X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne LISTOPAD 2022 ❤️
Odpowiedz

LISTOPAD 2022 ❤️

Oceń ten wątek:
  • Angelaaaa Autorytet
    Postów: 3918 4515

    Wysłany: 15 kwietnia, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joanne wrote:
    Posiłki- kanapka z pasztetem, serkiem do smarowania, masłem orzechowym albo dżemem🤦🏻‍♀️ Dobrze że tylko na 2 dni puszczam tam dzieciaka. Najbardziej przeraża mnie fakt że nie ma aklimatyzacji choć rok temu powiedziano mi inaczej. Mam po prostu zostawić dzieciaka na 2-3h.

    O matko...🤡🙆🏻‍♂️ Jedzenie bez szału.. no ale może nie będzie tak źle... Kiedy Krysia idzie pierwszy raz ?

    Maja 06.05.21r ❤️

    Alicja 19.11.22r.❤️


  • Joanne Autorytet
    Postów: 876 952

    Wysłany: 15 kwietnia, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W środę 24 kwietnia. Powinna iść w ten czwartek na aklimatyzacje ale przedszkolanka zamiast powiedzieć Thursday powiedziala Tuesday a mi jutro nie pasuje a dopiero w domu się zorientowałam że pewnie miała na myśli czwartek.

    age.png
  • Smerfetk_a Ekspertka
    Postów: 243 153

    Wysłany: 16 kwietnia, 00:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joane a nie możesz odebrać po np. godzinie?

    U nas w żlobku owsica. Czy przechodziła któraś z Was przez to. Macie jakieś polecajki?

  • Monka40 Ekspertka
    Postów: 139 83

    Wysłany: 16 kwietnia, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smerfetk_a wrote:
    Joane a nie możesz odebrać po np. godzinie?

    U nas w żlobku owsica. Czy przechodziła któraś z Was przez to. Macie jakieś polecajki?
    Jeśli wyjdzie, że są owsiki to po konsultacji z lekarzem lek na owsicę i wtedy wszyscy domownicy powinni przyjąć lek i przejść kurację.
    Zachowanie czystości- prawie sterylne- codzienne ścieranie kurzy, odkurzanie, mycie podłóg. Codzienna zmiana i pranie ręczników, pościeli, piżamy, bielizny. Pranie tego najlepiej na gotowanie.
    Dieta bogata w błonnik, pomocne są kiszonki. Ograniczyć węglowodany i na czas leczenia całkowicie zrezygnować ze słodyczy.

    To takie najważniejsze, które przychodzą mi do głowy.

  • Angelaaaa Autorytet
    Postów: 3918 4515

    Wysłany: 16 kwietnia, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smerfetka o masakra oby was jakimś cudem ominęło 🙆🏻‍♂️🙆🏻‍♂️ ja to aż się boje co nas czeka od września jak Mają do przedszkola pójdzie 🙈


    Idę dzisiaj na rozmowe o pracę, bo w tej słabo z godzinami a chciałabym mieć chociaż do 100godzin miesięcznie także proszę o kciuki 😁

    kid_aa, Decemberry, meggie94, Tony lubią tę wiadomość

    Maja 06.05.21r ❤️

    Alicja 19.11.22r.❤️


  • Angelaaaa Autorytet
    Postów: 3918 4515

    Wysłany: 16 kwietnia, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z pracą się udało jutro idę na kilka godzin 🤩 oby było wszystko dobrze 😄

    Dorocia, kid_aa, Tony, meggie94, Decemberry, Joanne, Asia11 lubią tę wiadomość

    Maja 06.05.21r ❤️

    Alicja 19.11.22r.❤️


  • meggie94 Autorytet
    Postów: 1389 1270

    Wysłany: 17 kwietnia, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angelaaaa wrote:
    Z pracą się udało jutro idę na kilka godzin 🤩 oby było wszystko dobrze 😄

    Super gratulacje! 😍 obyś była zadowolona 😊❤️

    Angelaaaa lubi tę wiadomość

    age.png

    preg.png
  • Angelaaaa Autorytet
    Postów: 3918 4515

    Wysłany: 18 kwietnia, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Majce wreszcie wychodzą piątki..🙆🏻‍♂️
    A Ali wychodzą na dole czwórki 🙆🏻‍♂️
    Także tragedia 🙈
    A Maja zaraz 3 latka ma 🥹 jeju jak ten czas szybko leci

    meggie94 lubi tę wiadomość

    Maja 06.05.21r ❤️

    Alicja 19.11.22r.❤️


  • meggie94 Autorytet
    Postów: 1389 1270

    Wysłany: 19 kwietnia, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wike dolne piątki męczą już tyle czasu i nie mogą wyjść… 🙄 Boże kiedy to się skończy… mam nadzieje, że młody lepiej będzie znosił ząbkowanie 🙈

    age.png

    preg.png
  • kid_aa Autorytet
    Postów: 2446 3168

    Wysłany: 19 kwietnia, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny szukam polecajki. Przed nami podróż samochodem 1300km , oczywiście z noclegiem. Szukam czegoś co zajmie go dłuższą chwilę 🫣 (pobożne życzenie🤣). Co polecacie? Książki? Układanki magnetyczne? Jakieś klocuszki składane?

