X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Listopad 2019
Odpowiedz

Listopad 2019

Oceń ten wątek:
  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 2 maja 2020, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My już po szczepieniu w ostatni wtorek. I pierwszy raz bez uwag co do wagi, bo n wadze w przychodni wyszło 6.06 kg.
    Odgłosy moja córka wydaje przeróżne- od zdziwienia i zachwytu po robienie brrrum itp. Ale to pewnie kwestia tego, że motorycznie jest słaba i np. dalej się nie obraca.
    Wczoraj zaczęłam rozszerzać dietę- miał być brokuł, ale nie było bio, więc zrobiłam puree ziemniaczano- pietruszkowe i była zachwycona.
    USG bioder nie robię, bo po pierwszym USG powiedzieli, że już nie muszę kontrolować. Za to cieszę się, że rusza rehabilitacja!

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 maja 2020, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My w czwartek na szczepienie wiec usg bioderek przełożyłam na kolejny czwartek.

  • Janka78 Ekspertka
    Postów: 230 233

    Wysłany: 4 maja 2020, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My szczepienie za tydzień w poniedziałek.usg dostałam informacje ze lekarz kończy kwarantannę z wynikiem ujemnym😬strach tam isc.jutro będę dzwonić umawiać.dzis dałam żółtko pierwszy raz.zgotowalam zupe z marchew ziemniak i pietruszka.dodalam masło i jajko i zajadał ,powiem wam ze lepsza niż ta sklepowa która dla mnie smakuje niczym,

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 maja 2020, 14:39

    qb3c3e5eyv2yhsqn.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 maja 2020, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy ktoras z mam jest poza mna kpi?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 maja 2020, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My po szczepieniu. Ola ładnie to zniosla, bardzo szybko sie uspokoila po wkluciu. No ale wielkie halo o to ze za mało waży- o 300g. Tak mi sie wydawalo ze malo przybiera ale ludzie to tylko 300g mniej niz w tabelkach. Pani dr kaze zrobic badania, do tego zaczac rozszerzac dietę, no i nie rezygnowac z kpi 😭 zeby nie wprowadzac mm bo to za duzo na raz - i nowy posilek i mm. No i oberwalo nam sie ze za duzo siedzi a nie powinna.
    A, i jeszcze jak podam butelke to jeszcze mam jej po tym wciskac mleko łyżeczka zeby jak najwiecej zjadala. No, na to to ja sie nie godze, to nie gęś tylko dziecko. I tak wypluje jak nie chce.

  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 7 maja 2020, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza, a ile Ola waży?
    I jak to: za dużo siedzi? Chodzi o bujaczki, lezaczki itp?

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 maja 2020, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola waży 6300g przy urodzeniowej 3200g.
    A z tym siedzeniem to prawda, duzo trzymamy ja na kolanach bo lezec nie chce a czasami to jedyny sposob zeby nie plakala. W bujaczku nie lubi, trochę posiedzi w krzeselku do karmienia odchylonym na maksa do tylu. No i wiecej ma lezec na brzuchu bo sie nie obraca. Miala jednodniowy zryw na prima aprilis i przez miesiac cisza.
    Reset moze ty mi cos wiecej powiesz odnosnie tej wagi. Ola jest na moim mleku, karmie na zadanie, miala okres ze jadla bardzo ladnie, od 1,5 tyg.z jedzeniem jest tragedia, maks.2/3 wczesniekszych porcji.

  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 7 maja 2020, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza, u nas waga urodzeniowa 2940, a ostatnio 6.06 kg i nikt się nie czepia już, bo idzie równo trzecim centylem. Jeśli Ola również przybiera to bym olala i dała jej czas.
    U nas też nie na obrotów, ale jesteśmy pod opieką fizjoterapeuty i liczę, że za chwilę nadrobimy.

