylę. Pytam bo ja czasami mam wrażenie, że zdążają się u mnie skoki ciśnienia chociaż na pomiarach w gabinecie raczej mam w normie.

    6 CS ✨ 09.04 - 01.06 💔 8 tc (p. samoistne)

    🌈✨
    30.10, 10 DPO
    Beta 19,1, Progesteron 31

    19.11 0,7 cm Groszka 🌼
    04.12 2,1 cm Fasolka 🌼
    18.12 3,8 cm Maluszka 🌼
    02.01 6,7 cm Fikołka 🌼 (prenatalne - niskie ryzyka, ukrywa płeć)
    15.01 8,5 cm Słoneczka 🌼 (nadal ukrywa płeć)
    12.02 Słodka Dziewczynka 🌸 292g
    23.02 USG połówkowe 👍🌸 350g
    15.04 Podgląd Dziewuszki 🌸 1149g
    29.04 III prenatalne 🌸 1431g
    14.05 Kontrola 🌸 1809g
    15.06 Narodziny Aurelki, 44 cm, 2050g, 10/10 APGAR 🐣🥰

    PAI homo/MTHFR hetero
    💊 Acard + Heparyna

    Ja '91, On '90 + 🐱

    preg.png
  • WiolaP Autorytet
    Postów: 674 646

    Wysłany: 11 lutego, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    emciak wrote:
    Wiola a jakie ryzyko preeklampsji Ci wyszło na prenatalnych? Bo chyba to jest bezpośrednio powiązane z wysokim ciśnieniem o ile się nie mylę. Pytam bo ja czasami mam wrażenie, że zdążają się u mnie skoki ciśnienia chociaż na pomiarach w gabinecie raczej mam w normie.
    Wyszlo mi ryzyko 1:86 , poprzedniej ciazy mialam stan przedrzucawkowy,a z ciśnieniem zmagam sie już od wielu lat.Ja dodatkowo mierze ciśnienie w domu 2 razy dziennie.Warto kupic sobie aparat do pomiaru ciśnienia nawet jak u Ciebie występuje skokowo to warto bylo by to skonsultować z lekarzem☺️Trzeba tez kontrolowac ilosc białka w moczu bo to tez moze wskazywac na wysokie ryzyko preaklampsji a nie zawsze idzie w parze z wysokim ciśnieniem

    preg.png

    3 na pokładzie 🩷🩷🩵
    Czekamy na dziewczynke 🩷🌷
  • Agaa049 Autorytet
    Postów: 562 292

    Wysłany: 11 lutego, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy zdarza Wam się, że macie plamę na koszulce z piersi? Właśnie chwilę się zdrzemnęłam, wstałam zrobić obiad i patrzę, a na koszulce okrągły ślad mały. Wczoraj wieczorem też mi się to zdarzyło. To może być już mleko?!
    Ja wg miesiączki jestem dopiero 16+2

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 lutego, 14:39

    • Dwa poronienia: 2023 r. 2024 r.
    • Problemy immunologiczne: KIR AA, allo MlR 0%
    • Ponowne starania 01.2025 r.
    • 06.2025 r. Histeroskopia -> stan zapalny: antybiotyk metronidazol i tarivid
    • 10-11.2025 podczas starań Encorton, accofil

    11.2025 ⏸️
    Leki: Encorton, accofil do 12 tygodnia, acard, po 23 tygodniu ciąży heparyna Fraxiparine


    Czekamy na lipcowego synka 🤭❤️
  • WiolaP Autorytet
    Postów: 674 646

    Wysłany: 11 lutego, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Agaa a badalas prolaktyne?Nie wiem czy to moze byc juz mleko ale wiem ze przy wysokiej prolaktynie zdarzają sie wycieki z piersi 🤷

    preg.png

    3 na pokładzie 🩷🩷🩵
    Czekamy na dziewczynke 🩷🌷
  • Agaa049 Autorytet
    Postów: 562 292

    Wysłany: 11 lutego, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WiolaP wrote:
    @Agaa a badalas prolaktyne?Nie wiem czy to moze byc juz mleko ale wiem ze przy wysokiej prolaktynie zdarzają sie wycieki z piersi 🤷

    Nieee nie badałam. W ogóle jestem w szoku…
    Po pierwszym poronieniu w 11 tygodniu też mi leciało pamiętam, dlatego teraz jestem przerażona.

