X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Listopadowe Szczęściary 2017
Odpowiedz

Listopadowe Szczęściary 2017

Oceń ten wątek:
  • Alma84 Autorytet
    Postów: 833 772

    Wysłany: 12 czerwca 2020, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, dziś 12.06.2020 o 9.27 przyszedł na świat Adaś 😍 57cm, 3700g. Jest Kochany. Klon siostry 😎

    Flara, wichrowe_wzgórza, Majorka, Kaczorka, madzialenka84 lubią tę wiadomość

    201711152165.png

    202006124562.png
  • Flara Autorytet
    Postów: 1073 843

    Wysłany: 13 czerwca 2020, 00:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje !!
    Jeszcze trochę i do Ciebie dołączymy :)

    Alma84 lubi tę wiadomość

    2017 - listopad - córka :)
    2020 - sierpień - córka :)
  • wichrowe_wzgórza Autorytet
    Postów: 4999 1715

    Wysłany: 14 czerwca 2020, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje! :) Duży chłopak :)))

    Alma84 lubi tę wiadomość

    9 tc (*) 24.01.2016

    0971057ffa.png
    cb9a2083b4.png
    251a14f481.png


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 czerwca 2020, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alma84 wrote:
    Dziewczyny, dziś 12.06.2020 o 9.27 przyszedł na świat Adaś 😍 57cm, 3700g. Jest Kochany. Klon siostry 😎
    Cudownie ❤️ gratuluję 😊 dużo zdrowia!!

  • Katalonia Autorytet
    Postów: 974 357

    Wysłany: 16 czerwca 2020, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez gratuluję!!!!!!!!!!!!!!!! super!!

    Proszę o fotki.
    Jak się czujesz? Kiedy wychodzicie ze szpitala? jak karmienie piersią?

    Pierworodna 2017

    Termin porodu synka 25.04.2024
  • Alma84 Autorytet
    Postów: 833 772

    Wysłany: 18 czerwca 2020, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W piątek rano miałam cc, i od poniedziałku w domu 😘 jak na razie wszystko super. Choć ma malutką wadę serduszka 😔 ale ponoć do pół roku ma się unoromwać. Siostra w 90% zachwycona. Choć z grzechotki po główce też już dostał 😂 gdyby Ulka chodziła do żłobka, to bym nie wiedziała co z czasem robić, je i śpi. A przy Uli byłam wykończona, i w sumie nie wiem czym 😉

    eefdaefbb6be.jpg

    Katalonia, wichrowe_wzgórza, Kaczorka, Majorka, madzialenka84 lubią tę wiadomość

    201711152165.png

    202006124562.png
  • Katalonia Autorytet
    Postów: 974 357

    Wysłany: 19 czerwca 2020, 08:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alma no super!!
    Ja też byłam wykończona, jak zombie przy mojej...... ale do drugiego będzie inne podejście- taki plan.
    Dziewczynki bardzo chcą się kimś opiekować, moja to czasami chce zebym udawała placz i mnie głaszcze i daje swojego cyca hahahahah

    Pisz co u Was od czasu do czasu, ja tu wpadam.

    Alma84, wichrowe_wzgórza lubią tę wiadomość

    Pierworodna 2017

    Termin porodu synka 25.04.2024
  • Kaczorka Autorytet
    Postów: 6598 9558

    Wysłany: 22 czerwca 2020, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alma - gratuluję ❤️
    Piękne zdjęcie rodzeństwa 🙂

    U nas jakoś leci do przodu. Młodsza ma już 8 miesięcy. A ja nie wiem kiedy to zleciało..

    2338ed96e024.jpg

    Co do Aluski, to trzepol z niej ogromny.. Dostała się do przedszkola, więc też ją muszę odpieluchowac, ale ona nie jest tym w ogóle zainteresowana.. Mamy też problem z jedzeniem, bo je tylko wtedy, gdy ja ją karmię. Inaczej po 5 minutach zaczyna traktować jedzenie jak zabawę.. Taki totalny dzieciuch z niej.

    Za to umysłowo jest do przodu. Alfabet zna w języku polskim i angielskim. Słowa niektóre też przeplata w tych dwóch językach. Liczy już obecnie do 15. Wierszyki i piosenki zapamiętuje, recytuje/śpiewa.

    No niestety coś za coś 😝

    Aaa, no i dalej karmię w tandemie.. Ala tak kocha mleczko z cycusiow, że chyba młodsza szybciej uda mi się odstawić 🙈

    Zazdrość oczywiście dalej jest, ale bez tragedii. Niestety wszystkie zabawki są Ali. Nawet te, które kupujemy dla Oli. Wszystko czym młodsza się zainteresuje starsza jej zabiera, żeby zaraz to rzucić w kąt.

