Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne 🍼🌺 Lipiec 2026 🌺🍼
Odpowiedz

🍼🌺 Lipiec 2026 🌺🍼

Oceń ten wątek:
  • Ceci Autorytet
    Postów: 432 336

    Wysłany: 7 maja, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widzę w kalendarzu, że sporo dzisiaj wizyt :) czy dziewczyny jeszcze się tu pojawiają?

  • fantaghiro Autorytet
    Postów: 379 401

    Wysłany: 7 maja, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam wczoraj, dziecko waży ponad 1400 g i wszystko jest w porządku. Powiedziałam lekarzowi ze będe miec zaświadczenie o tokofobii, nie komentował tego w żaden sposób , na następnej wizycie mi wystawi skierowanie na cesarkę.

    Ceci, Pani Bocianowa, GosAga123, Ananabanana, WiolaP, Mysia 24, Czarna_owieczka, emciak lubią tę wiadomość

    07.2022 👶 synek

    03.2025 -rozpoczęcie starań

    25.06 ⏸️
    11.07 indukcja poronienia w 9 tc (puste jajo płodowe)

    05.11 ⏸️
  • Anuska94 Autorytet
    Postów: 461 136

    Wysłany: 7 maja, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    fantaghiro wrote:
    Ja miałam wczoraj, dziecko waży ponad 1400 g i wszystko jest w porządku. Powiedziałam lekarzowi ze będe miec zaświadczenie o tokofobii, nie komentował tego w żaden sposób , na następnej wizycie mi wystawi skierowanie na cesarkę.
    Który masz tydzień?

  • fantaghiro Autorytet
    Postów: 379 401

    Wysłany: 7 maja, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj 30+2

    07.2022 👶 synek

    03.2025 -rozpoczęcie starań

    25.06 ⏸️
    11.07 indukcja poronienia w 9 tc (puste jajo płodowe)

    05.11 ⏸️
  • Kirby Autorytet
    Postów: 327 511

    Wysłany: 7 maja, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też po wizycie - badaniach 3 trymestru, córeczka już waży nieco ponad 1600 g, wszystko w porządku. Jedyne co to właśnie położenie miednicowe, ale jeśli się nie zmieni to będziemy przekręcać. Póki co mam się tym martwić dopiero za miesiąc na wizycie sprawdzimy czy nadal tak ułożona.

    WiolaP, Agaa049, GosAga123, Motylek93, Ananabanana, Ceci, Precelek 🥨, Mysia 24, Pani Bocianowa, Anuska94, Czarna_owieczka, emciak lubią tę wiadomość

    Starania od 07.2024
    💁‍♂️✅

    03.25 Hashimoto 👨‍⚕️
    04.25 ANA9 ➡️ PPJ (ANA23) ⚠️
    06.25 biopsja endometrium ⚠️ ➡️ antybiotyk
    08.25 ferrytyna ⬇️ suplementacja
    09.25 drożność z lipiodolem ✅
    24.10.25 ⏸️🥹
    25.10.25 β-hCG - 29,8 mlU/ml
    27.10.25 β-hCG - 98,0 mlU/ml
    30.10.25 β-hCG - 418,7 mlU/ml
    07.11.25 β-hCG - 11621,8 mlU/ml

    💊 Pueria Uno, Letrox 25, Ultragestan

    preg.png
  • Ceci Autorytet
    Postów: 432 336

    Wysłany: 7 maja, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 maja, 18:54

    Agaa049, Kirby, WiolaP, Ananabanana, Czarna_owieczka lubią tę wiadomość

  • Kirby Autorytet
    Postów: 327 511

    Wysłany: 8 maja, 08:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My zaczęliśmy szkołę rodzenia i położna na zajęciach nam bardzo polecała zrobić przed porodem lewatywę, że to zwiększa komfort podczas porodu rodzącej bo poród i wychodząca główka tak czy siak sprawia, że dochodzi do wyproznienia podczas porodu.
    Do tej pory czytałam, że to nie jest potrzebne i na niektórych profilach porodowych na instagramie wręcz odradzają lewatywę więc zdziwiło mnie to podejście. Jakie Wy macie zdanie na ten temat? Jak było w przypadku dziewczyn które już mają jakieś porody za sobą?

