Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne 🍼🌺 Lipiec 2026 🌺🍼
Odpowiedz

🍼🌺 Lipiec 2026 🌺🍼

Oceń ten wątek:
  • Anuska94 Autorytet
    Postów: 461 136

    Wysłany: 27 kwietnia, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eliora wrote:
    Mam praktycznie od początku ciąży, musisz zrobić posiew by wykluczyć faktyczną bakterie lub zanieczyszczenie próbki.
    A jaką masz?

  • Agaa049 Autorytet
    Postów: 562 292

    Wysłany: 27 kwietnia, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuska94 wrote:
    Czy któraś z was miała bakterie w moczu?

    Ja mam, ale ilości 8-10, to moja lekarka twierdzi, że tego się nie leczy, ale jeśli wyszło Ci za dużo to powtórz badanie, bo czasami to zanieczyszczenie próbki.

    • Dwa poronienia: 2023 r. 2024 r.
    • Problemy immunologiczne: KIR AA, allo MlR 0%
    • Ponowne starania 01.2025 r.
    • 06.2025 r. Histeroskopia -> stan zapalny: antybiotyk metronidazol i tarivid
    • 10-11.2025 podczas starań Encorton, accofil

    11.2025 ⏸️
    Leki: Encorton, accofil do 12 tygodnia, acard, po 23 tygodniu ciąży heparyna Fraxiparine


    Czekamy na lipcowego synka 🤭❤️
  • Ananabanana Autorytet
    Postów: 700 880

    Wysłany: 27 kwietnia, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @wandapanda przykro mi, że tyle stresów. Trzymam kciuki za Was! 🤞🩷
    @Anuska94 ja mam często jakieś bakterie w moczu oznaczone jako liczne, ale robiłam posiew i nic nie było.
    Najprawdopodobniej zanieczyszczona próbka. Ale jak pobierałam próbkę z Tamponem to wychodziło dobrze i nie miałam bakterii lub znikoma ilość.

    💁‍♀️31 💁‍♂️32 🐈🐈

    × niedoczynność tarczycy
    x insulinooporność
    x hiperprolaktynemia

    Starania od 05.2024
    25.10.2025 ⏸️

    preg.png
  • Pani Bocianowa Autorytet
    Postów: 536 773

    Wysłany: 27 kwietnia, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wanda - przykro mi z powodu Twojego stresu :( mam nadzieję że sytuacja sama się rozwiąże pozytywnie, nie wiem jak u Bobusiów, ale nasze „dorosłe” torbiele zwykle same się wchłaniają. Oby u Twojej dzidzi też tak było 🫶🏻

    Dziewczyny które były u fizjouro - jak wyglądały Wasze wizyty? Jutro idę i nie wiem czego się spodziewać 😁

    preg.png
  • Ananabanana Autorytet
    Postów: 700 880

    Wysłany: 27 kwietnia, 23:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pani Bocianowa wrote:
    Wanda - przykro mi z powodu Twojego stresu :( mam nadzieję że sytuacja sama się rozwiąże pozytywnie, nie wiem jak u Bobusiów, ale nasze „dorosłe” torbiele zwykle same się wchłaniają. Oby u Twojej dzidzi też tak było 🫶🏻

    Dziewczyny które były u fizjouro - jak wyglądały Wasze wizyty? Jutro idę i nie wiem czego się spodziewać 😁

    Ja miałam pierwsza wizytę taka, że było omówienie wszystkiego, jak będzie to wyglądało, potem trochę ćwiczeń i rozmasowanie tych miejsc najbardziej spiętych.
    Dziś byłam wgl na super zajęciach z fizjoterapeutą, czuję się rozluźniona! Było super.
    Kolejna wizytę mam 7 maja i wtedy będę mieć USG wewnętrzne i przez powłoki brzucha plus badanie palpacyjne i zaczniemy przygotowanie do porodu czyli oddech i ćwiczenia, po 35 tyg. wizyta z partnerem gdzie mąż nauczy się jak mnie masować, aby złagodzić ból.
    Zatem cały plan mam i jestem bardzo zadowolona. W domu też wykonuje ćwiczenia i czuję różnicę.
    Do tego jeszcze kilka spotkań w poniedziałki mam w grupie właśnie takich zajęć. Polecam każdemu, aby poczuć się lepiej! 😀

