Listopadowe Mamusie 2026 ♥️⏸️
-
WIADOMOŚĆ
-
Karczoch321 -
Ten sam przepis na koktajl co przed transferem? Mi ferrytyna w ciągu miesiąca spadła z 53 na 21 i już się boje ze coś źle, w suplach ciążowych mam zelazo ciekawe czy tylko tyle wystarczy czy będę musiała brać coś mocniejszego.
Moja waga to +3kg (startowałam z lekkiej nadwagi). Ale całe szczęście z kalkulatora pokazuje że przyrost jest ok. Tylko dodatkowe kg nie poszły jedynie w brzuch i piersi ale tez w uda i pupę
Chociaż moja waga przez całą historię z ivf i szalejącym przy tym TSH żyła swoim życiem
(mimo deficytu waga stała albo szła do góry jak TSH było zbyt wysokie)
Ja: '90 Mąż: '87
IO | PAI-1 homo| AMH 2,5 (2.2025)| drożność| Hashimoto| Kariotyp Ok | homocysteina 5,5 | witamina D3 50| miesiączki regularne| zawsze grube endometrium| KIR Bx mąż C1C2 | nasienie 2% reszta ok
4-6.2025. 2 IUI ❌
07.25 IVF Menopur Rekovelle 16🥚 -> 15 zapłodnionych -> 11 ❄️ -> PGT-a 4AA, 5BA, 4AA
09.2025 cykl naturalny 4AA cyclogest, neoparin 0,6, accard, luteina, progersterone besins
10 dpt beta 0,2
Immunolog : metronidazol i tarivid, equoral 25 dni -> encotron, cross match 30%
2.2026 cykl sztuczny estromef Accofil, encorton, cyclogest, neoparin 0,8, accard, luteina, progersterone besins
5dpt ⏸️ 8dpt 36 biochem
Marzec naturals czekając na transfer
10dpo 21, 11dpo 45,

-
Mira.huntrix wrote:Karczoch321 -
Ten sam przepis na koktajl co przed transferem? Mi ferrytyna w ciągu miesiąca spadła z 53 na 21 i już się boje ze coś źle, w suplach ciążowych mam zelazo ciekawe czy tylko tyle wystarczy czy będę musiała brać coś mocniejszego.
Moja waga to +3kg (startowałam z lekkiej nadwagi). Ale całe szczęście z kalkulatora pokazuje że przyrost jest ok. Tylko dodatkowe kg nie poszły jedynie w brzuch i piersi ale tez w uda i pupę
Chociaż moja waga przez całą historię z ivf i szalejącym przy tym TSH żyła swoim życiem
(mimo deficytu waga stała albo szła do góry jak TSH było zbyt wysokie)
Tak. Ten sam. Bardzo mi posmakował w wersji z arbuzem, a teraz są tanie to trzeba korzystać 🤭
W ciąży podobno ferrytyna szybko spada, bo dziecko na tym etapie wysysa nasze zapasy. Ale póki żelazo i hemoglobinę mam ok (112 i 11,
to się tym jeszcze aż tak nie przejmuje. Zbadam za miesiąc przed kolejną wizytą i zobaczymy.
Mi się waga bardzo rozregulowała po jednej i drugiej CB. Mimo, że też pilnowałam diety z rozpiską która wcześniej działała plus aktywności to po prostu tyłam 😅 coś mi się symbolicznie udało zrzucić, ale poprzednik rok to było na zasadzie „co se schudnę to se przytyję” i ostatecznie w ogóle nie udało mi się zejść do mojej normalnej wagi. Mam 157 cm, więc niestety każdy jeden dodatkowy kilogram jest już dość widoczny. No, ale trudno. Miewam słabsze dni pod tym względem, ale teraz staram się tym aż tak nie przejmować, cyferki na wadze troche stresują, ale najważniejsze, że bobas rośnie i jest wszystko w porządku.Wiadomość wyedytowana przez autora: Dzisiaj, 08:32
Mira.huntrix lubi tę wiadomość
-
Biochemiczka wrote:Ja wbiłam 5kg na immunosupresji w grudniu/styczniu kolejne 5kg od początku ciąży. Po odstawieniu sterydów waga się ustabilizowała, nawet trochę spadła, ale teraz znowu idzie powoli w górę. Dochodzę do wagi przy której ostatnio rodziłam a to dopiero połowa 🤡 oby kp/kpi było łaskawe, bo czuję się fatalnie przy takiej wadze. Zaczęłam teraz dużo spacerować i robić jogę wieczorami, może to jakoś pomoże 😅
Ja na początku roku jak odstawiłam bieganie to odkryłam, że energiczne spacery/marsze spalają sporo kalorii. A jednocześnie nie obciążają tak stawów i ogólnie organizmu. Więc jak tylko te upały miną to planuje też wrócić do częstych spacerów 🤭 -
U mnie też ok. 6-7kg na plusie, nie wiem ile dokładnie, bo nie ważę się w domu tylko zawsze na wizycie. W pierwszej ciąży skończyłam na +9kg, teraz na pewno będzie więcej, pierwszy raz w życiu przekroczę wagę 70kg. 🙈 Brzuch mi urósł znacząco w ostatnich 2 tygodniach.
