X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lublin / Lubelskie
Odpowiedz

Lublin / Lubelskie

Oceń ten wątek:
  • Monia85 Autorytet
    Postów: 2526 853

    Wysłany: 12 września 2016, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    http://www.gravimed.pl/szkola-rodzenia-lublin,plan-porodu

    Magdziulla to było coś takiego?

    start lipiec 2013
  • Monia85 Autorytet
    Postów: 2526 853

    Wysłany: 12 września 2016, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja sąsiadka w pierwszej ciąży przytyła ponad 30 kg, przekraczając 100kg przy wzroście 162. A później schudła tak jak nigdy w życiu, chyba w gimnazjum tyle ważyła :)

    start lipiec 2013
  • kawola Ekspertka
    Postów: 219 110

    Wysłany: 12 września 2016, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdziulla jak mała płacze bez przyczyny to może spróbuj metody Karpia 5x S :)? Polecam też książkę język niemowląt :)

    Kasiula09 trzymamy kciuki za testowanko :)

    Monia jeśli chodzi o ciśnienie to nie ma co się sugerować wynikiem u lekarza (w 90% przypadków to syndrom białego fartucha) zawsze wychodzi wyższe, mierz sobie dwa razy dziennie w domu :)

    961lupjyvic92ect.png
  • Monia85 Autorytet
    Postów: 2526 853

    Wysłany: 12 września 2016, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no nie powiem, miałam jakiegoś stresa ostatnio, do tego było gorąco i ledwo weszłam a już mnie wymiarowały. Do tego ważyć powinny po ciśnieniu, bo jak zobaczyłam wynik na wadze to rzecz jasna, ze ciśnienie skoczyło ;)

    start lipiec 2013
  • kawola Ekspertka
    Postów: 219 110

    Wysłany: 12 września 2016, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hehe racja Monia, najpierw stresują a potem mierzą ciśnienie :P. Ale wyszło na granicy więc musisz kontrolować, nie miałaś wcześniej nadciśnienia więc musisz bardziej uważać na wartości :)

    961lupjyvic92ect.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 września 2016, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia nie do końca taki, tzn wydaje mi się, że ten w niektórych punktach wydumany, odstający od realiów tj. "Chciałabym żeby w sali była toaleta "itp. I tak nie mamy na to wpływu, w tamtym były konkrety. Niektóre punktu tak, a niektóre to ja bym nie pokazała położnej;)

    Kawola dzięki za radę, właśnie się przymierzam do takich metod. Oczywiście teściowa przeżyć nie może, że w ogóle dziecko na ręce bierzemy, bo się przyzwyczai. A ja chciałabym jakoś wszystko wypośrodkować.

    Lady Ty jesteś mega chudzina w takim razie, o mnie mówili, że szczupak, ale Ty. Jedz do woli nie zaszkodzi Ci:)

    Kasiula to trzymam kciuki za testowanie.

    Dziewczyny polecam jeszcze zwrócić uwagę przy porodzie na przecięcie pępowiny. Niech poczekają, aż przestanie tętnić! To ważne, a nie każdy zwraca na to uwagę. U mnie chcieli ciąć (ja nie widziałam co się dzieje) na szczęście ktoś na sali zatrzymał i kazał im zaczekać. Nie wiem kto to był, bo było z 10 osób, a ja średnio przytomna byłam.

    Monia85 lubi tę wiadomość

  • Dotek Autorytet
    Postów: 1206 695

    Wysłany: 12 września 2016, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kawola jestem pewna że w grudniu już w nie nie wejdę:) popracuję teraz nad kondycją nóg bo moja ciąża już nie jest zagrożona na tyle żeby mało się ruszać więc będę usjuteczniać długie spacery:D nie chce mi się odsyłać tych spodni bo tylko 60 zł kosztowały a może po ciąży jeszcze ponoszę.

    Magdziulla leginsy też uwielbiam, do tego jakaś tunika i kozaki w zimie i super zestaw. Przede wszystkim nic nie uwiera:)
    Robicie już ogromne postepy, jak pępuszek odpadł i ładnie mała przybiera to połowa sukcesu. Karmisz tylko piersią:)

    Kasiula też na to liczę że zgubie po ciąży co nieco:kitrzymam kciuki za testowanie, niech się pokażą dwie krechy.

    Monia w ciąży ciśnienie jest wyższe to raz, a dwa że ze stresu Ci skoczyło.

    Dziewczyny w biedronce jest lovela 1.8kg w dobrej cenie 12,99. Proszek, płyn, kapsułki. Warto kupić bo normalnie to coś koło 20 zł.

    Ja odebrałam wyniki badań mam tsh 2,44 ale ft4 ciut poniżej normy. Muszę umówić się do prof. P. Dziewczyny jak myślicie jest się czym martwić?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 września 2016, 14:03

    f08af289ff.png
  • Monia85 Autorytet
    Postów: 2526 853

    Wysłany: 12 września 2016, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    http://www.luxmedlublin.pl/dla_pacjenta/6,205,270,strona,aktualnosci,informacje,badania-z-rabatem-30-
    W luxmedzie jest promocja na badania dla kobiet.

    Dotek nie znam się na tarczycy, ale czytałam jakiś artykuł, że im bardziej zaawansowana ciąża tym wyższe normy tsh. Twoje wygląda ok.

    start lipiec 2013
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 września 2016, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady Highlander wrote:
    Czesc :)

    Ja dotychczas + 10 kg ale startowałam z wagi 49 kg przy 173 cm więc było sporo za mało.

    W weekend chyba troche przesadziłam z aktywnoscią i dziś w nocy pobolewał mnie brzuch ;/ wziełam nospe i na szczescie przeszło. Dziś już leżę plackiem i odpoczywam.

