Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne 👶 Listopad 2025 👶
Odpowiedz

👶 Listopad 2025 👶

Oceń ten wątek:
  • Ania 89 Autorytet
    Postów: 4158 2095

    Wysłany: 26 listopada 2025, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zamówiłam wagę i mam nadzieję że jutro dotrze i będę ważyć Melancie czy dobrze przybiera bo to minus karmienia piersią że nie wiadomo ile dziecko zjada🙃

    Test pozytywny 12 marca❤️
    16 maja prenatalne wizyta ❤️🍀 wszystko dobrze☺️
    06.06 wizyta❤️🍀
    04.07 wizyta❤️🍀
    08.07 połówkowe Zdrowa dziewczynka ☺️🩷
    16 września 3 prenatalne:)
    event.png

    MELANIA URODZONA 12.11.2025 CC☺️
  • Asia091 Autorytet
    Postów: 1728 2271

    Wysłany: 26 listopada 2025, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się na tym przystawianiu nie znam ale u mnie chyba zadziałał czas i spokojni ludzie w okół, 6 doba pojawił się pokarm a w 12 dobę Ignaś zassał cyca ☺️
    Mimo zachęcania, kapturków i przystawiania nie chciał chwycić i darł się przy tym w niebogłosy. Może u Was zadziała to samo?

    Rudka, Kropka89 lubią tę wiadomość

    15.03.2025 ⏸️
    02.04.2025 0,93 mm + 💓
    09.05.2025 I prenatalne - podwyższone ryzyko preeklampsji(ACARD 150)
    24.06.2025 - 230 g zdrowego chłopca👶 💙
    21.07.2025 II prenatalne - 414 g Synka 🥰
    26.08.2025 - 992 g Szczęścia 👶💙
    09.10.2025 - 1924 g 👶 💙
  • Nadzieja32 Autorytet
    Postów: 1772 2559

    Wysłany: 26 listopada 2025, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, przepraszam, że nie odniosę się do Waszych wiadomości, ale lecę na oparach. Pierwsza doba była spoko, ale wczoraj i dziś już gorzej. Ból po cesarce jest dość mocny, sutki bolą mnie koszmarnie. Wczoraj miałam wieczorem znowu skok ciśnienia z objawami i wysokie tętno, które nie chciało spaść i co wstałam to było mi słabo. Dziś miałam ekg i echo serca, wszystko wyszło dobrze, więc liczę, że mimo wszystko nas wypiszą. Przez to samopoczucie wczoraj, Tosia znowu była na noc na noworodkowym i mam przez to okropne wyrzuty sumienia, jak.mi ją przywieźli przed 6, to się popłakałam i ją przepraszałam i zapewniałam, że kocham. Tosia spadła z wagi sporo, ale na szczęście w normie, bilirubina 9,1. Mam nadzieję, że jutro będzie wszystko dobrze. Jedyna rzecz jaka na całe szczęście mnie oszczędziła, jeśli chodzi o ciążę i poród to to, że Tosia pięknie się przystawia i pięknie ssie. Kamień z serca. Ja pokarm też mam, wydaje się, że Tosia się najada, ale niestety moczy mało pieluszek, z tym że chyba jeszcze nie musi ich moczyć sporo?
    Marzę o domu, dziś spalam 2h i to nie ciągiem przez to ciśnienie i tętno. A od 17.11 śpię w nocy maks 4h. I jak tu się regenerować po operacji? Jak tylko wyjdę z tego kryzysu to będę się starała być z Wami na bieżąco

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 listopada 2025, 20:12

    👩32 🧔‍♂️38
    Starania od 01.2025
    PCOS, IBS, tężyczka utajona, nieregularne cykle, arytmia
    2016 usunięcie potworniaka jajnika, z zachowaniem jajnika
    2024 zabieg zamknięcia PFO

    20.03. ⏸️ beta 26,5, progesteron 22,9

    8.04 jest zarodek z bijącym ❤️
    27.05 wszystko dobrze, wyniki Sanco - zdrowa dziewczyna 🩷

