Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne 👶 Listopad 2025 👶
Odpowiedz

👶 Listopad 2025 👶

Oceń ten wątek:
  • Asia091 Autorytet
    Postów: 1728 2271

    Wysłany: 6 stycznia, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wellwellwell wrote:
    Asia tak moga to byc potowki. A jaka masz temperaturę i jak ubierasz? Polecam kapiele w krochmalu na takie zmiany skorne.

    Dziewczyny, polozna zalecila nam ta biogaia, niby najbardziej prebadany szczep na kolki. Ale czy u was faktycznie dziala? Lepszy vivomixx? Musze cos zamowic i juz sama nie wiem.
    Mam 22 max, i ubieram go tylko w pajaca zero skarpetek. Chyba że kąpiel to wtedy 24-25. No właśnie pediatra powiedziała że krochmal tu nie pomoże dlatego że to osuszy, jakieś tam tabletki różowe do kąpieli dodawać poradziła ale nie pamiętam nazwy

    15.03.2025 ⏸️
    02.04.2025 0,93 mm + 💓
    09.05.2025 I prenatalne - podwyższone ryzyko preeklampsji(ACARD 150)
    24.06.2025 - 230 g zdrowego chłopca👶 💙
    21.07.2025 II prenatalne - 414 g Synka 🥰
    26.08.2025 - 992 g Szczęścia 👶💙
    09.10.2025 - 1924 g 👶 💙
  • Jjkm97 Ekspertka
    Postów: 123 132

    Wysłany: 6 stycznia, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia091 wrote:
    Mam 22 max, i ubieram go tylko w pajaca zero skarpetek. Chyba że kąpiel to wtedy 24-25. No właśnie pediatra powiedziała że krochmal tu nie pomoże dlatego że to osuszy, jakieś tam tabletki różowe do kąpieli dodawać poradziła ale nie pamiętam nazwy

    Pewnie chodziło jej o nadmanganian potasu

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 stycznia, 16:01

    Asia091 lubi tę wiadomość

  • Kropka89 Autorytet
    Postów: 1803 1633

    Wysłany: 6 stycznia, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domisiek wrote:
    Przykro mi ale nie pocieszę Cię. Są takie dni, że nawet Tata jest be i tylko Mama daje rade. Właśnie robiłam akcje ratunkową, bo Tata próbował karmić Leosia ale było prawie latanie po suficie. Wyginanie się, plucie smoczkiem. Mama wzięła, dała butle to usnął w trakcie 🫠 Także ja już nie robię sobie nadzieji, że będzie lepiej. Jedyne co mnie ratuje, żeby mój kręgosłup od noszenia go nie rzucił wszystkiego i nie wyjechał w Bieszczady to spacery. W wózku usypia, im mocniej telepie tym lepiej. Jak tak dalej pójdzie to będę srać po krzakach przy okazji spaceru bo nawet tego nie da się zrobić bez niego na rękach.

    Dwojeczka tylko w towarzystwie bujaczka…mam wrażenie że już tak zostanie na długo…

    Domisiek lubi tę wiadomość

    Dopegyt —> Metocard (nadciśnienie)
    Pregna Plus
    Magnez (tężyczka)
    Acard 150
    ————-

    2018👦 Ignacy
    2019👦 Jan
    2023 7tc 💔
    2025 ❤️ czekamy na Stasia
    28.11 termin usg
    21.11 planowana indukcja

    age.png
  • Anilorak88 Autorytet
    Postów: 760 1165

    Wysłany: 6 stycznia, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 kwietnia, 12:40

    Dahlia lubi tę wiadomość

  • anna.90 Autorytet
    Postów: 469 458

    Wysłany: 6 stycznia, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Ja się mało ostatnio udzielam, ale widzę że wellwellwell pytaals o bio gaie, u nas się nie sprawdziła, położna zaleciła zmienić na Vivomix i kupy się ustabilizowały
    Dziewczyny, jeśli ktoś karmi mlekiem to Nestle wycofało partie, nie wiem czy pisalyscie o tym. Ale wpadam poinformować, my kupiliśmy tak w razie czego Nan Opti Pro Plus i właśnie ono jest w tych wycofanych.
    Jak Wasze kombinezony Merino? Bo my mamy rozmiar 50/56 i kurcze robi się ciasny w długości tułowia z tym że mamy z Tchibo.