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • Janka78 Ekspertka
    Postów: 230 233

    Wysłany: 8 maja 2020, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynki zazwyczaj drobniejsze.moj Ok 9 kg ale dowiem się w poniedziałek.Iza mój znowu nie uznaje pozycji siedzącej.wyprostowuje nogi o tylko był stał.powiem wam ze próbowałam go puścić przy sofie i mały artysta stoi😱we wtorek ortopeda i muszę podpytać co mamy z tym zrobic.czy mu to nie zaszkodzi.nie ma szans go posadzić .stoi od miesiąca.duzo leży tez na brzuchu.na plecach tylko śpi.kazdo dziecko inne.moj starszy w wieku 10 miesięcy się nie przekręcał.potem mu przeszło.zadnych rehabilitacji nie miał.nie raczkował.na 10 miesięcy chodził za rękę a samodzielnie na rok.pozno mówił bo w wieku 3 lat a pisał w wieku 4.

    qb3c3e5eyv2yhsqn.png

  • agndra Autorytet
    Postów: 409 369

    Wysłany: 8 maja 2020, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Ja tu zaglądam, ale mnie wylogowało i tak trwałam 🙈

    Kajtulo waży okolo 8600g, ubrania 74/80.

    Z racji pandemii siedzę z dwójką w domu, mąż na zdalnej, a ja się zajmuję dziećmi. Czasami jest mi trudno, bo starszy oczekuje, że będzie tak jak chodził do przedszkola, wracał o mama się z nim bawiła, więc teraz walczę o swoją pozycję, że mama ma też obowiązki albo chce odpocząć 🤣 ostatnio Kajtek zapłakał, kiedy bawiłam się z Witkiem, to Witek do niego pobiegł i mu tłumaczył: "Kajtek, mama ma też obowiązek się ze mną bawić". Także tego...

    Jeśli chodzi o rozwój Kajtka, to dopiero tydzień temu (ma 6.5 miesiąca) zaczął obracać się na brzuch, potem z brzucha na plecy poszło ekspresem, więc aktualnie potrafi się turlać. Jest wymagający, ale ma lepsze dni również. Fajnie, że interesuje się Witkiem, to jak go położę obok to chwilę go poobserwuje, jak on się bawi, więc jakaś chwila jest. Witek jest opiekuńczy, więc jak Kajtek zapłacze, to Witek reaguje. Przypilnuje go chwilę, wiadomo, że nie zostawiam ich samych i nie idę daleko, ale tyle co do toalety lub się napić wody. To ulatwia. Pozdrawiam wszystkich 😁

    Paula_30, Cecylia lubią tę wiadomość

    1) Wituś- 23.03.2015 😍
    2) Kajtuś- 25.10.2019 😍
  • Paula_30 Autorytet
    Postów: 1501 620

    Wysłany: 8 maja 2020, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To i ja napiszę :-D u nas w porządku,Nikoś się rozwija. Na razie wiekszosc badań wychodzi dobrze. Ma już prawie 8 miesięcy na 5,5 korygowane. Obraca się na brzuch,pełza,przybiera pozycję do raczkownia :-) rozszerzamy dietę.
    Iza ja byłam kpi przez 2 miesiące w szpitalu. Teraz już kp+mm na noc

    860i3e5edambhnvb.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 maja 2020, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Janka to artysci z twoich chlopakow.

    Agndra moja starsza tez jest bardzo za malutka (tylko moja o 3 lata starsza od twojego Witka), byl moment ze nas odganiala bo teraz ona bawi sie z siostra, tez mi przypilnuje jsk już mam noz na gardle. Ale tez jest uparta i potrafi robic na złość np.halasuje jak Ola śpi, albo dzis poprosilam zeby zagadala do Oli dosłownie na 2-3 min.zebym mogla skończyc swoja robote to nie chciala, zaczela sie ze mną klocic i pyskowac. Tak wiec lekko nie jest.

    Paula super ze u was wszysyko ok. Nikos to nasz największy forumowy wojownik. A ty szczesciara ze udalo sie przejść na kp.

