Wielka Akcja - Wspieramy się w niepłodności!
Dziś dodająca otuchy historia Danuty i Adama

Zainspiruj się!
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne LISTOPAD 2022 ❤️
Odpowiedz

LISTOPAD 2022 ❤️

Oceń ten wątek:
  • kid_aa Autorytet
    Postów: 2461 3172

    Wysłany: 26 stycznia 2023, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tony ja też ważę 2kg mniej niż przed samą ciążą. Trzeba pamiętać, że u karmiących zapotrzebowanie wzrasta podobno 300-600 kcal

    Tony, Nosia lubią tę wiadomość

    age.png
    30.11.2012 (puste jajo), 12.02.2016 (28tc*) - naturalsy 💔
    IUI 05.2017 :( IMSI 08.2017 :( IMSI 01.2018 :( IMSI 03.2019 :( IMSI 05.2019 (Mini-IVF) :( 08.2020 stymulacyjna klapa :(
    AZ 02.2022 :( 7dpt 16, 9dpt 34, 11dpt 31
    AZ 03.2022 7dpt 46, 9dpt 135, 12dpt 426, 16dpt 1730, 20dpt 5035, 7t3d ❤️ 🍀🤞🍀 It's a boy 🥰
    genotyp AA, V Leiden, MTHFR a1298c, nasienie kiepskie, polimorfizm Apal
    2950g Syn - Nasza Miłość😍
  • mt30 Autorytet
    Postów: 2410 770

    Wysłany: 26 stycznia 2023, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kid_aa wrote:
    mt30 ułożenie miednicowe nie sprzyja bioderkom
    Mój był ułożony na każdym USG glowkowo, więc nie wiem. Gdzie nie pójdziemy to zalecenia. Ma któraś ta specjalna pieluchę? Jak byliśmy u fizjo 3tyg temu to mówiła, że wyglądają ok, a na USG coś widać...

  • Altair Autorytet
    Postów: 754 787

    Wysłany: 26 stycznia 2023, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ważę mniej o 5 kilo niż ważyłam tuż przed ciążą. Wróciłam do wagi sprzed pandemii. Ale u mnie to chyba głównie z nerwów, bo obżeram się nieprzytomnie i jem chyba 2x tyle kalorii co normalnie ;)
    Na forach o KP dziewczyny dużo piszą o kryzysie laktacji w trzecim miesiącu. To jest ten moment, kiedy dziecko musi aktywnie ssać, żeby mleko leciało i niektóre się buntują. Szczególnie jeśli wcześniej był szybki wypływ i dziecko musiało tylko otworzyć buzię, a mleko samo tryskało.

    40 lat, kilka lat starań
    Gyncentrum Ostrawa:
    X 2021 - AZ, CB
    III 2022 - AZ, beta: 8dpt -7,4; 10dpt - 22; 15dpt-279, 17dpt - widoczny pęcherzyk, 21dpt-2594, 26dpt jest <3, badania prenatalne I, II i III trym - ok.
    XI 2022 - Synek już na świecie
  • Decemberry Autorytet
    Postów: 841 687

    Wysłany: 26 stycznia 2023, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Strata wrote:
    Podziwiam was mamy kp.
    Ja bardzo szybko się poddałam.

    Nie poddałaś się, tylko uznałaś, że dla Twojego zdrowia psychicznego lepiej jest przestać. I to jest zdrowe, normalne i dobre. Jesteś zajebista i nic na to nie poradzisz :*

    Dżasta - akurat moja praca związana jest z usługami, na dodatek nie pierwszej potrzeby XD Z danymi mam styczność dość rzadko, ale odkąd pamiętam uwielbiałam analizy i drenowanie konkretnego tematu, by zrozumieć na logikę. W szkole wkurzałam innych, bo wiecznie zadawałam strasznie szczegółowe pytania odnośnie podejmowanych tematów, które mnie interesowały. Mam nadzieję, że Was ta ilość danych nie zamęczy, bo temat fascynujący i jeszcze mam trochę zakładek nieodczytanych xD

    Tony, ta strona tam jest tak archaiczna, że w sumie nic dziwnego, że są problemy z odtworzeniem tego. Na youtube się odpaliło?

    Tutaj z youtuba tez link do kompresji piersi: https://www.youtube.com/watch?v=tov102S_LZA

    Powiem Wam, że już sama nie wiem, czy to grzybica, czy nie. Smaruję lanoliną i efekt podobny jak do tego clotrimazolu -_- Co więcej - piersi w ogóle nie swędzą tylko bolą i pieką w nocy.

