Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne 👶 Listopad 2025 👶
Odpowiedz

👶 Listopad 2025 👶

Oceń ten wątek:
  • wellwellwell Autorytet
    Postów: 4790 5588

    Wysłany: 6 sierpnia 2025, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulivvv wrote:
    Ja się z nikim nie spotykam jak narazie i szczerze mówiąc to nie wiem wgl nadal o co chodzi z tymi położnymi bo się tym jeszcze nie interesowałam 😅
    Skąd ja mam ją wziąć, co ona ma ode mnie chcieć i kiedy… na IKP widziałam że mam jakąś „przypisaną” ale nie wiem kto to.
    Mnie większość dnia nie ma w domu, ja bym się chyba w nocy musiała z nią spotykać 😀 może jak pójdę na zwolnienie na koniec sierpnia to ogarnę temat, będę miała więcej czasu

    Ja w poprzedniej ciazy odkad poszlam do przychodni zapisac sie do poloznej, to sama do mnie zadzwonila zeby sie umowic i chciala do mnie przyjezdzac co tydzien, chociaz ja nie potrzebowalam takich czestych spotkan, ale jestem miekka faja i ciezko u mnie z asertywnością to przyjezdzala do mnie. 😆
    Teraz mam zamiar poinformowac ja o drugiej ciazy jak najpozniej, bo nie chce sie spotykac. 😆 zalezy mi tylko na wizytach patronazowych dla malutkiej. :)

    2023 👧🏼
    2025 👧🏼
  • Bećka Autorytet
    Postów: 435 551

    Wysłany: 6 sierpnia 2025, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny już spieszę z info 😄
    Asia091 jak nie lubisz legginsów, to ja kupiłam jeszcze z lidla jeansy ciążowe
    https://www.lidl.pl/p/esmara-jeansy-ciazowe-1-para/p100334317
    Ale u nich dziwna jest ta rozmiarówka 🙈 jeansy wzięłam 42, bo nie bardzo wiem jak w tych biodrach mierzyć i chciałam na jesień, z myślą, że brzuch urośnie, to są jeszcze za luźne. Może jednak trzeba rozmiar zbliżony do tego przed ciążą 🤔
    A legginsy (i kapnełam się, że od nich brałam 1 szt długich z linka) 40/42 są ok. Mam jeszcze 2 pary kolarek i drugie spodnie, tak samo luźne, ale zaczęłam zakładać:
    https://www.lidl.pl/p/esmara-spodnie-ciazowe-damskie-muslinowe-z-biobawelna/p100388357

    Kupiłam też legginsy i dresy w sinsay na wyprzedaży, tanio, bo co ja później z tym zrobię. Wzięłam XXL 😆 bo tam mają wysoki stan, to jeszcze trochę brzuszka się zmieści.
    W terranovie czarne dresy XL, też z zapasem, tam mają niższy stan, bardziej pod brzuszek, to trochę mi zjeżdżały przy chodzeniu, ale to nie problem, tylko bluzkę miałam za krótką.

    Agni97 lubi tę wiadomość

    86' 👩🏼
    endometrioza III/IV stopnia, wąskie endometrium, hashimoto, niedoczynność tarczycy

    event.png


    17.02 FET 🌞
    Beta 26.02-157 03.03-1861 11.03-17053 🥹
    15.10 37+0 Przemek 2730 g 54 cm 🥳🥰💕
  • Nadzieja32 Autorytet
    Postów: 1772 2559

    Wysłany: 6 sierpnia 2025, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wellwellwell wrote:
    Moze warto postawic na to Chicco Next to me forever, ma wymiar zwyklego lozeczka wiec bedzie w tej kwestii uniwersalne?

    Widziałam, ale raz że totalnie mi się nie podoba, a dwa to łóżeczko musi mieć szufladę, bo mamy mały mieszkanie i chcę żeby było też potem łóżeczkiem dla starszego dziecka. Mam już upatrzone w Ikei takie piękne 😍 jakbyśmy mieli większy metraż to bym nie miała dylematu i od razu wzięła to i to

    👩32 🧔‍♂️38
    Starania od 01.2025
    PCOS, IBS, tężyczka utajona, nieregularne cykle, arytmia
    2016 usunięcie potworniaka jajnika, z zachowaniem jajnika
    2024 zabieg zamknięcia PFO

    20.03. ⏸️ beta 26,5, progesteron 22,9

    8.04 jest zarodek z bijącym ❤️
    27.05 wszystko dobrze, wyniki Sanco - zdrowa dziewczyna 🩷