    • Dwa poronienia: 2023 r. 2024 r.
    • Problemy immunologiczne: KIR AA, allo MlR 0%
    • Ponowne starania 01.2025 r.
    • 06.2025 r. Histeroskopia -> stan zapalny: antybiotyk metronidazol i tarivid
    • 10-11.2025 podczas starań Encorton, accofil

    11.2025 ⏸️
    Leki: Encorton, accofil do 12 tygodnia, acard, po 23 tygodniu ciąży heparyna Fraxiparine


    Czekamy na lipcowego synka 🤭❤️
  • Rudylisek Ekspertka
    Postów: 207 640

    Wysłany: 11 lutego, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga, tak to może być mleko

    U mnie różnie z tym ciążowym glowem 🥲 włosy i skóra ładne, promienne, ale nadal łapią mnie takie momenty zmęczenia, że lepiej nie podchodzić 😬

    Dzisiaj rano jak leżałam na łóżku i maluszek w brzuchu się wiercił, to podszedł do mnie synek, położył głowę na tym brzuchu i się przytulił ❤️ to był taki moment, że bardzo mnie rozczulił i poczułam taką ogromną miłość do swoich dzieciaczków 🥹🥰❤️ jakoś tak chciałam się podzielić tym z Wami 🥹

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 lutego, 14:58

    Agaa049, WiolaP, Mysia 24, emciak, Natalie2026, Ananabanana lubią tę wiadomość

    Mama Aniołka 👼 (01.24) 💔

    30.03 ⏸ beta 1096, prog 25,8 (31dc)
    09.04 pęcherzyk ciążowy 14,9 mm, pęcherzyk żółtkowy 3,7 mm, CRL 2,5 mm ❤️ 120/min (5t6d)
    07.05 CRL 3,7 cm, HR 165/min
    17.05 Nifty - niskie ryzyka, synuś 🩵
    20.05 USG prenatalne + PAPP-A - 6,2 cm zdrowego chłopaka 🩵 (12t4d)

    03.12.2024 K jest już z nami 🥹 3270g, 40+5, witaj na świecie 🥰🩵

    age.png

    Czas na rodzeństwo! ❤️
    2cs- 01.11 ⏸️
    03.11 beta 72,3
    06.11 beta 347
    08.11 beta 615
    10.11 beta 1426
    18.11 jest zarodek CRL 3 mm HR 110/min (6t4d)
    25.11 CRL 1 cm HR 130/min (7t4d) 🥰
    30.12 prenatalne CRL 6,5 cm, FHR 165/min, zdrowy bobas 🐣
    17.02 II prenatalne, 377 g, drugi chłopczyk 🩵

    preg.png
  • Missi Autorytet
    Postów: 1321 1717

    Wysłany: 11 lutego, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WiolaP wrote:
    Wyszlo mi ryzyko 1:86 , poprzedniej ciazy mialam stan przedrzucawkowy,a z ciśnieniem zmagam sie już od wielu lat.Ja dodatkowo mierze ciśnienie w domu 2 razy dziennie.Warto kupic sobie aparat do pomiaru ciśnienia nawet jak u Ciebie występuje skokowo to warto bylo by to skonsultować z lekarzem☺️Trzeba tez kontrolowac ilosc białka w moczu bo to tez moze wskazywac na wysokie ryzyko preaklampsji a nie zawsze idzie w parze z wysokim ciśnieniem


    Ja nie wiem już jak to ryzyko jest wyliczone. Ja mam większe niż Ty Wiola, mam 1:67. Z ciśnieniem nigdy nie miałam i nie mam problemu. Mam cały czas teraz w ciąży na poziomie 110/70. Ale na wizycie na prenatalnych miałam dużo wyższe ale to przez stres. Ja byłam tak rozklekotana że aż słyszałam jak wali mi serducho.

    Pytałam mojej prowadzącej i ona powiedziała że ryzyko określane jest też na podstawie parametrów dotyczących tętnic macicznych. Ale te parametry też mam w normie w przypadku obu tętnic 🤷‍♀️
    Wyniki Pappy też miałam bardzo dobre.
    Nie wiem nie ogarniam tego.
    Jak oni to liczą skoro np. Ty Wiola miałaś w poprzedniej ciąży ten stan przedrzucawkowy+ masz problemy z ciśnieniem od lat z tego co mówisz a masz mniejsze ryzyko niż ja? Rozumiesz to?🫣

