X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne LISTOPAD 2022 ❤️
Odpowiedz

LISTOPAD 2022 ❤️

Oceń ten wątek:
  • Angelaaaa Autorytet
    Postów: 3917 4515

    Wysłany: 4 października 2022, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z kapusty robi się okład na piersi jak jest zastój 😁
    Też wiem że kąpiele pomagają no i jak najwięcej karmić lub odciągać mleko

    Maja 06.05.21r ❤️

    Alicja 19.11.22r.❤️


  • meggie94 Autorytet
    Postów: 1387 1269

    Wysłany: 4 października 2022, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angelaaaa wrote:
    Dziewczyny a ile sztuk pampersów pakujecie do torby ? 🤔

    Ja spakowalam jedno paczkę Dada 23 szt, w razie co mąż dowiezie :)

    age.png

    preg.png
  • meggie94 Autorytet
    Postów: 1387 1269

    Wysłany: 4 października 2022, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joanne wrote:
    A po co ta kapusta?

    Wózek też kupiłam używany z myślą że w spacerówkę nową zainwestujemy. Koniec listopada, błoto, brzydka pogoda, sztormy😳 więc wątpię że będę jakoś szczególnie dużo z niego korzystać więc uznałam że zwyczajnie szkoda kasy.

    Znajoma powiedziała że tak samo z fotelikiem samochodowym- że jak mam jakąś znajomą która miała nowy fotelik i wiem że nie jest powypadkowy to żebym brała a kolejny dopiero kupiła nowy. Na szczęście koleżanka swojego nie sprzedała więc biorę od niej a nowy fotelik kupimy jak na wiosnę będziemy planować wyjazd do pl. My bardzo mało jeździmy i wątpię że nagle się to zmieni więc tak jak z wózkiem, choć teściowie wysłali nam grubszy piniądz na te rzeczy z nakazem że mają być nowe i wypasione, ale finalnie przyznali mi rację.

    Żeby mieć przygotowana kapustę w zamrażarce (liście) Np na nawał lub ewentualne zastoje, zapalenia ;) My dziś tez mieliśmy na szkole rodzenia o karmieniu, laktacji i zajęcia były z babeczką z noworodków z naszego szpitala, wiec super, dużo się dowiedziałyśmy o standardach u nas, zasypałyśmy ją milionem pytań 🙈 Nawet nam pokazała filmik z sali operacyjnej z CC, bo jej synowa miała 3 tyg temu 😁

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 października 2022, 17:47

    age.png

    preg.png
  • kid_aa Autorytet
    Postów: 2445 3167

    Wysłany: 4 października 2022, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Decemberry wrote:
    O jak supeeer :D Ja wybrałam Bytom, na Ligocie jest jedna ginka której nie znoszę i nie chciałabym trafić w jej ręce na obchodzie ^^"
    A w Bytomiu takie luksusy, że sale 2 osobowe z łazienką. Przy zwiedzaniu szpitala się czułam jak w hameryce, haha :D
    A w którym szpitalu w Bytomiu? Bo ja w dwójce w specjalistycznym. Można tam iść pooglądać?

    Decemberry lubi tę wiadomość

    age.png
    30.11.2012 (puste jajo), 12.02.2016 (28tc*) - naturalsy 💔
    IUI 05.2017 :( IMSI 08.2017 :( IMSI 01.2018 :( IMSI 03.2019 :( IMSI 05.2019 (Mini-IVF) :( 08.2020 stymulacyjna klapa :(
    AZ 02.2022 :( 7dpt 16, 9dpt 34, 11dpt 31
    AZ 03.2022 7dpt 46, 9dpt 135, 12dpt 426, 16dpt 1730, 20dpt 5035, 7t3d ❤️ 🍀🤞🍀 It's a boy 🥰
    genotyp AA, V Leiden, MTHFR a1298c, nasienie kiepskie, polimorfizm Apal
    2950g Syn - Nasza Miłość😍
  • Nosia Autorytet
    Postów: 1145 621

    Wysłany: 4 października 2022, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, kapusta dobrze działa na stany zapalne oraz opuchliznę. Można też przykładać na spuchnięte nogi/kostki.

