Listopadowe Mamusie 2026 ♥️⏸️
-
WIADOMOŚĆ
-
To o POZ wypełniałam jak mi wody odeszły ale akcja jeszcze była luźna (ale było wiadomo, że w ciągu iluś tam godzin urodzić muszę). A o położnej chyba nic, może imię i nazwisko, sama zawiadamiałam, że wyszłyśmy 🤔Szop wrote:Aha, przed porodem sobie sprawdźcie dane do przychodni i dane waszej położnej. Neonatolog badając dziecko w drugiej dobie na porodówce będzie chciał to na druczku. Trzeba będzie wypełnić. Szpital wtedy zawuadamia położną, że wchodzicie do domu i można już do was dzwonić i się umawiać na wizytę domową.PAI-1, MTHFR - homo❌
10.2023 🎀❤️ -
Informacje o przypisanej położnej można sprawdzić w IKP, w zakładce Podstawowa Opieka Zdrowotna.
Ja akurat dobrze wspominam te wizyty domowe, oprócz takiego standardu jak ważenie moja położna pomogła mi mocno przy pielęgnacji pępka, bo niezbyt ładnie się goił.
Szop lubi tę wiadomość
-
Ogoorkowa wrote:To o POZ wypełniałam jak mi wody odeszły ale akcja jeszcze była luźna (ale było wiadomo, że w ciągu iluś tam godzin urodzić muszę). A o położnej chyba nic, może imię i nazwisko, sama zawiadamiałam, że wyszłyśmy 🤔
Może każdy szpital inaczej robi 🤔 Mi kazali dzwonić do przychodni i się dowiedzieć bo zapomniałam jak się nazywa moja położna. Musiałam koniecznie im to wypełnić. -
Dziewczyny, dostałam w prezencie segregator mamaginekolog "Jestem w ciąży" (wzór: Pastel) ale nie będę go używać. Może któraś z Was chciałaby? Oddam za darmo, mogę wysłać paczkomatem, byle żeby komuś posłużył!
Wyobraźnia87 lubi tę wiadomość
-
Hej dziewczyny, powiedzcie mi, jak wyglądają wasze wizyty? Miałam dzisiaj wizytę, prowadzę swoją ciążę w medicover, ale całe badanie USG trwa max 10 sekund, nie wiem iledziecko mierzy, ile waży, dosłownie nic. I tak jest najazdem wizycie. Zawsze słyszę tylko, że wszystko w porządku i do widzenia. Umówiłam się na jutro prywatnie, żeby dowiedzieć się trochę więcej i może spróbować określić płeć…
-
Ja też prowadzę ciążę w medicover i USG u lekarza prowadzącego jest z reguły krótkie, ale oprócz tego dostaję skierowania np. na USG prenatalne, połówkowe i wtedy one są już dużo dokładniejsze. W pierwszej ciąży tak od 5 miesiąca miałam już takie dokładne USG co miesiąc, oprócz standardowych wizyt u lekarza prowadzącego.Powaga wrote:Hej dziewczyny, powiedzcie mi, jak wyglądają wasze wizyty? Miałam dzisiaj wizytę, prowadzę swoją ciążę w medicover, ale całe badanie USG trwa max 10 sekund, nie wiem iledziecko mierzy, ile waży, dosłownie nic. I tak jest najazdem wizycie. Zawsze słyszę tylko, że wszystko w porządku i do widzenia. Umówiłam się na jutro prywatnie, żeby dowiedzieć się trochę więcej i może spróbować określić płeć…
Powaga lubi tę wiadomość
-
Ja prowadzę w Luxmed i byłam na 2 wizytach na razie. Pierwszy lekarz ekspresowo wykonał USG, lekarka do której mam zamiar chodzić, też wykonała relatywnie szybko, ale nie w pośpiechu, dała posłuchać serduszko. Podejrzewam że za ok. tydzień będzie podobnie.
Ale na tych wizytach stricte USG (do 10 tyg i prenatalne w 12t) wszystkie wymiary miałam podane.
