Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Listopadowe Mamusie 2026 ♥️⏸️
Odpowiedz

Listopadowe Mamusie 2026 ♥️⏸️

Oceń ten wątek:
  • Powaga Znajoma
    Postów: 21 71

    Wysłany: 22 kwietnia, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Awokado30, bardzo mi przykro 💔

    '92

    17.02 - ⏸️
    24.03 - ❤️
    20.04 - 6,5 cm
    19.05 - 170g

    preg.png
  • Naadziejaa Autorytet
    Postów: 829 549

    Wysłany: 22 kwietnia, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Awokado30 wrote:
    Dziewczyny, serduszko przestało bić 💔 kosmowka całkowicie się odkleiła


    Tak mi przykro. 😢😢

    preg.png
  • Kleo10 Autorytet
    Postów: 306 694

    Wysłany: 22 kwietnia, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Awokado30, nie ma teraz odpowiednich słów... tak bardzo mi przykro 💔 to strasznie niesprawiedliwe

    🙋🏼‍♀️ 30 l. 🙋🏻‍♂️33 l.

    ⏳ 12.2024

    04.03.2026 - beta 171,00 mlU/mL (13dpo)
    06.03.2026 - beta 402 mIU/mL (15 dpo)
    09.03.2026 - beta 1577 mIU/mL (18 dpo)
    02.04.2026 - CRL 1,4 cm bobasa z serduszkiem
    23.04.2026 - CRL 5cm, FHR 166/min
    🥹🍀

    preg.png
  • Biochemiczka Autorytet
    Postów: 853 2102

    Wysłany: 22 kwietnia, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Awokado 🥑 tak bardzo mi przykro 🥺💔
    U nas na wątku poronieniowym (Nowy początek zapraszam do nas jak będziesz gotowa, bardzo się tam wspieramy) jest dziewczyna która miała profilaktycznie heparynę i acard, u niej poronienia były właśnie takie krwotoczne. Była wczoraj na konsultacji u innego immunologa i doktor S powiedział jej że kategorycznie nie powinna brać żadnych leków przeciwzakrzepowych (od początku miała profilaktycznie jako że ivf), ze względu na jej grupę krwi (która ponoć ma tendencję do krwotoków - grupa 0+).

    12/2022 42tc (cc) 🩵
    02/2025 6tc 💔
    08/2025 8tc 💔
    02/2026 10dpo ⏸️, 12dpo beta 37.6, 14dpo beta 132.0, 16dpo beta 341.0, 23dpo beta 5944, 30dpo beta 30715
    11.03 0.64cm🐞 + ❤️
    16.03 1.30cm 🐝
    26.03 2.36cm 🐌
    09.04 4.47cm 🦋
    22.04 6.74cm 🩵
    30.04 8.40cm 🐥
    11.05 130g 🦔
    25.05 254g 🐿️
    08.06 311g 🩵
    24.06 446g 🐇

    ❗️ cross-match 36,6%
    ⚠️homocysteina, MTHFR (A1298) homo, PAI-1 hetero, KIR Bx (brak 2DS3), HLA-C1

    preg.png
  • Awokado30 Autorytet
    Postów: 1115 1982

    Wysłany: 22 kwietnia, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za wszystkie wiadomości.
    Nie mam pojęcia skąd ten krwiak się wziął, nie mogę się pogodzić z tym co się stało.
    Czekam aż ruszy po lekach, jeśli nie to zabieg 😭

    35 l | AMH 3,8

    IUI x3 ❌❌ 💔 (10 tc)

    IVF I (11.2020)
    5❄️ (3✅,2❌)
    FET1 (01.21) ❌
    FET2 (03.21) 🩷 24.11.21
    FET3 (11.23) ❌

    IVF II (11.2023)
    3❄️ PGT-A (2✅,1❌)
    FET4 (03.24) ❌
    FET5 (07.24) ❌

    Diagnostyka:
    ✅ kariotypy, Leiden, II, CD138, EndomeTrio, allo MLR 25%, trombofilia, APS
    ❌ MTHFR, PAI-1

    IVF III (08.2024)
    2❄️ PGT-A (2✅)
    FET6 (01.25) ❌
    FET7 (03.25)
    6dpt ⏸️ | 7dpt 89 → 9dpt 316 → 11dpt 968
    💔 6+4 tc