  • Zumi Autorytet
    Postów: 1407 2014

    Wysłany: 6 stycznia, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    psaj91 wrote:
    DZIEWCZYNY KARMIĄCE MM NAN! Nestle wycofało więcej mlek, sprawdźcie proszę czy Was to nie dotyczy. My niestety trafiliśmy na "ferelną partię". Pieprzę już tę firmę, zmieniam mleko na inne, niestety nie mam pojęcia jakie 😞 Czuję, że pech się do mnie przykleił. Jeszcze dziś byłam na kontroli u gina i okazuje się, że po 6 tygodniach wciąż mam w macicy jakieś resztki i muszę dostać zastrzyk na wywołanie skurczy, a jak nie pomoże to zabieg. Zabijcie mnie proszę.

    Właśnie czytam w aucie artykuł...ja pierdo*** też już pieprzę tych sykinsynów, mamy nan expert pro ha. Zamówiłam już Bebiko Pro plus bo Jasiu najprawdopodobniej nie ma alergii na BMK bo ma ŁZS i refluks bo nie odbekuje dobrze stąd bóle brzucha, a nie od białek krowich. Jem już nabiał i jest git 🙃. To Bebiko ponoć jest w miare lekko strawne. Firma nestle zawsze robiła jakieś szemrane akcje, ta sytuacja z teraz to wisienka na torcie. Znowu musze biedakowi mleko zmieniać, a już się przyzwyczaił. To nan nam poleciła neonatolog w szpitalu, to się posłuchałam...

    https://tvn24.pl/biznes/ze-swiata/nestle-wycofuje-produkty-zywieniowe-sma-beba-i-nan-dla-niemowlat-w-calej-europie-w-tym-w-polsce-st8833110?fbclid=IwY2xjawPKMkNleHRuA2FlbQIxMQBzcnRjBmFwcF9pZAwzNTA2ODU1MzE3MjgAAR7PFKabkH2T2bLpd5wmzMnCV56aIoUv0nnuLbefUKTpejw25v8w90g-YcYSNw_aem_8rOvdZ6810tBxVw5bFdB1A

    👩‍🦱29🧑32
    08.2024 rozpoczęcie starań o pierwszą dzidzię
    30.09.2024 💔 5 tydz. cb
    25.01.2025 💔 6 tydz. był pęcherzyk
    02.03.2025 ⏸️😍
    12.03.2025 🩺⚪0,48 cm pęcherzyk 😍 (5+2)
    21.03 2025 🩺💗jest serduszko, zarodek 0,55 cm (6+2)
    18.04.2025 🩺🐥 3,46 cm człowieczka (10+0)
    08.05.2025 🩺będzie chłopczyk 💙 (13+0)
    12.05.2025 🩺 I prenatalne 7,2 cm zdrowego bobasa 💙 (13+4)
    07.07.2025 🩺 II prenatalne 430 g bobasa 💙 (21+4)
    02.09.2025 🩺 III prenatalne 1568 g kawalera 💙 (29+3)

    termin 12.11.2025 🙏🏻
    indukcja 5.11.2025 🏨

    narodziny Jasia 6.11.2025

    🏥Cukrzyca ciążowa, Hashimoto, MTHFR (C677) i (A1298) ➡️ hetero, Czynnik V R2 (H1299) ➡️ hetero
    💊Clexane 4000 j.m, Sorbifer durules, Letrox 50/75, Prenatal Duo/Pueria Duo active, Aspargin, Sanprobi Superformula, Laktoferyna, Witamina B12

    age.png
  • Zumi Autorytet
    Postów: 1407 2014

    Wysłany: 6 stycznia, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia091 wrote:
    4c236c0421c82.jpghttps://zapodaj.net/plik-j3k5nQyjak
    Serio to są potówki? Po drugiej stronie też to ma 😭 i na całej klatce plus brzuch, ta pediatra to jakaś kretynka, od kiedy zaczął mieć te krótki to są problemy z bakami tzn potrafi się spiąć cały zrobić bordowy żeby puścić bąka.

