X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Listopad 2019
Odpowiedz

Listopad 2019

Oceń ten wątek:
  • Agawa Autorytet
    Postów: 329 154

    Wysłany: 18 kwietnia 2020, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, jak fajnie zobaczyć nowe wpisy na wątku😘
    U nas też zmiany. Adaś zrobił się towarzyski i ciekawy świata i ku naszej rozpaczy uwielbia być noszony. Lekko nie jest bo wazy ponad 10kg i to już od miesiąca (8 kwietnia skończył 5m). Od miesiąca noszę go w chuście. Jest lepiej ale ja i tak wytrzymuje max. 30min. Plus chusty jest taki, że bardzo szybko w niej zasypia i wtedy przerzucam go do wózka albo łóżka. Czasem jak w nocy nie chce zasnąć pakuje go do chusty, robie sobie kolacje i zazwyczaj on usypia zanim zacznę jeść. Gdyby był lżejszy byłoby genialnie. We wtorek dorobiłam się urazu kręgosłupa jak go podnosiłam z łóżka. Nie mogłam się ruszyć przez 30 min. Koszmar. Na szczęście jest lepiej i skończyło się tylko na telefonicznej konsultacji z ortopeda i fizjoterapeutą 😉
    Niestety ma alergie i nie do końca nad nią panujemy. Niby nie jem tego co mogłoby uczulać a wysypka pojawia się i znika i tak w kółko. Przez to biduś źle śpi w nocy i muszę go cyckiem uspokajać. W środę mam konsultacje on-line z dermatologiem i alergologiem. Może coś podpowie.
    Rozszerzamy dietę, na razie marchewka, ziemniak, jabłko. Gluten w śladowych ilościach na zasadzie szczepionki. Nie obraca się jeszcze, ale jąk bardzo mu zależy to na boczek się przerzuci. Lubi bawić się zabawkami, swoimi stopami i uwielbia starszego brata.
    W szczepieniach tez mamy zaległości. Kwarantannę znosimy dobrze dzięki ładnej pogodzie. Mamy duży ogród więc dajemy radę. Ale fajnie byłoby się wybrać na spacer, usiąść z wózkiem w kawiarni 😢

    sylvuś lubi tę wiadomość

  • Ig004 Autorytet
    Postów: 288 194

    Wysłany: 23 kwietnia 2020, 07:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczepienia ruszyły, idziemy w poniedziałek. Jakoś będę musiała sama dać radę, bo tylko jedna osoba może wejść. I to w maseczce i rękawiczkach - muszę gdzieś kupić, chociaż z tym podobno problem...

    2a82ae0ca8.png
    Nieudane: 3 IUI, 4 transfery ICSI
    Ciąża po operacji żpn
    Mamy synka ❤️
  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 23 kwietnia 2020, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ig, dasz radę! Ja zawsze chodzę sama :)

    Ig004 lubi tę wiadomość

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • Janka78 Ekspertka
    Postów: 230 233

    Wysłany: 23 kwietnia 2020, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas jeszcze szczepień nie ma.jutro jeszcze raz zadzwonię może się już coś dowiedzą.u nas na szczepienia jeździmy razem ale maz trzyma.kiepsko ze w maseczce ,bo dziecko nie dość ze wystraszone obcymi to i rodzic w masce😢😢oj kiepski czas.my za 3 dni 6 miesięcy 😍

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 kwietnia 2020, 14:55

    qb3c3e5eyv2yhsqn.png

  • male_m Autorytet
    Postów: 359 223

    Wysłany: 23 kwietnia 2020, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ig004 wrote:
    A czemu tylko mleko można? Pamiętasz może?
    Nie wszystko już pamiętałam więc pozwoliłam sobie wygooglować :)

    Mleko podaje się z piersi, butelki ze smoczkiem lub otwartego kubka – pozostałe pokarmy należy podawać łyżeczką.
    (Karmienie Piersią. Stanowisko Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia Dzieci)

    Stosowanie mleka modyfikowanego zawierającego substancje zagęszczające jest uzasadnione jedynie u dzieci z chorobą refluksową i powinno być podawane jedynie po konsultacji z lekarzem.
    (Zasady żywienia zdrowych niemowląt. Zalecenia PolskieGo Towarzystwa Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia Dzieci)


    Jeśli, chcesz podawać kaszkę z butelki, bo dziecko nie umie jeszcze jeść z łyżeczki, to znaczy, że nie jest ono jeszcze GOTOWE na rozszerzanie diety.