    IVF IV (12.2025)
    2❄️ PGT-A (2✅)
    FET8 (12.25) ❌

    FET9 (03.26) 🍀
    7dpt 53 → 9dpt 142 → 11dpt 435 → 14dpt 2044
    29 dpt jest ❤️ 120 bpm
    10+1 💔😭👼🏼
  • yoreva Ekspertka
    Postów: 131 410

    Wysłany: 22 kwietnia, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Awokado30 bardzo mi przykro, brakuje słów, jak dzisiaj nadrabiałam forum to sinusoida emocji💔 Liczyłam, że po informacji o krwiaku i wiadomości, że maleństwo się trzyma będą już tylko dobre wieści.. Ogromnie współczuję..

    ♀️29 || 30 ♂️ 👩‍❤️‍👨 2014
    ⏳starania od 1/25 || cp 3/25 || cb 9/25 || 💔
    ⏸️ 24/3/26 (14 dpo) 🌈 (5+2) - pęcherzyk ciążowy i żółtkowy || (6+4) - 7,2 mm 🫛 || (7+2) - 11,7 mm 🫐 || (9+3) - 2,53 cm 🍒 || (12+3) - 6,40 cm 🍋‍🟩 niskie ryzyka, it's a girl 🌸 || (16+2) - 154 g 🥑
    preg.png
  • Beezi Autorytet
    Postów: 3470 8527

    Wysłany: 22 kwietnia, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klaudia, gratulacje! 🩷

    Biochemiczka, doktor Sydor? Byłam u niego na konsultacji, świetny lekarz z ogromną wiedzą.

    Byłam dzisiaj pobrać badanie PlGF przed prenatalnymi, czy któraś z Was jeszcze planuje robić?

    Czekam na informację z dzisiejszych prenatalnych 🤞🏻

    12.2023 🩵

    Trombofilia - czynnik II protrombiny hetero
    MTHFR hetero
    PAI homo

    Choroba Gravesa-Basedowa

    2cs ?

    preg.png
  • Anett9300 Autorytet
    Postów: 859 617

    Wysłany: 22 kwietnia, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Awokado30 wrote:
    Dziewczyny, serduszko przestało bić 💔 kosmowka całkowicie się odkleiła

    Boże 🥲 bardzo mi przykro 💔

    🙍‍♀️93’ 🙍‍♂️93’

    10.2021 💔👼
    10.2022 👧
    Starania od 12.2024
    07.2025 histeroskopia, usunięcie zrostów, zapalnie endometrium
    08.2025 ⏸️
    08.2025 cp 💔
    12.2025 drożność jajowodów

    Potwierdzone dodatnie ANA1, mutacja MTHFR, PAI-1
    Badania hormonalne 👍
    Badanie nasienia 👍
    Pozostałe wyniki 👍

    🌸03.2026 ⏸️
    7.03 (12dpo) beta 31,75
    9.03 (14dpo) beta 95,17
    11.03 (16dpo) beta 239,76
    13.03 (18dpo) beta 569,37

    Czekamy na synka 🩵 😍😍😍

    preg.png
  • Biochemiczka Autorytet
    Postów: 853 2102

    Wysłany: 22 kwietnia, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wracam z prenatalnych! Mamy 6,74 cm dzidziusia. Pan doktor chciał mnie zaskoczyć płcią, ale powiedziałam że synek czeka na brata 🩵😊 tak więc potrójne potwierdzenie płci już mam 😄 wszystkie narządy i organy są tam gdzie mają być, łożysko wysoko z tyłu a pępowina trójnaczyniowa. Tylko do mnie się przyczepił, bo serce mi nierówno bije, więc mam się przejść na EKG i może echo serca. Ryzyk mi nie wyliczał tylko mam iść 8.05 📆 do genetyka i on przekazuje wyniki 🤷🏽‍♀️ oczywiście jako, że Sanco mam zrobione to jedyne ryzyka które mnie interesują to ewentualne funkcjonowanie łożyska.
    Terminu porodu powiedział, że on nie wyznacza tylko z wywiadu u ginekolog prowadzącej powinnam zrobić. Więc z OM dalej 2.11, z USG 28.10 a z owulacji powinno w sumie być 31.10, więc idealnie po środku chyba tego będę się trzymać 😅