-
Ja przytyłam od początku ciąży +1 kg, ale ja przez 2 stymulację do IVF i poronieniu pomiędzy przytyłam 20 kg 🥺 tak więc startowałam już z taką nadwagą. Ciężko mi zaakceptować nowe ciało, ale próbuje myśleć tylko o tym, że będę miała upragnione dziecko, a nad waga popracuje za jakiś czas. Mam tylko nadzieję że w ciąży nie przytyję więcej jak 8 kg.starania od 2024 r
08.2025 I procedura IVF świeży transfer blastki 4.2.3
5dpt II
6dpt beta 21,1
8dpt beta 71,3
11 dpt beta 200,1
18 dpt beta 2646,1
27 dpt beta 25904
7+5 💔
01.2026 kolejna procedura
03.2026 transfer ❄ 4.1.2
5dpt II
8dpt beta 116,7
10 dpt beta 237,8
16 dpt beta 2551.1
27 dpt beta 56747 mamy ♥️
-
dark wrote:Ja 6 kg i w moich warunkach ciała to około 2 kg za szybko- tak twierdził chat jak go pytałam.
Odstawiłam tabletki na mdłości całkowicie, robiłam to etapami. Ale faktycznie bez nich jest średnio mocno, wróciły większe mdłości, ale wytrzymuje. To już 4 dzień, mam nadzieję, że będzie lepiej…
Ja też jestem w fazie odstawienia, biorę 0,5 tabletki bonjesty od tygodnia, ale całkiem względnie mi to idzie. Pierwsze 2-3 dni odczuwałam zmniejszoną dawkę, ale chyba organizm potrzebuje się dostosować, bo teraz już jest dobrze. Mam nadzieję już to rzucić, ile można 🥲
U mnie na plusie 1,5 kg póki co, i głównie to wina piersi i brzucha, więc na razie cieszy to "tycie" 😅Wiadomość wyedytowana przez autora: Dzisiaj, 09:24
dark lubi tę wiadomość
-
aswariatka wrote:Dziewczyny... bo świruję... czy jeszcze któraś z Was nie czuje ruchów?
Tak się martwię, czy wszystko w porządku u dzidziusia
Niby nic mi się nie dzieje niepokojącego, ale myśli mam różne, że może coś jest nie tak skoro nie czuję ruchów?
Ja poczułam około tydzień temu. Łożysko na przedniej ścianie. Najpierw panikowałam, że nie czuję, potem że czuje za mało aż po to że czuje za dużo i czemu on nie odpoczywa, a dziś znów że jest coś za spokojny. Niekończąca się historia. Bardzo delikatne na razie te kopniaczki, czasami wypina się w jednym miejscu to wtedy czuję mocniej.
Mi się jeszcze trochę wacha ta waga. Było już około 3 i trochę na plusie ale wymęczyły mnie strasznie dziąsła i jest około 2,7kg. Startowałam od BMI w normie. Już jest w porządku więc pewnie będzie nadrabiać. Jak na razie nie miałam napadów głodu. Zachcianki (albo to po prostu lato) mam głównie na płyny i rożka z dwa razy w tygodniu. Pewnie mnie jeszcze to wszystko czeka
będzie jak będzie, byle malutki był zdrowy.
