X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Listopad 2019
Odpowiedz

Listopad 2019

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 maja 2020, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mao a dlaczego chcesz juz odstawic od piersi? Nie krytykuje tylko tak z ciekawisci. Ja nie pomoge, ja kpi i teorie znam i tez zmierzam ku końcowi bo nie mam juz wiecej na to sily.

    Moja tez budzi sie ok.5 rano, chodzi spac ok.20. W dzien śpi różnie.

  • Agawa Autorytet
    Postów: 329 154

    Wysłany: 26 maja 2020, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój w ciągu dnia śpi 3x30 min. W nocy zasypia o 21 i śpi do 7-8 rano. Tez się często wierci, ale faktycznie przy ząbkowaniu było gorzej.
    Ja po rocznym macierzyńskim planuje jeszcze roczny wychowawczy. Tak samo zrobiłam przy pierwszym dziecku.

  • mao Autorytet
    Postów: 3107 2350

    Wysłany: 3 czerwca 2020, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza34 wrote:
    Mao a dlaczego chcesz juz odstawic od piersi? Nie krytykuje tylko tak z ciekawisci. Ja nie pomoge, ja kpi i teorie znam i tez zmierzam ku końcowi bo nie mam juz wiecej na to sily.

    Moja tez budzi sie ok.5 rano, chodzi spac ok.20. W dzien śpi różnie.
    Powoli chce go odstawiać... bo karmienie piersią nigdy mnie nie urzekało... wiem, że są dziewczyny, które o to walczą i podziwiam, ale ja bym się tak nie katowała😉 Ale skoro mam dużo pokarmu, moje dziecko ładnie pije i wszyscy mówią, że to najlepsze co może być dla dziecka przez 6 miesięcy to grzecznie dawałam cycka mojej pijawce ☺️ Ale teraz jak jest coraz bardziej kumaty i sam mi się probuje do piersi dobierać to czuje, że to jest moment kiedy trza się z tym pożegnać... tylko nie wiem jak się za to zabrać😂
    Jakie mleko modyfikowane polecacie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 czerwca 2020, 22:09

    atdcj44jv390pb8f.png

    bl9czbmhesnf4kc4.png
  • Janka78 Ekspertka
    Postów: 230 233

    Wysłany: 4 czerwca 2020, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My zaczęliśmy od hipp bo takie dawali w szpitalu.potem że względu na ulewanie dawalismy nanAR. Po tym przeszliśmy na Babilon. Wszystkie mu pasowały Ale podobno Bebilon najlepszy więc to kupujemy. Nikodem już siedzi , potrafi z15 min posiedzieć Ale ktoś musi być z boku, sam ani na sekundę 🙂problemy nadal z zaśnięciem, trzeba utulic w kocyk i tak zasypia no albo na spacerze.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 czerwca 2020, 08:39

    qb3c3e5eyv2yhsqn.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 czerwca 2020, 02:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mao wrote:
    Powoli chce go odstawiać... bo karmienie piersią nigdy mnie nie urzekało... wiem, że są dziewczyny, które o to walczą i podziwiam, ale ja bym się tak nie katowała😉 Ale skoro mam dużo pokarmu, moje dziecko ładnie pije i wszyscy mówią, że to najlepsze co może być dla dziecka przez 6 miesięcy to grzecznie dawałam cycka mojej pijawce ☺️ Ale teraz jak jest coraz bardziej kumaty i sam mi się probuje do piersi dobierać to czuje, że to jest moment kiedy trza się z tym pożegnać... tylko nie wiem jak się za to zabrać😂
    Jakie mleko modyfikowane polecacie?

    Mao to moze tak ze zamiast 1 kp podaj butelke z mm, za jakis czas zamien drugie kp na mm itd. Piersi po jakimś czasie zajarza ze potrzebujesz mniej mleka az przestana tyle produkowac. To tylk9 taka moja sugestia jak to ugryzc. Bo jak ja chce wygasic a jestem kpi to co jakis czas ograniczam ilosc sciagniec na dobe, mleka robi sie mniej az zejde do 1 sesji a potem 0.
    A wogole mozna szybko zakonczyc farmakologicznie. W ograniczeniu laktacji pomaga picie szalwi i miety.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 czerwca 2020, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zakończenie kp to głównie problem psychologiczny dla malucha. Zawsze można wziąć tabletki i przestawić się na mm. Najlepiej skonsultuj z pediatrą jak to osiągnąć bezboleśnie dla małego.

    Piszcie co i was, jak idzie rozszerzanie diety?? U mnie słabo, mały zjada mikroskopijne ilości a już od miesiąca ponad rozszerzam. Na razie 1-2 razy dziennie bo też nie chce mi się przygotowywać, sprzątać, przebierać, kąpać jak od w zasadzie prawie nic nie zje... Niby jest bardzo chętny wręcz się rzuca na jedzenie ale mało co zostaje w buzi...

