X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne LISTOPAD 2022 ❤️
Odpowiedz

LISTOPAD 2022 ❤️

Oceń ten wątek:
  • Nosia Autorytet
    Postów: 1145 621

    Wysłany: 5 października 2022, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joanne wrote:
    Angela gratulacje wygranej! Przez 3 lata brałam udział w konkursach internetowych więc wiem jaki to rodzaj podekscytowania😁

    Nie bolą mnie pachwiny, nic z sutkow nie leci ale za to całą noc takie miałam skurcze w pochwie... dzisiaj mam wizytę u położnej ale wiem co powie- że tak może być. Co bym nie powiedziała to wszystko "tak może być". Jak dzisiaj mnie wkurzy to poproszę o zmianę położnej. Już mam za duży stres idąc do niej. Może dlatego ta noc nieprzespana.

    Dziewczyny do którego tc można brać nospę?
    Mój lekarz jak mówię, że mam takie bóle to mowi: "to może byc ciaza, pasowałoby zrobic test ciążowy" :D To tak dla rozluźnienia :p
    W nocy jest mi się ciężko obrocic z boku na bok, boli mnie w dole brzucha, jak chodzę to też czuje nacisk w dole brzucha. Może mała uciska na pęcherz. Myślałam, że może szyjka sie skraca, ale lekarz zbadał i nie. Szyjka ma 4 cm. U położnej nie byłam jeszcze ani raz. Pewnie przyjedzie do mnie pierwszy raz na wizyty obowiązkowe, już na samą myśl mnie skręca, że ktoś obcy będzie mi się po domu plątał...

    Joanne lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 października 2022, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olkaa wrote:
    Dziewczyny czy pobolewają was pachwiny ?


    Tak, co raz mocniej
    Niby więcej relaksyny się uwalnia pod koniec ciąży aby miednicę rozluźnić

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 października 2022, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nosia wrote:
    Mój lekarz jak mówię, że mam takie bóle to mowi: "to może byc ciaza, pasowałoby zrobic test ciążowy" :D To tak dla rozluźnienia :p
    W nocy jest mi się ciężko obrocic z boku na bok, boli mnie w dole brzucha, jak chodzę to też czuje nacisk w dole brzucha. Może mała uciska na pęcherz. Myślałam, że może szyjka sie skraca, ale lekarz zbadał i nie. Szyjka ma 4 cm. U położnej nie byłam jeszcze ani raz. Pewnie przyjedzie do mnie pierwszy raz na wizyty obowiązkowe, już na samą myśl mnie skręca, że ktoś obcy będzie mi się po domu plątał...


    A mnie raczej położna nie odwiedzi 🤣
    Mam ją w Szczecinie, a jest mega leniwa i widziałyśmy się raz w przychodni przelotem jak ja byłam w Szczecinie 😁
    Ostatni kontakt miałam z nią w sierpniu - napisała mi smsa z tekstem " mam nadzieję, że radzi sobie pani z upałami. Pozdrawiam" 🤣🤣🤣

  • Decemberry Autorytet
    Postów: 840 686

    Wysłany: 5 października 2022, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sóweczka wrote:
    Przeszłam straszną depresję, byłam na lekach itp. Miałam lęki i przez rok myśli samobójcze dzień i noc.
    Uratował mnie Bóg i doświadczenie Prawdy - nie mam czego się bać! Z dnia na dzień odstawiłam wszystkie leki, które tak na prawdę jedynie tłumiły moje emocje ALE NIE ROZWIĄZYWAŁY problemu. Problemem było poczucie, że wszystko jest silniejsze ode mnie, że wszystko mnie przytłacza, że nie jestem kochana (mając cudownego męża i dwóch cudownych synów). Dopiero czytając Słowo Boże zrozumiałam, że to są kłamstwa, które stopniowo wbijały się w moją świadomość i żyłam w kłamstwie myśląc, że to prawda.

    A prawdziwa Prawda okazała się inna - to wolność od wszystkiego bo to już zostało pokonane 🤗 nie mam się czego bać i Ty też.