    Beezi ja myślałam żeby pobrać, ale dzisiaj nie zdążyłam i w sumie nie wiem kto mi to potem obliczy bo nfz bierze tylko wyniki pappy i b-hcg więc nie wiem czy jest sens.
    Tak tak dr Sydor. Jak zaczęłam obserwować ile z nas ma krwiaki to moja pierwsza myślą było że to właśnie przez te profilaktyczne acardy i heparyny. Ale żeby doprowadzić do poronienia to nie wiem czy by wystarczyło 🥺 ja akurat nie biorę bo mam wykluczone wszystkie problemy zakrzepowe, ale wcześniej jedna ginekolog bez badań chciała mi dać heparyne, bo przecież poroniłam to trzeba profilaktycznie 🙄

    karczoch321, Ogoorkowa, Beezi, Karolka87, Kleo10, ann_ber, KlaudiaŁ, mAnik, White1, Rocky, Fox, yoreva, Wyobraźnia87, dark, stayaway, Kairo, Paulina2612 lubią tę wiadomość

    12/2022 42tc (cc) 🩵
    02/2025 6tc 💔
    08/2025 8tc 💔
    02/2026 10dpo ⏸️, 12dpo beta 37.6, 14dpo beta 132.0, 16dpo beta 341.0, 23dpo beta 5944, 30dpo beta 30715
    11.03 0.64cm🐞 + ❤️
    16.03 1.30cm 🐝
    26.03 2.36cm 🐌
    09.04 4.47cm 🦋
    22.04 6.74cm 🩵
    30.04 8.40cm 🐥
    11.05 130g 🦔
    25.05 254g 🐿️
    08.06 311g 🩵
    24.06 446g 🐇

    ❗️ cross-match 36,6%
    ⚠️homocysteina, MTHFR (A1298) homo, PAI-1 hetero, KIR Bx (brak 2DS3), HLA-C1

    preg.png
  • Ogoorkowa Autorytet
    Postów: 1914 1451

    Wysłany: 22 kwietnia, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tylko Awokado widzę w stopce ma wskazania ogólnie do heparyny. Wprawdzie miała dużą dawkę, ale ogólnie niby wskazania ma 😢

    PAI-1, MTHFR - homo❌

    10.2023 🎀❤️
  • Mięta Autorytet
    Postów: 348 130

    Wysłany: 22 kwietnia, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szop wrote:
    Sami chłopcy 😲😁😁😁

    Gratulujemy, ale wam zazdroszczę, że znacie płeć. Mnie skręca z ciekawości i trochę z nerwów. Mam prenatalne dopiero 11 maja to już 13 tydzień. Chcę tylko wiedzieć, że wszystko dobrze.

    No to kto nam tu pierwszy ogłosi dziewczynkę? 😃

    Ja już będę mieć 4 dziecko i to zdecydowanie inny wymiar niż pierwsze. Przy pierwszym też sobie radziłam jakoś tak intuicyjnie i dobrze ale kolejne to zupełnie inna bajka. Będziecie zdumione jak wszystkie obawy wam znikną i naturalnie wyjdziecie w ten rytm. Mózg matki nie zapomina. Wszystko idzie nie tylko łatwiej ale też bardziej ufacie sobie. Po prostu wiecie. Będzie super 🌼

    Ja mam prenatalne 4 maja i też odliczam dni.🥹

    II IVF 8.2016 [*][*] 9 tyd.
    III IVF ❄️❄️
    27.05.24r crio
    10dpt beta 284
    14dpt beta 1996
    16dpt Beta 3883
    18dpt Beta 5927
    21dpt (5t4) pęcherzyk ciążowy i pęcherzyk żółtkowy
    31dpt -...❤️
    30.01.25 córeczka ❤️

