X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne LISTOPAD 2022 ❤️
Odpowiedz

LISTOPAD 2022 ❤️

Oceń ten wątek:
  • Angelaaaa Autorytet
    Postów: 3918 4515

    Wysłany: 6 kwietnia, 23:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nawet nie chce mi się pisać że mąż dostał od wczoraj takiej chrypy, że praktycznie nie może mówić... Majka wstała dzisiaj z katarem i cały dzień temperatura koło 38stopni a na noc 38.3😬 gole ją męczą więc zapowiada się średnia noc... Normalnie nie mogę uwierzyć że co tydzień jakieś choróbsko..😡

    Maja 06.05.21r ❤️

    Alicja 19.11.22r.❤️


  • Monka40 Ekspertka
    Postów: 139 83

    Wysłany: 7 kwietnia, 07:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angelaaaa wrote:
    Nawet nie chce mi się pisać że mąż dostał od wczoraj takiej chrypy, że praktycznie nie może mówić... Majka wstała dzisiaj z katarem i cały dzień temperatura koło 38stopni a na noc 38.3😬 gole ją męczą więc zapowiada się średnia noc... Normalnie nie mogę uwierzyć że co tydzień jakieś choróbsko..😡
    😪🤯😱 Angela może jakieś testy, wizyta u alergologa, laryngologa? Moje dziewczyny nie chodzą do żłobka/ przedszkola, ale mam dwójkę nastolatków, którzy do szkoły iść muszą. Od września do teraz dziewczyny były 2 razy chore z czego raz przyniosłam rumień zakaźny z przychodni, jak byłam na szczepieniu z najmłodszą. To aż nie do pojęcia, że dzieci "domowe", a tyle chorób.
    Trzymajcie się

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 kwietnia, 07:57

  • Angelaaaa Autorytet
    Postów: 3918 4515

    Wysłany: 7 kwietnia, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monka40 wrote:
    😪🤯😱 Angela może jakieś testy, wizyta u alergologa, laryngologa? Moje dziewczyny nie chodzą do żłobka/ przedszkola, ale mam dwójkę nastolatków, którzy do szkoły iść muszą. Od września do teraz dziewczyny były 2 razy chore z czego raz przyniosłam rumień zakaźny z przychodni, jak byłam na szczepieniu z najmłodszą. To aż nie do pojęcia, że dzieci "domowe", a tyle chorób.
    Trzymajcie się

    Obie chodzą do alergologa i miały testy robione, Majka do laryngologa też chodzi 😅 niestety w tym roku to mój mąż przynosi cały czas jakieś choroby 😐

    Maja 06.05.21r ❤️

    Alicja 19.11.22r.❤️


  • Angelaaaa Autorytet
    Postów: 3918 4515

    Wysłany: 9 kwietnia, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Muszę się pochwalić, że Majka dostała się do przedszkola 🤩 także od września zobaczymy ile będzie chorób 😂

    Sóweczka3, meggie94, Asia11, kid_aa, Tony, Decemberry lubią tę wiadomość

    Maja 06.05.21r ❤️

    Alicja 19.11.22r.❤️


  • Sóweczka3 Koleżanka
    Postów: 34 31

    Wysłany: 9 kwietnia, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angelaaaa wrote:
    Muszę się pochwalić, że Majka dostała się do przedszkola 🤩 także od września zobaczymy ile będzie chorób 😂
    Super wieści 😊

    Mi udało się załatwić wolne od pracy na nastepne 3,5 roku , więc nie muszę się martwić.

    Angelaaaa, meggie94, kid_aa, Decemberry lubią tę wiadomość

    age.png
  • meggie94 Autorytet
    Postów: 1389 1270

    Wysłany: 9 kwietnia, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angelaaaa wrote:
    Muszę się pochwalić, że Majka dostała się do przedszkola 🤩 także od września zobaczymy ile będzie chorób 😂

    Obyś się jednak milo zaskoczyła ✊🏻✊🏻✊🏻

    Angelaaaa, Tony lubią tę wiadomość

    age.png

    preg.png
  • Joanne Autorytet
    Postów: 876 952

    Wysłany: 9 kwietnia, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A Krystyna idzie do żłoba za dwa tygodnie na 2 dni w tygodniu😁 Czuję że robię jej krzywdę tym że w domu tyle siedzi. Zadzwoniłam i okazało się że jest miejsce na inne dni niż te co chciałam ale mi bez większej różnicy. Mam nadzieję że nie będzie płakać. Ani rozrabiać🙈

    Angelaaaa, Tony, meggie94, Decemberry lubią tę wiadomość

    age.png
  • Tony Autorytet
    Postów: 1197 1644

    Wysłany: 10 kwietnia, 06:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Placówki są super :D Laura kocha swój zlobek, codziennie rano biegnie na salę a po południu ciężko ją zabrać z powrotem. Wcale się nie dziwię, bo ciocie są wspaniałe, z dziećmi ma świetny kontakt, robią cały dzień ciekawe rzeczy. Żadna niania nie byłaby w stanie zapewnić jej tyle rozwojowych zajęć. Jedyny minus to oczywiście choroby, ale i to kiedyś minie.