    Paula_30 lubi tę wiadomość

  • Janka78 Ekspertka
    Postów: 230 233

    Wysłany: 8 maja 2020, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza mój ma 15 lat a czasem zachowuje się jakby miał 2 lata.doczekac się pomocy to czasem graniczy z cudem.tez robi mu na złość a najsmieszniejsze ze mały jest za nim bardzo.ta zdalna nauka to porażka.moj syn twierdzi ze ms wakacje i cały dzień w lesie na rowerze a egzamin osmioklasisty przed nim.ale przecież on jest geniuszem i wszystko umie 🤯🤯mam pytanie o kaszki bo chce dodawać do mleka na noc.mam zapas kaszek mlecznych.czy robiąc 150ml powinnam dac 4 miarki mm i jedna kaszki?czy 5 miarek mm i dodatkowo kaszkę ?musze kupić bezmleczne i nie będzie problemu🙈

    qb3c3e5eyv2yhsqn.png

  • Moni** Autorytet
    Postów: 861 504

    Wysłany: 8 maja 2020, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mam kupione kaszki o na razie nie wiem jak się do nich zabrać. Nie wiem co się z moim małym porobiło. Od kilku miesięcy już przesypiał całe noce od 22-7. Bez nocnego karmienia. A nagle od paru dni strasznie się w nocy kręci co chwilę wypluwa smoczek później go szuka jak go w porę nie dam to się całkiem wybudza i nie chce spać. Tak mruczy przez sen i nie wiem. Raczej go brzuch nie boli. Ostatnio zasnął.dopiero jak spał że mną w łóżku i co chwilę go uspakajalam jak stękał. Czy to mogą być początki ząbkowania? Bo też zaczął właśnie tak język wystawiać i częściej bierze wszystko do buzi i też teraz częściej ten smoczek używa.

    ♥️córeczka🙏
    f2w3yx8dqn2x2gqa.png
    0,4, acard, pregna plus, actifolin.

    09.2021 ciąża biochemiczna 💔
    26.01.2021 poronienie zatrzymane 8tc 💔
    27.10.19. Synek ♥️
    ciąża pozamaciczna 06.2017 💔ciąża biochemiczna 02.2018💔; 10.2018💔
    Mutacje V R2 heterozygota, MTHFR heterozygota, PAI 1 4G homozygota
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 maja 2020, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może ząbki a może skok rozwojowy.
    Mój zaczął się przewracać na brzuch i plecy tego samego dnia, parę dni temu dopiero. Syn koleżanki jak miał 4 miesiące to zaczął już.
    A pediatra mówiła że mają czas do7 czy 8 miesiąca chyba, niektóre egzemplarze potrzebują więcej czasu ale to nic złego.

    Jak piszecie o turlaniu to macie na myśli że umie się przewrocic na brzuch i na plecy czy wasze maluchy rzeczywiście się turlają po podłodze?

    Jak wam idzie rozszerzanie diety? Mój tylko owoce je. Warzywa go nie interesują..

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 maja 2020, 05:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mielismy zaczac od dzis z marchewka ale malutka ma jakies krostki (obstawiam cynamon) i chyba musze poczekac.

  • Moni** Autorytet
    Postów: 861 504

    Wysłany: 11 maja 2020, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My dziś po szczepieniu. Nawet bohater z niego był bo mimo 4 kłóć był na to wszystko dość spokojny. Też pytałam o ta zmianę w spaniu i trochę tak mnie zbyła mówiąc że to czas na żeby ale jak tam patrzyła to nic nie mówiła że idą.
    Najważniejsze że zdrowy i trochę wraca do lepszego spania. Skończył 28tygodni i waży 8.500 ma 72 cm. Także jest co nosić. Na szczęście bardzo się nie domaga noszenia. Pytałam też o kaszki to mi powiedziała że dobrze waży i nie ma co go rozpychać kaszkami... A że jak lubi zupki to nawet dawać 2 razy dziennie. I tak się zastanawiam czy może wprowadzić owoce na deserek?
    Odnośnie przekręcania też mówiła że na spokojnie jest czas a każde dziecko inaczej i na razie nie ma się co martwić że tylko z placów ja brzuch a nie odwrotnie.

