X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne LISTOPAD 2024 ❤️🍼
Odpowiedz

LISTOPAD 2024 ❤️🍼

Oceń ten wątek:
  • Niaha Autorytet
    Postów: 3494 5658

    Wysłany: 19 maja, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PIXY wrote:
    Witajcie!
    Mam pytanie.
    Otóż jestem aktualnie za granicą i w ciąży,mam termin na Listopad.
    Planuje przylecieć do Polski i urodzić dziecko,gdyż mam większość rodziny właśnie w Polsce.
    Mam pytanie,czy wiecie gdzie mogę się ubezpieczyć w ciąży?
    Dziękuję za pomoc.)

    Ubezpieczenie prywatne NFZ:
    https://www.nfz.gov.pl/dla-pacjenta/ubezpieczenia-w-nfz/jak-sie-ubezpieczyc-dobrowolnie/
    Najlepiej tam zadzwonić.

    Możesz też opłacić prywatny szpital np. swissmed, koszt porodu z opieką to kilkanaście tysięcy. Najlepiej przekalkulować, co się bardziej opłaca.

    Bibi24 lubi tę wiadomość

    ▪️ponad dekadę działamy bez zabezpieczenia
    ▪️kilka cb (ostatnia 02.23)

    👩 33 lat
    niedoczynność tarczycy (letrox 100), cukrzyca ciążowa (dieta, insulina), pueria duo, wysokie ryzyko preeklampsji (acard 150mg)
    🧔31 lat
    słaba jakość nasienia (suple), ZZSK (leki)

    Nasz dinuś 🦕❤️
    4.03 - pęcherzyk 6mm
    11.03 - 2mm naszego cudu ☀️
    14.03 - 4.9mm + ❤️
    18.03 - 9,9mm 🦕
    28.03 - 1.95cm 👶 (8+5)
    05.04 - 2.67cm 🐣 (9+6)
    10.04 -15.04 - NIFTY - niskie ryzyka, Chłopczyk 💙
    15.04 - 4.39cm ⭐ (11+2)
    23.04 - 6.26cm 👶 (12+3)
    25.04 - wysokie ryzyko preeklampsji 😔
    14.05 - 11.3 cm 120g (15+3)
    21.05 - 147g (16+3)
    06.06 - 225g (18+5)
    21.06 - 349g (20+6)
    23.07 - 735g (25+3)
    20.08 - 1289g (29+3)
    03.09 - 1680g (31+3)
    24.09 - wizyta ginekologiczna (10:30)
    02.11 - termin wg OM

    preg.png
  • Jenny93 Autorytet
    Postów: 2955 2906

    Wysłany: 19 maja, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niaha wrote:
    Ubezpieczenie prywatne NFZ:
    https://www.nfz.gov.pl/dla-pacjenta/ubezpieczenia-w-nfz/jak-sie-ubezpieczyc-dobrowolnie/
    Najlepiej tam zadzwonić.

    Możesz też opłacić prywatny szpital np. swissmed, koszt porodu z opieką to kilkanaście tysięcy. Najlepiej przekalkulować, co się bardziej opłaca.

    I też pytanie czy chodzi o sam poród, czy też później opieka poporodowa nad mamą i dzieckiem. Czy planują zostać na jakiś czas w Polsce, czy szybko wracać do siebie.

    Niaha lubi tę wiadomość

    preg.png
  • MonReve96 Autorytet
    Postów: 299 742

    Wysłany: 19 maja, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry kochane ☺️ jak wasz weekend? Udało się odpocząć? Ja dzisiaj korzystam z odpoczynku na balkonie i mam w planach pełen chill.
    Wczoraj byliśmy z mężem na zakupach i kupiliśmy pierwsze ubranka. Rozczuliło mnie to całkowicie 😍 z jednej strony zastanawiam się czy to jeszcze nie za wcześnie, ale z drugiej strony czemu mamy się tym nie cieszyć i nie przeżywać tych chwil tak jak chcemy. Ale większe zakupy raczej dopiero po połówkowych.

