Wielka Akcja - Wspieramy się w niepłodności!
Dziś dodająca otuchy historia Danuty i Adama

Zainspiruj się!
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne LISTOPAD 2022 ❤️
Odpowiedz

LISTOPAD 2022 ❤️

Oceń ten wątek:
  • Asia11 Autorytet
    Postów: 929 1119

    Wysłany: 25 stycznia 2023, 23:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kid_aa wrote:
    Dziewczyny mój Bąbel też ostatnio szarpie i się pręży i właśnie zastanawiam się czy pokarmu mam wystarczająco (jeszcze 2 tygodnie temu miałam problem ze zbyt dużą ilością i szybkim wypływem a teraz chyba odwrotnie). W każdym razie chciałam dokarmić mm a tam na opakowaniu jak byk, żeby zużyć do 4 tygodni od otwarcia, a otwieraliśmy po wyjściu ze szpitala. Czy wy na to zwracacie uwagę?

    Ja dzisiaj chciałam dokarmic moim, ale mały już miesiąc nie miał w buzi butli, zapomniał, jak z niej się je i był jeden wielki krzyk. Krztusił się, wypluwał, masakra. Zrobiłam potem jeszcze 2 podejścia, niestety z takim samym skutkiem.

  • Decemberry Autorytet
    Postów: 841 687

    Wysłany: 25 stycznia 2023, 23:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze Wam tu wrzucę moje odkrycie sprzed chwili.

    Dzisiaj się strasznie późno obudziłam, bo o 11... byłam jakieś 12 godzin bez odciągania i karmienia piersią, a przy ostatnim rozkręceniu laktacji to niebezpieczne zachowanie. Wszystko przez ten stres. Piersi rano miałam obrzmiałe i w prawej piersi zrobiło mi się zgrubienie. Nieźle spanikowałam. Dodatkowo całą noc miałam nałożony clotrimazol, bo dokucza mi straszny ból piersi i brodawek. Prysznic pomógł, potem odciągnęłam pokarm i było git, jednak teraz czytam więcej na temat tego co robić w takich przypadkach i znalazłam tę stronę: https://www.childrensmn.org/educationmaterials/childrensmn/article/16075/breast-pumping-shouldnt-hurt-treatments-for-mothers-who-pump-breast-milk/

    W którymś z podpunktów jest napisane jak się wspomagać w obrzęku piersi i podali tzw. zmiękczanie pod ciśnieniem wstecznym - Reverse pressure softening (RPS). Tu są obrazki: https://www.health-e-learning.com/articles/RPS_JCotterman_ver2005.htm
    A tu znalazłam film na youtube: https://www.youtube.com/watch?v=cbBTyG3grt4

    Wygląda to dość ciekawie. Przy okazji na YT widać, że ten film jest wgrany przez LactApp, chyba ją sobie ściągnę i zobaczę czego ciekawego można się dowiedzieć.

    Zastosowałam clotrimazol, bo brodawki mam malinowe i piersi kurna - NAPIERDZIELAJĄ. Nie wiem czy to kwestia grzybicy (u młodego pleśniawki nie widzę, albo ją mylę z perłą epsteina), czy może neno angelo mnie tak załatwiło - może za duży lejek? W moim ręcznym laktatorze lejek jest mniejszy. Sama już nie wiem, heh.

    Jak rozpoznać pleśniawki u malucha?

    Baby G. Już z nami 🥰 16.11.22, 54 cm Szczęścia ❤️✨

    15.03 - beta 26.7 <3
    17.03 - beta 73.9 <3
    23.03 - beta 1379.6 <3 <3!
    Maleństwo rozwija się idealnie <3
    07.07.22 - 320g mężczyzny <3
    24.07 - 540g <3
    29.08 - 1146g <3
    22.09 - 1669g <3
    19.10 - 2450g <3
    4.11 - 2930g <3
  • Smerfetk_a Ekspertka
    Postów: 243 153

    Wysłany: 25 stycznia 2023, 23:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Te kolejki w NFZ to masakra. Miałam guza w piersi w grudniu 2021 i dostałam termin na maj na biopsje bo z powodu pandemii nie było igieł. Poszłam prywatnie i od ręki mi zrobili, igły były :-) Dobrze że nie czekałam i zrobiłam to przed ciążą bo zmiana była do usunięcia z marginesem.
    Powodzenia Decembery.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 stycznia 2023, 23:46

