Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Listopadowe Mamusie 2026 ♥️⏸️
Odpowiedz

Listopadowe Mamusie 2026 ♥️⏸️

Oceń ten wątek:
  • karczoch321 Autorytet
    Postów: 1430 4141

    Wysłany: 22 kwietnia, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    yoreva wrote:
    Ja dla kontrastu się cieszę z terminu, jakbym urodziła w terminie OM lub krótko po, to urodzę między moimi urodzinami, a urodzinami męża. Najlepszy prezent w życiu. I dodatkowa wymówka, by ten czas świętować wspólnie, np. na jakimś fajnym wyjeździe 😇

    Dziewczyny, mam takie pytanie - jak wasza praca jelit? Mam wrażenie, że od dwóch kresek mam szybszy metabolizm niż normalnie, zwykle mówi się o zaparciach od progesteronu, a u mnie jakby nawet w drugą stronę od samego początku 🥲

    Moje jelita nie współpracują 😅 pod koniec dnia czuję się już full i ciężko mi je rozruszać domowymi sposobami, czyli ciepłą wodą z cytryną, ruchem lub śliwkami 🫣

    🙎‍♀️🧔‍♂️ 35 / 35
    🍀 19 cs - 5x stymulacja

    💔 02.25 - CP
    💔 09.25 - CB

    💉trombofilia, immunologia, kariotypy, drożność, MUCH - ok

    📆 01.26 IVF -> 10x ❄️🥺 (5x4.1.1, 4x3.11 i 1x4.33)

    🍍02.26 FET -> 5dpt ⏸️ 🤞-> 7dpt 54,3 -> 10dpt 324 -> 12dpt 940 -> 19dpt 14720

    preg.png

    bądź dobrej myśli, bo po co być złej ✨🤞
  • KASIEEK Autorytet
    Postów: 496 827

    Wysłany: 22 kwietnia, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    yoreva wrote:
    Ja dla kontrastu się cieszę z terminu, jakbym urodziła w terminie OM lub krótko po, to urodzę między moimi urodzinami, a urodzinami męża. Najlepszy prezent w życiu. I dodatkowa wymówka, by ten czas świętować wspólnie, np. na jakimś fajnym wyjeździe 😇

    Dziewczyny, mam takie pytanie - jak wasza praca jelit? Mam wrażenie, że od dwóch kresek mam szybszy metabolizm niż normalnie, zwykle mówi się o zaparciach od progesteronu, a u mnie jakby nawet w drugą stronę od samego początku 🥲
    Ja w pierwszej ciąży tak mialam - do samego końca jelita pracowały super a nawet za dobrze a teraz w ogóle nie współpracują 😐

    21.03 - ⏸️
    24.03 - mamy ❤️

    preg.png

    event.png
  • KASIEEK Autorytet
    Postów: 496 827

    Wysłany: 22 kwietnia, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wgl w tej ciąży startuje z wagą 5 kg mniejsza niż rok temu jak zaczynałam ciążę 😅 ciekawe ile przytyje tym razem :o

    21.03 - ⏸️
    24.03 - mamy ❤️

    preg.png

    event.png
  • Niaha Autorytet
    Postów: 4463 7623

    Wysłany: 22 kwietnia, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KASIEEK wrote:
    Ja wgl w tej ciąży startuje z wagą 5 kg mniejsza niż rok temu jak zaczynałam ciążę 😅 ciekawe ile przytyje tym razem :o

    Oo to podobnie jak u mnie, tylko różnicą to 10kg 😅 spoooro schudłam podczas kp

    👩 35 lat ❤️ 🧔33 lat ❤️ 👦 1,5 lat ❤️ 🐶 13 lat
    🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹
    31.10.24 - Synek jest już z nami ❤️ 3010g, 53cm
    💙👦 - 2.11.26 - termin wg OM

    age.png
    🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀
    preg.png
  • sirengirl92 Przyjaciółka
    Postów: 107 389

    Wysłany: 22 kwietnia, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I ja się z wami żegnam…
    Nic nie wskazywało, ale..
    Dziś na usg (8t4d) lekarz stwierdził zatrzymanie ciąży na 7tygodniu. Dostałam cytotec i już zaczęłam krwawić…
    W piątek mam mieć zabieg jeśli samo się nie oczyści a mało prawdopodobne według lekarza…
    Zaproponował też pobranie materiału (jeśli będzie co)..
    Bo raczej wada genetyczna ale może też inne.. trombofilia, zespół antyfosfolipidowy? Nie wiem, za dużo myśli… chciałoby się od razu poznać przyczynę..