    Poza tym podając kaszkę z butelki:

    narażamy dziecko na późniejszą nadwagę i choroby z nią związane (karmienie posiłkiem z butelki może powodować zbyt duże spożycie kalorii)
    uniemożliwiamy naukę gryzienia i żucia oraz poznawania poszczególnych składników posiłków – jednych z najważniejszych elementów rozszerzania diety i nauki jedzenia
    zaburzamy odczuwanie sytości i głodu – kaszka z butelki płynie znacznie szybciej niż jedzona z łyżeczki, przez to dziecko zjada więcej niż potrzebuje
    zwiększamy ryzyko zakrztuszenia
    zwiększamy ryzyko występowania próchnicy

    Ig004 lubi tę wiadomość

    noPip1.png

    Synek, marzec 2017
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 kwietnia 2020, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nigdzie nie mogę znaleźć ile jedzenia się podaje przy rozszerzaniu diety? Wszędzie piszą żeby nie zmuszać ale jeśli problem jest odwrotny? Jest jakieś maksimum na pierwsze razy?

  • Agawa Autorytet
    Postów: 329 154

    Wysłany: 24 kwietnia 2020, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ile razy dziennie przy rozszerzaniu diety podajecie posiłki inne niż mleko? Ja mojemu podaje raz dziennie, ale nie wiem czy to dobrze.

  • Janka78 Ekspertka
    Postów: 230 233

    Wysłany: 24 kwietnia 2020, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez podaje raz dziennie obiadek.do tego tarte jabłko czasem i chrupki kukurydziane.moze i mój jadłospis nie spełnia wszystkuch norm ale wydaje mi się ze jest Ok.co do butelki tez zdania nie zmienię .puki nie zacznie siedzieć zupy będzie pił.wiecie, np opinie dotyczące spania z dzieckiem tez są bardzo negatywne a większość mam śpi 😜ja należę do mniejszości bo mój uwielbia lozeczko.starszy lubial łóżko 🙈

    qb3c3e5eyv2yhsqn.png

  • Ig004 Autorytet
    Postów: 288 194

    Wysłany: 24 kwietnia 2020, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja podaje warzywa, a po drzemce druga część warzyw (dojada sobie jeszcze trochę) i owoce, czyli w sumie 2. Tyle że te warzywa daje jakiś czas po mleku, a czasem po owocach też jest na piersi więc w sumie nie wiem czy to jest zamiast mleka czy jakoś dodatkowo. Ja co do tej kaszki to chyba też trochę nagne zasady, czasem będę dawała łyżeczką kaszkę z owocami, ale jeśli się sprawdzi wieczorna butla to raczej zostawię. Znam jednego osobnika ktory dzięki takiej kaszce wieczorem praktycznie sam zasypiał, problemów z otyłością nie ma ☺

    2a82ae0ca8.png
    Nieudane: 3 IUI, 4 transfery ICSI
    Ciąża po operacji żpn
    Mamy synka ❤️
  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 25 kwietnia 2020, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, nie byłam tu szmat czasu i przeczytałam zaledwie dwie strony. Macie rację, glownie jesteśmy na fb bo jest dużo szybciej i wygodniej A i zzylyśmy się ze sobą.

    U nas 8 kwietnia minęło 5 miesięcy, w zasadzie nie wiem kiedy 😉 Mati mierzy 71cm i waży 6500, waga piórkowa ale rozszerzamy już dietę więc mam nadzieję że przykoksuj. Karmię piersią.
    Do 4 miesiąca przesypial nam całe noce a dokładnie po chrzcinach 8 marca zaczął się budzić co 2 godziny i tak do dziś. Jestem tak wymeczona tym wstawaniem ze muszę się pilnować żeby nie zasnąć Karmiąc na poduszce na siedząco.
    Jesteśmy na etapie wycwiczonych przewrotow na brzuszek, powoli zaczyna podnosić się na kolankach ale woli kręcić się na macie po zabawki.
    Będę Was podczytywac od czasu do czasu 😉

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • Agawa Autorytet
    Postów: 329 154

    Wysłany: 27 kwietnia 2020, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas sukces-pierwszy samodzielny obrót na brzuch😍 Teraz ciężko zmienić pieluchę, tak mu się spodobało obracanie 🙂

    Moni** lubi tę wiadomość

  • Moni** Autorytet
    Postów: 861 504

    Wysłany: 28 kwietnia 2020, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agawa wrote:
    U nas sukces-pierwszy samodzielny obrót na brzuch😍 Teraz ciężko zmienić pieluchę, tak mu się spodobało obracanie 🙂
    U nas to samo. Teraz już na plecach nie polezy...