  • Lalala Autorytet
    Postów: 385 242

    Wysłany: 4 października 2022, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojej, jak sobie przypomnę nawał to mi się słabo robi 🙉 tak bardzo obawiałam się o to jak będzie wyglądało kp, czy dam radę itp. że w ogóle nie ogarnęłam tematu nawału. Dla mnie był on okropny, nie wiedziałam czy chłodzić czy rozgrzewać piersi żeby przynieść trochę ulgi... Kapusta też poszła w ruch 🤣 na szczęście najgorsze były 2 dni, później puściło, ale ból i dyskomfort okropny.

    atdccwa173tcycke.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 października 2022, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to już zapomniałam jak się karmi piersią 😁 ale mam zamiar karmić min rok

    A powiedzcie... Macie już pokarm?? Ja jeszcze nic i piersi flaki od początku ciąży

  • Lalala Autorytet
    Postów: 385 242

    Wysłany: 4 października 2022, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też nie, ostatnio jakaś siara pojawiła się po porodzie, a faktyczny pokarm 3 dni później, ale byłam po CC. W szpitalu małą dokarmiali przez to.

    atdccwa173tcycke.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 października 2022, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lalala wrote:
    Ja też nie, ostatnio jakaś siara pojawiła się po porodzie, a faktyczny pokarm 3 dni później, ale byłam po CC. W szpitalu małą dokarmiali przez to.

    Rozkręci się i tym razem 👍
    Pamiętam, że z Mikim tak miałam, że po cc pokarm pojawił się po jakimś czasie, ale kazali przystawiać i może dzięki temu się pojawił

  • Marta93 Autorytet
    Postów: 1674 1536

    Wysłany: 4 października 2022, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kalli95 wrote:
    Mialam na studiach takiego sąsiada z góry palacza-pijaka-imprezowicza 😅 jeszcze wentylacja się cofała do nas i bylo czuć kiedy smazy cebulę czy pali papierosy. Okropny typ człowieka i współczuję na stałe takich sąsiadów.
    Ja dzisiaj znowu na obciążeniu glukoza bo ostatnio wyszła mi glukoza w moczu i chyba kiepsko się czuje jak jem słodkie.
    Dziewczyny z cukrzycą tez wam skakal puls po jedzeniu słodkiego czy miałyście duszności, slabo wam bylo?
    Ja mam cukrzycę ciążowa i mam wrażenie że jak mam czasem za wysoki cukier to spać mi się chce ale jak mam dość nisko np 87 po śniadaniu to też mi się chce spać,

    8969aff1d1.png
    11.2022 w oczekiwaniu na nasz naturalny cud po 6 latach ciężkich starań 😍🤰🏼
  • Marta93 Autorytet
    Postów: 1674 1536

    Wysłany: 4 października 2022, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sóweczka wrote:
    Ja to już zapomniałam jak się karmi piersią 😁 ale mam zamiar karmić min rok

    A powiedzcie... Macie już pokarm?? Ja jeszcze nic i piersi flaki od początku ciąży
    Ja mam takie gorące na dole i miałam z 3 tyg temu plamkę w okolicy sutka po nocy, i jak biorę prysznic i leci po piersiach woda to mam białe jakby na sutkach 🤣 w tej dziurce, to moja pierwsza ciąża i wydaje mi się że to mleko 🤣

    8969aff1d1.png
    11.2022 w oczekiwaniu na nasz naturalny cud po 6 latach ciężkich starań 😍🤰🏼
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 października 2022, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta93 wrote:
    Ja mam takie gorące na dole i miałam z 3 tyg temu plamkę w okolicy sutka po nocy, i jak biorę prysznic i leci po piersiach woda to mam białe jakby na sutkach 🤣 w tej dziurce, to moja pierwsza ciąża i wydaje mi się że to mleko 🤣

    Może te kanaliki mleczne już się przygotowują. Ponoć niektóre kobiety dostają wcześniej mleko

    Marta93 lubi tę wiadomość

  • MamaNl Autorytet
    Postów: 1155 885

    Wysłany: 4 października 2022, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie mam nic ani większych piersi ani siary itp
    U mnie wogole mleko pojawia się w okolicach tygodnia po porodzie mam nadzieje ze tym razem tez tak będzie 😅😅