    Też zapisałam Laurę do przedszkola od września 2025. Znalazłam meeega fajne miejsce blisko mojej pracy ❤️

    meggie94, Joanne lubią tę wiadomość

    age.png
    👱🏼‍♀️33 - PAI-1 homozygota 🧔🏻31
    10.21 -ciąża bliźniacza👶👶
    12.21 - poronienie 9tc [*][*]
    4.12.22 - Laurka 😍
  • meggie94 Autorytet
    Postów: 1389 1270

    Wysłany: 10 kwietnia, 07:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, ja tez niezmiennie jestem zwolenniczką żłobków i przedszkoli i uważam, że dzieci się świetnie w nich rozwijają 😊 naszej Wice żłobek dał bardzo dużo, rano przebiera nogami na hasło „jedziemy do dzieci” i sama biegnie do sali, a ja mam kilka godzin oddechu 😊

    Tony, Joanne lubią tę wiadomość

    age.png

    preg.png
  • Decemberry Autorytet
    Postów: 840 686

    Wysłany: 10 kwietnia, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zapisy do przedszkoli na 2025 już są? Chyba żyję w alternatywnej rzeczywistości...

    Baby G. Już z nami 🥰 16.11.22, 54 cm Szczęścia ❤️✨

    15.03 - beta 26.7 <3
    17.03 - beta 73.9 <3
    23.03 - beta 1379.6 <3 <3!
    Maleństwo rozwija się idealnie <3
    07.07.22 - 320g mężczyzny <3
    24.07 - 540g <3
    29.08 - 1146g <3
    22.09 - 1669g <3
    19.10 - 2450g <3
    4.11 - 2930g <3
  • Tony Autorytet
    Postów: 1197 1644

    Wysłany: 10 kwietnia, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Decemberry wrote:
    Zapisy do przedszkoli na 2025 już są? Chyba żyję w alternatywnej rzeczywistości...

    Dec, u nas bezpiecznie jest zapisać z dużym wyprzedzeniem, że żłobkiem też był problem ale na szczęście zwolniło się miejsce :/ mówię o prywatnych placówkach, bo w publicznych pewnie jest jeszcze trudniej.
    Swoją drogą pisz co u Was, dawno się nie odzywałaś i zastanawiałam się ostatnio co słychać;)

    kid_aa lubi tę wiadomość

    age.png
    👱🏼‍♀️33 - PAI-1 homozygota 🧔🏻31
    10.21 -ciąża bliźniacza👶👶
    12.21 - poronienie 9tc [*][*]
    4.12.22 - Laurka 😍
  • Joanne Autorytet
    Postów: 876 952

    Wysłany: 10 kwietnia, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobrze że piszecie że dzieciaki w tych żłobkach tak fajnie się czują. Myślałam żeby dać ją do takiej opieki prywatnej co opiekunka może mieć max 4 dzieci, i jedna koleżanka powiedziała że właśnie fajnie bo dzieciak tyle nie choruje, a druga że to jest takie przetrzymanie dziecka a w prawdziwym żłobku będzie się dużo uczyła i robiła różne fajne rzeczy.

    W Holandii to wygląda tak że żłobek jest od 0 do 4 lat, a potem do szkoły dziecko idzie w wieku 4-5 lat. Tak więc czterolatki zazwyczaj już zaczynają szkołę.

    Jak będzie wszystko ok to zapisze ją jeszcze na trzeci dzień.

    Tony lubi tę wiadomość

    age.png
  • Nosia Autorytet
    Postów: 1147 622

    Wysłany: 14 kwietnia, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej :) Polecacie jakieś sandałki? :) Macie coś sprawdzonego :)

  • meggie94 Autorytet
    Postów: 1389 1270

    Wysłany: 14 kwietnia, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nosia wrote:
    hej :) Polecacie jakieś sandałki? :) Macie coś sprawdzonego :)

    Przycupne, bo też jeszcze jesteśmy przed zakupem sandałków 😁

    age.png

    preg.png
  • Angelaaaa Autorytet
    Postów: 3918 4515

    Wysłany: 14 kwietnia, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nosia wrote:
    hej :) Polecacie jakieś sandałki? :) Macie coś sprawdzonego :)