    Mam poczucie ogromnej niesprawiedliwości. Grudzień ciążą biochemiczna, teraz to… czy kiedykolwiek mi się uda ?
    Czy biochemiczna i jedno poronienie kwalifikuje mnie już do in vitro ?
    Nie chcę znowu przechodzić tego samego…

    Życzę Wam zdrowych ciąż i szczęśliwego rozwiązania 🌸

    👩‍💼 33 👨‍💼 40

    starania od 09.2025
    12.25 : cb, beta max 185
    04.26 poronienie zatrzymane 7/8tc💔

    Suple: Ubichinol 300, d3 2000, NAC 600, inozytol 1300, selen 100, metylofolian 600, B12 500, omega3, magB6, endoover biotic

    ❓MTHFR665C homo, PAI/serpine 4g/5g hetero
    Brak APS, brak celiakii 👌🏻

    On: fertilman plus, Ubichinol 200, NAC 600, omega3,
    rozszerzone badanie nasienia: morfologia 2%❗
    DFI 23% ❗

    09.02 -> TSH 1,180
    AMH: 4,11
    ft3 3,74; ft4 18,70 ; ferrytyna 38,26; d3 59,90; homocysteina 6,32; glukoza 89
  • Niaha Autorytet
    Postów: 4463 7623

    Wysłany: 22 kwietnia, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sirengirl92 bardzo mi przykro 💔
    smutny dzisiaj dzień 🥺

    👩 35 lat ❤️ 🧔33 lat ❤️ 👦 1,5 lat ❤️ 🐶 13 lat
    🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹
    31.10.24 - Synek jest już z nami ❤️ 3010g, 53cm
    💙👦 - 2.11.26 - termin wg OM

    age.png
    🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀
    preg.png
  • Biochemiczka Autorytet
    Postów: 853 2102

    Wysłany: 22 kwietnia, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sirengirl potwornie mi przykro 💔🥺 myślę, że drugie poronienie raczej kwalifikuje do diagnostyki poronień niż ivf. Zachodzisz w ciążę naturalnie, więc jeżeli problemem nie są chore zarodki to ivf nie pomoże. Na wątku Nowy Początek dzielimy się swoimi drogami po poronieniach jeżeli masz ochotę dołączyć 🥺 byłam na Twoim miejscu 9 miesięcy temu i dzięki dobrym lekarzom, dzięki forum i nieziemskiej cierpliwości znalazłam odpowiedź i jestem teraz tutaj. W zdrowej ciąży. I wierzę że Ty też znajdziesz swoją odpowiedź. Ja w szpitalu przy wywoływaniu poronienia zaczęłam umawiać się do lekarzy i szukać informacji co można zbadać. Bardzo mi to pomogło przeżyć to co się wtedy działo. Na wizytę u dobrego immunologa czeka się miesiąc-dwa, w tym czasie możesz porobić jakieś badania genetyczne. Większość biochemicznych raczej dopiero 6 tygodni po poronieniu. Jesteś niesamowicie silna i dasz radę to przetrwać ❤️‍🩹

    A i postaraj się uniknąć zabiegu. Albo chociaż postaraj się załatwić zabieg aspiracyjny- próżniowy. Jest dużo bezpieczniejszy w kontekście dalszych starań. Trzymam kciuki żebyś się sama oczyściła

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 kwietnia, 22:06

    White1 lubi tę wiadomość

    12/2022 42tc (cc) 🩵
    02/2025 6tc 💔
    08/2025 8tc 💔
    02/2026 10dpo ⏸️, 12dpo beta 37.6, 14dpo beta 132.0, 16dpo beta 341.0, 23dpo beta 5944, 30dpo beta 30715
    11.03 0.64cm🐞 + ❤️
    16.03 1.30cm 🐝
    26.03 2.36cm 🐌
    09.04 4.47cm 🦋
    22.04 6.74cm 🩵
    30.04 8.40cm 🐥
    11.05 130g 🦔
    25.05 254g 🐿️
    08.06 311g 🩵
    24.06 446g 🐇

    ❗️ cross-match 36,6%
    ⚠️homocysteina, MTHFR (A1298) homo, PAI-1 hetero, KIR Bx (brak 2DS3), HLA-C1

    preg.png
  • Anett9300 Autorytet
    Postów: 859 617

    Wysłany: 22 kwietnia, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sirengirl92 wrote:
    I ja się z wami żegnam…
    Nic nie wskazywało, ale..
    Dziś na usg (8t4d) lekarz stwierdził zatrzymanie ciąży na 7tygodniu. Dostałam cytotec i już zaczęłam krwawić…
    W piątek mam mieć zabieg jeśli samo się nie oczyści a mało prawdopodobne według lekarza…
    Zaproponował też pobranie materiału (jeśli będzie co)..
    Bo raczej wada genetyczna ale może też inne.. trombofilia, zespół antyfosfolipidowy? Nie wiem, za dużo myśli… chciałoby się od razu poznać przyczynę..