    Decemberry lubi tę wiadomość

  • Decemberry Autorytet
    Postów: 841 687

    Wysłany: 26 stycznia 2023, 00:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smerfetko, łączę się w bólu, też mam guzy w piersiach - 4 sztuki. Nawet się zaczęłam zastanawiać, czy to nie one mi tak dokuczają, skoro piersi bolą... Ku chwale to "tylko" gruczolakowłókniaki, też biopsję prywatnie robiłam, jestem bezpieczna.

    Ludzie, ale ciekawe strony o laktacji są po angielsku. Wszystkie hafije i inne mogą się chować! Ostatnio się tu wszystkie zastanawiałyśmy na temat tego, dlaczego dzieciaki tak ciągną za sutki i się wkurzają przy piersi. Otóż, drogie moje, obczajcie to. Wrzucam po angielsku i z tłumacza google po polsku:

    "The 10 week old is suddenly pulling away from the breast but still seems hungry. This does not mean your milk has “dried up”. During the first few weeks of life, babies often fall asleep at the breast when the flow of milk slows down even if they have not had their fill. When they are older (often by four to six weeks of age), they may no longer fall asleep but rather start to pull away or get upset. The milk supply may not have changed; the baby has changed. Get the best latch possible and use compression to help you increase flow to the baby (see the blog on breast compression).



    However a 2 month old baby (for example) who starts becoming unsatisfied, or fussy at the breast and pulls at the breast is likely to be exhibiting a reaction to late onset decreasing milk supply and flow. We have found this to be a common problem. Parents and the baby’s doctor as well, as the baby often continues to gain weight well (at least for a while), so the parents are told the baby has “reflux” or “allergy to something in the mother’s milk”. If your baby shows fits the picture, get help early, because this problem continues to get worse. Typically, we see babies with this problem when the baby is about 3 months of age. Some babies are starting to refuse the breast, though they generally feed well at night, which may explain why they continue to gain weight well (at least for a while)."

    "10-tygodniowe dziecko nagle odrywa się od piersi, ale nadal wydaje się głodne . Nie oznacza to, że mleko „wyschło”. W ciągu pierwszych kilku tygodni życia niemowlęta często zasypiają przy piersi, gdy wypływ mleka spowalnia, nawet jeśli nie są jeszcze do syta. Kiedy są starsze (często w wieku od czterech do sześciu tygodni), mogą już nie zasypiać, ale raczej zaczynają się odsuwać lub denerwować. Podaż mleka mogła się nie zmienić; dziecko się zmieniło. Postaraj się jak najlepiej przyssać i stosować kompresję, aby zwiększyć wypływ pokarmu do dziecka (zobacz blog o kompresji piersi ).



    Jednak (na przykład) 2-miesięczne dziecko, które zaczyna być nieusatysfakcjonowane lub marudne przy piersi i ciągnie pierś, prawdopodobnie będzie wykazywać reakcję na późny początek, zmniejszający się podaż i przepływ mleka . Odkryliśmy, że jest to powszechny problem. Rodzice i lekarz dziecka również, ponieważ dziecko często nadal dobrze przybiera na wadze (przynajmniej przez jakiś czas), więc rodzicom mówi się, że dziecko ma „refluks” lub „alergię na coś w mleku matki”. Jeśli wyniki Twojego dziecka pasują do obrazu, wezwij pomoc wcześnie, ponieważ ten problem wciąż się pogarsza. Zazwyczaj widzimy dzieci z tym problemem, gdy dziecko ma około 3 miesięcy. Niektóre dzieci zaczynają odmawiać piersi, chociaż generalnie dobrze jedzą w nocy, co może wyjaśniać, dlaczego nadal dobrze przybierają na wadze (przynajmniej przez jakiś czas)."