    3.11 3029g bobasa 🥹
    17.11 indukcja z powodu nadciśnienia od 31tc

    age.png
  • Kasiek7 Autorytet
    Postów: 1500 959

    Wysłany: 6 sierpnia 2025, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wellwell ale co ta położna od ciebie chciała o czym wy gadalyscie 😁

  • Bećka Autorytet
    Postów: 435 551

    Wysłany: 6 sierpnia 2025, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiek7 Najszerszy wymiar na wysokości pupy to 107 u mnie (zawsze mam sporą 😆) Jestem w tych legginsach z lidla, na mnie spoko, nie ma przeswitów (40/42) jeśli jeszcze mnie przybędzie w tych rejonach, to rozmiar trzeba będzie zmienić.
    949d0ee23f806.jpghttps://zapodaj.net/plik-VIs2y7e5z8


    Też mam chłopca, ostatnio usłyszałam, że mam książkowy brzuszek, taką piłeczkę 😁

    Edit. Omg skleroza, te jeansy z lidla nie są aż takimi dopasowanymi rurkami jak na zdjęciach.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 sierpnia 2025, 11:16

    Asia091, Foxy96, Agni97, Kasiek7, Klekotka, Domisiek, kalinok lubią tę wiadomość

    86' 👩🏼
    endometrioza III/IV stopnia, wąskie endometrium, hashimoto, niedoczynność tarczycy

    event.png


    17.02 FET 🌞
    Beta 26.02-157 03.03-1861 11.03-17053 🥹
    15.10 37+0 Przemek 2730 g 54 cm 🥳🥰💕
  • wellwellwell Autorytet
    Postów: 4790 5588

    Wysłany: 6 sierpnia 2025, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiek7 wrote:
    Wellwell ale co ta położna od ciebie chciała o czym wy gadalyscie 😁

    Taka edukacje prowadzila haha mialam korki indywidualne ;P
    Robila mi ta ankiete o depresji poporodowej, o laktacji gadala i pokazywala pozycje do karmienia, o wyborze szpitala gadalysmy i cos tam mi doradzala (tylko ta moja polozna to taka typowa „baba ze wsi” z ktora mozna poplotkowac, swojska kobieta 😁), badala mnie tez detektorem tetna a pod sam koniec to juz mi nawet palpacyjnie badala rozwarcie. 😅

    Zumi lubi tę wiadomość

    2023 👧🏼
    2025 👧🏼
  • psaj91 Autorytet
    Postów: 747 1054

    Wysłany: 6 sierpnia 2025, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 kwietnia, 23:16

  • Mel 456 Ekspertka
    Postów: 204 303

    Wysłany: 6 sierpnia 2025, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wellwellwell wrote:
    Ja w poprzedniej ciazy odkad poszlam do przychodni zapisac sie do poloznej, to sama do mnie zadzwonila zeby sie umowic i chciala do mnie przyjezdzac co tydzien, chociaz ja nie potrzebowalam takich czestych spotkan, ale jestem miekka faja i ciezko u mnie z asertywnością to przyjezdzala do mnie. 😆
    Teraz mam zamiar poinformowac ja o drugiej ciazy jak najpozniej, bo nie chce sie spotykac. 😆 zalezy mi tylko na wizytach patronazowych dla malutkiej. :)

    Zazdroszczę takiej położnej środowiskowej. Ja znalazłam jedyną przychodnię, w której powiedziały, że mogą do mnie przychodzić, ale pani od razu mi zapowiedziała, że żadnych spotkań przed porodem one nie prowadzą. Ostatecznie stanęło na tym, że znalazłam położną prywatnie, z którą się umówiłam, że jak po szkole rodzenia będę potrzebowała dodatkowych informacji czy porad, to zrobimy konsultacje i że będzie przyjeżdżała na wizyty patronażowe, bo ja tym z "mojej przychodni" w najmniejszym stopniu nie ufam, a to będzie moje pierwsze dziecko, więc boję się, że będę miała miliard pytań i wątpliwości.

    💙 10.11.2025


    age.png
  • Bećka Autorytet
    Postów: 435 551

    Wysłany: 6 sierpnia 2025, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stylówka do zdjęcia też tylko dla Was. Normalnie, do wyjścia muszę mieć okolice krocza i większość pupy zasłonięte, nie lubię tak świecić tymi rejonami.