    25.02.26 crio 5aa
    8dpt 156,70
    10dpt 342,70
    12dpt 693,70
    14dpt 1465,90
    16dpt 3298, 50
    17dpt 4546,70
    20dpt (5t3d) - pęcherzyk ciążowy i pęcherzyk żółtkowy
    21dpt 14388,80
    24.03 (6t4) jest zarodek i bijące ❤️🥰
    1.04 (7t4) crl 1,32cm ❤️

    preg.png
  • Mięta Autorytet
    Postów: 348 130

    Wysłany: 22 kwietnia, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Awocado bardzo mi przykro😢

    II IVF 8.2016 [*][*] 9 tyd.
    III IVF ❄️❄️
    27.05.24r crio
    10dpt beta 284
    14dpt beta 1996
    16dpt Beta 3883
    18dpt Beta 5927
    21dpt (5t4) pęcherzyk ciążowy i pęcherzyk żółtkowy
    31dpt -...❤️
    30.01.25 córeczka ❤️

    25.02.26 crio 5aa
    8dpt 156,70
    10dpt 342,70
    12dpt 693,70
    14dpt 1465,90
    16dpt 3298, 50
    17dpt 4546,70
    20dpt (5t3d) - pęcherzyk ciążowy i pęcherzyk żółtkowy
    21dpt 14388,80
    24.03 (6t4) jest zarodek i bijące ❤️🥰
    1.04 (7t4) crl 1,32cm ❤️

    preg.png
  • Szop Przyjaciółka
    Postów: 64 94

    Wysłany: 22 kwietnia, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Awokado, tak mi przykro. Nie ma słów 💔
    Życzę Ci, aby wszystko teraz przebiegło spokojnie i żeby już nic dodatkowo nie sprawiało Ci bólu i przykrości...

  • Beezi Autorytet
    Postów: 3470 8527

    Wysłany: 22 kwietnia, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Biochemiczka, super, że wszystko w porządku 🩵 Jak ogarniesz sobie skierowanie do kardiologa z POZ/od ginekologa nas NFZ to Cię przyjmą w ciągu 7 dni i wszystko zrobią.

    Z PlGF to jest podobno tak jak z wynikiem wolne hcg i Pappa, trzeba to wklepać razem z pozostałymi wynikami w system. Ja prenatalne mam u swojej lekarki, więc powiedziała, że bez problemu to doda, tylko miałam zrobić badanie konkretną metodą i jak najbliżej USG i pozostałych badań.

    Dziwne, bo spotkałam się właśnie że datę porodu modyfikują na podstawie USG prenatalnego 🤔

    Biochemiczka lubi tę wiadomość

    12.2023 🩵

    Trombofilia - czynnik II protrombiny hetero
    MTHFR hetero
    PAI homo

    Choroba Gravesa-Basedowa

    2cs ?

    preg.png
  • Biochemiczka Autorytet
    Postów: 853 2102

    Wysłany: 22 kwietnia, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ogoorkowa wrote:
    Tylko Awokado widzę w stopce ma wskazania ogólnie do heparyny. Wprawdzie miała dużą dawkę, ale ogólnie niby wskazania ma 😢

    To zależy, ja czytałam że wytyczne mówią żeby na samo PAI nic nie dawać, a reszty wyników nie znam. 🥑 Pisała że białko S miała teraz bardzo wysoko i dostała zalecenie odstawienia.
    Ja się zgadzam z lekarzami którzy na sama mutacje nie patrzą, tylko na całościowe badania m.in białko s i c. Wiem, że dziewczyny na heparynie też badają w ciąży anty Xa żeby sprawdzać czy dawka jest dobrze dobrana. Nie wiem czy każda kobieta w ciąży, która bierze heparyne robi te badania. Wiem, że to nie jest standardem, bo sama byłam w takiej sytuacji, że lekarz kazał brać na ślepo i bez badań kontrolnych. A wydaje mi się istotne żeby jednak kontrolować wpływ leków które przyjmujemy zwłaszcza w trakcie ciąży. Tak jak badamy tsh i dobieramy dawke eutyrox, cytokiny żeby sprawdzić jak działa immunosupresja, morfologie przy accofilu czy ten czynnik anty Xa przy przyjmowaniu heparyny.

