X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Listopadowe Szczęściary 2017
Odpowiedz

Listopadowe Szczęściary 2017

Oceń ten wątek:
  • Yerenia Autorytet
    Postów: 639 235

    Wysłany: 16 kwietnia 2019, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katalonia super!
    Ja też na to czekam, dużo się pewnie zmieni jak pójdzie do żłobka i tam już nie będzie rodziców do zasypiania ;)

    f2wl3e5e6qkxv1kk.png
  • K@sia Autorytet
    Postów: 681 315

    Wysłany: 16 kwietnia 2019, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super Katalonia. Mój to w ogóle ma teraz... zaśnie tylko przy mnie. Przy mężu nawet nie zaśnie...

    mhsv3e5eau6hps3u.png
  • Yerenia Autorytet
    Postów: 639 235

    Wysłany: 19 kwietnia 2019, 08:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A nam się przyplątał jakiś regres snu - od kilku nocy Filip budzi się i potrfai nie spać przez 2-3 godziny, często też wybudza się z płaczem (jak po złym śnie), rano też śpi bardzo niespokojnie.
    Wszystkie 4-ki już mamy, piątki nie są opuchnięte - więc obstawiam, że to nie przez zęby.

    f2wl3e5e6qkxv1kk.png
  • zuzik88 Autorytet
    Postów: 253 114

    Wysłany: 19 kwietnia 2019, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas na szczęście noce są ok. Od wczoraj Franek ma katar, a dopiero tydz temu skonczylismy antybiotyk. Wyszedl 2 razy na dwor i kicha.

    relg3e5eqby9gulb.png
  • K@sia Autorytet
    Postów: 681 315

    Wysłany: 20 kwietnia 2019, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wesołych Świat dziewczynki! Położyłam Bartka i czas na pichcenie! ;)

    Alma84, Yerenia lubią tę wiadomość

    mhsv3e5eau6hps3u.png
  • Katalonia Autorytet
    Postów: 974 357

    Wysłany: 23 kwietnia 2019, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej hej co u Was słychać?
    My dużo po dworze chodzimy, mala zazwyczaj jest wykończona. Wczoraj padła bez kąpieli po 18 i spala do 7.
    W nd chrzciny Mieszka, w maju idziemy na wesele we 3.
    W weekend majowy planujemy odwiedzić zoo w Krakowie chociaż każdy mówi że będzie dużo osób.
    Anastazja nadal niewiele mówi, czworek nadal brak, cycamy dalej.

    Pierworodna 2017

    Termin porodu synka 25.04.2024
  • Yerenia Autorytet
    Postów: 639 235

    Wysłany: 23 kwietnia 2019, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katalonia my te zdużo spacerujemy :) w sumie to ile się da :P

    Co do zoo to tak, będzie dużo ludzi - nawet w zwykły weekedn są tłumy. My też się wybieramy, ale chyba w jakiś wolny dzień w tygodniu właśnie ze względu na tłok.

    Acha! to jest tak też, że w weekend nie da się podjechać autem pod samo zoo, tylko trzeba zostawić samochód na dole (stamtąd na nogach lub MPK).

    Filip też niewiele mówi, chociaż ostatnio coraz więcej.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 kwietnia 2019, 12:15

    Katalonia lubi tę wiadomość

    f2wl3e5e6qkxv1kk.png
  • Alma84 Autorytet
    Postów: 833 773

    Wysłany: 23 kwietnia 2019, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi się wydaje że Ulka jak na swój wiek to sporo mówi. Tak jak porównuję z dziećmi znajomych w podobnym wieku. Oprócz takich "prostych" słów mówi: gumka, kitka, góra, dół, kurtka, dziura, broda, kura, czapa. Więc dużo takich z "R" co mi się wydawało trudne jak dla niej. Ma też sporo słów takich swoich, co nie maja za dużo wspólnego z prawdziwymi :) "kuka" to łyżka i okulary. "iiiii" to zjeżdżalnia, "gaga" to lalka itd. Ale coraz fajniej się z nią dogadać :)

    Yerenia, Katalonia lubią tę wiadomość

    201711152165.png

    202006124562.png
  • Alma84 Autorytet
    Postów: 833 773

    Wysłany: 23 kwietnia 2019, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wichrowe, żyjesz??? :)

    201711152165.png

    202006124562.png
  • Katalonia Autorytet
    Postów: 974 357

    Wysłany: 23 kwietnia 2019, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alma widziałam Kaczorke na pierwszej str listopadowek2019 ale nic chyba nie pisze. Ciekawe co u niej bo pamiętam że miała tu zaglądać.
    Dużo Ula mówi, porównując z moja to bardzo dużo. Nawet jak pytam jak robi piesek to bardziej charczy niż hau hau ;) teraz gotuje jej krupnik na jutro

    Pierworodna 2017

    Termin porodu synka 25.04.2024
  • madzialenka84 Autorytet
    Postów: 1164 321

    Wysłany: 25 kwietnia 2019, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alma, no widzisz to twoja bardzo duzo mowi.

    My jakis czas temu bylismy na ewaluacji dla dzieci w wieku od urodzenia do zdaje sie 5 lat i rozni specjalisci sprawdzali wzrok, sluch, motoryke, poruszanie sie i mowe. Mozna bylo zglosic swoje watpliwosci. Ja wlasnie mialam je co do mowy, bo nasza bardzo malo mowila (to moze bylo z miesiac temu), tylko wyrazy dzwiekonasladowcze i praktycznie nic nie uzywala aktywnie, czyli dopiero jak sie ja o cos zapytac, typu jak robi krowka. Moze nie byli jakos bardzo zaniepokojenie, ale skierowali nas na dalsza ewaluacje i bylismy u speech therapist i babki od ogolengo rozwoju no i faktycznie,Olenka aktywnie uzywa tylko slowa 'mama', a dzwiekonasladowcze nie licza sie jako slowa, tak samo, jak chce nam cos powiedziec, czy zeby jej cos dac to wydaje tylko dzwiek yyy.Takze zakwalifikowali nas do 'terapii', bedziemy raz w tygodniu spotykac sie z babka od ogolnego rozwoju i pracowac nad komunikacja i mowa.