    Miłej niedzieli 😊

    Niaha, Bibi24, Asioreq, Galena, MaggLbn, Jenny93, juss92, Makija lubią tę wiadomość

    🙋🏼‍♀️28
    🙋🏻‍♂️27
    Razem od 2011💕

    08.2023 ⏸️
    10.2023 💔

    19.02.2024 ⏸️
    19.02.2024 - Beta 140,94, prog 34,43
    21.02.2024 - Beta 360,79
    23.02.2024 - Beta 890.85
    🤞🤞🤞

    🌈🩷
    Czekamy na Ciebie malutka!

    (PAI-1 homo)

    preg.png
  • Takaja12 Autorytet
    Postów: 888 956

    Wysłany: 19 maja, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też ostatnio zaszalałam i kupiłam pierwsze ubranka 🙃 dziś rano mój mały tak szalał, że było widać na skórze jak uderza aż nagrałam 🥰

    MonReve96, Niaha, Asioreq, MaggLbn, KarolinaAnastazja, juss92, KasiaKasiaKasia, Evey, Makija lubią tę wiadomość

    preg.png
  • MonReve96 Autorytet
    Postów: 299 742

    Wysłany: 19 maja, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Takaja12 wrote:
    Ja też ostatnio zaszalałam i kupiłam pierwsze ubranka 🙃 dziś rano mój mały tak szalał, że było widać na skórze jak uderza aż nagrałam 🥰

    O super 😍 ja ostatnio mocno wsłuchuje się w swoje ciało i zastanawiam czy to ruchy dziecka czy jednak jelita 🙈 wczoraj wydaje mi się, że to mogło być dziecko. Bardzo bym chciała być pewna czy to już to. Dzisiaj rano też miałam takie dziwne uczucie w podbrzuszu. Jakby ktoś się tam rozciągał 😅
    Czy to Twoja pierwsza ciąża? Pytam bo podobno w tych pierwszych ciążach pierwsze ruchy wyczuwa się później.

    Takaja12, juss92 lubią tę wiadomość

    🙋🏼‍♀️28
    🙋🏻‍♂️27
    Razem od 2011💕

    08.2023 ⏸️
    10.2023 💔

    19.02.2024 ⏸️
    19.02.2024 - Beta 140,94, prog 34,43
    21.02.2024 - Beta 360,79
    23.02.2024 - Beta 890.85
    🤞🤞🤞

    🌈🩷
    Czekamy na Ciebie malutka!

    (PAI-1 homo)

    preg.png
  • Takaja12 Autorytet
    Postów: 888 956

    Wysłany: 19 maja, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonReve96 wrote:
    O super 😍 ja ostatnio mocno wsłuchuje się w swoje ciało i zastanawiam czy to ruchy dziecka czy jednak jelita 🙈 wczoraj wydaje mi się, że to mogło być dziecko. Bardzo bym chciała być pewna czy to już to. Dzisiaj rano też miałam takie dziwne uczucie w podbrzuszu. Jakby ktoś się tam rozciągał 😅
    Czy to Twoja pierwsza ciąża? Pytam bo podobno w tych pierwszych ciążach pierwsze ruchy wyczuwa się później.

    Właśnie pierwsza więc jestem w szoku. Chociaż mały z usg jest tydzień większy więc może dlatego 🤔 ja już jakoś od dwóch tygodni czułam takie bąbelki pękające nisko bardzo tuz nad spojeniem, ale były też dni że nic kompletnie. Ostatnie dwa na przyklad juz sie niepokoilam ze babelki znikly. A dziś rano dał taki koncert, że nie można było pomylic z niczym innym. Teraz znów nic, chyba sie zmeczyl, albo inaczej ulozyl🙃 chociaż bąbelki też czułam nad ranem zazwyczaj i późno wieczorem.