    To tak w skrócie co u nas. Trochę chaotycznie. Ale tak właśnie żyjemy od 8 miesięcy 😝

    Alma84, Katalonia, Majorka, wichrowe_wzgórza, madzialenka84 lubią tę wiadomość

    Alicja <3
    eec7d99fbc.png
    Oleńka <3
    dbdedccc68.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 czerwca 2020, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polecicie mi może jakieś nosidło dla starszaka? Mała waży 15 kg, w lipcu jedziemy w góry i potrzebujemy coś aby mąż ją niósł na plecach. Zrezygnowaliśmy jednak z brania wózka - ogólnie nie używamy już od pół roku

  • Alma84 Autorytet
    Postów: 833 772

    Wysłany: 24 czerwca 2020, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hym... Ja nie pomogę w sprawie nosidła. Nie mamy dla starszej. Więc jestem nie w temacie.

    A jak Ty się czujesz? Jakieś mdłości czy luz? Ciekawe czy chłopak czy dziewczyna. Masz jakieś przeczucia? 😎

    Kaczorka, piękne te Twoje dziewczyny 😍

    Kaczorka lubi tę wiadomość

    201711152165.png

    202006124562.png
  • wichrowe_wzgórza Autorytet
    Postów: 4999 1715

    Wysłany: 24 czerwca 2020, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Majorka, a skąd jesteś? Może jest u Ciebie sklep coś jak CarryLOve, gdzie doradzają z nosidłami? Jak nie to wyguglać można fajne strony o noszeniu dzieci w górach :)

    9 tc (*) 24.01.2016

    0971057ffa.png
    cb9a2083b4.png
    251a14f481.png


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 czerwca 2020, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wichrowe_wzgórza wrote:
    Majorka, a skąd jesteś? Może jest u Ciebie sklep coś jak CarryLOve, gdzie doradzają z nosidłami? Jak nie to wyguglać można fajne strony o noszeniu dzieci w górach :)
    Już widzę, że CarryLove jest w Warszawie 😉 ja jestem z Gdańska. Mam jakieś nosidło w piwnicy kiedyś od kogoś dostałam ale wydaje mi się, że nie jest jakieś super. Z drugiej strony wydaje mi się, że skoro nie jest już taka mała to aż takiego znaczenia nie ma jakie to nosidło? Nie wiem, nie znam się 🤷

  • Paulina099 Autorytet
    Postów: 496 194

    Wysłany: 25 czerwca 2020, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Majorka jak jesteś z Gdańska to spójrz na to
    http://osrodek-blizej.pl/wypozyczalnia/
    Sama nie korzystałam ale tego co kiedyś czytałam recenzje to spoko


    p19uflw1a3ajr7ib.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 czerwca 2020, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina099 wrote:
    Majorka jak jesteś z Gdańska to spójrz na to
    http://osrodek-blizej.pl/wypozyczalnia/
    Sama nie korzystałam ale tego co kiedyś czytałam recenzje to spoko
    Dzięki ale niee.. nie wyobrażam sobie wypożyczać po innym dziecku 🙈 i jeszcze ten strach czy nie zniszczę bo to nie moje. Wolę kupić. A może wtedy będę i przy maleństwu używać tak myślę 😊

  • Flara Autorytet
    Postów: 1073 843

    Wysłany: 26 czerwca 2020, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dla takich dzieci jak nasze, wszelkiego rodzaju maluchowe nosidła w stylu Tula itp będą już niewygodne, jak dla mnie to one tak maks do 2 lat się nadają, chyba że dziecko jest drobne i małe. Moja córka już za żadne skarby nie chciała by wejść do swojego nosidła w którym uwielbiała być jak była maluchem.

    Polecam nosidła turystyczne, najlepsze od Deutera, ale jest dużo różnych rodzajów.
    Zerknij sobie np tu:
    https://8a.pl/8academy/nosidelko-turystyczne-od-jakiego-wieku/

    W takich dziecko ma i miejsce, i może się zdrzemnąć, i nogi nie majtaja się na prawo i lewo bo jest dla nich podparcie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 czerwca 2020, 09:02

    2017 - listopad - córka :)
    2020 - sierpień - córka :)
  • Paulina099 Autorytet
    Postów: 496 194

    Wysłany: 26 czerwca 2020, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Majorka wrote:
    Dzięki ale niee.. nie wyobrażam sobie wypożyczać po innym dziecku 🙈 i jeszcze ten strach czy nie zniszczę bo to nie moje. Wolę kupić. A może wtedy będę i przy maleństwu używać tak myślę 😊
    Bardziej mi chodziło żeby tam pójść i poprzymierzac różne opcje co wam się sprawdzi najlepiej ;) a później już samemu kupić.
    Bo z tego co widzę to jest u nich taka opcja. Albo np mama i ja w Gdansku?


    p19uflw1a3ajr7ib.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 czerwca 2020, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Flara dzięki, no Ewa do małych nie należy 😉
    Edit: ten Deuter ogromne ma te nosidła.. bardzo masywne 😱 to musi być ciężkie...