    Tu macie link do całego artykułu: https://ibconline.ca/information-sheets/is-my-baby-getting-enough-milk/

    A tutaj do tej kompresji, polega to na ściśnięciu piersi podczas, gdy ssaki są przyssane. Muszę to koniecznie wypróbować XD https://ibconline.ca/breastcompression/ Tam na dole są nawet filmiki pokazujące kiedy dzidziut dobrze ssie, a kiedy kijowo. No mój ewidentnie ssie kijowo xD Nic dziwnego, że po 20 minutach jest głodny i wolę butelkę, lol.


    Ogółem to ciągnięcie za sutki jest według tej strony spowodowane wolniejszym wypływem mleka z naszych piersi.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 stycznia 2023, 00:34

    Nosia, kid_aa, Tony, Smerfetk_a lubią tę wiadomość

    Baby G. Już z nami 🥰 16.11.22, 54 cm Szczęścia ❤️✨

    15.03 - beta 26.7 <3
    17.03 - beta 73.9 <3
    23.03 - beta 1379.6 <3 <3!
    Maleństwo rozwija się idealnie <3
    07.07.22 - 320g mężczyzny <3
    24.07 - 540g <3
    29.08 - 1146g <3
    22.09 - 1669g <3
    19.10 - 2450g <3
    4.11 - 2930g <3
  • Asia11 Autorytet
    Postów: 929 1119

    Wysłany: 26 stycznia 2023, 05:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smerfetk_a wrote:
    Te kolejki w NFZ to masakra. Miałam guza w piersi w grudniu 2021 i dostałam termin na maj na biopsje bo z powodu pandemii nie było igieł. Poszłam prywatnie i od ręki mi zrobili, igły były :-) Dobrze że nie czekałam i zrobiłam to przed ciążą bo zmiana była do usunięcia z marginesem.
    Powodzenia Decembery.

    Miałam identyczne problem w listopadzie 2021. Miałam gruczolakowłókniaka, lekarz nie chciał rozpocząć procedury in vitro zanim go nie usunę, bo niby one reagują na zmiany hormonalne i mógł się powiększyć. Na onkologii lekarz do którego poszłam nie chciał mi usunąć, właśnie z powodu braku dobrych igieł. Były tylko jakieś koreańskie, które w jego opinii były badziewne. Zaproponował mi zabieg w prywatnej klinice (tam igły jeszcze mieli), jednak na moje szczęście okazało się, że od paru tygodni na tego typu zabieg mieli umowę NFZ. Takie warunki, że jak pojechałam, to w recepcji upewniałam się, czy aby na pewno zabieg będzie na NFZ 😁 po zabiegu też na NFZ omówienie wyników histpat z wizytą u ginekologa. Podejrzewam, że tak sprawnie i ekstra tam to działało, bo mało osób wiedziała wtedy jeszcze, że robią tam na NFZ.

    Decemberry, moja intuicja jako pierwszą przyczynę takiego zachowania podpowiadała mi właśnie słaby wypływ, bo 1-2 mim po przystawieniu do piersi jest ok. I 1-2 po zmianie piersi też. I tak jak w przytoczonym przez Ciebie fragmentem, w nocy jest ok. Ssie ladnie po 10 min każda pierś I zasypia dalej.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 stycznia 2023, 05:02

    Decemberry lubi tę wiadomość

  • Joanne Autorytet
    Postów: 889 975

    Wysłany: 26 stycznia 2023, 07:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a czy wiedziałyście że daktyle wspomagają laktację? Mi mówiła o tym opiekunka poporodowa, ale ze miałam wystarczająco pokarmu to nie kupowałam. Z resztą, zawsze też zapominałam. Z tydzień temu jak robiłam zakupy to wzięłam bo były pod ręką i powiem Wam że moim zdaniem działa. Więcej mam mleka, widzę też po wkładkach ile mleka mi wypływa z drugiej piersi jak mała ssie cyca.

    Wcześniej też w dzień ją dokarmiałam mm gdy cycki byly takie zesłane a teraz nie mam uczucia takich mega miękkich piersi w ciągu dnia a dziecko rzadziej też muszę przystawiac, wiec chyba bardziej się najada🤷🏻‍♀️
    Jak spróbujecie to dajcie znać czy jest różnica.