    Nadzieja32 nie pamiętam, żeby jakoś sutki mi dokuczały. Cały czas piersi są cieplejsze od reszty ciała i obawiam się, że nadal rosną 😐

    Super, że kolejne krzywe gładko przeszły. Dobrych wyników 🍀

    86' 👩🏼
    endometrioza III/IV stopnia, wąskie endometrium, hashimoto, niedoczynność tarczycy

    event.png


    17.02 FET 🌞
    Beta 26.02-157 03.03-1861 11.03-17053 🥹
    15.10 37+0 Przemek 2730 g 54 cm 🥳🥰💕
  • Asia091 Autorytet
    Postów: 1728 2271

    Wysłany: 6 sierpnia 2025, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy wy też czujecie nisko ruchy? bo ja od kiedy poczułam pierwszy raz to mam wrażenie że siedzi tam i siedzi i nie chce mu sie zmieniać miejsca... dopiero jak leżę już w łóżku to czuje makarene tak przy pępku. A na 2 prenatalnych mam że łożysko na przedniej ścianie macicy wysoko a ustawienie położenie poprzeczne to te ruchy chyba powinny być wyżej odczuwalne?

    15.03.2025 ⏸️
    02.04.2025 0,93 mm + 💓
    09.05.2025 I prenatalne - podwyższone ryzyko preeklampsji(ACARD 150)
    24.06.2025 - 230 g zdrowego chłopca👶 💙
    21.07.2025 II prenatalne - 414 g Synka 🥰
    26.08.2025 - 992 g Szczęścia 👶💙
    09.10.2025 - 1924 g 👶 💙
  • Foxy96 Autorytet
    Postów: 860 1602

    Wysłany: 6 sierpnia 2025, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 maja, 15:16

    11.2025 🤱💖
  • psaj91 Autorytet
    Postów: 747 1054

    Wysłany: 6 sierpnia 2025, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia091 wrote:
    Czy wy też czujecie nisko ruchy? bo ja od kiedy poczułam pierwszy raz to mam wrażenie że siedzi tam i siedzi i nie chce mu sie zmieniać miejsca... dopiero jak leżę już w łóżku to czuje makarene tak przy pępku. A na 2 prenatalnych mam że łożysko na przedniej ścianie macicy wysoko a ustawienie położenie poprzeczne to te ruchy chyba powinny być wyżej odczuwalne?

    Tak, ja czuję sporadycznie wysoko. Głównie w dole, w podbrzuszu. Moja leży wciąż w tej samej pozycji, tj. poprzecznie, głowa z lewej, girki z prawej. Ba, te moje bóle lewego więzadła stają się mocniejsze jak mała przywojuje w środku.

  • Nadzieja32 Autorytet
    Postów: 1772 2559

    Wysłany: 6 sierpnia 2025, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia091 wrote:
    Czy wy też czujecie nisko ruchy? bo ja od kiedy poczułam pierwszy raz to mam wrażenie że siedzi tam i siedzi i nie chce mu sie zmieniać miejsca... dopiero jak leżę już w łóżku to czuje makarene tak przy pępku. A na 2 prenatalnych mam że łożysko na przedniej ścianie macicy wysoko a ustawienie położenie poprzeczne to te ruchy chyba powinny być wyżej odczuwalne?

    U mnie są w bardzo różnych miejscach, ale najczęściej poniżej pępka, dość często tak w okolicy pęcherza, ale zdarzają się też nawet nad pępkiem albo po bokach. Też mam łożysko na przedniej ścianie i wysoko już jest

    👩32 🧔‍♂️38
    Starania od 01.2025
    PCOS, IBS, tężyczka utajona, nieregularne cykle, arytmia
    2016 usunięcie potworniaka jajnika, z zachowaniem jajnika
    2024 zabieg zamknięcia PFO

    20.03. ⏸️ beta 26,5, progesteron 22,9

    8.04 jest zarodek z bijącym ❤️
    27.05 wszystko dobrze, wyniki Sanco - zdrowa dziewczyna 🩷

    3.11 3029g bobasa 🥹
    17.11 indukcja z powodu nadciśnienia od 31tc

    age.png
  • Foxy96 Autorytet
    Postów: 860 1602

    Wysłany: 6 sierpnia 2025, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 maja, 15:16

    11.2025 🤱💖
  • Ania 89 Autorytet
    Postów: 4158 2095

    Wysłany: 6 sierpnia 2025, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do ruchów to Ja czuje w zasadzie po całości brzucha. Nigdy nie wiem gdzie spodziewać się że poczuje malutką:)

    Test pozytywny 12 marca❤️
    16 maja prenatalne wizyta ❤️🍀 wszystko dobrze☺️
    06.06 wizyta❤️🍀
    04.07 wizyta❤️🍀
    08.07 połówkowe Zdrowa dziewczynka ☺️🩷
    16 września 3 prenatalne:)
    event.png

    MELANIA URODZONA 12.11.2025 CC☺️
  • wellwellwell Autorytet
    Postów: 4790 5588