    Tego typu fizjo poleca bo akurat mi się wyświetliło😅

    https://eobuwie.com.pl/p/sandaly-lasocki-kids-cric-ci12-cric-03-ii-dz-pomaranczowy-5905588478379?token=hQHwhAoMCPul77AGEPTa26sDEAEaJDY2NWYyYzQ0LTAwMDAtMmNiNC04MjYyLTMwZmQzODE2MmRkOCoVMTYxNTEyNjA2MS4xNzEzMDk5MjI0MiCjgJcijfenIpD3pyLC8J4VxcvzF46-nRXUsp0VtreMLToOZGVmYXVsdF9zZWFyY2hIAVgBaAE&utm_content=sensifi_&utm_source=tradedoubler_int&utm_medium=metapic&utm_campaign=Metapic%20Poland&tduid=2749b63469d4e69fde6b610778f58cb7&is_retargeting=true&pid=tradedoubler_int&af_sub1=display&c=Metapic%20Poland&af_siteid=2982386&orgid=2078152&af_click_lookback=30d&af_ad_id=407654&af_c_id=2078152&af_adset_id=274960&af_sub_siteid=59953&af_ad=17erScvPFAeyys448B6KSViB3mjlvWTnfHH6FdsQvTn4QkDETnBV8yU2qq7BpQvq

    Maja 06.05.21r ❤️

    Alicja 19.11.22r.❤️


  • Joanne Autorytet
    Postów: 876 952

    Wysłany: 14 kwietnia, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jutro idziemy na spotkanie w żłobie. O co warto się zapytać? Pytania jakie mam przygotowane to czy szykować dziecku coś do jedzenia czy mają z wyżywieniem, co i ile na zmianę, co ogólnie musi że sobą mieć, i czy muszę przyprowadzać ją o stałych porach. Co jeszcze?

    age.png
  • Tony Autorytet
    Postów: 1197 1644

    Wysłany: 14 kwietnia, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laura ma takie:

    https://eobuwie.com.pl/p/polbuty-froddo-g1140003-2-m-dark-blue

    Joanne, zapytaj ile i kiedy zlobek ma wolne, bo większość ma np 2-3 tygodnie wolnego w wakacje i niewiadomo co wtedy z dzieckiem zrobić. Zapytaj w jakich godzinach można zostawiać dziecko, czasem po np 16 czy 17 są doliczane opłaty. Ile dzieci jest w grupie i ile opiekunek. Czy są jakieś dodatkowe zajęcia. Co w przypadku gdy dziecko ma katar, czy odsyłają do domu. W niektórych placówkach jest tak, że jak dziecko jest chore to musi upłynąć np 24 albo 48h od ustąpienia gorączki, żeby je przyprowadzić. Ogólnie o takie sprawy chorobowe popytaj. Czy jest jakaś grupa na WhatsAppie z opiekunkami albo rodzicami. Czy jest monitoring. Czy podają dzieciom soki, slodycze itp.
    To tak na szybko mi przychodzi do głowy:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 kwietnia, 17:40

    Joanne lubi tę wiadomość

    age.png
    👱🏼‍♀️33 - PAI-1 homozygota 🧔🏻31
    10.21 -ciąża bliźniacza👶👶
    12.21 - poronienie 9tc [*][*]
    4.12.22 - Laurka 😍
  • Joanne Autorytet
    Postów: 876 952

    Wysłany: 14 kwietnia, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Tony! Ważne pytania! Ja już w tym żłobku byłam rok temu na spotkaniu i mniej więcej wiem jak w środku wygląda itd ale wtedy miałam zupełnie inne pytania i pod innym kątem patrzyłam bo Krysia duzo młodsza była. Czuję że dzisiajsza noc nie będzie przespana 😅🙈

    age.png
  • Smerfetk_a Ekspertka
    Postów: 243 153

    Wysłany: 15 kwietnia, 00:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joane, z pytań których nie wymyśliłabym przed spotkaniem z rzeczywistościa to:

    - o której godzinie jest drzemka
    - o której godzinie są zajęcia dodatkowe
    - w jakich godzinach są posiłki
    - czy można przynosić swoje jedzenie
    - czy do snu puszczana jest muzyka/dźwięki (w naszym żlobku w grupie starszaków przez całą drzemkę jest włączone bardzo głośno bicie serca)
    -czy muzyka puszczana jest jako tło w trakcie pobytu
    -do ilu opiekunek w sumie dziecko bedzie musiało się przyzwyczaić w czasie pobytu zwłaszcza na początku
    - jak często są spacery
    - czy za nieobecność zwracane są koszty pobytu/jedzenia
    - o której najpóźniej/najwcześniej można odebrać/przyprowadzić dziecko
    -czy akceptują/wymagają zaświadczeń lekarskich jak np. Dziecko ma katar

    Joanne lubi tę wiadomość

  • Joanne Autorytet
    Postów: 876 952

    Wysłany: 15 kwietnia, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Posiłki- kanapka z pasztetem, serkiem do smarowania, masłem orzechowym albo dżemem🤦🏻‍♀️ Dobrze że tylko na 2 dni puszczam tam dzieciaka. Najbardziej przeraża mnie fakt że nie ma aklimatyzacji choć rok temu powiedziano mi inaczej. Mam po prostu zostawić dzieciaka na 2-3h.

    age.png
‹‹ 847 848 849 850 851
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