X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Listopadowe mamuśki 2018
Odpowiedz

Listopadowe mamuśki 2018

Oceń ten wątek:
  • Mała_Mii Autorytet
    Postów: 2028 779

    Wysłany: 20 października 2018, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka ;) nie często zaglądam ale czasami podglądam co tam i was ;))
    Red rose oby to nie było „‚to „ ;pp
    Ja już każdego dnia wypatruje jakiś oznak porodu a tu cisza ... od 2 tyg naprawdę się nie oszczędzam ;D mam schodybw domu to chodzę o nich cały czas ;D mecze męża , z psami długie spacery , chałupa na błysk i dalej coś robię szoruje myje i szukam , już nawet na piechotę do sklepu chodzę ;D mam w sumie nie daleko bo 1,5 km ale zawsze byłam wygodna ;D
    I wiecie co ?? Nic ... brzuch się napina , twardnieje , skurcze w kroczu mam ale noc pozatym ;p syna siedzi twardo w brzuchu ;D

    74dih371hf2p7o0h.png[/url]
    20151107020717.png[/url]
    18.12.2017 -14t6d [*] Gabrys;*
    26.10.2018 Nathan ❤️ 47cm , 3080gram 12:33 ❤️❤️
    20.11.2018 51cm 3520g ❤️
    18.12.2018 54cm 4530g❤️
    25.01.2019 59cm 6020g ❤️
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 20 października 2018, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Red rose powiem ci że mimo że miałam cesarkę to po porodzie miałam hemoroidy. Chyba z pół roku. Myślałam że umrę. Stosowałam.chyba procto glyvenol bo to jedyne co mogłam karmiąc. Potem się jakoś wchłonęły.

    Ja dalej chora. Bylam dziś znów u lekarza żeby mi.dali antybiotyk bo mam taki kaszel że chyba umrę. Nie dostałam bo nie ma podstaw. Gardło trochę zaczerwienione na płucach ok... Mam się męczyć i juz

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • magdzi Ekspertka
    Postów: 173 83

    Wysłany: 21 października 2018, 05:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny moi chłopcy już na świecie :-) wczoraj po 7 rano odeszły mi wody o o 12:35 i 12:36 maluchy były już po drugiej stronie brzuszka :-) Leon 2290 i Nikodem 2460. Obaj po 10 punktów. Póki co leżą w inkubatorach a ja już o 21 wczoraj byłam spionizowna i na prawdę nie było źle! Dzisiaj mam zamiar zawalczyć o laktację. Trzymajcie za nas kciuki!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 października 2018, 15:20

    .kropka., zimowa stokrotka, Jastin76, karmelowaaa, natalka0887, molisia, ann1109, Kodora, karnataka, Red Head lubią tę wiadomość

    atdc2n0adheyq10q.png
  • karmelowaaa Autorytet
    Postów: 592 246

    Wysłany: 21 października 2018, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdzi, my trzymamy mocno kciuki :) I gratulujemy szczęśliwego rozwiązania <3 Chłopaki niech rosną, a Ty się trzymaj zdrowo, odpoczywaj ile możesz i wracaj na spokojnie do siebie :*

    Stan na 21.10 - 3 rozpakowane i 7 dzieciaczkow (5 chłopców i 2 dziewczyny o ile dobrze liczę haha) <3

    Wikisen, molisia, Jastin76, magdzi lubią tę wiadomość

    atdcpx9ir8g8hg1a.png
  • molisia Autorytet
    Postów: 968 553

    Wysłany: 21 października 2018, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    magdzi wrote:
    Dziewczyny moi chłopcy już na świecie :-) wczoraj po 7 rano odeszły mi wody o o 12:35 i 12:36 maluchy były już po drugiej stronie brzuszka :-) Leon 2250 i Nikodem 2460. Obaj po 10 punktów. Póki co leżą w inkubatorach a ja już o 21 wczoraj byłam spionizowna i na prawdę nie było źle! Dzisiaj mam zamiar zawalczyć o laktację. Trzymajcie za nas kciuki!

