X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne LISTOPAD 2022 ❤️
Odpowiedz

LISTOPAD 2022 ❤️

Oceń ten wątek:
  • Smerfetk_a Ekspertka
    Postów: 243 153

    Wysłany: 27 stycznia 2023, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja byłam u fizjo pokazać się po porodzie tylko ja rodziłam SN. Mam cały czas lekkie nietrzymanie gazów i ogólnie słabszą kontrolę. Sprawdzała mi mięsnie brzucha czy nie ma rozejscia itp. Ogólnie polecam się przejśc żeby sprawdzić co trzeba i dopytać co można ćwiczyć itp. Z blizną nie wypowiem się.

  • Decemberry Autorytet
    Postów: 840 686

    Wysłany: 27 stycznia 2023, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje sprawdzone sposoby:
    Odciaganie co 2h
    Herbata malinowa
    Herbata z ostropestu
    Herbata z melisy
    Slod jeczmienny duza lyzka albo dwie dziennie, albo dwie lyzeczki do herbaty)
    Duza ilosc wody
    Tabletki bocianek na laktacje.

    Musze jeszcze wyprobowac te daktyle.

    Jest jeszcze opcja na tzw power pumping, musicie do w necie poszukac, ja nie mam sily na takie poswiecenie xd

    Wrocilam do recznego laktatora, bo tamten uzywany jest w moim umysle nadal „skazony”, i odciagam znowu max 430 dziennie. Po 90 co 2-3 godziny. Choc teraz po 4 odciagnelam 80. Malo pije ostatnio, wiec trzeba sie nawodnic chyba…

    Zatroskalam sie. Mam mega mega jaskrawozolte uplawy. Juz normalnie rece mi opadaja.. jak nie cycki, to pochwa, jak nie pochwa, to plesniawki, no kurna!!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 stycznia 2023, 17:35

    Smerfetk_a lubi tę wiadomość

    Baby G. Już z nami 🥰 16.11.22, 54 cm Szczęścia ❤️✨

    15.03 - beta 26.7 <3
    17.03 - beta 73.9 <3
    23.03 - beta 1379.6 <3 <3!
    Maleństwo rozwija się idealnie <3
    07.07.22 - 320g mężczyzny <3
    24.07 - 540g <3
    29.08 - 1146g <3
    22.09 - 1669g <3
    19.10 - 2450g <3
    4.11 - 2930g <3
  • Asia11 Autorytet
    Postów: 928 1118

    Wysłany: 27 stycznia 2023, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smerfetk_a wrote:
    Dziewczyny widzę że coraz więcej tutaj kryzysów laktacyjnych dlatego może was to zainteresować. U mnie młoda słabo je z cyca więc jak nieodciągam po niej to produkcja spada. Ostatnio miałam załamke bo jak ściągnęłam to wyszło 50-60 ml przed karmieniem. Poszperałam w necie i jednego dnia: ściągałam przez godzine na przemian po 10min, a potem co 1.5h obie piersi po 15 min każdą (nawet w nocy wstawałam), małą w większości karmiłam ściągniętym, dodatkowo piłam femaltiker i pilnowałam żeby wypić 3 litry wody. Następnego dnia już karmiłam a potem ściągałam i zauważylam że mam twardsze piersi. Sprawdziłam raz w godzinie karmienia po 3h ściągnęłam 110 ml także 2 razy więcej. Zobaczymy na jak długo ;-)
    Jeśli macie jakieś inne spawdzone metody to dajcie znać bo ciężko znaleźć coś konkretnego w necie oprócz przystawiania dziecka co pół godziny. Moim zdaniem jak dziecko nieefektywnie ssie to nie zawsze się to sprawdzi.

    Ja po karmieniu ( tak co drugim, bo na więcej nie mam czasu) odciągam metodą 7-5-3 albo z obu piersi jednocześnie 15 min. Póki co drugi dzień. Wychodzi mi 30 ml. Chętnie sprawdziłabym ile odciągam przed karmieniem, ale mały nie umie pić z butelki 🥴 jedyne co mi zostało to ważenie przed I po karmieniu, to wychodzi mi średnio 120-130g.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 stycznia 2023, 06:48

    Smerfetk_a lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 stycznia 2023, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Scandi-B wrote:
    Moj maly mnie dzis przeraza. Teraz co jakis czas ma jakies dziwne reakcje, lezy normalnie na pleckach i patrzy na cos albo sobie gadamy, a co jakis czas rozrzuca raczki, kopie, przyciska brodke do klatki piersiowej i harczy 😳 nie wiem czy to swiadome zachowanie, czy jakis tik, bo miedzy tymi «atakami» normalnie sie do mnie usmiecha i cwierka. Ale jesli to nieswiadome, to jeszcze bardziej mnie to martwi. Nie takiego skoku sie spodziewalam 🤦🏼‍♀️
    Czy ktoras z was zaobserwowala cos takiego?