    Joanne - o daktylach nie słyszałam! Muszę spróbować, lubię daktylki ;D

    Ale z ciekawostek słyszałam, że melisa wpływa na zwiększenie wypływu mleka poprzez zmniejszenie jego lepkości. Czytając tę kanadyjską stronę zauważyłam, że rozróżniają milk supply i milk flow - ilość i przepływ. Zatem można się domyślić, że pijąc w dzień melisę można zmniejszyć częstotliwość szarpania za pierś poprzez zwiększenie wypływu. To tak na logikę w teorii. Może skład mleka w nocy (w końcu ma więcej melatoniny) w jakiś sposób koresponduje z lepszym wypływem, bo jesteśmy rozluźnione podczas snu? Według danych podobnoż podaż mleka w nocy jest także większa, więc może dzieciom łatwiej wypływa to mleko, bo jest go więcej... No sama nie wiem XD

    Jeszcze zapytam, jak rozpoznać pleśniawki u dziecięcia?

    Nosia, Ultra-Dżasta lubią tę wiadomość

    Baby G. Już z nami 🥰 16.11.22, 54 cm Szczęścia ❤️✨

    15.03 - beta 26.7 <3
    17.03 - beta 73.9 <3
    23.03 - beta 1379.6 <3 <3!
    Maleństwo rozwija się idealnie <3
    07.07.22 - 320g mężczyzny <3
    24.07 - 540g <3
    29.08 - 1146g <3
    22.09 - 1669g <3
    19.10 - 2450g <3
    4.11 - 2930g <3
  • kid_aa Autorytet
    Postów: 2461 3172

    Wysłany: 26 stycznia 2023, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ile wam teraz schodzi pamperków dziennie? (My z przyzwyczajenia zmieniamy w sumie przed każdym karmieniem - choć teraz zastanawiam się czy nie zmniejszyć, bo już nie ma za każdym razem kupy)
    Bo właśnie chciałam kupić zamawiać i tam na pudłach z 120 sztukami reklamują, że to zapas na miesiąc - wychodzi więc 4 na dobę - jakoś ciężko mi to sobie wyobrazić...
    Edit: na tych 240 szt. też reklamują jako na miesiąc więc może tamto to pomyłka haha

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 stycznia 2023, 15:35

    age.png
    30.11.2012 (puste jajo), 12.02.2016 (28tc*) - naturalsy 💔
    IUI 05.2017 :( IMSI 08.2017 :( IMSI 01.2018 :( IMSI 03.2019 :( IMSI 05.2019 (Mini-IVF) :( 08.2020 stymulacyjna klapa :(
    AZ 02.2022 :( 7dpt 16, 9dpt 34, 11dpt 31
    AZ 03.2022 7dpt 46, 9dpt 135, 12dpt 426, 16dpt 1730, 20dpt 5035, 7t3d ❤️ 🍀🤞🍀 It's a boy 🥰
    genotyp AA, V Leiden, MTHFR a1298c, nasienie kiepskie, polimorfizm Apal
    2950g Syn - Nasza Miłość😍
  • Marta93 Autorytet
    Postów: 1674 1536

    Wysłany: 26 stycznia 2023, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też zmieniam przed każdym karmrieniem ale też nie wiem czy nie za często bo je co 2h np albo śpi pół godziny a ja ja zaraz przebieram bo mam wrażenie że pełny pampers a jak go zwijam to nie jest 🙄

    8969aff1d1.png
    11.2022 w oczekiwaniu na nasz naturalny cud po 6 latach ciężkich starań 😍🤰🏼
  • Joanne Autorytet
    Postów: 889 975

    Wysłany: 26 stycznia 2023, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Decemberry dzisiaj jak czytałam o tych daktylach to było napisane na jednej ze stron że 6 dziennie już ma wpływ a na jakimś forum laska pisała że je 20 sztuk dziennie😅 Ja zhadlam 250g w tydzień.