aswariatka lubi tę wiadomość
-
A macie też tak, że po 18 tygodniu ten przyrost wagi przyspieszył? Bo u mnie to chyba prawie połowa tych kg, to ostatnie 3 tyg i trochę mnie to martwi, że teraz tak szybko idzie. Tym bardziej, że czuję, że nie mam nad tym żadnej kontroli, bo jem zdrowo, raczej tyle co przed ciążą. Ćwiczę też tak 4-5 razy w tygodniu, albo siłowo, albo joga + codziennie 2 spacery z psem, bo tu nie ma zmiłuj 😅 Zastanawiam się, czy to może być też kwestia tych upałów i zatrzymywania wody, albo tego, że wpadłam w niedoczynność tarczycy
-
U mnie największy skok był między 18 a 19.5, przybyło 2kg, teraz między 19.5 a 22 1kg.Kleo10 wrote:A macie też tak, że po 18 tygodniu ten przyrost wagi przyspieszył? Bo u mnie to chyba prawie połowa tych kg, to ostatnie 3 tyg i trochę mnie to martwi, że teraz tak szybko idzie. Tym bardziej, że czuję, że nie mam nad tym żadnej kontroli, bo jem zdrowo, raczej tyle co przed ciążą. Ćwiczę też tak 4-5 razy w tygodniu, albo siłowo, albo joga + codziennie 2 spacery z psem, bo tu nie ma zmiłuj 😅 Zastanawiam się, czy to może być też kwestia tych upałów i zatrzymywania wody, albo tego, że wpadłam w niedoczynność tarczycy
U mnie aktywność prawie zerowa (mam w planach nadrabiać na urlopie), jem ile mam ochotę 🫣 podczas procedury ivf schudłam 2kg
Kleo10 lubi tę wiadomość
👧26 🧑27 🐈⬛ 🐈⬛ ⏳️05.24
🚨 PCOS | IO | MTHFR homo | PAI-1 homo
✅️ AMH 6, drożność, nasienie
01-11.25 11 cykli Lametta + Zivafert/Ovitrelle
01.26 IVF 18 🥚 -> 6 MII -> 1 ❄️ 5BB
02.26 FET cykl sztuczny | EmbryoGlue
7dpt 37.7 ▫️ 10dpt 146 ▫️ 12dpt 350 ▫️ 15dpt 1184 ▫️ 19dpt 4000 ▫️ 23dpt bijące 💕
08.06 333g 🩵🧸

-
Kleo10 wrote:A macie też tak, że po 18 tygodniu ten przyrost wagi przyspieszył? Bo u mnie to chyba prawie połowa tych kg, to ostatnie 3 tyg i trochę mnie to martwi, że teraz tak szybko idzie. Tym bardziej, że czuję, że nie mam nad tym żadnej kontroli, bo jem zdrowo, raczej tyle co przed ciążą. Ćwiczę też tak 4-5 razy w tygodniu, albo siłowo, albo joga + codziennie 2 spacery z psem, bo tu nie ma zmiłuj 😅 Zastanawiam się, czy to może być też kwestia tych upałów i zatrzymywania wody, albo tego, że wpadłam w niedoczynność tarczycy
Tak, cały przyrost jest u mnie po 18 tygodniu, a wcale nie jem więcej.
Kleo10 lubi tę wiadomość
-
White, ale super ten kalkulator wagi w ciąży, będę korzystać!
Kleo, przepiękny brzuszek ❤️
Karczoch, do Twojego ostatnio z gór zapomniałam się odnieść, też wyglądasz cudownie ❤️
U mnie też w ostatnich 2tyg waga poszła do góry i brzuszek stał się mocno widoczny. W cycki mi już nie idzie niestety 😂 na plusie 4kg. Ale również jestem drobna i niska więc każdy dodatkowy killgram mocno widać.
Widze też spora różnicę między porankiem a wieczorem. Rano widać dosłownie jak bobas jest ułożony (on nadal notorycznie wybiera prawą stronę brzucha i tam się mocno wypina 🤭) i mam widoczny jeszcze pępek, natomiast wieczorem czuję się jak kula do kręgli z nogami 😂 a też jem normalnie, w te upały nawet nie mam jakoś specjalnie apetytu.Wiadomość wyedytowana przez autora: Dzisiaj, 10:44
Kleo10, yoreva, dark lubią tę wiadomość
-
Boże dziewczyny aż mi głupio czytając wasze komentarze na temat wagi bo ja już przytyłam 10kg 🙈 Ostatnio u lekarza się żaliłam że już 10kg na plusie a bobas dopiero waży 300g a ja wagladam już jak gęś tuczna 🤣 ale doktor machnął ręką zaczął się śmiać i mówi „zejdzie po porodzie”. Więc w sumie co mam zrobić 🤣 Fakt że ja widzę po sobie że u mnie nagromadziło się dużo wody. No ale świadomość tego że zostały mi 3kg żeby pobić wagę porodową z córcią mnie trochę dobija 🤣 z córką przytyłam łącznie 14 kg a tu widzę że spokojnie dobiję do 20 także no 🤣🙍♀️93’ 🙍♂️93’
10.2021 💔👼
10.2022 👧
Starania od 12.2024
07.2025 histeroskopia, usunięcie zrostów, zapalnie endometrium
08.2025 ⏸️
08.2025 cp 💔
12.2025 drożność jajowodów
