Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Listopadowe Mamusie 2026 ♥️⏸️
Odpowiedz

Listopadowe Mamusie 2026 ♥️⏸️

Oceń ten wątek:
  • Szop Przyjaciółka
    Postów: 65 96

    Wysłany: 15 maja, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś kolejna wizyta u prowadzącego ciążę. Jeszcze nie mam książeczki ciąży w 14 tygodniu 😅 Za trzy tygodnie wizyta i położna mi założy. Hardcore. Pół ciąży książeczki nie mam.
    Witam się w klubie candida. Mąż ma łzy w oczach 🤪😂🙈

  • dark Ekspertka
    Postów: 139 166

    Wysłany: 15 maja, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Naadziejaa wrote:
    Dziewczyny właśnie dzwonili żebym przyjechała odebrać badania Wynik Pappa ale tak cholernie się boję. 😢Umówili mnie do genetyka ale dopiero za 2 tyg.
    Zostaje nam czekać na wynik panoramy
    Trzymaj się i pamiętaj, że pappa akurat często potrafi zamieszać mocno. Ja w pierwszej ciąży miałam duże przeprawy. U Ciebie i tak kluczowa jest teraz ta panorama. Mam nadzieję, że przyjdzie szybko!

    Naadziejaa lubi tę wiadomość

    2019 ❤️👧| 01.2024 starania|11.2024 💔👼 |04.2025 💔👼
    9.03.2026 ⏸️
    20.03 💓 0,24 cm
    2.04 1,47 cm
    14.04 2,81 cm 🦶 5mm
    30.04 5,34 cm 🦶 1 cm
    21.05 🦶 1,71 cm
    17.06 240 g 🦶 3 cm
    preg.png
  • Mrowka Przyjaciółka
    Postów: 120 108

    Wysłany: 15 maja, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Naadziejaa trzymam kciuki za wyniki panoramy <3

    Pytanie do doświadczonych juz mam, kiedy wybrac szpital, polozna, lekarza? Jestem zielona. Od września bede zagranica i bede już rodzić poza Polska i dopiero wtedy bede mogla sie rozejrzec. Czy to nie za pozno?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 maja, 20:49

    Naadziejaa lubi tę wiadomość

    AMH 0,27 🙋🏻‍♀️34 lata 👦🏻 39 lat

    I IVF 💉
    I Transfer 22.11.25
    10dpt Beta 0.1 💔
    II Transfer 22.12.25 💔

    II IVF 💉
    I transfer 18.02.26 4.1.1 i 4.1.2
    7dpt beta 54 ⏸️🙏🏻
    8dpt 102
    10dpt 346
    17dpt 5272 USG dwa pecherzyki
    24dpt 27836 USG jeden zarodek się wchłonął 💔
    28dpt USG 💙 drugi uchowany zarodek z serduszkiem
    29dpt 58348 💙 130/min
    9tc+2 💙179/min 2.59cm
    12tc+1 💙 170/min 5.46cm
    12tc+4 💙179/ min 6cm
    13tc+5 💙 168/min 7.21cm
    15tc NIFTY zdrowy chłopiec 💙
    21tc 360g 💙 ruchliwy 🕺🏼

    preg.png
  • Ogoorkowa Autorytet
    Postów: 1914 1451

    Wysłany: 15 maja, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja, pappa będzie kiepska, ale to o niczym nie świadczy… ta panorama ma być w poniedziałek, tak?

    Szop czemu mąż ma łzy w oczach? To nie jego czekają globulki 🧐 nie kumam 😂

    Mrówka nie wiem jak jest za granicą, też pewnie zależy od kraju 😕ale myślę, że sporo możesz już online pozałatwiać (przynajmniej położna i szpital). Nie wiem też na ile biegła jesteś w zasadach tego kraju.

    PAI-1, MTHFR - homo❌

    10.2023 🎀❤️
  • Naadziejaa Autorytet
    Postów: 829 549

    Wysłany: 15 maja, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ogoorkowa wrote:
    Nadzieja, pappa będzie kiepska, ale to o niczym nie świadczy… ta panorama ma być w poniedziałek, tak?

