X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Listopad ! 2020
Odpowiedz

Listopad ! 2020

Oceń ten wątek:
  • Ewka1700 Autorytet
    Postów: 1044 273

    Wysłany: 10 marca 2020, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nula30 wrote:
    Frelcia, pamiętam Cię z wątku na ovu :) fajnie,że jesteś ❤️🙂

    Wróblowa, idź i się uspokoisz. Nie ma sensu się zadręczać i stresować! 🙂

    Mnie też masakrycznie bolą piersi. Jestem zmęczona i wykańcza mnie ssanie w żołądku. Zjem i za chwilę znowu mnie ssie. Dreszcze mam już dzisiaj mniejsze na szczęście. I pije wodę jak na solidnym kacu 😋 najchętniej gazowaną 😁

    Jutro rano jadę do laboratorium, a po południu mam wizytę 🙂 Zrobię progesteron we własnym zakresie, bo tak mnie nakręciłyście tymi normami, że nie mogę przestać o tym myśleć.

    Nula my jesteśmy co dnia zaciazone😉
    Dreszcze też mam i temp. kolo 37.
    A co do picia ... to właśnie co pijecie jakie herbaty ? Ja byłam przyzwyczajona do ziół ale teraz chyba trzeba byc ostrozniejszym ? I unikać kofeiny.

    Frelcia, ja też się bałam zrobic suwak ale pomyślałam, że jak będę na niego spoglądać to będzie mi tak jakoś raźniej😊

    endometrioza IV
    starania od 2016 r.
    Marzec 2019 ICSI :(
    Marzec 2020 CP
    usunięty prawy jajowód
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 marca 2020, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spokojnie można kofeinę ale nie więcej niż dwie słabe kawy.

    Jak zobaczę serduszko to może odważę się na suwaczek

  • Ewka1700 Autorytet
    Postów: 1044 273

    Wysłany: 10 marca 2020, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zula36 wrote:
    Dałam się ponieść emocjom i poszłam na betę. Wynik 9124,0 mlU/ml. Norma laboratorium 1-10 tydzień od 5 do 417430. Nie wiem czy dobra. Sprawdzić za dwa dni?

    Świetna a nie dobra. Te bym chciała mieć już taki wynik. Przyrost zawsze możesz sprawdzić ale jest ok😊

    endometrioza IV
    starania od 2016 r.
    Marzec 2019 ICSI :(
    Marzec 2020 CP
    usunięty prawy jajowód
  • Ewka1700 Autorytet
    Postów: 1044 273

    Wysłany: 10 marca 2020, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frelcia_na_tymczasie wrote:
    Spokojnie można kofeinę ale nie więcej niż dwie słabe kawy.

    Jak zobaczę serduszko to może odważę się na suwaczek

    Ja kawę odstawiłam całkiem, pije tylko z cykorii. Zastanawiam się nad zielona herbata i np. Takimi ziołami jak melisa, mieta

    endometrioza IV
    starania od 2016 r.
    Marzec 2019 ICSI :(
    Marzec 2020 CP
    usunięty prawy jajowód
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 marca 2020, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewka1700 wrote:
    Ja kawę odstawiłam całkiem, pije tylko z cykorii. Zastanawiam się nad zielona herbata i np. Takimi ziołami jak melisa, mieta

    Zielona herbata podobno nie jest wskazana w ciąży.

  • Nula30 Ekspertka
    Postów: 286 75

    Wysłany: 10 marca 2020, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frelcia, widzę,że na chłodno podchodzisz. Mówią,że ciąża to piękny czas. Nie do końca się z tym zgodzę... Ja w pierwszej "osiwiałam" z nerwów. Najpierw czy w ogóle utrzymam ciążę, później czy nie przestanie bić serce, a później to cholerne liczenie ruchów i skoki ciśnienia z nerwów. Marzyłam,żeby w końcu urodzić. Teraz jestem odrobinę spokojniejsza, staram się po prostu nie nastawiać negatywnie póki co. Co ma być to będzie i każde złe myśli próbuje od razu odganiać i zmieniać im tor na cokolwiek innego, przyziemnego.

