👶 Listopad 2025 👶
-
WIADOMOŚĆ
-
A co do kotów to ja niestety też mam poczucie że trochę zaniedbuję moje, przykro mi bardzo bo widzę że im brakuje tulenia i wspólnego spania ale po ludzku brakuje mi rąk, czasu i możliwości. Najgorzej było przez pierwszy miesiąc jak nie ogarniałam rzeczywistości, teraz staram się znajdować dla nich czas

https://zapodaj.net/plik-kd7IoiE7rG
Fabregasowa, Dahlia, Domisiek, Foxy96, Zumi lubią tę wiadomość
-
Jaki piękny rudzielec😍
Moj koci dziec czasem patrzy jak karmie i wygląda jakby z tęsknota wspominał swoje ssanie kociej mamy 🤪
To u mnie cyrki sie dzieją tylko wieczorami, dam jej na noc esputicon i ten probiotyk i będziemy obserwować. W ciągu dnia to raczej maruda bo chce spać a nie umie bez nas...
A co do kp to powiem wam ze dla mnie jest w miarę lajtowe, obyło sie bez podawania mm, nakładek,poranionyxh brodawek, złego przystawiania itp. Nie przeszkadza mi spanie w staniku, tony wkladek czy niekończące sie plamy. Przeszkadza mi jedynie to ze jestem smoczkiem dla dziecka, nie uśpię jej wieczorem bez cyca, potrafi wtedy takie cyrki wyprawiac, wierzgac itp. No I wieczorami trwa karmienie ponad 1h, ledwo zasnie i mam wrażenie ze kolejne. Ostatnio to zasnela mi na cyxku i stwierdziłam ze nie przenoszę do dostawki bo zaraz znowu karmienie 😛 pewnie z mm jest latwiej a tu mam wrażenie ze bezpowrotnie straciłam swoje wieczory do konca karmienia piersią 🙄 i nie bedzie juz wieczorow z mężem czy spokojnych kolacji 🥹Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 stycznia, 12:58
-
Kasiek7 wrote:Nadzieja my mamy 6w1 czy to coś innego? Może ty się orientujesz co to za różnica ? Bo widzę tu na grupie że każda 5w 1 a nasza pediatra napisała nam 6
5w1 nie ma w sobie WZW i trzeba przyjść dodatkowo na to szczepienie, 6w1 ma w sobie już WZW. My wybieramy 5w1, bo chcę jeszcze te meningokoki za 2 tygodnie, więc sporo tego w krótkim czasie👩32 🧔♂️38
Starania od 01.2025
PCOS, IBS, tężyczka utajona, nieregularne cykle, arytmia
2016 usunięcie potworniaka jajnika, z zachowaniem jajnika
2024 zabieg zamknięcia PFO
20.03. ⏸️ beta 26,5, progesteron 22,9
8.04 jest zarodek z bijącym ❤️
27.05 wszystko dobrze, wyniki Sanco - zdrowa dziewczyna 🩷
3.11 3029g bobasa 🥹
17.11 indukcja z powodu nadciśnienia od 31tc

-
Kuźwa wstyd dziewczyny ale ja jeszcze nie miałam ani czasu zagłębić się w temacie szczepień ,a może miałam ale wolałam poświęcic 3 min dla siebie..
Nadzieja jak ja wezmę 6 w 1 to nie polecasz już później meningokoków? Za dużo ?
Byłam dziś na popologowej wizycie ,SAMA! I wszystko okej ,wyczyszczona
Dahlia, Asia091, Kropka89, Zumi lubią tę wiadomość
-
Dahlia wrote:A na meningo szczepicie Bexsero, Nimenrixem czy oboma? a jeśli oboma to jednocześnie czy w rozbiciu?
Ja szczepie obiema, bo ta sa rozne typy meningokokow. Jesli juz sie decydowac tylko na jedna to Bexero, bo to częstszy typ wystepujacy w PL. I u nas nie trzeba bylo rozdzielac wiec szczepilam obiema na raz, ale Nimenrixu sa chyba tylko dwie dawki, wiec z tego co pamietam Nimenrix wlaczalismy dopiero od drugiej dawki Bexero.
Dahlia lubi tę wiadomość
2023 👧🏼
2025 👧🏼 -
Kasiek7 wrote:Kuźwa wstyd dziewczyny ale ja jeszcze nie miałam ani czasu zagłębić się w temacie szczepień ,a może miałam ale wolałam poświęcic 3 min dla siebie..
Nadzieja jak ja wezmę 6 w 1 to nie polecasz już później meningokoków? Za dużo ?
Byłam dziś na popologowej wizycie ,SAMA! I wszystko okej ,wyczyszczona
Można normalnie po tym szczepić meningokoki też
i warto bobasa na to zaszczepić, bo meningokoki są naprawdę bardzo niebezpieczne
Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 stycznia, 14:15
Dahlia lubi tę wiadomość
👩32 🧔♂️38
Starania od 01.2025
PCOS, IBS, tężyczka utajona, nieregularne cykle, arytmia
2016 usunięcie potworniaka jajnika, z zachowaniem jajnika
2024 zabieg zamknięcia PFO
20.03. ⏸️ beta 26,5, progesteron 22,9
8.04 jest zarodek z bijącym ❤️
27.05 wszystko dobrze, wyniki Sanco - zdrowa dziewczyna 🩷
3.11 3029g bobasa 🥹
17.11 indukcja z powodu nadciśnienia od 31tc