    Starania od 07.2024
    💁‍♂️✅

    03.25 Hashimoto 👨‍⚕️
    04.25 ANA9 ➡️ PPJ (ANA23) ⚠️
    06.25 biopsja endometrium ⚠️ ➡️ antybiotyk
    08.25 ferrytyna ⬇️ suplementacja
    09.25 drożność z lipiodolem ✅
    24.10.25 ⏸️🥹
    25.10.25 β-hCG - 29,8 mlU/ml
    27.10.25 β-hCG - 98,0 mlU/ml
    30.10.25 β-hCG - 418,7 mlU/ml
    07.11.25 β-hCG - 11621,8 mlU/ml

    💊 Pueria Uno, Letrox 25, Ultragestan

    preg.png
  • Eliora Autorytet
    Postów: 2047 2107

    Wysłany: 8 maja, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kirby wrote:
    My zaczęliśmy szkołę rodzenia i położna na zajęciach nam bardzo polecała zrobić przed porodem lewatywę, że to zwiększa komfort podczas porodu rodzącej bo poród i wychodząca główka tak czy siak sprawia, że dochodzi do wyproznienia podczas porodu.
    Do tej pory czytałam, że to nie jest potrzebne i na niektórych profilach porodowych na instagramie wręcz odradzają lewatywę więc zdziwiło mnie to podejście. Jakie Wy macie zdanie na ten temat? Jak było w przypadku dziewczyn które już mają jakieś porody za sobą?

    Mi przy indukcji zrobili lewatywę. Niby że ma pomóc w porodzie, tak samo jak mi czopki dawali, nie pomogło 🤣

    👩 31 (PCOS, IO) 👨 37 🌼 Córka – 4
    💊 Leczenie: Lametta + Ovitrelle

    🧪 Beta-hCG:
    • 12 dpo (16.10) – 63.65
    • 14 dpo (18.10) – 208.56

    18.11: 8+2 – zarodek 1,59 cm
    01.12: 10+1 - CRL 3,5 cm, FHR 175
    17.12 prenatalne: 12+3 6,5 cm, 67 g
    05.01: 15+1 130g
    26.01: 18+1 250g chłopaka
    11.02 prenatalne: 20+1 - 420g
    23.02: 22+1 490g dzieciaczka
    23.03: 26+1 980g
    08.04 prenatalne: 28+3 1450g
    20.04: 30+1 1650g
    20.05: 34+3 2700
    02.06: 36+2 3300
    15.06: 38+1 CC 3800/50 cm 10/10

    age.png
  • Pani Bocianowa Autorytet
    Postów: 536 773

    Wysłany: 8 maja, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też miałam lewatywę i nie musiałam się martwić o to że coś się wydarzy podczas porodu 😅 chyba nie ma na celu przyspieszenia, ale oczyszczenia jelit żeby nie było przykrej niespodzianki. Ja z tą świadomością czuję się 100 razy bardziej komfortowo :) mam nadzieję że jak zacznę rodzić to zdążą mi zrobić :D to jeden z moich mini stresików okołoporodowych.

    preg.png
  • fantaghiro Autorytet
    Postów: 379 401

    Wysłany: 8 maja, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja sie chyba wyproznilam w trakcie porodu, tzn tak czułam ale w 2 fazie porodu naprawdę nie ma czasu zeby sie przyjmować takimi rzeczami, położne nic nie mówiły i tak szybko uprzatnely ze teraz nawet nie jestem na 100% pewna czy to faktycznie sie zdarzyło 😀 raczej sie teraz od lewatywy odchodzi, nie jest to zbyt przyjemne, dodatkowo kontakt dziecka z bakteriami kałowymi matki jest korzystny do zasiedlenia jego przewodu pokarmowego przez dobre bakterie a nie te szpitalne.