Potwierdzone dodatnie ANA1, mutacja MTHFR, PAI-1
Badania hormonalne 👍
Badanie nasienia 👍
Pozostałe wyniki 👍
🌸03.2026 ⏸️
7.03 (12dpo) beta 31,75
9.03 (14dpo) beta 95,17
11.03 (16dpo) beta 239,76
13.03 (18dpo) beta 569,37
Czekamy na synka 🩵 😍😍😍

-
Anett9300 wrote:Boże dziewczyny aż mi głupio czytając wasze komentarze na temat wagi bo ja już przytyłam 10kg 🙈 Ostatnio u lekarza się żaliłam że już 10kg na plusie a bobas dopiero waży 300g a ja wagladam już jak gęś tuczna 🤣 ale doktor machnął ręką zaczął się śmiać i mówi „zejdzie po porodzie”. Więc w sumie co mam zrobić 🤣 Fakt że ja widzę po sobie że u mnie nagromadziło się dużo wody. No ale świadomość tego że zostały mi 3kg żeby pobić wagę porodową z córcią mnie trochę dobija 🤣 z córką przytyłam łącznie 14 kg a tu widzę że spokojnie dobiję do 20 także no 🤣
No to ja niestety też tyle co Ty
w poprzednich ciążach tyłam tyle przez całą ciążę a tu na półmetku już 10
ale staram się tym nie przejmować będzie co ma być...
-
Tak samo, w poprzedniej ciąży to była końcówka a nie połowa. Ale wtedy waga wyjściowa z 5 niższa. 🙈Biochemiczka wrote:Ja wbiłam 5kg na immunosupresji w grudniu/styczniu kolejne 5kg od początku ciąży. Po odstawieniu sterydów waga się ustabilizowała, nawet trochę spadła, ale teraz znowu idzie powoli w górę. Dochodzę do wagi przy której ostatnio rodziłam a to dopiero połowa 🤡 oby kp/kpi było łaskawe, bo czuję się fatalnie przy takiej wadze. Zaczęłam teraz dużo spacerować i robić jogę wieczorami, może to jakoś pomoże 😅
-
Kleo10 wrote:U mnie +/- 6 kg na plusie, ale rośnie głównie brzuch i biust. Ostatnio wzrost wagi konkretnie przyśpieszył. Trochę się tym przejmowałam na początku, ale odkąd czuję ruchy to bardziej myślę o tym brzuszku, jako domku dla Małej. A brzuchol już całkiem widoczny, ostatnio pierwszy raz ustąpili mi miejsca w
Pięknie. Ja na zdjęciach jak mąż mi robił podczas urlopu zobaczyłam jaki ten brzuch wielki. Przytyłam 6 również. I się zszokowałam, że tak szybko to idzie. Ja to szersza jestem wszędzie. Uda biodra, barki?!?!? Ramiona. Czuję się taka wielka teraz.
Wiadomość wyedytowana przez autora: Dzisiaj, 14:09
AMH 0,27 🙋🏻♀️34 lata 👦🏻 39 lat
I IVF 💉
I Transfer 22.11.25
10dpt Beta 0.1 💔
II Transfer 22.12.25 💔
II IVF 💉
I transfer 18.02.26 4.1.1 i 4.1.2
7dpt beta 54 ⏸️🙏🏻
8dpt 102
10dpt 346
17dpt 5272 USG dwa pecherzyki
24dpt 27836 USG jeden zarodek się wchłonął 💔
28dpt USG 💙 drugi uchowany zarodek z serduszkiem
29dpt 58348 💙 130/min
9tc+2 💙179/min 2.59cm
12tc+1 💙 170/min 5.46cm
12tc+4 💙179/ min 6cm
13tc+5 💙 168/min 7.21cm
15tc NIFTY zdrowy chłopiec 💙
21tc 360g 💙 ruchliwy 🕺🏼

-
Ooo temat zachcianek również jest cudowny! Moje przyszłe dziecko miało szansę składać się tylko z truskawek, ale teraz jest czereśnia, bobem i feta. 🥳
karczoch321, Kleo10 lubią tę wiadomość
-
A i wspomnę jeszcze jedną rzecz. Ale czytam że to normalne. Kichnęłam i się trochę mi ulało moczu. Masakra. Wkladki noszę całą ciążę bo biorę luteinę ale teraz to noszę całą paczkę ze soba od czasu incydentu bo boję się tej woni moczu. Fujki.AMH 0,27 🙋🏻♀️34 lata 👦🏻 39 lat
I IVF 💉
I Transfer 22.11.25
10dpt Beta 0.1 💔
II Transfer 22.12.25 💔
II IVF 💉
I transfer 18.02.26 4.1.1 i 4.1.2
7dpt beta 54 ⏸️🙏🏻
8dpt 102
10dpt 346
17dpt 5272 USG dwa pecherzyki
24dpt 27836 USG jeden zarodek się wchłonął 💔
28dpt USG 💙 drugi uchowany zarodek z serduszkiem
29dpt 58348 💙 130/min
9tc+2 💙179/min 2.59cm
12tc+1 💙 170/min 5.46cm
12tc+4 💙179/ min 6cm
13tc+5 💙 168/min 7.21cm
15tc NIFTY zdrowy chłopiec 💙
21tc 360g 💙 ruchliwy 🕺🏼

-
dark wrote:Ooo temat zachcianek również jest cudowny! Moje przyszłe dziecko miało szansę składać się tylko z truskawek, ale teraz jest czereśnia, bobem i feta. 🥳
Najlepiej! W moich żyłach zamiast krwi też pływają już truskawki! 😂 bobu jeszcze nie jadłam, ostatnio widziałam woreczek za 25 zł.