    ♥️córeczka🙏
    f2w3yx8dqn2x2gqa.png
    0,4, acard, pregna plus, actifolin.

    09.2021 ciąża biochemiczna 💔
    26.01.2021 poronienie zatrzymane 8tc 💔
    27.10.19. Synek ♥️
    ciąża pozamaciczna 06.2017 💔ciąża biochemiczna 02.2018💔; 10.2018💔
    Mutacje V R2 heterozygota, MTHFR heterozygota, PAI 1 4G homozygota
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 maja 2020, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To mi moją powiedziała że zupki to najgorszy wybór...:S bo lepiej albo warzywa, mięso ryby kaszki albo mleko. A mój też z tych grubszych.

    Myślę że najlepiej iść za instynktem.

    Moni** lubi tę wiadomość

  • Moni** Autorytet
    Postów: 861 504

    Wysłany: 11 maja 2020, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie z tymi zupkami tak jest że zupa a zupa to duża różnica. Właśnie teraz staram się dawać głównie warzywa i zaczynam mięso. I spróbuję może te owoce zamiast kolejnej butelki.
    I chyba każde dziecko i tak będzie lubialo co innego...

    ♥️córeczka🙏
    f2w3yx8dqn2x2gqa.png
    0,4, acard, pregna plus, actifolin.

    09.2021 ciąża biochemiczna 💔
    26.01.2021 poronienie zatrzymane 8tc 💔
    27.10.19. Synek ♥️
    ciąża pozamaciczna 06.2017 💔ciąża biochemiczna 02.2018💔; 10.2018💔
    Mutacje V R2 heterozygota, MTHFR heterozygota, PAI 1 4G homozygota
  • Agawa Autorytet
    Postów: 329 154

    Wysłany: 12 maja 2020, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Mam wielka prośbę do dziewczyn z Warszawy. Potrzebuje namiary na doradcę laktacyjnego/położną, która przyjeżdża na wizyty domowe pomimo obecnej sytuacji. Moja kuzynka właśnie urodziła dziecko, mam problemy z karmieniem, a z tego co mówiła to położna na NFZ nie będzie do niej przyjeżdżać. Jeśli znacie dobrego pediatrę, który jeździ na domowe wizyty to też poproszę o kontakt.

    Fajne, ze dzieciaczki się tak ładnie rozwijają. Janka, no Twój to najbardziej szaleje 🙀
    Z tego co czytałam na stronie mama fizjoterapeuta to przedział czasowy dla większości czynności jest spory. Każde dziecko jest inne. wklejam, może się komuś przyda.


    „ Nie wszystkie dzieci osiągają
    poszczególne umiejętności dokładnie
    w tym samym czasie.
    ale...
    Ważne, aby mieściły się one w tzw.
    OKNACH ROZWOJOWYCH
    - uśmiech społeczny: 1- 3 miesiące
    - lęk przed obcymi: 6- 12 miesięcy
    - wysoki podpór: 3-6 miesięcy
    - obroty z plecków na brzuszek: 4-7 miesięcy
    - siad z podparciem: 4-7 miesięcy
    - siad bez podparcia: 4-9 miesięcy
    - stanie z pomocą: 5,5- 11,5 miesiąca
    - raczkowanie: 5,5- 13,5 miesiąca
    - chodzenie z pomocą: 6- 14 miesięcy
    -samodzielne stanie: 7- 17 miesięcy
    - uderzanie w przedmioty 2- 5 miesięcy
    - sięganie w stronę wiszących przedmiotów: 3- 6 miesięcy
    - przekładanie przedmiotów z rączki do rączki: 4-7 miesięcy”

    A u nas waga stoi od połowy marca. Adaś wazy 10,2kg i tak sporo. Pediatra twiedzi, ze przy takich zapasach nie ma się co martwic. Fakt, Adaś teraz cały czas jest w ruchu to pewnie spala to co zjada.

    Janka78, Cecylia lubią tę wiadomość

‹‹ 968 969 970 971 972 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