    07.2022 👶 synek

    03.2025 -rozpoczęcie starań

    25.06 ⏸️
    11.07 indukcja poronienia w 9 tc (puste jajo płodowe)

    05.11 ⏸️
  • WiolaP Autorytet
    Postów: 673 638

    Wysłany: 8 maja, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mialm lewatywe robiona i u mnie rzeczywiście to trochę przyspieszało.Po lewatywie miałam wrażenie ze akcja nabiera tempa,ze skurcze się nasilają i ten komfort ze raczej nic sie nie zdarzy podczas porodu.Ale nawet jesli sie zdarzy to przecież dla tych oddziałowych, położnych i pielęgniarek to jest codzienność ,nic nie powiedzia.

    preg.png

    3 na pokładzie 🩷🩷🩵
    Czekamy na dziewczynke 🩷🌷
  • Agaa049 Autorytet
    Postów: 562 292

    Wysłany: 8 maja, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WiolaP wrote:
    Ja mialm lewatywe robiona i u mnie rzeczywiście to trochę przyspieszało.Po lewatywie miałam wrażenie ze akcja nabiera tempa,ze skurcze się nasilają i ten komfort ze raczej nic sie nie zdarzy podczas porodu.Ale nawet jesli sie zdarzy to przecież dla tych oddziałowych, położnych i pielęgniarek to jest codzienność ,nic nie powiedzia.

    Nam też tak mówiła położna, że może to pomóc przyspieszyć akcję, ale jeśli faktycznie te skurcze są nieregularne itp to robią wtedy jeśli pacjentka chce i potrafi się poród rozkręcać. Ale jeśli poród idzie samoistnie to mówiła, że nie trzeba, to już jedynie komfort psychiczny dla pacjentki

    • Dwa poronienia: 2023 r. 2024 r.
    • Problemy immunologiczne: KIR AA, allo MlR 0%
    • Ponowne starania 01.2025 r.
    • 06.2025 r. Histeroskopia -> stan zapalny: antybiotyk metronidazol i tarivid
    • 10-11.2025 podczas starań Encorton, accofil

    11.2025 ⏸️
    Leki: Encorton, accofil do 12 tygodnia, acard, po 23 tygodniu ciąży heparyna Fraxiparine


    Czekamy na lipcowego synka 🤭❤️
  • Kirby Autorytet
    Postów: 327 511

    Wysłany: 8 maja, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie nam też położna mowila, że to może przyspieszyć poród i jest to komfort dla rodzącej. Przyznam, ze ja nigdy nie miałam robionej i chyba to mnie bardziej stresuje, ze miałabym sobie to zrobić pierwszy raz przy porodzie który jest też dla mnie niewiadoma i że nie zdążę dojść do łazienki czy coś 🙈 zwłaszcza, że jeśli chodzi o dwójke to ja jestem z tych osob co potrafię zrobić głównie tylko w domu w swoich komfortowych warunkach 😀🙈

    Starania od 07.2024
    💁‍♂️✅

    03.25 Hashimoto 👨‍⚕️
    04.25 ANA9 ➡️ PPJ (ANA23) ⚠️
    06.25 biopsja endometrium ⚠️ ➡️ antybiotyk
    08.25 ferrytyna ⬇️ suplementacja
    09.25 drożność z lipiodolem ✅
    24.10.25 ⏸️🥹
    25.10.25 β-hCG - 29,8 mlU/ml
    27.10.25 β-hCG - 98,0 mlU/ml
    30.10.25 β-hCG - 418,7 mlU/ml
    07.11.25 β-hCG - 11621,8 mlU/ml

    💊 Pueria Uno, Letrox 25, Ultragestan

    preg.png
  • Kofii Autorytet
    Postów: 1513 2689

    Wysłany: 8 maja, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja poprosiłam o lewatywę, miałam problem z zaparciami no i wolałam tak 😄 chociaż powiem Wam, że przy skurczach porodowych to niezły hardcore dla mnie był, aż zasłabłam w toalecie 😵‍💫

    🙋🏻‍♀️29🙋🏻33

    2023 💙👶🏻

    23.11 ⏸️ 💖
    24.11 beta 2148
    26.11 beta 5693
    preg.png
  • Ananabanana Autorytet
    Postów: 700 880

    Wysłany: 8 maja, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi położna ostatnio mówiła, że można sobie w domu też zrobić przed pojechaniem do szpitala, pytanie co lepsze? W szpitalu czy w domu? 🙄