    Joanna …
    Jest synuś Bruno 💙
    event.png
  • Strata Autorytet
    Postów: 401 813

    Wysłany: 4 października 2022, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na Ligocie też są dwójki z własną łazienką.;) polecam. Ja nie trafiłam na złego lekarza tam. A położne to anioły, ( przeważnie )
    Rodziłam pierworodnego tam i teraz nkr biote innego pod uwagę. Choć mam godzinę drogi
    . 🤣

    Siarę mam od jakiś 2/3 tyg. Ale leci tylko w nocy lub gdy starszy syn płacze

    Decemberry, Olo323 lubią tę wiadomość

    Wrzesień 2020 💙
    Grudzień 2021👼
    Listopad 2022 💙

    9523e01ecd.png
  • Tony Autorytet
    Postów: 1197 1643

    Wysłany: 4 października 2022, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się w końcu wygrzebałam z pudeł i walizek, jestem wykończona 😴 jutro po południu przyjezdza dostawczak z ostatnią partią rzeczy. Więc rano planuje w końcu wziąć się za wyprawkę szpitalną. Zaczęłam się trochę stresować, że mogę urodzić wcześniej, skoro Laura taka duża, więc muszę się zorientować co w ogóle potrzebujemy ;d Także jutro robię listę i zamawiam rzeczy!

    Decemberry, meggie94 lubią tę wiadomość

    age.png
    👱🏼‍♀️33 - PAI-1 homozygota 🧔🏻31
    10.21 -ciąża bliźniacza👶👶
    12.21 - poronienie 9tc [*][*]
    4.12.22 - Laurka 😍
  • Decemberry Autorytet
    Postów: 840 686

    Wysłany: 4 października 2022, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kid_aa wrote:
    A w którym szpitalu w Bytomiu? Bo ja w dwójce w specjalistycznym. Można tam iść pooglądać?

    Tak, w dwójce na bloku VA. Oprowadzali nas na szkole rodzenia. Finalnie nie mogliśmy kontynuować szkoły, bo dojazdy (ponad 75km) wywoływały u mnie meeega skurcze, ale na pierwszej "lekcji" byliśmy i właśnie można było zwiedzić cały blok.

    Osobno jest piętro do rodzenia naturalnego (nie ma wanien, ale sale dla rodzących są jednoosobowe z prysznicami), osobno piętro do cesarek, osobno piętro patologii ciąży i osobno piętro dla kobiet, które już urodziły. Jest też pokój rodzinny, za 400 zł można wykupić jedną dobę po porodzie, by mąż był (ale wygląda tak samo, jak normalny pokój jakby coś xD). Jest też osobno kuchnia dla mamusiek. Cały oddział jest dość mały, przez to jest wrażenie przytulności.

    Na kiedy masz termin, rodzisz cc czy sn? Może się spotkamy <3

    kid_aa, Olo323 lubią tę wiadomość

    Baby G. Już z nami 🥰 16.11.22, 54 cm Szczęścia ❤️✨

    15.03 - beta 26.7 <3
    17.03 - beta 73.9 <3
    23.03 - beta 1379.6 <3 <3!
    Maleństwo rozwija się idealnie <3
    07.07.22 - 320g mężczyzny <3
    24.07 - 540g <3
    29.08 - 1146g <3
    22.09 - 1669g <3
    19.10 - 2450g <3
    4.11 - 2930g <3
  • Decemberry Autorytet
    Postów: 840 686

    Wysłany: 4 października 2022, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co do karmienia piersią, to ja Wam powiem, że zaczynam się nastawiać na karmienie przez wzgląd ekonomiczny. Nie wierzę w cuda o karmieniu, a sama ta czynność brzydzi mnie niepojęcie (zazdroszczę kobietom, które MARZĄ O KP). Jednak wizja wydawania 200 zł na mleko modyfikowane na miesiąc (tak lekko licząc, wybraliśmy CapriCare 1) to w dzisiejszych czasach mocny cios dla domowego budżetu. Najgorsze jest to, że KP kojarzy mi się z tymi samymi wyrzeczeniami jedzeniowymi, co w ciąży. No i to wyobrażenie, że piersi się zniszczą i rozciągną... gnębi mnie to jak nie wiem.