Jak prowadziłam pierwsza ciążę, też w Luxmedzie, było podobnie. Więcej czasu schodziło na skierowania, pytania i odpowiedzi. Lekarze mają tam ok.15 minut na pacjentkę.👩🏼38 👨🏻35
08/2021 - ⏸️ 3cs, pierwsza ciąża🤰🏼
04/2022 - 39tc, sn, córka 🩷 3060g, 52 cm 👶
Starania od 01/2024
10/2024 - cp, laparoskopia zwiadowcza
OM 7.02.2026
5.03.2026 ⏸️ || 7.03 - beta 680 || 9.03 - beta 1334
26.03 - mamy serduszko ❤️☺️ CRL 0,86 cm, 6t5d, z USG 7t0d
11.04 - 9t0d(+3) 2,60 cm 💓176
6.05 (prenatalne 12t4d) - 6,91 cm (13t1d) 💓 154 || TP 10.11
18.05 - 8,9 cm, 120g || krwiak, szpital
29.05 - 173g || krwiak 8 cm
🩺 13/18.07 - USG kontrolne
🩺 1.07 - połówkowe

-
Moja wizyta jest bardzo dokładna, USG trwało gdzieś kilka dobrych minut, prowadzący pokazuje i mówi co widać na ekranie (nawet jak dotychczas było "mało" do pokazania, bo jednak to okruszek wciąż był), to mówi "o, tu widać serduszko, tutaj nóżka", mierzy wszystko, sprawdza mi potem też szyjkę, pH pochwy. Wizyta 20-25 minut.
Przed każdą wizytą mam położną, która uzupełnia książeczkę ciąży o nowe wyniki, mierzy ciśnienie i mnie waży, mogę sobie z nią pogadać też, więc to też przyspiesza nieco proces i u lekarza można skupić się już stricte medycznie, jakie kolejne kroki, jakie są moje potrzeby.
Ciążę prowadzę tylko prywatnie, bo nie mam żadnego ciekawego lekarza na NFZ w okolicy 😊
Mam w czwartek prenatalne, i trochę zaczynam się stresować. Staram się o tym nie myśleć za dużo, ale jednak i tak głowa czasami robi swoje. Chcę już być po 😔
PS. Moje mdłości nieco lżejsze, peak miałam jakoś 7-10tc, teraz mam jeszcze raz czy dwa dziennie "suche wymioty", ale jest lepiej, za to brzusio już zaczyna być widoczny. Już nie wiedziałam w weekend co ubrać, spodnie robią się ciasne, sukienek luźnych za dużo nie mam, a jeszcze nie chwalimy się na lewo i prawo, a wyglądam jakbym lodówki nie odstępowała na krok, a jelita jednak spowolniły po chwilowym "przyspieszeniu" procesów trawienia.. 😅Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 maja, 18:51
-
Ja chętnie jeśli aktualne 🙂aswariatka wrote:Dziewczyny, dostałam w prezencie segregator mamaginekolog "Jestem w ciąży" (wzór: Pastel) ale nie będę go używać. Może któraś z Was chciałaby? Oddam za darmo, mogę wysłać paczkomatem, byle żeby komuś posłużył!starania od 2024 r
08.2025 I procedura IVF świeży transfer blastki 4.2.3
5dpt II
6dpt beta 21,1
8dpt beta 71,3
11 dpt beta 200,1
18 dpt beta 2646,1
27 dpt beta 25904
7+5 💔
01.2026 kolejna procedura
03.2026 transfer ❄ 4.1.2
5dpt II
8dpt beta 116,7
10 dpt beta 237,8
16 dpt beta 2551.1
27 dpt beta 56747 mamy ♥️
-
Powaga wrote:Hej dziewczyny, powiedzcie mi, jak wyglądają wasze wizyty? Miałam dzisiaj wizytę, prowadzę swoją ciążę w medicover, ale całe badanie USG trwa max 10 sekund, nie wiem iledziecko mierzy, ile waży, dosłownie nic. I tak jest najazdem wizycie. Zawsze słyszę tylko, że wszystko w porządku i do widzenia. Umówiłam się na jutro prywatnie, żeby dowiedzieć się trochę więcej i może spróbować określić płeć…
Tak wydaje się, że masz bardzo krótkie te badania. My chodzimy prywatnie, badanie trwa około 5 minut. Te zwyczajne wizyty, pomiędzy prenatalnymi oczywiście. Więcej rozmowy przed o wynikach i kolejnych badaniach. A na USG zerka na serca, dzisiaj ostatni raz nam zmierzyła CRL, pewnie sprawdza coś jeszcze bo głowicą rusza, ale my sobie tylko podziwiamy. Zerknęła jeszcze na płeć dzisiaj i proszę o aktualizację na pierwszej stronie: będzie jednak dwóch chłopaków