    Wróblowa, przejmę od Ciebie pałeczkę panikary jak zaczną się ruchy - moja zmora 😭

    rfxg43r8qq0glx30.png
  • Wróblowa Autorytet
    Postów: 3331 1173

    Wysłany: 10 marca 2020, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nula30 wrote:
    Frelcia, widzę,że na chłodno podchodzisz. Mówią,że ciąża to piękny czas. Nie do końca się z tym zgodzę... Ja w pierwszej "osiwiałam" z nerwów. Najpierw czy w ogóle utrzymam ciążę, później czy nie przestanie bić serce, a później to cholerne liczenie ruchów i skoki ciśnienia z nerwów. Marzyłam,żeby w końcu urodzić. Teraz jestem odrobinę spokojniejsza, staram się po prostu nie nastawiać negatywnie póki co. Co ma być to będzie i każde złe myśli próbuje od razu odganiać i zmieniać im tor na cokolwiek innego, przyziemnego.

    Wróblowa, przejmę od Ciebie pałeczkę panikary jak zaczną się ruchy - moja zmora 😭
    Jeja, jak to dobrze ze nie jestem jedyna... nie wiem czemu, ale dziś jakoś owoilam się z myślą, ze jutro się dowiem ze ciąża obumarła. To jest straszne, bo faktycznie, zamiast latać ze szczęścia ja siedzę i myśle, i analizuje swój organizm. Dziś dobiło mnie zmniejszenie bolu w piersiach... chociaż mysli mi się kołują, no bo przecież biorę dupka.
    Dziewczyny, ja to myśle ze my wszystkie tutaj będziemy mieć takie wisielcze nastroje, dopóki nie przejdziemy pierwszej ♥️ wizyty.

    p19u9jcgdgj4qrbu.png
    Będziemy mieć Synka - czekamy ♥️
    Olek - 05.11.2020 👦🏼
    HSG - Udało się udrożnić oba jajowody!
    To nie problem jest problemem, problemem jest Twoje podejście do problemu.
  • Nula30 Ekspertka
    Postów: 286 75

    Wysłany: 10 marca 2020, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wróblowa wrote:
    Jeja, jak to dobrze ze nie jestem jedyna... nie wiem czemu, ale dziś jakoś owoilam się z myślą, ze jutro się dowiem ze ciąża obumarła. To jest straszne, bo faktycznie, zamiast latać ze szczęścia ja siedzę i myśle, i analizuje swój organizm. Dziś dobiło mnie zmniejszenie bolu w piersiach... chociaż mysli mi się kołują, no bo przecież biorę dupka.
    Dziewczyny, ja to myśle ze my wszystkie tutaj będziemy mieć takie wisielcze nastroje, dopóki nie przejdziemy pierwszej ♥️ wizyty.

    Ty weź odganiaj takie myśli. Nie zadręczaj się,bo nie masz na to wpływu, a stresem szkodzisz sobie i maleństwu. Ja też jutro do lekarza 🙂 DAMY RADĘ! 🙂 Musimy ❤️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 marca 2020, 19:25

    rfxg43r8qq0glx30.png
  • Wróblowa Autorytet
    Postów: 3331 1173

    Wysłany: 10 marca 2020, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nula30 wrote:
    Ty weź odganiaj takie myśli. Nie zadręczaj się,bo nie masz na to wpływu, a stresem szkodzisz sobie i maleństwu. Ja też jutro do lekarza 🙂 DAMY RADĘ! 🙂 Musimy ❤️
    Daj koniecznie znać po :) my mamy na 18:45 wizytę, ale później jedziemy do moich rodziców, bo moja mama już tez nie może wytrzymać tych moich schiz 😂

    p19u9jcgdgj4qrbu.png
    Będziemy mieć Synka - czekamy ♥️
    Olek - 05.11.2020 👦🏼
    HSG - Udało się udrożnić oba jajowody!
    To nie problem jest problemem, problemem jest Twoje podejście do problemu.
  • Nula30 Ekspertka
    Postów: 286 75

