Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne 👶 Listopad 2025 👶
Odpowiedz

👶 Listopad 2025 👶

Oceń ten wątek:
  • Zumi Autorytet
    Postów: 1407 2014

    Wysłany: 19 stycznia, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fabregasowa wrote:
    Izzou, ja mam jeszcze glukoze,mocz, lipidogram, b12 itp Wit d nie badam bo tu porod /dziecko raczej nie ma nic do rzeczy a zima i tak biorę wieksza dawkę.

    Wellwellwell,mi często odbeka na piersi ale na szczęście nie ulewa i nie rzyga, jedynie jej sie czasem wylewa z kacikow ust. "Rzygam na twoj widok " nabiera nowego znaczenia 🤡

    Ja próbowałam dzisiaj pozycji na leżąco na boku do karmienia ale kurde nie idzie nam to. Młoda sie szarpała, Tetra na pościeli cala mokra od mleka a ona głodna. Muszę wstawać za każdym razem bo nawet w poleżacej ona co chwile sie odrywa od piersi lub spada i muszę sie pionizowac by ja przystawić. Macie jakieś rady na to?

    Ogólnie na ile dni objawów sie szykować po szczepieniu na rota?

    U nas ten sam problem z karmieniem na boku, ale to chyba przez napięcia mięśniowe, bo wygina mi się w banana zamoast się do mnie przytulić i nie umie się dobrze przyssać. Nie karmię go tak, czasem tylko w tej pozycji lekko pociumka i zasypia na sen nocny.

    U nas objawy po rota utrzymywały się 11 dni 🤯 właśnie policzyłam w kalendarzu, zaostrzenie nastąpiło w 7 i 8 dobie wtedy rzygał okrutnie i jednego dnia zrobił 5 wielkich kup. A tak to od dnia szczepienia do teraz w sumie bardzo pierdzi. Ale teraz już tak nie śmierdzą jego bączki.

    👩‍🦱29🧑32
    08.2024 rozpoczęcie starań o pierwszą dzidzię
    30.09.2024 💔 5 tydz. cb
    25.01.2025 💔 6 tydz. był pęcherzyk
    02.03.2025 ⏸️😍
    12.03.2025 🩺⚪0,48 cm pęcherzyk 😍 (5+2)
    21.03 2025 🩺💗jest serduszko, zarodek 0,55 cm (6+2)
    18.04.2025 🩺🐥 3,46 cm człowieczka (10+0)
    08.05.2025 🩺będzie chłopczyk 💙 (13+0)
    12.05.2025 🩺 I prenatalne 7,2 cm zdrowego bobasa 💙 (13+4)
    07.07.2025 🩺 II prenatalne 430 g bobasa 💙 (21+4)
    02.09.2025 🩺 III prenatalne 1568 g kawalera 💙 (29+3)

    termin 12.11.2025 🙏🏻
    indukcja 5.11.2025 🏨

    narodziny Jasia 6.11.2025

    🏥Cukrzyca ciążowa, Hashimoto, MTHFR (C677) i (A1298) ➡️ hetero, Czynnik V R2 (H1299) ➡️ hetero
    💊Clexane 4000 j.m, Sorbifer durules, Letrox 50/75, Prenatal Duo/Pueria Duo active, Aspargin, Sanprobi Superformula, Laktoferyna, Witamina B12

    age.png
  • Kasiek7 Autorytet
    Postów: 1500 959

    Wysłany: 19 stycznia, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny powiedzcie jeszcze jak poznajecie że bobas chce do cycka ? Bo ja się tak nie nadaje na matkę że nie wiem kiedy ona co chce i czemu płacze

  • Nadzieja32 Autorytet
    Postów: 1772 2559

    Wysłany: 19 stycznia, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wilga27 wrote:
    Super dziękuje Wam za odpowiedzi. U nas przyrosty prawie 40g na dobę Ale ostatnio Położna powiedziała mi że powinno być 42, skoro córka urodziła się prawie 4 kg.