Kairo, Rocky, dark, ann_ber, KASIEEK, Kleo10 lubią tę wiadomość
R-IVF;
ER w wieku 32 lat - 7 zarodków (6 z piątej doby, jeden z szóstej)
02.2025 transfer 5AA - brak implantacji
03.2025 transfer 5AB - biochem
-8dpt - 10,77
-10dpt - 8,74
05.2025 transfer 5AC - poronienie po serduszku 7w5d
8dpt - 28,94 (prog 20,30)
10dpt - 104,64 (prog 18,70)
13dpt - 645,14 (prog 115,50)
01.2026 transfer 3BB - brak implantacji
23 luty 2026 transfer 2x3BB
6dpt - dwie kreski
7dpt - 100,24; prog 29,7
9dpt - 317,10; prog 29,2
11dpt - 736,95; prog 23,8
14dpt - 2922,61; prog 26,6
21dpt - 31872,32; prog 16,2
25dpt - 68296,92; prog 23,5
28dpt (6t5d) - ❤️❤️ biją dwa
7t5d - 1,48 i 1,52 🥲
9t0d - 2,12 i 2,39
9t5d - 2,93 i 3,27
10t5d - 3,95 i 4,12
11t5d - 5,36 i 5,62
14t5d - 9,19 i 9,50
17t5d - 229g i 237g

-
Ja chodzę do medicovera również, ale moje badanie USG jest dokładne w miarę. Ostatnie było tylko takie szybkie, ale to pewnie dlatego, że trzy dni wcześniej miałam prenatalne ☺️
Ja zaczynam panikować, bo ten brzuch wydaje mi się zbyt mały 😅 Co prawda mam szczupłą budowę ciała i to pierwsza ciąża, ale jakoś nie mogę sobie wyobrazić jakim cudem mieści się tam już taki bobas 🫣🫣
Wróciliśmy z wakacji i było cudownie, potrzebny był nam ten czas we dwójkę ☺️ wypoczęliśmy, odstresowaliśmy się, cieszyliśmy się bobasem w brzuchu.
Za tydzień we wtorek mam wizytę i zdecydowałam, że biorę już zwolnienie. Po pierwsze nie ukrywam finansowo o wieeeele bardziej się to opłaca, a poza tym ostatnio jest nieprzyjemna atmosfera w pracy i stawiam na bobasa. Trochę się boję, że zwariuję w domu, ale postanowiłam, że powracam do pomocy z fundacji. Już jakiś czas temu jak pracowałam tylko zdalnie zabieraliśmy szczeniaczki na dom tymczasowy w domu i teraz też planuję wykorzystać ten czas na pomoc tym biedakom 😔Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 maja, 21:42
Karolka87, yoreva, Niaha, ann_ber, KASIEEK, Powaga, blueberry3567, Kleo10 lubią tę wiadomość
-
🌸Alicee98 jeśli atmosfera i finanse przemawiają za L4 to bardzo dobry ruch! Zdrówko i samopoczucie twoje i dziecka najważniejsze. No i mega szacun za opiekę nad pieskami jako dom tymczasowy 🥰
-
Ja dziś po kontroli, wszystko wspaniale, młody waży już 160g! 😬
Mrowka, dark, Biochemiczka, Anett9300, yoreva, Karolka87, ann_ber, Rocky, KASIEEK, Beezi, stayaway, blueberry3567, Kleo10, Ogoorkowa, Kairo lubią tę wiadomość
05.25 6 tc 👼
10.25 13 tc 👼
01.26 cb 💔
👩🏻29
AMH 0,8 -> 0,98 -> 1,3
kariotyp, fraX, trombofilia wrodzona ✅
ginekologicznie, endokrynologicznie ✅
endometrioza ❌
pozytywny antykoagulant tocznia ❌
👦🏻29
kariotyp, nasienie (morfologia, posiewy, genetyka) - ✅
21.02.26 - 9 dpo⏸️; beta = 7,49 🥹prog = 34,92
23.02.26 - 11 dpo; beta = 29,39 🥹
26.02.26 - 14 dpo; beta = 213,5 🥹
06.05.26 - zdrowy chłopiec 🩵🩵🩵
🍀🍀🍀🍀 -
Ja prowadzę w swojej klinice invitro na NFZ. I wizyta trwa ok 30min. Nie wiem jak inni lekarze. Moja doktor jest bardzo szczegółowa. Mimo, że widać że przemęczona i głupio mi się cieszyć samej tak zawsze na widok dzidzi, to profesjonalna doktor. Zawsze mam tyle wdzięczności a dla niektórych to codziennośćPowaga wrote:Hej dziewczyny, powiedzcie mi, jak wyglądają wasze wizyty? Miałam dzisiaj wizytę, prowadzę swoją ciążę w medicover, ale całe badanie USG trwa max 10 sekund, nie wiem iledziecko mierzy, ile waży, dosłownie nic.