    A i wstydzioch z niego straszny, bo jak odkryłam brzuch i położyłam rękę to przestał natychmiast. A jak przykryłam go z powrotem koldra to zaczął znów 😆 więc jak drugim razem odkryłam już nie dotykałam tylko włączyłam nagrywanie 🙂
    A no i od kiedy tak zaszalał z rana to mam takie parcie na pecherz że dramat. Chodzę i sikam po troszku

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 maja, 10:45

    Niaha, Niaha, Niaha, MonReve96, Galena, juss92 lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Bee90 Autorytet
    Postów: 404 395

    Wysłany: 19 maja, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paima jaki fotelik?
    My auto zmieniamy wiec jeszcze się wstrzymujemy :D

    Niaha u nas są targi ślubne, rolnicze zoologiczne piwne ale dziecięcych nie ma :D

    Asioreq, pytanie Twojego lekarza po poronieniu było tak nie na miejscu że chyba na chłodno to bym mu w gębę przywalila...

    Bibi przez Twoj post zaczęłam szukać na olx. W sumie dostawkę magic też będę brać używaną. Baby hug już nowe bo podobno ono czesto strzeszczy.

    Ankam moja wydzielina z nosa od początku ciąży jest z krwią. Mam sucho w nosie i sluzuwke podrażnioną. W ogóle dużo pije a zauważyłam że ręce łydki mam aż białe od suchej skóry. Czas codziennie balsamować.

    PIXY nie wiem czy kobiety w ciąży nie są z góry już ubezpieczone... gdzieś tak czytałam ale zadzwoń do NFZ też możesz u nich wykupić miesiąc ubezpieczenia.

    MonReve u mnie sobota w pracy, wrocilam po i ujrzałam męża myjącego wszystkie podłogi wybierającego kurze z szafy. Meble odsuwał wiec aż mi głupio było nie pomóc i zamiast leżeć to popralam pokrowce na materac zasłony itp :D Ale zaskoczenie miłe. Dzisiaj spałam do 9 :D i zamierzam isc na rower i odpoczywać czyli sądzić kwiatki przesadzać na wiosnę itp. To będzie mój ciężki tydzień w pracy. Mam na 13 plus będzie awaria od poniedziałku wiec wiem że będzie młyn. Jedna dziewczyna już od wczoraj wziela l4 dwoje na urlopie także zostajemy we 3 na całą awarie zamiast w 6 co i tak 6 osób beż awarii jest spoko a z awarią to jest dramat haha wiec 3majcie kciuki żeby mi tydzień szybko minął. A dzis lazy day.

    Bibi24, Niaha, Asioreq, ankam94, KasiaKasiaKasia lubią tę wiadomość

    👱‍♀️34👱‍♂️32
    👰‍♂️2020🤵
    Rozpoczęcie starań
    08.2023

    AMH 02.23 3.46 (0,711-7,59

    19.03.2023 ⏸️
    20.03.2023 betaHCG 409 U/l
    Progesteron 15.70
    22.03.2023 betaHCG 1215 U/l
    Progesteron 15.10
    04.04.2024 beta 53369.0 U/l
    I wizyta 10.04.2024


    preg.png
  • Niaha Autorytet
    Postów: 3494 5658

    Wysłany: 19 maja, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie weekend w klimacie rodzinnym, na spokojnie.
    Zazdroszczę Wam już tych pierwszych ruchów 😁

    Takaja12, MaggLbn, juss92 lubią tę wiadomość

    ▪️ponad dekadę działamy bez zabezpieczenia
    ▪️kilka cb (ostatnia 02.23)

    👩 33 lat
    niedoczynność tarczycy (letrox 100), cukrzyca ciążowa (dieta, insulina), pueria duo, wysokie ryzyko preeklampsji (acard 150mg)
    🧔31 lat
    słaba jakość nasienia (suple), ZZSK (leki)