    Zastanawiam się czy np. za tydzień mogłabym z tego budzenia rezygnować, zapytam też położnej ale chciałam wiedzieć jak to było u was, dzięki :)

    Jeśli przyrosty są ok, to myślę, że spokojnie nie będzie trzeba budzić. Jedynie, jeśli jesteś KP to na początku bym nastawiła na za 5h, żeby zobaczyć jak piersi reagują, bo jak się zrobić zastój to to postępuje błyskawicznie i można łatwo się dorobić zapalenia piersi

    Wilga27 lubi tę wiadomość

    👩32 🧔‍♂️38
    Starania od 01.2025
    PCOS, IBS, tężyczka utajona, nieregularne cykle, arytmia
    2016 usunięcie potworniaka jajnika, z zachowaniem jajnika
    2024 zabieg zamknięcia PFO

    20.03. ⏸️ beta 26,5, progesteron 22,9

    8.04 jest zarodek z bijącym ❤️
    27.05 wszystko dobrze, wyniki Sanco - zdrowa dziewczyna 🩷

    3.11 3029g bobasa 🥹
    17.11 indukcja z powodu nadciśnienia od 31tc

    age.png
  • Asia091 Autorytet
    Postów: 1728 2271

    Wysłany: 19 stycznia, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zumi
    Świeże powietrze Jasiowi służy już kiedyś to pisałam. Szkoda że nie macie możliwości przeprowadzki na wieś.
    Wilga
    Co do wybudzania to u mnie od początku syn sam wybudzał się sam na jedzenie, on sam sterował pobudkami i steruje.
    Well
    U nas kupa zawsze była taka co zawsze wsiąkała w pieluchę ale pediatra powiedziała że to ok. To one nie powinny wsiąkać?
    Izzou
    Mam to samo zdanie..
    Kreatynina, żelazo, b12.
    Ignaś jakoś dziś tak mało wsuwa. . Zawsze butle min. 60-90ml wypił a teraz pociągnął dwa razy i już, podobnie z cycem w nocy no dobra jednego pił 40 minut ale później to 5 minut i już nie chciał.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 stycznia, 10:23

    15.03.2025 ⏸️
    02.04.2025 0,93 mm + 💓
    09.05.2025 I prenatalne - podwyższone ryzyko preeklampsji(ACARD 150)
    24.06.2025 - 230 g zdrowego chłopca👶 💙
    21.07.2025 II prenatalne - 414 g Synka 🥰
    26.08.2025 - 992 g Szczęścia 👶💙
    09.10.2025 - 1924 g 👶 💙
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 stycznia, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zumi znów napisze starsza "koleżanka po fachu"😉

    Z doświadczenia moje dwa starszaki nie były szczepione na rota- 18 lat temu szczepionka ta kosztowała tyle, że mieliśmy na nią kasy- ponad 1000 jedna dawka, a wówczas na rynku były tylko te 3- dawkowe. Przechorowały tak, że leciały mi przez ręce, prawie 2 tygodnie na oddziale zakaźnym, co kroplówka to 🤮 i 💩.

    Z młodszymi wiedziałam, że zaszczepię. Koleżanka rodziła jakoś pół roku przed moim 3 porodem i też opisywała Twoje objawy po rota u dziecka. Więc ja- matka wariatka- dokopałam się do czeluści wiedzy i szczepów bakterii. No i w przypadku rota należy uzupełniać Lactobacillus rhamnosus GG- on jest m.in. w Dicoflor, Floractin, Flostrum, Acidolac- kropelki. BioGaia Protectis Baby zawiera tylko L. reuteri, które są pomocne, ale tylko w przypadku kolek niemowlęcych. Nie wiem, które i czy Ty stosujesz, bo nie czytam ba bieżąco.

    No i ja postąpiłam przed rota tak- założyłam, że skoro to szczepionka żywa to mogą wystąpić problemy a'la rota w związku z budowaniem się odporności organizmu, więc na 3 dni przed szczepionką, w dniu szczepienia i 3 dni po nim podawałam 1x5kropli Dicofloru. Szczepionki obydwie dziewczynki przeszły łagodnie- były luźniejsze kupy, widziałam, że jeździ po brzuszku, ale obyło się bez rewelacji jak u mojej koleżanki i u Ciebie.