    [link=https://www.suwaczki.com/]mhsvio4pxyysgaud.png[/link]

    [*] 5/6 tc listopad 2016

  • Katalonia Autorytet
    Postów: 974 357

    Wysłany: 25 kwietnia 2019, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzialenka to chyba normalne że jeszcze w tym wieku się nie mówi. Moja też jak coś chce to mówi mama (bardziej mnie wola) i zgaduj zgadula. Jest jeszcze czas

    Pierworodna 2017

    Termin porodu synka 25.04.2024
  • madzialenka84 Autorytet
    Postów: 1164 321

    Wysłany: 25 kwietnia 2019, 23:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katalonia wrote:
    Madzialenka to chyba normalne że jeszcze w tym wieku się nie mówi. Moja też jak coś chce to mówi mama (bardziej mnie wola) i zgaduj zgadula. Jest jeszcze czas

    No niby jest jeszcze czas, ale skoro specjalisci zauwazyli, ze mozna popracowac nad jej komunikacja i mowa, to czemu nie skorzystac, szczegolnie, ze ten program jest u nas (o dziwo!) darmowy.

    [link=https://www.suwaczki.com/]mhsvio4pxyysgaud.png[/link]

    [*] 5/6 tc listopad 2016

  • K@sia Autorytet
    Postów: 681 315

    Wysłany: 26 kwietnia 2019, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój teraz zaczął coś więcej mówić. Jak widzi dzieci to mówi „dzieci”, jak chce poć mówi „piciu” mowo tez kot, mama dziadzia baba tata ciocia Ela Ola i Dana. Jak chce jeść mówi niam Niam. I trudniejsze wyrazy mówi dalej końcówki. Ostatnio oglądał teletubisie i wieczorem krzyczy bisie bisieeeee!! A ja nie wiedziałam o co mu chodzi i dopiero później skojarzyłam ;)

    mhsv3e5eau6hps3u.png
  • Katalonia Autorytet
    Postów: 974 357

    Wysłany: 26 kwietnia 2019, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak za darmo to trzeba brać :) ;)

    Pierworodna 2017

    Termin porodu synka 25.04.2024
  • wichrowe_wzgórza Autorytet
    Postów: 4999 1716

    Wysłany: 26 kwietnia 2019, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alma84 wrote:
    Wichrowe, żyjesz??? :)

    Taaaaak, właśnie przelatuję wzrokiem ostatnie 2 tygodnie tutaj ;)

    Alma84 lubi tę wiadomość

    9 tc (*) 24.01.2016

    0971057ffa.png
    cb9a2083b4.png
    251a14f481.png


  • Katalonia Autorytet
    Postów: 974 357

    Wysłany: 27 kwietnia 2019, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To pisz co u Was! :)

    Pierworodna 2017

    Termin porodu synka 25.04.2024
  • wichrowe_wzgórza Autorytet
    Postów: 4999 1716

    Wysłany: 28 kwietnia 2019, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W zasadzie nic ciekawego :) Dobrze, jak zwykle ;) Naprawdę nie mam na co narzekać, jeśli chodzi o moje dziecko, nawet jeśli od czasu do czasu mam gorsze noce :)

    A propos Madzialenki i zajęć Oli - wczoraj ze znajomą logopedą gadałam i ona mówi, że dopiero jak dziecko ma 2,5 roku i nic nie mówi, to się zaczynamy interesować. Jeżeli dziecko reaguje na muzykę/rytm, powtarza tak samo dźwiękonaśladowcze słowa i porozumiewa się na swój sposób i widać, że rozumie, to jest super i nie ma żadnego powodu do zmartwienia. Czyli tu jest różnica, w tym co Madzialeko pisałaś. Wg koleżanki, to wszystko ma bardzo ważne znaczenie w ocenie i rozwoju mowy na później.

    Yerenia lubi tę wiadomość

    9 tc (*) 24.01.2016

    0971057ffa.png
    cb9a2083b4.png
    251a14f481.png


  • Yerenia Autorytet
    Postów: 639 235

    Wysłany: 29 kwietnia 2019, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ostatnio też rozmawiałam z koleżanką z pracy, której córka na bilansie 2latka mówila bardzo, bardzo mało. Zarówmo pediatra jak i logopeda powiedziały, że nie ma na razie powodu do zmartwień i jeszcze jest czas, aby się rozgadała.

    Koleżanka zapytała jakie ćwiczenia ma wykonywać i powiedzieli Jej, że żadne. Po prostu mówić do Niej, ale też nie nazywać świata za nią - tylko pozwolić powiedzieć jej po swojemu. Czyli w praktyce: zadajemy pytania i czekmay na odpowiedź: słowo, dźwięk, gest itp. Nie zalewać dziecka potokiem słów, dać szansę na reakcję.
    Ja się muszę z tym bardzo pilnować bo zazwyczaj gadam jak nakręcona ;)

    f2wl3e5e6qkxv1kk.png
  • wichrowe_wzgórza Autorytet
    Postów: 4999 1716

    Wysłany: 29 kwietnia 2019, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzialenka, napisz koniecznie jak takie zajęcia wyglądają, jak już będziecie po :)

    9 tc (*) 24.01.2016

    0971057ffa.png
    cb9a2083b4.png
    251a14f481.png


‹‹ 1236 1237 1238 1239 1240 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