    Decemberry, Smerfetk_a lubią tę wiadomość

    age.png
  • Angelaaaa Autorytet
    Postów: 3931 4518

    Wysłany: 26 stycznia 2023, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam wychodne bo robię krzywą cukrową 🙈 także odpoczywam 🤣

    Nosia, Decemberry, KaroInka lubią tę wiadomość

    Maja 06.05.21r ❤️

    Alicja 19.11.22r.❤️


  • Ultra-Dżasta Autorytet
    Postów: 1823 1786

    Wysłany: 26 stycznia 2023, 08:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Decemberry, że tak zapytam: jesteś analitykiem czy dziennikarzem? XD Twoje researche i zapał do nich mówią mi, że na bank pracujesz z danymi 😂. Jeszcze biorę pod uwagę pracę naukową na uczelni 😆. Jeśli się mylę, to wybacz 😅.

    No właśnie, jeśli chodzi o dzieci to trzeba mieć zaplecze finansowe. Nie zarabiamy źle no ale jeśli chodzi o kasę to jestem mocno zapobiegawcza 😅. Plus pewnie nam dojdzie za niedługo kredyt, nie duży, ale dojdzie i jakoś tak nie czułabym się bezpiecznie z myślą, że 2 dziecię w drodze. Chciałam się do mojej 30tki wyrobić z dwójką ale ciężko to widzę 🥲.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 stycznia 2023, 08:47

    11.2022r., Karol ❤
    12.2021r., 8tc 👼 Józef, trisomia 13 🖤

    👩‍🏭 28 l.
    👨‍🔧 26 l.

    🏃‍♀️🧗‍♀️🏞❤
    IG: @czytanki.matki
  • Altair Autorytet
    Postów: 754 787

    Wysłany: 26 stycznia 2023, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie jest trochę smutno, bo dostałam właśnie propozycję zawodową, na jaką czekałam od lat. Bardzo dobrze płatną i w dziedzinie, na której się znam. Warunek - rozpoczęcie pracy najpóźniej od 1 kwietnia i termin nie podlega negocjacji. Nie wyobrażam sobie, że mogłabym zostawić małego tak wcześnie, nawet z opiekunką.

    40 lat, kilka lat starań
    Gyncentrum Ostrawa:
    X 2021 - AZ, CB
    III 2022 - AZ, beta: 8dpt -7,4; 10dpt - 22; 15dpt-279, 17dpt - widoczny pęcherzyk, 21dpt-2594, 26dpt jest <3, badania prenatalne I, II i III trym - ok.
    XI 2022 - Synek już na świecie
  • Angelaaaa Autorytet
    Postów: 3931 4518

    Wysłany: 26 stycznia 2023, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Altair wrote:
    Mnie jest trochę smutno, bo dostałam właśnie propozycję zawodową, na jaką czekałam od lat. Bardzo dobrze płatną i w dziedzinie, na której się znam. Warunek - rozpoczęcie pracy najpóźniej od 1 kwietnia i termin nie podlega negocjacji. Nie wyobrażam sobie, że mogłabym zostawić małego tak wcześnie, nawet z opiekunką.


    Ojej 😞 mam nadzieję że jeszcze dostaniesz taką propozycję w odpowiednim dla ciebie czasie 😘

    Altair lubi tę wiadomość

    Maja 06.05.21r ❤️

    Alicja 19.11.22r.❤️


  • kid_aa Autorytet
    Postów: 2462 3173

    Wysłany: 26 stycznia 2023, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Decembery dobra robota!
    Ciekawe czy faktycznie to kwestia słabego wypływu, bo przecież zaledwie 2 tygodnie temu walczyłam ze zbyt szybkim wypływem i zalewaniem dziecka moim sikającym mlekiem. Zaskakujące, że to tak się może zmieniać.
    Sprawdzę dziś ile ja tego mleka w ogóle odciągam - tak w porze normalnego karmienia, bo ostatnio przed fryzjerem odciągałam po niecałych 3 godzinach (gdzie normalnie karmię z każdej +/-co 6h) i było tylko 60ml ...
    No i zamówiłam nowego bebilona na wszelki wypadek. Pytałam w aptece o te 4 tygodnie czasu do spożycia, no i faktycznie może coś tam przereagowuje, jeśli mleko jest np. z jakimś probiotykiem więc generalnie do normalnego karmienia się nie nadaje, ale w razie W to popsute ono nie jest, co najwyżej nieco mniej wartościowe.
    No ale to "stare" to raczej z mężem już wypijemy.