    Nasz dinuś 🦕❤️
    4.03 - pęcherzyk 6mm
    11.03 - 2mm naszego cudu ☀️
    14.03 - 4.9mm + ❤️
    18.03 - 9,9mm 🦕
    28.03 - 1.95cm 👶 (8+5)
    05.04 - 2.67cm 🐣 (9+6)
    10.04 -15.04 - NIFTY - niskie ryzyka, Chłopczyk 💙
    15.04 - 4.39cm ⭐ (11+2)
    23.04 - 6.26cm 👶 (12+3)
    25.04 - wysokie ryzyko preeklampsji 😔
    14.05 - 11.3 cm 120g (15+3)
    21.05 - 147g (16+3)
    06.06 - 225g (18+5)
    21.06 - 349g (20+6)
    23.07 - 735g (25+3)
    20.08 - 1289g (29+3)
    03.09 - 1680g (31+3)
    24.09 - wizyta ginekologiczna (10:30)
    02.11 - termin wg OM

    preg.png
  • MonReve96 Autorytet
    Postów: 299 742

    Wysłany: 19 maja, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Takaja12, właśnie u mnie to są takie pękające bąbelki. Dzisiaj rano czułam trochę inaczej bo właśnie tak jakby ktoś się tam przekręcał albo robił gimnastykę. Mam nadzieję, że to już to. 😍 niecierpliwie czekam na tego pierwszego kopniaka, przy którym nie będzie wątpliwości 😊

    Bee90, to miałaś pracowity dzień wczoraj. Trzymam kciuki za Twój tydzień. Oby nie było tak źle jak się zapowiada. 🤞

    Niaha, takie weekendy są najlepsze. My mieliśmy wczoraj odpoczywać ale jak ruszyliśmy na zakupy to zszedł cały dzień. Za tydzień czeka nas komunia więc musieliśmy ogarnąć jakiś prezent. Dodatkowo chciałam kupić coś awaryjnego do ubrania w razie gdybym nie dopięła się w sukienkę, którą wybrałam. Niby nie mam jeszcze typowego brzuszka ale w spodnie się już nie dopinam. 🙈

    Takaja12, MaggLbn, Niaha lubią tę wiadomość

    🙋🏼‍♀️28
    🙋🏻‍♂️27
    Razem od 2011💕

    08.2023 ⏸️
    10.2023 💔

    19.02.2024 ⏸️
    19.02.2024 - Beta 140,94, prog 34,43
    21.02.2024 - Beta 360,79
    23.02.2024 - Beta 890.85
    🤞🤞🤞

    🌈🩷
    Czekamy na Ciebie malutka!

    (PAI-1 homo)

    preg.png
  • Paima Autorytet
    Postów: 1251 2204

    Wysłany: 19 maja, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bee90 wrote:
    Paima jaki fotelik?
    My auto zmieniamy wiec jeszcze się wstrzymujemy :D

    Niaha u nas są targi ślubne, rolnicze zoologiczne piwne ale dziecięcych nie ma :D

    Asioreq, pytanie Twojego lekarza po poronieniu było tak nie na miejscu że chyba na chłodno to bym mu w gębę przywalila...

    Bibi przez Twoj post zaczęłam szukać na olx. W sumie dostawkę magic też będę brać używaną. Baby hug już nowe bo podobno ono czesto strzeszczy.

    Ankam moja wydzielina z nosa od początku ciąży jest z krwią. Mam sucho w nosie i sluzuwke podrażnioną. W ogóle dużo pije a zauważyłam że ręce łydki mam aż białe od suchej skóry. Czas codziennie balsamować.

    PIXY nie wiem czy kobiety w ciąży nie są z góry już ubezpieczone... gdzieś tak czytałam ale zadzwoń do NFZ też możesz u nich wykupić miesiąc ubezpieczenia.

    MonReve u mnie sobota w pracy, wrocilam po i ujrzałam męża myjącego wszystkie podłogi wybierającego kurze z szafy. Meble odsuwał wiec aż mi głupio było nie pomóc i zamiast leżeć to popralam pokrowce na materac zasłony itp :D Ale zaskoczenie miłe. Dzisiaj spałam do 9 :D i zamierzam isc na rower i odpoczywać czyli sądzić kwiatki przesadzać na wiosnę itp. To będzie mój ciężki tydzień w pracy. Mam na 13 plus będzie awaria od poniedziałku wiec wiem że będzie młyn. Jedna dziewczyna już od wczoraj wziela l4 dwoje na urlopie także zostajemy we 3 na całą awarie zamiast w 6 co i tak 6 osób beż awarii jest spoko a z awarią to jest dramat haha wiec 3majcie kciuki żeby mi tydzień szybko minął. A dzis lazy day.

