X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lublin / Lubelskie
Odpowiedz

Lublin / Lubelskie

Oceń ten wątek:
  • hewa81 Autorytet
    Postów: 1509 1244

    Wysłany: 10 września 2016, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    DOTEK, super historia :) aż mężowi czytałam, bo on uwielbia kociambry. Już jakiś czas temu zapowiedział, ze u nas w domu jeszcze kot zamieszka :)

    Dotek lubi tę wiadomość

    Im bardziej w życiu ma się pod górkę.... tym piękniejsze będą później widoki
    n59yk6nlzydvnhbr.png
    ........................................................................
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 września 2016, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hewciu przepraszam chyba na kilka pytań jeszcze nie odpowiedziałam. Dobrze, że powtórzyłaś. Kot raczej się boi. Nie ma takiej historii jak u Dotki. Ale ja też od pojawienia się łóżeczka uczyłam kota, że w nim być nie może. Pierwszej nocy Mała wyjątkowo spała z Nami i kot grzecznie położył się w jej nóżkach. Generalnie pochodziła, wąchała, ale jak płacze uciekała, teraz już leży spokojnie na swoim miejscu chyba się przyzwyczaiła.

    hewa81, Agatka_46, Dotek lubią tę wiadomość

  • Agatka_46 Autorytet
    Postów: 939 435

    Wysłany: 11 września 2016, 07:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny witam sie z rana. Mam pytanie ostatnimi czasy bardzo swedza mnie sutki (brodawki) normalnie masakra malo ich sobie nie zdrapie. Czy ktoras tak miala I ma na to jakis sprawdzony sposob? Bo to dosyc uciazliwe. Dzisiaj kolejny goracy dzien przed nami ... jak nie wrzesien. Ja jade dzisiaj na obiad do.rodzicow a a co :P.

    MATKA 2:0 <3
    Ola 17.02.2011
    Martynka 02.02.2017
  • Monia85 Autorytet
    Postów: 2526 853

    Wysłany: 11 września 2016, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja leniuchuje, teściowa mi obiad zrobi ;) Nie mam żadnych planów, jak będzie gorąco to wyrobię tylko minimum spacerów z psami i tyle :)
    Jeśli chodzi o sutki to też wczoraj zwróciłam na to uwagę i pomyślałam, ze to od balsamów. Ale skoro Ty masz to samo, to chyba nie.

    start lipiec 2013
  • kawola Ekspertka
    Postów: 219 110

    Wysłany: 11 września 2016, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, my dzisiaj znowu śmigamy na wieś tym razem z moimi rodzicami i teściami. Wczoraj na wieczór tak spuchłam, że nie mogłam już stwać na stopy, już naprawdę nie wiem co z tym mam robić, dobrze, że w środę wizyta.

    Dziewczyny swędzenie sutków i pękanie na tym etapie to normalne , ja smarowałam maścią na sutki z ziaji i bardzo pomagało, ale jest trudne do rozprowadzenia (tym bardziej gdy bolą) i lepiej używać do tego linomagu, zaczęłam też spać w sportowym rozciągliwym (takim najzwyklejszym z pepco) biustonoszu i przestałam te sutki ocierać w nocy :)

    961lupjyvic92ect.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 września 2016, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kawola a ciśnienie mierzysz? Schodzi opuchlizna po nocy? Pokrzywę pij, ewentualnie koper. Ale pokrzywa sprawdzona, pomaga.

  • mikka Autorytet
    Postów: 715 239

    Wysłany: 11 września 2016, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczynnyyyy hejjj :) Mam internet :D
    Gratuluję wszytskim rozpakowanym mamusiom a tym ktore nadal czekają jak najmniej uciążliwości ciążowych.
    U mnie jedna wielka d**a... Już wierzyłam ze bedzie ok, ze bedziemy mogli sie starac, a tu odbieram wyniki ANA i zmroziło mnie 1:2565... w październiku kładą mnie do szpitala na badania, boję się jak cholera i wyję po kątach, już wczesniej naczytalam się o ANA i wiem z czym to się wiąże,,,Mąż zakazal mi wpisywac cokolwiek o ANA w wyszukiwarkę i powiem szczerze że ze strachu ze wyczytam cos jeszcze to nawet tego nie robię... No i o tak o...

    "Nigdy nie jest za późno, żeby zacząć od nowa, żeby pójść inną drogą i raz jeszcze spróbować. Nigdy nie jest za późno, by na stacji złych zdarzeń, złapać pociąg ostatni i dojechać do marzeń (...)".
    Jan Paweł II
  • Monia85 Autorytet
    Postów: 2526 853

    Wysłany: 11 września 2016, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Mikka, wreszcie jesteś :) Jak tam Twój piesek? Co robi jak Cię nie ma?

    start lipiec 2013
  • mikka Autorytet
    Postów: 715 239

    Wysłany: 11 września 2016, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia85 wrote:
    Hej Mikka, wreszcie jesteś :) Jak tam Twój piesek? Co robi jak Cię nie ma?