    Macie jakieś sprawdzone przepisy? Któraś się zdecydowała na blw?

  • male_m Autorytet
    Postów: 359 223

    Wysłany: 7 czerwca 2020, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cecylia u nas jest blw. Mała co tam chce to sobie zjada. Także dzisiaj np. jadła ananasa. W piątek zjadła trochę truskawki. Jakieś brokuły, marchewki, szparagi dostaje. Czasem makaron, ryż albo chleb. Co tam akurat nam robię to dla niej też zostawiam.
    Nasz starszak zaczął jeść tak żebym mogła powiedzieć że je żeby nie być głodnym a nie tak dla zabawy mniej więcej koło 2 urodzin, także ja tam na luzie podchodze do jedzenia. Jak na razie to bardziej testowanie u nas jest bo i tak jak jest głodna to dostaje pierś. Nie mówiąc o tym że jak coś zje to i tak to później praktycznie w całości ląduje w pieluszce.

    noPip1.png

    Synek, marzec 2017
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 czerwca 2020, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas jedzonko wchodzi ładnie ale narazie papki, narazie zupki warzywne i jabluszko. Co 3 dni wprowadzam cos nowego, no chyba ze akurat nie mam nowosci. Moje mleko wchodzi kiepsko, obiadek nas troche ratuje bo zjada pelna porcje tzn. sloiczek.troche szykuje sama, trochę ze sloiczkow.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 czerwca 2020, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A wogole moja Oleńka nadal sie nie obraca, bylismy u fizjo, mamy cwiczyc w domu, tsm nie ma co jezdzic bo jest tylko placz i zero wspolpracy.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 czerwca 2020, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Małe.m ja bym nie chciała karmić piersią dwa lata, mam plan do roku i to już z zaciśniętymi zębami, dlatego chcę żeby młody szybko załapał o co chodzi z jedzeniem, a tu niestety się nie zapowiada.

  • male_m Autorytet
    Postów: 359 223

    Wysłany: 12 czerwca 2020, 00:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cecylia wrote:
    Małe.m ja bym nie chciała karmić piersią dwa lata, mam plan do roku i to już z zaciśniętymi zębami, dlatego chcę żeby młody szybko załapał o co chodzi z jedzeniem, a tu niestety się nie zapowiada.

    Chodziło mi bardziej o to, że jak brakło mleka to zaczął ładnie jeść więc zakładałabym, że jak zaczniesz odstawiać to zacznie uzupełniać jedzeniem :)
    Super że chcesz rok karmić :) w końcu to ten najważniejszy czas karmienia.
    U nas jakoś tak wyszło że się nadal karmimy ze starszym ale już mu zredukowałam do 2 karmień bo ma ponad 3 lata i wydaje mi się że to bardziej z potrzeby bliskości u niego jest niż jedzenia ale skubany nie chce sam zrezygnować.

    Cecylia lubi tę wiadomość

    noPip1.png

    Synek, marzec 2017
  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 12 czerwca 2020, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :) Korzystając z rzadkiej chwili u mojej córki- czyli drzemki w domu, melduję co u nas :)
    Rozszerzanie diety idzie super- Julka zjada wszystko - od słoiczków po rzeczy mojej roboty, głównie blendowane na gładko z uwagi na fakt, że samodzielnie nie siedzi. Ale jada wszystko - od awokado, przez jogurty kozie, ryby, warzywa po np. koktajl truskawkowy z amarantusem :) Poza tym non stop pierś - kilkanaście razy na dobę i nocą co godzinę, półtorej. Kaszki też daję, ale nie te błyskawiczne, a do gotowania np. Helpa, bo jednak produkty zbożowe są potrzebne i nie jest to tylko tuczenie dziecka.

    Sen - tu jest gorzej, bo w dzień max. 1.5 h, a w nocy zazwyczaj od 18.30- 19.00 do 6 rano, ale właśnie z przerwami na karmienie. Na szczęście zazwyczaj udaje się odłożyć ją do jej łóżka, bo dla mnie spanie z dzieckiem to gorsze niż wstawanie...

    Waga - u nas dziś pokazała 6.7 kg :) Czyli nadal kurczak na 3-5 centylu, ale wzrost na 50 :) W przyszłym tygodniu trzecia dawka 6w1 i pneumokoków, meningokoki były trzy tygodnie temu i zniosła super!

    Powrót do pracy - ja już czasem z doskoku popracuję godzinę - dwie dziennie, ale raczej nie więcej niż 10 h/ m-c i to wieczorami. A potem na pewno wracam , choć jeszcze nie wiem w jakim wymiarze godzinowym.