AMH 0,27 🙋🏻♀️34 lata 👦🏻 39 lat
I IVF 💉
I Transfer 22.11.25
10dpt Beta 0.1 💔
II Transfer 22.12.25 💔
II IVF 💉
I transfer 18.02.26 4.1.1 i 4.1.2
7dpt beta 54 ⏸️🙏🏻
8dpt 102
10dpt 346
17dpt 5272 USG dwa pecherzyki
24dpt 27836 USG jeden zarodek się wchłonął 💔
28dpt USG 💙 drugi uchowany zarodek z serduszkiem
29dpt 58348 💙 130/min
9tc+2 💙179/min 2.59cm
12tc+1 💙 170/min 5.46cm
12tc+4 💙179/ min 6cm
13tc+5 💙 168/min 7.21cm
15tc NIFTY zdrowy chłopiec 💙
21tc 360g 💙 ruchliwy 🕺🏼

-
No właśnie. Ja myślałam, że lepiej będzie prywatnie w Luxmed. I jak poszłam do wybranego lekarza prowadzącego to tak szybko mi się odechciało jak szybka była wizytaann_ber wrote:Ja prowadzę w Luxmed i byłam na 2 wizytach na razie. Pierwszy lekarz ekspresowo wykonał USG, lekarka do której mam zamiar chodzić, też wykonała relatywnie szybko,

I zdziwiona jestem, że na NFZ dużo czasu mi poświęcają
AMH 0,27 🙋🏻♀️34 lata 👦🏻 39 lat
I IVF 💉
I Transfer 22.11.25
10dpt Beta 0.1 💔
II Transfer 22.12.25 💔
II IVF 💉
I transfer 18.02.26 4.1.1 i 4.1.2
7dpt beta 54 ⏸️🙏🏻
8dpt 102
10dpt 346
17dpt 5272 USG dwa pecherzyki
24dpt 27836 USG jeden zarodek się wchłonął 💔
28dpt USG 💙 drugi uchowany zarodek z serduszkiem
29dpt 58348 💙 130/min
9tc+2 💙179/min 2.59cm
12tc+1 💙 170/min 5.46cm
12tc+4 💙179/ min 6cm
13tc+5 💙 168/min 7.21cm
15tc NIFTY zdrowy chłopiec 💙
21tc 360g 💙 ruchliwy 🕺🏼

-
Ja mam lekarza w Medicover, prowadził mnie w klinice leczenia niepłodności, więc wolałam zostać u tego samego bo zna całą historię , wizyty trwają około 20min USG trwa tyle samo co w klinice komercyjnie.