    Ja tylko gdybam i zwracam uwagę na kontrolowanie tego co się bierze ;) u jednych pomoże, u innych nie zrobi różnicy a może u kogoś zadziała odwrotnie do zamierzonego celu. Ta ostatnia myśl przyszła mi dopiero teraz po tym co powiedział Sydor. Wcześniej sama myślałam że nie powinno az tak zaszkodzić, tylko no po co się kłuć jak nie ma powodu. I to broń Boże nie jest wina czy odpowiedzialność kobiety w ciąży tylko lekarza prowadzącego, żeby zadbać o ty by wszystkie leki były dobrze dobrane.

    12/2022 42tc (cc) 🩵
    02/2025 6tc 💔
    08/2025 8tc 💔
    02/2026 10dpo ⏸️, 12dpo beta 37.6, 14dpo beta 132.0, 16dpo beta 341.0, 23dpo beta 5944, 30dpo beta 30715
    11.03 0.64cm🐞 + ❤️
    16.03 1.30cm 🐝
    26.03 2.36cm 🐌
    09.04 4.47cm 🦋
    22.04 6.74cm 🩵
    30.04 8.40cm 🐥
    11.05 130g 🦔
    25.05 254g 🐿️
    08.06 311g 🩵
    24.06 446g 🐇

    ❗️ cross-match 36,6%
    ⚠️homocysteina, MTHFR (A1298) homo, PAI-1 hetero, KIR Bx (brak 2DS3), HLA-C1

    preg.png
  • karczoch321 Autorytet
    Postów: 1430 4141

    Wysłany: 22 kwietnia, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Biochemiczka, ale dziwnie - do 8.05 dużo czasu. Myslalam, że zawsze to lekarz z usg i pappy wylicza ryzyka, a nie, że na osobnej wizycie ktoś inny. No, ale jak masz zrobione Sanco to ten genetyk to tylko formalność do odhaczenia 🤞

    Ja dziś byłam kontrolnie w luxmedzie - chciałam się upewnić że wszystko gra zanim kupimy Sanco. I jest super - 4 cm bobaska, wiek dalej idealnie zgodnie z transferem, wszystko na swoim miejscu.
    Byłam wcześniej u położnej (ostatnio tak mi lekarka zaleciła, żeby przed wizytą zaliczyć jeszcze taką wizytę). I w sumie byłam bardzo niechętna, bo na co i po co, ale wyszło fajnie. Na spokojnie poświęciła mi więcej czasu niż lekarz, odpowiedziała na różne pytania. Podobno w luxmedzie przy wyborze ich położnej w deklaracji NFZ można skorzystać z edukacji przedporodowej i szkoły rodzenia (?). Będę musiała doczytać i dopytać sie o to wszystko na kolejnej wizycie. Ale to bliżej 20 tygodnia wszystko. Przy okazji udało się pobrać cytologie, więc już na razie do kolejnej wizyty w maju mam badania z głowy 👍

    Także teraz też dołączam do teamu odliczającego do prenatalnych 😀 a na pobranie Sanco jadę w piątek.

    Ale fajnie już coraz więcej widać na USG 💜
    IMG-4277.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 kwietnia, 14:30

    Fox, Beezi, Kleo10, mAnik, White1, Biochemiczka, KlaudiaŁ, Alicee98, Wyobraźnia87, stayaway, ann_ber, Niaha, Paulina2612 lubią tę wiadomość

    🙎‍♀️🧔‍♂️ 35 / 35
    🍀 19 cs - 5x stymulacja

    💔 02.25 - CP
    💔 09.25 - CB

    💉trombofilia, immunologia, kariotypy, drożność, MUCH - ok

    📆 01.26 IVF -> 10x ❄️🥺 (5x4.1.1, 4x3.11 i 1x4.33)

    🍍02.26 FET -> 5dpt ⏸️ 🤞-> 7dpt 54,3 -> 10dpt 324 -> 12dpt 940 -> 19dpt 14720

    preg.png

    bądź dobrej myśli, bo po co być złej ✨🤞
  • Alicee98 Ekspertka
    Postów: 163 182

    Wysłany: 22 kwietnia, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam prenatalne w piątek. Ostatnie USG miałam 30 marca i dziewczyny tak panikuje, że głowa mała…