    Marlena ma tak od kilku tygodni, w sumie od tego skoku w 10 tż


    Nosiu tulaski 🤗

    Smerfetko chyba najbardziej efektywne jest czesto przystawianie i pic duzo wody. Zauważyłam, że jak mniej piję to i mleka mniej. No i najwazniyto nie spinac się tak bardzo, będzie dobrze ♥️


    Nosia, Smerfetk_a lubią tę wiadomość

  • Scandi-B Autorytet
    Postów: 619 747

    Wysłany: 27 stycznia 2023, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sóweczka wrote:
    Marlena ma tak od kilku tygodni, w sumie od tego skoku w 10 tż

    💓Kochana, kamien z serca. Czas sie w sumie zgadza, wiec moze to jednak normalne, cos sie tam jeszcze resetuje 🫢

    Sóweczka lubi tę wiadomość

    Listopad 2022 -pierwszy cud 💕

    a452fbff3e.png

    3a0aaef914.png
  • mt30 Autorytet
    Postów: 2410 770

    Wysłany: 27 stycznia 2023, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, reklamują mi się kapturki. Używała któraś? Bardzo mi pieką sutki od tej maści na grzyba. Ciekawe, żeby bardziej nie podrażniać to może by było łatwiej karmić. Jeszcze znów jakieś zgrubienie się zaczyna robić, ech ta moja lewa cyca jakaś kontuzjowana ciągle.

  • Decemberry Autorytet
    Postów: 840 686

    Wysłany: 27 stycznia 2023, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mt zgrubienie jest objawem albo zastoju albo zapalenia, musisz dzialac szybko. Czy to miejsce jest gorace?

    Jak bylas u gina, to wyszla Ci grzybica pochwy?

    Kapturki sa polecane przy grzybicy, zeby ograniczyc tez transmisje grzybicy z dziecka na matke i odwrotnie.

    Baby G. Już z nami 🥰 16.11.22, 54 cm Szczęścia ❤️✨

    15.03 - beta 26.7 <3
    17.03 - beta 73.9 <3
    23.03 - beta 1379.6 <3 <3!
    Maleństwo rozwija się idealnie <3
    07.07.22 - 320g mężczyzny <3
    24.07 - 540g <3
    29.08 - 1146g <3
    22.09 - 1669g <3
    19.10 - 2450g <3
    4.11 - 2930g <3
  • Smerfetk_a Ekspertka
    Postów: 243 153

    Wysłany: 27 stycznia 2023, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja używałam na początku w szpitalu i na pewno zmniejszają ból. Medela ma podobno najfajniejsze.
    Mi na podrażnienie super działają też kompresy multimamma na sutki. Nie trzeba zmywać przed karmieniem, teraz jak tylko coś mi się dzieje od razu nakładam i na drugi dzień jest ok.

  • mt30 Autorytet
    Postów: 2410 770

    Wysłany: 28 stycznia 2023, 01:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Decemberry wrote:
    Mt zgrubienie jest objawem albo zastoju albo zapalenia, musisz dzialac szybko. Czy to miejsce jest gorace?

    Jak bylas u gina, to wyszla Ci grzybica pochwy?

    Kapturki sa polecane przy grzybicy, zeby ograniczyc tez transmisje grzybicy z dziecka na matke i odwrotnie.
    właśnie nie zrobiła mi żadnych badań ani USG. Ta maścią jak smaruje to gorzej piecze i przy chwytaniu piersi najbardziej. W Google piszą, że po 10-14 dniach smarowania ma ustąpić:(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 stycznia 2023, 02:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mt30 wrote:
    właśnie nie zrobiła mi żadnych badań ani USG. Ta maścią jak smaruje to gorzej piecze i przy chwytaniu piersi najbardziej. W Google piszą, że po 10-14 dniach smarowania ma ustąpić:(



    Mt a czujesz, że to pieczenie jest mniejsze czy większe zanim zaczęłaś smarować??

    Bo jak gorzej to chyba coś nie tak 🤔

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 stycznia 2023, 02:30

    Decemberry lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 stycznia 2023, 02:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja już drugą noc spac nie mogę 🤦🏼‍♀️
    A później zgon będzie w dzień

  • Asia11 Autorytet
    Postów: 928 1118

    Wysłany: 28 stycznia 2023, 06:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mt30 wrote:
    Dziewczyny, reklamują mi się kapturki. Używała któraś? Bardzo mi pieką sutki od tej maści na grzyba. Ciekawe, żeby bardziej nie podrażniać to może by było łatwiej karmić. Jeszcze znów jakieś zgrubienie się zaczyna robić, ech ta moja lewa cyca jakaś kontuzjowana ciągle.