    Pani Bocianowa, hypatia92 lubią tę wiadomość

    💁‍♀️31 💁‍♂️32 🐈🐈

    × niedoczynność tarczycy
    x insulinooporność
    x hiperprolaktynemia

    Starania od 05.2024
    25.10.2025 ⏸️

    preg.png
  • Natalie2026 Ekspertka
    Postów: 231 277

    Wysłany: 28 kwietnia, 00:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też melduję się po prenatalnych 30+3 i Maluch waży 1600 kg.
    Wszystko na szczęście jest w porządku, ale tak jak na każdej wizycie bardzo schowany.
    Musiałam wyjść i wrócić do gabinetu po 15 minutach, dopiero wtedy udało się zrobić zdjęcie 😍
    W ogóle świetny lekarz, zaczynam się zastanawiać, czy nie rodzić jednak w Elblągu.
    Co tydzień chcę rodzić gdzieś indziej 🫠

    @wandapanda trzymam kciuki, żeby do porodu wszystko już było dobrze ♥️

    Czarna_owieczka, Ananabanana, Mysia 24, Agaa049, Motylek93, nofajniefajnie, Pani Bocianowa, Precelek 🥨, emciak, WiolaP, MayMasza, kikix0o, hypatia92 lubią tę wiadomość

  • Eliora Autorytet
    Postów: 2047 2107

    Wysłany: 28 kwietnia, 06:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuska94 wrote:
    A jaką masz?
    Z posiewu nic nie wychodzi, więc nie biorę nic na to.
    Tak samo jak pobrałam z tamponem to wynik był lepszy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 kwietnia, 06:46

    👩 31 (PCOS, IO) 👨 37 🌼 Córka – 4
    💊 Leczenie: Lametta + Ovitrelle

    🧪 Beta-hCG:
    • 12 dpo (16.10) – 63.65
    • 14 dpo (18.10) – 208.56

    18.11: 8+2 – zarodek 1,59 cm
    01.12: 10+1 - CRL 3,5 cm, FHR 175
    17.12 prenatalne: 12+3 6,5 cm, 67 g
    05.01: 15+1 130g
    26.01: 18+1 250g chłopaka
    11.02 prenatalne: 20+1 - 420g
    23.02: 22+1 490g dzieciaczka
    23.03: 26+1 980g
    08.04 prenatalne: 28+3 1450g
    20.04: 30+1 1650g
    20.05: 34+3 2700
    02.06: 36+2 3300
    15.06: 38+1 CC 3800/50 cm 10/10

    age.png
  • wandapanda Autorytet
    Postów: 493 465

    Wysłany: 28 kwietnia, 07:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalie2026 wrote:
    Też melduję się po prenatalnych 30+3 i Maluch waży 1600 kg.
    Wszystko na szczęście jest w porządku, ale tak jak na każdej wizycie bardzo schowany.
    Musiałam wyjść i wrócić do gabinetu po 15 minutach, dopiero wtedy udało się zrobić zdjęcie 😍
    W ogóle świetny lekarz, zaczynam się zastanawiać, czy nie rodzić jednak w Elblągu.
    Co tydzień chcę rodzić gdzieś indziej 🫠

    @wandapanda trzymam kciuki, żeby do porodu wszystko już było dobrze ♥️

    Natalie Ty robiłaś badania u Kurkowskiego prawda? 🫣 i byłaś koło 9? 😅

    preg.png
  • Natalie2026 Ekspertka
    Postów: 231 277

    Wysłany: 28 kwietnia, 07:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wandapanda wrote:
    Natalie Ty robiłaś badania u Kurkowskiego prawda? 🫣 i byłaś koło 9? 😅

    Taaaak, czy to Ty byłaś po mnie z mężem? 🤭

    MayMasza lubi tę wiadomość

  • wandapanda Autorytet
    Postów: 493 465

    Wysłany: 28 kwietnia, 07:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalie2026 wrote:
    Taaaak, czy to Ty byłaś po mnie z mężem? 🤭

    Tak 😂 moje dziecko też nie współpracowało 😁 Boże jaki ten świat mały 🫣

    MayMasza, hypatia92 lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Kofii Autorytet
    Postów: 1513 2689