    Ja ma wrażenie czytając wasze wpisy że Wy to Ja i na odwrót.

    Tak Paulivv Ignaś pcha pięści i się przy tym ślini dodatkowo 😌

    Zobacz czy w składzie kosmetyków masz olejek ze słodkich migdałów, to jest silny alergen dla niektórych dzieci (tak mi powiedziała alergolog dziecięca). U nas wszystkie hippy odpadają bo też ma po nich te kaszkę na głowie, buzi, brwiach. Zdziwiłam się, że Jasiu ma większe krosty po przyjeździe do dziadków na wieś, skoro u nich jest chłodniej, duży dom, dużo świeżego powietrza, więc to nie potówki. A u nich zostawiłam do kąpieli tą foczkę z Hippa 3w1 i ja mu tym myję u nich głowę (w domu mam Momme szampon). Reszte ciała myłam mu u dziadków mydłem hipoalergicznym w płynie biały jeleń (u nas przy ŁZS super się sprawdza, sama zaczęłam się w tym myć). Po tej foczce z hipp ma centralnie do linii brwi i na skroniach te krostki, wyskakują zaraz po kąpieli i dzisiaj na to wpadłam, że to na bank musi być od tego bo nie ma wysypanej szyi i ramionek bo był myty czymś innym. Głowę spłukujemy na końcu więc reszta ciała nie miała takiego kontaktu z tym. Wiem, że dużo osób używa kosmetyków z olejem ze słodkich migdałów albo czystego oleju ale skoro lekarz specjalista mi mówi, że to silny alergen to mu wierzę. Mi się kropki połączyły dopiero jak przeczytałam skład tego płynu hipp. Myślałam, że ten olej jest tylko w balsamach i kremach z hipp, a jest też w żelach do kąpieli 😕. Nam najlepiej spasowały kosmetyki momme, biały jeleń i testujemy markę własną gemini- aptederm, oceanic dla nich robi, super jest żel 3w1, nic go nie wysypuje i ma mega mięciutką skórę 🥰 z tej serii jest też balsam do ciała, używam go do dupki i sami z mężem się tym smarujemy xD

    👩‍🦱29🧑32
    08.2024 rozpoczęcie starań o pierwszą dzidzię
    30.09.2024 💔 5 tydz. cb
    25.01.2025 💔 6 tydz. był pęcherzyk
    02.03.2025 ⏸️😍
    12.03.2025 🩺⚪0,48 cm pęcherzyk 😍 (5+2)
    21.03 2025 🩺💗jest serduszko, zarodek 0,55 cm (6+2)
    18.04.2025 🩺🐥 3,46 cm człowieczka (10+0)
    08.05.2025 🩺będzie chłopczyk 💙 (13+0)
    12.05.2025 🩺 I prenatalne 7,2 cm zdrowego bobasa 💙 (13+4)
    07.07.2025 🩺 II prenatalne 430 g bobasa 💙 (21+4)
    02.09.2025 🩺 III prenatalne 1568 g kawalera 💙 (29+3)

    termin 12.11.2025 🙏🏻
    indukcja 5.11.2025 🏨

    narodziny Jasia 6.11.2025

    🏥Cukrzyca ciążowa, Hashimoto, MTHFR (C677) i (A1298) ➡️ hetero, Czynnik V R2 (H1299) ➡️ hetero
    💊Clexane 4000 j.m, Sorbifer durules, Letrox 50/75, Prenatal Duo/Pueria Duo active, Aspargin, Sanprobi Superformula, Laktoferyna, Witamina B12