    Ja już parę razy używałam jak miałam "zmęczenie" sutków. Mam zwykle z Canpola. Mimo, że mały z butlą ma problem, to ssanie przez kapturki szło bezproblemowo.

  • Angelaaaa Autorytet
    Postów: 3918 4515

    Wysłany: 28 stycznia 2023, 08:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja cały czas używam kapturków z Medela

    Maja 06.05.21r ❤️

    Alicja 19.11.22r.❤️


  • Altair Autorytet
    Postów: 750 786

    Wysłany: 28 stycznia 2023, 08:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sóweczka wrote:
    A ja już drugą noc spac nie mogę 🤦🏼‍♀️
    A później zgon będzie w dzień

    Dziecko nie pozwala, czy jesteś za bardzo pobudzona i nie możesz zasnąć?

    Dzięki Dziewczyny za dobre słowa. Mam nadzieję, że chociaż ta szansa pracy przepadła, to jeszcze coś dobrego się pojawi za pół roku czy rok :)

    Decemberry, Nosia lubią tę wiadomość

    40 lat, kilka lat starań
    Gyncentrum Ostrawa:
    X 2021 - AZ, CB
    III 2022 - AZ, beta: 8dpt -7,4; 10dpt - 22; 15dpt-279, 17dpt - widoczny pęcherzyk, 21dpt-2594, 26dpt jest <3, badania prenatalne I, II i III trym - ok.
    XI 2022 - Synek już na świecie
  • Decemberry Autorytet
    Postów: 840 686

    Wysłany: 28 stycznia 2023, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angelaaaa wrote:
    Ja cały czas używam kapturków z Medela

    Jak sobie dobralas odpowiednio rozmiar? Faktycznie nie czuc, jak ssak gryzie? Ciekawa jestem, czy by sie Mlody lepiej najadal z piersi dzieki temu 🫣 bo to takie fajne oszukanie systemu - piers zamienia sie jakby w butelke. Mega 😁

    Baby G. Już z nami 🥰 16.11.22, 54 cm Szczęścia ❤️✨

    15.03 - beta 26.7 <3
    17.03 - beta 73.9 <3
    23.03 - beta 1379.6 <3 <3!
    Maleństwo rozwija się idealnie <3
    07.07.22 - 320g mężczyzny <3
    24.07 - 540g <3
    29.08 - 1146g <3
    22.09 - 1669g <3
    19.10 - 2450g <3
    4.11 - 2930g <3
  • Tony Autorytet
    Postów: 1197 1644

    Wysłany: 28 stycznia 2023, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nakładki są super. Przez pierwszy miesiąc karmiłam tylko przez nakładki, bez nich bardzo mnie bolało. Dopiero później stopniowo "odstawilam" I teraz już karmie bez, chyba, że zaczyna mnie boleć sutek to wracam. Jedyny minus to że dziecko łyka więcej powietrza, więc trzeba dobrze odbić.
    Mam z Canpola i Akuku i te drugie wg mnie zdecydowanie lepsze.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 stycznia 2023, 10:44

    age.png
    👱🏼‍♀️33 - PAI-1 homozygota 🧔🏻31
    10.21 -ciąża bliźniacza👶👶
    12.21 - poronienie 9tc [*][*]
    4.12.22 - Laurka 😍
  • Asia11 Autorytet
    Postów: 928 1118

    Wysłany: 28 stycznia 2023, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Decemberry wrote:
    Jak sobie dobralas odpowiednio rozmiar? Faktycznie nie czuc, jak ssak gryzie? Ciekawa jestem, czy by sie Mlody lepiej najadal z piersi dzieki temu 🫣 bo to takie fajne oszukanie systemu - piers zamienia sie jakby w butelke. Mega 😁

    Mój z osłonkami pije bez problemu, a z butelki nie umie. Ponad miesiąc temu potrafił, teraz nie mogę go nauczyć.

    Co do firmy, to faktycznie czytałam, że te z canpola słabe, ale sporadycznie używam i nie kupowałam innych. Czytałam też, że muszle z madeli też są fajne.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 stycznia 2023, 11:33

  • Decemberry Autorytet
    Postów: 840 686

    Wysłany: 28 stycznia 2023, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiu, a probowalas moze butelki neno? Ona ma smoczek prawie identyczny jak piers.

    Chyba sprobuje tych oslonek:) tylko nie wiem jaki rozmiar, heh.