    Fotelik cybex cloud z.
    To nie jest najnowszy i najlepszy fotelik jaki istnieje ale dla mnie mistrzostwo.
    Rozkłada się całkiem na płasko, dzięki czemu przepinałam fotelik do wózka i mogłam zrobić spokojnie zakupy bez zabierania gondoli.
    Uwielbiałam go ☺️

    9.03 II ❤️ 31 dzień cyklu (5cs)
    12.06 witaj Maleńka 🩷🥹

    preg.png
  • Paima Autorytet
    Postów: 1251 2204

    Wysłany: 19 maja, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niaha wrote:
    U mnie weekend w klimacie rodzinnym, na spokojnie.
    Zazdroszczę Wam już tych pierwszych ruchów 😁

    Też zazdroszczę pierwszych kopniaczków.
    Chciałabym już czuć maluszka aby być spokojniejsza. 🥹

    9.03 II ❤️ 31 dzień cyklu (5cs)
    12.06 witaj Maleńka 🩷🥹

    preg.png
  • Bee90 Autorytet
    Postów: 404 395

    Wysłany: 19 maja, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paima też się nad nim zastanawiałam ale później zobaczyłam te nowe britaxa i już sama nie wiem. No ale najpierw autko.

    Niaha masz łożysko z przodu? Ja zadroszcze już Wam II trymestru. Jednak jak coś się kończy a coś innego zaczyna jes ta nowa energia :D

    Właśnie obejrzałam ten filmik
    Wiem że to pierwszy lepszy filmik z neta ale brzmi jakby faktycznie ten drugi był hmm wygodniejszy w ostatnich miesiącach. Miałyście oba?

    https://youtu.be/kC-k7tfnhJE?si=5lvI-aqFuYHVqgZm

    Niaha lubi tę wiadomość

    👱‍♀️34👱‍♂️32
    👰‍♂️2020🤵
    Rozpoczęcie starań
    08.2023

    AMH 02.23 3.46 (0,711-7,59

    19.03.2023 ⏸️
    20.03.2023 betaHCG 409 U/l
    Progesteron 15.70
    22.03.2023 betaHCG 1215 U/l
    Progesteron 15.10
    04.04.2024 beta 53369.0 U/l
    I wizyta 10.04.2024


    preg.png
  • Takaja12 Autorytet
    Postów: 888 956

    Wysłany: 19 maja, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonReve96 wrote:
    Takaja12, właśnie u mnie to są takie pękające bąbelki. Dzisiaj rano czułam trochę inaczej bo właśnie tak jakby ktoś się tam przekręcał albo robił gimnastykę. Mam nadzieję, że to już to. 😍 niecierpliwie czekam na tego pierwszego kopniaka, przy którym nie będzie wątpliwości 😊

    Bee90, to miałaś pracowity dzień wczoraj. Trzymam kciuki za Twój tydzień. Oby nie było tak źle jak się zapowiada. 🤞

    Niaha, takie weekendy są najlepsze. My mieliśmy wczoraj odpoczywać ale jak ruszyliśmy na zakupy to zszedł cały dzień. Za tydzień czeka nas komunia więc musieliśmy ogarnąć jakiś prezent. Dodatkowo chciałam kupić coś awaryjnego do ubrania w razie gdybym nie dopięła się w sukienkę, którą wybrałam. Niby nie mam jeszcze typowego brzuszka ale w spodnie się już nie dopinam. 🙈

    Jak już są bąbelki to lada moment zamienią się w kopniecia 🥰 narazie pewnie nieregularne ale miło jest to poczuć czasem. Przed chwilą znów czułam i narazie mnie to tak fascynuje że od razu odchylam spodnie i zagladam 🤣 ja też już mieszczę się tylko w luzne dresy ale spodniom różnym muszę powiedzieć papa. Byly tak obcisle przed ciaza ze nie wiem czy juz nie na zawsze...nawet w pracy jak sie najadlam to marzylam aby wrocic do domu i sie przebrac 😅 także chyba od razu wrzucę do PCK 🙃

    Zobaczcie dziewczyny jak ten czas leci jeszcze tylko miesiąc z kawaleczkiem i będzie połowa ciazy 🥰

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 maja, 12:01

    Asioreq lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Takaja12 Autorytet
    Postów: 888 956

    Wysłany: 19 maja, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bee90 wrote:
    Paima też się nad nim zastanawiałam ale później zobaczyłam te nowe britaxa i już sama nie wiem. No ale najpierw autko.