    Szop czemu mąż ma łzy w oczach? To nie jego czekają globulki 🧐 nie kumam 😂

    Mrówka nie wiem jak jest za granicą, też pewnie zależy od kraju 😕ale myślę, że sporo możesz już online pozałatwiać (przynajmniej położna i szpital). Nie wiem też na ile biegła jesteś w zasadach tego kraju.


    Wiem że będzie kiepska. Bo
    Lekarz od razu mi powiedzial.
    W poniedziałek będę do nich pisać czy są wyniki. Bo pobierałam
    W piątek ale na bezpiecznie kazała mi liczyć od poniedziałku. Liczę na to że góra wtorek i będą. Ale znając moje szczęście ostatnio to na za wiele nie licze

    preg.png
  • Mrowka Przyjaciółka
    Postów: 120 108

    Wysłany: 15 maja, 23:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ogoorkowa wrote:

    Mrówka nie wiem jak jest za granicą, też pewnie zależy od kraju 😕ale myślę, że sporo możesz już online pozałatwiać (przynajmniej położna i szpital). Nie wiem też na ile biegła jesteś w zasadach tego kraju.

    Dziękuję za odp. Może zadam inne pytanko. W którym tyg wybrałas/łyscie położną/lekarza?:)

    AMH 0,27 🙋🏻‍♀️34 lata 👦🏻 39 lat

    I IVF 💉
    I Transfer 22.11.25
    10dpt Beta 0.1 💔
    II Transfer 22.12.25 💔

    II IVF 💉
    I transfer 18.02.26 4.1.1 i 4.1.2
    7dpt beta 54 ⏸️🙏🏻
    8dpt 102
    10dpt 346
    17dpt 5272 USG dwa pecherzyki
    24dpt 27836 USG jeden zarodek się wchłonął 💔
    28dpt USG 💙 drugi uchowany zarodek z serduszkiem
    29dpt 58348 💙 130/min
    9tc+2 💙179/min 2.59cm
    12tc+1 💙 170/min 5.46cm
    12tc+4 💙179/ min 6cm
    13tc+5 💙 168/min 7.21cm
    15tc NIFTY zdrowy chłopiec 💙
    21tc 360g 💙 ruchliwy 🕺🏼

    preg.png
  • Beezi Autorytet
    Postów: 3470 8528

    Wysłany: 16 maja, 08:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mrowka, chodzi o położną i lekarza do porodu czy np. po porodzie dla dziecka? Tu naprawdę bardzo dużo zależy od kraju, w niektórych nawet trzeba wcześniej zarezerwować szpital do porodu, więc musisz pytać kogoś kto jest na miejscu. W Polsce położną środowiskową możesz wybrać już i korzystać już teraz z edukacji przedporodowej raz w tygodniu. Nie wiem czy każda z Was o tym wie, ale bardzo polecam skorzystać, szczególnie pierwszomajowym mamom, to taka rozbudowana szkoła rodzenia, gdzie możecie rozwiać swoje wątpliwości (np. odnosnie tego masażu krocza, skoro temat już się pojawił), tylko trzeba wybrać fajną położną. Ta położna też przychodzi po porodzie na kilka wizyt do domu w pierwszych tygodniach życia dziecka, uczy karmić piersią, ogląda i ściąga ewentualne szwy, sprawdza jak dziecko przybiera. Po porodzie podpisuje się dla niej deklarację też dla dziecka. Lekarza dla dziecka normalnie wybiera się po porodzie, jeszcze w szpitalu trzeba wypisać druki gdzie wysłać kartę szczepień.
    Co do lekarza do porodu - tu chyba tylko nieliczne wybierają ewentualnie lekarza do CC. Położną do porodu SN można wybrać i opłacić sobie w niektórych szpitalach, reszta jest na kogo się trafi akurat na zmianie. Położną do porodu wybiera się zazwyczaj pomiędzy 26-32tc.