    age.png
    30.11.2012 (puste jajo), 12.02.2016 (28tc*) - naturalsy 💔
    IUI 05.2017 :( IMSI 08.2017 :( IMSI 01.2018 :( IMSI 03.2019 :( IMSI 05.2019 (Mini-IVF) :( 08.2020 stymulacyjna klapa :(
    AZ 02.2022 :( 7dpt 16, 9dpt 34, 11dpt 31
    AZ 03.2022 7dpt 46, 9dpt 135, 12dpt 426, 16dpt 1730, 20dpt 5035, 7t3d ❤️ 🍀🤞🍀 It's a boy 🥰
    genotyp AA, V Leiden, MTHFR a1298c, nasienie kiepskie, polimorfizm Apal
    2950g Syn - Nasza Miłość😍
  • Angelaaaa Autorytet
    Postów: 3918 4515

    Wysłany: 19 kwietnia, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kid_aa wrote:
    Dziewczyny szukam polecajki. Przed nami podróż samochodem 1300km , oczywiście z noclegiem. Szukam czegoś co zajmie go dłuższą chwilę 🫣 (pobożne życzenie🤣). Co polecacie? Książki? Układanki magnetyczne? Jakieś klocuszki składane?


    My jechaliśmy kilka dni temu tylko 120km to Mają całą drogę krzyczała że już chce wyjść kupa siku itp. a Ala ładnie spała 🤣 a za to jak już wracaliśmy to Maja ok a Ala marudna haha 😂
    Co tam jakaś zabawkę to dosłownie kilka sekund ciszy i zaraz nimi rzucają po aucie więc nic Ci nie polecę 🙆🏻‍♂️

    Maja 06.05.21r ❤️

    Alicja 19.11.22r.❤️


  • Nosia Autorytet
    Postów: 1147 622

    Wysłany: 19 kwietnia, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej, dzięki za polecajki sandałków :) Narazie zrobiła się z powrotem zima więc odłożyłam zakup :p

    W poniedzialek robimy IgE i panel wziewny bo Diana ma caly czas katar wodnisty, łzawią jej oczy i ma ataki kaszlu. Nie pomagają syropy takie jak clemastinum, hitaxa. Od dzisiaj testujemy Zyrtex.
    Tragedia katarowa. Dziesiątki areozoli i inhalacji, nic nie pomaga. Ona nie zdrowieje, nie wychodzi z tego.

    Meggie wy mieliście panel wziewny robiony i IgE? Dobrze pamiętam? Powiesz coś więcej jak to wygląda i co wyszło?

  • Nosia Autorytet
    Postów: 1147 622

    Wysłany: 19 kwietnia, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angela gratulacje pracy :)

    Angelaaaa lubi tę wiadomość

  • meggie94 Autorytet
    Postów: 1389 1270

    Wysłany: 19 kwietnia, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nosia wrote:
    hej, dzięki za polecajki sandałków :) Narazie zrobiła się z powrotem zima więc odłożyłam zakup :p

    W poniedzialek robimy IgE i panel wziewny bo Diana ma caly czas katar wodnisty, łzawią jej oczy i ma ataki kaszlu. Nie pomagają syropy takie jak clemastinum, hitaxa. Od dzisiaj testujemy Zyrtex.
    Tragedia katarowa. Dziesiątki areozoli i inhalacji, nic nie pomaga. Ona nie zdrowieje, nie wychodzi z tego.

    Meggie wy mieliście panel wziewny robiony i IgE? Dobrze pamiętam? Powiesz coś więcej jak to wygląda i co wyszło?

    Panel wziewny mieliśmy, wyszły alergie dość spore na pyłki olchy, leszczyny, brzozy, dębu, bylicy, trawy, do tego delikatna na żyto, sierść/naskórek krolika i konia No i jeszcze na grzyby i pleśnie jeden rodzaj nam wyszło. Wiec generalnie Wice pyli cały rok 🙈 czekam jak na zbawienie do wtorkowej wizyty u alergolog bo Hitaxa nic a nic nie pomaga, ciagle leje się z nosa. Jak psikam kroplami na sterydzie jest lepiej ale ich nie mogę używać cały czas… Niech coś dokłada bo dramat przy takim natężeniu pylenia :/

    age.png

    preg.png
  • Nosia Autorytet
    Postów: 1147 622

    Wysłany: 19 kwietnia, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    meggie94 wrote:
    Panel wziewny mieliśmy, wyszły alergie dość spore na pyłki olchy, leszczyny, brzozy, dębu, bylicy, trawy, do tego delikatna na żyto, sierść/naskórek krolika i konia No i jeszcze na grzyby i pleśnie jeden rodzaj nam wyszło. Wiec generalnie Wice pyli cały rok 🙈 czekam jak na zbawienie do wtorkowej wizyty u alergolog bo Hitaxa nic a nic nie pomaga, ciagle leje się z nosa. Jak psikam kroplami na sterydzie jest lepiej ale ich nie mogę używać cały czas… Niech coś dokłada bo dramat przy takim natężeniu pylenia :/
    Ja jestem strasznie ciekawa co wyjdzie u nas..
    Krew do badania pobierają z żyły?