    Agawa lubi tę wiadomość

    ♥️córeczka🙏
    f2w3yx8dqn2x2gqa.png
    0,4, acard, pregna plus, actifolin.

    09.2021 ciąża biochemiczna 💔
    26.01.2021 poronienie zatrzymane 8tc 💔
    27.10.19. Synek ♥️
    ciąża pozamaciczna 06.2017 💔ciąża biochemiczna 02.2018💔; 10.2018💔
    Mutacje V R2 heterozygota, MTHFR heterozygota, PAI 1 4G homozygota
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 kwietnia 2020, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy wasze dzieci wydają odgłos zachwytu?

  • Janka78 Ekspertka
    Postów: 230 233

    Wysłany: 30 kwietnia 2020, 07:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza34 wrote:
    Czy wasze dzieci wydają odgłos zachwytu?
    Mój raczej w druga stronę, wieczne niezadowolenie czyli buu itp🙈ale wiem o jaki odgłos chodzi . Ja to nazywałam zdziwienie.udalo wam się zaszczepić?ja dzwonie i codziennie slysze brak miejsc.mam najlepszego pediatrę w mieście ale dostać się do niego cyrk.za tydzień jsk się nie uda pojde bez zapisu bo ile można czekac.musi nas przyjąć.pisalam wam ze wypija cały słoiczek obiadku na raz.od 3 dni niestety już nie😢łyżeczka tak minimalnie .je kilka chrupek i zjada jabłko tarte z bananem.dalej nie dałam kaszki.

    qb3c3e5eyv2yhsqn.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 kwietnia 2020, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Janka a pisalas ze twoj taki spokojny i nie placze. Odmienilo mu sie? U mnie od 2 mies.nie ma pediatry a rodzinna nie podejmuje sie szczepien wiec narazie nie ma. Ale dzis bede dzwonic do pielegniarki od szczepien i ponaglac, chodzi o szczepienie na rota bo czas leci.

  • Janka78 Ekspertka
    Postów: 230 233

    Wysłany: 30 kwietnia 2020, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje dziecko jest idealne w nocy.kiedys był tez bezproblemowy w dzień ,niestety to się zmieniło.nosil by się na rekach caly dzień.

    qb3c3e5eyv2yhsqn.png

  • Janka78 Ekspertka
    Postów: 230 233

    Wysłany: 30 kwietnia 2020, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A usg bioderek?dodzwonic się nie mogę wiec pewnie nie robią.robilyscie po 5 miesiacu?

    qb3c3e5eyv2yhsqn.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 kwietnia 2020, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zapisalam na 7 maja na usg bioderek a powinnam w 4 mies.wg zalecen lekarza. U mnie od 4 maja ruszaja z usg. A teraz dzwonilam o szczepienia i chyba idziemy w poniedzialek. Co najlepsze tesciowa nie zgadza sie zebym gdziekolwiek szla z Ola, ani bioderka ani szczepienia. Ale ona moze sie nie zgadzac a ja zrobie swoje, my decydujemy. To jest wazne.

  • Ewelina92 Autorytet
    Postów: 670 404

    Wysłany: 30 kwietnia 2020, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My po majówce wybieramy się na szczepienie. Dziś dzwoniłam do przychodni, ale kazali dzwonić w przyszłym tygodniu. Dobrze Iza, że napisałaś o tym usg bioderek, bo już mi to z głowy wyleciało.
    W przyszłym tygodniu idziemy na pierwszą wizytę do alergologa. Odstawiłam nabiał już dawno temu, zgodnie z zaleceniami pediatry, ale mało pomogło. W ogóle mam wrażenie, że nasza lekarka trochę zbagatelizowała problem, dlatego wolę iść do specjalisty. Nie mogę patrzeć, jak Mały się drapie :(

    Synek ❤️

    ex2b3e5e83c3bu23.png

    11.03.19: hcg 59.5 :)
    13.03.19: hcg 147,1 <3
    27.03 jest serduszko ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 kwietnia 2020, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bo my mamy lewe bioderko do kontroli i tylko czekalam kiedy to wszystko ruszy.

    Mala cos dzis jesc nie chce. A wczoraj i przedwczoraj wciagla jak maly smok.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 kwietnia 2020, 17:46

‹‹ 967 968 969 970 971 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