    Wysłany: 28 kwietnia, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! Ja wczoraj byłam na "rytuale SPA dla przyszłej mamy", miałam peeling całego ciała, maskę, masaż ciepłym olejkiem 😄 dostałam takie coś na urodziny. Bardzo fajny prezent 😅 jedynie niefajna sytuacja była na początku, byłam umówiona na 9:45(umawiałam się telefonicznie, ale wizyta wskoczyła mi też na booksy jak mnie zapisali) i przyjechałam punktualnie, a tam okazuje się, że otwarte od 10 😵‍💫 9:55 przyszły panie i im mówię, pokazuję te booksy, a jedna z nich mówi, że ona ma w grafiku od 10, bo tak otwierają. Żadnego "przepraszam" nie usłyszałam - trochę słabo. 🤷🏻‍♀️
    Ja mam prenatalne 3 trymestru za miesiąc, mam nadzieję, że lekarz ma wystarczająco dobry sprzęt żeby wszystko zobaczyć 😵‍💫

    🙋🏻‍♀️29🙋🏻33

    2023 💙👶🏻

    23.11 ⏸️ 💖
    24.11 beta 2148
    26.11 beta 5693
    preg.png
  • Missi Autorytet
    Postów: 1321 1717

    Wysłany: 28 kwietnia, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Słonecznego wtorku!🍀 Witam się pierwszego dnia 31tc. 🤭

    Ja muszę zacząć kupować ubranka. Bo praktycznie nie mam nic. Cały czas nie wiem jakie rozmiary kupować. Fakt że każda firma ma inną rozmiarówkę jeszcze bardziej mi nie pomaga. Problem mam też z tym jakie ubranka kupować biorąc pod uwagę że rodzimy w lecie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 kwietnia, 08:59

    Ananabanana, WiolaP lubią tę wiadomość

    ♀️ 32l. ♂️ 43l.
    🍀 27.10.2025- II kreseczki
    🍀 14.11.2025- piękne serduszko
    🍀05.12.2025- 3cm misia 🥹 według USG +3dni
    🍀29.12- prenatalne: niskie ryzyka, zdrowy chłopczyk, 7,5cm szczęścia. Według USG 13+3
    🍀15.01- 160g misia, potwierdzona płeć 🩵
    🍀12.02- 360g syneczka 🩵
    🍀18.02- prenatalne II trymestru 🍀
    🍀12.03- 700g malucha
    🍀10.04- 1160g dżentelmena
    🍀29.04- prenatalne III trymestru, 1700g synka

    preg.png
  • Natalie2026 Ekspertka
    Postów: 231 277

    Wysłany: 28 kwietnia, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wandapanda wrote:
    Tak 😂 moje dziecko też nie współpracowało 😁 Boże jaki ten świat mały 🫣

    A wiesz, że nawet mi to przeszło przez myśl, bo kojarzyłam, że z którąś z Was pisałam właśnie o tym doktorze, ale potem tak stwierdziłam, że to prawie niemożliwe 😂
    Udało się zrobić zdjęcie? Jak masz wrażenia z wizyty?

    Gdybym wiedziała to chociaż chwilkę bym na Ciebie poczekała 🤗

  • Pani Bocianowa Autorytet
    Postów: 536 773

    Wysłany: 28 kwietnia, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale jaja że się spotkałyście :D szok!

    wandapanda lubi tę wiadomość

    preg.png
  • wandapanda Autorytet
    Postów: 493 465

    Wysłany: 28 kwietnia, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalie2026 wrote:
    A wiesz, że nawet mi to przeszło przez myśl, bo kojarzyłam, że z którąś z Was pisałam właśnie o tym doktorze, ale potem tak stwierdziłam, że to prawie niemożliwe 😂
    Udało się zrobić zdjęcie? Jak masz wrażenia z wizyty?

    Gdybym wiedziała to chociaż chwilkę bym na Ciebie poczekała 🤗

    U nas akurat zdjęcia były już wcześniej, a doktor kazał mi zrobić przerwę i napić się herbaty, bo mała ułożyła się tak, że nie dało się dokładnie sprawdzić serca. Ale jak już wróciłam do gabinetu to wszystko pokazała ☺️ to dobrze, bo powiedział, że bez dokładnego sprawdzenia wszystkiego mnie nie wypuści 😁
    Ja ogólnie jestem zachwycona doktorem i trochę żałuję, że nie prowadzę u niego ciąży. Tym bardziej, że mój lekarz prowadzący ma gabinet dosłownie w wieżowcu obok i ja też mam bardzo blisko tam.