    Jedyne co mnie martwi to rozwój fizyczny, ale i tu widzimy efekty rehabilitacji, bo dzień przed skończeniem 7 m.ż Julka obróciła się na brzuch. Niestety jeszcze sporo pracy przed nami w tym zakresie.

    Cecylia, Ewelina92 lubią tę wiadomość

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 czerwca 2020, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reset moja Oleńka po 3 dniach ćwiczeń ze mną (fizjo pokazala jak cwiczyc) potrafila juz przekrecac sie na brzuch. Z brzucha na plecy bedzie gorzej.

    Kto mi odpowie kiedy mozna przerzucic sie do spacerowki?

  • coma Autorytet
    Postów: 2322 2715

    Wysłany: 13 czerwca 2020, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja jeździ w spacerówce od majówki

    uIHap1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 czerwca 2020, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    coma wrote:
    Moja jeździ w spacerówce od majówki

    Na siedzaco czy lezy?

  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 14 czerwca 2020, 00:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza34 wrote:
    Reset moja Oleńka po 3 dniach ćwiczeń ze mną (fizjo pokazala jak cwiczyc) potrafila juz przekrecac sie na brzuch. Z brzucha na plecy bedzie gorzej.


    To dużo zależy od przyczyn problemów. My się rehabilitujemy od 10 t.ż i na pewno nie skończymy nim zacznie prawidłowo chodzić.

    A co do spacerówki - my na razie gondola, bo skoro nie siedzi i jednocześnie nie "jojczy" w gondoli to wolę ją mieć w gondoli.

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • Paula_30 Autorytet
    Postów: 1501 620

    Wysłany: 14 czerwca 2020, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie, u nas całkiem niezlie. Nikoś skończył 2 dni temu 9 miesiecy urodzeniowych a 6,5 korygowane.
    Chodzimy cały czas do fizjo się ładnie sobie radzi ,neurolog mówiła że nawet wyprzedza wiek korygowany. Od dwóch miesięcy pełza, od paru dni raczkuje. Wstaje przy wszystkim za co może się chwycić. Najbardziej w łóżeczku.jeszcze nie siedzi. Gaworzy,rozszerzamy dietę od paru miesięcy. Ustabilizowały mu się drzemki w ciagu dnia-ma 2. A w nocy śpi od.19:30-20:00 do 6:00. Z jedna pobudka. Jak ma gorszy czas to potrafi się budzić częściej. Konczymy już kp,na razie tylko w jednym cycku mi mleko zostało 😅 a tak dostaje większość mm,na noc też. Wciąga na raz 210 ml. Wazy coś koło 8300 kg więc tak trochę niewczesniako 🙈

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 czerwca 2020, 18:31

    Cecylia lubi tę wiadomość

    860i3e5edambhnvb.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 czerwca 2020, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zalecenia ogólne są takie żeby wozić malucha jak najdłużej w gondoli. Zmienia się na spacerówkę jak zaczyna siadać albo podciągać się i gondola robi się niebezpieczna bo może wypaść. Albo jak płacze i protestuje;)

    Napiszcie więcej o waszym rozszerzaniu diety! Jakieś przykładowe śniadanie/obiad/kolacja?

    Jak robicie wywar warzywny żeby później używać do kaszek to sprawdzałyście wcześniej wszystkie warzywa po kolei czy nie ma alergii? Seler, pietrucha, cebula?

  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 14 czerwca 2020, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cecylia, u nas na razie jest tylko obiad i podwieczorek z quasi kolacją.
    Zalecenie od neurologopedy mam takie, że dopóki Julka nie siądzie to mam dawać jej wszystko miksowane, więc kawałki odpadają. Tym samym na razie nie robię żadnych placuszków itp.
    Na obiad to warzywa + olej/ żółtko lub warzywa z mięsem/ ryba. Czasem warzywa plus np. makaron z mąki z groszku zielonego czy makaron z fasoli czasem warzywa z jakąś kaszą (taka jak dla nas).
    Kolejny posiłek to owoce + kaszka/jogurt/twarożek/jogurt kozi/amarantus itp- generalnie, żeby nie było to samo słodkie, ale też sycące i zdrowe. Czasem zamiast tego jest pasta ma bazie awokado.
    Do doprawiania używam świeżych ziół.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 czerwca 2020, 21:07

    Cecylia lubi tę wiadomość

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 czerwca 2020, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak szybko albo z jakim opoznieniem moze wystąpić reakcja alergiczna na dany produkt? Możliwe ze jsk w czwartek i piatek dostala seler to dopiero wczoraj ją obsypalo?

‹‹ 970 971 972 973 974 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