    Decemberry lubi tę wiadomość

    age.png
    30.11.2012 (puste jajo), 12.02.2016 (28tc*) - naturalsy 💔
    IUI 05.2017 :( IMSI 08.2017 :( IMSI 01.2018 :( IMSI 03.2019 :( IMSI 05.2019 (Mini-IVF) :( 08.2020 stymulacyjna klapa :(
    AZ 02.2022 :( 7dpt 16, 9dpt 34, 11dpt 31
    AZ 03.2022 7dpt 46, 9dpt 135, 12dpt 426, 16dpt 1730, 20dpt 5035, 7t3d ❤️ 🍀🤞🍀 It's a boy 🥰
    genotyp AA, V Leiden, MTHFR a1298c, nasienie kiepskie, polimorfizm Apal
    2950g Syn - Nasza Miłość😍
  • kid_aa Autorytet
    Postów: 2462 3173

    Wysłany: 26 stycznia 2023, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Altair kto wie, może za rok też dostaniesz niezłą propozycję albo i lepszą!!! Tej myśli się trzymaj. Albo negocjuj, choć w firmach raczej aż tak długo nie będą chcieli czekać.
    Jeszcze może opcja pół etatu?
    Ja póki co, do pracy się zupełnie nie śpieszę. Mam nawet cichą nadzieję, że jakoś uda nam się ten budżet domowy zorganizować, żebym trochę na wychowawczym z Małym była. Na chwilę obecną bardzo bym chciała.

    Decemberry lubi tę wiadomość

    age.png
    30.11.2012 (puste jajo), 12.02.2016 (28tc*) - naturalsy 💔
    IUI 05.2017 :( IMSI 08.2017 :( IMSI 01.2018 :( IMSI 03.2019 :( IMSI 05.2019 (Mini-IVF) :( 08.2020 stymulacyjna klapa :(
    AZ 02.2022 :( 7dpt 16, 9dpt 34, 11dpt 31
    AZ 03.2022 7dpt 46, 9dpt 135, 12dpt 426, 16dpt 1730, 20dpt 5035, 7t3d ❤️ 🍀🤞🍀 It's a boy 🥰
    genotyp AA, V Leiden, MTHFR a1298c, nasienie kiepskie, polimorfizm Apal
    2950g Syn - Nasza Miłość😍
  • Angelaaaa Autorytet
    Postów: 3931 4518

    Wysłany: 26 stycznia 2023, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kid_aa wrote:
    Decembery dobra robota!
    Ciekawe czy faktycznie to kwestia słabego wypływu, bo przecież zaledwie 2 tygodnie temu walczyłam ze zbyt szybkim wypływem i zalewaniem dziecka moim sikającym mlekiem. Zaskakujące, że to tak się może zmieniać.
    Sprawdzę dziś ile ja tego mleka w ogóle odciągam - tak w porze normalnego karmienia, bo ostatnio przed fryzjerem odciągałam po niecałych 3 godzinach (gdzie normalnie karmię z każdej +/-co 6h) i było tylko 60ml ...
    No i zamówiłam nowego bebilona na wszelki wypadek. Pytałam w aptece o te 4 tygodnie czasu do spożycia, no i faktycznie może coś tam przereagowuje, jeśli mleko jest np. z jakimś probiotykiem więc generalnie do normalnego karmienia się nie nadaje, ale w razie W to popsute ono nie jest, co najwyżej nieco mniej wartościowe.
    No ale to "stare" to raczej z mężem już wypijemy.

    Są też w Rossmanie saszetki jednorazowe bebilonu jakbyś potrzebowała ☺️

    kid_aa, Asia11, Decemberry lubią tę wiadomość

    Maja 06.05.21r ❤️

    Alicja 19.11.22r.❤️


  • Strata Autorytet
    Postów: 401 813

    Wysłany: 26 stycznia 2023, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podziwiam was mamy kp.
    Ja bardzo szybko się poddałam.