    Nadzieja, mam nadzieję, że Panorama będzie jak najszybciej i będzie wszystko wiadomo 🤞🏻🍀

    dark, Mrowka, Kleo10 lubią tę wiadomość

    12.2023 🩵

    Trombofilia - czynnik II protrombiny hetero
    MTHFR hetero
    PAI homo

    Choroba Gravesa-Basedowa

    2cs ?

    preg.png
  • Powaga Znajoma
    Postów: 21 71

    Wysłany: 16 maja, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a co polecacie na rozstępy na piersiach? U mnie już zaczęły się pojawiać :(

    '92

    17.02 - ⏸️
    24.03 - ❤️
    20.04 - 6,5 cm
    19.05 - 170g

    preg.png
  • White1 Autorytet
    Postów: 2037 4689

    Wysłany: 16 maja, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beezi wrote:
    Mrowka, chodzi o położną i lekarza do porodu czy np. po porodzie dla dziecka? Tu naprawdę bardzo dużo zależy od kraju, w niektórych nawet trzeba wcześniej zarezerwować szpital do porodu, więc musisz pytać kogoś kto jest na miejscu. W Polsce położną środowiskową możesz wybrać już i korzystać już teraz z edukacji przedporodowej raz w tygodniu. Nie wiem czy każda z Was o tym wie, ale bardzo polecam skorzystać, szczególnie pierwszomajowym mamom, to taka rozbudowana szkoła rodzenia, gdzie możecie rozwiać swoje wątpliwości (np. odnosnie tego masażu krocza, skoro temat już się pojawił), tylko trzeba wybrać fajną położną. Ta położna też przychodzi po porodzie na kilka wizyt do domu w pierwszych tygodniach życia dziecka, uczy karmić piersią, ogląda i ściąga ewentualne szwy, sprawdza jak dziecko przybiera. Po porodzie podpisuje się dla niej deklarację też dla dziecka. Lekarza dla dziecka normalnie wybiera się po porodzie, jeszcze w szpitalu trzeba wypisać druki gdzie wysłać kartę szczepień.
    Co do lekarza do porodu - tu chyba tylko nieliczne wybierają ewentualnie lekarza do CC. Położną do porodu SN można wybrać i opłacić sobie w niektórych szpitalach, reszta jest na kogo się trafi akurat na zmianie. Położną do porodu wybiera się zazwyczaj pomiędzy 26-32tc.

    Nadzieja, mam nadzieję, że Panorama będzie jak najszybciej i będzie wszystko wiadomo 🤞🏻🍀
    Ja chciałam już rozeznać się w temacie położnej środowiskowej, znaleźć kogoś w szpitalu, w którym planuję rodzić. Zadzwoniłam i dostałam informację, że 1. Nie dojeżdżają na moją ulicę (nie mam pojęcia czemu, przecież to ta sama dzielnica, na której jest szpital, 4km odległości), ale mogę tam chodzić 2. Proszę zadzwonić po porodzie, bo nie obsługują przed porodem, nie prowadzą przygotowań do porodu
    Szczerze to jestem w kropce, nie wiem gdzie szukać kogoś, kto będzie w stanie przygotować mnie do porodu

    👧26 🧑27 🐈‍⬛ 🐈‍⬛ ⏳️05.24

    🚨 PCOS | IO | MTHFR homo | PAI-1 homo
    ✅️ AMH 6, drożność, nasienie

    01-11.25 11 cykli Lametta + Zivafert/Ovitrelle
    01.26 IVF 18 🥚 -> 6 MII -> 1 ❄️ 5BB
    02.26 FET cykl sztuczny | EmbryoGlue

    7dpt 37.7 ▫️ 10dpt 146 ▫️ 12dpt 350 ▫️ 15dpt 1184 ▫️ 19dpt 4000 ▫️ 23dpt bijące 💕
    08.06 333g 🩵🧸

    preg.png
  • Beezi Autorytet
    Postów: 3470 8528

    Wysłany: 16 maja, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    White, szukaj w przychodniach POZ w swojej okolicy. Nie musi być tam gdzie Twój lekarz rodzinny i pediatra dziecka.

    Powagą, chyba kwestia głównie genetyki 😢 Ja używałam w pierwszej ciąży Mustelę balsam i olejek i nie mam rozstępów, ale genetykę w tej kwestii mam dobrą.