    💁‍♀️31 💁‍♂️32 🐈🐈

    × niedoczynność tarczycy
    x insulinooporność
    x hiperprolaktynemia

    Starania od 05.2024
    25.10.2025 ⏸️

    preg.png
  • WiolaP Autorytet
    Postów: 673 638

    Wysłany: 8 maja, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez w życiu nie mialam ,przy porodzie po raz pierwszy.Jesli mialam bym wybrac to wolala bym jednak zeby robili mi to w szpitalu niz sama w domu.
    @Kirby uwierz po takiej lewatywie nie myslisz o miejscu ,tylko o tym zeby jak najszybciej znaleźć sie w toalecie 😅

    Eliora, Kirby, Ananabanana, Pani Bocianowa lubią tę wiadomość

    preg.png

    3 na pokładzie 🩷🩷🩵
    Czekamy na dziewczynke 🩷🌷
  • Kirby Autorytet
    Postów: 327 511

    Wysłany: 8 maja, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WiolaP wrote:
    Ja tez w życiu nie mialam ,przy porodzie po raz pierwszy.Jesli mialam bym wybrac to wolala bym jednak zeby robili mi to w szpitalu niz sama w domu.
    @Kirby uwierz po takiej lewatywie nie myslisz o miejscu ,tylko o tym zeby jak najszybciej znaleźć sie w toalecie 😅

    Haha brzmi strasznie 😂

    Starania od 07.2024
    💁‍♂️✅

    03.25 Hashimoto 👨‍⚕️
    04.25 ANA9 ➡️ PPJ (ANA23) ⚠️
    06.25 biopsja endometrium ⚠️ ➡️ antybiotyk
    08.25 ferrytyna ⬇️ suplementacja
    09.25 drożność z lipiodolem ✅
    24.10.25 ⏸️🥹
    25.10.25 β-hCG - 29,8 mlU/ml
    27.10.25 β-hCG - 98,0 mlU/ml
    30.10.25 β-hCG - 418,7 mlU/ml
    07.11.25 β-hCG - 11621,8 mlU/ml

    💊 Pueria Uno, Letrox 25, Ultragestan

    preg.png
  • Pa-u-linka Ekspertka
    Postów: 233 645

    Wysłany: 9 maja, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny wczoraj miałam wizytę .
    Wszystko dobrze ( morfologia, mocz idealnie) ..lekarz polecił zrobić prenatalne u lekarza który przyjeżdża do nas z daleka z jakieś kliniki ... Już nie pamiętam , ale wiem że jest bardzo polecany i dokładny . Szczerze to miałam nie robić 3 prenatalnego ale mój prowadzący mówi żeby lepiej zrobić bo na echu serca dziecka wyszla jakaś lekka niedomykalność ,która tak naprawdę do porodu albo tuż po może sama się fizjologicznie zniwelować ale trzeba to po prostu kontrolować. Do tego mała ważyła wczoraj 1124g ( po ad tydzień temu na innym sprzęcie u innego lekarza 1036g). Powiedział że to w dolnej granicy i do następnej wizyty może być poza granicą . Czy rzeczywiście mała jest aż tak mała ? Ile u was dzieciaczki miały ? Wczoraj był dokładnie 28t5d.

    2015 👶
    2018 👶

    05.12.2024 - aniołek💔 ( 10t2d)
    13.07.2025 - aniołek💔 (9t)
    10.2025 - ciąża biochemiczna 💔

    28.10.2025 - monitoring ( 4 pęcherzyki )

    12.11.2025 - beta 13,80 mlU, progesteron 46,8
    14.11.2025 - beta 41,10 mlU, progesteron 58
    17.11.2025 - beta 138 mlU
    19.11.2025 - beta 324 mlU, progesteron 43,1

    09.12.2025 - Maluszek 0,91 cm ❤️
    10.12.2025- Maluszek 1,06 cm❤️ (wizyta NFZ)
    23.12.2025- Serduszko pięknie bije❤️(wizyta NFZ)
    09.01.2025- Maluszek 5,67 cm ❤️
    16.01.2015- Maluszek 6,70 cm ❤️ (prenatalne)