    Inna moja koleżanka przy pierwszej dawce "olała" moje rady (pytała czy jakoś się przygotować, sama z nimi nie wyskakiwałam😉) i jej syna też szarpało długo. Kolejne dwie dawki włączyła kropelki, bo stwierdziła, że nie ma nic do stracenia, a żal jej było tych cierpień dziecka i te łagodnie przeszedł.

    Więc teraz podsuwam Tobie moje rozwiązanie do przemyślenia.

    Fabregasowa, kalinok, Asia091 lubią tę wiadomość

  • Foxy96 Autorytet
    Postów: 860 1602

    Wysłany: 19 stycznia, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 maja, 20:02

    nnaciaa lubi tę wiadomość

    11.2025 🤱💖
  • Foxy96 Autorytet
    Postów: 860 1602

    Wysłany: 19 stycznia, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 maja, 20:02

    11.2025 🤱💖
  • Mel 456 Ekspertka
    Postów: 204 303

    Wysłany: 19 stycznia, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiek7 wrote:
    Dziewczyny powiedzcie jeszcze jak poznajecie że bobas chce do cycka ? Bo ja się tak nie nadaje na matkę że nie wiem kiedy ona co chce i czemu płacze

    Ja wiem na pewno tylko wtedy kiedy on, będąc na rękach u mnie albo u kogoś innego, otwiera usta i zaczyna szukać. No i zawsze po drzemce chce jeść. Tak to jak on płacze, to metodą prób i błędów próbuję dojść do tego, o co mu chodzi.

    Fabregasowa, Asia091 lubią tę wiadomość

    💙 10.11.2025


    age.png
  • wellwellwell Autorytet
    Postów: 4790 5588

    Wysłany: 19 stycznia, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiek7 wrote:
    Dziewczyny powiedzcie jeszcze jak poznajecie że bobas chce do cycka ? Bo ja się tak nie nadaje na matkę że nie wiem kiedy ona co chce i czemu płacze

    Jak nie chce sie uspokoic inaczej, pluję smoczkiem to wiem ze musi byc cyc i koniec. Tez otwiera buzie mlaska jezykiem pracuje. A jak mija 2,5-3h od ostatniego karmienia to nie probuje inaczej uspokajac tylko od razu daje cycka.

    Fabregasowa tez juz nie moge karmic bokiem na lezaco. Mloda ostatnio rozkrecila mocno laktacje przez czeste jedzenie i w nocy po przerwie mam za duzo mleka, wiec bokiem wszedzie cieknie mleko, a ona nie moze zlapac bo jest mokro i slisko. 😅 w ogole tez mam szybki wyplyw i tylko biologiczna u nas wchodzi w gre.
    Co do odrywania to nie wiem co moze pomoc, ja zmieniam pozycje, jak sie odrywa to znowu sie podnosze do klasycznej, jak sie uspokoi to wrqcam do lezenia, czasem pomagam jej, lapiac reka piers.

    Asia nie wiem jak z ta kupa, tak zawsze mi gdzies mowiono, ze sie odroznia biegunke u niemowlakow, ale jak wasza pediatra ocenila ze ok to pewnie ok.

    Fabregasowa lubi tę wiadomość

    2023 👧🏼
    2025 👧🏼
  • Nadzieja32 Autorytet
    Postów: 1772 2559

    Wysłany: 19 stycznia, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    DojrzałaMama, ja stosowałam dicoflor i niestety Tosia też ulewała dużo bardziej i mocniej, w jeden dzień też taką gęstą flegmą i było jej ciężko oddech wziąć :(

    👩32 🧔‍♂️38
    Starania od 01.2025
    PCOS, IBS, tężyczka utajona, nieregularne cykle, arytmia
    2016 usunięcie potworniaka jajnika, z zachowaniem jajnika
    2024 zabieg zamknięcia PFO

    20.03. ⏸️ beta 26,5, progesteron 22,9

    8.04 jest zarodek z bijącym ❤️
    27.05 wszystko dobrze, wyniki Sanco - zdrowa dziewczyna 🩷

    3.11 3029g bobasa 🥹
    17.11 indukcja z powodu nadciśnienia od 31tc

    age.png
  • izzou97 Autorytet
    Postów: 605 1255

    Wysłany: 19 stycznia, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fabregasowa, ja też nie umiem karmić na boku 🫠 on się niby ładnie przystawia, ale bardziej ciumka niż efektywnie ssie, mleko płynie bokiem, ja nie umiem się ułożyć, no nie polubiliśmy się z tą pozycją ewidentnie