    Mam poczucie ogromnej niesprawiedliwości. Grudzień ciążą biochemiczna, teraz to… czy kiedykolwiek mi się uda ?
    Czy biochemiczna i jedno poronienie kwalifikuje mnie już do in vitro ?
    Nie chcę znowu przechodzić tego samego…

    Życzę Wam zdrowych ciąż i szczęśliwego rozwiązania 🌸

    Nie wiem co powiedzieć. Bardzo to przykre. Mocno Cię przytulam i wysyłam mnóstwo wsparcia w tym ciężkim okresie. Masz rację. Życie jest bardzo niesprawiedliwe. Też się z tym nie mogę pogodzić że na jednego zawsze spada tyle nieszczęść 😏 trzymaj się 🫂

    🙍‍♀️93’ 🙍‍♂️93’

    10.2021 💔👼
    10.2022 👧
    Starania od 12.2024
    07.2025 histeroskopia, usunięcie zrostów, zapalnie endometrium
    08.2025 ⏸️
    08.2025 cp 💔
    12.2025 drożność jajowodów

    Potwierdzone dodatnie ANA1, mutacja MTHFR, PAI-1
    Badania hormonalne 👍
    Badanie nasienia 👍
    Pozostałe wyniki 👍

    🌸03.2026 ⏸️
    7.03 (12dpo) beta 31,75
    9.03 (14dpo) beta 95,17
    11.03 (16dpo) beta 239,76
    13.03 (18dpo) beta 569,37

    Czekamy na synka 🩵 😍😍😍

    preg.png
  • Karolka87 Przyjaciółka
    Postów: 76 124

    Wysłany: 22 kwietnia, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sirengirl92 wrote:
    I ja się z wami żegnam…
    Nic nie wskazywało, ale..
    Dziś na usg (8t4d) lekarz stwierdził zatrzymanie ciąży na 7tygodniu.

    Nie odpowiem na pytanie o kwalifikacje do in vitro, bo niestety ja musiałam prywatnie, ale chciałam tylko napisać, że strasznie mi przykro. Sama przez to przechodziłam, taki nagły cios beż żadnego ostrzeżenia... Współczuję bardzo

    R-IVF;
    ER w wieku 32 lat - 7 zarodków (6 z piątej doby, jeden z szóstej)

    02.2025 transfer 5AA - brak implantacji

    03.2025 transfer 5AB - biochem
    -8dpt - 10,77
    -10dpt - 8,74

    05.2025 transfer 5AC - poronienie po serduszku 7w5d
    8dpt - 28,94 (prog 20,30)
    10dpt - 104,64 (prog 18,70)
    13dpt - 645,14 (prog 115,50)

    01.2026 transfer 3BB - brak implantacji

    23 luty 2026 transfer 2x3BB
    6dpt - dwie kreski
    7dpt - 100,24; prog 29,7
    9dpt - 317,10; prog 29,2
    11dpt - 736,95; prog 23,8
    14dpt - 2922,61; prog 26,6
    21dpt - 31872,32; prog 16,2
    25dpt - 68296,92; prog 23,5
    28dpt (6t5d) - ❤️❤️ biją dwa
    7t5d - 1,48 i 1,52 🥲
    9t0d - 2,12 i 2,39
    9t5d - 2,93 i 3,27
    10t5d - 3,95 i 4,12
    11t5d - 5,36 i 5,62
    14t5d - 9,19 i 9,50
    17t5d - 229g i 237g

    preg.png
  • Biochemiczka Autorytet
    Postów: 853 2102

    Wysłany: 22 kwietnia, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karczoch 5 dni roboczych od dostarczenia do laboratorium 🙃 ale ja miałam wynik w 4 dni robocze 😊
    Polecam bardzo te badania genetyczne jak ktoś może sobie pozwolić. Te prenatalne dzisiaj to była tylko formalność no i nie wkurzam się na to że muszę czekać na ryzyka ponad 2 tygodnie. Nie wiem co to za pomysł z tym genetykiem, chyba mu załatwiają pacjentów żeby były pieniądze z nfz, ale no mi to w sumie nie robi, oprócz tego że będę musiała znowu z pracy wychodzić.