    A gryzie wszystko co mu wpadnie do pyska :D juz trzecią parę skarpetek zgryzł mężowi :D ale to jego wina anie psa, jakby odkladał na miejsce to by miał całe :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 września 2016, 11:56

    "Nigdy nie jest za późno, żeby zacząć od nowa, żeby pójść inną drogą i raz jeszcze spróbować. Nigdy nie jest za późno, by na stacji złych zdarzeń, złapać pociąg ostatni i dojechać do marzeń (...)".
    Jan Paweł II
  • kawola Ekspertka
    Postów: 219 110

    Wysłany: 11 września 2016, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdziulla piję pokrzywę nie pomaga, tak samo jak te tabletki od gina, ciśnienie mierzę i jestem teraz cały czas na granicy 140/90 troche w jedna troche w drugą stronę... A opuchlizna po nocy nie schodzi, powiedziałabym nawet że rano jest jeszcze gorzej jak na noc :(

    Hej Mikka :) nie ma co czytać internetu o takich rzeczach i o wszystkich możliwych złych scenariuszach. Pójdziesz do szpitala, pobadają i napewno będzie wszystko dobrze :)

    961lupjyvic92ect.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 września 2016, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikka nie czytaj, bo z tego nic dobrego nie wynika. Ważne, że Cię położą zbadają i może coś pójdzie do przodu. Ja nie mam zielonego pojęcia o tych ana itp często gdzieś przewija się nq różnych wątkach.


    Kawola kiedy idziesz to gin? Badałaś ostatnio mocz? Dla spokoju sprawdź czy nie masz białka w moczu. Pewnie to nic takiego, ale lepiej dmuchać na zimne.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 września 2016, 12:29

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 września 2016, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A propos porodu na Staszica przypomniało mi się, więc szybko piszę. Naprawdę uwzględniają Plan porodu i myślę, że warto go mieć. Na wstępie o to pytają. I co ważne trzymają się go, np jak zapadła decyzja o cesarce nikt mnie nie pytał o rodzaj znieczulenia, bo miałam wpisany podpajęczynówkowy i do takiego się przygotowali. Tak samo było z innymi opcjami, np oksytocyna miałam zapisane, że wyrażam zgodę jeśli wszystkie inne metody zawiodą i faktycznie poskakałam na piłce, 30min prysznic itp i dopiero Pani przyszła i zapytała czy podłączamy.
    Ah przerwa idę bufet wystawić;)

    Monia85 lubi tę wiadomość

  • kawola Ekspertka
    Postów: 219 110

    Wysłany: 11 września 2016, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wizytę mam w środę, to akurat jutro lub pojutrze zrobię badania. Właśnie się Ciebie Magdziulla miałam pytać jak to z planem porodu, a możesz podesłać swój ? I ponowię jeszcze pytanie czemu męża nie wpuszczali do Ciebie?

    961lupjyvic92ect.png
  • Agatka_46 Autorytet
    Postów: 939 435

    Wysłany: 11 września 2016, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczynki. Ja dzisiaj zabralam moja.corke I rodzicow ( maz w trasie ).nnad.zalew do janowa lubelskiego. Piekna wrzesniowa pogoda trzeba skorzystav. Oli sie wykapala, skorzystala z parku linoweg Placu zabaw I wszystkich atrakcji... zmeczona I szczesliwa. Dziadek z nia w wodzie siedzial bo ja to.nawet stroju nie mam. My z babcia na kocu w.cieniu. zaluje ze nie wzielam lezaka tak mi bylo nie wygodnie na tym kocu :P. Madziulla moja jak.mala.plakala ( chciala cyca) to maz zawsze moeil " juz wolam restaurancje :D". Madzia plan porodu pewnie omowimy I przygotujemy w szkole rodzenia nie ? Hej Mikka. Nie stresuj sie . Bedzie dobrze.

    MATKA 2:0 <3
    Ola 17.02.2011
    Martynka 02.02.2017
  • Agatka_46 Autorytet
    Postów: 939 435

    Wysłany: 11 września 2016, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jak wy liczycie skonczone tyg czy trwajace... ja jestem w 18 tc czyli 17+5dni. I nie wiem sama.jak.liczyc. lekarze chyba licza skonczone wiec pewnie wg.nich u.mnie 17?