    W czwartek kupiłam daktyle, w piątek miałam do lekarza i Mała tego ranka zrobiła pierwszy raz normalną kupę bez śluzu i bez stekania od drugiej w nocy, bez płaczu, bez spiny i pomocy. Zastanawiałam się czy zmieniło się coś w mojej diecie i jedyne co to właśnie te daktyle. W każdym razie kupy są już normalne ale w zasadzie robi kupkę tylko jak kładę ją na sobie do karmienia 🤷🏻‍♀️

    Kidaa właśnie dzisiaj liczę pampy bo chcę zamówić na zapas i nie wiem ile schodzi.

    age.png
  • mt30 Autorytet
    Postów: 2410 770

    Wysłany: 26 stycznia 2023, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie w pierwszym miesiącu zuzywalismy dużo. Szło 26szt na 2-3dni. Był płacz, i albo karmienie albo mokro. Teraz przewijam w nocy jak karmię a w dzień kilka razy. Mylę,że tak do 8 szt.Po każdym karmieniu nie, bo mój czasem je co godz lub częściej. Czasami wypada zmiana a jest prawie sucho. Mam wrażenie, że teraz sika jakoś skokowo raz jest dużo, dużo bo nawet 2 razy na przewijały potrafi a innym razem prawie sucho.
    My mieliśmy od niedzieli jednak drugi skok, kilkudniowy bo od wczoraj wrocil mój uśmiechnięty, spokojny dzidziuś.
    Smaruje w nocy maścią od grzyba bo w nocy bym musiała ciągle wycierać.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 stycznia 2023, 17:07

  • kid_aa Autorytet
    Postów: 2461 3172

    Wysłany: 26 stycznia 2023, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Altair wrote:
    Ja ważę mniej o 5 kilo niż ważyłam tuż przed ciążą. Wróciłam do wagi sprzed pandemii. Ale u mnie to chyba głównie z nerwów, bo obżeram się nieprzytomnie i jem chyba 2x tyle kalorii co normalnie ;)
    Na forach o KP dziewczyny dużo piszą o kryzysie laktacji w trzecim miesiącu. To jest ten moment, kiedy dziecko musi aktywnie ssać, żeby mleko leciało i niektóre się buntują. Szczególnie jeśli wcześniej był szybki wypływ i dziecko musiało tylko otworzyć buzię, a mleko samo tryskało.
    A jak u Ciebie z wypływem? unormowało się?

    age.png
    30.11.2012 (puste jajo), 12.02.2016 (28tc*) - naturalsy 💔
    IUI 05.2017 :( IMSI 08.2017 :( IMSI 01.2018 :( IMSI 03.2019 :( IMSI 05.2019 (Mini-IVF) :( 08.2020 stymulacyjna klapa :(
    AZ 02.2022 :( 7dpt 16, 9dpt 34, 11dpt 31
    AZ 03.2022 7dpt 46, 9dpt 135, 12dpt 426, 16dpt 1730, 20dpt 5035, 7t3d ❤️ 🍀🤞🍀 It's a boy 🥰
    genotyp AA, V Leiden, MTHFR a1298c, nasienie kiepskie, polimorfizm Apal
    2950g Syn - Nasza Miłość😍
  • Joanne Autorytet
    Postów: 889 975

    Wysłany: 26 stycznia 2023, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A po ciąży zostało mi tylko 4kg ale nie mieszczę się w żadne ubrania. O ile wcisnę spodnie to brakuje kilka cm żeby zapiąć. Bluzki w cycach za małe no i na odstającym brzuchu opięte. Po prostu nie wierzę że miałam tak mały rozmiar. We wszystkich sukienkach wyglądam jakbym je zdjęła z nastolatki🤦🏻‍♀️ Nawet jak nałożę kurtkę to wyglądam jak kołek a co mówić o sukienkach🙈 dzisiaj byłam na zakupach ale z wózkiem to katorga i o dziwo w tkmaxx nic nie kupiłam. Normalnie pojadę do Polski niczym Solejukowa z Rancza🤦🏻‍♀️

    age.png
  • Tony Autorytet
    Postów: 1197 1644

    Wysłany: 26 stycznia 2023, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wczoraj liczyłam z ciekawości pampersy to w ciągu doby zużyłam 10 sztuk.

    Co do daktyli - ostatnio moi znajomi wrócili ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich i przywieźli nam dwa opakowania daktyli - pyszne były, jadłam je przez 3 dni ale nie zauważyłam zmiany w laktacji. Ale może trzeba dłużej je wcinać...

    W ogóle dostałam w końcu opis rezonansu i okazuje się, że mam złamanie kości krzyżowej! Dlatego nie mogłam chodzić i mnie tak bolało. Ale i tak z tym się raczej nic nie robi, tym bardziej, ze już mnie boli tylko przy dłuższym chodzeniu, więc jest zdecydowanie lepiej. Co ciekawe nie przypominam sobie żadnego urazu, więc musiało się to stać w wyniku zmian hormonalnych i wypłukania kości :/

    age.png
    👱🏼‍♀️33 - PAI-1 homozygota 🧔🏻31
    10.21 -ciąża bliźniacza👶👶
    12.21 - poronienie 9tc [*][*]
    4.12.22 - Laurka 😍
  • Altair Autorytet
    Postów: 754 787

    Wysłany: 26 stycznia 2023, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie miałam pojęcia, że kość może się tak po prostu sama złamać. Jesteś albo byłaś na jakiejś diecie eliminacyjnej? A jak z podnoszeniem dziecka, dajesz radę?