    age.png
  • Zumi Autorytet
    Postów: 1407 2014

    Wysłany: 6 stycznia, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Dahlia bardzo się utożsamiam z tym co piszesz, tak samo z tym co wszystkie piszecie. Jest ciężko na maxa być mamą. Jasiu co prawda jest nieodkładalski ale przez to, że od urodzenia przebywał z jednymi i drugimi dziadkami to wszystko mu jedno kto go buja, więc pod tym względem mam lżej 🥺. Lubi też pić z butelki więc każdy go nakarmi. Czasami to nawet ja go nie umiem uspokoić, bo we mnie widzi głównie jedzenie- cyca. Od jutra zostaje z nim sama aż do niedzieli, nikt nie przyjdzie mi pomóc, a mąż w pracy całymi dniami...Jutro szczepienia więc będzie wesoło 🤡 Kiedy najbardziej potrzebuje pomocy to nie ma komu, tato zawinął się do domku letniskowego ze swoimi braćmi i siostrą, mama wróciła do pracy po 3 miesięcznym L4 (a miała już nie wracać i pomagać mi z dzieckiem teraz i jak pójdzie do żłobka, ale jednak woli robić karierę xD), a teściowie pracują i mieszkają 70 km od nas. Poproszę przyjaciółkę żeby do mnie przyszła jutro bo też nie zrobię ani kupy ani siku. Jak nie mam nikogo do pomocy to jem cukierki i siedzę cały czas w piżamie. A kiedy potrzebowałam pobyć sama, to były czasy jak Jasiu jeszcze grzecznie spał sam w dostawce i wózku za dnia, to rodzice siedzieli u mnie po 8h codziennie bez weekendów bo był mąż. Nauczył się być bez przerwy na rękach wtedy, a może i tak by był nieodkładalny? Tego nigdy się nie dowiemy. Żałuję, że nie byłam wtedy bardziej asertywna ale czułam się koszmarnie po dwóch pobytach w szpitalu. Jeszcze lataliśmy z mężem do notariusza, do banku i bałam się powiedzieć rodzicom żeby tak często nie przychodzili, bo bałam się, że by się obrazili i nie pomogli nam wtedy kiedy bardzo tego potrzebowaliśmy. Z perspektywy czasu uważam, że ich pomoc była mniejsza niż mi się zdawało, bardziej zadowalali siebie siedząc z dzieckiem, ja w kółko sprzątałam mieszkanie, robiłam pranie, zakupy a powinnam tylko opiekować się synkiem i odpoczywać.

    👩‍🦱29🧑32
    08.2024 rozpoczęcie starań o pierwszą dzidzię
    30.09.2024 💔 5 tydz. cb
    25.01.2025 💔 6 tydz. był pęcherzyk
    02.03.2025 ⏸️😍
    12.03.2025 🩺⚪0,48 cm pęcherzyk 😍 (5+2)
    21.03 2025 🩺💗jest serduszko, zarodek 0,55 cm (6+2)
    18.04.2025 🩺🐥 3,46 cm człowieczka (10+0)
    08.05.2025 🩺będzie chłopczyk 💙 (13+0)
    12.05.2025 🩺 I prenatalne 7,2 cm zdrowego bobasa 💙 (13+4)
    07.07.2025 🩺 II prenatalne 430 g bobasa 💙 (21+4)
    02.09.2025 🩺 III prenatalne 1568 g kawalera 💙 (29+3)

    termin 12.11.2025 🙏🏻
    indukcja 5.11.2025 🏨

    narodziny Jasia 6.11.2025

    🏥Cukrzyca ciążowa, Hashimoto, MTHFR (C677) i (A1298) ➡️ hetero, Czynnik V R2 (H1299) ➡️ hetero
    💊Clexane 4000 j.m, Sorbifer durules, Letrox 50/75, Prenatal Duo/Pueria Duo active, Aspargin, Sanprobi Superformula, Laktoferyna, Witamina B12