    Niaha masz łożysko z przodu? Ja zadroszcze już Wam II trymestru. Jednak jak coś się kończy a coś innego zaczyna jes ta nowa energia :D

    Właśnie obejrzałam ten filmik
    Wiem że to pierwszy lepszy filmik z neta ale brzmi jakby faktycznie ten drugi był hmm wygodniejszy w ostatnich miesiącach. Miałyście oba?

    https://youtu.be/kC-k7tfnhJE?si=5lvI-aqFuYHVqgZm

    Też właśnie się oglądam za adapterem i myślę o używanym ale jest tyle ofert że ciężko się zdecydować 😵‍💫
    Z
    astanawiam się czy ten pas drugi ten plastik jakoś nie uwiera przy hamowaniu jak pupa się przesunie w przód 🤔

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 maja, 12:08

    preg.png
  • czaranna Autorytet
    Postów: 444 886

    Wysłany: 19 maja, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć kochane :)

    Bee90 - tego to nie da się nawet skomentować, wiem co poczułaś no też miałam nieprzyjemność na takiego trafić w poprzedniej ciąży. Fakt faktem ja bym mu pare słów powiedziała..

    Co do nosa, u mnie to samo, sucho, po nocy duzo tego tam w srodku i podbarwione krwią ale nie dużo. Codziennie rano wstaję jakbym byla właśnie przeziębiona a później jak ręką odjął.

    U mnie weekend dość aktywny mój mężczyzna wczoraj rano pojechał do Gliwic na mecz, wrócił dziś rano, ja spotkam się ze znajomymi, a dziś byłam na targach i szczerze nic ciekawego tam nie było bardziej promocja prywatnej kliniki położniczej gdzie za jedyne 7 tys czeka Cię wspaniała cesarka na życzenie, więc klapa. Wróciłam zawiedziona.

    No i już popołudnie zaraz chwila moment i wieczór 🙈 ten czas tak leci że to aż niewyobrażalne, ale weekend jest lux jakoś wychodzę sobie na lajcie nie myśląc czy mi Zus nie zapuka 🤣

    👸 33
    👨‍🔧 37

    28.10.2009 - 9.15 3860 Kubuś 💙
    07.01.2015 - 5.05 4000 Michalina💗

    Starania od - 01.2023
    ⏸️ 11.03.2024

    preg.png
  • Jenny93 Autorytet
    Postów: 2955 2906

    Wysłany: 19 maja, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czaranna wrote:
    Cześć kochane :)

    Bee90 - tego to nie da się nawet skomentować, wiem co poczułaś no też miałam nieprzyjemność na takiego trafić w poprzedniej ciąży. Fakt faktem ja bym mu pare słów powiedziała..

    Co do nosa, u mnie to samo, sucho, po nocy duzo tego tam w srodku i podbarwione krwią ale nie dużo. Codziennie rano wstaję jakbym byla właśnie przeziębiona a później jak ręką odjął.

    U mnie weekend dość aktywny mój mężczyzna wczoraj rano pojechał do Gliwic na mecz, wrócił dziś rano, ja spotkam się ze znajomymi, a dziś byłam na targach i szczerze nic ciekawego tam nie było bardziej promocja prywatnej kliniki położniczej gdzie za jedyne 7 tys czeka Cię wspaniała cesarka na życzenie, więc klapa. Wróciłam zawiedziona.