    Wrzesień 2020 💙
    Grudzień 2021👼
    Listopad 2022 💙

    9523e01ecd.png
  • Asia11 Autorytet
    Postów: 929 1119

    Wysłany: 26 stycznia 2023, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a ma któraś z Was karuzelę do łóżeczka, ale z opcją wyłączenia melodii? Mam jedną upatrzoną, ale albo kręci się z muzyczką, albo w ogóle. No i żeby nie miała jakiś zbędnych bajerów typu lampki, bluetooth itp.

  • Tony Autorytet
    Postów: 1198 1645

    Wysłany: 26 stycznia 2023, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie podobnie jak u Was z karmieniem, mala possie chwilę i zaraz jest nerw. No i cycki się szybko robią "puste". Jak "wyciskam" to chwilę jest lepiej a potem znowu szarpie. W nocy nie ma tego problemu.
    Ja chyba też za mało jem, bo ciągle chudnę, ważę już mniej niż przed ciążą.
    Mi na laktacje pomaga karmi albo piwo zero :)

    Decemberry, nie wiem dlaczego ale nie otwierają mi się te filmiki :/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 stycznia 2023, 13:20

    age.png
    👱🏼‍♀️33 - PAI-1 homozygota 🧔🏻31
    10.21 -ciąża bliźniacza👶👶
    12.21 - poronienie 9tc [*][*]
    4.12.22 - Laurka 😍
  • mt30 Autorytet
    Postów: 2410 770

    Wysłany: 26 stycznia 2023, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia11 wrote:
    Dziewczyny, a ma któraś z Was karuzelę do łóżeczka, ale z opcją wyłączenia melodii? Mam jedną upatrzoną, ale albo kręci się z muzyczką, albo w ogóle. No i żeby nie miała jakiś zbędnych bajerów typu lampki, bluetooth itp.
    my mamy baby ono Sofia od babci z pozytywką i nie da się właśnie wyłączyć dźwięki, który jest głośny. Mały macha rączkami bez nakręcania.
    Dziewczyny polecały z canpola kontrastowa bo też figurki są tam odwrócone do dziecka a nie dupa do dolu

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 stycznia 2023, 13:32

    Asia11 lubi tę wiadomość

  • mt30 Autorytet
    Postów: 2410 770

    Wysłany: 26 stycznia 2023, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś byliśmy na bioderkach. Coś z lewym biodrem i zalecenie szerokiej pieluchy i ćwiczenia. Poprostu już mi doby zabraknie na te ćwiczenia. Czytałam, że u chłopców nie ma problemu z bioderkami a tu zong. Przy wywiadzie, dr pytał czy rodziłam naturalnie i jak ułożony był w brzuchu. Zapomniałam zapytac jakie to ma znaczenie?

  • mt30 Autorytet
    Postów: 2410 770

    Wysłany: 26 stycznia 2023, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mt30 wrote:
    my mamy baby ono Sofia od babci z pozytywką i nie da się właśnie wyłączyć dźwięki, który jest głośny. Mały macha rączkami bez nakręcania.
    Dziewczyny polecały z canpola kontrastowa bo też figurki są tam odwrócone do dziecka a nie dupkami dondziecka

  • kid_aa Autorytet
    Postów: 2462 3173

    Wysłany: 26 stycznia 2023, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mt30 ułożenie miednicowe nie sprzyja bioderkom

    age.png
    30.11.2012 (puste jajo), 12.02.2016 (28tc*) - naturalsy 💔
    IUI 05.2017 :( IMSI 08.2017 :( IMSI 01.2018 :( IMSI 03.2019 :( IMSI 05.2019 (Mini-IVF) :( 08.2020 stymulacyjna klapa :(
    AZ 02.2022 :( 7dpt 16, 9dpt 34, 11dpt 31
    AZ 03.2022 7dpt 46, 9dpt 135, 12dpt 426, 16dpt 1730, 20dpt 5035, 7t3d ❤️ 🍀🤞🍀 It's a boy 🥰
    genotyp AA, V Leiden, MTHFR a1298c, nasienie kiepskie, polimorfizm Apal
    2950g Syn - Nasza Miłość😍
‹‹ 600 601 602 603 604 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