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 lutego, 15:02

    ♀️ 32l. ♂️ 43l.
    🍀 27.10.2025- II kreseczki
    🍀 14.11.2025- piękne serduszko
    🍀05.12.2025- 3cm misia 🥹 według USG +3dni
    🍀29.12- prenatalne: niskie ryzyka, zdrowy chłopczyk, 7,5cm szczęścia. Według USG 13+3
    🍀15.01- 160g misia, potwierdzona płeć 🩵
    🍀12.02- 360g syneczka 🩵
    🍀18.02- prenatalne II trymestru 🍀
    🍀12.03- 700g malucha
    🍀10.04- 1160g dżentelmena
    🍀29.04- prenatalne III trymestru, 1700g synka

    preg.png
  • MayMasza Autorytet
    Postów: 2361 1662

    Wysłany: 11 lutego, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agaa049 wrote:
    Dziewczyny, czy zdarza Wam się, że macie plamę na koszulce z piersi? Właśnie chwilę się zdrzemnęłam, wstałam zrobić obiad i patrzę, a na koszulce okrągły ślad mały. Wczoraj wieczorem też mi się to zdarzyło. To może być już mleko?!
    Ja wg miesiączki jestem dopiero 16+2
    Przezroczysty wyciek czy zoltawa plamka?
    Możesz iść na usg piersi, jesli juz kanały mlekowe sa zapełnione to lekarz to bedzie widzial na badaniu :) mi moj doktor kazal isc teraz w lutym bo to ostatnia szansa na zbadanie przed wypełnieniem chociaż mam wrazenie ze moze byc juz pozno

    8USFp2.png
    Witamina D -> 78
    HSG 2019 -> drożne
    AMH 1,91

    badanie nasienia 2019 vs 2021
    morfologia 4% -> 3% ❌
    Koncentracja 46,05 mln/ml (norma >15) ->111,50 Miliony / ml mln/ml ✅
    Całkowita liczba 115,13 mln (norma >39M/Próba) -> 490,60 M/Próba ✅
    Ruch postępowy 55% (norma >32%) -> 50,23 % ✅(zmalało ❌)
    Ruchome 58,14 %(2021) ✅
  • WiolaP Autorytet
    Postów: 674 646

    Wysłany: 11 lutego, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie mam pojecia jak oni to licza🤷 Biorąc pod uwage tez to ze jestem starsza od Ciebie😅U mnie dopiero przed 42 tyg ryzyko wynosi 1:7 ale ja wiem ze i tak bede rodzic szybciej ze względu na cukrzyce.Generalnie staram sie raczej nie martwić wole trzymac sie mysli ze wszystko bedzie dobrze💪

    Missi lubi tę wiadomość

    preg.png

    3 na pokładzie 🩷🩷🩵
    Czekamy na dziewczynke 🩷🌷
  • fantaghiro Autorytet
    Postów: 380 401

    Wysłany: 11 lutego, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agaa049 wrote:
    Dziewczyny, czy zdarza Wam się, że macie plamę na koszulce z piersi? Właśnie chwilę się zdrzemnęłam, wstałam zrobić obiad i patrzę, a na koszulce okrągły ślad mały. Wczoraj wieczorem też mi się to zdarzyło. To może być już mleko?!
    Ja wg miesiączki jestem dopiero 16+2

    to jest normalne w ciąży, hormony już działają i piersi się przygotowują, nie masz się czym martwić :) oczywiście najlepiej powiedzieć swojemu lekarzowi, no i USG piersi niezależnie czy jest wyciek w kazdej ciąży warto zrobic.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 lutego, 15:31

    Agaa049 lubi tę wiadomość

    07.2022 👶 synek

    03.2025 -rozpoczęcie starań

    25.06 ⏸️
    11.07 indukcja poronienia w 9 tc (puste jajo płodowe)

    05.11 ⏸️
‹‹ 198 199 200 201 202 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zadbać o spokój i relaks w czasie ciąży. Praktyczne porady dla przyszłych mam.

Bycie matką to jedno z najważniejszych i najwspanialszych przeżyć, jakie doświadcza każda kobieta, która rodzi dziecko. Przyjemne i sielskie chwile spędzone z pociechą poprzedza czas nie zawsze spokojnego oczekiwania na poród. W czasie ciąży często jesteśmy tak samo szczęśliwe, jak i zestresowane, a to sprawia, że warto pomyśleć o sobie w kontekście relaksu i odpoczynku. W jaki sposób uprzyjemnić sobie czas oczekiwania na dziecko? Czy ciążowe dolegliwości można jakoś zminimalizować i poddać się domowemu SPA? Oczywiście, że tak. Za chwilę podpowiemy Ci, jak to zrobić skutecznie i bez wielkich przygotowań!

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