    Fabregasowa lubi tę wiadomość

    10.2025 🩵
    ✨Kto martwi się na zapas, martwi się podwójnie ✨

    age.png
  • kalinok Autorytet
    Postów: 356 805

    Wysłany: 19 stycznia, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiek7 wrote:
    Dziewczyny powiedzcie jeszcze jak poznajecie że bobas chce do cycka ? Bo ja się tak nie nadaje na matkę że nie wiem kiedy ona co chce i czemu płacze

    U mnie działa smyranie nad górną wargą - jeśli po tym otwiera dziobka tak jak przy cycu to wiem że jest głodny, jak jest najedzony to smyranie nic nie da i nie otworzy buzi (albo wręcz zaciśnie usta). U nas działa nawet jak płacze (w sensie że przerywa płacz na sekundę żeby otworzyć buzię)

    izzou97 lubi tę wiadomość

    👩🏻‍❤️‍👨🏼 👶🏻 🐈‍⬛🐈

    01.2025 💔 7tc

    22.03 - II
    22.11 (39+2) O 🩵💙

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 stycznia, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja32 wrote:
    DojrzałaMama, ja stosowałam dicoflor i niestety Tosia też ulewała dużo bardziej i mocniej, w jeden dzień też taką gęstą flegmą i było jej ciężko oddech wziąć :(
    Widać do tego dochodzi reakcja osobnicza.

    No tak koleżanka co nie podawała to opowiadała właśnie o takich zaflegmionych wymiotach, kupie z śluzem i krwią, potwornym płaczu nie do ululania.

    U nas były luźniejsze kupy, ale w ilości normalnej przez dzień i w dniu szczepienia i kolejnego słyszałam i czułam bulgoty w brzuszku, ale nie hardcorowe.

    Dla mnie i tak po meningokokach to była najgorsza szczepionka.

  • Nadzieja32 Autorytet
    Postów: 1772 2559

    Wysłany: 19 stycznia, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    DojrzałaMama wrote:
    Widać do tego dochodzi reakcja osobnicza.

    No tak koleżanka co nie podawała to opowiadała właśnie o takich zaflegmionych wymiotach, kupie z śluzem i krwią, potwornym płaczu nie do ululania.

    U nas były luźniejsze kupy, ale w ilości normalnej przez dzień i w dniu szczepienia i kolejnego słyszałam i czułam bulgoty w brzuszku, ale nie hardcorowe.

    Dla mnie i tak po meningokokach to była najgorsza szczepionka.

    My w czwartek mamy meningokoki i już umieram ze stresu 🙈 ale no, lepiej to niż inwazyjna choroba meningokokowa. A jakie mieliście objawy po szczepieniu?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 stycznia, 13:03

    👩32 🧔‍♂️38
    Starania od 01.2025
    PCOS, IBS, tężyczka utajona, nieregularne cykle, arytmia
    2016 usunięcie potworniaka jajnika, z zachowaniem jajnika
    2024 zabieg zamknięcia PFO

    20.03. ⏸️ beta 26,5, progesteron 22,9

    8.04 jest zarodek z bijącym ❤️
    27.05 wszystko dobrze, wyniki Sanco - zdrowa dziewczyna 🩷

    3.11 3029g bobasa 🥹
    17.11 indukcja z powodu nadciśnienia od 31tc

    age.png
  • wellwellwell Autorytet
    Postów: 4790 5588

    Wysłany: 19 stycznia, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja32 wrote:
    My w czwartek mamy meningokoki i już umieram ze stresu 🙈 ale no, lepiej to niż inwazyjna choroba meningokokowa. A jakie mieliście objawy po szczepieniu?

    To chyba tez zalezy od organizmu, bo moja corka nic kompletnie po bexero nie miala, zadnej goraczki. Jedynie troche marudna przez bol nozki byla i tyle. Wsrod moich znajomych tez nie bylo zadnych nopow po tej szczepionce.