    🔹cyclogest 🔹duphaston 🔹encorton 🔹clexane 🔹acard 🔹metformina 🔹insulina nocna

    preg.png
  • Agaa049 Autorytet
    Postów: 562 292

    Wysłany: 9 maja, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pa-u-linka wrote:
    Dziewczyny wczoraj miałam wizytę .
    Wszystko dobrze ( morfologia, mocz idealnie) ..lekarz polecił zrobić prenatalne u lekarza który przyjeżdża do nas z daleka z jakieś kliniki ... Już nie pamiętam , ale wiem że jest bardzo polecany i dokładny . Szczerze to miałam nie robić 3 prenatalnego ale mój prowadzący mówi żeby lepiej zrobić bo na echu serca dziecka wyszla jakaś lekka niedomykalność ,która tak naprawdę do porodu albo tuż po może sama się fizjologicznie zniwelować ale trzeba to po prostu kontrolować. Do tego mała ważyła wczoraj 1124g ( po ad tydzień temu na innym sprzęcie u innego lekarza 1036g). Powiedział że to w dolnej granicy i do następnej wizyty może być poza granicą . Czy rzeczywiście mała jest aż tak mała ? Ile u was dzieciaczki miały ? Wczoraj był dokładnie 28t5d.

    Wiesz, myślę, że też nie ma co porównywać wagi dzieci, bo to też jest różnie. Jedne w tym samym tygodniu będą mniejsze, drugie dużo większe. Dziewczynka czy chłopiec też jest różnica czasami. Najważniejsze chyba co lekarz mówi i jeśli zaleca 3 badania prenatalne to bym zrobiła - dla spokoju :)

    Ceci lubi tę wiadomość

    • Dwa poronienia: 2023 r. 2024 r.
    • Problemy immunologiczne: KIR AA, allo MlR 0%
    • Ponowne starania 01.2025 r.
    • 06.2025 r. Histeroskopia -> stan zapalny: antybiotyk metronidazol i tarivid
    • 10-11.2025 podczas starań Encorton, accofil

    11.2025 ⏸️
    Leki: Encorton, accofil do 12 tygodnia, acard, po 23 tygodniu ciąży heparyna Fraxiparine


    Czekamy na lipcowego synka 🤭❤️
  • wandapanda Autorytet
    Postów: 493 465

    Wysłany: 9 maja, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pa-u-linka wrote:
    Dziewczyny wczoraj miałam wizytę .
    Wszystko dobrze ( morfologia, mocz idealnie) ..lekarz polecił zrobić prenatalne u lekarza który przyjeżdża do nas z daleka z jakieś kliniki ... Już nie pamiętam , ale wiem że jest bardzo polecany i dokładny . Szczerze to miałam nie robić 3 prenatalnego ale mój prowadzący mówi żeby lepiej zrobić bo na echu serca dziecka wyszla jakaś lekka niedomykalność ,która tak naprawdę do porodu albo tuż po może sama się fizjologicznie zniwelować ale trzeba to po prostu kontrolować. Do tego mała ważyła wczoraj 1124g ( po ad tydzień temu na innym sprzęcie u innego lekarza 1036g). Powiedział że to w dolnej granicy i do następnej wizyty może być poza granicą . Czy rzeczywiście mała jest aż tak mała ? Ile u was dzieciaczki miały ? Wczoraj był dokładnie 28t5d.


    W 28+4 ważyła 1194, więc podobnie. Lekarz powiedział, że nie jest to duże dziecko, ale jak najbardziej w normie. I że nie spodziewamy się 4 kg, tylko raczej 3.
    https://srhr.org/fetalgrowthcalculator/#/
    Tu możesz samodzielnie sprawdzić sobie czy mieści się w normach.
    Co do 3 prenatalnego. Ja też miałam nie robić. Ale zrobiłam i bardzo dobrze, bo wyszła nieprawidłowość, która nie była widoczna ani na połówkowych ani w 25 tc na zwykłym USG. Teraz wiem, że musimy to kontrolować, możliwe, że po porodzie również.

    preg.png
‹‹ 367 368 369 370 371 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