    age.png
  • wellwellwell Autorytet
    Postów: 4790 5588

    Wysłany: 6 stycznia, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez sie zastanawiam czy u nas to nie skok rozwojowy, myslalam ze jest blizej 8 tygodnia, ale teraz czytam ze nawet miedzy 7 a 9 tygodniem. A u nas cyrk z karmiem od piatku czyli idealnie jak zaczal sie siódmy tydzien. Nogi to mi do dupy wchodza, bo kazde karmienie to skakanie z golymi cycami do Krecika i Meduzy Klementyny niczym na jakims rave party przez pol godziny, inaczej sie nie przystawi tylko drama. 🤡 jutro jedziemy do laryngologa na kontrolę wedzidelka i wezme chyba buteleczke bebilonu ze soba, bo jak krolewna mi zglodnieje tam to nie wyobrazam sobie tak odpierdalac w przychodni. 😆
    Oprocz tego duzo placze podczas snu, tj. wybudza sie z drzemek.

    Zamowilam biogaie na razie, jak sie nie sprawdzi to wyprobuje ten vivomixx.

    Zumi moim zdaniem nie mozna przyzwyczaic dziecka do noszenia, one sa malenkie i potrzebuja bliskosci a jak sa calkiem nieodkladalskie to zazwyczaj cos im doskwiera a na raczkach czuja sie bardziej komfortowo i bezpiecznie. Poza tym trzeba pamietac, ze dzieci z dnia na dzien sie zmieniaja i to ze jednego dnia cos nie dziala nie znaczy, ze kolejnego nie zadziala. Ja codziennie podejmuje proby i jak nie uda sie to trudno, sprobuje jeszcze raz na nastepny dzien. Jestes super dzielna mama i poradzilas sobie sama w najgorszej mozliwej sytuacji, wiec ze wszystkim dasz rade. 💪

    Zumi lubi tę wiadomość

    2023 👧🏼
    2025 👧🏼
  • TBK Autorytet
    Postów: 555 672

    Wysłany: 6 stycznia, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny na problemy skórne polecam dodać do kąpieli swoje mleko. U moich dzieci super się sprawdza.

    Nadzieja32, Zumi lubią tę wiadomość

  • Domisiek Autorytet
    Postów: 709 1181

    Wysłany: 6 stycznia, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Dahlia daj znać proszę jak po konsultacji z CDL.
    Jak dobrze kojarzę to umówiona byłaś z tą polecaną przez Fabregasową? My mamy konsultacje z fizjo w czwartek, zobaczę co mi powie, a po tej konsultacji też będę chciała umówić do tej samej CDL co Wy.

    12.2024 - odstawienie AH po 14 latach.

    🍀 12.03.2025 ⏸️
    🍀 01.04 - jest ❤️
    🍀 06.05 - panorama + prenatalne = zdrowy syn! 💙
    🍀 10.06 - 170g szczęścia 💙
    🍀 02.07 - II prenatalne, 300g zdrowego syna 💙
    🍀 12.08 - 780g 💙
    🍀 09.09 - III prenatalne, 1315g kawalera 💙
    🍀 07.10 - 2000g 💙
    🍀 29.10 - 2500g 💙
    🍀 12.11 - 2900g 💙
    🍀 22.11 - 3050g 💙

    💙 28.11.2025, 40+6, Leoś, SN, 3020g, 54cm, 10/10💙

    age.png
  • Domisiek Autorytet
    Postów: 709 1181

    Wysłany: 6 stycznia, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zumi wrote:
    Zobacz czy w składzie kosmetyków masz olejek ze słodkich migdałów, to jest silny alergen dla niektórych dzieci (tak mi powiedziała alergolog dziecięca).

    Matko, Zumi, właśnie mi uświadomiłaś, że jednak ogłupienie w połogu jest chyba jeszcze większe niż w ciąży. Jadłam sporo migdałów przed przejściem na dietę i odstawiłam wszystkie orzechy bo pomyślałam, że może u Leona te problemy brzuszkowe są ze względu na alergię na orzechy. A ja codziennie rano go smaruje olejem ze słodkich migdałów XD
    Nie ma wysypki, więc przynajmniej to nie alergia na orzechy 😂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 stycznia, 20:43

    Zumi lubi tę wiadomość

    12.2024 - odstawienie AH po 14 latach.