    Paulina099 aa rozumiem :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 czerwca 2020, 15:30

  • Flara Autorytet
    Postów: 1073 843

    Wysłany: 26 czerwca 2020, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Majorka wrote:
    Flara dzięki, no Ewa do małych nie należy 😉
    Edit: ten Deuter ogromne ma te nosidła.. bardzo masywne 😱 to musi być ciężkie...

    Paulina099 aa rozumiem :)

    Samo to nosidło ciężkie nie jest, pożyczaliśmy je dla córki w zeszłym roku i zarówno komfort noszenia jak i dla dziecka jest mega. No ale prawda że to zakup jak byście jednak planowali dużo i często chodzić. Na jedno wyjście się nie opłaca, chyba żeby właśnie wypożyczyć.

    Ale jak coś to szukajcie właśnie w tym stylu, chyba że jakimś cudem uda wam się córkę przekonać do takiego dziecięcego nosidła materiałowego. Moja za żadne skarby by już nie wlazła (bo ono ogranicza ruchy do minimum a to już jest obraza dla 2,5 latki, zwłaszcza takiej nie wózkowej) i upocilibyście się strasznie, bo nic nie oddziela dziecka od pleców rodzica i inaczej nosi się 8 kg szkraba a inaczej aktywne 14 kg :)

    2017 - listopad - córka :)
    2020 - sierpień - córka :)
  • Alma84 Autorytet
    Postów: 833 772

    Wysłany: 2 lipca 2020, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wichrowe jak u Ciebie???

    201711152165.png

    202006124562.png
  • wichrowe_wzgórza Autorytet
    Postów: 4999 1715

    Wysłany: 7 lipca 2020, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ufff, 1 lipca o 21.35 rozpakowałam się :) To był wariacki dzień... Poszłam na ktg, ok.15.30, a trafiłam na patologię 😂🤦‍♀️Leniwa młoda, to zaczęli mną miotać, kazali pozycje zmieniać. I tętno nagle spadło. Myślę, że od tego bankowo, bo kuźwa - ciąża cała tiptop, serce jak dzwon i nagle tak...moja przyjaciółka miała tak ze starszym synem, też spadało jak nią rzucali. No ale wiecie, od razu panikaaaaa i oddział, monitorować trzeba! Ja w ryk, bo starszej mówiłam ze wracam, sama tam, myślałam że cholera wie ile dni. A lekarz mówi - do indukcji! Termin jest, a taki zapis nie może być. Oxy a jak ktg będzie złe, to cesarka. Ja znów w ryk. Aż od tego przy badaniach wody odeszły 😂 Były 2 cm i tak trafiłam na patologię, skurcze przyszły same w ciągu gofziny 😀 od 19 do 20 jak na okres. Od 20 do 21 masakra już, niestety musiałam być podpięta do ktg, wiec ciężko było. Przyjęli mnie z 2cm tuż przed 18, o 20 już było 3-4 cm i powiedzieli, że idę pierwsza na porodówkę, ok. 21. Mąż czekał już pod szpitalem, w międzyczasie pojechał dopakować mi walizkę i odwieźć moją mamę ze starszą do nas do mieszkania, to tylko 2.5 km. Na szczęście kazałam mu iść na izbę już 20.45, bo - ankieta, kwalifikacja do wejścia (COVID), to trwa. Na porodówkę trafiłam ok.21.10 już się słaniając na nogach i za kilka minut poczułam, że parte idą. Darłam się gdzie jest mój mąż 😂 okazało się, że już go prowadzą. Zdążył dosłownie na ostatnią chwilę, jakieś może 15 min 😀 Tak że całość w sumie ok 1,5 h, faktycznie 2 razy szybciej niż ze starszą. Ale sponiewierało mnie bardziej, myślę że przez stres i emocje, że przyjęcie do szpitala, wizja indukcji lub cc, czy mąż będzie, czy zdąży.... Do tego urodziła się z węzłem prawdziwym na pępowinie 😱 duża rzadkość, może prowadzić do śmierci dziecka, ale ten był luźny i dlatego niewykryty w usg. Położne sobie pokazywały, żałujemy że nie zrobiliśmy zdjęcia.
    Wyszłyśmy już w piątek, więc niecałe 2 doby.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lipca 2020, 22:29

    Majorka, Alma84, madzialenka84 lubią tę wiadomość

    9 tc (*) 24.01.2016

    0971057ffa.png
    cb9a2083b4.png
    251a14f481.png


‹‹ 1249 1250 1251 1252 1253 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