    Kid_aa, u mnie laktacja się chyba trochę uspokoiła, nie mam takich pełnych, bolących piersi. Młody chyba też lepiej sobie radzi, bo przestał się krztusić przy jedzeniu. Za to wisi teraz 40 minut na piersi przy każdym karmieniu.

    Joanne, ja mimo spadku wagi też nie we wszystko się mieszczę. Figura jest jakaś inna. Nie wiem jeszcze, czy na plus, czy na minus ta zmiana ;)

    Pampersów u nas jakieś 10-12 na dobę. Jutro policzę :)

    40 lat, kilka lat starań
    Gyncentrum Ostrawa:
    X 2021 - AZ, CB
    III 2022 - AZ, beta: 8dpt -7,4; 10dpt - 22; 15dpt-279, 17dpt - widoczny pęcherzyk, 21dpt-2594, 26dpt jest <3, badania prenatalne I, II i III trym - ok.
    XI 2022 - Synek już na świecie
  • Nosia Autorytet
    Postów: 1154 622

    Wysłany: 26 stycznia 2023, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja umówiłam sie ze znajomymi z pracy na dzisiaj. Odciągnęłam mleko, zostawiłam mala z babcia. Pojechałam do restauracji. Moj maz mial dojechac po pracy. Weszłam do budynku, nie ma nikogo ze znajomych. Dzwonie do kolegi...a on do mnie, ze zapomnieli mi powiedzieć, ze jednak odwołali spotkanie. Czaicie?? Tak mi sie pezykro zrobiło. Jakby mi ktos w pysk strzelił. Jeszcze przyjechały do mnie niespodziewanie ciocie zobaczyć mala po raz pierwszy i zostawiłam gości w domu zeb nie wystawić znajomych bo czekaja na mnie. A to oni mnie wystawili. Rozryczałam sie w tej knajpie.

    Jedyny plus, ze byl maz. To sie ogarnęłam i zjedliśmy razem coś dobrego.
    No ale przykro mi do teraz :(

  • Altair Autorytet
    Postów: 754 787

    Wysłany: 26 stycznia 2023, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nosiu, współczuję. Ludzie bez małych dzieci chyba nie rozumieją, jaki to wysiłek organizacyjny dla młodych rodziców.

    40 lat, kilka lat starań
    Gyncentrum Ostrawa:
    X 2021 - AZ, CB
    III 2022 - AZ, beta: 8dpt -7,4; 10dpt - 22; 15dpt-279, 17dpt - widoczny pęcherzyk, 21dpt-2594, 26dpt jest <3, badania prenatalne I, II i III trym - ok.
    XI 2022 - Synek już na świecie
  • Nosia Autorytet
    Postów: 1154 622

    Wysłany: 26 stycznia 2023, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas zmiana pampersa max co 3h,raczej nie przekraczam tych 3h chyba, ze w nocy.

    Mt30 współczuję tych bioderek,ale jeśli zmiana niewielka w bioderkach to szybko sie to ustawi jak trzeba. No ale rozumiem, ze zakladanie tej pieluchy nic fajnego.

    Decembery nie wiem za bardzo jak wyglądają pleśniawki. Moja mama twierdzi, ze jakby mala miala to napewno bym zauważyła. Bylam dzisiaj na szczepieniu doustnym rotateg i prosiłam pediatre aby zaglądnęła do buzi i jest wszystko ok.
    Dianka waży 6100g i ma 10tyg+2.
    No i widac juz efekt tej szczepionki bo pojawily sie wodniste kupki, kleksiki i mala poplakuje przez sen.

    Co do wagi to ja wychodząc ze szpitala mialam 3kg na plus. I zeszlo to ze mnie strasznie szybko. Teraz mam wage taka jak przed ciaza. Jem duzo, moze niepotrzebnie słodycze, ale czasami zajadam nimi chandrę.

    U mnie KP przychodzi dosyc tak naturalnie i gladko. Staram sie nie nakręcać, ze cos nieodpowiedniego jem bo psychika duzo zmienia. Karmie na przemian raz z jednej raz z drugiej piersi. Mala je jakies 10 minut, odczepia sie i nie płacze wiec stwierdzam, ze sie najadla. Karmie teraz co 2.5h albo jak mala "da znac". W nocy karmie raz.
    Co do daktyli to chyba potrzeba czasu, zeby zadzialaly :)

    Tony wspoczuje tego urazu. Jak do tego doszlo!?