    Dziekuje Ci za to, co napisalas, jednak niestety w moim przypadku to nie zadziala, nie bede na forum pisac dlaczego. W skrocie - na terapii uczylam sie nie bac katolickiego Boga itd ;)

    Na lekach funkcjonuje baaaardzo dobrze od wielu, wielu lat. Po prostu w czasie ciazy lekow nie biore i chemia w mozgu jest niewyrownana, co prowadzi do tych wszystkich stanow lękowych i panicznych. Niektórzy ludzie się rodzą z takimi mózgami po prostu. Ja mam nerwice od 4 roku życia, tylko czasy były, jakie były i nikt dzieci nie leczył. Dopiero jako dorosła osoba zabrałam się za leczenie i zaczęłam naprawde ZYC. Dlatego mowie, ze odliczam dni, bo wiem, ze znowu bedzie jak dawniej - normalnie i bez problemow, z lekami.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 października 2022, 09:33

    Baby G. Już z nami 🥰 16.11.22, 54 cm Szczęścia ❤️✨

    15.03 - beta 26.7 <3
    17.03 - beta 73.9 <3
    23.03 - beta 1379.6 <3 <3!
    Maleństwo rozwija się idealnie <3
    07.07.22 - 320g mężczyzny <3
    24.07 - 540g <3
    29.08 - 1146g <3
    22.09 - 1669g <3
    19.10 - 2450g <3
    4.11 - 2930g <3
  • Marta93 Autorytet
    Postów: 1674 1536

    Wysłany: 5 października 2022, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sóweczka wrote:
    Może te kanaliki mleczne już się przygotowują. Ponoć niektóre kobiety dostają wcześniej mleko
    Oby tak było bo chce karmić piersią;)

    8969aff1d1.png
    11.2022 w oczekiwaniu na nasz naturalny cud po 6 latach ciężkich starań 😍🤰🏼
  • Marta93 Autorytet
    Postów: 1674 1536

    Wysłany: 5 października 2022, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a od którego tygodnia powinna się skracać szyjka i w jakim tępie?

    8969aff1d1.png
    11.2022 w oczekiwaniu na nasz naturalny cud po 6 latach ciężkich starań 😍🤰🏼
  • Altair Autorytet
    Postów: 750 786

    Wysłany: 5 października 2022, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ultra-Dżasta wrote:

    Co do karmienia piersią, to wg mojej "super" położnej to super sprawa, nie bolesna i kobiety uwielbiają karmić piersią 🥴. I trzeba przystawiać dziecko na każde żądanie, bo tylko wtedy oboje będziemy szczęśliwi. W ogóle nie poleca laktatorów jak któraś nie chce wracać szybko do pracy... Laski. Na serio nie wiem kogo ja sobie wybrałam na środowiskową. Same ochy i achy nad KP 🥴. Za tydzień ma być spotkanie z dietetyczką odnośnie diety w trakcie ciąży i KP, i już się boję 😵.

    Nam położna w szkole rodzenia mówiła, że prawidłowo przystawione dziecko nie ciągnie za brodawki i karmienie nie powinno boleć. Generalnie chodzi o to, żeby miało szeroko otwartą paszczę, a nie zaciskało dziąsła na brodawce, bo wtedy to oczywiście dla mamy nie będzie przyjemne i dziecko się też nie naje jak należy.
    Położna mówiła nam również, że te eliminacyjne zalecenia dietetyczne przy karmieniu piersią to przestarzała sprawa i można jeść normalnie, byle w miarę zdrowo i oczywiście bez alkoholu.

    40 lat, kilka lat starań
    Gyncentrum Ostrawa:
    X 2021 - AZ, CB
    III 2022 - AZ, beta: 8dpt -7,4; 10dpt - 22; 15dpt-279, 17dpt - widoczny pęcherzyk, 21dpt-2594, 26dpt jest <3, badania prenatalne I, II i III trym - ok.
    XI 2022 - Synek już na świecie
  • Tony Autorytet
    Postów: 1197 1643

    Wysłany: 5 października 2022, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wzięłam się za tę wyprawkę i już mam dość. Błagam niech mi ktoś wytłumaczy czym się różni pajacyk od śpiochów, półśpiochów i kaftaników, dla mnie to wszystko jedno i to samo :/