    Wysłany: 10 marca 2020, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wróblowa wrote:
    Daj koniecznie znać po :) my mamy na 18:45 wizytę, ale później jedziemy do moich rodziców, bo moja mama już tez nie może wytrzymać tych moich schiz 😂

    Dam znać i czekam też na wieści od Ciebie 😁 Moja mama jeszcze nic nie wie 😋

    rfxg43r8qq0glx30.png
  • Rożaa Przyjaciółka
    Postów: 98 39

    Wysłany: 10 marca 2020, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 marca 2020, 15:02

    Nula30, Zula36, Wróblowa, Malamii26, doomi03 lubią tę wiadomość

    c6plhb6.png
  • Nula30 Ekspertka
    Postów: 286 75

    Wysłany: 10 marca 2020, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Roża, super wieści ❤️🤗

    rfxg43r8qq0glx30.png
  • Wróblowa Autorytet
    Postów: 3331 1173

    Wysłany: 10 marca 2020, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rożaa wrote:
    hejo,ja już po wizycie. Ciąża młodsza bo dopiero 5+1, jest pęcherzyk żółtkowy. Na ten moment wszystko jest okej, wielką ulgę dzisiaj poczułam.

    Dziewczyny myślmy pozytywnie! Nie ma sensu się zadręczać, wiem że każda z nas ma różne doświadczenia i różne obawy, ale teraz dbajmy o siebie i o swoją spokojną głowę :) ja poprzednim razem dzień w dzień świrowałam, obawiałam się wszystkiego najgorszego a potem miałam do siebie pretensje że wykrakałam. Teraz staram się myśleć pozytywnie i cieszyć się każdym dniem <3 a jak już pojawi się chwila czy myśl zwątpienia to sama siebie szybko ogarniam w myślach
    Masz racje! Ja przed chwila do ojca mego dziecka krzyknęłam: niech się dzieje co chce! Ze już mam dość rozkmin, czytania forum i innych swirowan. Zrobiliśmy wszystko na ta chwile co mogliśmy zrobić, teraz wszystko w rękach kogos innego :)
    Oooo czyli jak u Ciebie 5+1, to u mnie jutro 5+3 tez coś powinno pokazać 🤔

    Rożaa lubi tę wiadomość

    p19u9jcgdgj4qrbu.png
    Będziemy mieć Synka - czekamy ♥️
    Olek - 05.11.2020 👦🏼
    HSG - Udało się udrożnić oba jajowody!
    To nie problem jest problemem, problemem jest Twoje podejście do problemu.
  • kkasia Autorytet
    Postów: 921 1972

    Wysłany: 11 marca 2020, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oglądam właśnie live na yt mamaistetoskop polecam 😊 może Was to uspokoi trochę 😊 no i info że koronawirus nie przenika przez łożysko 😉

    doomi03 lubi tę wiadomość

    f2w3vfxm992xljdr.png

    9.12.2017r. 10tc [*] puste jajo płodowe
    18.01.2019r. Julcia <3 cc, kp
    19.03.2020 -> Jest ❤
    31.08.2020 -> usg 3 trym :) 1.5kg <3
    15.10.2020 -> usg 2520g <3
    21.10.2020 -> wizyta gin
  • Rożaa Przyjaciółka
    Postów: 98 39

    Wysłany: 11 marca 2020, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 marca 2020, 15:02

    c6plhb6.png
  • doomi03 Autorytet
    Postów: 4193 6560

    Wysłany: 11 marca 2020, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewka1700 wrote:
    Doomi Twoja historia daje mi nadzieje❤ cieszę się, że jest dobrze oby tak dalej😊
    W których dniach cyklu robiłaś bete i proga?