    MATKA 2:0 <3
    Ola 17.02.2011
    Martynka 02.02.2017
  • marcela29 Autorytet
    Postów: 1400 874

    Wysłany: 11 września 2016, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie dawali plan porodu do wypelnienia na porodowce w formie takiej ankiety, tez sie trzymali planu dopoki bylo ok z małą. Ja w sb bylam na ciuchu za spodniami ciozowymi bo jakos w poprzedniej obylam sie z jedna para, a teraz brzuszek wyskoczyl szybko to choc dwie musze miec i kupilam ładne za 7,5:) no i nie moglam sie powstrzymac od dzialu dzieciecego i kupilam polarowy kombinezon po calosci rozpinany na dwa zamki z kapturkiem, stopkami i raczkami, rozm 62wiec mysle ze bedzie ok, szary w biale gwiazdki wiec uniwersalny, dla corki mialam taki rozpinany ale z jednym zamkiem to mnie szlag trafial z ubieraniem

    Monia85 lubi tę wiadomość

    "Być może dla świata jesteś jedynie człowiekiem, lecz dla nas Twoich rodziców jesteś całym światem"
    Dwa wymarzone Cuda(czki) - Laura 13.02.2015 i Adaś 23.02.2017
  • Monia85 Autorytet
    Postów: 2526 853

    Wysłany: 12 września 2016, 06:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agatka mój lekarz wpisuje w kartę skończone tygodnie, ale ja dla potrzeb własnych używam rozpoczętych. Tak jak kalendarz belly podaje.

    start lipiec 2013
  • Dotek Autorytet
    Postów: 1206 695

    Wysłany: 12 września 2016, 07:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Ja właśnie wyprawiłam małża do pracy i czekam na zjedzenie śniadanka po letroxie. Kichy mi skręca już z głodu i dziecko też chyba głodne bo skacze mi po kiszkach:)

    Agatka ja liczę tak jak owu czyli np. na 10t 4d mówiłam że w 11tc jestem. A mój dr powiedziałby wtedy że w 10:)

    Mikka dobrze że w szpitalu Cie pobadają to jest plus całej sytuacji bo na własną rękę porobić badania to pewnie można pójść z torbami. Wierzę że ten wynik ANA nie zwiastuje niczego złego bo czasami się pojawia podwyższony a czasami znika. Ja miałam 2 lata temu ANA 1:800 plamiste i olałam to, a za rok dr kazał powtórzyć i wyszło ujemne. Także mam nadzieję że i u Ciebie okaże się nie taki diabeł straszny. Zwłaszcza że jest córcia, udała się to i wreszcie i drugie się uda.

    A piesek pewnie myślał że skarpetki dla niego mąż dał do zabawy.

    Udanego tygodnia:)

    mikka lubi tę wiadomość

    f08af289ff.png
  • migot_ka Autorytet
    Postów: 925 751

    Wysłany: 12 września 2016, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry :)
    Magdziulla niestety nie załapałam się na zdjęcie Karinki, ale wierzę, że jest CUDOWNA!!! :)
    Dotek gratuluję synka!!! :) u kogo byaś na USG, bo jakoś nie mogłam się doszukać?
    ---
    Dziewczyny jak Wy to robicie, że nic nie tyjecie w ciąży???
    Ja od początku przytyłam już ok 6kg!!! zawsze byłam bardzo szczupła, ale ostatnio w ciągu 3 tyg. prawie 4 kg nabrałam...nie wiem jak to się stało :p
    Aż położna się zdziwiła... :)
    ---
    Wczoraj byłam na dłuuuuuuuugo wyczekiwanym USG połówkowym...
    Maleństwo jest zdrowe, wszystko jest w porządku i... będzie CÓRECZKA!!! Myślałam, że oszaleje z radości, tym bardziej, że nikt nie dawał mi szans na dziewczynkę... tylko ja podświadomie miałam przeczucie... :)

    Szczęśliwa Mamusia, hewa81, Magdziulla, mikka lubią tę wiadomość

    cd6eba17355731e3e3034216a793cfae.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • Dotek Autorytet
    Postów: 1206 695

    Wysłany: 12 września 2016, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Migotka byłam u dr Kondrackiej w luxmedzie. Jestem zadowolona bo dr wszystko omawiała i pokazywała. Nie miała też problemu ze znalezieniem płci ale musiała potrząsnąć brzuchem bo dziecko siedziało sobie na nóżce i nie chciało pokazać. Ale udało się.

    Co do tycia to chyba ja bije rekordy bo w 1 trymestrze przytyłam 7 kg. Głównie dlatego że nie mogłam jeść nic oprócz białych bułek z masłem i słodyczy:( ale teraz już jem zdrowo i od początku ciąży mam w sumie 10 na plusie:) dzisiaj przyjdą ubrania z hm, ciekawe czy się w coś wcisnę:D

    f08af289ff.png
‹‹ 109 110 111 112 113 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