    🍀 12.03.2025 ⏸️
    🍀 01.04 - jest ❤️
    🍀 06.05 - panorama + prenatalne = zdrowy syn! 💙
    🍀 10.06 - 170g szczęścia 💙
    🍀 02.07 - II prenatalne, 300g zdrowego syna 💙
    🍀 12.08 - 780g 💙
    🍀 09.09 - III prenatalne, 1315g kawalera 💙
    🍀 07.10 - 2000g 💙
    🍀 29.10 - 2500g 💙
    🍀 12.11 - 2900g 💙
    🍀 22.11 - 3050g 💙

    💙 28.11.2025, 40+6, Leoś, SN, 3020g, 54cm, 10/10💙

    age.png
  • Foxy96 Autorytet
    Postów: 860 1602

    Wysłany: 6 stycznia, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 maja, 20:01

    wellwellwell lubi tę wiadomość

    11.2025 🤱💖
  • Kasiek7 Autorytet
    Postów: 1500 959

    Wysłany: 6 stycznia, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zumi witaj w klubie moja mama miała wielce już nie wyjeżdżać za granicę do pracy i pomagać a wczoraj się zawinęła i pojechała po siedzeniu w domu 3 msc i pare razy wskoczyła pobujać mała i powiedzieć że ona nie może tak płakać 🤡

    Tez zostaje od jutra sama już wspominałam jestem posrana załamana i obojętna . Mała dziś odwala maniane i jak ulewała 70% mniej po mojej diecie bez bmk tak dziś nadrobiła całe te dni.... Mamy wyniki krwi jutro mamy dzwonić do lekarki. Niby wyszły podwyższone eozonofile a chat mówi że to właśnie przez alergie pokarmowa ...eh

  • Zumi Autorytet
    Postów: 1407 2014

    Wysłany: 6 stycznia, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie się rozpakowaliśmy i sprawdziłam, mamy wycofaną partię tego mleka. Zamawiałam na Gemini ostatnio, tamtą puszkę wyrzuciłam, ale pewnie obie mają taką samą serię. Wcześniej kupiłam w DMie i też wyrzuciłam już 😭 mam nadzieję, że to jego nasilenie ulewania i śluzowate wymioty nie są od tego mleka 🥺

    👩‍🦱29🧑32
    08.2024 rozpoczęcie starań o pierwszą dzidzię
    30.09.2024 💔 5 tydz. cb
    25.01.2025 💔 6 tydz. był pęcherzyk
    02.03.2025 ⏸️😍
    12.03.2025 🩺⚪0,48 cm pęcherzyk 😍 (5+2)
    21.03 2025 🩺💗jest serduszko, zarodek 0,55 cm (6+2)
    18.04.2025 🩺🐥 3,46 cm człowieczka (10+0)
    08.05.2025 🩺będzie chłopczyk 💙 (13+0)
    12.05.2025 🩺 I prenatalne 7,2 cm zdrowego bobasa 💙 (13+4)
    07.07.2025 🩺 II prenatalne 430 g bobasa 💙 (21+4)
    02.09.2025 🩺 III prenatalne 1568 g kawalera 💙 (29+3)

    termin 12.11.2025 🙏🏻
    indukcja 5.11.2025 🏨

    narodziny Jasia 6.11.2025

    🏥Cukrzyca ciążowa, Hashimoto, MTHFR (C677) i (A1298) ➡️ hetero, Czynnik V R2 (H1299) ➡️ hetero
    💊Clexane 4000 j.m, Sorbifer durules, Letrox 50/75, Prenatal Duo/Pueria Duo active, Aspargin, Sanprobi Superformula, Laktoferyna, Witamina B12

    age.png
  • Mylove Przyjaciółka
    Postów: 103 251

    Wysłany: 6 stycznia, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Łączę się z wami w bólu , u nas też skok rozwojowy na pełnej . Mała ma jutro 10 tygodni . Nie śpi w ciągu dnia już trzeci dzień 🤣 dzisiaj jakbym policzyła te jej drzemki to przez cały dzień łącznie spała może z 30 min , non stop muszę ją nosić , nie chce sama leżęc , a pieści do buzi pcha całe 😅 pije mniej mleka i ma nerwy . Noce na szczęście bez zmian , zobaczymy jak dzisiaj . Ile to będzie trwało? 😂 bo mnie czasem wywiozą .
    Ona jest taka śpiąca , oczy się kleją a za czort nie może zasnąć . Oszaleje