    Wysłany: 6 sierpnia 2025, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mel 456 wrote:
    Zazdroszczę takiej położnej środowiskowej. Ja znalazłam jedyną przychodnię, w której powiedziały, że mogą do mnie przychodzić, ale pani od razu mi zapowiedziała, że żadnych spotkań przed porodem one nie prowadzą. Ostatecznie stanęło na tym, że znalazłam położną prywatnie, z którą się umówiłam, że jak po szkole rodzenia będę potrzebowała dodatkowych informacji czy porad, to zrobimy konsultacje i że będzie przyjeżdżała na wizyty patronażowe, bo ja tym z "mojej przychodni" w najmniejszym stopniu nie ufam, a to będzie moje pierwsze dziecko, więc boję się, że będę miała miliard pytań i wątpliwości.

    Ehh, no to kicha z takim POZ 😒 ja tam sie z tego nabijam, ze nie chce tych wizyt, bo po prostu nie mam potrzeby, ale polozna jest do rany przyloz zlota kobieta i jesli ktos faktycznie tego wsparcia potrzebuje, to super, ze moze na nia liczyc.
    Fajnie, ze udalo ci sie mimo wszystko znalezc jakas inna polozna, ktora jest chetna na wspolprace.

    Ja ruchy odczuwam za zwyczaj na linii pod pepkiem, ale ostatnio coraz czesciej zdarzaja sie kopniaki centralnie w pecherz i to takie bolesne. 😬

    2023 👧🏼
    2025 👧🏼
  • Ania 89 Autorytet
    Postów: 4158 2095

    Wysłany: 6 sierpnia 2025, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co do pępka mam normalnie wklęsły taki jak zawsze i nie mam tej linea nigra. Może pod koniec ciąży się pojawi :)

    Test pozytywny 12 marca❤️
    16 maja prenatalne wizyta ❤️🍀 wszystko dobrze☺️
    06.06 wizyta❤️🍀
    04.07 wizyta❤️🍀
    08.07 połówkowe Zdrowa dziewczynka ☺️🩷
    16 września 3 prenatalne:)
    event.png

    MELANIA URODZONA 12.11.2025 CC☺️
  • Ania 89 Autorytet
    Postów: 4158 2095

    Wysłany: 6 sierpnia 2025, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A pamiętacie może od którego tygodnia zaczynają się częstsze wizyty?

    Test pozytywny 12 marca❤️
    16 maja prenatalne wizyta ❤️🍀 wszystko dobrze☺️
    06.06 wizyta❤️🍀
    04.07 wizyta❤️🍀
    08.07 połówkowe Zdrowa dziewczynka ☺️🩷
    16 września 3 prenatalne:)
    event.png

    MELANIA URODZONA 12.11.2025 CC☺️
  • TBK Autorytet
    Postów: 555 672

    Wysłany: 6 sierpnia 2025, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja32 dlatego ja biorę to espiro cloud. Można mieć półkę na dole, a potem jak już dziecko wstaje, dać materac niżej i posłuży dłużej niż zwykła dostawka. Ja się nie łudzę, że mała będzie pięknie spać 😅 myślę, że dostawka bardziej się przyda w dzień, a w nocy pewnie i tak wyląduje u nas w łóżku.

    Mnie piersi w tej ciąży bolą cały czas. Z chłopami tak nie miałam. Są mega wrażliwe, musze uważać przy ściąganiu stanika, kąpieli itp. Na samą myśl o kp mnie ciarki przechodzą.

    Kupiłam śpiworek do gondoli. Wyprawka idzie mi tak opornie 😔

  • psaj91 Autorytet
    Postów: 747 1054

    Wysłany: 6 sierpnia 2025, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 kwietnia, 23:17

‹‹ 467 468 469 470 471 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Męska płodność – kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problemy z zajściem w ciążę dotyczą coraz większej liczby par na całym świecie, także w Polsce. Styl życia, stres, zanieczyszczenie środowiska, opóźnianie decyzji o rodzicielstwie – wszystko to wpływa na pogarszające się parametry płodności, również u mężczyzn. W niemal połowie przypadków trudności z płodnością wynikają z czynników męskich. Mimo to temat męskiej płodności wciąż jest marginalizowany, a badanie nasienia – niepotrzebnie kojarzone z czymś wstydliwym. Tymczasem seminogram, czyli analiza nasienia, to podstawowe i bardzo ważne narzędzie diagnostyczne. Sprawdź, kiedy warto je wykonać i co może powiedzieć o Twojej płodności.

CZYTAJ WIĘCEJ