Nam pytanie z zupełnie innej beczki, złapało mnie przeziębienie, czy macie jakieś sprawdzone sposoby jak szybko i bezpiecznie się pozbyć ?Ja: '90 Mąż: '87
IO | PAI-1 homo| AMH 2,5 (2.2025)| drożność| Hashimoto| Kariotyp Ok | homocysteina 5,5 | witamina D3 50| miesiączki regularne| zawsze grube endometrium| KIR Bx mąż C1C2 | nasienie 2% reszta ok
4-6.2025. 2 IUI ❌
07.25 IVF Menopur Rekovelle 16🥚 -> 15 zapłodnionych -> 11 ❄️ -> PGT-a 4AA, 5BA, 4AA
09.2025 cykl naturalny 4AA cyclogest, neoparin 0,6, accard, luteina, progersterone besins
10 dpt beta 0,2
Immunolog : metronidazol i tarivid, equoral 25 dni -> encotron, cross match 30%
2.2026 cykl sztuczny estromef Accofil, encorton, cyclogest, neoparin 0,8, accard, luteina, progersterone besins
5dpt ⏸️ 8dpt 36 biochem
Marzec naturals czekając na transfer
10dpo 21, 11dpo 45,

-
Mira.huntrix wrote:Ja mam lekarza w Medicover, prowadził mnie w klinice leczenia niepłodności, więc wolałam zostać u tego samego bo zna całą historię , wizyty trwają około 20min USG trwa tyle samo co w klinice komercyjnie.
Nam pytanie z zupełnie innej beczki, złapało mnie przeziębienie, czy macie jakieś sprawdzone sposoby jak szybko i bezpiecznie się pozbyć ?
Herbata z sokiem z malin
Mleko z masłem czosnkiem
Syrop z cebuli
Mira.huntrix lubi tę wiadomość
-
Mrowka wrote:No właśnie. Ja myślałam, że lepiej będzie prywatnie w Luxmed. I jak poszłam do wybranego lekarza prowadzącego to tak szybko mi się odechciało jak szybka była wizyta

I zdziwiona jestem, że na NFZ dużo czasu mi poświęcają
W moim Luxmedzie bardzo zależy na jakiego lekarza się trafi - trzeba mocno czytać opinie, bo bywa niestety różnie 😅 ja mam upatrzone 3 nazwiska i łapie wizyty (z dużym wyprzedzeniem) do tych lekarzy. Można poprosić lekarza o skierowanie na wizytę, to wtedy można umówić np. dwa terminy jednocześnie już sporo naprzód
Moja docelowa lekarka również robi bardzo dokładne badania, chociaż na razie byłam u niej aż jeden raz. Potem wypadły prenatalne i dopiero w czwartek kolejna wizyta, więc zobaczymy jak wypadnie w porównaniu do pierwszej. Alba NFZ w sumie nawet nie rozważałam lekarza, ale to przede wszystkim dlatego, że lubię mieć możliwość podejrzenia i umówienia terminów przez aplikację itd i możliwość wyboru późniejszej godziny, żeby również mąż po pracy mógł ze mną jechać
Dostałam w zeszłym tygodniu poduchę ciążową po przyjaciółce. Ale to jest game changer. Od tego czasu przesypiam w końcu ciągiem całe nocki (poza przerwą na toaletę 😝) i przestałam wstawać o 6 rano, tylko śpię normalnie trochę dłużej 💪 mam taką klasyczną typu C z Motherhood i polecam.
Jak Wasze brzuszki? U mnie waga stoi o dziwo ciągle w miejscu, ale brzuszek już powoli zaczyna być widoczna. Co prawda jest ktoś nie wie, to bardziej to wygląda na małe obżarstwo niż ciąże, ale ewidentnie już zaczyna się robić lekko zaokrąglony na dole 🤭
Też mnie kusi juz L4… tez zdecydowanie lepiej wyszłabym na tym finansowo, bo niestety w pracy przez kryzys firmy mamy obcięte godziny do 3/4 etatu. Ale powstrzymuje mnie jeszcze chęć pojechania na wakacje w lipcu i jednocześnie trochę nie chciałabym utknąć w domu, bo pewnie stresowałabym sie kontrolą 😅 chociaż podobno przez nowe przepisy te kontrole są mniej restrykcyjne, ale mimo wszystko podejrzewam, że nawet weeekdonwe wyjazdy czy inne mniej ciążowe aktywności nie są przez ZUS mile widziane 😏