    A listopad to też mój najmniej ulubiony miesiąc, chyba tylko Grudzień mnie bardziej wkurza ze względu na najkrótsze dni w roku. I urodziny syna wcale go nie odczarowały, tylko dorzuciły logistykę jak wcisnąć urodziny pomiędzy Mikołajki święta i sylwestra 🤣 nie mówiąc o tonach prezentów które dostaje na każdą okazję 🙄 ale no nie miałam możliwości wybierać miesiąca poczucie ani urodzenia, więc przyjmuję każdy ptp byle ciąża była zdrowa.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 kwietnia, 22:10

    karczoch321 lubi tę wiadomość

    12/2022 42tc (cc) 🩵
    02/2025 6tc 💔
    08/2025 8tc 💔
    02/2026 10dpo ⏸️, 12dpo beta 37.6, 14dpo beta 132.0, 16dpo beta 341.0, 23dpo beta 5944, 30dpo beta 30715
    11.03 0.64cm🐞 + ❤️
    16.03 1.30cm 🐝
    26.03 2.36cm 🐌
    09.04 4.47cm 🦋
    22.04 6.74cm 🩵
    30.04 8.40cm 🐥
    11.05 130g 🦔
    25.05 254g 🐿️
    08.06 311g 🩵
    24.06 446g 🐇

    ❗️ cross-match 36,6%
    ⚠️homocysteina, MTHFR (A1298) homo, PAI-1 hetero, KIR Bx (brak 2DS3), HLA-C1

    preg.png
  • Alicee98 Ekspertka
    Postów: 163 182

    Wysłany: 22 kwietnia, 22:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Sirengirl92 okropnie mi przykro i przytulam 😔❤️

    Co do pracy jelit, to u mnie również pracują lepiej, aż mam wrażenie, że za dobrze 😅

    Co do listopada, to również jest to najmniej ulubiony przeze mnie miesiąc. Jednak w zeszły listopad serce mi pękło przez poronienie i byłam wrakiem człowieka bez nadziei, więc mam nadzieję, że ten listopad mi to wynagrodzi 🥹

    18.10.2025 ⏸️
    26.11.2025 💔 puste jajo
    —————
    18.02.2026 ⏸️
    16 DPO 259 🥹
    20DPO 1150
    13.03.2026 zarodek 5mm 🫛 30.03 2,44cm 24.04 6,71cm

    preg.png
  • Odliczam123 Debiutantka
    Postów: 9 30

    Wysłany: 23 kwietnia, 06:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Awokado30 @Sirengirl92 bardzo mi przykro 💔😥

    👩‍❤️‍💋‍👨
    18.03 ⏸️
    🤰
    25.11 👶

    preg.png
  • dark Ekspertka
    Postów: 139 166

    Wysłany: 23 kwietnia, 07:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sirengirl92 wysyłam dużo wsparcia. 💔 Trzymajcie się i wspierajcie w tym trudnym czasie, wierzę, że jeszcze wyjdzie u Was słońce. 💔

    2019 ❤️👧| 01.2024 starania|11.2024 💔👼 |04.2025 💔👼
    9.03.2026 ⏸️
    20.03 💓 0,24 cm
    2.04 1,47 cm
    14.04 2,81 cm 🦶 5mm
    30.04 5,34 cm 🦶 1 cm
    21.05 🦶 1,71 cm
    17.06 240 g 🦶 3 cm
    preg.png
  • Ana Koleżanka
    Postów: 47 58

    Wysłany: 23 kwietnia, 07:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Sirengirl92 Bardzo mi przykro 😢 trzymaj się

    preg.png
  • Ana Koleżanka
    Postów: 47 58

    Wysłany: 23 kwietnia, 07:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje jelita pracują około raz na tydzień 😁 więc czuję się jeszcze bardziej spuchnięta i ciężka 😁

    preg.png
  • Niaha Autorytet
    Postów: 4463 7623

    Wysłany: 23 kwietnia, 07:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ana wrote:
    Moje jelita pracują około raz na tydzień 😁 więc czuję się jeszcze bardziej spuchnięta i ciężka 😁

    A to chyba czas na konsultacje z lekarzem 🥺

    👩 35 lat ❤️ 🧔33 lat ❤️ 👦 1,5 lat ❤️ 🐶 13 lat
    🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹
    31.10.24 - Synek jest już z nami ❤️ 3010g, 53cm
    💙👦 - 2.11.26 - termin wg OM

    age.png
    🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀
    preg.png
  • Szop Przyjaciółka
    Postów: 64 94

    Wysłany: 23 kwietnia, 08:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sirengirl, bardzo mi przykro 💔
    Mam nadzieję, że będziesz dobrze zaopiekowana i że znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania, żebyś już nie musiała się stresować w przyszłości.