    Super gratulacje ❤️❤️❤️❤️

    magdzi lubi tę wiadomość

    Jest już z Nami Weronika
    w5wqvcqgush2eos6.png
    Marzec 2016-ciąża obumarla 9tydz
    Styczeń 2017- ciąża pozamaciczna 5tydz. Zachowanie jajowodu

    Febion Natal1
    Tmg
    Encorton
    Clexane
    Czekamy na cud ☺
    Jest z nami Weronika ❤️❤️

    Starania o drugie maleństwo: od luty

    Rok starań
    Luty || kreski
    6.02 beta 189
    Progesteron 21,08

    preg.png
  • ann1109 Autorytet
    Postów: 694 328

    Wysłany: 21 października 2018, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    magdzi serdeczne gratulacje <3 kciuki zaciśnięte :)

    magdzi lubi tę wiadomość

    bl9cdf9h7ig7cn2w.png

    0d1y3e3kell4i8z5.png


    Aniołek (*) 7 tc 23.06.2019
    Cb 12.2019
  • Kodora Koleżanka
    Postów: 60 17

    Wysłany: 21 października 2018, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdzi - gratuluję ❤️❤️❤️

    magdzi lubi tę wiadomość

  • Jastin76 Autorytet
    Postów: 614 798

    Wysłany: 21 października 2018, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdzi GRATULACJE !!!!

    Która następna? :-)

  • MartaBS Ekspertka
    Postów: 212 162

    Wysłany: 22 października 2018, 03:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdzi GRATULACJE :-)

    JA NASTĘPNA :-D

    21.10.2018r o godzinie 12:15 przyszła na świat Gabrysia <3
    3190 kg, 55 cm :-)
    O 6 rano nawiedził mnie pierwszy skurcz, od 8:30 były regularne co 5-6 minut, po prysznicu o 9:30 pojawiały się co 4 minuty :-) wiec o 11 byliśmy już w klinice. O 12:15 Mała urodziła się przez cc (takie były plany, bo miałam rozejście spojenia).
    Ogromnie się ciesze ze poród zaczął się sam, bo bałam się ze będziemy cieli w piątek na zimno (taki miałam termin ustalony).
    Ale nasza córka sama wiedziała kiedy przyjść na świat i zrobiła nam niespodziankę :-D

    karnataka, magdzi, Red Head, Jastin76, .kropka., KlaudiaRbn, RedRose, Kodora lubią tę wiadomość

    irpfp1.png
    26.08- zabieg, puste jajo płodowe, podejrzenie zaśniadu groniastego
  • karnataka Autorytet
    Postów: 365 161

    Wysłany: 22 października 2018, 06:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje dziewczyny! Witamy maluszki! :D

    klz9vcqgx7pu7ljh.png

    lprkanli3j97xzk0.png
  • Red Head Autorytet
    Postów: 371 433

    Wysłany: 22 października 2018, 06:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale statystyka urodzeń jest niezła xD gratuluję dziewczyny;)

    mhsvqtkfflrf4775.png
  • karmelowaaa Autorytet
    Postów: 592 246

    Wysłany: 22 października 2018, 07:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta super <3 Gratulacje! Gabrysia faktycznie wiedziała kiedy przyjść na świat :) Najwidoczniej było jej ciasno i stwierdziła że sama spróbuje opuścić lokum, bo na zewnątrz będzie miała większą swobodę :D Teraz dochodźcie do siebie i trzymajcie się ciepło :*

    Już 5 chłopców i 3 dziewczynki są z nami, czekamy na kolejne maluchy :D

    atdcpx9ir8g8hg1a.png
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 22 października 2018, 08:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje dziewczyny!
    Teraz z dnia/tygodnia na dzień/tydzień będziemy się sypać powoli.
    Ja mam nadzieję że nie urodzę przez ten kaszel wstrętny.
    Najgorsze było by mieć cesarkę, a potem kaszleć i ta rana by bolała. No już nie mówiąc że bym kaszlała na dziecko.
    Mała nieźle musi tam podskakiwać cały dzień, nawet mniej się rusza teraz.

    Ja puściłam Szymka do przedszkola i mam dzisiaj spokoj. Uff poleze, odpocznę bo nie mam na dziś roboty:-D

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • Jastin76 Autorytet
    Postów: 614 798

    Wysłany: 22 października 2018, 08:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta ale cudnie, poszło szybko i sprawnie :-) gratuluję!