    Decemberry lubi tę wiadomość

  • mt30 Autorytet
    Postów: 2410 770

    Wysłany: 26 stycznia 2023, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    zajrzałam do e-pacjenta na wizyte a tam
    "Odwodzenie bioderek symetryczne, P 80 ,L 80 . Usg biodro prawe Ib, biodro lewe Ib.Kontrola po 12 tyg. Pozycja żabki. Układanie na brzuszku,szerokie pieluszkowa"


    juz nic nie rozumiem, bo powiedzial ze problem z lewym biodrem...

  • Asia11 Autorytet
    Postów: 929 1119

    Wysłany: 26 stycznia 2023, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tony wrote:

    W ogóle dostałam w końcu opis rezonansu i okazuje się, że mam złamanie kości krzyżowej! Dlatego nie mogłam chodzić i mnie tak bolało. Ale i tak z tym się raczej nic nie robi, tym bardziej, ze już mnie boli tylko przy dłuższym chodzeniu, więc jest zdecydowanie lepiej. Co ciekawe nie przypominam sobie żadnego urazu, więc musiało się to stać w wyniku zmian hormonalnych i wypłukania kości :/

    Tony, może po tym upadku na spacerze z psem krótko przed porodem? Upadłaś wtedy na plecy? Tylko dziwne, że teraz się odezwał ból.

    Ja rozkręcam laktację, bo to chyba faktycznie kryzys. Popołudniu czulam, że mam więcej pokarmu (stymuluję dodatkowo laktatorem) I mały przy karmieniu denerwował się, ale dopiero po jakiś 6-7 minutach. Dzwoniłam do położnej i też pierwsze co zasugerowała, to mała ilość pokarmu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 stycznia 2023, 19:41

  • meggie94 Autorytet
    Postów: 1458 1315

    Wysłany: 26 stycznia 2023, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia11 wrote:
    Tony, może po tym upadku na spacerze z psem krótko przed porodem? Upadłaś wtedy na plecy? Tylko dziwne, że teraz się odezwał ból.

    Ja rozkręcam laktację, bo to chyba faktycznie kryzys. Popołudniu czulam, że mam więcej pokarmu (stymuluję dodatkowo laktatorem) I mały przy karmieniu denerwował się, ale dopiero po jakiś 6-7 minutach. Dzwoniłam do położnej i też pierwsze co zasugerowała, to mała ilość pokarmu.

    Miałam właśnie tez pisać Tony o tym upadku, od razu o tym pomyślałam…

    Nosia ale świnie!!!!! Wcale się nie dziwie, że się rozplakalas, mega przykra sytuacja :( Dobrze, że był mąż, chociaż randkę sobie strzeliliscie ❤️

    age.png

    preg.png
  • Tony Autorytet
    Postów: 1197 1644

    Wysłany: 26 stycznia 2023, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślałam o tym upadku, ale mnie zaczęło boleć ze 3 tygodnie później więc raczej nie... to najpewniej tzw złamanie zmęczeniowe, pewnie w wyniku dźwigania brzucha, potem dziecka, do tego zaburzenia gospodarki wapniowo fosforowej w ciąży I jest... choć ortopeda powiedział, że nietypowa lokalizacja. Tak czy inaczej - samo się powinno zagoic:)

    Nosia, mega słaba sytuacja, jak mogli ci nie powiedzieć:/

    age.png
    👱🏼‍♀️33 - PAI-1 homozygota 🧔🏻31
    10.21 -ciąża bliźniacza👶👶
    12.21 - poronienie 9tc [*][*]
    4.12.22 - Laurka 😍
  • Nosia Autorytet
    Postów: 1154 622

    Wysłany: 26 stycznia 2023, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tony moja mama kiedyś upadla na spacerze nad morzem. Podjechala jej noga na zejściu na plażę i upadla na kolano. Byla za granicą więc nie udala sie do lekarza. Rozmasowala i przeszło. Po roku odezwal sie bol. Zrobiła badania i okazalo sie, ze w kolanie cos pękło wtedy. Możliwe wiec, ze u ciebie po czasie odezwał sie bol albo tak jak mowisz zmęczenie materialu.

    A do tych moich "pseudo znajomych" szkoda słów. Przepraszali no ale.. Trochę przegięcie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 stycznia 2023, 20:33

‹‹ 601 602 603 604 605 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