    18.10.2025 ⏸️
    26.11.2025 💔 puste jajo
    —————
    18.02.2026 ⏸️
    16 DPO 259 🥹
    20DPO 1150
    13.03.2026 zarodek 5mm 🫛 30.03 2,44cm 24.04 6,71cm

    preg.png
  • mAnik Ekspertka
    Postów: 177 262

    Wysłany: 22 kwietnia, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Biochemiczka, karczoch gratulacje ❤️❤️
    Alice nie dziwię się, minęło sporo czasu, a częste USG mocno uspokajają. Jednak masz już początek 13tc, nic poważnego się nie dzieje, musi być dobrze :) mocno trzymam kciuki i koniecznie dawaj znać w piątek 🤞🏼🤞🏼🤞🏼
    Ja mam USG jutro, już nie mogę się doczekac żeby zobaczyć maluchy na lepszym sprzęcie :) też się mocno stresuje, ale staram się być dobrej myśli, że są zdrowe i wszystko z nimi dobrze :)

    Starania od sierpnia 2017
    07.2019 IUI ☹️
    08.2019 IUI ☹️
    2020 - 2025 3 protokoły, 5 transferów, 6 zarodków, beta zawsze 0.
    19.02.2026 transfer 3BB i 3BC z lekami: hydroxychloroquine, Accofil, Prograf, Encorton, intralipid.
    4dpt ⏸️
    6dpt beta 65,2 😍
    8dpt beta 247,1 😍
    11dpt beta 1113,2 😍
    12dpt beta 1594,7 😍
    15dpt beta 4036,5 😍
    20dpt beta 17488,3 😍
    25dpt mamy 2 serduszka ❤️❤️
    29dpt krwawienie, serduszka biją ❤️❤️
    7+3 CRL 1,03 i 1,14 ❤️❤️
    8+5 CRL 1,93 i 2,02; 160 bpm i 180 bpm ❤️❤️
    10+5 CRL 3,64 i 3,70; 176 bpm i 178 bpm ❤️❤️
    12+5 prenatalne, wszystko OK
    Panorama - zdrowe dziewczyny 🩷 🩷

    preg.png
  • Kleo10 Autorytet
    Postów: 306 694

    Wysłany: 22 kwietnia, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Biochemiczka, Karczoch, świetne wieści ❤️ gratulacje!

    Alicee98 ja miałam ostatnie USG 3 tyg. temu i też się stresuję, a idę tak jak mAnik jutro. Czym bliżej dnia badania tym bardziej stres narasta, chociaż też staram się sobie powtarzać, że wszystko będzie dobrze. Martwi mnie trochę to, że ostatnio objawy ciążowe są mniej dotkliwe i pewnie to taki etap i na niego czekałyśmy, ale no nie uspokaja to myśli w głowie :/

    Alicee98 lubi tę wiadomość

    🙋🏼‍♀️ 30 l. 🙋🏻‍♂️33 l.

    ⏳ 12.2024

    04.03.2026 - beta 171,00 mlU/mL (13dpo)
    06.03.2026 - beta 402 mIU/mL (15 dpo)
    09.03.2026 - beta 1577 mIU/mL (18 dpo)
    02.04.2026 - CRL 1,4 cm bobasa z serduszkiem
    23.04.2026 - CRL 5cm, FHR 166/min
    🥹🍀

    preg.png
  • KASIEEK Autorytet
    Postów: 496 827

    Wysłany: 22 kwietnia, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja właśnie czekam w kolejce do lekarza.. 2 osoby przede mną! Trochę mam stres bo ostatnie usg 23 marca było 🙈 trzymajcie kciuki!

    21.03 - ⏸️
    24.03 - mamy ❤️

    preg.png

    event.png
‹‹ 101 102 103 104 105 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Rana po cc – jak o nią dbać na każdym etapie jej gojenia?

Rana po cesarskim cięciu to nie tylko ślad na skórze, lecz także miejsce, które przez wiele tygodni wymaga uważnej pielęgnacji. Od pierwszych dni po operacji aż do momentu, gdy blizna blednie i mięknie, zmienia się zarówno jej wygląd, jak i potrzeby. Sprawdź, co jest typowym etapem gojenia, jak dbać o ranę w domu, czego unikać, a także kiedy zmiany w okolicy blizny wymagają konsultacji z lekarzem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