    3.11 3029g bobasa 🥹
    17.11 indukcja z powodu nadciśnienia od 31tc

    age.png
  • wellwellwell Autorytet
    Postów: 4790 5588

    Wysłany: 26 listopada 2025, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja32 wrote:
    Dziewczyny, przepraszam, że nie odniosę się do Waszych wiadomości, ale lecę na oparach. Pierwsza doba była spoko, ale wczoraj i dziś już gorzej. Ból po cesarce jest dość mocny, sutki bolą mnie koszmarnie. Wczoraj miałam wieczorem znowu skok ciśnienia z objawami i wysokie tętno, które nie chciało spaść i co wstałam to było mi słabo. Dziś miałam ekg i echo serca, wszystko wyszło dobrze, więc liczę, że mimo wszystko nas wypiszą. Przez to samopoczucie wczoraj, Tosia znowu była na noc na noworodkowym i mam przez to okropne wyrzuty sumienia, jak.mi ją przywieźli przed 6, to się popłakałam i ją przepraszałam i zapewniałam, że kocham. Tosia spadła z wagi sporo, ale na szczęście w normie, bilirubina 9,1. Mam nadzieję, że jutro będzie wszystko dobrze. Jedyna rzecz jaka na całe szczęście mnie oszczędziła, jeśli chodzi o ciążę i poród to to, że Tosia pięknie się przystawia i pięknie ssie. Kamień z serca. Ja pokarm też mam, wydaje się, że Tosia się najada, ale niestety moczy mało pieluszek, z tym że chyba jeszcze nie musi ich moczyć sporo?
    Marzę o domu, dziś spalam 2h i to nie ciągiem przez to ciśnienie i tętno. Jak tylko wyjdę z tego kryzysu to będę się starała być z Wami na bieżąco

    Nie musi duzo moczyc na poczatek. W 1-2 dobie to jedna-dwie pieluszki, pozniej 4-6 pieluszek na dobe. Ja tez sie tym mega martwilam, bo jakos malo mi sikala i jak juz sikala to takie kilka kropel a nie ze zmoczona pieluszka, ale juz sie rozkrecila i teraz moczy po 10 pieluch. Mysle, ze u was tez sie rozkreci. 👌

    Nadzieja32 lubi tę wiadomość

    2023 👧🏼
    2025 👧🏼
  • wellwellwell Autorytet
    Postów: 4790 5588

    Wysłany: 26 listopada 2025, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @pauliś@ wrote:
    Podpinam się pod prośbę o rady dotyczące przystawienie dziecka do karmienia, mam już tak wrażliwe brodawki na tą chwilę że każde przystawienie to jest dramat, łzy ciekną mi ciurkiem, nogami muszę się zapierać o łóżko żeby wytrwać pierwszy moment ssania

    Mi pomoglo obejrzenie sobie filmikow jak dobrze podac piers w formie tzw. „Kanapki”
    Np.:
    https://youtu.be/PuuWTbNiKWQ?si=uZgtgZXBpowoptwl

    Ale niestety poczatki sa mega trudne, ja normalnie wylam w tym szpitalu na glos (biedne wspollokatorki 😅). 2-3 doba to najwiekszy kryzys, pewnie jak dziecko sobie w koncu lepiej rozkreci laktacje to tez przestanie tak szarpac.
    Ja w szpitalu sie wspomagalam tez femaltikerem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 listopada 2025, 20:19

    2023 👧🏼
    2025 👧🏼
  • Gusia_ Autorytet
    Postów: 6260 6435

    Wysłany: 26 listopada 2025, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Well gratuluję dzidziusia!

    wellwellwell lubi tę wiadomość

    preg.png

    🎊 czekamy na kolejnego dzidziusia!
    👧👧 dwie córki
    😢 2020 poronienie zatrzymane

    Hashimoto
  • Ania 89 Autorytet
    Postów: 4158 2095

    Wysłany: 26 listopada 2025, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje nowym mamusią ☺️

    Test pozytywny 12 marca❤️
    16 maja prenatalne wizyta ❤️🍀 wszystko dobrze☺️
    06.06 wizyta❤️🍀
    04.07 wizyta❤️🍀
    08.07 połówkowe Zdrowa dziewczynka ☺️🩷
    16 września 3 prenatalne:)
    event.png

    MELANIA URODZONA 12.11.2025 CC☺️
  • Kasiek7 Autorytet
    Postów: 1500 959

    Wysłany: 26 listopada 2025, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @pauliś@ wrote:
    Podpinam się pod prośbę o rady dotyczące przystawienie dziecka do karmienia, mam już tak wrażliwe brodawki na tą chwilę że każde przystawienie to jest dramat, łzy ciekną mi ciurkiem, nogami muszę się zapierać o łóżko żeby wytrwać pierwszy moment ssania


    Tyle że ja nie mam problemu z bólem tzn też boli ,a z tym żeby mała zaczęła ssać

  • Kasiek7 Autorytet
    Postów: 1500 959

    Wysłany: 26 listopada 2025, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny których bejbiki śpią w rożkach ,kladziecie je na boczki na noc czy na prosto? A po drugie czy odpijacie po karmieniu z piersi?