    Pocieszam się, że macica się szybciej obkurcza dzięki karmieniu.. Eh.. Mam mega doła.

    Baby G. Już z nami 🥰 16.11.22, 54 cm Szczęścia ❤️✨

    15.03 - beta 26.7 <3
    17.03 - beta 73.9 <3
    23.03 - beta 1379.6 <3 <3!
    Maleństwo rozwija się idealnie <3
    07.07.22 - 320g mężczyzny <3
    24.07 - 540g <3
    29.08 - 1146g <3
    22.09 - 1669g <3
    19.10 - 2450g <3
    4.11 - 2930g <3
  • Angelaaaa Autorytet
    Postów: 3917 4515

    Wysłany: 4 października 2022, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Decemberry wrote:
    A co do karmienia piersią, to ja Wam powiem, że zaczynam się nastawiać na karmienie przez wzgląd ekonomiczny. Nie wierzę w cuda o karmieniu, a sama ta czynność brzydzi mnie niepojęcie (zazdroszczę kobietom, które MARZĄ O KP). Jednak wizja wydawania 200 zł na mleko modyfikowane na miesiąc (tak lekko licząc, wybraliśmy CapriCare 1) to w dzisiejszych czasach mocny cios dla domowego budżetu. Najgorsze jest to, że KP kojarzy mi się z tymi samymi wyrzeczeniami jedzeniowymi, co w ciąży. No i to wyobrażenie, że piersi się zniszczą i rozciągną... gnębi mnie to jak nie wiem.

    Pocieszam się, że macica się szybciej obkurcza dzięki karmieniu.. Eh.. Mam mega doła.


    Przy KP nie musisz stosować żadnej diety.. tylko alkoholu pić nie można 😁😁

    Decemberry, Olo323 lubią tę wiadomość

    Maja 06.05.21r ❤️

    Alicja 19.11.22r.❤️


  • Angelaaaa Autorytet
    Postów: 3917 4515

    Wysłany: 4 października 2022, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aa i co do mleka modyfikowanego to pamiętajcie że mleka z nr 1 ( one są do 6 miesiąca) to nigdy w sklepach nie ma promocji, że np kupując dwa jest jakiś rabat czy coś bo jest zakazane tylko dlatego żeby zachęcić do kp 🤦‍♀️🤦‍♀️ dopiero mleko nr 2 i wyżej czesto są w promocji 😁😁

    Decemberry, Strata lubią tę wiadomość

    Maja 06.05.21r ❤️

    Alicja 19.11.22r.❤️


  • Lalala Autorytet
    Postów: 385 242

    Wysłany: 4 października 2022, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karmiąc piersią nie stosowałam żadnej diety, nie miałam żadnych wyrzeczeń (oprócz alkoholu), jadłam i piłam na co miałam ochotę. Nie słuchałam wszystkich "mądrych" porad typu nie jedz (wstaw cokolwiek) bo małej będzie bolał brzuszek 🤦🏼‍♀️ a nasłuchałam się po drodze tego multum, i te zdziwione oczy bo np. jadłam czekoladę, piłam kawę itp. Jedynie posłuchałam się doradcy laktacyjnej, która powiedziała, że mam jeść wszystko co chcę, bo jak mama szczęśliwa go dziecko też ;-)
    Szczerze to nie nastawiałam się na kp, ale jak już zaczęło mi iść to w to poszłam ze względu na wygodę i właśnie ekonomię. Teraz też bym chciała, ale nie wiem jak to bedzie, ile mała będzie "wisieć" na piersi, jak w tym czasie będzie druga córka się ogarniać itp. w razie w mamy parę butelek mm i gdy będzie taka potrzeba nie zawaham się ich użyć;-) chyba najważniejsze w tym wszystkim jest nie poddawać się żadnej presji.

    Decemberry lubi tę wiadomość

    atdccwa173tcycke.png
‹‹ 358 359 360 361 362 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