    Marta93, Strata, Ultra-Dżasta, Asia11, Sóweczka, mt30 lubią tę wiadomość

    age.png
    👱🏼‍♀️33 - PAI-1 homozygota 🧔🏻31
    10.21 -ciąża bliźniacza👶👶
    12.21 - poronienie 9tc [*][*]
    4.12.22 - Laurka 😍
  • MamaNl Autorytet
    Postów: 1155 885

    Wysłany: 5 października 2022, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem daleko w lesie ze wszystkim ale mam nadzieje ze się jakoś odrobię
    Pokój nadal nie ruszony a ciuszki tez nie do końca upsss ale narazie narzekam bardzo na brak energii wiec muszę sobie wyznaczyć codziennie coś do robienia i może w ten sposób ruszę
    Jest mój tata już wiec czasem coś pomoże bo dorwał fuchę wiec będzie trochę pracował
    Musimy zacząć od strychu ale najpierw skończymy sprzątać na tip top cały dół domu 😅😅😅

    Joanna …
    Jest synuś Bruno 💙
    event.png
  • Aga300 Ekspertka
    Postów: 123 215

    Wysłany: 5 października 2022, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Scandi-B wrote:
    Mnie pobolewaja pachwiny szczegolnie jak szybko wstaje. Ogolnie czuje duzo wiecej boli w brzuchu i w kroczu. Juz sie nastawilam ze ten 9 miesiac raczej caly taki bedzie.

    Ja mam ból pachwin od 27 tc, najczęściej jak dłużej siedzę lub leżę. W nocy jak wstaje do toalety to masakra, ale jak się rozruszam to lepiej. Tak samo kręgosłup - ból w odcinku piersiowym pod łopatką. Najlepiej się czuje jak się ruszam😊 Odebrałam paczki z Rossmana po tej promocji 50%. Wypakowywaliśmy auto z mężem na 3 razy. W ogóle czekam cały czas na wynik histopatologii po usunięciu znamienia. W zeszłym tygodniu pani powiedziała, że nie ma mnie zapisanej i żeby próbować, bo sprawa się wyjaśni. W poniedziałek, że nie ma wyniku i żeby w piątek dzwonić po 14:00... ech...

  • Nosia Autorytet
    Postów: 1145 621

    Wysłany: 5 października 2022, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też jestem w lesie z wyprawka. Nie mam nic. Nie chce mi się za to narazie brać tym bardziej, że w domu mam remont i póki widzę ten bałagan w domu to nawet mi się nie chce niczego zamawiać bo dojdzie kolejne pudło z wyprawka, którego nie ma gdzie wypakowac. U nas dzisiaj słońce więc wyszłam na zewnątrz. Może jakaś energia życiowa wróci. Grabie lisie, zamiatam a za wyprawkę nie mogę wziąć.

    mt30 lubi tę wiadomość

  • Aga300 Ekspertka
    Postów: 123 215

    Wysłany: 5 października 2022, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tony wrote:
    Wzięłam się za tę wyprawkę i już mam dość. Błagam niech mi ktoś wytłumaczy czym się różni pajacyk od śpiochów, półśpiochów i kaftaników, dla mnie to wszystko jedno i to samo :/
    Po obrazkach:) śpiochy i pajacyk strzelam, że zamiennie funkcjonuje, ale pewna nie jestem😊
    Mój mąż 10 razy mnie pyta co to gondola, a co to spacerówka i nie może ogarnąć, że jedno można złożyć w 2. W ogóle oczy postawił, że z gondoli dziecko wyrasta (chyba myślał, że dożywotnio służy). Nie mówię o zestawie 3 w 1😊
    Ostatnio ginekolog pytała mnie o wyprawkę, czy kompletuje. Spokojnie odpowiedziałam, że po trochu i chyba jakoś to będzie. Następnego dnia dostałam od niej kilkanaście SMS-ów ze screenami wszystkiego co potrzebne 🙈. Nawet mój tata się zainteresował wyprawką (a to już grubo), więc nie wiem, ale chyba wszyscy się stresują czy my to ogarniemy 😊