  • Anilorak88 Autorytet
    Postów: 760 1165

    Wysłany: 26 listopada 2025, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 kwietnia, 08:33

  • Fabregasowa Autorytet
    Postów: 944 1165

    Wysłany: 26 listopada 2025, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Apatheia, gratulacje 🥰🥰 tak naprawdę przy obkreceniu pępowina to najważniejsze ze oboje jesteście cali i tylko to sie liczy. Szybkiej regeneracji 🙂

    Nadzieja, jak możesz przepraszać w takiej sytuacji 🫣 twoj komfort jest najważniejszy! Ja to i tak turbo doceniam wasze zwierzenia i przecieranie mi szlaków, cieszę sie ze macie ochotę tu opisywać swoje doświadczenia 😇

    Właśnie zrobiłam ciasto czekoladowe z wiśniami, nie wiem czy to typowy murzynek rozpakowywacz ale moze coś zadziala 🤣

    Kropka89 lubi tę wiadomość

    👩‍🦰1990🧔1986

    Ja: niedoczynność tarczycy, po LEEP. PAI homo, MTHFR

    10.2024 19t 🩷💔
    01.2025 cb
    12.2025 🩷🌈 41+1

    age.png
  • wellwellwell Autorytet
    Postów: 4790 5588

    Wysłany: 26 listopada 2025, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gusia_ wrote:
    Well gratuluję dzidziusia!

    Dzieki kochana 😚

    2023 👧🏼
    2025 👧🏼
  • wellwellwell Autorytet
    Postów: 4790 5588

    Wysłany: 26 listopada 2025, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Apatheia gratulacje mamusiu ❤️

    2023 👧🏼
    2025 👧🏼
  • Paulivvv Autorytet
    Postów: 1222 1627

    Wysłany: 26 listopada 2025, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Apatheia - gratulacje ❤️

    12.2024 7tc 👼🏼
    10.2025 A 🩵
  • Paulivvv Autorytet
    Postów: 1222 1627

    Wysłany: 26 listopada 2025, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiek - na noc kładziemy go na boku, w ciągu dnia często też, ale on się robi już dość mocno ruchliwy i nam się często przekręca na plecy, albo na taki „pół bok”, głowe mu jeszcze ciężko tak przerzucać więc zazwyczaj głowa zostaje mu na boku a ciało przerzuca np z boku na plecy 😅 na brzuchu leżymy w ciągu dnia pod nadzorem i najbardziej lubi leżeć na brzuchu na mnie lub na mężu. Na macie czy gdzieś tam w kokonie to leży chwile i się denerwuje.

    12.2024 7tc 👼🏼
    10.2025 A 🩵
  • Kropka89 Autorytet
    Postów: 1803 1633

    Wysłany: 26 listopada 2025, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @pauliś@ wrote:
    Podpinam się pod prośbę o rady dotyczące przystawienie dziecka do karmienia, mam już tak wrażliwe brodawki na tą chwilę że każde przystawienie to jest dramat, łzy ciekną mi ciurkiem, nogami muszę się zapierać o łóżko żeby wytrwać pierwszy moment ssania

    Najlepiej spłaszczyć brodawkę jak kanapkę i wepchać jak najgłębiej do dzioba który ma być otwarty jakby u paszczaka i wargi wywinięte 😁 to tak mega obrazowo… jak już tak mega boli (co znam również i sama dziś płakałam a nogi całe spocone i ja też) to może warto sobie dać ciut przerwy w stylu - użyć laktatora i nakarmić z trudnej butelki? Może nakarmić MM jeśli masz? Psychicznie sobie odpocząć też warto żeby nie wpaść w takie koło stresu który niestety blokuje też przepływ…dziecko zaczyna mocniej gryźć bo nie leci od razu a Ciebie boli jeszcze bardziej…kapturki też są pomocne, smarowanie lanolina, te kompresy z multi mam i wietrzenie, najlepiej chodzić bez niczego te pierwsze dni moim zdaniem. Oczywiście sprawdzić przystawianie z położna albo doradcą CDL.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 listopada 2025, 22:09

    Dopegyt —> Metocard (nadciśnienie)
    Pregna Plus
    Magnez (tężyczka)
    Acard 150
    ————-