    Co do listopada to trzeciego brzdąca urodziłam w listopadzie i to niefajny termin do rodzenia 🙈 W porównaniu z drugim dzieckiem z czerwca. Letnie dni są takie piękne na spacery, ubieranie. Ta lekkość. Moja pierwsze ze stycznia, trzecie listopad. Zanim wyjdziesz z domu to masz od potu mokre plecy... I tu znowu moje marudzenie 🙂 Ale musisz najpierw ubrać siebie, żeby maluszek się nie zagrzał. Wtedy szybko dziecko i wyjście. Zdyszana, spocona i wkó...ona... 😅 I ciągnie się ta zima wtedy niemiłosiernie. Dziecko ma pół roku zanim codzienny spacer będzie lekki i przyjemny 🙂 A jak zacznie chodzić to też zima i ciągle gleba w śnieg (pół biedy) lub błoto. Polecam mieć dwa, trzy kombinezony lub chrzanić zacieki z zewnątrz. Bo wiecie, przy trzecim dziecku zaczynasz nosić Snickersa w kieszeni... Np. dla swojej matki, która podnosi krzyk rozpaczy bo dziecko idzie na plac w kombinezonie z brudnymi kolankami. Choć co weekend piorę. Ale przecież frajdy zjeżdżania po zjeżdżalni z błotem mu nie zabronię... Nie ma wyglądać. Ciuchy na plac zimą to u nas hardcore 😂 Latem nie bo wszystko pierze się szybko i schnie migusiem.

    karczoch321, dark lubią tę wiadomość

  • KASIEEK Autorytet
    Postów: 496 827

    Wysłany: 23 kwietnia, 08:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sirengirl92, bardzo Ci współczuję 😔 takie rzeczy nie powinny sie przytrafiac. Trzymaj sie 😔🫂

    21.03 - ⏸️
    24.03 - mamy ❤️

    preg.png

    event.png
  • Ana Koleżanka
    Postów: 47 58

    Wysłany: 23 kwietnia, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niaha wrote:
    A to chyba czas na konsultacje z lekarzem 🥺

    Rozmawiałam, nie widzi nic dziwnego w tym, a ja się już chyba przyzwyczaiłam 🙂

    preg.png
  • Blond27 Autorytet
    Postów: 1909 3264

    Wysłany: 23 kwietnia, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sirengirl92 wrote:
    I ja się z wami żegnam…
    Nic nie wskazywało, ale..
    Dziś na usg (8t4d) lekarz stwierdził zatrzymanie ciąży na 7tygodniu. Dostałam cytotec i już zaczęłam krwawić…
    W piątek mam mieć zabieg jeśli samo się nie oczyści a mało prawdopodobne według lekarza…
    Zaproponował też pobranie materiału (jeśli będzie co)..
    Bo raczej wada genetyczna ale może też inne.. trombofilia, zespół antyfosfolipidowy? Nie wiem, za dużo myśli… chciałoby się od razu poznać przyczynę..

    Mam poczucie ogromnej niesprawiedliwości. Grudzień ciążą biochemiczna, teraz to… czy kiedykolwiek mi się uda ?
    Czy biochemiczna i jedno poronienie kwalifikuje mnie już do in vitro ?
    Nie chcę znowu przechodzić tego samego…

    Życzę Wam zdrowych ciąż i szczęśliwego rozwiązania 🌸
    Kochana tak bardzo mi przykro 😭😭😭😭😭😭

    Ona&On: 1993 r.

    Starania o drugie dziecko: 10.2025
    Starania od : czerwca 2021 r.


    18.03.2026 r. - ⏸️✊✊HCG:43➡️164✊
    30 i 31.03.2022 r. - ⏸🙏
    12.05.2022 r. - poronienie zatrzymane, zabieg w 9tc [*]🦋👼
    21.02.23 - ⏸🤭🙏
    09.11.2023 - 3500 g / 56 cm Franka 💙 nagła CC.

    preg.png
‹‹ 103 104 105 106 107 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikrobiom intymny a infekcje - wakacyjny niezbędnik

Mikrobiom pochwy to złożony ekosystem mikroorganizmów, który pełni kluczową rolę w utrzymaniu zdrowia intymnego. Jego zaburzenie może prowadzić do różnorodnych dolegliwości, które są szczególnie uciążliwe podczas podróży. W tym artykule przyjrzymy się, jak działa mikrobiom pochwy, jakie czynniki mogą go zaburzyć podczas wakacji, a wreszcie jak skutecznie chronić zdrowie intymne w trakcie podróżowania oraz kiedy warto sięgnąć po sprawdzone wsparcie z apteki.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