-
Dahlia wrote:A na meningo szczepicie Bexsero, Nimenrixem czy oboma? a jeśli oboma to jednocześnie czy w rozbiciu?
Ja też obiema, nie wiem czy z rozbiciem czy nie, jutro dopytam lekarki na wizycie
Dahlia lubi tę wiadomość
👩32 🧔♂️38
Starania od 01.2025
PCOS, IBS, tężyczka utajona, nieregularne cykle, arytmia
2016 usunięcie potworniaka jajnika, z zachowaniem jajnika
2024 zabieg zamknięcia PFO
20.03. ⏸️ beta 26,5, progesteron 22,9
8.04 jest zarodek z bijącym ❤️
27.05 wszystko dobrze, wyniki Sanco - zdrowa dziewczyna 🩷
3.11 3029g bobasa 🥹
17.11 indukcja z powodu nadciśnienia od 31tc

-
IGNAŚ SPAŁ PRAWIE 3H NA BRZUSZKU W SWOIM ŁÓŻECZKU !!! xD teraz je cyca i ledwo mi nie wyrwie sutka, chyba głodny jest.. hihi
Czytam o tych szczepieniach na meni i się boję czymkolwiek już szczepić.
Kropka89, Zumi lubią tę wiadomość
15.03.2025 ⏸️
02.04.2025 0,93 mm + 💓
09.05.2025 I prenatalne - podwyższone ryzyko preeklampsji(ACARD 150)
24.06.2025 - 230 g zdrowego chłopca👶 💙
21.07.2025 II prenatalne - 414 g Synka 🥰
26.08.2025 - 992 g Szczęścia 👶💙
09.10.2025 - 1924 g 👶 💙 -
Dziecko bez głowy zawsze będzie spokojniejsze 😛Fabregasowa wrote:I widzicie różnice po delicolu? Dziecko spokojniejsze wieczorem?
https://zapodaj.net/plik-NdrBMYTgnU
Domisiek, Zumi lubią tę wiadomość
-
U mnie w domu już skończyła się pandemia grypy typu A i rsv. I co ciekawe - Tośka nie wykazała żadnych objawów, nie zaraziła się 😵 Uznałam, że doszło do cudu, skoro nie ruszają jej takie wirusy. No i w poniedziałek poszłam z nią na badania krwi (morfo), bo mamy jutro szczepienie, a morfo miała być tylko tak kontrolnie. I wyobraźcie sobie, że w poniedziałek wieczorem dzwoni do mnie baba z diagnostyki i informuje, że Tośce wyszły krytycznie niskie neutrofile i i w ogóle sporo strzałek w górę albo w dół. No wiecie, że może to jakaś bialaczka 🙄 I że musiała sama z siebie zlecić rozmaz ręczny, żeby to sprawdzić, ale ten rozmaz zrobią dopiero w środę i wynik dadzą do przychodni (rzecz jasna w środę 🤦)
Rozumiecie? Ona mi to mówiła w poniedziałek wieczorem, wiedząc że wtorek jest wolny. Musiałam zatem do dzisiaj czekać na jakiekolwiek wieści. Chyba nie muszę wam mówić, jakie myśli chodziły mi po głowie... Oczywiście, dziś zadzwoniła pediatra z przychodni, aby mi powiedzieć, że rozmaz jest prawidłowy i odpowiedni dla kogoś, kto miał styczność z wirusem grypy. Tośka wręcz ma tytanową odporność, skoro przeszła to bezobjawowo. O żadnej białaczce nie ma mowy. Ja powinnam zatłuc tę babę z laboratorium. Serio.
wellwellwell lubi tę wiadomość
-
Ja za prenevar 20 302zl dziś, resztę mamy w przychodni to jutro będę wiedzieć ile za 5w1. Wydaje mi się, że cena szczepionek jest w każdej aptece taka sama, ale mogę się mylić👩32 🧔♂️38
Starania od 01.2025
PCOS, IBS, tężyczka utajona, nieregularne cykle, arytmia
2016 usunięcie potworniaka jajnika, z zachowaniem jajnika
2024 zabieg zamknięcia PFO
20.03. ⏸️ beta 26,5, progesteron 22,9
8.04 jest zarodek z bijącym ❤️
27.05 wszystko dobrze, wyniki Sanco - zdrowa dziewczyna 🩷
3.11 3029g bobasa 🥹
17.11 indukcja z powodu nadciśnienia od 31tc

-
Dahlia, my szczepimy nimenrixem i bexero na jednej wizycie, jedna kosztuje 450 a druga 280
Edit: już widzę że w DOZ-ie jest taniej, zadzwonię do przychodni i poproszę o wcześniejsze wystawienie recepty, żebyśmy mogli sami sobie wykupićWiadomość wyedytowana przez autora: 7 stycznia, 18:19