Ale czekam na swój, bo posadziłam 🤭
Ogólnie mam duże ciśnienie na owoce i owocowe musy. I na pizzę dla równowagi 😁 dość często ją ostatnio jemy. Ale nie odmawiam sobie, bo na resztę fast foodow w ogóle nie mam ochoty i ich nie jem.
Wiadomość wyedytowana przez autora: Dzisiaj, 14:21
dark lubi tę wiadomość
-
aswariatka wrote:No to ja niestety też tyle co Ty
w poprzednich ciążach tyłam tyle przez całą ciążę a tu na półmetku już 10
ale staram się tym nie przejmować będzie co ma być...
No pewnie że tak. Po ciąży się wróci do wagi 😊 ja po ciąży poprzedniej dostałam zapalenia tarczycy i tak schudłam że wyglądałam jak tyczka 😮 do pewnego momentu było ok ale później to sama sobie się nie podobałam taka chuda. Ale wierzę że uda mi się to wszystko zrzucić po urodzeniu 😊 najważniejsze żeby baby boy był zdrowy 😍
karczoch321, Kleo10 lubią tę wiadomość
🙍♀️93’ 🙍♂️93’
10.2021 💔👼
10.2022 👧
Starania od 12.2024
07.2025 histeroskopia, usunięcie zrostów, zapalnie endometrium
08.2025 ⏸️
08.2025 cp 💔
12.2025 drożność jajowodów
Potwierdzone dodatnie ANA1, mutacja MTHFR, PAI-1
Badania hormonalne 👍
Badanie nasienia 👍
Pozostałe wyniki 👍
🌸03.2026 ⏸️
7.03 (12dpo) beta 31,75
9.03 (14dpo) beta 95,17
11.03 (16dpo) beta 239,76
13.03 (18dpo) beta 569,37
Czekamy na synka 🩵 😍😍😍

-
Anett9300 i Aswariatka, trzeba brać pod uwagę z jakiej wagi się startuje, jak byłam na wątku cukrzycowym to kobiety z wagą powyżej 100kg potrafiły przytyć przez całą ciążę tylko 3-4 kg , więc nie ma co się porównywać do innych a kontrolować swoje parametry i cieszyc się że dziecko rośnie zdrowo

Podobno na nadmiar truskawek trzeba też uważać szczególnie w trzecim trymestrzeJa: '90 Mąż: '87
IO | PAI-1 homo| AMH 2,5 (2.2025)| drożność| Hashimoto| Kariotyp Ok | homocysteina 5,5 | witamina D3 50| miesiączki regularne| zawsze grube endometrium| KIR Bx mąż C1C2 | nasienie 2% reszta ok
4-6.2025. 2 IUI ❌
07.25 IVF Menopur Rekovelle 16🥚 -> 15 zapłodnionych -> 11 ❄️ -> PGT-a 4AA, 5BA, 4AA
09.2025 cykl naturalny 4AA cyclogest, neoparin 0,6, accard, luteina, progersterone besins
10 dpt beta 0,2
Immunolog : metronidazol i tarivid, equoral 25 dni -> encotron, cross match 30%
2.2026 cykl sztuczny estromef Accofil, encorton, cyclogest, neoparin 0,8, accard, luteina, progersterone besins
5dpt ⏸️ 8dpt 36 biochem
Marzec naturals czekając na transfer
10dpo 21, 11dpo 45,