    🤰34 👨31
    👧 10 👦 6
    🦮🐈
    7.11.24- poronienie samoistne
    6.03.25- ||
    13.03.25- ciąża potwierdzona
    29.04- badania prenatalne
    9.11.25- termin
  • Dahlia Ekspertka
    Postów: 217 450

    Wysłany: 6 stycznia, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domisiek wrote:
    @Dahlia daj znać proszę jak po konsultacji z CDL.
    Jak dobrze kojarzę to umówiona byłaś z tą polecaną przez Fabregasową? My mamy konsultacje z fizjo w czwartek, zobaczę co mi powie, a po tej konsultacji też będę chciała umówić do tej samej CDL co Wy.

    Dopiero nadrabiam bo dziś jest jeden z gorszych dni ever… straszne histerie nie wiemy o co 😢

    Bardzo polecam Natalię, mega kompetentna i rzeczowa. Trafiło na bardzo trudne warunki, bo córeczka się wyginała, płakała i ogólnie histeryzowała zamiast jeść, więc też się nauczyłam bujać i tańczyć jak wellwell, ogólnie na dłuższą metę sobie tego nie wyobrażam ale no w takich kryzysowych momentach chyba będę musiała 😱
    W każdym razie co do wizyty - przeanalizowałyśmy siatkę centylową i naszą historię i zwyczaje karmieniowe, bo zaczęłam od przyrostów jako głównego problemu. Główny wniosek jest taki, że mam mieć 8 pełnych karmień na dobę, a za pełne uznajemy takie, że jest po 10-12 min z każdej z piersi i muszą być obie, jedynie w nocy może być z jednej.
    No a ja robiłam karmienia tylko z jednej…. Bo miałam wrażenie że się najada, bo się odstawiała itd. I przez to też jedna pierś była zbyt naładowana.
    (wiecie, jakby co to zalecenia konkretnie dla nas na podstawie moich notatek i przyrostów, które ostatnio bardzo zwolniły, nie jest to pewnie uniwersalne).
    Oceniła pozycję i przystawienie i tu wszystko wypadło spoko tak jak już robimy - biologiczna, na leżąco, ew. do kryzysów ta z bujaniem i chodzeniem. Córeczka bardzo ładnie pracuje i w buzi wszystko ok tylko ma wysokie podniebienie co trzeba mieć na względzie przy podawaniu np. butelki.
    Szybki wypływ mam próbować opanować takim jakby przytrzymaniem przyblokowaniem przez ucisk otoczki, a odciągać tylko i wyłącznie do ulgi, no i pozycja ma pomóc. U nas najprawdopodobniej to ta krtań najbardziej przeszkadza, bo to m.in. przez to i utykanie pokarmu mała się broni przed wypływem i protestuje. Idziemy do laryngologa niedługo.
    Mam ważyć max raz na tydzień i przesyłać smsem dane; oprócz tego zrobić badania z krwi (morfologia, żelazo, ferrytyna, crp) i moczu, żeby wykluczyć anemię, bo było dość szybkie odpępnienie i moja anemia na koniec ciąży i może stąd też takie przyrosty. Ogólnie nikt wcześniej nie zapytał nawet o odpępnienie.
    Miałam też czas na zadanie wszelkich przygotowanych pytań o smoczek itd, ogólnie bardzo produktywna wizyta.
    W nocy nie muszę wybudzać, ale oby wyszło to min. 8 pełnoprawnych karmień na dobę.