    Mnie tez zdjęcie Karinki omineło ale na pewno jest cudowna, Magdziulla wielkie gratulacje :)

    Ja planuje rodzic na Jaczewskiego a tam tez nie ma odwiedzin na salach i ogólnie tego sie boje, czy sobie poradzę z Małym sama itp, no ale jakoś wszystkie dziewczyny tam sobie radzą więc i ja dam rade.

    Czy ktoś jeszcze planuje przede mna tam rodzic? Będę miała jakieś przecieki? Bo nie pamiętam :D

    Ja planuje po Tobie. :-)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 września 2016, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dotek pewnie dostaniesz większą dawkę euthyroxu, ja z każdym powiększeniem wagi miałam dopasowywaną większą dawkę. I to prawda, że rośnie w ciąży. Nie ma co się przejmować wynikiem.

  • Dotek Autorytet
    Postów: 1206 695

    Wysłany: 12 września 2016, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tsh mam ok. Tylko ft4 poniżej normy i to mnie martwi:/

    f08af289ff.png
  • hewa81 Autorytet
    Postów: 1509 1244

    Wysłany: 12 września 2016, 16:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny :)
    A mi TSH z miesiąca na miesiąc maleje. Prawie mc temu miała 1,2 (luxmed) A jak byłam w szpitalu to wyszło mi 0,9. W tym tyg znów będę robiła i zobaczymy jak tym razem wyjdzie. A dawkę mam ciągle ta samą, ustalona na początku ciąży.
    Może dlatego jest tak u mnie, bo mi się waga jie zmienia.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 września 2016, 16:08

    Im bardziej w życiu ma się pod górkę.... tym piękniejsze będą później widoki
    n59yk6nlzydvnhbr.png
    ........................................................................
  • Dotek Autorytet
    Postów: 1206 695

    Wysłany: 12 września 2016, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może i dlatego masz tak z wagą. Tak samo ja może za dużo przybieram. Trzeba sie wybrać do endo.

    f08af289ff.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 września 2016, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdziulla Ja to jak rodziłam Gabrysię to wszystko widziałam i główkę , i nawet to jak ją ratowali myślałam że serce mi stanie .

    A kochane cosik wam pokażę :D.

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/30cc6c995875.jpg

  • viowieczka Autorytet
    Postów: 379 238

    Wysłany: 12 września 2016, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tą wagą i tsh się z Wami nie zgodzę :P. Mi tsh skoczyło bardzo na początku ciąży, dostałam większą dawkę euthyroxu i ładnie spadło i w zasadzie od tamtej pory cały czas spada (na ostatniej wizycie 3 tygodnie temu miałam poniżej normy), po mimo zmniejszanej dawki euthyroxu. Jeśli chodzi o wagę jestem 11 kg do przodu :P.

    "Gdy świat sprawia, że wariujesz wrzuć na luz, lepiej się poczujesz"

    82dojw4z802clx8l.png


    QnVUp1.png
  • Dotek Autorytet
    Postów: 1206 695

    Wysłany: 12 września 2016, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a mierzycie ft3 i ft4? Zaniepokoil mnie moj wynik chyba papisze do eksperta na naszym bocianie.

    f08af289ff.png
  • hewa81 Autorytet
    Postów: 1509 1244

    Wysłany: 12 września 2016, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dotek wrote:
    Dziewczyny a mierzycie ft3 i ft4? Zaniepokoil mnie moj wynik chyba papisze do eksperta na naszym bocianie.

    Ja zawsze poza TSH badalam ft4 i niby jest ok - tak w środku normy. Ale ostatnio robiłam też ft3 i wynik mam przy dolnej granicy. Ale nie rozmawiałam o tym z endo. Teraz jak będę robić to skonsultuje wyniki.

    Im bardziej w życiu ma się pod górkę.... tym piękniejsze będą później widoki
    n59yk6nlzydvnhbr.png
    ........................................................................
  • Dotek Autorytet
    Postów: 1206 695

    Wysłany: 12 września 2016, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam nadzieję że w późniejszej ciąży już te wyniki nie są tak istotne jeśli chodzi o rozwój dzieci.

    Dodatkowo wyszła mi glukoza 69,7 a norma zaczyna się od 74. Masakra.

    f08af289ff.png
  • kawola Ekspertka
    Postów: 219 110

    Wysłany: 12 września 2016, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    DOTEK od 16 tygodnia dzidziuś ma własną tarczycę, skoki tsh itp nie oddziaływują już na na niego :) to skupia się już tylko na Twoim organizmie :). Mi tylko kardiolog mówiła, żeby przypilnować po urodzeniu dziecka żeby zbadali dziecku tarczyce, bo przez przyjmowanie euthyroxu i podobnych może być z nią coś nie tak .

    hewa81 lubi tę wiadomość

    961lupjyvic92ect.png
  • Dotek Autorytet
    Postów: 1206 695

    Wysłany: 12 września 2016, 23:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kawola pocieszyłaś mnie. Jakoś chyba dotrwam psychicznie do piątkowej wizyty u gina. Najważniejsze że dalej czuję jak dziecko urządza sobie wycieczki po brzuchu kiedy ja chcę iść spać. Dziękuję Ci za informację. Na pewno bedę pilnowała badania dziecka po narodzinach.

    U Ciebie to już właściwie ciaża donoszona:)

    f08af289ff.png
‹‹ 111 112 113 114 115 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

3 naturalne sposoby na mdłości w ciąży

Mdłości i nudności to jedna z najczęstszych i najbardziej typowych dolegliwości w pierwszych tygodniach ciąży. Czym są one spowodowane i jak sobie pomóc? Poznaj sprawdzone i skuteczne sposoby, jak zmniejszyć mdłości w ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