    No i już popołudnie zaraz chwila moment i wieczór 🙈 ten czas tak leci że to aż niewyobrażalne, ale weekend jest lux jakoś wychodzę sobie na lajcie nie myśląc czy mi Zus nie zapuka 🤣

    A masz L4 leżące? Przecież to oczywiste, że nie będziesz cały czas siedzieć w domu. Nie mówię o wyjazdach zagranicznych, ale też bez przesady, że nie można wyjść na zakupy czy spotkać się ze znajomymi :)

    preg.png
  • PIXY Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 19 maja, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niaha wrote:
    Ubezpieczenie prywatne NFZ:
    https://www.nfz.gov.pl/dla-pacjenta/ubezpieczenia-w-nfz/jak-sie-ubezpieczyc-dobrowolnie/
    Najlepiej tam zadzwonić.

    Możesz też opłacić prywatny szpital np. swissmed, koszt porodu z opieką to kilkanaście tysięcy. Najlepiej przekalkulować, co się bardziej opłaca.[/QUOTE


    A nie wiesz może czy będąc już w ciąży można się zarejestrować w Urzędzie Pracy?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 maja, 14:34

  • Bee90 Autorytet
    Postów: 404 395

    Wysłany: 19 maja, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    powiem Wam że Wy już znacie płeć kopnięcia itp a ja z końca listopada wiec różnica póki co duża :D


    Chyba też sól morską sobie kupię.

    Czarna Twoj partner to zawodnik kibic czy że sztabu szkoleniowego?
    Przeważnie l4 ciążowe jest chodzone wiec na noc musisz być w domu :D a jak nie to zgłaszasz do ZUS u zmiane pobytu ale nie wiem czy to już od 1 nocy czy kilku.

    Takaja12 w punkt na pewno byłoby bardzo nieprzyjemne doznanie. Może faktycznie ten besafe lepszy. Dziewczyny które miały w 1 ciąży polecały to może nie jest tak źle. Wiem jedno, kupię używany :)
    Już bym chciała kupić te słodkie ubranka też jestem team beżowe smutne dziecko :D ale mimo wszystko dziewczęce falbaneczki są piękne ale dziś znalazłam ubranka śliczne na fb dla chłopców. Kurde wizyta na 12 czerwca ale prowadzący chciał żebym przyszła najpozniej do 5 czerwca ale jak zwykle nie ma terminów może coś się zwolni. W poniedziałek będzie grafik nowy to już będę polować na połówkowe na 2o lipca...

    Takaja12 lubi tę wiadomość

    👱‍♀️34👱‍♂️32
    👰‍♂️2020🤵
    Rozpoczęcie starań
    08.2023

    AMH 02.23 3.46 (0,711-7,59

    19.03.2023 ⏸️
    20.03.2023 betaHCG 409 U/l
    Progesteron 15.70
    22.03.2023 betaHCG 1215 U/l
    Progesteron 15.10
    04.04.2024 beta 53369.0 U/l
    I wizyta 10.04.2024


    preg.png
  • PIXY Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 19 maja, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jenny93 wrote:
    I też pytanie czy chodzi o sam poród, czy też później opieka poporodowa nad mamą i dzieckiem. Czy planują zostać na jakiś czas w Polsce, czy szybko wracać do siebie.

    Chce w Polsce zostać jeszcze kilka miesięcy po porodzie,także chodzi o wizyty lekarskie,poród i później opiekę😊
    Można załatwić w jakiś sposób ubezpieczenie państwowe w Polsce będąc w ciąży? Dzięki śliczne za pomoc 😊

  • Jenny93 Autorytet
    Postów: 2955 2906

    Wysłany: 19 maja, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PIXY wrote:
    Chce w Polsce zostać jeszcze kilka miesięcy po porodzie,także chodzi o wizyty lekarskie,poród i później opiekę😊
    Można załatwić w jakiś sposób ubezpieczenie państwowe w Polsce będąc w ciąży? Dzięki śliczne za pomoc 😊

    Jak pracowałam zagranicą przez rok i wróciłam do Polski to normalnie zarejestrowałam się w UP. Nie byłam wtedy w ciąży i nie wiem jak to wygląda z perspektywy, że tam masz np aktywny kontrakt. Warto dopytać

    preg.png
‹‹ 218 219 220 221 222 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