    White1, Blond27, Powaga lubią tę wiadomość

    12.2023 🩵

    Trombofilia - czynnik II protrombiny hetero
    MTHFR hetero
    PAI homo

    Choroba Gravesa-Basedowa

    2cs ?

    preg.png
  • Blond27 Autorytet
    Postów: 1909 3264

    Wysłany: 16 maja, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja po 1USG prenatalnym. Wszystko ok 🩷 Jestem bardzo zadowolona bo u innego lekarza niż wcześniej. Ale lekarz mega dokładny, badanie trwało ok 30 min bo dzidzia się nie układała ale czekał cierpliwie. Pobrali mi krew na pappę i teraz czekam na wyniki i teleporade od lekarza lub wizytę jak będzie nie tak ... Jakoś mnie to stresuje , wcześniej nie robiłam tych badań poza USG....
    Synek z tatą byli na badaniu 🤍 Pan też skłania się ku dziewczynce ale mówi że 60% 🤗

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 maja, 14:07

    dark, Mrowka, Wyobraźnia87, Ogoorkowa, Beezi, stayaway, Szop, Kleo10, Kairo, Rocky, yoreva, blueberry3567, Niaha lubią tę wiadomość

    Ona&On: 1993 r.

    Starania o drugie dziecko: 10.2025
    Starania od : czerwca 2021 r.


    18.03.2026 r. - ⏸️✊✊HCG:43➡️164✊
    30 i 31.03.2022 r. - ⏸🙏
    12.05.2022 r. - poronienie zatrzymane, zabieg w 9tc [*]🦋👼
    21.02.23 - ⏸🤭🙏
    09.11.2023 - 3500 g / 56 cm Franka 💙 nagła CC.

    preg.png
  • Blond27 Autorytet
    Postów: 1909 3264

    Wysłany: 16 maja, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powaga wrote:
    Dziewczyny, a co polecacie na rozstępy na piersiach? U mnie już zaczęły się pojawiać :(
    Szczotkowanie i oliwka palmers 👍 ale jak dziewczyny wyżej piszą dużo zależy od genetyki

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 maja, 14:06

    Powaga lubi tę wiadomość

    Ona&On: 1993 r.

    Starania o drugie dziecko: 10.2025
    Starania od : czerwca 2021 r.


    18.03.2026 r. - ⏸️✊✊HCG:43➡️164✊
    30 i 31.03.2022 r. - ⏸🙏
    12.05.2022 r. - poronienie zatrzymane, zabieg w 9tc [*]🦋👼
    21.02.23 - ⏸🤭🙏
    09.11.2023 - 3500 g / 56 cm Franka 💙 nagła CC.

    preg.png
  • Mrowka Przyjaciółka
    Postów: 120 108

    Wysłany: 16 maja, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beezi wrote:
    W Polsce położną środowiskową możesz wybrać już i korzystać już teraz z edukacji przedporodowej raz w tygodniu. Nie wiem czy każda z Was o tym wie, ale bardzo polecam skorzystać, szczególnie pierwszomajowym mamom
    Dziękuję, odpowiedziałas na moje pytanie w pelni :) Jeju ile to przygotowan, nie moge sie doczekac :)

    AMH 0,27 🙋🏻‍♀️34 lata 👦🏻 39 lat

    I IVF 💉
    I Transfer 22.11.25
    10dpt Beta 0.1 💔
    II Transfer 22.12.25 💔

    II IVF 💉
    I transfer 18.02.26 4.1.1 i 4.1.2
    7dpt beta 54 ⏸️🙏🏻
    8dpt 102
    10dpt 346
    17dpt 5272 USG dwa pecherzyki
    24dpt 27836 USG jeden zarodek się wchłonął 💔
    28dpt USG 💙 drugi uchowany zarodek z serduszkiem
    29dpt 58348 💙 130/min
    9tc+2 💙179/min 2.59cm
    12tc+1 💙 170/min 5.46cm
    12tc+4 💙179/ min 6cm
    13tc+5 💙 168/min 7.21cm
    15tc NIFTY zdrowy chłopiec 💙
    21tc 360g 💙 ruchliwy 🕺🏼

    preg.png
  • Ogoorkowa Autorytet
    Postów: 1914 1451

    Wysłany: 16 maja, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mrowka wrote:
    Dziękuję za odp. Może zadam inne pytanko. W którym tyg wybrałas/łyscie położną/lekarza?:)
    No to w poprzedniej ciąży w okolicy 17 tygodnia deklarowalam położna i po 20 tygodniu chodziłam na szkołę rodzenia (prowadzona przez kilka położnych, w tym ta moja) i to było w ramach NFZ. Teraz wiem, że się zmieniły przepisy i już wcześniej można korzystać z tej edukacji (stąd kusi, żebyś może w wakacje sobie to jeszcze w Polsce ogarnęła?).
    Lekarza to od początku ciąży (a w zasadzie od kilku lat wcześniej) prowadził mnie jeden, więc tu nie było dylematu. A szpital to w zasadzie gdzie pojedziesz tam Cię przyjmą, także nie trzeba się decydować w Polsce wcześniej, ale wahałam się między dwoma do jakiegoś 7 miesiąca ;) a jakby mnie złapało gdzieś z dala od domu to byłby inny szpital i tyle ;) ale nie wiem jak to konkretnie w Twoim docelowym kraju wygląda 😉