    No szkoda, ale ja też nie pomyślałam 🙈 dopiero dzisiaj jak zobaczyłam, że piszesz o szpitalu w Elblągu, a on tam pracuje przecież. I że też zostałaś wyproszona na przerwę. To mi się kropki dopiero połączyły 😁

    preg.png
  • WiolaP Autorytet
    Postów: 673 638

    Wysłany: 28 kwietnia, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale świat jest maly 🤯🥰
    Zycze wam dzisiaj wszystkim super ekstra milego dnia 🥳
    I oczywiście trzymam kciuki za wszystkie wizyty✊
    U mnie niestety wrocily straszne zaparcia,a bylo juz tak dobrze😮‍💨

    GosAga123 lubi tę wiadomość

    preg.png

    3 na pokładzie 🩷🩷🩵
    Czekamy na dziewczynke 🩷🌷
  • 94Lena Koleżanka
    Postów: 31 63

    Wysłany: 28 kwietnia, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polecam na zaparcia makrogol, gina mi to zaleciła w 1 trymestrze i bardzo pomogło. Efekty są widoczne zazwyczaj za jakieś 24h ale wypiłam to może 2 razy i przeszło jak ręką odjął

    WiolaP lubi tę wiadomość

  • Eliora Autorytet
    Postów: 2047 2107

    Wysłany: 28 kwietnia, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WiolaP wrote:
    Ale świat jest maly 🤯🥰
    Zycze wam dzisiaj wszystkim super ekstra milego dnia 🥳
    I oczywiście trzymam kciuki za wszystkie wizyty✊
    U mnie niestety wrocily straszne zaparcia,a bylo juz tak dobrze😮‍💨

    Ja na zaparcia polecam wlewke Melilax - w pełni naturalna.

    WiolaP lubi tę wiadomość

    👩 31 (PCOS, IO) 👨 37 🌼 Córka – 4
    💊 Leczenie: Lametta + Ovitrelle

    🧪 Beta-hCG:
    • 12 dpo (16.10) – 63.65
    • 14 dpo (18.10) – 208.56

    18.11: 8+2 – zarodek 1,59 cm
    01.12: 10+1 - CRL 3,5 cm, FHR 175
    17.12 prenatalne: 12+3 6,5 cm, 67 g
    05.01: 15+1 130g
    26.01: 18+1 250g chłopaka
    11.02 prenatalne: 20+1 - 420g
    23.02: 22+1 490g dzieciaczka
    23.03: 26+1 980g
    08.04 prenatalne: 28+3 1450g
    20.04: 30+1 1650g
    20.05: 34+3 2700
    02.06: 36+2 3300
    15.06: 38+1 CC 3800/50 cm 10/10

    age.png
  • Mysia 24 Ekspertka
    Postów: 209 184

    Wysłany: 28 kwietnia, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałyśmy z Ziutą dziś umówioną konsultacje w sprawie wyników krwi z drugich prenatalnych, na miejscu się okazało że to to będą prenatalne 3 trymestru 😄 trochę byłam zaskoczona 😆
    Mała ma 1050. Ogólnie rośnie ładnie, jedynie jedna z zastawek się nie domyka, ale to podobno dość częste i narazie tylko do obserwacji. Mamy wyznaczone kolejne USG za 4 tygodnie.
    Ogólnie to zostałam bez lekarza prowadzącego, niby mam, ale przerzucają mnie sobie nawzajem, w czwartek mam kolejną wizytę u kolejnego nowego lekarza i jestem już tym umęczona trochę.



    preg.png

    wandapanda, Motylek93, WiolaP, Pani Bocianowa, emciak lubią tę wiadomość

    Mysia_24
  • wandapanda Autorytet
    Postów: 493 465

    Wysłany: 28 kwietnia, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja właśnie wracam od prowadzącego, robił mi jeszcze raz usg. On już nie był taki przekonany na początku co do tego, że to jest torbiel, aczkolwiek im dłużej oglądał to tym bardziej ta zmiana spełniała kryteria rozpoznania torbieli (pod żołądkiem, stykała się z pęcherzem, pojawienie się w 3 trymestrze, czas w jakim urosło, gładkie ściany, wypełnione płynem). Dostałam skierowanie do UCK do poradni patologii ciąży, tam mają jeszcze raz to obejrzeć i zadecydować czy rozwiązujemy ciążę zaraz po 35 tygodniu. Chyba, że urośnie jeszcze przed i będzie uciskać na narządy, to wtedy zabieg odbarczania jeszcze w trakcie ciąży. Przeraża mnie taka wizja :(

    preg.png
‹‹ 354 355 356 357 358 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