    Nadzieja32 lubi tę wiadomość

    2023 👧🏼
    2025 👧🏼
  • Nadzieja32 Autorytet
    Postów: 1772 2559

    Wysłany: 19 stycznia, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wellwellwell wrote:
    To chyba tez zalezy od organizmu, bo moja corka nic kompletnie po bexero nie miala, zadnej goraczki. Jedynie troche marudna przez bol nozki byla i tyle. Wsrod moich znajomych tez nie bylo zadnych nopow po tej szczepionce.

    Och, jest to pocieszające. My mamy podać 30 minut przed pedicetamol, oby to wystarczyło

    👩32 🧔‍♂️38
    Starania od 01.2025
    PCOS, IBS, tężyczka utajona, nieregularne cykle, arytmia
    2016 usunięcie potworniaka jajnika, z zachowaniem jajnika
    2024 zabieg zamknięcia PFO

    20.03. ⏸️ beta 26,5, progesteron 22,9

    8.04 jest zarodek z bijącym ❤️
    27.05 wszystko dobrze, wyniki Sanco - zdrowa dziewczyna 🩷

    3.11 3029g bobasa 🥹
    17.11 indukcja z powodu nadciśnienia od 31tc

    age.png
  • Kasiek7 Autorytet
    Postów: 1500 959

    Wysłany: 19 stycznia, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystkie szczepicie na meningokoki?

  • izzou97 Autorytet
    Postów: 605 1255

    Wysłany: 19 stycznia, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mamy oba szczepienia na meningokoki w piątek, zobaczymy co się będzie działo 😅

    10.2025 🩵
    ✨Kto martwi się na zapas, martwi się podwójnie ✨

    age.png
  • Asia091 Autorytet
    Postów: 1728 2271

    Wysłany: 19 stycznia, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie też to metoda prób i błędów z cycem ale zauważyłam że otwiera buzię i pracuje mu język a przed tym to widzę jak "szuka" buzia na boki. My jesteśmy właśnie po szczepieniu na pneumokoki i powiem tak Ignaś był dzielny zapłakał dopiero jak pielęgniarka kończyła szczepionkę dostał w nóżkę i powiedziała mi że jeśli dziecko będzie miał 37° temperatury to już mam podawać paracetamol.
    Jak wróciliśmy to przystawiałam do cycka to pociągnął 2/3 razy i poszedł w kimono. Jakos dziś ciężko mu idzie cycek..

    Już się boję nocy. 😑

    P.S. Ignaś od dwóch dni zaczął bardzo dużo gaworzy, uśmiecha się i coś tam sobie gada tak po swojemu a najlepiej to gada mu się z obrazem który wisi na ścianie i z żyrandolem 🤪

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 stycznia, 14:37

    15.03.2025 ⏸️
    02.04.2025 0,93 mm + 💓
    09.05.2025 I prenatalne - podwyższone ryzyko preeklampsji(ACARD 150)
    24.06.2025 - 230 g zdrowego chłopca👶 💙
    21.07.2025 II prenatalne - 414 g Synka 🥰
    26.08.2025 - 992 g Szczęścia 👶💙
    09.10.2025 - 1924 g 👶 💙
  • Nadzieja32 Autorytet
    Postów: 1772 2559

    Wysłany: 19 stycznia, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    izzou97 wrote:
    My mamy oba szczepienia na meningokoki w piątek, zobaczymy co się będzie działo 😅

    Właśnie ja też chciałam oba, ale lekarka powiedziała, żeby rozdzielić, bo po Bexsero często dzieci się źle czują. Nimenrixem zaszczepię z drugą dawką pneumokoków i rota

    👩32 🧔‍♂️38
    Starania od 01.2025
    PCOS, IBS, tężyczka utajona, nieregularne cykle, arytmia
    2016 usunięcie potworniaka jajnika, z zachowaniem jajnika
    2024 zabieg zamknięcia PFO

    20.03. ⏸️ beta 26,5, progesteron 22,9

    8.04 jest zarodek z bijącym ❤️
    27.05 wszystko dobrze, wyniki Sanco - zdrowa dziewczyna 🩷

    3.11 3029g bobasa 🥹
    17.11 indukcja z powodu nadciśnienia od 31tc

    age.png
‹‹ 985 986 987 988 989 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