    Baby G. Już z nami 🥰 16.11.22, 54 cm Szczęścia ❤️✨

    15.03 - beta 26.7 <3
    17.03 - beta 73.9 <3
    23.03 - beta 1379.6 <3 <3!
    Maleństwo rozwija się idealnie <3
    07.07.22 - 320g mężczyzny <3
    24.07 - 540g <3
    29.08 - 1146g <3
    22.09 - 1669g <3
    19.10 - 2450g <3
    4.11 - 2930g <3
  • meggie94 Autorytet
    Postów: 1389 1270

    Wysłany: 28 stycznia 2023, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My już po wizycie u alergologa. Młoda według babki ewidentnie ma alergie na bmk i atopową skore. Dała nam zaświadczenie żebyśmy mieli to mleko refundowane. Mówi ze na prowokacje jest za mała skoro jej to mleko sluzy ma je pic póki co. Mamy się pokazać przed 6 miesiącem przed rozszerzaniem diety, wtedy pomyślimy nad ewentualna prowokacja, zobaczy jak ta skóra i rozszerzanie diety będzie dłuuuuugie i żmudne, po 5 dni jeden pojedynczy produkt. A i dała nam talon na takie specjalistyczne produkty do kąpieli i balsam do ciała na atopową skore, z tym talonem jeden z produktów jest gratis, chyba żel do kąpieli a i tak zapłaciłam 98 zł 🙄

    Decemberry lubi tę wiadomość

    age.png

    preg.png
  • KaroInka Autorytet
    Postów: 515 500

    Wysłany: 28 stycznia 2023, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karmiłam przez kapturki pierwszego syna przez 4 miesiące. To był koszmar dla mnie. Ale doraźnie, na bolące skutki są super. Tylko trzeba dobrze dobrać rozmiar i liczyć się z tym, że dziecko może łykać więcej powietrza.

    Chyba coś że mną nie tak. Wczoraj byl u nas ksiądz po kolędzie (robimy chrzciny 19.02 i potrzebujemy zgody od proboszcza na chrzciny w innej parafii, myślałam że da nam od razu ale trzeba jednak iść do kancelarii:D). Zaplanowałam sobie, że starszy Synek pójdzie z Nianią na salę zabaw na 2h a ja do południa posprzątam ten nasz grajdół:D. No i rano Niania mi napisała, że jest chora. To była walka o przetrwanie😅 ale jakoś po łebkach doprowadziłam salon i łazienkę do porządku😆 starszak przy tym zrobił rozpiernicz w pozostałych częściach mieszkania ale tam są drzwi to można je zamknąć i nie widać. No i jak szykowałam się już przed samą kolędą to czułam się jakbym szła na jakąś imprezę. Przedwczoraj po południu wychodziłam z Olusiem do fizjo i też poczułam dreszczyk emocji jak o 16 tyle aut jechało ulica i ludzie wychodzili z pobliskiego biura🤣 dziewczyny ja 2,5 roku nie wyszłam nigdzie z koleżankami. Najpierw w pierwszej ciąży zdychałam do 4 miesiąca potem była zima i 2 czy tam 3 fala pandemii i wszystko było pozamykane, potem mój hnb sprawił, że sama wyszłam z domu dopiero jak miał 2,5 miesiąca na paznokcie i to była jedyna rozrywka raz na 5 tyg, 2h na paznokciach. No nie licząc wizyt u lekarza. Potem kolejna ciąża a teraz to już całkiem jestem uziemiona. Mąż do wieczora w pracy, w wknd jeździ na budowę. Ale on to ma czas żeby wyjść z kolegami raz w miesiącu, do fryzjera czy na piłkę. Wczoraj zrobiłam o to awanturę. Bo najpierw mu się żaliłam, że tak ciągle sama i gdyby nie to, że nasza Niania do nas przychodzi na te 4h to bym zwariowała a on, że inne mają gorzej i o co mi chodzi. No fakt, mam do kogo gębę otworzyć przez 4h, kiedy probuje ogarnąć domowe sprawy, bo jak Niania idzie do domu to juz tylko poświęcam czas na to żeby wszyscy przeżyli do powrotu męża:D zawsze ktoś ma gorzej i to nie zmienia faktu, że ja źle się czuję z tym, że nie wyszłam na głupią herbatę z koleżanką SAMA od tych 2 lat. No i też trochę mi głupio ale chciałabym żeby mąż wziął starszego syna na wknd do babci. Jakbym została z samym bobasem to by było jak na wakacjach :D. Przepraszam za wywód ale potrzebowałam się wyżalić.

    Nosia, Decemberry, Scandi-B lubią tę wiadomość

    7.01.19. Aniołek👼💔
    20.04.21 Synek M 👶💙
    17.11.22 Synek A 👶💙
‹‹ 603 604 605 606 607 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