  • karmelowaaa Autorytet
    Postów: 592 246

    Wysłany: 22 października 2018, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalka trzymam kciuki żeby ci przeszło, bo wiem po sobie przeziębienie w ciąży, z kaszlem na czele to jakaś masakra.. Sama też miałam kaszel w pewnym momencie, ale na szczęście przeszło.. :) I oby u Ciebie było tak samo :)

    Ja to się coraz bardziej boję, że sobie nie dam rady podczas porodu, że coś pójdzie nie tak, że narzeczony nie wytrzyma i zostanę całkiem sama, że po porodzie nie będę umiała się małym opiekować, przewinąć i w ogóle że zrobię mu jakąś krzywdę.. :O I tak mam od kilku dni, czasem aż mnie bierze napad paniki.
    Moi rodzice też coraz bardziej się denerwują i mi to nie pomaga, ale wszystko i tak wyjdzie w praktyce..

    atdcpx9ir8g8hg1a.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 października 2018, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje dla wszystkich rozpakowanych :) trochę wam zazdroszczę, też bym już najchętniej pojechała urodzić

    karmelowaaa spokojnie, dasz radę i narzeczony też da radę (on ma nawet łatwiej) ;) strach ma duże oczy, ważne żeby słuchać położnej i mieć dobre nastawienie i jakoś to będzie. A po porodzie nawet jak czegoś nie będziesz umiała to się nauczysz, jak nie w szpitalu to na spokojnie po powrocie do domu ;)

    zimowa stokrotka lubi tę wiadomość

  • RedRose Autorytet
    Postów: 846 266

    Wysłany: 22 października 2018, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdzi i Marta gratulacje! Dużo zdrówka DLA Was <3
    U mnie już tylko tydzień i 2 dni :O o ile oczywiście nie zacznie się wcześniej bo jak widać po Waszych historiach wszystko możliwe:D
    Marta jakie odczucia po cc ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 października 2018, 11:22

    Jezu ufam Tobie
  • Red Head Autorytet
    Postów: 371 433

    Wysłany: 22 października 2018, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ostatnio przewijałam moich chłopców a ręce to mi się trzesły jak nie wiem;p oczywiście zanim udało mi się przewinąć zdarzyli się osikać i musiałam jeszcze ubrania przebrać;p te małe rączki przez te rękawki przełożyć to był wyczyn. Ale następnego dnia już mi poszło dużo lepiej. Dwóch chłopców też przystawiłam do piersi ale nie wiem czy będę to robić bo nie wyrobiłabym przy trójce karmić jeszcze piersią. Chyba to sobie odpuszczę i będę tylko ściągać i dawać butle żeby chłopaki jedli o jednym czasie. A dziewczyny wy jak dajecie rade z karmieniem?

    .kropka. lubi tę wiadomość

    mhsvqtkfflrf4775.png
  • karnataka Autorytet
    Postów: 365 161

    Wysłany: 22 października 2018, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Red Head, ja ściągam od początku. W sumie 1,5 tyg po cc A ja już dobowo mam 1400. W sumie mleko podsuwam starszakom bo obiecałam sobie że tym razem nie bawię się w mrożenie. Niestety moje panny jedzą jeszcze tyle co nic, czyli maks po 50ml A i to na 2-3 podejścia do mnie doprowadza do szału bo od razu mam wizję 2 niejadkow. Ale tłumaczę sobie że to wcześniaki i może szybciej się męczą. Wcześniej było tak że ściągalam pół godz wcześniej, do butli brałam jedno przewijalam karmiłam odbilam i odkladalam A potem drugie. W sumie nawet nie zdążyli się rozedrzec że głodni. A teraz robię tak że jedna ogarniam, ile zje to zje j odkladam żeby mieć pod ręką. Biorę druga i ogarniam, zje ile zje. Wracam do pierwszej. I tak w kółko aż zjedzą. Schodzi mi to z godzinę razem ze ściąganiem i najgorzej w nocy ale jakie mam wyjście?

    klz9vcqgx7pu7ljh.png

    lprkanli3j97xzk0.png
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 22 października 2018, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja sobie nie wyobrażam karmić piersią .bliźniaki a co dopiero trojaczki. Myślę że nie do ogarnięcia temat bo dzieci zamiast jeść to śpią przy cycu itp. ja swojego karmiłam czasem po 40min...
    Mój jak się urodził to w ogóle nie odbijał przez pierwszy miesiąc. Dopiero potem zaczął. Myślałam że dlatego że wcześniak, ale potem słyszałam od koleżanki że jej mała też nie odbijała od.poczatku. dodatkowy stres żeby w nocy nic się nie stało...

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
‹‹ 363 364 365 366 367 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