    2018👦 Ignacy
    2019👦 Jan
    2023 7tc 💔
    2025 ❤️ czekamy na Stasia
    28.11 termin usg
    21.11 planowana indukcja

    age.png
  • Kropka89 Autorytet
    Postów: 1803 1633

    Wysłany: 26 listopada 2025, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    izzou97 wrote:
    Możesz jeszcze spróbować zrobić mu test wagowy, tzn zważyć przed i po karmieniu, żeby ocenić, ile rzeczywiście pobrał pokarmu. Wiadomo ze na takiej wadze „niemedycznej” może nie wyjść dokładny pomiar, ale jakiś ogląd na sytuację zawsze będziesz miała :) my robiliśmy te testy wagowe w domu i CDL w poradni też nam robiła

    Myślałam o tym ale nie wiem jak bym go miała ułożyć na takiej wadze łazienkowej 😁 chyba że np w dużej misce i na thermomixie 🤣
    Z tym ważeniem też jest tak że można sobie samemu narobić niepotrzebnego stresa a czasem warto zaufać po prostu naturze…znam literaturę i polozne którzy wyśmiewają takie ważenie co chwilę, ale też rozumiem że cdl muszą ważyć żeby cokolwiek powiedzieć i mieć ogląd na sytuację (ale też nie co chwilę i nie co karmienie). Generalnie nie zaleca się kupowania wagi do domu jeśli dziecko nie jest wcześniakiem, nie ma jakichs mega problemów właśnie chociażby dlatego żeby rodzice się nie stresowali niepotrzebnie.
    Ja chyba jestem gdzieś po środku tego wszystkiego - nie kupię wagi, ale z drugiej strony spróbuję pewnie zważyć jakoś po swojemu. Jeszcze sprawdzę wagę taką kuchenną ile ona utrzyma ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 listopada 2025, 22:15

    Dopegyt —> Metocard (nadciśnienie)
    Pregna Plus
    Magnez (tężyczka)
    Acard 150
    ————-

    2018👦 Ignacy
    2019👦 Jan
    2023 7tc 💔
    2025 ❤️ czekamy na Stasia
    28.11 termin usg
    21.11 planowana indukcja

    age.png
  • anna.90 Autorytet
    Postów: 469 458

    Wysłany: 26 listopada 2025, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polecam przy bolących brodawkach to co pisze Kropka89, my zrobiliśmy przerwę na laktatorze te kilka dni, dzisiaj przystawiałam Małą i jest ulga, już tak nie boli. Jest mega duża ulga.
    A co do spacerów my staramy się chodzić praktycznie codziennie. Położna nas zachęciła jak była na patronazu już w 5 dobie i po jej wizycie od razu poszliśmy, dzisiaj pierwszy raz nie wyszłyśmy bo cały dzień padał spory deszcz, mam nadzieję że jutro będzie lepiej.

  • Mamasitta Autorytet
    Postów: 287 198

    Wysłany: 27 listopada 2025, 00:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja malutka też w nocy spi na boku, w dodatkilu kiepsko odbija i mimo beknięcia i tak za minutę potrafi chlusnąć nosem i buzią. Dziś do tego boli ja brzuszek i nie może zrobic kupy wiec aż sie stresuję jaka będzie ta dzisiejsza nocka.

    Fajnie dziewczyny, że jesteście. Nikt tam nie zrozumie problemów połogowych jak druga kobieta w połogu 🙂

    Anilorak88, Kropka89 lubią tę wiadomość

  • Mamasitta Autorytet
    Postów: 287 198

    Wysłany: 27 listopada 2025, 00:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do moczenia pampersów to moja pierwsze 1,5 doby nie zmoczyla ani jednego pampersa. Też od razu się przejęłam, a personel co jakis czas przychodził zapytac czy dzuecko sie wysikało więc tym bardziej sue martwiłam, aż w końcu jedna pani od noworodków powiedziała, ze to normalne, że w pierwszych dobach dziecko może nie sikać wcale więc wtedy mi ulżyło.

‹‹ 857 858 859 860 861 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Dieta wegetariańska i dieta wegańska w ciąży i podczas laktacji

Czy dieta wegetariańska i wegańska w ciąży oraz podczas laktacji to dobry pomysł? Na co należy zwrócić uwagę nie jedząc w tym okresie mięsa lub żadnych produktów pochodzenia zwięrzęcego? Czy jest to bezpieczne dla ciąży i rozwoju płodu, a potem niemowlęcia? Przeczytaj jak powinna wyglądać dieta mamy karmiącej i czy spożywane przez nią pokarmy mogą wpływać na dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