    Tyle że mała potem zafundowała serię histerii i nie udało się nakarmić sensownie na wieczór 😭 chaos panował i poszatkowany ten czas na piersi. Głodna raczej nie jest, teraz wreszcie śpi, ale no co się natańczyłam to moje (raz jeszcze piąteczka well 🙌 ).

    Czekam na nowy dzień. No i oczywiście liczę na łaskawą noc…

    Domisiek, Fabregasowa lubią tę wiadomość

    👩🏻‍❤️‍👨🏼 '90 & '84
    listopad '25 Nasz Cud na świecie 💗

    age.png
  • wellwellwell Autorytet
    Postów: 4790 5588

    Wysłany: 6 stycznia, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Foxy96 wrote:
    U nas tez skok rozwojowy w pełni, trzeba przetrwać. Dzisiaj na przyklad młoda przespała większą część dnia, a wczoraj miala tylko jakieś mikro drzemki. Świetnie się składa, bo dzisiaj jebło mnie coś w plecach i trochę trudno mi ją nosić. Sypię się, 30 lat nadchodzi wielkimi krokami 🫠
    well, ja podaję Ali BioGaie od prawie miesiąca i przestała mi popłakiwać wieczorami… chyba działa.

    Sorka, polubilam za to ze biogaia dziala a nie ze sie sypiesz. XD

    Foxy96 lubi tę wiadomość

    2023 👧🏼
    2025 👧🏼
  • wellwellwell Autorytet
    Postów: 4790 5588

    Wysłany: 6 stycznia, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dahlia, nasze dzieci dbaja o to, zebysmy nie tesknily za imprezami, co sie natanczymy to nasze. 😅
    Kurka moze to serio skok? Pytalam chata gpt o co chodzi, ze dziecko sie przystawi tylko w tancu i podskokach to powiedzial, ze chodzi o przeciazony uklad nerwowy. (A bujanie reguluje un) 🤷‍♀️ jak masz pilke fitness to mozesz sprobowac jeszcze karmic na pilce. U nas nie dziala, musi byc na stojaco. 😅
    Najgorsze z tymi dziećmi jest to, ze wszystko to zgadywanie ciągłe . 🤡

    Trzymam kciuki za wdrozenie zalecen i odbicie z przyrostami. 🤞

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 stycznia, 21:59

    Dahlia lubi tę wiadomość

    2023 👧🏼
    2025 👧🏼
  • Asia091 Autorytet
    Postów: 1728 2271

    Wysłany: 6 stycznia, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    K***a zmieniłam ten olejek migdałowy 100% i myję Ignasia właśnie w hipp sensitive a tam skład olejek z migdałów! No zabijcie mnie. No strzelić sobie w łeb to mało. I znowu testujmy kolejne mazidła chusteczki pampersy.. o matko już nawet nie patrzę na stan konta bo tu niedługo Wonga wleci. 🤡

    15.03.2025 ⏸️
    02.04.2025 0,93 mm + 💓
    09.05.2025 I prenatalne - podwyższone ryzyko preeklampsji(ACARD 150)
    24.06.2025 - 230 g zdrowego chłopca👶 💙
    21.07.2025 II prenatalne - 414 g Synka 🥰
    26.08.2025 - 992 g Szczęścia 👶💙
    09.10.2025 - 1924 g 👶 💙
‹‹ 956 957 958 959 960 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jakie suplementy i witaminy warto przyjmować w ciąży? Poradnik dla przyszłych mam

Ciąża to czas szczególnych potrzeb organizmu, w którym odpowiednia podaż witamin i minerałów odgrywa kluczową rolę dla zdrowia mamy i prawidłowego rozwoju dziecka. Jakich składników nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy i kiedy warto sięgnąć po suplementy? W artykule wyjaśniamy, które witaminy i minerały są najważniejsze w ciąży, jak wybierać bezpieczne preparaty oraz jak zaplanować suplementację zgodnie z aktualnymi rekomendacjami specjalistów.

CZYTAJ WIĘCEJ