    U mnie bylo tak:

    PROGESTERON
    19dc (7dpo) - 6,45
    21dc (9dpo) - 3,77

    BETA
    21dc (9dpo) - 2,12
    23dc (11dpo) - 22,80
    25dc (13dpo) - 105

    Dzisiaj zrobiłam kolejna ostatnia już bete i proga wiec zobaczymy jak na dzień dzisiejszy to wygląda. Dziś 27dc i 15dpo.
    Mój progesteron byl wręcz malejący i szybka reakcja i leczenie duphastonem i luteina chyba nas uratowały.

    kkasia lubi tę wiadomość

    3jvzcbxmqcuirhnp.png

    12cs 💚⏸️

    Mój syn, moje szczęście: 💙 Kacper - ur. 22.11.2020
    godz 21:48
    Waga 2980g
    Dlugosc 51 cm
  • Rożaa Przyjaciółka
    Postów: 98 39

    Wysłany: 11 marca 2020, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 marca 2020, 15:02

    c6plhb6.png
  • doomi03 Autorytet
    Postów: 4193 6560

    Wysłany: 11 marca 2020, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewka1700 wrote:
    Chyba wszystkie leki z progesteronem pogarszają samopoczucie. Ja po zwiększeniu dawki mam mega osłabienie i zawroty głowy.

    Ale trzeba się cieszyć że te objawy sa😊

    Tak u mnie też chyba takie sensacje od wczoraj po lekach. Na zawroty zauważyłam dziś ze pomaga mi świeże powietrze najbardziej. A na mdłości to koleżanka mi poleciła zeby maks do 30 min od wzięcia leku z progesteronem zjeść banana, to sprawiało ze albo miala mniejsze mdłości albo nie miała w ogole (w bananie dużo potasu, więc może w tym jest rzecz).

    3jvzcbxmqcuirhnp.png

    12cs 💚⏸️

    Mój syn, moje szczęście: 💙 Kacper - ur. 22.11.2020
    godz 21:48
    Waga 2980g
    Dlugosc 51 cm
  • doomi03 Autorytet
    Postów: 4193 6560

    Wysłany: 11 marca 2020, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frelcia_na_tymczasie wrote:
    Duphaston nie wychodzi we krwi. Ja na początku przy becie 114 miałam progesteron 1. Po dwóch dniach jak dołożono mi lutinus tylko dla spokoju głowy miałam 6, potem 11 i teraz już jest wysoko.

    Co do bólu jajnika- mam od 6 dni taki. Raz mocniej, raz słabiej. Pomaga nospa z apapem albo nospa z kawą. Z tego jajnika miałam też owulację i mam na nim torbiel. Lekarz kazał odpoczywać. Gdyby uważał to za coś niepokojącego to wezwałby mnie na wizytę.

    Czyli jeśli bierzemy leki typu duphaston/luteina itd, a nie wychodzi on w badaniu krwi ale beta hcg przyrasta prawidłowo to się tym progesteronem nie martwić (mnie tak też własnie lekarka uspokajała ze poki beta rośnie dobrze to soe nie zamartwiać)

    3jvzcbxmqcuirhnp.png

    12cs 💚⏸️

    Mój syn, moje szczęście: 💙 Kacper - ur. 22.11.2020
    godz 21:48
    Waga 2980g
    Dlugosc 51 cm
  • doomi03 Autorytet
    Postów: 4193 6560

    Wysłany: 11 marca 2020, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zula36 wrote:
    Dałam się ponieść emocjom i poszłam na betę. Wynik 9124,0 mlU/ml. Norma laboratorium 1-10 tydzień od 5 do 417430. Nie wiem czy dobra. Sprawdzić za dwa dni?

    Beta piękna :) od 10 tys. Widać serducho więc już zaraz :) kiedy masz usg?

    3jvzcbxmqcuirhnp.png

    12cs 💚⏸️

    Mój syn, moje szczęście: 💙 Kacper - ur. 22.11.2020
    godz 21:48
    Waga 2980g
    Dlugosc 51 cm
‹‹ 6 7 8 9 10 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