    Mrowka lubi tę wiadomość

    PAI-1, MTHFR - homo❌

    10.2023 🎀❤️
  • Ogoorkowa Autorytet
    Postów: 1914 1451

    Wysłany: 16 maja, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powaga wrote:
    Dziewczyny, a co polecacie na rozstępy na piersiach? U mnie już zaczęły się pojawiać :(
    Jak już się zaczęły pojawiać to na nie chyba niewiele się da teraz zrobić, olejowanie od początku i aż do końca kp. A później można na różne fajne karboksytetapie czy jakieś lasery pójść 😉

    Powaga lubi tę wiadomość

    PAI-1, MTHFR - homo❌

    10.2023 🎀❤️
  • Szop Przyjaciółka
    Postów: 65 96

    Wysłany: 16 maja, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    Szop czemu mąż ma łzy w oczach? To nie jego czekają globulki 🧐 nie kumam 😂

    Nici z seksu 😅 Ale radzimy sobie jak możemy 🤣🤣🤣

  • Szop Przyjaciółka
    Postów: 65 96

    Wysłany: 16 maja, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli za granicą to Niemcy to polecam sprawdzić online gdzie chcesz rodzić i wybrać lekarza prowadzącego. I wcześniej przed przeprowadzką dzwonić. Online nic nie załatwisz, pod tym względem tam jest nadal 20 wiek. Prowadziłam tam ciążę i rodziłam, 5 lat wychowywałam też dzieci. Ogólnie moim zdaniem opieka zdrowotna jest na wysokim poziomie (Bayern) lub nadal męcząca (Saksonia). Naprawdę trzeba dzwonić i rozmawiać.

    Mrowka lubi tę wiadomość

  • Szop Przyjaciółka
    Postów: 65 96

    Wysłany: 16 maja, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli chodzi o położną to ja nigdy w ciąży nie korzystałam, nie czuję potrzeby. Po prostu chodzę do ginekologa na wizyty i robię wszelkie możliwe badania. To czwarta ciąża i mam tak od początku. Po porodzie mam zawsze telefon z przychodni, gdzie podczas rejestracji zawsze wybierałam sobie jakąś położną na chybił trafił i ona przychodzi na wizyty, które są obowiazkowe w domu lub nie ale ogólnie mi nie przeszkadzają 😂 Sprawdza dziecko, waży, pyta jak karmienie i tyle. Uzupełnia dane w książeczce zdrowia dziecka. Tam są rubryki dla położnej. Nie mam nigdy pytań. Zawsze kawki odmawiają z braku czasu bo lecą na dalsze wizyty. To moje jedyne doświadczenia z położną.

    Mrowka lubi tę wiadomość

  • Szop Przyjaciółka
    Postów: 65 96

    Wysłany: 17 maja, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha, przed porodem sobie sprawdźcie dane do przychodni i dane waszej położnej. Neonatolog badając dziecko w drugiej dobie na porodówce będzie chciał to na druczku. Trzeba będzie wypełnić. Szpital wtedy zawuadamia położną, że wchodzicie do domu i można już do was dzwonić i się umawiać na wizytę domową.

    Blond27 lubi tę wiadomość

  • Ogoorkowa Autorytet
    Postów: 1914 1451

    Wysłany: 17 maja, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szop wrote:
    Szop czemu mąż ma łzy w oczach? To nie jego czekają globulki 🧐 nie kumam 😂

    Nici z seksu 😅 Ale radzimy sobie jak możemy 🤣🤣🤣
    Ja on połóg przetrwa 😂

    Alicee98 lubi tę wiadomość

    PAI-1, MTHFR - homo❌

    10.2023 🎀❤️
‹‹ 135 136 137 138 139 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