    Teraz wszystko strasznie pyli, u nas też nie pomagają syropy. Chyba, że nasze kaszle i katary nie mają podłoża alergicznego i dlatego syropy nie pomagają..

  • meggie94 Autorytet
    Postów: 1389 1270

    Wysłany: 19 kwietnia, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nosia wrote:
    Ja jestem strasznie ciekawa co wyjdzie u nas..
    Krew do badania pobierają z żyły?

    Teraz wszystko strasznie pyli, u nas też nie pomagają syropy. Chyba, że nasze kaszle i katary nie mają podłoża alergicznego i dlatego syropy nie pomagają..

    Tak z żyły 😊 Jeśli alergia jest taka jak u mojej Wiki to zyrtec czy Hitaxa może nie pomoc :/ ciekawa jestem co we wtorek wymyśli alergolog, na ostatniej wizycie mówiła ze jak Hitaxa nie będzie dawać rady to dołoży contrahist, No zobaczymy ..

    age.png

    preg.png
  • Scandi-B Autorytet
    Postów: 619 747

    Wysłany: 19 kwietnia, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    O kurcze, kidaa, dluga eskapada… My na razie najdluzsze wycieczki samochodem mielismy ok 3 godzin. Teraz maly albo spi, albo wyglada przez okno. Nasze auto tez ma przezroczysty dach, wiec moze tez patrzec na niebo. Zwykle marudzi albo jak jest za cieplo ubrany, albo jak jest glodny. Zawsze jakies snaki mam pod reka. Czasami sie zajmuje ksiazeczkami, a czasami czyms czym moze manipulowac, np pek kluczy, male pudeleczka z czyms w srodku, gdzie kombinuje jak otworzyc, wyjac, wlozyc, zamknac. Ma pare malutkich figurek zwierzat i tez nimi sie czasami bawi, animuje je.
    Ale na tak dluga podroz to trudno przewidziec co sie wydarzy…. Trzymam kciuki zeby bylo dobrze ☺️

    kid_aa lubi tę wiadomość

    Listopad 2022 -pierwszy cud 💕

    a452fbff3e.png

    3a0aaef914.png
  • Angelaaaa Autorytet
    Postów: 3918 4515

    Wysłany: 19 kwietnia, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meggie a jak się czujesz ?🥰 Jeju ty zaraz rodzić będziesz, kiedy to zleciało 😅

    Maja 06.05.21r ❤️

    Alicja 19.11.22r.❤️


  • Scandi-B Autorytet
    Postów: 619 747

    Wysłany: 19 kwietnia, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angela gratuluje ze dobrze poszlo, obys byla zadowolona :)

    U mnie w pracy teraz zwolnilo troche tempo, pierwszy raz od kiedy wrocilam po macierzynskim nie czuje presji ze dzien sie skonczyl a ja za malo zrobilam.
    Maly tez ostatnio zaczyna zasypiac jak normalne dziecko, nawet zdarzylo mu sie po 19!
    Dziwne uczucie, jak czlowiek jest przyzwyczajony do bycia na pelnych obrotach to nawet nie wie jak sie relaksowac jak ma chwile wolnego.

    Dzisiaj mielismy w przedszkolu wernisaz - wystawe prac dzieci i spotkanie rodzicow. Spodziewalam sie bohomazow, i niby byly to bohomazy, ale bylam w pozytywnym szoku, prace byly wyeksponowane na sztalugach i spokojnie moznaby zobaczyc cos takiego w niejednym muzeum sztuki wspolczesnej 🤣🤣🤣 dzieci uzywaly do malowania palcow, klockow Lego i drewnianych, co dalo ciekawe efekty.

    Angelaaaa, Tony, Decemberry, kid_aa lubią tę wiadomość

    Listopad 2022 -pierwszy cud 💕

    a452fbff3e.png

    3a0aaef914.png
  • meggie94 Autorytet
    Postów: 1389 1270

    Wysłany: 19 kwietnia, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angelaaaa wrote:
    Meggie a jak się czujesz ?🥰 Jeju ty zaraz rodzić będziesz, kiedy to zleciało 😅

    A teraz się dłuży, bo czuje się okropnie 🙈 podziwiam i nie wiem jak dalas radę w ciąży mając malucha w domu, jak Wika cały zeszły tydzień siedziała ze mną w domu bo miała delikatną infekcje to myślałam ze się wykoncze 🙈

    age.png

    preg.png
‹‹ 847 848 849 850 851
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