    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 października 2022, 11:30

    Tony, Scandi-B lubią tę wiadomość

  • kid_aa Autorytet
    Postów: 2445 3167

    Wysłany: 5 października 2022, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tony wrote:
    Wzięłam się za tę wyprawkę i już mam dość. Błagam niech mi ktoś wytłumaczy czym się różni pajacyk od śpiochów, półśpiochów i kaftaników, dla mnie to wszystko jedno i to samo :/
    https://fazymazy.com/blog/blog-fazymazycom/rodzaje-ubranek-dla-niemowlaka
    Tu jest dobrze opisane😁 z obrazkami🤣 (znam ten ból - też byłam zielona😂😂😂)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 października 2022, 11:33

    Tony, Decemberry lubią tę wiadomość

    age.png
    30.11.2012 (puste jajo), 12.02.2016 (28tc*) - naturalsy 💔
    IUI 05.2017 :( IMSI 08.2017 :( IMSI 01.2018 :( IMSI 03.2019 :( IMSI 05.2019 (Mini-IVF) :( 08.2020 stymulacyjna klapa :(
    AZ 02.2022 :( 7dpt 16, 9dpt 34, 11dpt 31
    AZ 03.2022 7dpt 46, 9dpt 135, 12dpt 426, 16dpt 1730, 20dpt 5035, 7t3d ❤️ 🍀🤞🍀 It's a boy 🥰
    genotyp AA, V Leiden, MTHFR a1298c, nasienie kiepskie, polimorfizm Apal
    2950g Syn - Nasza Miłość😍
  • Tony Autorytet
    Postów: 1197 1643

    Wysłany: 5 października 2022, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga300 wrote:
    Po obrazkach:) śpiochy i pajacyk strzelam, że zamiennie funkcjonuje, ale pewna nie jestem😊
    Mój mąż 10 razy mnie pyta co to gondola, a co to spacerówka i nie może ogarnąć, że jedno można złożyć w 2. W ogóle oczy postawił, że z gondoli dziecko wyrasta (chyba myślał, że dożywotnio służy). Nie mówię o zestawie 3 w 1😊
    Ostatnio ginekolog pytała mnie o wyprawkę, czy kompletuje. Spokojnie odpowiedziałam, że po trochu i chyba jakoś to będzie. Następnego dnia dostałam od niej kilkanaście SMS-ów ze screenami wszystkiego co potrzebne 🙈. Nawet mój tata się zainteresował wyprawką (a to już grubo), więc nie wiem, ale chyba wszyscy się stresują czy my to ogarniemy 😊

    Mój mąż ma jeszcze luźniejsze podejście niż ja, ale wczoraj mnie już totalnie rozwalił, jak powiedziałam, że trzeba kupić wanienkę dla dziecka, a on na to, że przecież mamy wannę xDdd

    Nosia, wcale Ci się nie dziwię, ja też dopiero teraz mam na to czas bo się już ogarnęliśmy z przeprowadzką. Ale ogarniesz wszystko w jeden dzień, ja się za to wzięłam godzinę temu i jestem gdzieś w połowie :D może do obiadu zdążę zamówić wszystko :D

    Nosia, Ultra-Dżasta, Olo323 lubią tę wiadomość

    age.png
    👱🏼‍♀️33 - PAI-1 homozygota 🧔🏻31
    10.21 -ciąża bliźniacza👶👶
    12.21 - poronienie 9tc [*][*]
    4.12.22 - Laurka 😍
  • Tony Autorytet
    Postów: 1197 1643

    Wysłany: 5 października 2022, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kid_aa wrote:
    https://fazymazy.com/blog/blog-fazymazycom/rodzaje-ubranek-dla-niemowlaka
    Tu jest dobrze opisane😁 z obrazkami🤣 (znam ten ból - też byłam zielona😂😂😂)
    Ooo super, dzięki!!

    age.png
    👱🏼‍♀️33 - PAI-1 homozygota 🧔🏻31
    10.21 -ciąża bliźniacza👶👶
    12.21 - poronienie 9tc [*][*]
    4.12.22 - Laurka 😍
  • Marta93 Autorytet
    Postów: 1674 1536

    Wysłany: 5 października 2022, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tony wrote:
    Wzięłam się za tę wyprawkę i już mam dość. Błagam niech mi ktoś wytłumaczy czym się różni pajacyk od śpiochów, półśpiochów i kaftaników, dla mnie to wszystko jedno i to samo :/
    Ja też nie wiedziałam wpisałam w google i wszystko jasne,ja od dwóch tygodni ogarniam ubranka i dopiero wczoraj tw większe rozmiary mąż wyniósł 🤣 jeszcze sterta prasowania i spakowanie do szpitala 🤣 ale to pewnie już w przyszłym tygodniu haha

    8969aff1d1.png
    11.2022 w oczekiwaniu na nasz naturalny cud po 6 latach ciężkich starań 😍🤰🏼
  • Asia11 Autorytet
    Postów: 928 1118

    Wysłany: 5 października 2022, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tony wrote:
    Mój mąż ma jeszcze luźniejsze podejście niż ja, ale wczoraj mnie już totalnie rozwalił, jak powiedziałam, że trzeba kupić wanienkę dla dziecka, a on na to, że przecież mamy wannę xDdd

    Nosia, wcale Ci się nie dziwię, ja też dopiero teraz mam na to czas bo się już ogarnęliśmy z przeprowadzką. Ale ogarniesz wszystko w jeden dzień, ja się za to wzięłam godzinę temu i jestem gdzieś w połowie :D może do obiadu zdążę zamówić wszystko :D

    Mój na wanienkę zareagował podobnie, powiedział, że umywalkę w łazience mamy wystarczająco dużą, żeby małego myć. I w sumie go wyśmiałam, ale koleżanka też mi potem mówiła, że to fajna opcja (ma 2 dzieci). Koniec końców kupiłam tylko leżaczek do wanny i początkowo planuję właśnie kąpać w umywalce 😁

  • Ultra-Dżasta Autorytet
    Postów: 1823 1786

    Wysłany: 5 października 2022, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tony jakbym siebie słyszała miesiąc temu 😂🤣. Koniec końców wszystkie ubranka tak intuicyjnie ogarniałamm 😂. Jedynie był mały problem z hasłem "rampersy" ale google nigdy nie zawodzi 😂. Zamówiłam z Vinted ze 2-3 paki ubrań i je ogarnęłam, ale ilości ubranek od mamy i chrzestnej mnie przerosły. O tyle dobrze, że wyprały i wyprasowały, bo tak, to bym dostała jakiegoś rozstroju nerwowego i lękowego 😵. Na szczęście wszystkie ubranka od nich to rozmiary 62-74, więc jesteśmy z Karolem zabezpieczeni na naprawdę dłuuugo.

    Jeszcze muszę dopakować do szpitalnej torby herbatę, kubek, cukier 😂. I w razie wu zrobię mężowi listę co ma dokupić do kanapek, bo dieta szpitalna nie jest najlepsza (ser żółty, szynka, może jakiś pomidor 😂).

    11.2022r., Karol ❤
    12.2021r., 8tc 👼 Józef, trisomia 13 🖤

    👩‍🏭 28 l.
    👨‍🔧 26 l.

    🏃‍♀️🧗‍♀️🏞❤
    IG: @czytanki.matki
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 października 2022, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Decemberry wrote:
    Dziekuje Ci za to, co napisalas, jednak niestety w moim przypadku to nie zadziala, nie bede na forum pisac dlaczego. W skrocie - na terapii uczylam sie nie bac katolickiego Boga itd ;)

    Na lekach funkcjonuje baaaardzo dobrze od wielu, wielu lat. Po prostu w czasie ciazy lekow nie biore i chemia w mozgu jest niewyrownana, co prowadzi do tych wszystkich stanow lękowych i panicznych. Niektórzy ludzie się rodzą z takimi mózgami po prostu. Ja mam nerwice od 4 roku życia, tylko czasy były, jakie były i nikt dzieci nie leczył. Dopiero jako dorosła osoba zabrałam się za leczenie i zaczęłam naprawde ZYC. Dlatego mowie, ze odliczam dni, bo wiem, ze znowu bedzie jak dawniej - normalnie i bez problemow, z lekami.

    Katolicki Bóg nie ma.nic wspólnego z Prawdziwym Bogiem, który nas nie osądza, nie karze, a daje nam wolność i wybór ♥️

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 października 2022, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dżasta dobrze, że o tej herbacie napisałaś 🤦🏼‍♀️ zapomniałam też o kubku i sztućcach

‹‹ 360 361 362 363 364 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